Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) yodamastah válasza Plutor (#6100) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem az legyen sotet ahova vetit, hanem minden mas :)

Minden a szobaban amirol ujra a vaszonra verodik vissza a feny az rontja a kepet.

(#6102) Plutor válasza yodamastah (#6101) üzenetére


Plutor
aktív tag

akkor nincs gond,minden más sötétebb.
csak a kép helye matt fehér.kb:109"

(#6103) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Ez megéri a pénzét? ACER H9500BD vagy inkább gyűjtsek egy kicsit az Optoma HD87-re?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6104) yodamastah válasza Vikthor (#6103) üzenetére


yodamastah
őstag

Itt egy teszt [link]

Kicsit gyenge lett a 9500BD. HD87 2D-ben mindenkeppen jobb. De ilyen 600-900e magassagaban nem annyira a DLP a nyero mar.

[ Szerkesztve ]

(#6105) Vikthor válasza yodamastah (#6104) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Köszönöm szépen, el is olvastam, és a kedvem is elment az ACER-től. Maarad jelenleg a HD87. LCD-től tartok a besárgulás miatt. Ebben az árkategóriában te mit vennél? 500-700 rongy?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6106) yodamastah válasza Vikthor (#6105) üzenetére


yodamastah
őstag

Sony HW30 / Epson TW9000 (ezek inkabb 800 brutto korul vannak, de ennyi pluszt megernek) Amit 4-500k-ert kapni, azok hatarozottan gyengebbek.

Avforumon arul egy srac 700 korul egy majdnem uj JVC X30-at, az is eleg jo masina.

(#6107) Vikthor válasza yodamastah (#6106) üzenetére


Vikthor
nagyúr

azt mondod, hogy nem kell a besárgulástól tartani ami az LCD projektorokat illeti? Meg aztán a DLP mégis egy jobb technológia nem?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6108) yodamastah válasza Vikthor (#6107) üzenetére


yodamastah
őstag

Tartani lehet az optikai elemek elszinezodesetol, de nekem sincs pontos adatom hogy ez mennyi ideig tart egy mai LCD/LCOS projektornal. Hazimozi felhasznalas viszont altalaban keves uzemorat jelent. Azaz ha csak filmekre kell a projektor, akkor nagyon nem izgulnek hogy 4-5 even belul sarga lesz a kep :)

Ha nagyon sokat menne, akkor lehet hogy valoban jobb a DLP. De gondolom akkor nem csak mozira kell.

Sok szempontbol jobb most is a DLP, viszont jelenleg 1millio ft alatt nem nagyon van kiemelkedoen jol sikerult DLP modell. Pontosabban a tobbi technologia szep lassan megkozelitette, sot van amiben el is lepett a DLP mellett. Pl nativ on/off kontrasztban most mar LCD es LCOS technologiaval is letezik projektor ami lenyomja a DLP-t. persze ez csak 1 jellemzo a sok kozul, de fontos parameter a mozi projektorok eseteben.

[ Szerkesztve ]

(#6109) tdd587 válasza yodamastah (#6108) üzenetére


tdd587
őstag

Ezt pl. LCD vetítő tulajdonosként megnyugtatólag olvasom.

Csak azt nem értem, hogy ha általában mindenhol (itt is) mindenkinek DLP-t ajánl mindenki (tényleg), akkor miért nem válik eladóvá pl. fél éve már egy nyamvadt Pana 4000-es sem...? Pedig az fúj LCD a fórumon, de csak nem adják el a bitangok...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#6110) yodamastah válasza tdd587 (#6109) üzenetére


yodamastah
őstag

Nincs vevo azert. Artol fuggetlenul se nagyon En is most arultam 4 honapig fel aron egy kb uj 1080p DLP-t (150-ert, azaz nagyon olcson). Gyakorlatilag jelentkezo is alig akadt. Aztan vegul elment, de 6-7 evvel ezelott egy ilyen jo ajanlat kb 2 napig lett volna meg...

(#6111) Kattt01


Kattt01
tag

Üdv,
projektor-vásárláson gondolkozom, mivel új lakásba költöztem és valahogyan ki is szeretném használni a jó nagy belmagasságot, szóval a nappalit moziteremmé alakítom :)

Persze nem fotelekkel meg mindennel, hanem az egyik falrészen csak beépített szekrények vannak, szóval, ha valami nagy felülettel eltakarnám őket nagyban lehetne ott filmezni.

Ezért is rögtön két kérdésben is tanácsot kérek, egyrészt hogyha egy sima fehér lepedővel, vagy valami anyaggal eltakarom a szekrényeket, akkor azon jól fog látszódni a kép, vagy érdemes venni valami baszomnagy profi vásznat?

A másik pedig, hogy milyen projektort vegyek, mivel totál tájékozatlan vagyok a témában... Mint mondottam filmezésre, esetenként kockulásra, számítógépet, xbox-ot, ps3-at kötnék rá. A fullHD felbontás a minimum, és hát igazából ennyik a kritériumok, persze az ár ne a csillagos egekben legyen, olyan 300 ezer forint az amit kiadnék érte, +/- 30 ropi, azt mondták ennyiért már lehet normálisabbat is venni.

Előre is köszi a válaszokat! :)

(#6112) tdd587 válasza yodamastah (#6110) üzenetére


tdd587
őstag

Hmmm. Ha tudsz valakit, akit csak rá kellene beszélni (Pana 4000 eladására), jöhet priviben. Hátha meg tudok vele egyezni.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#6113) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Szemezgetek még egy ilyennel is ami talán jobb választás is lehet mint az Optoma HD87-es készüléke... Szerintetek?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6114) Golyo69 válasza Vikthor (#6113) üzenetére


Golyo69
senior tag

Egy LG HW300Y-ról mi a véleményetek?

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#6115) yodamastah válasza Vikthor (#6113) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem rossz otlet. Sajna ezt a modell nem tudtuk beszerezni tesztre.... De lehet hogy tenyleg jobb... Tobbet sajnos en sem tudok.

(#6116) Plutor válasza Golyo69 (#6114) üzenetére


Plutor
aktív tag

Ez hasonló modell,mint ami a haveromnak van. Lg HW300G.
Meglepő,de szép a képe.(nem láttam még nem LED-s projektort élőben)
A pixelek rombusz alakban vannak,ezért még 109"-s képen is csak nagyon közelről látszanak.(50cm)
Otthoni használatra szerintem megfelelő,ha tudsz sötét szobát csinálni.
Haver külső hdd-ről és pc-ről használja.
Pc-ről HDMI kábelen megy ki a jel.
Szépen visz mindent.
Teszteltük PS3-ról Blu-Ray filmet nézve is,és jó volt a kép.(miután fehér lett a fal)
Egy hátránya van,hogy le kell rögzíteni,mert nagyon könnyű,és még a kábelek is el tudják mozdítani.

[ Szerkesztve ]

(#6117) Golyo69 válasza Plutor (#6116) üzenetére


Golyo69
senior tag

Köszi :D Egy ilyen lehet beköltözik még a családba :D

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#6118) Plutor


Plutor
aktív tag

Tud esetleg valaki olyan bemutatótermet Budapesten,ahol meg lehetne nézni élőben több modellt?

(#6119) Vikthor válasza Plutor (#6118) üzenetére


Vikthor
nagyúr

na ez az, ami nem nagyon van... még ha be is tudják esetleg szerezni a kiszemelt projektort, azt is köteles vagy megvenni és kifizetni, megnézni előtte és mazsolázgatni élőben projektorok közül nem fogsz tudni hazánkban, de cáfoljatok meg.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6120) yodamastah válasza Vikthor (#6119) üzenetére


yodamastah
őstag

projektorbolt.hu-nak es az lsk-nak is van bemutatoterme. Ez persze nem azt jelenti hogy mindent ossze vissza lehet tesztelgetni, de vannak kiprobalhato modellek.

(#6121) rsf


rsf
senior tag

Sziasztok egy kis segítség kellene.
Projektorral szeretnék nézni pár filmet, de az 5.1-es hang miatt a media lejátszómnak kell lejátszania a hangot. De a lejátszón nincs csak HDMI és kompozit kimenet de a projektoron csak kompozit/svideo/VGA bemenet van. Mi lenne a legjobb megoldás?
Ja és ráadásul az összekötettésnek kb. 5méter hosszúnak is kellene lennie.
Előre is köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#6122) Vikthor válasza rsf (#6121) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én úgy oldanám meg, hogy a filmforrást HDMI kábel segítségével kötném össze az erősítővel, ami leszedi a hangot és továbbküldi a képet a projektornak. Vagy nem értem a projektorból akarod a hangot hallgatni? annak mi értelme van?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6123) yodamastah válasza Vikthor (#6122) üzenetére


yodamastah
őstag

A media lejatszobol jon ki a hang 5.1-ben de azon meg nincs VGA kimenet. Projektoron meg csak az van, HDMI nincs. Megoldas, ha van egy jo PC amivel le tud jatszani, azon meg lehet odani az 5.1 hang kimenetet. A masik megoldas projektor csere olyanra amin van HDMI.

(#6124) python1


python1
veterán

Sziasztok!

Planar PD 7010-ről,vagy csak általánosságban tudtok infót adni a márkáról.
Érdemes ilyenbe befektetni?

(#6125) boba6


boba6
aktív tag

irodai felhasználásra 150-250k között mit érdemes most?
nem LED-es, relatív nagy fényerő, plafonra, trapéz korrekcióval, normális lámpaárakkal, megbízható, sok gar, nem hangos, ilyesmi :)

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#6126) Vikthor válasza boba6 (#6125) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Talán ez? Egész magas a fényereje, irodába tökéletes sztem...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6127) yodamastah válasza python1 (#6124) üzenetére


yodamastah
őstag

Eez a modellt sim2 is arulta mint belepo termeket. Anno tesztelgettem, nezheto. Ha olcson megkapod, jo lehet. De nem egy vilagvero projektor ez :)

(#6128) yodamastah válasza boba6 (#6125) üzenetére


yodamastah
őstag

Prezentacios modelleknel olyan nagy a valasztek, es a modellek porgese, hogy valaszolni erre meglehetosen nehez. Keress olyat aki sok lampagaranciat es hosszu lampa uzemorat ad. PL: sony.

(#6129) python1 válasza yodamastah (#6127) üzenetére


python1
veterán

Köszi,az infót!

Olcsónak számít(110e)

Egyébként,az már jó jel lehet,hogy nézhetőnek tartod. :)

(#6130) yodamastah válasza python1 (#6129) üzenetére


yodamastah
őstag

Hat volt vagy 5 eve hogy ezt a modellt lattam. Meg a nezhetobe beleszamitom az arat is :) Viszont egy jelenleg is kaphato alap olcso 720p DLP-hez kepest mindenkepp jobb.

(#6131) python1


python1
veterán

Ismét én.

Véleményetek 2 LCD projektorról?
1:Sanyo Z4
2: Epson EMP TW700.
Kettő közül melyik a jobb választás?

(#6132) yodamastah válasza python1 (#6131) üzenetére


yodamastah
őstag

Z4

(#6133) jracz válasza yodamastah (#6132) üzenetére


jracz
tag

Z4 UP!!!

(#6134) python1 válasza yodamastah (#6132) üzenetére


python1
veterán

Köszi fiuk! :R :R :R

(#6135) python1


python1
veterán

Vászonnal kapcsolatos kérdéssel fordulok hozzátok.

Grandview screen vásznak,mennyire jók érdemes vele foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

(#6136) kovi831


kovi831
aktív tag

Sziasztok.

Már ezer éve nem jártam itt.De a kérdésem: érdemes-e LED-es projektort venni mozira?
Persze 720p-s érdekelne.Láttam is, hogy az Lg-nek van 1-2 olyan típusa ami "nyom" vagy 300 Lument. Ez elég ez a fényerő full sötétbe, vagy esetleg egy kis szürkületbe?(szóval mire elég)

Voltak már épített vetítőim, meg 2 gyáriak is stb. De már vagy 4 éve van nekem egy optoma hd65 vetítőm. A mostani Ledes vetítők verik ennek(hd65) a képminőségét?

Eddig el akartam adni a hd65-öt, de letettem róla mert sikerült a lámpafigyelőt kiiktatni.Szóval akár led is mehetne bele, így lehet értelmét veszítené egy ledes projektor.

(#6137) szaszlaci válasza kovi831 (#6136) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

Azt a kategóriát nem érdemes, kevés még a fény. De eggyel feljebb, akár az LG, akár az Acer által gyártott pl. K330 is kevés még.

Minőségben elmarad.

Vigyázz, ezekben 3 darab színes LED van, nem kis teljesítményűek, és mivel nem a színkerék veszi ki a nem kívánt spektrumot, hanem csak a szükséges fényforrás van épp bekapcsolva, ezért közel 3x-os a hatékonyság!
Szóval ha egy darab fehér "elemlámpa-LED"-re gondoltál, nem lesz extázis, az biztos.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6138) kovi831 válasza szaszlaci (#6137) üzenetére


kovi831
aktív tag

Már mint a hatékonyságot mire érted? Fényerőre?

Nekem van egy 2.5-es képátlójú vászon.Akkor gondolom ezek nem tudnák kihajtani azt a felületet.Gondolkoztam led vásárlásán, ami 100wattos 10000 ezer lument tud, de lehet még ez is kevés lenne.Persze van 200Wattos led is. Csak hát már borsos az ára.

Szerk.

Szóval nem ilyen kis teljesítményű ledre gondoltam, hanem valami nagy teljesítményű power ledre.

Akkor a hardveraprón azért árulja mindenki mert, annyira sz@r?

[ Szerkesztve ]

(#6139) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Projektor vásárlásán gondolkozom és ezt találtam: [link]

Mi a véleményetek? Vagy ennyiért jobbat is lehet kapni?

Eladó cuccaim: -

(#6140) kovi831 válasza Kvazár (#6139) üzenetére


kovi831
aktív tag

Ez ár nem olyan rossz, de engem is lebeszéltek ezekről.Meg hát nem egy Lg vagy Samsung.
Én se láttam még élőben ilyet működés közben, meg kellene néznem mit tudnak ezek a ledes cuccok.Végül is már tudnék mihez viszonyítani. Csak, hogy hol lehet megnézni ezeket azt már nem tudom.Biztos fel kéne menni Pestre...stb.

(#6141) szaszlaci válasza kovi831 (#6138) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, hatékonyságra. Hiszen akkor csak az a szín világít (fogyaszt), ami el is jut a DMD chip felületéig.

Oda bizony kevés lesz.
Pontosan melyik 100 W-os powerre gondolsz? Amelyik 100 darab 1 Wattos LEDből van összerakva?
Mert arra a gyakorlatban 6 – 7000 Lument mondtak, ha jól emlékszem.
Aztán ott a spektrum nincs ám kiegyenlítve, feltehetőleg annyira sem, mint egy UHP lámpáé. De biztosan nem egyezik meg vele.
A harmadik gond pedig ezzel a darabbal, hogy még fókuszálni is kell.
Persze ha ezeket megoldod, vagy más LEDre gondolsz, az más.

Nem az, hogy szar, de ha filmezésre kell, nem túl okos választás, mert a használt lámpásak között féláron sokkal jobbat kapsz. Ha azon akarsz tévézni mondjuk, akkor el lehet rajta gondolkozni, persze akkor sem 2.5 méteren.

Kvazár: előtted lévő három hozzászólást olvasd el!

kovi831: "nem egy Lg vagy Samsung" Ez inkább negatív példának jó, ha általános minőségről beszélünk ;)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6142) Plutor válasza kovi831 (#6136) üzenetére


Plutor
aktív tag

LgPA70gLED

Én most ezzel szemezek,mert a haveré az 300 lument tud,de az csak teljesen sötét szobában jó.
Ez már több,mint a dupláját tudja.

Én még csak az LG HW300G LED projektort láttam élőben,az nekem teljesen megfelelt.(ilyen a haveré.)

[ Szerkesztve ]

(#6143) kovi831 válasza szaszlaci (#6141) üzenetére


kovi831
aktív tag

[link]
[link]

Azt nem tudom, hogy ez hány darabból van összerakva.Ezért először arra gondoltam, hogy haveromnak úgy is van egy 25 wattos fehér power ledje.Igaz a fénye kevés, de letesztelni biztosan jó lenne.pl. hogy a kép egyes része mennyire térnek el fényerőben stb. kicsi fehér felületre tesztelve.

Más:

Nem tudom csak nekem lett-e furcsa a hd65 képe régen nem volt "ilyen". Igaz már most nem vászonra vetítek, mert azóta le lett szedve.Átvittem egy olyan szobába ahol rengeteg a fehér fal felület.Na most nem tetszett a képe mint régen.(Nem rossz a vetítő)Csak a színek, kontraszt, gamma stb. mintha más lett volna mint régen ahol vetítettem vászonra.
Vajon miért van ez? -ilyeneket olvastam az av fórumon is, hogy bizony 300-500 óránként a vetítő színeit, a lámpa miatt újra kell kalibrálni.No meg a "régi" szobába sötét tapéta van/volt.
Szóval ezek akkor nagyban befolyásolhatják egy vetítő képeit?
Szóval szenvedtem mire viszonylag nézhető képet hoztam ki a hd65.ből.

(#6144) kovi831 válasza Plutor (#6142) üzenetére


kovi831
aktív tag

A 700 lumen az már jó lehet, mert az első mozis 480p-s vetítők fényei is itt kezdődtek.

(#6145) kovi831 válasza szaszlaci (#6141) üzenetére


kovi831
aktív tag

pont lejárt az időlimit, az előzőt nem tudtam már szerkeszteni

De még annyit tennék hozzá, hogy mostanában más szenvedélyem :DDD van.
Játékra kellene a ledes technika, ne keljen a lámpáért aggódni.Persze filmnél ez teljesen rendben volt, mert 2-3 óránál tovább nem néztem a vetített képet.Sokat szoktam Race 07-el szimulátorozni, ezért is kellene egy ledes gépezet vagy a saját magam által szerkesztett...stb.

Plutor:

Hát 2-3 év és lesz használható ledes gépezet, igaz nem full hd-s, de nekem az nem is kell.
Igaz már most is van, amit linkeltél.

[ Szerkesztve ]

(#6146) Kvazár válasza kovi831 (#6140) üzenetére


Kvazár
őstag

Én még nagyon kezdő vagyok ebben a témában, de a 3D ready meg a 3D DLP, az mit jelent?
Pl. ezzel 3D-s filmet lehet nézni: Acer H5360BD Valamilyen szemüveggel?! :F (De, nem piros kékre gondolok.)

Szerk.
Az üzemórákkal is most ismerkedem, ha jól látom mindegyik lápás vetítő üzemideje 3-5 ezer óra között van? Ezekből nincs olyan, ami többet tud?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#6147) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

hali,

ezek közül melyiket ajánlanátok???
(áruk kb.170-230e között)
JVC HD1
Sanyo PLV-Z3000
Panasonic PT-AE2000E
Epson EH-TW 3000

kössz

(#6148) kovi831 válasza Kvazár (#6146) üzenetére


kovi831
aktív tag

3D ready - ebben nem vagyok biztos, de sztem szoftver frissítés után lesz 3d-s, de oda nagy fényerő kell.De javítsatok ki, ha tévedek.Azt hiszem passzív szemüveg kell hozzá, kb. 1500Ft/db-tól már van.

Talán a benq-nak van olyanja ami tud 6000 órát, de az sem garancia, hogy nem dobja fel a talpát 3000 óránál.

(#6149) Kvazár válasza kovi831 (#6148) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát, nem hinném, hogy ready szó arra utal, hogy valamit frissíteni kéne rajta.

Viszont hallottam olyanokat is, hogy oké, hogy 3-5 e órát írnak üzemórára, de a fele üzemóra elérésétől eléggé erőteljesen csökken a lámpák fényereje?! Ez igaz, vagy téves?

LED-es projektoroknál a fényerő változik az üzemóra előre haladtával?

Eladó cuccaim: -

(#6150) kovi831 válasza Kvazár (#6149) üzenetére


kovi831
aktív tag

Bocs, teljesen igaz 3D ready, tehát 3d-s...na mindegy ezt nem gondoltam át.
Minden lámpás vetítő fénye csökken valamelyest, de nem 50%-ot, azt túl sok, olyan 15-20% max.
Ledeseknél nem csökken, de arra nincs még tapasztalata szerintem senkinek hogy 15-20000 ezer óránál milyen a fényerő.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.