Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) szaszlaci válasza csyo (#6200) üzenetére


szaszlaci
addikt

A kontraszt érték hivatalos adatát ne nézd, mert úgysem igaz.

Natív felbontást kell nézni, mert annyi lesz valójában. A max felbontás és hasonló elnevezésű csak azt jelentik, hogy mit tud fogadni, amit aztán leskáláz.

Az első Optoma csak SVGA.
HD200x nem rossz.
DW318 2500 Lumen, inkább 1500 közelében kellene lennie.
EH1020 meg 3000 Lm..
ES522 szintén csak 800 x 600.
HD65 is okés gép.

Állapota is sokat számít, főleg, hogy mondjuk teli van-e porral, mert ha kárt még nem okozott, de azt akkor is tisztítani kell. Az sem hátrány, ha minimális üzemóra van a lámpában.

Az Optoma talán egy picit jobban összerakta ezeket a belépő gépeit, de a többivel sem lesz különösebb gond, szóval nézhetsz mást is nyugodtan!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6202) kovi831


kovi831
aktív tag

Mit tudnátok nekem ajánlani az optoma hd65 helyett?

Van egy kis gondom a vasbetonnal így 3LCD-s vetítő jönne szóba, mert konzolra nem tudom felrakni a vetítőt, pedig már megvettem.Ezért kellene olyan ami lens shift-et korrektül tudja. 720p-s kellene, 1080-ra úgy sem lenne pénzem, persze így is használtan szerezném be.

De én is ki néztem 2 tipust, erre kérek véleményt:

benqw700
[link]

Gondolom ez nem üti a 65-ös szintjét. Szerk. - meg ha jól látom dlp-s, szóval ki esik.

másik:

Panasonic [link]
Ez meg, hogy megér-e ennyit?
Meg a dinamikus írisz nélkül milyen a kontrasztja a hd65-höz képest?

A rainbow meg nem volt zavaró, jó képe van a hd65-nek, remélem találok hasonlót LCD-be.

[ Szerkesztve ]

(#6203) csyo válasza szaszlaci (#6201) üzenetére


csyo
senior tag

koszi!

Milyen markakat nezzek még?
(vagy az is jo, ha megirdod mit keruljek el)

Legyen szép a napod!

(#6204) csyo válasza szaszlaci (#6201) üzenetére


csyo
senior tag

ACER 3D projektor 1600x1200

ez most micsoda? tenlyeg 3D? Jobb mint a 1080p ?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#6205) kovi831 válasza csyo (#6204) üzenetére


kovi831
aktív tag

1920×1080-nál nem jobb az 1600x, nem nagyobb a felbontása.Képe lehet jobb...stb.
[link]

(#6206) csyo


csyo
senior tag

35 projektorra szukitettem..

ezek kozul a markak kozul mit huzzak ki esetleg, h szukuljon a kor?

OPTOMA
DELL
BENQ
ACER
TOSHIBA
INFOCUS
WIEVSONIC
VIVITEK
PHILIPS

(laikuskent kihuznam a szamomra ismeretlen markakat, mint pl: infocus, wievsonic, vivitek)

Legyen szép a napod!

(#6207) kovi831 válasza csyo (#6206) üzenetére


kovi831
aktív tag

Úgy látszik, mindenki bulizni van, csak mi nem :DDD
Milyen projektort szeretnél venni és mennyi pénzből?

(#6208) csyo válasza kovi831 (#6207) üzenetére


csyo
senior tag

Nappaliban szeretnek hazimozit.
Kb 5m hosszu nappali. 3x3 m falfeluletre vetitve.

Valami franko, megbizhato projekto kell.

100 ezer ft van ra.

Ha korabbi hsz-elet visszanezed latod miket irtak..

Legyen szép a napod!

(#6209) csyo válasza kovi831 (#6207) üzenetére


csyo
senior tag

Nappaliban szeretnek hazimozit.
Kb 5m hosszu nappali. 3x3 m falfeluletre vetitve.

Valami franko, megbizhato projekto kell.

100 ezer ft van ra.

Ha korabbi hsz-elet visszanezed latod miket irtak..

Legyen szép a napod!

(#6210) szaszlaci válasza kovi831 (#6202) üzenetére


szaszlaci
addikt

DLP-ből is létezik képeltolásos, csak a drágább modellekben gyakoribb.

"jó képe van a hd65-nek, remélem találok hasonlót LCD-be."
Olyasmi áron nem sok esély van rá..

csyo: nézhetsz végül is minden márkát, de nem figyelsz, amit mondok. Ne legyen 2000 Lumennél több, ha 2D-re akarod használni! Amit kinéztél, az 2700 Lm és 800 x 600. (Az eladó rosszul töltötte ki az adatlapot..)
Ez prezentációs gép, neked mozira való kell.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6211) csyo válasza szaszlaci (#6210) üzenetére


csyo
senior tag

mi a minimum ami lumenben kell?

1000, vagy 1300 az kevés?
2500 az meg nagyon sok már?

vannak ilyenek is, aminél ezt irjak:

1500-1999
2000-2999
ez most akkor melyik érték? :-)

--

felbontas:
van egy ilyen: Optoma DX605R XGA (1024 x 768) ez most micsoda?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#6212) kovi831 válasza csyo (#6211) üzenetére


kovi831
aktív tag

Nyugodtan vegyél mozis gépet az 1000 lumen fényerő már elég, 2000 a max. 2000 fölé ne menjél. 2000 felett a prezis gépek vannak.Bár nagyban függ a képmérettől, de nekem 3 méteres képátlóhoz ECO módban is elég, az olyan 1000-1300 között van beállítástól(kontraszt,fény,szinek stb.) függően is.Az enyémnek a max. az 1600 lumen.Szóval bőven elég.[link]

[ Szerkesztve ]

(#6213) szaszlaci válasza csyo (#6211) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha lámpás és nem LEDes, valamint nem muzeális darab, akkor elég lesz a fény.
Sok fény prezentációhoz és 3D-hez kell, de mivel azt írtad, utóbbi nem érdekel, ezért mondtam, hogy akkor ne legyen túl fényes 2D-hez.

1500-1999: szerintem csak egy besorolás.

A filmek ritkán 5:4 képarányúak, tehát az XGA / 1024x768 nem optimális és kevés is a pixelszám.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6214) kovi831 válasza csyo (#6211) üzenetére


kovi831
aktív tag

"van egy ilyen: Optoma DX605R XGA (1024 x 768) ez most micsoda?"

Na ez native 4:3-as, ez nem mozira való, ezeknél nagyon rossz a kontraszt.Az ilyen gépek még irodai felhasználáson kívül esetleg utcai fények mellett házfalra, pincefalra, kocsmába vetíteni valók stb.

Neked native 16:9-es kell.
HD Ready 720p - 1280x720 - neked szerintem ilyen kell, mert ez megfizethető és ez már hd anyagokhoz elég jó felbontású.Szóval ha nézel gépeket ez legyen az egyik amit nézel, ki legyen írva, hogy Native: 1280x720
Full HD 1080p -1980x1080 - ezek már marha drágák

(#6215) csyo válasza kovi831 (#6214) üzenetére


csyo
senior tag

leszukitettem a kört, 10 lehetosegre... (ebbol 3 ugyanaz)

Ezek kozul melyik tunik a legjobb vételnek?

Mindegyik:
1280 x 720
16:9
max 2000 Lumens

Optoma HD65 HD 720p - használt, 670órát futott - 1600LUMENS

Optoma HD67 lámpát szervizelték, garisan felujitva 22 órát futott - 1800 LUMENS

HD67 - bontott doboz, kb 1-2 orat futhatott - 1800 LUMENS

HD67 ÚJ állapotban - 1800 LUMENS

HD 600X-LV használt 14 órat futott - 2000 LUMENS

Optoma HD700X használt 1300 LUMENS

DELL 3300MP használt - lámpacsere ota kb 5 orat futott - 1500 LUMENS

BENQ PB2600 - 200 óras használattal - 1700 LUMENS

InFocus Play IN76 DLP HD használt - 550 órát ment eddig - 1000 LUMENS

Vivitek D509 új - 1800 LUMENS

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#6217) szaszlaci válasza csyo (#6215) üzenetére


szaszlaci
addikt

Olyat, amiben minimális üzemóra van, azok közül is, ami fel van "újítva" vagy új. Tehát tiszta. Ha tudod érvényesíteni a garanciát, az sem árt. Tehát valamelyik Optoma, mondjuk valamelyik HD67.

A Dell és a Vivitek nem HD.

InFocus tesztjét is el lehet olvasni. De emelt gammával is csak 500 Lument mértek, ha jól futottam át.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6218) yodamastah válasza szaszlaci (#6217) üzenetére


yodamastah
őstag

Gammat hiaba emeled, az 1 lument nem emel a fenyeron :)

[ Szerkesztve ]

(#6219) dastier


dastier
tag

Nem szeretnék senkit rábeszélni LCD-s projektorra, csak gondoltam megosztom a tapasztalatom: mióta megvan a projektor (epson W12) és 3 méter széles képet nézek, nem izgat a kontraszt. Pedig ott a plazma is a szobában. Igen, tényleg leesik az állam a plazma kontrasztjától néha, de a "borzalmas kontrasztú" projektor akkor is simán nyer. Csak azért mondom, hogy akinek nincs sok pénze projira, vagy fél a DLP-től, nyugodtan vágjon bele egy LCD-sbe is, az élmény garantált. (Azért egy HD ready-t érdemes venni mindenképp). Ja és egy nem teljesen fehér falra vetítek, amin még hibák is vannak, de le**rom mert így is élvezhető.

[ Szerkesztve ]

(#6220) yodamastah válasza dastier (#6219) üzenetére


yodamastah
őstag

Erdemes LCD projektort venni, de csak azokat a modelleket ajanlom amiben van deepblack. Pl Epson TW2000/4400/5500/9000 Panasonic AE3000/4000/5000 stb...

80-100k-ert hasznalt 720p DLP a legjobb. Ebben a kategoriaban ezeknek jobb a kepe mint a hasonlo 720p LCD-k nek.

[ Szerkesztve ]

(#6221) c4 válasza kovi831 (#6202) üzenetére


c4
őstag

A HD65-ben nincs trapézkorrekció? :O

(#6222) kovi831 válasza c4 (#6221) üzenetére


kovi831
aktív tag

Már miért ne lenne??
Vagyis digitális, ha erre gondolsz.Egy jó tartóval/konzollal, nincs is szükség korrekcióra, ha jól van beállítva.

(#6223) c4 válasza kovi831 (#6222) üzenetére


c4
őstag

Mert ha megdöntöd és trapézkorrekcióval beállítod, nem kell cserélned vetítőt.
Már ha csak ennyi a gondod.

(#6224) kovi831


kovi831
aktív tag

dastier:

Egyet értek veled.Főleg aki még nem látott DLP-t szivárványozni, annak inkább LCD-t ajánlok én is.A nyugodtabb rambó :DDD mentes kép szerintem megérheti annak aki érzékeny.De nekem nem gáz a rainbow, ha látom is pár másodperc alatt eltűnik, megszokom.Aki nem tud dönteni, annak bemutató teremben kell megnéznie, mi a különbség.
Mivel most nem tudtam felrakni a vásznamat(2.5m.k.átló) technikai okok miatt, így egy másik szobában 3 méteres képátlót vetítek.Igaz, hogy gyengébb a kontrasztja(talán a színek is) az LG 107-es Led tévémhez képest, mégis a vetítő nyer.Én is csak azt tudom mondani amit te, filmet vetíteni projektorral, maónika showt :D tv-vel.(már akinek ilyenre van igénye) :DD

Szerk.

Ja és nekem is tele van a fal folttal,hibákkal még sem látom, mert a filmet nézem. :)

[ Szerkesztve ]

(#6225) dastier válasza yodamastah (#6220) üzenetére


dastier
tag

Persze, a minőség nem utolsó szempont, csak van aki pl. irtózik használt kütyü vásárlástól (pl én :D ), viszont max 150 pénze van.

(#6226) szaszlaci válasza yodamastah (#6218) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igaz.. :W :B

kovi831: hát ha érezhetően gyengébb a kontraszt, mint egy LCD TV, akkor nem merném nyugodt szívvel ajánlgatni. Persze ez csak az én véleményem.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6227) kovi831 válasza szaszlaci (#6226) üzenetére


kovi831
aktív tag

Sorry, úgy általában a vetítőkre értettem a "megfizethető" kategóriában.És lehet pontatlan voltam,meg nem jól fogalmaztam: van különbség, de nem ég és föld.Ha az lenne akkor hajítanám ki a HD 65-öt!
Az átlag laikus embernek fel sem tűnik az ilyen, főleg akik most láttak először vetített képet.
Volt egyszer egy sanyo 4:3-as 1024-es vetítőm null lámpa órával.Elcseréltem egyik munkatársammal egy jamaha yst-sw205-r.El volt tőle ájulva, pedig neki pont volt Pana plazmája.És annál a sanyonál a színek nem voltak igazán rendben, meg sárga falra tudott csak vetíteni először.

(#6228) yodamastah válasza dastier (#6225) üzenetére


yodamastah
őstag

Ebbol a szempontbol jobb a DLP. Nehezebb szethajtani. Amugy 150-ert ujat is kapsz 720p DLP-t ami az arahoz kepest egesz nezheto. Pl Acer 5360BD. Na jo ez inkabb brutto 170 de akkor sincs messze :)

De aki ilyen 80k-ert keres, annak tenyleg ziccer a hasznalt 5-6 evvel ezelotti 720p DLP modellek.

[ Szerkesztve ]

(#6229) kovi831 válasza yodamastah (#6228) üzenetére


kovi831
aktív tag

De létezik 150 alatt, úgy hívják, hogy Benq W700. 140-ért már van, de hiába 720p ez nem mozira lett ki találva szerintem.És hullanak mint a legyek :)

(#6230) yodamastah válasza kovi831 (#6229) üzenetére


yodamastah
őstag

Igen mondjuk megbizhatosag szempontjabol az Acer/Benq vonal lehet nem a legjobb :) Persze egy uj projektorra garancia is van...

Kepminosegre az 5360BD egesz turheto. Mozira is, meg 3D sem volt rossz rajta.

[ Szerkesztve ]

(#6231) kovi831 válasza yodamastah (#6230) üzenetére


kovi831
aktív tag

Láttad ezt a w700-ast? (csak kíváncsiságból)
Ennek/ezeknek biztos a színkerekük is lassú.

(#6232) yodamastah válasza kovi831 (#6231) üzenetére


yodamastah
őstag

Azt pont nem, azt hiszem a 600-as volt az utolso 720-as benq amit teszteltem. Az valamivel gyengebb lett kepminosegre mint az emlitett Acer, de nincs oriasi kulonbseg. Az acer veletlenul pont egesz nezheto szinvilagu lett, es a nativ kontrasztot is fel lehet tornazni 2000:1 konrnyekere (ez a mert adat, nem a hazudott)

Szivarvany szempontbol ezek az olcso 720p DLP-k kozepesek, de nem veszesen szivarvanyoznak. Altalaban a 3x vagy 4x sebessegu a szinkerek.

(#6233) szaszlaci válasza kovi831 (#6227) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor félreértettelek, azt hittem, kifejezetten LCD projit javasolsz, reagálva egy hozzászólásra. Mert az számomra meglepő, hogy a HD65 natív kontrasztja szemmel láthatóan gyengébb lenne, mint egy LCD TV.
Amúgy meg igen, van a TV, meg van a vetítő, nem érdemes összehasonlítani.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6234) kovi831 válasza szaszlaci (#6233) üzenetére


kovi831
aktív tag

LCD-ről is meg DLP-ről is beszéltem, csak szerintem nem mondtam el a lényeget "jól"(ez szubjektiv), szóval lehet nem értetted félre. És milyen igazad van, nem érdemes hasonlítani!
Inkább lehet a fénye tűnik egy hajszálnyival kevesebbnek 3 méteren eco-ban.Persze a fal macatos és kicsit mintha matt lenne, lehet ezért.Csak ezért meg nem festem át, úgy is vászon lesz.

Szerk.

Ha már előbb említettem a vásznat.Bidyum vászon van, de van vele egy kis gond.
Mikor már megkaptam(kb.2 éve) futártól, már az elejétől fogva nem lehetett rendesen visszatekerni a tartóba.Szóval nem ment vissza mikor kihúztam, csak akkor ha letettem vízszintesbe.Valamiért nem szereti a gravitációt :) Visszaküldeni meg nem akartam, nem volt kedvem sz@rakodni a postával főleg, hogy úgy sem húzogatom, mert nem "rejtek" alá TV-t.
Úgy is moziszobának készült/készül, nem is igazán hullámos.
De azért egy picit b@ssz@ a csőröm.

Meg lehet ennek a mechanikáját javítani valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#6235) Nyom191


Nyom191
csendes tag

Otthoni mozizáshoz egy Acer X1160-s projektor mennyire felelne meg? teljesen sötét szoba, kb 2-2,5 méterről vetíteném ki.

(#6236) kovi831 válasza Nyom191 (#6235) üzenetére


kovi831
aktív tag

Ezen[link] az oldalon ki tudod számoltatni, hogy honnan vetítsél.
Egyébként biztos, hogy ez kell?
Ha már 4:3-a vetítőt veszel, akkor én a te helyedben ragaszkodnék az XGA felbontáshoz.Fényerő is már sok, persze képméret függő is.
Ezekbe lassabb a színkerék, rainbow láthatóbb lesz mint egy mozis dlp-nél.
Vagy nagyon olcsó lehet ahonnan venni szeretnéd, vagy még nem láttál "rendes" vetítőt.Szerk. nem leszólni akarlak)
Ez nem igazán alkalmas mozira, főleg otthonra.

Milyen nagyságú képet szeretnél, milyen képátlóval? (az sem mindegy)

[ Szerkesztve ]

(#6237) kovi831 válasza kovi831 (#6236) üzenetére


kovi831
aktív tag

[link]

Itt lehet ki kalkulálni a vetítési távolságot, ha nem találtad volna meg.
Nem is emlékszem, hogy írtad volna mennyit szeretnél rá szánni.Ettől függ a mozis élmény a legjobban. De 80 rugóért már kapni jó mozis vetítőt használtan, akár új lámpával. Kb. 25 egy lámpacsere batyo kollégánál.

(#6238) kovi831 válasza kovi831 (#6236) üzenetére


kovi831
aktív tag

[link]

Itt lehet ki kalkulálni a vetítési távolságot, ha nem találtad volna meg.
Nem is emlékszem, hogy írtad volna mennyit szeretnél rá szánni.Ettől függ a mozis élmény a legjobban. De 80 rugóért már kapni jó mozis vetítőt használtan, akár új lámpával. Kb. 25 egy lámpacsere batyo kollégánál.

(#6239) Nyom191 válasza kovi831 (#6236) üzenetére


Nyom191
csendes tag

Teljesen igazad van semmit nem értek hozzá és azon kívül amit a suliban látok projektort még nem is nagyon láttam rendeset, kb 2méter lenne a képátló vagy kisebb, acer x1160at kapnék 40ezer magyar forintért, 50ezerig bezárólag szeretnék venni használt projektort tudnál valami mást ajánlani?

(#6240) kovi831 válasza Nyom191 (#6239) üzenetére


kovi831
aktív tag

Ebben az árban 720p-t sajnos nem tudok ajánlani, mert nincsen.Esetleg régebbi mozis gépet kell nézni, persze ezek már használtan is ritkák.960*540 felbontás az már elmegy.
Sajnos ez már elkelt, de ilyeneket [link]kell nézni, mert mégis jobb mint az irodai vetítők.

A duplapost meg nem tudom, hogy a netem miatt van, vagy esetleg Ph szerverei "bolondultak meg.Egy moderátor törölhetné.Elnézést.

(#6241) csyo válasza szaszlaci (#6217) üzenetére


csyo
senior tag

HD67 és HD67N közt mi a kulonbseg?

Legyen szép a napod!

(#6242) kovi831 válasza csyo (#6241) üzenetére


kovi831
aktív tag

[link]Jobb 3D képességek az Nvidia 3D Vision rendszerrel.

(#6243) csyo válasza kovi831 (#6242) üzenetére


csyo
senior tag

koszi a segitseget!

A heten meg is veszem az egyiket...

Ar-ertek aranyban mi lenne ezek kozul a legjobb valasztas szernintetek?
(megveszem a dragabbat is, nem a penzen mulik... De ha van jobb olcsobban, akkor inkabb azt valasztanam... )

127 ezerért HD20 (1080p) uj lampaval - nincs gari

98 ezerert HD65 uj lampaval - nincs gari

120 ezer HD67N 22 oras lampaval - 6 honap gari, lampara 1 ho gari

117 ezer HD67 - 4 oras lampa - gyari garival

121 ezer HD67 - tök új, gyari garival

73 ezer HD600X-LV - 92 orat hasznalt - 2012marciustol hasznaljak - maradek gari el rajt gondolom...

110 ezer HD700x - használt - nncs adat hany orat... garirol sem ir...

48 ezer - BenQ PB6200 - 200 orat hasznaltak. Teljes elettartama a tobbinek a fele! Azaz 2000 orat bir ki csupan, viszont feleannyiba kerul.... - nincs gari, se kabelek hozza:-(

Legyen szép a napod!

(#6244) kovi831 válasza csyo (#6243) üzenetére


kovi831
aktív tag

HD 20 - én ezt venném, megéri meg állítólag tapasztaltabb kollégáktól halottam, hogy nagyon jó képe van.De ki kell próbálni, ellenőrizni.
HD65 - ha nem kell a full hd, akkor ez nem rossz választás, igaz kicsit gyengébb kontraszt
HD67 és N - ezeket nem ismerem, de elvileg jobb mint a 65-ös, viszont 117-121 ezerig nem jó az ár a hd 20-hoz képest. Javítok: most néztem, gari miatt lehet megéri valamelyik
HD600X-LV -ebben az árban ez sem rossz, HD700x elődje lehet, ami ugyan az mint a 65.
HD700x - HD65 feketében, esetleg telefonon meg kell kérdezni.
BenQ PB6200 - felejtsd el :)

Ha meg tutira akarsz menni, akkor valamelyik HD 67,mert ezek garanciálisak. De neked kell dönteni.

Milyen árfolyamon számoltad át?
Nem rossz árak, legalábbis a HD 20 az jó.

Azért a tévedés jogát fenntartom! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6245) csyo válasza kovi831 (#6244) üzenetére


csyo
senior tag

honnan tudm h valami full HD, vagy nem full HD?

Azt hittem mind az:-/

Legyen szép a napod!

(#6246) szaszlaci válasza csyo (#6241) üzenetére


szaszlaci
addikt

A 67N egy picit fényesebb, és nagyobb a zoom átfogása. Tehát közelebbről is élesre tudod állítani.

A HD20 elvileg egy magasabb kategória lenne – már csak az 1920x1080-as, azaz Full HD felbontás miatt – de nekem a tesztképek alapján nem szimpatikus sem a feketéje, sem az egész megjelenítése.

A többiek közül talán a HD600X-en érdeme elgondolkozni az ára miatt. Viszont a garanciáról ne legyél meggyőződve, lehet, már használtan vette Amazonról.

Vagy a 117 ezres HD67, mert azon van garancia (lámpára is?), bár egy kicsit drága.

HD: 1280x720 (vagy hasonló, de gyakorlatilag azokat is ide soroljuk)
Full HD: 1920x1080

kovi831: általában akkor küldi el 2x, ha rácsapsz az egérre, és duplát kattint.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6247) kovi831 válasza csyo (#6245) üzenetére


kovi831
aktív tag

Ha jó láttam, akkor csak a HD 20 fullos.
Ezt kell nézni az adatoknál, native: 1980x1080.

Szerk.
szaszlaci: Most néztem, megelőztél egy fél másodperccel :)
Mostanában többször is előfordult itt a Ph-n, nem az egér miatt szerintem.Be volt lassúlva, máskor meg kell várnom mire rendesen behozza az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#6248) yodamastah válasza szaszlaci (#6246) üzenetére


yodamastah
őstag

A projektorok kepet lefotozni a tesztekben oriasi bakloves. Parszor mar kifejtettem, de a lenyeg hogy nagyon durvan at tud verni.

A lentiek kozul a HD20nak van a legjobb kepe. Raadasul 1080p. Kontrasztja valoban keves, kb 1400:1 kalibralas utan. De ez a tobbinek se tobb, azok is 2000:1 alatt vannak. Szoval egyertelmu hogy HD20. Aki meg elso vetitonek veszi, nem is biztos hogy keveselni fogja a kontrasztot. Ismerek olyat aki sokadiknak vette es imadja.

[ Szerkesztve ]

(#6249) m3ss


m3ss
veterán

hi
gyors kerdes, ismerosomnek kabelezek egy sokeves 480p nec kivetitot. rgb kabel be van vezetve a falba, nem akarjak most ujrakabelezni. at tudom alakitani az rgb-t ilyen atalakitoval dvi-ba, nem lesz problema a felbontassal stb, ugye?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#6250) m3ss válasza yodamastah (#6248) üzenetére


m3ss
veterán

le lehet azt fotozni, csak ugyesen kell csinalni :P
jo fenyereje van a hd20-nak nappali fenynel, nem? :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.