Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) yodamastah válasza HungryGoblin (#5196) üzenetére


yodamastah
őstag

Mozira ebbol az arkategoriabol egyiket sem. Egyszeruen a kepminoseg nem eleg jo. Es ez nem a led miatt van, hanem mert ezek alpvetoen kompakt mindenes projektorok, nagyon alap optikai motorral, gyenge kontrasztttal es pocsek szin pontossaggal.

(#5202) WARZ válasza HungryGoblin (#5196) üzenetére


WARZ
tag

Szerintem még amit megnézhet az a LG HW300Y!
Youtubon van egy csomó videó teszt róla mikor össze vetik az acerrel, Qumi és szerintem az lg a nyerő a videókon keresztül :)

[ Szerkesztve ]

(#5203) HungryGoblin


HungryGoblin
csendes tag

És ha nem ragaszkodom a LED-es dologhoz akkor mit ajánlottok? én ezt néztem ki:
http://www.vetitestech.hu/index.php?base=products&type=item&id=310

Szerintetek?

(#5204) yodamastah válasza HungryGoblin (#5203) üzenetére


yodamastah
őstag

Szerintem: [link]

(#5205) Integra


Integra
titán

mig lehet a vászon két szélével csinálni hogy ne kunkorodjon annyira előre? néha zavaró :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5206) yodamastah válasza Integra (#5205) üzenetére


yodamastah
őstag

Vasalo :D Sajnos erre csak az a tuti megoldas hogy fix feszitett vagy oldalfeszitett motoros vasznat kell venni ... Ha annyra visszakunkorodik hogy mar latni a kepen akkor az elegge gaz...

(#5207) Integra válasza yodamastah (#5206) üzenetére


Integra
titán

sajnos látni, bal oldalt... ok, nem is volt 200ezres vászon, bár szerintem azok is ugyanígy kunkorodhotnak

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5208) M@trixfan válasza Integra (#5207) üzenetére


M@trixfan
addikt

Inkább azt mondanám, hogy ott is előjöhet idővel. 250 000 Ft környékén láttam Projecta vásznat és egyértelműen jobb anyagból volt mint az olcsóbbak. A motorja sem traktor módjára kattogott és nem volt büdös. Sajnos a fix vászonnal nem nagyon lehet versenyezni ár/érték arányban. Ez lég nagy probléma nekem is.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#5209) Integra válasza M@trixfan (#5208) üzenetére


Integra
titán

majd ha egy nap házat épitek, oda lesz fix vászon, mert lesz moziszoba :)
de addig 50m2-ből kell kihoznom a legjobbat és itt nem megoldható, nem baj, örülök, hogy egyáltalán ez van :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5210) tokesz86


tokesz86
csendes tag

Sziasztok, hétvégén volt időm bogarászni, és sikerült leszűkítenem konkrét típusokra a jelölteimet:
Acer H5360
Benq W600
Optoma HD600x

(esetleg Optoma HD67)

DVD-s,720p-s mozizáshoz, sötét szobában (Hasonló gépekről van szó, igazából már csak a tapasztalatokra lennék kiváncsi, ha valakinek esetleg van... színek milyenek, fényerő, esetleg, melyik a leghalkabb közülük?)
Szerintetek melyik a 3, illetve a 4 közül? Vagy melyiket ne? Elfogadható indokkal ha lehet :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5211) Lipton válasza Integra (#5209) üzenetére


Lipton
őstag

át fogod még ezt gondolni...:) nem maga a szoba rossz dolog, hanem az ára... én is álmodoztam ilyenről, de a számok lerángattak a földre :( nagyon jól kell állni ha az ember meg tud építeni és fenntartani egy ilyen szobát :) és persze itt nem csak maga a m2 ár, hanem minden más, audio és video rendszer, falak megfelelő "kezelése", jó kis fotelek, stb... és ehhez képest - persze mondjuk általában - annyira nem kihasználható

(#5212) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

A következő problémában kérném segítségeteket.
Adott egy 10-12 PC-ből álló "géppark". Projektort szeretnénk csatlakoztatni az "egészhez", tehát valami olyan megoldásra lenne szükség, hogy a gépeket valamilyen switch segítségével egyetlen projektorhoz csatlakoztassuk. A legjobb megoldás gondolom a LAN/WLAN megoldás lenne, viszont jelen pillanatban 160.000 Ft-nál több nem áll rendelkezésre projektorvásárlás céljából, ezeket viszont már átböngésztem, és a hálózati megoldás ötletét ebben az árkategóriában bizony el kellett vetnem.

Van valami ötletetek erre?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#5213) Integra válasza Lipton (#5211) üzenetére


Integra
titán

addigra remélhetőleg ez nem lesz gond:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5214) #95590400 válasza csusza` (#5212) üzenetére


#95590400
törölt tag

kérdés az, h hogyan akarjátok használni a projektort? egyszerre gondolom senki nem akarja használni, gyanítom a háttérben az van, h ne kelljen dugdosni a kábeleket mindenkinél, hanem könnyedén a projira tudjon csatlakozni.
én ezt valamilyen távoli asztal jellegű megoldással oldanám meg, úgy, h egy gépre lenne rákötve a proji, az összes többi gép meg bejelentkezik rá és átveszi a kezelését, elindítja a progit, stb. ezt meg inkább szofferes kérdés. de lehet, létezik olyan streames megoldás, amivel pl. projira kötött gépre lehet tükrözni a kliens gép képernyőjét. ehhez monnyuk azért lehet már izmosabb gépek kellenek meg gigabites háló.
legegyszerűbbnek nekem az tűnik, h projin egy gép és átvenni felette a vezérlést, bár itt egy kicsit macerás, h pl. programot el kell rajta majd indítani, file-t újra megnyitni, stb. míg, ha ki lehetne tükrözni a képet a projira kötött gépre, akkor meg már nem. szerintem csak van ilyen megoldás, csak gondolom a szofferek ehhez sem kétforintosak.

(#5215) csusza` válasza #95590400 (#5214) üzenetére


csusza`
senior tag

Dehogy, egyszerre semmi nem fog menni.Közben végül kigondoltam, hogy hogyan lesz a rendszer.
Ez gyakorlatilag egy stúdió szerű dologban lesz. Két gép ami bikább, videoszerkesztésre való, így azok mennének főleg rajta, a két laptop, illetve van egy szerver, amin a kész anyagok vannak tárolva. Egy 4in-1out osztóval lesz a 2 pc+ 2 noti, illetve a VGA-n lesz a server.
10 gépet rákötni macerás, plusz gondolom egy ilyen osztó sem lenne olcsó mulatság...

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#5216) SalvadorLynx válasza tokesz86 (#5210) üzenetére


SalvadorLynx
aktív tag

Én a Benq-t választanám, bár nem értek hozzá. Én is most akarok venni és a leírások alapján jó.

(#5217) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

http://elektronika.vatera.hu/hazimozi_rendszer/projektor_kivetito/samsung_sp_a600_projektor_1533159530.html ez mennyire reális? Árukeresűbe beírom és kérnek 300e-t érte bár az a600b lehet egy újabb verzió.

(#5218) Tian66 válasza SalvadorLynx (#5217) üzenetére


Tian66
senior tag

Magánszemélyként árul, se számla se gari. Tudom mert már rákérdeztem. Mellesleg 1 adásvétele van és akkor is vásárolt. Végül nem volt bizodalmam a dologgal kapcsolatban, és a német e-bayről vettem meg 720 euroért szállítással.

(#5219) Tian66 válasza SalvadorLynx (#5217) üzenetére


Tian66
senior tag

Ahhoz volt számla mivel rendes bolti termékvolt. Azóta is megelégedéssel használom.
Megérte!

(#5220) marciart11


marciart11
aktív tag

Látom most kevesen szeretnének projektor venni. :(

(#5221) SalvadorLynx válasza marciart11 (#5220) üzenetére


SalvadorLynx
aktív tag

Hát az euro árfolyam :(

(#5222) _Vik_ válasza SalvadorLynx (#5221) üzenetére


_Vik_
csendes tag

Sziasztok,

elnézést a laikus kérdésért, de tervezés alatt van TV vagy projektor beszerzése, de nem tudom, h a projektor adott vetítési távolságra megadott képátlóját (kalkulátor) lehet e csökkenteni vagy az fix?

Köszönöm a segítséget,
Viktor

(#5223) szaszlaci válasza _Vik_ (#5222) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia, valamennyi zoom mindben van, az adott típusra vonatkozót itt tudod megnézni!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5224) _Vik_ válasza szaszlaci (#5223) üzenetére


_Vik_
csendes tag

Köszi .. és még egy kérdés: A mai projektorokat mennyire lehet horizontális és vertikális irányban igazítani? Gondolom lefelé lehet igazítani, hiszen elsősorban a plafonon vagy hátul fennt van elhelyezve, és oldalirányban?

Köszi,
V.

[ Szerkesztve ]

(#5225) marciart11 válasza _Vik_ (#5224) üzenetére


marciart11
aktív tag

HA olyan vetítőt veszel ami tudja a lens-shiftet akkor igen, de ezek általában az csak függőleges állítást tesznek lehetővé! LCD ben az olcsóbb típusok is tudják ,DLP nél csak a drágább modellek!

(#5226) wamzer válasza marciart11 (#5225) üzenetére


wamzer
csendes tag

heló emberek,

irodánkba szeretnénk beszerezni szórakozás céljából egy projektort filmnézéshez. nem tudom kell e full hd a tökéletes élvezethez, vagy inkább nagy fényerő (a kettő együtt rémségesen drága), ezért kérem a segítségeteket. Elég messzire pozícionáltuk az mennyezeti állványt, és így egy 2380*1770 mm-es vásznat be is terítene a kép (a jelenlegi öreg projektorunkkal már teszteltük). Esetleg 3D opció még jól jönne.

EPSON EH-TW6000 Full HD 3D

eddig ezt a javaslatot kaptam, de nem tudom 2200 Ansi lumen mire lehet elég egy irodában..

3-400K keretem van. Előre is köszönöm az ajánlatokat!

(#5227) szaszlaci válasza wamzer (#5226) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!
Nem írtad, milyen messze van a gép és milyen messze a nézők.
Teljes besötétítés megoldható?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5228) Chiller válasza Tian66 (#5219) üzenetére


Chiller
őstag

Ez jó, és a garanciát hogy intézed? Vagy világgaris?

(#5229) Tian66 válasza Chiller (#5228) üzenetére


Tian66
senior tag

A Samsung egyébként az, bár ebben a "remek" országban még az sem teljesen biztos hogy a világhoz tartozunk. :( Legrosszabb esetben meg ki kell küldeni a német eladó üzletbe és ők legariztatják.

(#5230) wamzer válasza szaszlaci (#5227) üzenetére


wamzer
csendes tag

heló!

a nézők és a gép is egyformán 4-5 méter távolságban lesznek a vászontól

(#5231) Zull


Zull
senior tag

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés. Bydium vásznat szeretnék, és ahogy látom a B&L kft a hivatalos forgalmazó (bandl.hu néven ismerősebb lehet). Lehet tőlük közvetlen is rendelni/rendelte-e már tőlük valaki, vagy ők csak amolyan beszállítók és keressek valami kiskert?

Köszi a segítséget!

(#5232) kisgyerek85 válasza Zull (#5231) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

(#5233) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

És mit szóltok a Casio XJ-M240 eshez ? tud 3d -t DLP -s 2500Lumen normál üzemben és 20000 óra az élettartam.
XJ-A hoz képest azt írják , hogy halkabb,megbízhatóbb és jobbak a színei.
Vélemény ?

Vagy Acer K330 de itt ha átmegyek a nagyobb szobába már 4mről kevés a fénye sötétben is szerintem , vagy a casio ezügyben meg a hivatalaos disztributornak küldtem mailt.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#5234) #95590400 válasza HalasKYO (#5233) üzenetére


#95590400
törölt tag

mit szóltok a Casio XJ-M240 eshez
azt, h erre a vonalra vártam már évek óta led fronton... :DDD
mire elhullik az lg (elvileg 3 év gar van rá, meg van két tarcsipilács), 150k körül remélhetőleg hozzámvágják. álljunk hozzá optimistán. a mostani belépő 720p-ktől rosszabb ne legyen.

[ Szerkesztve ]

(#5235) wamzer válasza Zull (#5231) üzenetére


wamzer
csendes tag

4-5 méter távolságrú vászonra vetítve hány Ansi lumen az elfogadható? teljes besötétítés nem megoldható, de elég kellemes félhomály van a helységben egész nap

(#5236) szaszlaci válasza wamzer (#5235) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nekem 1.5 méter széles vászonra van 1000 Lm, nagyjából ez az ideális. Természetesen teljesen sötét van. 4.5 méter -> 9x nagyobb felület, és még sötét sincs. Nem kevés lumen kellene oda.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5237) HalasKYO válasza #95590400 (#5234) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Én a Casio XJ-M240 es és a K330 közt vagyok ,de a casio javára.
Írták az előző slim szériáról hogy hangos.(mivel vékony és egérköszörű ventillátorokat raknak bele) illetve előfordultak vele problémák .
De ezt a XJ-M re gondolom kijavították. A zoom kisebb, de még így is elég nagy, 16:10 es DLP. Kb egy hónap és a tulajdonomban lesz egy :)

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#5238) marciart11 válasza szaszlaci (#5236) üzenetére


marciart11
aktív tag

Nekem 1,8 méter széles és még sok is az 1200lumen!

(#5239) krenkoka


krenkoka
tag

Sziasztok! Projektort szeretnék venni, csak is kizárólag kültéren, teraszon, sörözve a haverokkal EB-t meg Olimpiát nézni a nyáron. Megkötés nincs, forrás bármi lehet. Mire figyeljek? Milyen irányba keresgéljek? A teraszt nagyjából le fogom tudni sötétíteni, szóval nem az kell hogy délben is tű éles képe legyen.

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#5240) Tian66


Tian66
senior tag

2,03 m szélesre kalibráltan kb.750-800 lumen, nálam. Elég is.

(#5241) yodamastah válasza krenkoka (#5239) üzenetére


yodamastah
őstag

Attol fugg menynire tudod besotetiteni. Mindenesetre sejtem hogy nem lesz az teljesen sotet. Keress valami jo nagy fenyereju 1024x768 vagy 1280x800 nagy fenyereju cuccot. Mindegy hogy DLP vagy LCD, itt a fenyeron lesz a hangsuly. Ertelmes aron 3-4000 lumenig el lehet jutni 1 lampaval.

Ha nem tudsz jelentos besotetitest csinalni akkor felejtsd el.

(#5242) yodamastah válasza Tian66 (#5240) üzenetére


yodamastah
őstag

Nos ontsunk tiszta vizet a poharba itt fenyero temeban mert sokan el vannnak kicsit tevedve :D

Hazimozira kb 12-16 footlambert fenyessegu kep az idealis. Ez 2 meter szeles 1.0 gain vaszonnal 300-400 lumen kozotti fenyerot jelent. Termeszetesen sokan vannak akik sokkal nagyobb fenyerot szeretnek, de a legtobb embernek az a kellemes ha sotetben ulve a fenyero valtasos jeleneteken nem eg ki a szemuk. Pl en most 15 footlambertet nezek 2.2 meter szeles vasznon, es neha kicsit igy is soknak erzem a fenyerot amikor egy hosszabb sotet jelenet utan jon egy vilagos. AZert 20ig szeirntem fel lehet menni, de 20 felett mar sok. Nyilvan itt az is beszamit hogy nekem sotet falaim vannak.... egy vilagos falu nappaliban lehet hogy jobban ki lehet birni a 30 ftl kepet, de ott moslek a kep is valoszinuleg...

PErsze mint irtam az egyeni izles itt beleszol, vegulis ha valaki szerint 40 footlambert alatt sotet a kep, akkor nincs gond, nezze ugy :)

Az hogy mennyi feny jon ki a vetitobol nem a prospektus adatbol kell kiolvasni. Egy atlag 2000 lumenre reklamozott vetito mozi modban, bekalibralva low lamp modban ilyen 300-700 lumen kozott szoktak tudni. Szoval ha valaki ugy gondolja hogy a 2000 lumenes projektora pont fasza 2 meteres vaszonnal, az lehet eppen 420 lument nez :D

[ Szerkesztve ]

(#5243) yodamastah válasza HalasKYO (#5233) üzenetére


yodamastah
őstag

'szóltok a Casio XJ-M240 eshez ?"

Hazimozira minden valoszinuseg szerint harmat. Termeszetesen csak akkor ha adsz a kepminosegre. Ha nem, akkor jo lesz, mert lesz kep rajta, meg szines is lesz. De persze ez csak feltetelezes abbol amit az elodjen lattam. Mer az egy rettenet volt.

Sajnos el kell fogadni, hogy ezek a projektorok nem mozira keszulnek. 500e ft alatt meg a kifejezetten hazimozira gyartott projektoroknak is sokszor kompromisszumos a kepe. Persze mondom ez igeny fuggo is. Akinek eleg az hogy szep nagy a kep, az elvan boldogan a gagyi prezentacios projektorokkal is. SZoval meg az is lehet hogy meg fog felelni az a Casio. :)

(#5244) krenkoka válasza yodamastah (#5241) üzenetére


krenkoka
tag

Köszönöm a tippet. Használtak kb milyeneket lehetne találni? Melyik típus, kategória az amit érdemes lenne megvenni? Mozizásra nem kellene, nincs helyem hova vetíteni.

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#5245) yodamastah válasza krenkoka (#5244) üzenetére


yodamastah
őstag

A tipus, marka szinte mindegy mindegy, legyen sok fenyero, es minimum 1024x768. Hasznalt eseteben olyan kell amiben relativ friss a lampa. Keresd meg batyo-t az avforum.hu-n, vagy nalunk (batyo@projektor.hu) neki szokott lenni hasznalt projektor relativ friss izzoval. De mondd meg neki, hogy nagy fenyero fog kelleni, szoval ne mozi projektort adjon, hanem valami jo lampas prezentaciost. 2500-3000 ansi lument 1024x768-al egyebkent kb 100+afaert mar megkapsz ujonnan. (Benq, Optoma, Epson)

(#5246) krenkoka válasza yodamastah (#5245) üzenetére


krenkoka
tag

Köszönöm, megkeresem hamarosan. Ebben a kategóriában gondolkodtam én is, használtban meg olyan 50-70K körül szeretnék találni. Meglátjuk, hogy megy-e.

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#5247) BioKiller


BioKiller
csendes tag

max 120 ezer ft-ig ,, (valaki ajánlana 1-et? :)

(#5248) Tian66 válasza yodamastah (#5242) üzenetére


Tian66
senior tag

A 700-at tippelem, mert megmérni nem tudom. Eredetileg 1000-es a vetítő. Végpontok be vannak lőve így kicsit kevesebb a fény. Nem low-ba megy. Erre tippeltem a 700-at. De lehet hogy csak 400. Néha még sok is. 2m-es a vászon. A fal viszont világos ( tejeskávé ) színű.
:O De az marad is, mert nem egyedül élek benne :)

(#5249) Tian66 válasza yodamastah (#5242) üzenetére


Tian66
senior tag

Nehogy félreértsd, nem kötekedem veled.
Szinte az összes írásodat elolvastam, és tisztelem a szakértelmet. :R :R :R

(#5250) kbalint


kbalint
csendes tag

Sziasztok!

Epson EH-TW480 -ról mi a véleményetek? Vagy esetleg mást hasonló árban?

Köszi a választ!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.