Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65801) Vhiktor válasza Ijk (#65800) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem a 2 abszolút nem zárja ki egymást. Vagy led fal.
Pár éven belül szerintem nekem is 115, 120as tv lesz a dedikált szobában.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65802) Ijk válasza Vhiktor (#65801) üzenetére


Ijk
nagyúr

Led fal moduláris, lehet hogy egyszer lesz olyan amit pixel szinten mezei júzer tökéletesen összepattint, de jelenleg ha jól tudom külön képzett emberek jönnek telepíteni a több tízmilliós paneleket. Ha egyben van a kijelző akkor a mozgatás problémás, sérülékeny, pixelhibát sem szeretnék egy 150"-is kijelzőn hogy aztán cseréltethessem. 120" lehet hogy lesz pár éven belül Barco projektor árban VA paneles LCD. De van aki 150-200" között lövi be a méretet.
De ennyi erővel pár éven belül jöhetnek natív 4k DLP-k is, lézer/led fényerő szabályozással, dedikált szobában legfeljebb ANSI tesztábrán lesznek gyengék tv-hez képest, egyébként filmezésnél,gyakorlati használatban nem, viszont egy 20-40 kilós relatíve kis gépet kell telepíteni.
De tény hogy 120" tv-vel már kényelmes mozis képméreted lenne, jelenleg elérhető 85" de még 98 is nekem 2.35:1 képaránynál kicsi.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#65803) Vhiktor válasza Ijk (#65802) üzenetére


Vhiktor
veterán

98 már abszolút megfizethető és sokkal jobb képminősége van mint egy 4szer annyiba kerülő projektornak
Moduláris led fal összeillesztése azért nem atomfizika.
Nem csak ansiban jobb, hanem mindenben. A HDR-ről és Dolby Vision-ről nem is beszélve.

Nekem 120"-nál nem fér el nagyobb, így szerencsés vagyok. Viszont felette maradni fog a projektor jó ideig még.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65804) Ijk válasza Vhiktor (#65803) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jelenleg a probléma hogy 120" igénye esetén minőségi 120" 2.35:1 fix vászon 200k (én még 150-ért vettem, nem tudom most mennyi), anamorf prizma 200k, PD F22 230k 100k (ebayről, takarítással, izzócserével). 500k, ha szigorúak vagyunk akkor legyen egy Runco LS-5 600-ért, és akkor 1 millió, kettő között van átmenet. Persze nincs HDR, 4k, DCI-P3, de filmezésnél ezekről egy másodperc alatt lemondok a több mint 2x akkora felületű képért cserébe.
120" TV aligha fog kijönni 3-4M alatt. Ha ennyit rászánsz megint elgondolkodtató hogy nem vetítesz-e inkább 150" feletti méretet. Persze van akinek HDR fontos, nekem filmezésnél nem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#65805) Vhiktor válasza Ijk (#65804) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem tudok 120" felett vetíteni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65806) Atomgeszi válasza Vhiktor (#65805) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én meg 55" TV-nél nagyobbat berakni egy fix helyre. :D

(#65807) Morph76 válasza Ijk (#65804) üzenetére


Morph76
aktív tag

Azért a nagy képenyők a hangzás szempontjából elég nagy kihívást jelentenek. Van egy óriási reflektív felület, ami tuti, hogy ront a hangon. Én is mióta AT vászont használok és a képből jön a hang, erősen gondolkodnék ezen akusztikai élmény lecserélésén. De bűnbe esni könnyebb volna, ha lenne ilyesmi termék a piacon, ami 21:9 arányú jó nagy kijelző. Meglátjuk mit hoz a jövő. Nekem a 290 körüli széles már megfelelne. 2-3 millióért. De bilibe lóg a kezem...

[ Szerkesztve ]

(#65808) Ijk válasza Morph76 (#65807) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem baromi sok 2-3 millió egy megjelenítőért, akármennyire is fontos a házimozi. Talán még 2 milliót kiköhögném egyszer, de kétlem hogy közeljövőben annyiért lesz 120" 2.35:1 TV.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#65809) -KP-


-KP-
addikt

Németeknél 100 inches Hisense QLED most 2000eur.

[link]

(#65810) Vhiktor válasza -KP- (#65809) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem is kell ezért a Németekhez menni.
Nálunk 98 colos TCL C805 ami miniled, klasszisokkal jobb képpel, 1 milla körül elhozható volt. Lehet most is annyi.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65811) Atomgeszi válasza Vhiktor (#65810) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az egyedüli probléma a közvetlen fénnyel van, szemben a vászonról való visszavert fénnyel

(#65812) Márton válasza Atomgeszi (#65811) üzenetére


Márton
nagyúr

+a kikapcsolt állapotban lévő nagy, fekete felülettel :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#65813) Ijk válasza Márton (#65812) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ami most témát tekintve dedikált szobában lényegtelen.
Egyébként semeddig nem tart elé tenni egy rolót vagy függönyt amikor nem használod.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#65814) mandju válasza Ijk (#65800) üzenetére


mandju
senior tag

Tegnap még két panel elkészült. Nagyon impresszív….

Csak a nagy feketeség… :-)

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#65815) tatárlaki válasza mandju (#65814) üzenetére


tatárlaki
csendes tag

...kár, hogy nincsen (?...) Adamantium szőnyeg...

PD Cineo82, xyscreen AT 4k 150" 16:9, Storm Audio ISP3D 20CH-Cavern, 6xIMG STA 2000D, Tulun Play TIP10000q, HTPC - MadVR, DIY 9.6.6, Adamantium Audio Dark 2.0

(#65816) Vhiktor válasza tatárlaki (#65815) üzenetére


Vhiktor
veterán

Deigo-ban kapható fekete szőnyeg, ami egészen fekete :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65817) -KP- válasza tatárlaki (#65815) üzenetére


-KP-
addikt

Jó is lenne. 30m2 szőnyeg 1millió :D :D :D

(#65818) tatárlaki válasza Vhiktor (#65816) üzenetére


tatárlaki
csendes tag

...olyan már van...
Erősen "hullatja" a fehér "alapanyagát"...
Szorgalmasan kell porszívózni :DD

PD Cineo82, xyscreen AT 4k 150" 16:9, Storm Audio ISP3D 20CH-Cavern, 6xIMG STA 2000D, Tulun Play TIP10000q, HTPC - MadVR, DIY 9.6.6, Adamantium Audio Dark 2.0

(#65819) Ijk válasza Vhiktor (#65816) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez az. ;] (Olyan feketék a panelek).

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#65820) -KP- válasza tatárlaki (#65818) üzenetére


-KP-
addikt

Ismerősöm pont ezért bombázta szét a komplett moziszobáját. Úgy hullajtotta a szőnyeg a szőrét, mint amikor egy hosszúszőrű kutya átvedlik téliről nyári bundára. Bementél és szó szerint ragadt rá a lábadra és vitted ki magaddal.

(#65821) Vhiktor válasza tatárlaki (#65818) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nekem szerencsére nem. Van 2 fajta is, a drágább, vastagabb a jobb.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65822) atirag


atirag
őstag

Udv. Sok projektor válogatás után két típus maradt egyelőre a kalapban. Kerti felhasználás lenne. A két típus . Viewsonic pjd7720 es Epson UB-u05. A kettő közül melyik lenne a jobb választás . Hasonló állapotban es kicsit olcsóbb a viewsonic.
koszonom a segítséget !

(#65823) péjé válasza atirag (#65822) üzenetére


péjé
őstag

A dlp-t venném, 2 inkább irodai gépről beszélünk mint mozis projektorról, a dlp mozgásmegjelenítése jobb lesz és élesebb a kép. Többi kb ua, ha nem zavar a szivárvány akkor a viewsonic. Ha használt ne legyen pixelhiba a dlp-nél, lcd-nél pedig homogén fehéret/feketét kell látni foltok nélkül ha full fehér/fekete mintaképet vetítesz.

(#65824) Morph76 válasza mandju (#65814) üzenetére


Morph76
aktív tag

Brutál jónak tűnik!

(#65825) atirag válasza péjé (#65823) üzenetére


atirag
őstag

Nem tudom zavar e mert még nem láttam :)
Köszönöm a segítséget.

(#65826) Joshi válasza mandju (#65814) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon jó ez az anyag, akkor konkrétan innen rendelten az anyagot?

ui.: csak azért írtam, hogy ha odajutok megtaláljam a témát. :R

[ Szerkesztve ]

(#65827) mandju válasza Joshi (#65826) üzenetére


mandju
senior tag

Konkrétan onnan igen.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#65828) TheBerzerker


TheBerzerker
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Xiaomi mi Projector 2 Pro. 2 éves FHD gép, ezt szeretném cserélni egy LG HU70LS-re. Van valakinek tapasztalata erről az LG-ről? Xiaomi előtt LG volt nekem is (még 720P) azt szerettem nagyon. A szoba teljesen fullra sötétíthető, magyarán elég lenne nekem az az 1500 lumen is. A kérdés az, hogy ez a pixeleltolásos 4K ez mennyire valid és szembetűnő? érdemes lenne váltanom? A vetített felület az sima fehér fal, vászon az eredmények függvényében max később jöhet.

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#65829) Vhiktor válasza TheBerzerker (#65828) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ezekről nem hiszem hogy van itt tapasztalat.
Rendeld meg neten, 2 heted van kipróbálni, alzánál talán 30 nap, ha nem válik be visszaküldöd.

Pixel eltolással lágyabb lesz a kép. Van akinek tetszik van akinek nem.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65830) Celithrandi válasza Vhiktor (#65829) üzenetére


Celithrandi
addikt

0,6os dmd van benne, tehát akár jó is lehet az a 4k. Mármint ha a pixeleltolás megegyezik a rezegtetéssel.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#65831) Vhiktor válasza Celithrandi (#65830) üzenetére


Vhiktor
veterán

Biztos élesebb mint mint a0.47-es géepknéál, ott 4szer tolják el a pixeleket, itt csak 2-szer.
De akkor is homályosít rajta egy kicsit, ahhoz képest ha ki lenne kapcsolva a pixel eltolás.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65832) Celithrandi válasza Vhiktor (#65831) üzenetére


Celithrandi
addikt

én nem ezt tapasztalom, de majd meglesed a gépem. Sőt, szemre 1080p forrással is élesebb a kép, persze ez optika különbség is lehet.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#65833) Vhiktor válasza Celithrandi (#65832) üzenetére


Vhiktor
veterán

Azokon a gépeken amiken ki/be kapcsolható az eshift, általában kikapcsolt eshift mellett élesebbek a pixelek, bekapcoslt eshift mellett több a pixel, de lágyabb is.
Kiáncsi leszek rá :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65834) atirag válasza atirag (#65822) üzenetére


atirag
őstag

Udv . Úgy tűnik lemaradtam erről a vételről . Uj készülékből melyiket érdemes legalább megvenni? Full HD nagy Fényerővel. Lehet hosszútávon megérné inkább egy uj készülék .
koszonom a segítséget

(#65835) Celithrandi válasza Vhiktor (#65833) üzenetére


Celithrandi
addikt

szerintem nem lehet kikapcsolni, összehasonlítási alapnak csak azonos dmd vel szerelt 1080p optoma gépem van, vagyis abból volt vagy 4 az elmúlt 7 évben így ezt a részt látom. .Összességében a kép sokkal több Információt ad, egy jó optokával igazán jó lenne, persze nekem nincs sok milliós viszonyítási alapom, így esélyesen neked suzuki lesz ami nekem bmw :C Az optika viszont tényleg gagyi, ugyan úgy mint a hűtés és minden más körítés.

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#65836) Celithrandi válasza atirag (#65834) üzenetére


Celithrandi
addikt

a hosszú táv, az új készülék és a megérni szavak egy mondatban szerepeltetése nagyjából a magyar monetáris politikát juttatja eszembe. Hogy egy dakota közmondással éljek: Olyan mint gripen mögött turbina felé hugyozni.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#65837) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy kert mozihoz, ha a vásznat nap közben egy tető alá be tudom rakni az mennyire élvezhető képet tud nyújtani? Felejtős és inkább sötétben élvezhető?

Eddig úgy voltam, hogy veszek egy nagyobb TV-t és kész, de napidroidon láttam egy olcsójános blitzwolf bw v5 max projektort és elkezdett dolgozni a tekercs az agyam helyén, hogy mi lenne ha... :))

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#65838) Q válasza bigrob (#65837) üzenetére


Q
senior tag

Nekem fedett teraszon van a vászon. A falak halvány barnák, a födém lambéria sötétbarna, de így sem tudok nyolc óra előtt értékelhető képet vetíteni. A vetítőm is elég fényes, de még így sem ülünk le, mert nem jó.

Eladó: Stewart GrayHawk RS 110" fix keretes vászon.

(#65839) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! HDMI topikban nem reagál senki napok óta. Hátha itt... Szóval, a tv box és/vagy médialejátszó és a projektor összekötéséhez, 8m HDMI kellene. Szeretném betenni egy kábelcsatornába, hogy "iparosabb" legyen a kinézete. De abban a csatornában már fut két külön 3x1,5-ös kábel, világításhoz és konnektorhoz. (Csak fhd amúgy minden is.) Okozhat ez zavart a képátvitelben? Nem szeretnék emiatt parasztvakítós aranyozott meg hipiszupi meg nem tudom milyen hájpolt kábelt sem vásárolni csilliókért! Akkor inkább nem teszem a csatornába. Köszi ha valaki tud segíteni!

(#65840) Joshi válasza herrká (#65839) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem nyugodtan mellé teheted a HDMI kábelt, az a lényeg, hogy ne e leggagyibbat vedd.

(#65841) herrká válasza Joshi (#65840) üzenetére


herrká
senior tag

Köszi! Akkor fűzögetek a hétvégén.

(#65842) Celithrandi válasza herrká (#65841) üzenetére


Celithrandi
addikt

ha csak 1080p megy át akkor nem kell nagyon figyelni, bármely vention kábel megfelelő, de ha 4k esetleg hdr is van akkor már oda kell figyelni nagyon hogy milyen kábelt veszel, az átlag ezeket max 5 méteren szokta átvinni.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#65843) herrká válasza Celithrandi (#65842) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm! Csak 1080p.

(#65844) Celithrandi válasza herrká (#65843) üzenetére


Celithrandi
addikt

én ezt bátran tudom ajánlani [link]
Kapsz olcsóbban is ha számít pár ezer forint de később lehet még jól jön a jobb kábel.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#65845) atirag válasza Celithrandi (#65836) üzenetére


atirag
őstag

Értem a dakota közmondást :)
Az a bajom,hogy egyre inkább tolom ki az árat a szokásos elvárásom miatt és már már 4k gépet nézek. Pedig próbálok megállni a 100k-s használt gépnél :R

(#65846) Celithrandi válasza atirag (#65845) üzenetére


Celithrandi
addikt

4k szvsz 800ezer alatt nem igen van használható,.mármint ami alatta van az 0,4 es DMD vel van szerelve és rosszabb a képe mint egy jobb 100ezres használt gépnek.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#65847) Vhiktor válasza Celithrandi (#65846) üzenetére


Vhiktor
veterán

És hányan cserélték/cserélik le a jobb 1080p-s gépeiket, ilyenekre :( .

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65848) atirag válasza Celithrandi (#65846) üzenetére


atirag
őstag

Na igen ez az amiben nem vagyok még kiokosodva. Ma voltam egy projektor boltban és ott beszélgettem az eladóval. És 370k-s acert mondott indulonak 4k-ból. full hd meg 230k szintén acer. De szoktam hallgatni azokra kik okosakat mondanak :)

(#65849) Celithrandi válasza Vhiktor (#65847) üzenetére


Celithrandi
addikt

hogy miért azt nem tudom,.engem is érdekeltek amikor kijöttek, rendeltem, teszteltem, visszaküldtem. 50-70% os kontrasztesés és nem létező 4k kép jellemezte azokat amiket láttam. (a kontraszt nem mért érték, szemre mondom csak)

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#65850) Joshi válasza Celithrandi (#65849) üzenetére


Joshi
titán

+ Vhiktor

Ilyenkor ti a DLP pixeleltolásos 4K-ról beszéltek? Vagy miért ez az "ultra negatív" hozzáállás a 4K-hoz?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.