Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) szaszlaci válasza kazan23 (#5850) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az SD az a nagy videókazetta? Olyan volt (van) nekünk is, vállra akasztható videómagnóval :)

A szoftvertől függ ugye. Bár a fésűssé eső kép javítását leszámítva kb mindegy ekkora képen, mert nem ez lesz a gyenge láncszem.

20$? Azért az már nincs épp ingyen. Meg amit kapsz hozzá távirányítót, kb semmire nem jó..

Hangsugárzó: hibákat látok csak, én már ilyen vagyok :D

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5852) szaszlaci


szaszlaci
addikt

A világ első 4K felbontású, 3D-s házimozi-projektora a Sony-tól.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5853) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

m3D
Végre! Kircsi! Lehet 3D kísérletezni :C

"Jó pap is holtig butul"

(#5854) Konflikt válasza szaszlaci (#5852) üzenetére


Konflikt
addikt

itt lehet venni is. marmint lehetett, par hete amikor neztem meg arultak.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5855) yodamastah válasza szaszlaci (#5852) üzenetére


yodamastah
őstag

Kicsit lemaradtak a pazaros sracok ez a projektor mar fel eve megjelent :)

(#5856) TigerZoo


TigerZoo
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem. Projektort szeretnék venni. Átböngésztem az előző kb 1000 hozzászólást, úgyhogy most már van valami alap elképzelésem a témáról. :)
A korlátok:

-max 400.000 Ft
-új gép, használtat most nem szeretnék
-DLP
-3D nem szükséges, bár ha van, az nem gond. :)
-4 méterről, plafonról vetítek, a kép szélessége max 2m lehet, ennyi hely lesz.
-festett fal Tikkurila festékkel
-fullHD felbontás
-nem vagyok maximalista, szép, éles képet szeretnék
-szoba teljesen besötétíthető, falak pasztel árnyalatúak

Van már pár Tőletek kapott ötletem, de kérlek javasoljatok olyan gépet, amit tudnék használni a fenti paraméterekkel. Most úgy gondolom, hogy a max 2m képszélesség 4m-ről a szűk keresztmetszet, a képméret kalkulátorok rendre nagyobb minimum képeket dobnak ki.
Minden segítséget előre is köszönök!

Üdv
TigerZoo

(#5857) yodamastah válasza TigerZoo (#5856) üzenetére


yodamastah
őstag

Ennyiert legtobbet talan a HC4000 mitsubol lehetne kihozni, de egy kalibracio nem art ennek a modellnek ha a brillantcolort is akarod hasznalni. A masik hogy az atlagnal jobban szivarvanyozik. Engem mondjuk nagyon nem zavart mikor teszteltem, de masok panaszkodtak.. [link]

[ Szerkesztve ]

(#5858) K7VIK


K7VIK
csendes tag

Üdv!
Elkelne pár jó tanács projektor vásárlással kapcsolatosan...
Venni akarok egy jobbacska laptopot és gondoltam, jó lenne hozzá egy projektor. Filmet is nézni, esetleg játszani, talán TV-zni is. (Mondjuk most pillanatnyilag UPC analóg csomagom van...)
Milyen projektort (plusz egyéb kiegészítőket) vegyek kb. 150-200 eFt-ig?
Előre is köszi!

Ja, a laptop valószínűleg Samsung RF511 lesz:
http://www.edigital.hu/Notebook/Samsung_NP-RF511-S05HU_notebook_+_Windows_7_operacios_rendszer_-p294498.html

[ Szerkesztve ]

(#5859) user137


user137
őstag

sziasztok! Jól vágom, h a 3D megjelenítéshez és 1.4-es HDMI tartalmakhoz cserélhetek kábelt (megint) HDMI 1.4-re? :O

(#5860) JEEMBO válasza user137 (#5859) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Nem feltétlenül. Csak full 1080p HD 3D-hez kell feltétlenül az 1.4, ha a többi komponensed is támogatja. Megfelelő eszközökkel 1.3-as HDMI-n általában 720p 3D-ig lehet elmenni.

"Jó pap is holtig butul"

(#5861) yodamastah


yodamastah
őstag

A bluray szabvany frame packed 1080p/24-hez sem kell kabelt cserelni menni fog az 1.3-as kabellel.

(#5862) user137 válasza yodamastah (#5861) üzenetére


user137
őstag

:R

(#5863) TigerZoo válasza yodamastah (#5857) üzenetére


TigerZoo
csendes tag

Köszönöm, egész jónak tűnik a HD4000, azt hiszem ez lesz a nyerő.
:)

(#5864) epzon válasza TigerZoo (#5856) üzenetére


epzon
őstag

mielőtt DLP-t választasz nézd meg hogy zavar e a szivarvanyhatás

(#5865) lista_x válasza yodamastah (#5801) üzenetére


lista_x
csendes tag

Hali!
Szép nagyot vegyél! :C

lista_x felhasználónak 63 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#5866) TigerZoo válasza epzon (#5864) üzenetére


TigerZoo
csendes tag

Köszi, most egy acer xd1150-et használok. Az elején láttam pár napig a szivárványt, de aztán hozzászokott a szemem, és már rég nem látom. Gondolom az új projektorral is ez lesz a helyzet.

(#5867) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Érdekelne azok véleménye akik vettek Bydium rolós vásznat.
Hullámosodik?

(#5868) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!

720p-s (1080p?) filmekre, szobaban, milyet projectort ajanlotok?
Vetitesi tav 4.5 meter, jo lenne vagy 2 meteres kepatlo.
Nem artana ha a szinei rendben lennenek azert, lehet LED+Lezer, lehet barmi, ar max 350k.

Koszi elore is!

ui: esetleg johet vmi tipp vetitovaszonra is. :R

[ Szerkesztve ]

...

(#5869) szaszlaci válasza Devid_81 (#5868) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,

ennyi pénzért csak lámpás jöhet szóba.
Szobát be kell majd teljesen sötétíteni.
Eddig milyen TV/vetítő volt? Mert nem vetném el az ötletét egy olcsó, használt gépnek sem. Meg úgy általában a használtnak sem.

Vászon: ha nem akarsz hullámzást, csak oldalfeszített. Ha még olcsó is legyen, akkor fesd le a falat!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5870) Devid_81 válasza szaszlaci (#5869) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Oke, johet a lampas, mert a fogyasztas annyira nem hat meg :)
Csak ne kelljen azert havonta izzot cserelni.
Eddig az eletemben nem volt (sajna) projectorom, szoval szuz vagyok ebben a temaban :)
Falat nem akarok festeni mert alberlet, nem annyira orulnenek nekem itt.
Vaszonbol lehet akar nagyobb is, bar nem tudom milyen meretek leteznek de a fal amire menne a vetites az olyan 220 magas es 250cm szeles.
Besotetites nem gond, megoldom.

ui: notebookrol, hdmi-n keresztul menne a cucc, 3D johet, elfer, ugyis van egy marek szemuvegem :)

[ Szerkesztve ]

...

(#5871) szaszlaci válasza Devid_81 (#5870) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha csak filmet néznél mondjuk heti pár darabot, akkor hosszú évekig elég. Ha tévézel, játszol, stb, akkor viszont hamar vége lesz.
Az Acer 5360 (itt van róla teszt), ami jónak tűnik, de sajnos elég fényes, ez 2D-nél baj.
Bár ha ekkora képet akarsz, nem hiszem, hogy elvakítana a fénye. Távolságokat amúgy itt nézhetsz.

A vászon. Ami sima rolós, az tuti hullámzani fog, ami oldalfeszített, elvileg nem. Keretes vásznat lenne a legjobb felrakni, ha van rá lehetőség. Mármint ami egy keretre van ráfeszítve, úgy értem.
(Nálam pl. egy farost lemez van felcsavarozva és festve. Persze albérletben gondolom nem jó, ha kifurkálod a falat.)

Noti, HDMI: OK!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5872) Tian66 válasza kisgyerek85 (#5867) üzenetére


Tian66
senior tag

Nekem 92" Bydium motoros rolós van. A fehér felületen nincs hullám semmi!
A fekete keret a két oldalánál hajlik a néző felé kb 1,5-2 cm-t. De azon meg nincs film.
Kb. 7 hónapja van meg. Első perctől ilyen, nem hiszem hogy sokat fog még változni.
És ha tényleg így marad akkor nagyon meg leszek elégedve vele. A kép szép rajta ( Samsung A600 ), hosszú a kifutója, távirányítós ( nyilván ) és nagyon pontosan be lehet állítani a végállásait.
Szeretem.
Persze ha lenne rá hely és lehetőség akkor fixet vennék. :)

(#5873) JEEMBO válasza szaszlaci (#5871) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Vajon a H5360BD milyen forrásanyagból tud 3D képet csinálni?
Mert indul az olimpia 3D-ben, s úgy tűnik, hogy hiába is a lehető legrosszabb helyzetet teremtő megoldás, mégis SBS közvetítésre számíthatunk. :W
Szóval, ha valaki szeretne STB-ről vetíteni 3D TV műsort, nem árt olyan vetítőt nézni, ami tudja az SBS@60Hz forrás üzemmódot is:
Nem ismerem a teljes palettát, de pl. a BenQ W703D menüjében:
"3D Format
Frame Sequential/Frame Packing/Top-Bottom/Side-by-Side".
http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=w703d

"Jó pap is holtig butul"

(#5874) szaszlaci válasza JEEMBO (#5873) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ott az 5360 tesztben azt írják, hogy BluRay-ről HDMI-n ment, az pedig SBS, ha nem tévedek. Szóval nem kell dupla VGA csatikkal szarakodni, de még PC-vel sem.

Nem ugrik be, hogy találkoztam volna olyan tévével, ami az SBS-en kívül tudott volna mást is. Szóval ott (szerencsére) az a természetes.

Tudomásom (tippem) szerint:
Side by side: egymás melletti (SBS)
Top bottom: egymás fölötti "SBS"
Frame sequental: egymás utáni, tehát pl. 120 Hz
Frame packing: ez meg szerintem a váltott soros lesz Nem, ez jön ki a BluRay-ből. Akkor káosz van :D

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5875) Devid_81 válasza szaszlaci (#5871) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Koszonom, meglestem az arakat es ket het mulva beruhazok egy ilyenre, ez mar biztos.
Majd megkerdezem a foberlot, hogy mennyire utne agyo ha festenek egy kicsit a falon :D
Vaszonhoz meg nem ertek, de mindjart keresgelek, biztos 1000x ki lett mar vesezve itt a forumon. :R

...

(#5876) JEEMBO válasza szaszlaci (#5874) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

"High Speed HDMI 1.3 cables can support all HDMI 1.4 features except for the HDMI Ethernet Channel"
forrás:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hdmi
Tehát a max. kép/hangátviteli sebesség rendelkezésre áll mindkét szabványnál.
Az már más kérdés, hogy ha egy kütyü pl. nézi, hogy 1.4-es kábel lóg-e rajta, s látja, hogy a-a, 1.3, akkor lehet más funkciókat is letílt...:) Ezt még nem próbáltam.

"Jó pap is holtig butul"

(#5877) szaszlaci válasza JEEMBO (#5876) üzenetére


szaszlaci
addikt

A 3D-hez ezt még hozzáfűzném, lévén hülyeséget mondtam.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5878) JEEMBO válasza JEEMBO (#5876) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

- A TV-s 3D-nél a 3D HD frame packed (egy 1920x1080i@60Hz váltottsoros HD-s kép keretbe csomagolva a két kép) mostanában gyakorlatilag 3D half SBS-t 2x(960x1080i@60Hz), vagy 3D half O/U-t 2x(1920x540i@60Hz) jelent.

- A blu-ray full 3D HD pedig két valódi HD-s képet tol át.
Ebbe a sávszélességbe az 1.3-as eszközök általában 2D 1920x1080p@60Hz-es (124416000pixel/sec) képet tudnak átvinni. 3D-ben frame packed full HD SBS vagy O/U 2x(1920x1080p@24Hz)-ig (99532800pixel/sec) vagy frame sequentialban (képek egymást követő sorban) 1280x720p@120Hz-ig (110592000pixel/sec) szoktak elmenni.

De szigorúan elvileg mennie kellene 1.4-es eszköz csatlakozóján át high speed 1.3-as kábellel 2D-ben a "4K × 2K, i.e. 3840 × 2160p (Quad HD) at 24 Hz/25 Hz/30 Hz (248832000pixel/sec) or 4096 × 2160p at 24 Hz (212336640pixel/sec)"-nak is, az-az a full normál 3D HD frame packed SBS vagy O/U 2x(1080p@60Hz)-nek (248832000pixel/sec) is, de ezt még nem teszteltem...:)
Plusz természetesen mindenhol a hang is átmegy.:)

"Jó pap is holtig butul"

(#5879) JEEMBO válasza szaszlaci (#5877) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Ez a poén, hogy butítják a HDMI1.3-at a Te forrásod alapján is:
"Az 1.3-as és 1.4-es verziójú HDMI specifikáció 10,2 Gbit/sec adatátviteli kapacitása tehát elegendő ehhez."
"Ezt a teljes HD 3D jelet csak az 1.4-es verziójú HDMI bemenettel rendelkező 3D ready TV-k fogadják."
Pedig többet tud az-az elnyomott 1.3, de azért csak vedd meg az 1.4-et, mert marketing alapon mi most az 1.4-et favorizáljuk, mintha az szűlte volna a full 3D HD-t.... :W

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#5880) szaszlaci válasza JEEMBO (#5879) üzenetére


szaszlaci
addikt

Alapvetően nem lenne rossz, csak sajnos ezt is ugye marketingre használják. (Régen a HDReady meg a FullHD volt a jelszó a méret mellett, mikor valaki tévét vásárolt, más nem számított. Zenelejátszónál meg hogy MP4 legyen.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5881) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Üdv! Nem olyan régen írtam Nektek, hogy hamarosan megvenném az első projektoromat. A hamarosanból jövőhét lett, és két gépet néztem ki az acer h5360bd-t és a Benq W700-at. Mind a kettő 720p +3D képes projektor. Az ára miatt én a Benq-t venném (30ezerrel olcsóbb, plusz a lámpa hozzá 35el olcsóbb lesz, ha majd oda kerülök), de szeretném kikérni a véleményeteket a két gépről. Valamint az érdekelne, hogy a 3D-s dolgok, hogyan működnek. Olvastam már mindenfélét, van ahol azt írták, hogy megy, van ahol meg azt, hogy nem. Nem 100% hogy működni fog vele a 3D-s filmek lejátszása (pc-ről), mert akkor inkább nem veszek 3D-s projektort?

(#5882) szaszlaci válasza Maddoxtomi (#5881) üzenetére


szaszlaci
addikt

5360: HDMI-n veszi a BluRay 3D-jét is.
W700 ezt már nem támogatja.

"30ezerrel olcsóbb, plusz a lámpa hozzá 35el olcsóbb"
Ha boltból akarod készen venni, akkor ez nem mindegy. Akárcsak, hogy ehhez normál módban 4500 órás lámpát ígérnek, az 5360-é pedig 2000 órás.

A PC-d ki tudja adni az 1920x2205@24 jelet? Ez jön ki a BluRay-ről is, ha FHD-s sztereó képet akarsz. Ha nem tudja, akkor lehet 1920/2=860x1080-as képet, de ha nem ilyen a film, akkor a PC-vel kell leskálázni. Előbbit csak az 5360 tudja fogadni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5883) Maddoxtomi válasza szaszlaci (#5882) üzenetére


Maddoxtomi
tag

A PC-m nem vagyok benne biztos, hogy tudja adni ezt a jelet, a laptopomban van egy 1.4es hdmi kimenet,i5-ös sandy bridge proci meg egy nvidia 550m vga ami gondolom képes rá. A 3D-re az utóbbi megoldáshoz, tehát amihez elég a W700-as projektor, miket kell beszerezni? Gondolok itt ilyenekre hogy szemüvegek filmeknek minősége felbontása és egyéb adatai amik lehetővé teszik az általad másodikként említett megoldást. Mert az ára és a lámpa csere összege azért nem mindegy :) (illetve megy neked 1 privát is)

(#5884) szaszlaci válasza Maddoxtomi (#5883) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az 1.4-es HDMI ki kell adjon mindent, ami ma BluRay szinten elérhető, tehát az egymás fölötti két FullHD képet is, ami nézéskor a szemüveggel is teljes FullHD lesz.
Az Acer-el így elvileg minden menni fog, mert tudja fogadni a 'top and bottom' jelet is, ami a csúcsot képviseli itt.
Az BenQ W700 úgy látom, PC-ről max WXGA frame sequental jelet tud fogadni (tehát 120 Hz, egymás után a két oldal, HD minőségben).
(Meg tud SXGA egymás alatti és melletti képet is, de akkor ott feleződni fog a felbontás.)
Hogy ezeket szoftveresen hogyan lehet belőni, azt neked kell tudni. Bizonyára van rá valami lejátszó program.
Szemüveg, W700: nVidia 3D vision, vagy DLP link, utóbbinak a vezérlőjelét a vetítő tolja magából, szóval nem kell adót venni hozzá.

Ui: ellenőrizd le, amit mondok, mert én is csak netről halászom össze, melyik épp mit tudhat.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5885) Devid_81 válasza szaszlaci (#5882) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha olyan lenyeges nagy kulonbseg nincs a ketto kozott, akkor ez a BenQ engem is erdekelne, az a lampa eletartam nagyon nem mindegy am.
Szoval most figyelek ezerrel mire juttok ez ugyben :D :R

...

(#5886) Maddoxtomi válasza szaszlaci (#5884) üzenetére


Maddoxtomi
tag

Azt hiszem feldolgoztam az infót :D . De azt a részét nem értem még, hogy attól, hogy az acer tudja 'top and bottom' dolgot, ami a 'csúcsot képviseli' attól még 1080p-s kép megjelenítésére alkalmatlan, mivel mind a két projektor max 720p-s képet tud megjeleníteni. Tehát gyakorlatilag, akkor W700-hoz veszek DLP Link szemcsit és beszerzek egy 720p SBS filmet és akkor ugyan ott vagyok mintha egy fullHD 50Gb -os filmet néznék az Acerrel (amit ugye nem tud teljes felbontással megjeleníteni, vagy attól hogy nem 1080p-s projektor, látszana a két film közt a minőségbeli különbség)?
És a végén bármelyiket is választom DLP Link szemüveg jó lesz mindegyikhez?

(#5887) marciart11 válasza Maddoxtomi (#5886) üzenetére


marciart11
aktív tag

Látszana, tömörítési hiba akkor is van! Igen DLP link mindennel kompatibilis márkától függetlenül tudtommal!

(#5888) JEEMBO válasza szaszlaci (#5884) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Ne feledjük őt sem:
"3D Format: Frame Sequential/Frame Packing/Top-Bottom/Side-by-Side".
"HDMI V1.3"
"Connect to any standard or 3D Blu-Ray player for 3D viewing"
"1080p@24Hz Frame Packing"...etc.
http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=w703d
Nem hiszek a dologban, de érdekesség képen a 703d tud real time "2D to 3D conversion"-t is...
forrás:
ftp://217.21.255.101/projector/datasheets/w703d_datasheet._pdf.pdf

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#5889) szaszlaci válasza Maddoxtomi (#5886) üzenetére


szaszlaci
addikt

1080p SBS-nél lesz a végeredmény közel olyan széles, mint a HD. De azért 960 pixel nem 1280. Meg mint jelezték, a 2D-s mkv nem BluRay minőség, gondolom igaz ez a 3D-re is.

JEEMBO: 2D->3D: tévénél láttam, meg van PC-re is program, ami képes rá. Hülyeség. A nem mozgó dolgokat (szereplő pl.) kiemeli egy kivágott papírlapként a háttér elé, ami szintén egy papírlapnak néz ki, és ennyi.

Ftp-s link jelszót kér.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5890) JEEMBO válasza szaszlaci (#5889) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Igen, pont ezért nem hiszek benne, hogy ez jobb lenne, de p...vakításnak azért jólhangzik :D
Viszont azt érdemes megnézni, hogy HDMI 1.3-al támogatja a blu-ray 3D 1080p@24Hz-et!

"Jó pap is holtig butul"

(#5891) zsoltti


zsoltti
senior tag

Hi!
az optoma hd65 mennyire jó? teljesen kezdő vagyok , csak mozizásra használnám.

(#5892) zsoltti válasza zsoltti (#5891) üzenetére


zsoltti
senior tag

Sony VPL-HS50 vagy ez? mind kettő van utt eladó ph-n milyent ajánlanátok még? 720p legyen, köszi!

(#5893) szaszlaci válasza zsoltti (#5891) üzenetére


szaszlaci
addikt

Attól függ, mennyiért, milyen állapotban. Mutass linket!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5894) .:SzvData:.


.:SzvData:.
tag

Hello Fórumlakók!
Szeretném értő segítségeteket kérni. A témában is írt kérdés megoldása érdekelne. :-D
Egy barátomnak szeretnék segíteni projektor vásárlása előtt mert megkért rá.
Semmi speciális tudást nem igényel a leendő használati környezet, mivel elsősorban .pps és hagyományos videó file-kat kell vetítenie oktatási órák keretében. Ebből adódóan beltérben átlagos fényviszonyok, esetleg világítás mellett kell láthatóvá tenni az említett néznivalókat.
Különösebb távvezérlési funkciót nem igényel.
Ami fontos lenne az a gazdaságosság. Lehetőség szerint jó ár/érték arány. Minél hosszabb garantált izzó-élettartam és/vagy gazdaságos pót-izzó beszerezhetőség.
Ezek amiket laikusként jómagam támasztanék mint igény, viszont szívesen várnék további fontos kritériumokat is.
Aki esetleg átfogó tapasztalattal bír - mint ahogy olvasgattam vannak itt páran :-D - az remélem márka és típus megjelöléssel akár konkrétan ajánlani tudna nekem eszközt, amit szívesen fogadnék.
Előre is thx a válaszokat!
Üdv.: szudata

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#5895) szaszlaci válasza .:SzvData:. (#5894) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

Bár nem vagyok szakértő, de iránynak biztos hasznát veszitek: félhomály kell, nappali fény vagy világítás mellett semmi nem lesz elég nagy fényerejű értelmes képméret mellett!
DLP-k alapvetően érzéketlenebbek a porra, (cigarettafüstre,) de talán úgy kellene mondanom, hogy az LCD-s gépek a nagyon kényesek.
A BenQ MX514-et érdemes fontolóra venni, ennél lényegesen fényesebbet nem igen kapsz, DLP, és normál módban 4500 órát ígérnek a lámpára.
És időnként tisztítani kell őket alaposan, hacsak nem különösen szerencsés a helyzet por-ügyileg.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5896) .:SzvData:. válasza szaszlaci (#5895) üzenetére


.:SzvData:.
tag

Szia!
Köszönöm a gyors válasz. Máris sokat segítettél.
Esetleg más típusok,márkák?
Jól látom hogy kb. 60E pénz egy izzó ha cserélni kell? bár ha a leírt 4500 órából 3000-3500 óra az igaz akkor is elég hosszúnak tűnik az élettartam. Átlagosnak mondható használati gyakoriság mellett simán ki kell húznia a 3 éves garancia idejét akár.

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#5897) szaszlaci válasza .:SzvData:. (#5896) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ilyen nagy fényerejű prezentációsakat érdemes keresni.
Ahol néztem, a lámpára egy év vagy 2000 óra garancia van. Amelyik előbb teljesül.
Igen, a cserelámpa az kb 40 ezertől szokott indulni, projektortól függően. De lehet olyat, hogy csak az ívlámpát, a "körtét" tükör nélkül veszed meg és beragasztod, az olyan 20 – 30 ezer, viszont az kb 2000 órát fog tudni.
Számold ki, pontosan mennyit menne, és úgy tudni fogod, meddig elég!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5898) epzon válasza .:SzvData:. (#5894) üzenetére


epzon
őstag

szia

tudom ajánlani neked az Epson EB-1761W projektort

ami igazáb jó benne
- automata képbeállítás fókusz és trapézkorrekció. Úgy képzeld el, hogy leteszed a projektork kb mindegyhogy (nem kell hogy tökéletesen merőleges legyen a falra) megnyomsz egy gombot és a készülék automatikusan beállítja a trapézt és fókuszt és a vászonhoz igazítja a képet
nagy tuti cucc

emellett közvetlenül pendrivról is tud prezentációt vetítetni vagy képet meg talán videót is

4000 órás a lámpája és a csere sem brutális olyan 40-50eft környékén van

(#5899) .:SzvData:. válasza epzon (#5898) üzenetére


.:SzvData:.
tag

Szia!
Valóban jó kis motyó ez az Epson de ahogy nézem ez nem az az árkategória ami nekünk kell. :)

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#5900) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Üdv urak!

Tudnátok segíteni nekem projektor ügyben?
Azon gondolkodom, hogy otthoni célra (számítógépről filmnézés) a TV elé a mennyezetre felfogatnék egy vásznat (ami fel-le húzható), és időközönként vászonra vetítenék filmet a gépről.
Szerintetek ez az ötlet mennyire kivitelezhető?
Milyen felbontású projektorokat lehetne érdemes nézegetni 150-200k között?
Illetve mire érdemes odafigyelni projektor választásnál (sajna nem a területem a képmegjelenítés).
Ileltve mekkora vászon kellhet ehhez a történethez?

Segítőkész válaszaitokat előre is köszi!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.