Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) #95590400 válasza paljani (#5749) üzenetére


#95590400
törölt tag

egyébként szerintem is érdemesebb jelenleg beruházni egy 100k körüli használt és megbízhatónak számító projiba, hozzá valami vászon, és marad pénzed, ha gond van.
mondjuk itt az eladó személyi is sokat számít, tényleg nem mindegy, h egy szakmai fórum apróhirdetésében (avfórum) szerzed meg, ahol azért az előéletét tekintve még talán igazat is mondanak, vagy épp olyan adja el, aki felújította, vagy valami expressesvaterás csencselőgép próbálja rádsózni a szarát.
ha minden jól összejön, mire széthullik a proji, lehet kapni majd normális ledes cuccokat, nem arany árban.

(#5752) hétalvó


hétalvó
addikt

most volt itt barátom és neki pl még az mw512-m is sötét volt 3d-ben ?! pedig ez 2700-as elméletileg. másik nekem kevés a részlet feketében, mi a megoldás. mi legyen a következő projektorom ? :) csak dlp-linkes lehet, 3d-s és full hd.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#5753) yodamastah válasza hétalvó (#5752) üzenetére


yodamastah
őstag

Hat ilyen ez a marketing :D Tapasztalat az, hogy kb egy 2000 lumen korulire specifikalt 1080p 3D projektor fenyereje 3d-ben kb 120-160 lumen. Ez az adat vaszonrol van visszamerve (i1pro-val) a szemuvegen keresztul, szoval nem sok tevedes van benne.

Az utobbi idoben az egyik legjobb 3D fenyeroben a TW9000 volt. Itt 3D-ben kb 220-230 lumen maradt szemuvegen at merve. Marha kevesnek tunik ez is, de home vetitoknel sajna ez mar egy egeszen jo ertek.

(#5754) szaszlaci válasza yodamastah (#5753) üzenetére


szaszlaci
addikt

3d-ben kb 120-160 lumen
3D-ben kb 220-230 lumen

Ilyenkor eszembe jut az Acer K330, amiből 360 Lumen jön ki a mérés szerint. Ha jól vissza van véve a kék és zöld, gondolom akkor is marad 230 Lm, mondjuk elfogadható színekkel. Na most akkor hogy is van ez?
(Sajnos csak a 200-as LG-t láttam a LEDesek között.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5755) yodamastah válasza szaszlaci (#5754) üzenetére


yodamastah
őstag

"Na most akkor hogy is van ez?"

Mi a kerdes?

(#5756) szaszlaci válasza yodamastah (#5755) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hogy mi igaz:
-3D-ben az összes otthoni vetítő nézhetetlenül sötét,
-3D-ben agyon van gammázva, hogy lehessen látni a tartalmat,
-a K330-as nem is használhatatlan.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5757) yodamastah


yodamastah
őstag

Mindegyik sotet. Ez van. Nincs technologia ahol nem problema a fenyero. Van valahol erre egy tablazatom, ha jol emlekszem a legjobb hatekonysagu a passziv polar szuros megoldas, ott 17% koruli nyereseggel lehet szamolni. A shutteres megoldasokbol sajat meres alapjan 14% korul volt a legjobb, de volt 10% kozeleben is...

Nyilvanvalo hogy ez alol a K330 sem kivetel. Van nalunk K330 teszt, de nem lett megmerve a 3D fenyero. A mert max fenyero 370 lumen, ezt minimum 6-al kell osztani, ennel biztosan nem lesz jobb...

(#5758) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Hello!
Az mit jelentent a projektoroknal hogy sajat felbontas pl 1024x768 es mellette meg ott van hOgy Kompatibilitas 1080p,720p stb..
Akkor most ezek a projektorok fullhd sak vagy nem?

(#5759) yodamastah válasza Benyaking (#5758) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem fullhd.

Felbontas 1024x768, de tud fogadni 1080p/720p jelet, es megjeleniti 1024x768-ban.

(#5760) JEEMBO válasza Benyaking (#5758) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Ami gyakorlatban 1024x768-nál 16:9-es (720p, 1080p) 1024x576-ra csökken le és a nem natív jelek tovább rontják a képet. (filmnél nem zavaró módon, de egy desktopnál a kontúrok láthatóan elvesznek).

"Jó pap is holtig butul"

(#5761) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Ertem! Koszonom mind kettotoknek a valaszt!

(#5762) Palika_87


Palika_87
csendes tag

Sziasztok!
Akit érdekel van egy Optoma HD65 projim eladó! Érdeklődni privátban! :)

(#5763) #24334592


#24334592
törölt tag

kocsmások és mások,a kik a szabadtéren szeretnék közvetíteni a két sporteseményt a nyáron,

EZT jobb ha belekalkuláljátok a sör árába ;]

(#5764) szaszlaci válasza #24334592 (#5763) üzenetére


szaszlaci
addikt

Csak azért nem reagálok semmit, mert ez nem politikai fórum..
Amúgy meg külföldi csatornára kell kapcsolni, és meg van oldva. :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5765) #95590400


#95590400
törölt tag

megjött tegnap a szürke vásznam, csőmotoros, távirányítós.
innen rendeltem egy 100"-osat, annyi különbséggel, h 50%-ra le volt értékelve, pk- val megállt valamivel 60 felett, és ezt, hacsak darabokra nem esik a közeljövőben, akkor jó vételnek tartom.
minőségre így szemre, tapintásra semmi problémát nem látok vele. jól összerakott kis holmi, erősnek tűnik a motorja. azt nem tudom, h mennyire fog hullámosodni, talán a nagyobb felület meg, h ez sokkal passzentosabban tekeri fel a vásznat, jobb hatással lesz az anyagra.
http://ledprojektorok.hu/h/55-100.html

(#5766) #95590400 válasza #95590400 (#5765) üzenetére


#95590400
törölt tag

így elsőre azt kell mondjam, h a szürke felület jó hatással volt a vetített képre, a sötétség az most sötétebb lett, jobbak a jelenetek kontúrjai. láttam már szürke vásznat, máshol, de nem emlékeztem rá, h ennyire szürke, picit meg is ijedtem, h valami gázos vászon, ennek ellenére azért szép fehér képet is lehet vetíteni rá. :DDD

(#5767) #95590400 válasza #95590400 (#5766) üzenetére


#95590400
törölt tag

nem tudom, miben különbözik az anyaga a 2-3x drágább vásznakétól, nekem nem tűnt gagyinak, pont jó távolságra vagyok (kb. 2,5-re), mert fél métert előrébb menve azért már látszik, h nem egy homogén anyag a felület. a régi, matt vászonnál ezt csak jóval közelebbről vettem észre.
mondjuk furán hat rajta a 150 cm széles kép ekkora baromi nagy állat vásznon, cserébe, mivel fent is van
kb. fél méter fekete anyag, pont akkora magasságig lóg le, ami kell nekem.

(#5768) #95590400 válasza #95590400 (#5767) üzenetére


#95590400
törölt tag

maszkolásnak azt találtam ki mivel az ablak elé van rakva, csináltatok egy olyan nagyon sötét függönyt (feketét azért mégsem, de valami nagyon bordó vagy egyéb sötét szín pl. kék), akkor azt kivágom oldalról, illetve a kép felett beengedem és összehúzva ad egy keretet a képnek.
milyen anyagot ajánlotok? legyen azért könnyű és ne verje vissza a fényt, pl. plüss, bársony? ehhez így semennyire nem értek.

(#5769) #95590400


#95590400
törölt tag

elnézést, h ennyiben megy el, de karakterlimit van, vagy a böngészőm gondja, vagy a mobilnet, vagy mi a fene, h egyszerűen nem lehet elküldeni egyszerre egy hosszabb szöveget... kínlódok itt vele, már percek óta, h a vágólapról meg notepadból bemásolt szöveget visszahozzam...
de szerkeszteni sem tudom, az előző postba már az első mondatot nem tudtam belerakni.

[ Szerkesztve ]

(#5770) tdd587 válasza #95590400 (#5768) üzenetére


tdd587
őstag

Ezzel szerintem az lesz a gond, hogy ha nem feszes, akkor nem lesz az igazi. Én is évek óta töröm rajta a fejem, hogyan kellene maszkolni, de nagyon gányolni sem szeretnék, ezért mindig elhal az ötlet. Fentebb valaki már javasolta valamilyen habszivacs méretre vágatását, majd fekete anyaggal bevonva odapakolni, ahova kell, de ennek sem álltam neki, majdnem biztos vagyok benne, hogy ultra-gagyi hatása lenne ahogy egy ilyen nagy testet bepaszírozok a keretbe...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#5771) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Ha vasznat szeretnek de olcson tehat nem 50-60e ert akkor milyen anyagot ajanlotok?
Nagyon durva pelda a lepedo valami ilyesmire gondolk :)
vagy pl amire a hirdeteseket festik molinok azok jok?

(#5772) yodamastah válasza Benyaking (#5771) üzenetére


yodamastah
őstag

Ha vasznat szeretnel, akkor 50-60e az olcso.

Ha ennel olcsobban akarod megoltani, akkorr vetits amire kedved van. Barmin lesz kep ami feher es sima a feulete. Pl egesz jo minosegu kepet lehet vetiteni matt feherre festett gipszkartonra. Fontos hogy ne legyen fenyes/csillogo a felulet, es sik legyen.

Esetleg vadaszhatsz 15-30k-ert egy allvanyos vasznat hasznaltan...

(#5773) KatonaT


KatonaT
aktív tag

Sziasztok!
Itt egy tervrajz A leendő nappalimról.
A terv elnagyolt egy pöppet mert most van vásárlás alatt a lakás és nem emlékszem a szoba szélességére!
De elvileg 3-3.5 méter!
Jah a lényeg
Szeretnék a sarokgarnitura fölé egy projektort (BenQ W700-at néztem), és szembe a falra szeretnék vetíteni vele!
Elvileg ez a proji tud 2m-ről vetíteni!
Nekem a távolság 3-3.5 méter vagyis remélem 150-170-es átlót el lehet vele érni...
Viszont a "nézési" távolság csak kb. 2.5-3m lesz!
Ez nem kevés ehez az átmérőhöz?
Még 1 kérdés!
Led projektorral meg mindig nem lehet filmet nézni?

(#5774) szaszlaci válasza KatonaT (#5773) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az indás kép nálam nem jön be.
3,5 méterről 234 – 260 centis képátlót tud. [link]
3 méterről szvsz ekkora képnél (min 235 széles) már látszódhatnak a pixelek. 170-es átló inkább jó lenne HD-re.
Az olcsó LEDesek még mindig elég halványak.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5775) KatonaT válasza szaszlaci (#5774) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Csáó
Akkor azt mondod hogy kb eg 80"-os képnél még jó ebben a távolságban az összkép?
Ha mondjuk roszabb minőségü filmet nézek akkor ennél a 177 cm-es szélességnél látszana pixelesedés?
Amúgy azon is emlélkedtem hogy nem nagyon szeretnék vásznat a falra mert szerintem nem túl esztétikus....
Festett felületen sokkal roszabb a kép?
Olvastám már kimondottan ilyen festékekről is csak tapasztalatot nem halotam róla!
Amúgy ebben az ársávba jónak számít a BeQ W700?
Mégegyszer köszi a segítséget!

(#5776) jracz válasza KatonaT (#5775) üzenetére


jracz
tag

Szia,

Van egy eladó 95"-es szürke vászon anyagom, ha érdekel.
Csak keretre kell feszíteni.
Sokkal jobb megoldás mint a falat festegetni.

(#5777) szaszlaci válasza KatonaT (#5775) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szerintem 80" HD felbontásnál oké, ha 3 méterről nézed. Viszont a W700-at közelebb kell akkor tenni.
Nem ajánlok rosszabb minőségű filmet, DVD lemez (és nem rip!) alá semmiképp ne add! De a normális mkv-kat vagy BD-et kellene előnyben részesíteni.
Ha nem akarsz valami nagyon drága vásznat (>100 ezer), akkor a festett felületnek csak előnye lesz, főleg, hogy nem hullámzik. (Persze a jól oldalfeszített vászon sem.) Meg hogy olcsó.
Nem kell feltétlen speckó festék, matt, fehér diszperzióssal sincs baj.
Hát olvass vissza, mit mondanak a gépről, én nem ismerem.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5778) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Nekem 80"-os van. 2,8m-rol latom a pixeleket. Foleg feher tartalomnal. Pl termeszetfilm a sarkkorokon. Par hete lattam egy grafikont az idealis nezesi tavolsagrol. HD Ready -nel ez 4m 80"-on

(#5779) Gigi01


Gigi01
őstag

Ez a nézési távolság engem is érdekelne.Nincs valami táblázat vetített képhez?
Vagy 240cm-ről kell nézni 720p-s 100cm átlós képet,mint a tv-nél?
Mivel mögülem(kb. 30cm-rel) vetít a gép,én már pixelesnek érzem a képet.
Sok helyen pedig azt látni,hogy a néző mögül vetít a projektor.
Én észrevételem,hogy vagy a géppel egyvonalban,vagy még távolabb kell ülni,mint a vetítő a vetített képtől?
Persze én itt csak HD Ready-ről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#5780) kisgyerek85 válasza Gigi01 (#5779) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nem is 4 hanem 5m 80colnál.

(#5781) KatonaT válasza kisgyerek85 (#5780) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Hát ennek nem nagyon örülök :(
Akkor 3 méteres nézési távolságnál "csak" 50'-os vetített felületes érdemes nézni? :S

valahogy így nézne ki a nappali! Az ülőgarnitúra mögül vetítenék elé....
azt hiszem 3-3.5M a távolság a 1 fal között szóval 2.5-3 méter lenne a nézési táv...

(#5782) tdd587 válasza kisgyerek85 (#5780) üzenetére


tdd587
őstag

Az ilyen ábrákat készítőket szenes lapáttal ütném agyon, komolyan mondom. Menjél el egy IMAX-ba, az ábra szerint azt akkor 100 méterről kellene nézni. Nem azért vetítek nagyot, hogy bélyegnek lássam a folyosó végéről... grrrrr.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#5783) yodamastah válasza tdd587 (#5782) üzenetére


yodamastah
őstag

NIncs gond ezzel az abraval. Ez cska azt mutatja milyen tavolsagrol van szem felbontason a megjelenito. De ez nem azt jelenti hogy ilyen messzirol kell nezni :)

720p-vel az a szopo, hogy egy kicsit nagyobb latoszoggel mar rohadtul latszanak a pixelek. En ugy 3.3 meterrol nezek 220 szeles kepet, es a 720p itt mar rettenetes lenne. Volt regen 720p projektorom, azt 180 szelesen neztem errol a tavrol, de az is hatareset volt sajna....

(#5784) szaszlaci válasza KatonaT (#5781) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nálam 70" van és 2.7 méterről nézem, nekem ez a határ, közelebbről már nem oké. A szememmel nincs baj.
Persze fűrészfogat pl. tesztábrán egy 20"-os monitoron is látni lehet, de itt most nem erről van szó.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5785) hétalvó


hétalvó
addikt

kb 120"-t nézek 2m-ről 720-ban és nem tartom nagynak, feliratos filmet mondjuk nem nézek rajt... de ülünk mint a moziban előtte :D ;]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#5786) Pinochet


Pinochet
tag

Sziasztok!
Gondolkozom egy epson eb-x11 projektor vásárlásán. Mik a vélemények róla? Érdemes belevágni? Film és sportnézésre használnám. hogy kell összekötni, hogy ez működjön, kell még valami hozzá? Előre is köszi!!

(#5787) szaszlaci válasza Pinochet (#5786) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,

ez prezentációs gép, filmhez kb. a legrosszabb választás, mert túl fényes, 4:3 képarányú és csak XGA felbontású. És olcsó LCD.

A projektor általában csak egy megjelenítő, mint egy monitor, csak több bemenettel. Tehát ahhoz is az fog kelleni: DVD, BluRay, médialejátszó, PC, ..

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5788) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Üdv!

Ti milyen projektort vennétek, mit ajánlanátok 60 ezer forintért ?
Elég fontos a keret, nem nagyon kéne átlépni.

(#5789) yodamastah


yodamastah
őstag

Prezentacios projektor nem csak azert bajos mert nagy a fenyero, hanem FOS a video kepe. Termeszetesen hasznalhato filmekhez, mert lesz rajta kep, valamint a fenyerot is vissza lehet fogni egy ND szurovel, de a szinek osszevissza lesznek, es a kontraszt eleg gyenge lesz.

60k-ert sajna nagyon nem lehet valogatni. Esetleg ami lehetoseg meg van kb 70-80k magassagaban hasznaltan szoktak lenni ilyen optoma HD65/70 szintu 720p DLP projektorok, amig egesz turheto video kepet adnak, raadasul a felbontas is jobb.

De ha tenyleg 60k a max limit, akkor meg kell venni amit odaadnak ez alatt, es meg kell elegedni azzal hogy legalabb kep van.

Mondjuk ebbe a 60k-ba nemtom hogy fer bele ez az epson, ennyiert biztos nincs uj. Akkor mar 100x jobb 80k korul egy ugyancsak hasznalt HD70...

[ Szerkesztve ]

(#5790) Fantomas80


Fantomas80
tag

Hellosztok!

Egy két kérdést szeretnék feltenni.
Egy ismerős eladná projektorát Benq Ms510
ezzel a Szemüveggel

463 órát üzemelt.Nincs szét hajtva. Gari már lejárt 90ért adná szerintetek ér ez ennyit?
Filmnézésre használnám ritkán. Ekkora felbontással egyáltalán érdemes ezzel fimet nézni?
Szobát betudom sötétíteni. kb 4m re kéne vetítenie.
Nagyon sokat nem tudok rá áldozni tudom vannak drágábbak jobbak.

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#5791) #95590400 válasza Fantomas80 (#5790) üzenetére


#95590400
törölt tag

nem ér ennyit. 90-ért már házimozira való használt projit is kaphatsz, nem egy 800x600-as felbontású prezire is alig jó vackot.

(#5792) gyurko0


gyurko0
csendes tag

Üdv!
Tudna nekem valaki ajánlani valami jó kültéren is bevethető projektort ajánlani?

(#5793) tdd587


tdd587
őstag

Mennyi lehet egy 1000 órás Panasonic PT-AE2000 piaci ára most?

Azt már tudom, hogy nem poros, baja sincsen, de egyre biztosabb vagyok benne, hogy már többre lenne igényem, mint amit nyújtani tud.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#5794) yodamastah válasza tdd587 (#5793) üzenetére


yodamastah
őstag

Nehez megmondani. Most sok elado projektor van ebben a kategoriaban, vevo meg alig...
Sokat valoszinuleg nem fogsz kapni erte.

(#5795) szaszlaci válasza gyurko0 (#5792) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mit értesz kültér alatt, hogy fényes nappal lehessen használni? Olyan nincs (elfogadható áron).

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5796) yodamastah válasza szaszlaci (#5795) üzenetére


yodamastah
őstag

Elfogadhatatlan aron sincs.

(#5797) tdd587 válasza yodamastah (#5794) üzenetére


tdd587
őstag

Nagyságrendileg ez szerinted kb. mit jelent?

Érdemes egyáltalán eladni, vagy kezdjem el leharcolni, hogy ne fájjon a szívem érte, amikor a szemétbe kerül, mint egy megúnt kenyérpirító.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#5798) yodamastah válasza tdd587 (#5797) üzenetére


yodamastah
őstag

Avforumon van egy elado kb fel eve hirdeti, most jar 190k-nal. De meg mindig nem kelt el... Mondjuk kb ennyiert lassan illene elkelnie...

[ Szerkesztve ]

(#5799) tdd587 válasza yodamastah (#5798) üzenetére


tdd587
őstag

OK, most néztem és itt is van a hardveraprón (lehet ugyanaz). Sajna egyetlen hozzászóló nem volt még, lehet akkor mégsem ez az ára...

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#5800) gyurko0


gyurko0
csendes tag

Üdv!
Ajánlanátok az Acer H6500-at kültéri használatra?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.