Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64701) soultrapp válasza makkmarce (#64687) üzenetére


soultrapp
senior tag

Hello!

Hordozva lenne egy-két szobába,simán falra vetítve,meg néha kivinném,és telefonról lenne használva (Samsung s24ultra).

Úgy láttam,ennél van képernyőtükrözés és hasonlók,ami tetszik.
Fényerő elég lehet,mert inkább este lenne használva(csak videók alapján tudom ezt mondani,mert előben még nem láttam)

Tisztában vagyok a garancia ársávokkal,inkább arra irányult a kérdés,hogy ezek két év alatt tönkre mehetnek-e.

Samsungnál,akkor 15%helyett csak 10%-kal kuponozom le.
Kb. 12ezer lenne a különbség,de annyit még megérhet a +1 év garancia.

Vagy tudnál ajánlani 250-300ezerig jobbat?

(#64702) tompa torma válasza deexteer (#64700) üzenetére


tompa torma
kezdő

kicsít sarkítod a dolgot ezzel a telefon dumával..azért 2 méterről egy 50 colos tv nem fárasztja a szemed..

(#64703) Márton válasza Celithrandi (#64698) üzenetére


Márton
nagyúr

ok :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#64704) deexteer válasza tompa torma (#64702) üzenetére


deexteer
csendes újonc

Két méterről nézem a 110-130" vetített képet, az 50" icipici.

(#64705) Joshi válasza tompa torma (#64699) üzenetére


Joshi
titán

Ha te parasztvakításnak tartod a projektort, akkor engedd el a témát. Ide olyanok írnak akik projektoroznak, vagy projektorozni akarnak.

(#64706) tompa torma válasza deexteer (#64704) üzenetére


tompa torma
kezdő

kamu....te két méterről nem nézel kényelmesen egy 3,10 -es képet...persze lehet nézni,nézheted 40 centiről is,ha nincs fizikai akadálya

Joshi :...már kb 3-szor befejeztem, de valaki mindig visszaszól..és elengedtem a projektort,bent porosodik a szekrénybe...

(#64707) Joshi válasza tompa torma (#64706) üzenetére


Joshi
titán

"...már kb 3-szor befejeztem, de valaki mindig visszaszól"
Pont ezért írtam hogy engedd el a témát. :DDD

(#64708) makkmarce válasza tompa torma (#64699) üzenetére


makkmarce
őstag

nem, mert attól még az agyad nem tekinti nagynak, csak kitöltötted a látóteret. Ez ugyanaz, mint ha azt állítanád, ha belépsz egy stadionba, akkor az ugyanaz, mintha elkezdenél otthon gombfocizni

okoskodom, tehát vagyok

(#64709) Arkgabi


Arkgabi
csendes tag

Sziasztok!
Projektor témában teljesen járatlanként tanácsot kérnék a profiktól, hirtelen nem találtam a tárgyban bővebb információkat itt a fórumban.
Ha kizárólag 3D mozizás a cél /másra van TV/, milyen UST projektort és vásznat ajánlanátok? Kiváló 3D-s kép a cél, crosstalk, ghosting és minden egyéb aktív 3D-s betegségtől mentesen!
Amiben gondolkodom pl. Optoma Cinemax P2 vetítő hozzá Vividstorm S Pro 120" padlóról emelhető vászonnal. Nem tudom kaphatóak – e még nálunk, gondolom olyan hely nincs, ahol mindkettő lenne, és még meg is nézhető, hogy mennyire jönnének be, ezért inkább a tapasztalatkérés. Egyáltalán, mennyire megbízhatóak az UST projektorok, vagy pl. az említett vászon? Mennyire zavaró a rainbow effektus rajtuk? Nem olcsóak, jó lenne nem futni pofonba velük. Netán lenne jobb nem UST projektor/vászon 3D-s célra /nagy képet szeretnék legfeljebb 2,5-3m nézési távolságból, ezért az UST irány/?
Köszönöm!

(#64710) sony89 válasza tompa torma (#64699) üzenetére


sony89
tag

Te összekevered a szezont a fazonnal... :Y
Egy projektor használata pláne ha az egy házi mozi projektor és nem prezentációs...akkor arra lett kitalálva hogy filmeket nézzünk rajta és igen is lehetőleg minél sötétebb helyiségben ahol igazán kijön a kép minősége (kontraszt, fekete szint, színek, stb....gondolom voltál már moziban, ott hol láttál napfényt vagy ablakot akár...
A vetített (visszavert fényt) soha nem szabad egy TV képével összehasonlítani mert az egyik alma a másik meg körte (de persze mindegyik gyümölcs)... :R
Igen is sokan szeretjük a mozis vetített képet otthon elérni :Y ...még ha ehhez sötét is kell az adott helyiségben...ha mást szeretnék nézni más formában akkor meg bekapcsolom a TV t és kész...

(#64711) Vhiktor válasza tompa torma (#64706) üzenetére


Vhiktor
veterán

120 colt nézünk 160 cmrol. Imax is ilyen sőt még nagyobb.
Mozi 45 fokos horizontális látótér lefedettségnél kezdődik. Véleményem szeirnt inkább 60-nál. A 45 fok azt jelenti hogy amilyen széles max olyan távolságból nézed a képet.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#64712) Vhiktor válasza Arkgabi (#64709) üzenetére


Vhiktor
veterán

A nézési távolságnak semmi köze az ust projektorhoz. A vetítési távolság számít.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#64713) Celithrandi válasza Vhiktor (#64712) üzenetére


Celithrandi
addikt

arról nem is beszélve, hogy elég macerás és drága játék ez arra a cirka 2-3 filmre amit 3d ben forgattak. :F
Én vettem egyszer szemüveget, megnéztünk egy negyed filmet és visszaküldtem. :)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#64714) ctrlaltdel13 válasza deexteer (#64704) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Úgy akartad írni egy részét,nem🙂.
Mert hogy onnan te nem látod be az egész képet,az tuti.

(#64715) Márton válasza Celithrandi (#64713) üzenetére


Márton
nagyúr

Hehe, én meg a másik véglet vagyok:
kb. 18 aktív szemüvegem van dlp projihoz! :DDD
és nem, nem csak 2-3 filmre hasznos :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#64716) Vhiktor válasza Celithrandi (#64713) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én eredetileg csak 3d miatt kezdtem el projektorozni.
Amit lehet csak 3dben nézek meg.
Van egy külföldi srác aki ugyanazzal a technikával konvertal 2d filmeket mint a film stúdiók akik 2d->3d konverziot készítenek. Így egyre tobb film válik elérhetővé.
Persze nem olyan mint az eredeti 3dben forgatott anyag, de ugyanaz mint az eredetileg konvertaltan kiadottak.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#64717) Márton válasza Vhiktor (#64716) üzenetére


Márton
nagyúr

Melyik filmstúdióra gondolsz? Mert a sok "gagyi" konverzió szerintem nagyban hozzájárult a 3D mainstreambeli bukásához, nem beszélve a 3dtv-k egy gombnyomásos, realtime konverziójáról..
Persze vannak jó konverziók is, pl. Jurassic Park, vagy épp a napokban néztük meg a Titanicot. Igen, ezt több mint egy évig konvertálták 3D-re, 18m dollárért. Meg is látszik rajta. :K [link]
De a 3 óra nekem is sok volt, ezért két részletben néztük meg. Szerintem 30-40 perc az ideális hossz ha 3D-t néz az ember. Ezért (is) jó az Imax.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#64718) Celithrandi válasza Márton (#64715) üzenetére


Celithrandi
addikt

kinek mi :) Új gépet egyszer jó lenne kipróbálni, hogy milyen a 4k 3d, de olyan nagyon nem vagyok motivált :)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#64719) Vhiktor válasza Márton (#64717) üzenetére


Vhiktor
veterán

Jurassic park, Titanichoz hasonló.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#64720) Alien! válasza Vhiktor (#64716) üzenetére


Alien!
senior tag

JFC-re gondolsz? Mert ha igen, a tévés maszatolásokat magasan veri, de messze van a studió konverzióktól sajnos. Sok esetben rossz mélységben vannak egyes jelenetek/elemek, emiatt eléggé szemfárasztó szvsz.

Amúgy az AI alapú Owl3d elég gyorsan fejlődik
lassan otthon fogunk konvertálgatni! :R

(#64721) Arkgabi válasza Vhiktor (#64712) üzenetére


Arkgabi
csendes tag

Rosszul fogalmaztam.
Nem azért szemezek UST projektorral, mert 2,5 méterről néznék 3 méteres képet, hanem mert limitált a vetítési távolság amennyiről a projektornak a 3 méteres képet elő kellene állítani (ilyen értelemben igazad van, a vetítési távolság a lényeg, erre is gondoltam).

Esetleg a kérdés tárgyában valakinek tapasztalat, javaslat?

(#64722) makkmarce válasza Márton (#64717) üzenetére


makkmarce
őstag

szemüveges vagy ? (az ikon alapján) mert nekem azzal nem sikerült összebarátkoztatnom a fejem. Milyen szemüveget használsz, ha szemüveges vagy?

okoskodom, tehát vagyok

(#64723) Márton válasza makkmarce (#64722) üzenetére


Márton
nagyúr

mármint milyen ikon? :)
nem, nem vagyok szemüveges, de olvasószemüveget sajna már kell használnom az apró betűkhöz

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#64724) Vhiktor válasza Arkgabi (#64721) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ust projektorok kepminosege általában elég gyatra, nagyon elmaradnak a mozis gépektől.

3d-hez nagy fényerő kell, mert a szemüveg elnyeli a fény 80%át. Vászon mindegy nincs olyan hogy 3ds vászon. Ha kicsi a projektor fenyereje akkor lehet gain erősítenek vászon. Én az 1.0 gainre esküszöm a 3d-től függetlenül.

Mekkora a vetítési távolság?

Ust projektorhoz tükör sima vászon kell, mert a legkisebb felületi hiba is csúnyán vissza fog köszönni a vászon. Direkt ust-s vásznat néz.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#64725) Márton válasza Vhiktor (#64724) üzenetére


Márton
nagyúr

de van olyan, hogy 3ds vászon, csak az passzív vetítés esetén játszik és silverscreen-nek hívják

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#64726) Vhiktor válasza Márton (#64725) üzenetére


Vhiktor
veterán

Feltételeztem hogy otthoni vetítest tervez és nem 2db projektorral.
Imaxben hasonlót hasznalnak ha csak nem ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#64727) Márton válasza Vhiktor (#64726) üzenetére


Márton
nagyúr

csak arra reagáltam, hogy nincs 3ds vászon :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#64728) Vhiktor válasza Márton (#64727) üzenetére


Vhiktor
veterán

Jogos :R
Bár számomra ettől még ez sem 3ds vászon, attól hogy használják 3d vetítésre is. Nem ettől lesz 3ds a kép.
De kétségtelen, hogy ott nagy haszna van.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#64729) Márton válasza Vhiktor (#64728) üzenetére


Márton
nagyúr

De ettől (is) lesz. Ez szükséges hozzá, hogy megőrizze a rá eső fény polarizációját.
Nem sima szürke vászon ugye.. Épp most akarok venni egy nagyobbat :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#64731) Morph76 válasza Joshi (#64684) üzenetére


Morph76
aktív tag

Dvb-c tunert veszel, ha digid van. És kész.

(#64732) Morph76 válasza Márton (#64729) üzenetére


Morph76
aktív tag

A polarizált 3d-hez kell az az ezüsz vászon. És 2 db ugyanolyan proji sem árt...

(#64733) Márton válasza Morph76 (#64732) üzenetére


Márton
nagyúr

nekem mondod? :)) :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#64734) Márton válasza Márton (#64733) üzenetére


Márton
nagyúr

kieg: 2008 óta kb. napi szinten ezzel foglalkozom, épp az imént írtam, hogy nagyobb ezüstvásznat keresek.
Egyébként létezik egy projis 3D is, amihez ezüstvászon kell. Egy modult kell a proji elé tenni és mehetnek a passzív szemüvegek. Persze otthoni környezetben ez sem túl elterjedt :DDD Annyi előnye van, hogy 1 proji elég, nem kell az alignálással bajlódni, cserébe megint villogós. A dual projis passzívban pont a tökéletesen vibrálásmentes kép tetszik.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#64735) péjé válasza deexteer (#64700) üzenetére


péjé
őstag

Plafonon használom az f22-t, eddig elég meleg volt a teteje (ami a gép alja konkrétan) , raktam a fő lámpaventillátor és a műanyag kiszellőző köré légtechnikai alu ragasztószalagot, most akármeddig használom csak langyos.

Ezt újragondolnám, az F22 fém külseje valójában a hőleadást segíti mivel pici a géptest...lehet ez a szigetelés nem engedi a gép belsejét rendesen hűlni és megfőzi magát a gép...máshol nem érezni hogy nőtt a hőmérséklet? Az F22 belső hőmérsékletét lehet monitorozni a lan-on keresztül a gyári hálózati programjával, van benne 3 érzékelő is. Bár ha kritikus a belső hőm. akkor elvileg lekapcsol magától.

(#64736) Vhiktor válasza Márton (#64734) üzenetére


Vhiktor
veterán

Engem csak a silver screen zavart meg (nagyon régen is használtak ilyen vásznakat). Ha nevén nevezzük a dolgokat akkor a polarizált 3d-hez polarizált vászon kell, de nem csak a silver screen ilyen, van jó pár, olyan is aminek 18-as a gain értéke.

Igazad van.

Végül sikerült megépíteni? 2 pojektoros rendszer lesz?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#64737) Márton válasza Vhiktor (#64736) üzenetére


Márton
nagyúr

megépíteni már 16 éve sikerült, használjuk :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#64738) deexteer válasza péjé (#64735) üzenetére


deexteer
csendes újonc

A ventillátor és a műanyag kiszellőző között van pár mm rés, több levegőt fúj a ventillátor mint ami "kifér" a szellőzőn, így a meleg egy része ott visszajut a gépbe. Ezt szüntettem meg, így a meleg csak kifelé tud távozni.
Lan kapcsolatot még nem sikerült összehoznom, valamit nem jól csinálok.

Megszűnik a támogatás, ha bármi kell hozzá, azt most kell leszedni.

(#64739) buci68


buci68
junior tag

Mozis csopotba irtam de ide irányítottak bekopiztam :

mit az enyém fullHd viewsonic pjd 7720 hd van e volt e valakinek ?
Merre ment tovább különbségek .....?

látom egy komoly vetítőd van Sony XW5000 én is imádom őket ugyan csak egy kb 5 éves fullHd viewsonic pjd 7720 hd még anno újonnan vettem a maga kis kb 700Euros árával mezei mebernek elérhető áru volt. Megelégedéssel használjuk de azért lesegetem mi van még a piacon.
Amazontól vettem egy 4k nak nevezett vetítőt ACER H6815BD DLP Beamer (4K UHD (3.820 x 2.160 Pixel), 4.000 ANSI Lumen
Ami utóbb kiderül semmi köze a 4K képleadáshoz, visszabutít igy ment vissza.
De mivel csak birizgál a 4K kép pld AVATAR és társai miatt is

Kérdezném ha volt elötte hasonló kaliberű vetítő a megjelent képben milyen különbséget tapasztaltál ?
Ugyanazon bevitt képminőségnél, ugyanis eme 7720 nál is észrevenni Netflix HD vagy 4K netán a panasonic 824 4K Bd lejátszón fut a 4K vagy a szimpla Bd film és ugya 120 collban 3m képátló jó kis Mozis filing.
Eme 2 masina között nekem kb 15m van de eme HDMI Optikai kábel egész jó szolgálatot tesz 20m hoszban is.
https://www.amazon.de/gp/product/B09876WHQG/ref=ppx_yo_dt_b_search_asin_title?ie=UTF8&th=1

(#64740) makkmarce válasza buci68 (#64739) üzenetére


makkmarce
őstag

ez valami google fordítós ai cucc?

okoskodom, tehát vagyok

(#64741) Joshi válasza makkmarce (#64740) üzenetére


Joshi
titán

A házimozis topikban az én kérdésemre kérdezett buci68 fórumtárs. Mivel nekem ez az első projektrorom, így nem tudok neki érdemben válaszolni, inkább linkeltem ezt a topikot.

Mondjuk az alábbi mondat nekem is nehezen értelmezhető, vagy hogy most mit akart ezzel mondani/kérdezni. :DDD
"Ugyanazon bevitt képminőségnél, ugyanis eme 7720 nál is észrevenni Netflix HD vagy 4K netán a panasonic 824 4K Bd lejátszón fut a 4K vagy a szimpla Bd film és ugya 120 collban 3m képátló jó kis Mozis filing."

(#64742) buci68 válasza makkmarce (#64740) üzenetére


buci68
junior tag

Hali

Nem goggle )))
Van egy fullHd viewsonic pjd 7720 hd projektorom
Mivel a Mozis csoportba Joshi irta vett egy Sony XW5000 projot igy ráírtam szerinte mi a különbség egy kb 5 éves FullHd masina és a közbe megjelent újabb masinák képe között.
Ugyanis a gyártók minden szépet jót írnak feltupírozva kb mindent
De neki ez az első vetítője
És mint lentebb írtam ACER H6815BD DLP Beamer (4K UHD (3.820 x 2.160 Pixel), 4.000 ANSI Lumen kirendeltem AMAZON tól de amikor kiderült visszabutít fullHd ra és annyival nem volt jobb képe a pjd 7720 tól hogy megtartsam kb 700Euroért, így ment vissza

De mivel 120" nézem Netflix Youtube BD /4K filmek így figyelem a piacot alkalmanként pld 4K vetítő miatt, és még amit változott a piac.
És kerekebb legyen a kép a lejátszóm Panasonic DP-UB824 UHD 4k Blu-ray Player amin jön a kép a vetítő felé.

(#64743) Joshi válasza buci68 (#64739) üzenetére


Joshi
titán

De hogy érdemben is válaszoljak. Egy OLED tévéhez tudom hasonlítani, tudom nem korrekt az összehasonlítás, de ahogy írtam nekem soha nem volt vetítőm. Ami nagyon tetszik, az a homogén egyöntetű kellemes képi megjelenítés, illetve a felbontásból adódó pixelmentes kép. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy csak ~90"-os képet tudok vetíteni a szoba képessége miatt. Mivel fehér a nappali, ezért a kontrasztról nem tudok szuperlatívuszokban beszélni, de ez érthető is. Mondjuk OLED-hez képest nem is nagyon lehetne, még egy ilyen vetítőnél sem. A mozgásmegjelenítés nagyon jó ami nem véletlen, habár ezt a részét ismerem, mert Sony OLED tévém van. A vásárlásom előtt átgondoltam a dolgot, mert nem akartam mellényúlni. Inkább kiadok érte több pénzt, de az elsőre is olyan legyen amilyennek lennie kell. Ehhez hozzájött egy kihagyhatatlan ajánlat, és már nálam is volt a projektor. Összességében nekem kellemesebb a képe a vetítőnek, igaz hogy a HDR része nem minden filmnél jön át. Pl a Mátrixnál egy sötét jelenetet vált egy nagyon világos, az itt is fáj. :DDD

Ha van rá lehetőséged nézz meg egy ilyen projektort vetítés közben. Privibe keresd meg szepi0808 fórumtársat ő segít ebben.

[ Szerkesztve ]

(#64744) buci68 válasza Joshi (#64741) üzenetére


buci68
junior tag

hali

oh akkor korrigálom és még kicsi hozzá....
Ugyanazon lejátszónál, Panasonic DP-UB824 UHD 4k igencsak észrevehető a fullhd 7720 projektornál is, a Netflix HD vagy 4K pedig csak Fullhd képet tud a vetítő.A Youtube is tud kellemes minőségelet elvbenk 4k és felette de ez is élvezhető a fenti fullHd vetítő esetén is.
De legjobb a Panasonic DP-UB824 Bd lejátszón fut a 4K lemez vagy a szimpla Bd film na az szinte maga Szín és minőségi kánaán és ugye 120 collban 3m képátló jó kis Mozis filing."

(#64745) Vhiktor válasza buci68 (#64742) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nyílván van különbség elég sok.
A Sony 5000-et kb felesleges összehasonlítani az említett Viewsonic projektorral. Márcsak a technológiája miatt is ütősebb képe lesz, még ha nem lenne 4K és HDR képes akkor is.
A kontraszt aránya sokkal nagyobb, sokkal mélyebb a feketejé, ami a mai filmeknél nagyon fontos, ugyanis a filmek jelenteinek nagy része, kb 80%-a nagyon alacsony ADL szinttel rendelkezik (értsd: átlagosan sötét a kép).

Ezt a Sonyt sokkal korrektebb összehasonlítani egy JVC vagy egy felsőbb kategóriás Epson projektorral (pl LS12000).

Ha nem optiomalizált a szobád (fehér falak), akkor nagyon sok előnyét elveszti egy komolyabb projektort. Persze még ekkor is marad előnye :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#64748) Ijk válasza Joshi (#64743) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha tehetném csak projektoroznék, tegnap átmentem moziszobában néztem a Fallout 4. részét (ugyan azt a HDR anyagot vittem át amit OLED-en néztem, madvr megoldja) HDR, 4K 77"-on eltörpül a 270 széles anamorf kép élménye mellett egy megfelelően sötét falú szobában, még PD F22 esetén is.
Dehát pont ez a lényege a TV-nek, sokan nem tehetik meg hogy van saját kellően nagy házuk, külön dedikált moziszobával. Nekem is a város másik felére kell mennem ha mozizni akarok.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#64749) proci985 válasza buci68 (#64744) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

DP-UB824 ha jól tudom tud HDR remapot is. jó cucc, szemezek vele egy ideje, de drágállom. főleg, hogy olyan featureok miatt is drága, amire nekem nincs szükségem (pl 8csatornás DAC).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#64750) buci68 válasza Vhiktor (#64745) üzenetére


buci68
junior tag

szia
igen sejtettem VW és Porche összehasonlítása ....Illik is lennie különbség már csak az
1000 / 5000 euros árat is nézve.
De pld amit márt te is írtál érzékelteti a főbb különbséget.
Igaz jelenleg a mozis erősítőm váltom le igy max vetítő később.

Bár megkérdezném a válaszodból itélve ismered a piacot, valóban natív 4K tudó vetítő csak 5/6.000 Eurónál létezik ?
Egyébként lehet azért mert nem láttam még a csúcs vetítő képét nem is tudom mennyire jó vagy sem az enyém .
Ha ez a 7720 ba jó képminőség megy nagyon kellemes képet tud kifacsarni magából annak ellenére is hogy .a Youtube 4K 8K HDR .....lejátszok a Panasonic 824 en a kivetített kép max fullHd a vetítőn át de nekem le tud esni az álam tőle ....
Amit szeretek a 3D AVATAR és társai.
Szerintem kimondhatom a moziban sem kaptam nagyobb élményt 3D ben.
Persze vetítőknél is lehetnek némi különbségek 3D esetében is ...
Lehet teszek fel röpke videót róla, milyen is a 7720 előbb sajna túl nagy volt még a napsütés/ vilgos a nappaliban.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.