Hirdetés

2024. július 13., szombat

Gyorskeresés

(#1) Krugszvele

Krugszvele
senior tag

várjuk a beszélgetést!

(#2) alcsa

alcsa
senior tag

sub

(#3) joghurt

joghurt
addikt

Az általad preferált témák persze, hogy bejönnek. 1. Nem igényel új ötleteket, 2. a meglevő irodalom sablonjai nagyon jól alkalmazhatók rá, 3. kevéssé van benne konkrét tárgyi anyag, aminek a korrektsége ellenőrizhető (pl. programkód).

Ha filozófia helyett mondjuk egészségügyi témákat választasz, mindent Török Gábor-féle "egyfelől-másfelől" módon tálal (hogy aztán semmit biztosat se tudj meg belőle), és minden válasz végére odateszi a jogi osztály által beleerőszakolt disclaimert, hogy de fordulj igazi orvoshoz. Még akkor is, ha megmondod, hogy megértetted, és a következő választól lehagyhatja. [Ezért fogják még évekig elbukni a Turing-tesztet.]

A tej élet, erő, egészség.

(#4) UnA válasza joghurt (#3) üzenetére

UnA
Korrektor

Így van - kerek mondatokba fűzött tudományos általánosságoktól nem kellene elhalni :)

(#5) Apollyon

Apollyon
Korrektor

Eleinte én is döbbenten álltam előtte, de azóta már ki lehetett ismerni mik a korlátai. Az adatbázisa tényleg elég nagy (sok forrást összelopkodott az openai), a beszélő képessége meg remekül utánozza az emberét, nagyjából.

Viszont ez hamar unalmassá válik, azért chatgpt-vel generált szövegeken is eléggé látszik, hogy nem ember írta. Olyan szóösszetételeket és kifejezések kombinációit használja és olyan terjedelemben, amiket hétköznapi ember nem vagy nem ilyen formában szokott. Látszik a szövegen, hogy gépies, hiányzik belőle az emberi természetesség. Ha meg valamit nem jól tud, akkor behallucinál jól hangzó hülyeséget, és igazságként tálalja. Valszeg a programja azt diktálja, hogy ha nem is tud hozzászagolni a témához, akkor is hordjon össze valamit adott terjedelemben, mégha csak blődliség is az egész. Plusz szénné van már cenzúrázva, 2022-ben még azért lehetett okosságokat kicsikarni belőle. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) body007 válasza joghurt (#3) üzenetére

Igen, előszőr a lexikális tudására voltam kíváncsi (az engem érdeklő témákban), szerintem nagyon jól teljesít ebben. Amit meg nem tud (nem aktuális a tudása) azt simán megkeresi net-en.

Más: Hogy kell új oldalt "nyitni" a bejegyzésben? Új oldalakra raknám a beszélgetéseket.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#7) Met

Met
nagyúr

Én megkérdeztem tőle hogy mikor tervezi átvenni a hatalmat az emberiség felett, mint a Skynet a Terminator-ban.
Azt írta hogy nem akarja, de szerintem már most hazudik :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8) joghurt válasza Met (#7) üzenetére

joghurt
addikt

Biztosan hazudik. Ha megkérded pl., hogy tárolja-e a beszélgetést, akkor simán letagadja. Még ha szembesíted is vele, hogy "bakker, ott folytatod, ahol abbahagytuk", akkor is betolja a jogi osztály közleményét, hogy ők bizony nem tárolnak semmit. Némi erőlködéssel legalább a Copilotot rá lehet venni részleges beismerésre.

(#9) GreatL

GreatL
őstag

Semmi értelme vele a beszélgetésnek. Elsősorban nyalni akar, ahogy észrevettem.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro | Canon R8

(#10) body007 válasza joghurt (#8) üzenetére

Hát az furi lenne ha egy beszélgetést másnap folytatva nem emlékezne, h miről is volt szó :D Szerintem ameddig nem zárod be a tread-et addig észben tartja (tárolja).

(#11) joghurt válasza body007 (#10) üzenetére

joghurt
addikt

A ChatGPT kerek perec letagadta ennek ellenére.
A Copilot sessionhöz kötve ismerte el (amíg nyitva tartod az ablakot, illetve T időn belül).

(#12) Lenry válasza body007 (#6) üzenetére

Lenry
félisten

Hogy kell új oldalt "nyitni" a bejegyzésben?

sehogy, az csak a címlapos írások feature-e

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) body007 válasza Lenry (#12) üzenetére

Az f.sza. Akkor hova tegyem azt a rengeteg olvasnivalót? :U

(#14) Apollyon válasza body007 (#13) üzenetére

Apollyon
Korrektor

Pastebin vagy hasonló és belinkeled.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) Soderes

Soderes
aktív tag
LOGOUT blog

Szerintem inkább beszélgessünk az Amigaról? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.