Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63201) Atomgeszi válasza proci985 (#63185) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem mindent húztam le, azt mondtam, hogy vannak fos tartalmak... Az nem zárja ki, hogy nincs jó is.:F

A Stranger Thingsrol vagy akár a Better call Saul.. Mind képi, mind tartalmilag remek gyártmány.

[ Szerkesztve ]

(#63202) Atomgeszi válasza Q (#63199) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Bingó... Főleg a fényerősítettnél. Amit 99% elfelejti..

(#63203) -KP- válasza Q (#63199) üzenetére


-KP-
addikt

Ez inkább alr vásznaknál van így, sima fehér vászon flexibilisebb. Ott ilyen 0.1-0.2 körüli értékeket szoktam olvasni.

(#63204) Chosen válasza Vhiktor (#63070) üzenetére


Chosen
addikt

Megcsináltam a kalibrálást vele végül, nem volt gond, be is írom az eredményeket hamarosan. :)

Leo Bodnar lag testere nincs valakinek kölcsön egy mérésre BP-n? :D

(#63205) Vhiktor válasza Chosen (#63204) üzenetére


Vhiktor
veterán

A kontraszt, a fekete szint és a fényerő lesz nagyjából hiteles.

HCFR-re vagy displaycalra esett a választás végül?

Rapsberry pi-hez lehet ezerszer jobb, komolyabb lag testert építeni mint a Leo féle túlárazott kütyü.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#63206) hakos1987 válasza -KP- (#63196) üzenetére


hakos1987
őstag

Jó lenne, csak a lehetőségek korlátozottak: Szombathely melletti faluban lakom. Ismerettségben egy Benq TH685i van. Az eladó cuccok jellemzően B.pestiek. Ugyan járok időnként, de gyerkőccel kórházba, így nem tudok időt szánni olyankor nézelődésre... :U

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#63207) Vhiktor válasza hakos1987 (#63206) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én szerintem a 9400-at vedd, jó mindenes projektor. Akár 8000:1 kontraszt is kihozható belőle. Nem lesz gondod a fényerővel és az elhelyezéssel sem. A w2700-tól sokkal jobb képe lesz.
Én teljesen biztos vgayok benne, hogy tetszeni fog.

Ha a lehető legolcsóbb kell akkor meg benq w2000, abban sem fogsz csalódni, de a 9400 jobb ez kétségtelen.

W2000-et németektől lehet venni kb 120ezer környékén.

Ezek függvényében a 2700 nem éri meg, kb a legrosszabb ár érték arányú ezekhez képest.

Ha a th685i képe tetszik, akkor ezek fényévekkel jobbak lesznek ahhoz képest.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#63208) Bikkrom válasza hakos1987 (#63206) üzenetére


Bikkrom
senior tag

+1 az Epson 9400-ra. Keretbe belefér, akkor már add meg a módját. Mostanság esett nagyot az áruk. Eddig is bőven ajánlott volt, ezután méginkább.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#63209) nexuspolaris


nexuspolaris
tag

Akinek nappaliban plafonra van szerelve a projektor, az áramot, kábelezést hogy oldotta meg? Műanyag kábelcsatornákat nem szeretnék látni, ahelyett valamilyen igényesebb megoldás kellene.

(#63210) Atomgeszi válasza nexuspolaris (#63209) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kivés. Beglettel, lefest :D

(#63211) cinemazealot válasza nexuspolaris (#63209) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nekem a kezdet kezdetén (9 éve) akkora volt a vásznam és akkorát vetített a vetítőm, hogy az tök jól elhelyezhető volt a nappali plafon közepén, ahol a világítás vezetékezése kibukkan a védőcsőből. Csak annyi dolgom volt, hogy behúzzak a majdani csillár vezetékei mellé egy fix fázist és máris volt tápja a projektornak.

A következő jövőálló lépés az lett volna, hogy behúzok egy UTP-t is (az még valószínűleg elfért volna a csőben), a projektor mellé meg beállítok egy média lejátszót, a hang meg mehet Bluetooth-on, esetleg vissza optikán, ha elég vastag a cső. Ha a lejátszó WiFi-s, akkor UTP sem kell. Csak ugye ezek mind kompromisszumos megoldások. :U Ha tökéletes megoldásra vágysz, akkor Atomgeszi módszerét követed. Esetleg ha a nappali fölött a padlástérben (ha van olyanod) viszed a kábeleket, úgy csak fúrni kell, vésni kevésbé.

(#63212) Atomgeszi válasza cinemazealot (#63211) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Gyenge és erősáram nem mehet papíron egy védőcsőben :D
Tudom, rengetegen megcsinálják, de hivatalosan nem mehet, és ki tudja, hogy kinél okoz éppen anomáliát.

Amit még tudok javasolni egy gipszkarton _fordított_ L ív a falon, megtörve 90 fokban a sarokban, egészen a projektorig. Emögött mehet minden vezeték, kábel, akár egy pár spotot is lehet beletenni.
Érdemes az ilyen munkálatokat egy kis felújítással/modernizálással egybekötni, és már nem fáj annyira.

[ Szerkesztve ]

(#63213) makkmarce válasza nexuspolaris (#63209) üzenetére


makkmarce
őstag

én szépen végigvéstem a falat, egy lapos minőségi HDMI2.0-t tettem a falba. A tápellátást 1cm-es csőben vittem a lámpától, a lámpa kábele mellé húztam be új szálat (ugye csak +1 fázis kellett), és a lámpa kapcsolónál kötöttem a fázisra. A konnektort nem tudtam teljesen süllyeszteni, mert a vasbeton gerendákat tilos vésni és fúrni, szóval csak a vakolat vastagságában dolgoztam. kb így nézett ki a művelet:
A terv:
a szerelési művelete:

jelenleg ahol tartok:

okoskodom, tehát vagyok

(#63214) nexuspolaris válasza makkmarce (#63213) üzenetére


nexuspolaris
tag

Ezt szépen megoldottad :C

Nálad annyival könnyebb volt, hogy még berendezés előtt csináltad meg, nálam ez berendezett nappaliban nehezen lenne kivitelezhető (+ az asszony megölne :D )

Most találtam egy ilyen megoldást, fali konzol kar, a konzolban szépen el tudom vezetni a kábeleket:

1200 mm-ig kihúzható, és nem kell vésnem a plafont. A falon meg a betápot is könnyebben meg tudom oldani.

Tervezgetés közben előjött egy újabb probléma, végül úgy döntöttem, hogy fix keretes vászonra fogok vetíteni, de a tv-t , egy 42"-os plazmát szeretnénk megtartani. Le vagy kihajtható megoldásban gondolkodom, de eddig nem találtam olyan tartót, amivel a tv-t le tudom hajtani, amikor vetítünk. Olyat keresek, ami egy vagy kétkaros, harmónika szerűen összehajtható, és lehajtva a tévét rá lehet fektetni képernyővel felfelé.

Aztán lehet, ha belemelegszünk a vetítésbe, a tv-t megszüntetjük, de egyenlőre ez a terv :)

[ Szerkesztve ]

(#63215) Vikthor válasza makkmarce (#63213) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A kábelt amit a falba szereltél előtte alaposan letesztelted a vetítővel minden anyaggal 3D és 4k uhd lemezekkel? Nem artifactol? Nekem volt ilyen anno. Érdemes többet rááldozni pl egy inakustik premium szint minimum legyen meg vagy ehhez hasonló.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#63216) Vhiktor válasza makkmarce (#63213) üzenetére


Vhiktor
veterán

szép:C

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#63217) Atomgeszi válasza Vikthor (#63215) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, itt az egyetlen gond, hogy nem cserélhető.

(#63218) spiky03 válasza nexuspolaris (#63209) üzenetére


spiky03
veterán

Az erősítő oldalon kábelcsatorna a falba, azon megy fel a HDMI a padlásra, majd ott végig megy a másik oldalra ("csupaszon") és itt meg kijön egy íróasztalra szánt kábel rendezőn vagy mi a neve. :D
Mert sajnos építésekor elfelejtettem a HDMI nek csövet behozatni a falba. Csak az áramot rakattam oda.
Ilyen:
link
link Azóta rövidebb tápkábel van bekötve :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63219) tobias40 válasza makkmarce (#63213) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt szépen megcsináltad ,gratulálok! :R
Mindent te csináltál?
Mert ha igen akkor te egy ezermester lehetsz! :C

(#63220) cinemazealot válasza Atomgeszi (#63212) üzenetére


cinemazealot
addikt

Így igaz. :R

#63213 makkmarce
Ez nagyon szép lett, le a kalappal! :K Mondjuk a HDMI bevakolásától és a védőcső rádiusz nélküli megtörésétől égnek áll a hátamon a szőr (levetkőzhetetlen erősáramú múlt, bocs), de bízzunk benne, hogy egyszer sem kell majd hozzányúlnod a jövőben. :D

(#63221) proci985 válasza makkmarce (#63213) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

grat, nagyon szep!

egyebkent ha a HDMIvel barmi lenne, akkor van wireless atjatszo is, igaz nem olcso.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#63222) devil-k válasza Vikthor (#63215) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én a moziszobában úgy oldottam meg ezt, hogy bármikor ki lehessen húzni a HDMI-t és bármikor be lehessen húzni a helyére egy újat, de ugyanígy be van építve. :)

- mozi bolondéria -

(#63223) Bikkrom válasza proci985 (#63221) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Vagy Epson TW9XXXW széria. :D

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#63224) makkmarce válasza Vikthor (#63215) üzenetére


makkmarce
őstag

sajnos nem, az akkor kapható egyik legjobb minőségűt vettem, ráadásul annyira kevés hely volt, hogy ilyen lapos kellett. ki fog derülni nemsokára, akkor csináltam vele tesztet, remélem tudja majd azt, ami rá van írva (4k60hz HDMI2.0

okoskodom, tehát vagyok

(#63225) makkmarce válasza cinemazealot (#63220) üzenetére


makkmarce
őstag

csőbe akartam rakni mindent, jó szélesbe.. aztán jött a valóság, hogy kb 1-1.5cm magas helyem van, így tudom, ha bele kell nyúlni, az csak bontással lesz együtt. A védőcső inkább azért kellett, hogy ne pőrén legyen bevakolva a kábel, tehát legyen kettős fizikai szigetelés a kábel körül. Még ez az 1 centis cső is úgy fért be, hogy előtte szépen megtapostam, és kicsit lelapulva került bele.

okoskodom, tehát vagyok

(#63226) makkmarce válasza proci985 (#63221) üzenetére


makkmarce
őstag

sajnos nem hiszek a wireless-es jól működő cuccokban, mindig van valami, ha csak heti 1x szakad meg, akkor is. Inkább arra gondoltam, ha újra megbontom, akkor beteszek két CAT6-os kábelt, az jó esetben megoldja akár a 4k120hz-et is átalakítóval.

okoskodom, tehát vagyok

(#63227) -KP- válasza hakos1987 (#63206) üzenetére


-KP-
addikt

Kapásból tudok legalább 5 fórumost a környékeden. Győr, Szombathely, Sopron és környékén szerintem rengeteg házimozis van. Kéreckedj be néhányukhoz, mielőtt bevásárolsz.

(#63228) Chosen válasza Vhiktor (#63205) üzenetére


Chosen
addikt

A kontraszt, a fekete szint és a fényerő lesz nagyjából hiteles. ->
A többi tényezőnél miben mutatkozhat meg a Colormunki Display hátránya?

HCFR-re vagy displaycalra esett a választás végül? ->
Mindkettőre! Először HCFR-rel kezdtem, majd DisplayCal-lal is megcsináltam a beállításokat, hogy visszaellőrizzem magam. Mindkettővel ugyanaz jött ki, de a DisplayCal felülete nekem jobban kézráll, így azzal foglalkoztam többet. :)

Rapsberry pi-hez lehet ezerszer jobb, komolyabb lag testert építeni mint a Leo féle túlárazott kütyü. ->
Az jó, csak RPi-om sincs. :DDD Az infót azért köszi, mert nem tudtam, hogy lehet ilyen alternatívája a Leo Bodnar testernek.

[ Szerkesztve ]

(#63229) Chosen


Chosen
addikt

Epson EB-FH06

Mérési eredmények érdekességképpen, ha bárkinek ez még hasznos lenne:

Cinema profil, ECO mód:
339:1 - kontraszt
6.4 - dE
2.05 - gamma
146 cd/m2 - fényerő
~40-60ms input lag? (ezt sajnos csak stopperes méréssel tudtam megcsinálni, amiben van szórás, így bizonytalan az eredmény)

Képek:

Kalibrálva, ECO módban:
331:1 - kontraszt
0.4 - dE
2.17 - gamma (profilozva)
138 cd/m2 - fényerő

Kalibrált értékek:
Gain R: 50
Gain G: 37 (eredeti: 50)
Gain B: 43 (eredeti: 50)

(erről nem készültek képek, de a HCFR file megvan)

(#63230) hakos1987


hakos1987
őstag

Köszi Nektek, sikerült megegyeznem egy gyakorlatilag új, 0 perces Epson EH-TW9400w projektorra. 🙂 Februárban tudom csak átvenni, utána jövök majd a további kérdéseimmel, ha lesz 😁 Látatlanban is megbízok a véleményetekben :DD

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#63231) Vhiktor válasza Chosen (#63228) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hogy spectrofotometer nélkül a szinhomerseklet nem az amit a program ír, így a valós deltaE sem az.

Displaycalal létrehoztál hozzá lutot vagy icc profilt? Ha pcvel használod foleg madvral akkor az meg segíthet.

Egyébként nem kell ekkora fényerő, nem tudom milyen környezetben használod, de ha tudsz kisebb fényerőt sdr esetében akkor még a kontraszt aranyod is javulhat, nem beszélve a fekete szintről.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#63232) Vikthor válasza hakos1987 (#63230) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Jo kis masina az jó halk. Fogod szeretni. Ez az első projektorod?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#63233) Vhiktor válasza hakos1987 (#63230) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem fogod megbánni :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#63234) hakos1987


hakos1987
őstag

Igen, első saját projektorom. :) egyhez volt szerencsém párszor, de saját részre ez az első. Nem kapkodok a projekttel, az elhelyezés és vászon téma még nyitott kérdés.

Vhiktor: Neked elhiszem :R

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#63235) Vhiktor válasza hakos1987 (#63234) üzenetére


Vhiktor
veterán

Köszönöm, de a többiek is sok mindent láttak már itt :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#63236) hakos1987


hakos1987
őstag

Annyit hadd kérdezzek még: célszerű lehet a hozzá kapott HD transmittert használni? Nem lehetetlen a kábelezés, de utólagos és macerás... Ez kézenfekvőbb lenne, de csak ha nem megy a minőség rovására. 4K tartalmat "lebutítja"? Ha igen, megjelenítőn változik a minőség...?! Azaz nyernék a stabilitáson kívül mást a vezetékes csatlakozással?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#63237) tobias40 válasza hakos1987 (#63236) üzenetére


tobias40
veterán

Azt azért tudod hogy ez nem natív 4K vetítő,tehát a 4k-tól ne várj sokat.
Én még nem láttam ezt a rezegtetést csak olvastam a fórumon róla.
Mindenesetre én kipróbálnám a transmittert a helyedben és majd meglátod mit tud,ha kevés akkor majd kábelezel... :C

(#63238) Vikthor válasza tobias40 (#63237) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Teljesen vállalható az epson féle rezegtetés, de valóban ez nem natív 4k, afféle köztes átmenet a fullhd és 4k között, de jó hogy van ilyen is szerintem. Nem mindenkinek futja 2-3 millás natív 4k projektorra, ami valamire való is.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#63239) Bikkrom válasza hakos1987 (#63236) üzenetére


Bikkrom
senior tag

9200W tudom, hogy elment látható butítás és szakadozás nélkül, azzal nem volt gondom. De az fullHD. Nem láttam eltérést kábel meg transzmitter között. Kiforrott az Epson rendszere.

9400W-nél nem tudom mit visz át a transzmitter 4k jel esetén. A gép az vissza butítja a 4k-t fullHD-re és felrezgeti, ez sem natív 4k gép. De a transzmitter nem tudom mit csinál a 4k jellel. Mert ha lebutítja és azt tolja tovább akkor biztosan stabil, mint a 9200, mert fullHD-t bírja. De ha a 4k megy át és a gép butítja le és rezgeti fel akkor passz, mert ugye az nagyobb sávszélesség a transzmitteren, mint a 9200 esetén. Utána kell járni AVS-en ha megy az angol, vagy tesztekben. Vagy hátha itt más tudja.
Vagy eleve csak fullHD-vel eteted. Mivel úgyis lebutítaná a 4k-t.

Kábelezz, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#63240) hakos1987 válasza tobias40 (#63237) üzenetére


hakos1987
őstag

Igen, ezzel tisztában voltam, ezért is merült fel bennem, hogy nem akkora érvágás, hogy a transmitter csak HD-t tud. :U

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#63241) Vikthor válasza Bikkrom (#63239) üzenetére


Vikthor
nagyúr

+1 Fizikai kábelezésnél nincs jobb. HDMI ne legyen hosszabb 15 méternél máskülönben erésíteni kell a jelet. 10m-ig okés csak legyen minőségi kábel.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#63242) Chal válasza hakos1987 (#63236) üzenetére


Chal
addikt

Lehet, hogy sokan nem értenek ezzel egyet, de én egy Apple TV 4K-t tettem fel a projector mellé egy 30cm-es HDMI kábellel, wifi kapcsolattal. Nem értem, hogy egy minőségi (mondjuk Ubiquiti) AP és 5Ghz wifi esetén milyen gondom lehetne ebből. Stabil 1-2ms-es ~800Mbit-es kapcsolatom van, ráadásul ugye az összes streaming és nem streaming app is masszívan bufferel.

Kb. 10 éve használom így (hol projektorral, hol TV-vel, most éppen megint projektorral, de a lényegen ez nem változtat), 1db esetet nem tudok mondani amikor megröccent volna, vagy bármi bajom lett volna belőle.

Ha mond valakinek valamit, 5Ghz wifin már wireless VR megoldások (pl. Oculues Quest) is működnek, ahol egy másik szobában levő PC-ről szemenként ~2000x2000 pixeles streamet tolnak 90fps-el. És itt játékról beszélünk, a válaszidő is ehhez mérten értendő. Ha beesne, lagolna, abból hányás és szédülés lenne, egy jó minőségű AP vásárlása esetén azonban ez fel sem merül. És adott esetben olcsóbb mint egy normális 15 méteres HDMI kábel, ráadásul ez másra is jó :)

[ Szerkesztve ]

(#63243) Bikkrom válasza Chal (#63242) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ez rendben is van. Nálam is így van a hálóban. De, a legtöbbeknek ez nem fog menni, mert úgyis le kell kábelezned az erősítőhöz. Tehát semmit sem nyertél vele. A 95% itt, rendes hangrendszerrel tolja.

Namost, marad az 5% akinek elég egy BT soundbar, vagy BT rendszer, esetleg fejhallgató, mint nekem (kisgyerekek mellett a legjobb). Akkor oké csak ez a felállás, ha elengeded a minőségi optikával/hdmi-vel összekötött erősítőt, tehát a minőségi hangot.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#63244) Chal válasza Bikkrom (#63243) üzenetére


Chal
addikt

Ja ez jogos, hangra nincs amúgy valami minőségi wireless megoldás, ami a másik végén hdmi-t, vagy optikát reprezentál? Oda aztán tényleg minimál sávszélesség kell (ma viszonyokhoz mérten, amikor már wifin is repkednek a gigabitek), nem tűnik nagy kihívásnak.

(#63245) Chosen válasza Vhiktor (#63231) üzenetére


Chosen
addikt

A fényerőt lejjebb vinném nagyon szívesen, de nem én nem találtam rá lehetőséget, hogy szabályozzam. :F A brightness itt a feketeszintet szabályozza, a contrast viszont tényleg a kontrasztot.

Hogy spectrofotometer nélkül a szinhomerseklet nem az amit a program ír, így a valós deltaE sem az. ->

Ez érdekes. Kíváncsi lennék, hogy mennyi az eltérés Spectro- és colorimeter között a projektor mérés esetében. Próbáltam tesztet keresni, de nem találtam ilyet. Te láttál/csináltál ilyen tesztet esetleg?

Displaycalal létrehoztál hozzá lutot vagy icc profilt? Ha pcvel használod foleg madvral akkor az meg segíthet. ->

Igen, azzal profiloztam, sima icc-t hoztam létre. Windowsban lőttem be rendszer szinten. Ilyenkor is kellene még madVR-ben rátenni? Nem lesz úgy kettős a hatása?

[ Szerkesztve ]

(#63246) MrZenan válasza Chosen (#63245) üzenetére


MrZenan
junior tag

A fényerőt valóban érdemes csökkenteni mert kontrasztot, illetve mélyebb feketét lehet nyerni.
Szerintem a "brightness" lesz az.

Nálam pont az a baj, hogy az alap 0-,ról 5-re kell emelem mert csak akkor nincs black crush..

(#63247) tobias40 válasza Chal (#63242) üzenetére


tobias40
veterán

Én is gondolkodtam ezen hogy mellé rakom a vetítőnek a lejátszókat de nálam nehezen megoldható.
Van 1 amlogic box,az OK mert kicsi ,de van egy Gigablue sat vevő ami nagy méretű és egy Mederer3D a 3d-s filmekhez.(Mederer mondjuk elrakható lenne mert évente 2x kell csak :( )
Ezeket nehéz lenne elhelyeznem úgy hogy a fali polc egyedül álló és nincs azon a falon másik polc és a fejünk felett van kb. 1,5 méterre.
Ráadásul 2 vetítő van beállítva a polcon,az egyik a filmekre a másik a sat tv nézésre.
Nem dedikált szoba és nem akarok mégegy polcot feltenni(pedig lehet az lesz :) ) és így nem férek a polcon.
És még ott van a BT soundbar ahova még mindíg elkell juttatni a hdmi kábelt vagy az optikai kábelt.
Vannak már elképzeléseim hogyan oldom meg de itt is fúrni faragni kell mert a 220-at is oda kell vinni a projektorhoz(most hosszabbítóval van megoldva) és akkor a hdmi-t is betenném a falba-mennyezetbe.

És azt sem tudom ha a fejünk felett levő polcra felteszem a lejátszókat azokat tudom-e majd a távirányítókkal irányítani ha nincs közvetlen rálátás a távnak... :U

(#63248) makkmarce válasza MrZenan (#63246) üzenetére


makkmarce
őstag

nem mindenhol csökkenti a lámpa valós fényét a brightness, főként, ha sima halogén lámpás, mert ott a lámpa fénye nagyon nehezen szabályozható. Én is, ha leveszem, akkor nem lesz sötétebb a colorbleed, csak tompul a vetített kép. Sőt, ha emelem akár a brightness-t, akár a contrastot, ez mind csak software-es, és elkezd sávosodni a kép.
Egyedül azzal tudom a lámpát állítani, hogy ECO vagy NORMAL a lámpa, de ECO-ban nagyon tompa a kép, számomra nézhetetlen.

okoskodom, tehát vagyok

(#63249) péjé válasza tobias40 (#63247) üzenetére


péjé
őstag

Projektor mellé azért választottam a Homatics boxot mert megy rajt a CE, ha kell lehet streaminget is nézni rajt és usb-c csatin van hozzá dvb-c tuner így 3 boxot kiváltott az amazon fire tv sticket is beleértve.
Tud wifi6-ot, megfelelő routerrel nem lehet probléma a filmezés, az optikai kimenetre tettem egy jó minőségű BT transzmittert és nincs csúszás a hangban CE alatt sem. Még csiszolgatják a fw-t de nagyjából sztem az egyik legjobb ár/érték arányú box most.

(#63250) tobias40 válasza péjé (#63249) üzenetére


tobias40
veterán

OK,de a sat vevő még mindíg ott van ami a legnagyobb méretű és ezt nem tudom mással kiváltani mert ennek a tulajdonságai kellenek nekem,erről tudok streamelni bárhova egyidőben 6-8 vevő felé....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.