Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Edigital-nál az a jó, hogy ha veszel vmiből pl. 6-ot, akkor visszaigazolja, hogy mehetsz érte, de aztán amikor odaérsz vmelyik boltjukba, akkor ott csak egy darab van :D
Jártam így náluk, a másik 5 darab meg a többi boltban és raktárban volt. Lehet, hogy azóta ezt javítottak, de abban az évben ez volt az év webshop-ja. :)

én vagyok az ördög

(#26302) darealkilla válasza _Smooth (#26300) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Egybefüggő körkép kellene.
Hát ja, 37 méterre 9 projektorral kb. 4 méter jut egyre. Ha állított képeket használok, akkor kb. 7 méter magas lesz, kb. 8 méteres képátlóval, kb. 2mm-es képpontmérettel.

Fektetett képekkel már csak 2,3 méter magas lesz a 4 méter széles kép, 4,7 méter körüli átlóval.

Szóval 275-ért csak szoftveres korrekció jár?

én vagyok az ördög

(#26303) kokov válasza darealkilla (#26289) üzenetére


kokov
tag

Elég lehet a 4000 lumen, 3 méter körüli képátlóhoz?

Viccelsz? 3 méter az semmi. Az enyém 4000 ANSI (IN5124) és ha nem veszem lejjebb lebarnulok tőle :DDD Viccet félretéve a fehér vakít 3 méteres átló mellett 4000 ANSI-val, tartósan nézhetetlen. Az pici kép. Nem hogy átlóban, szélességben tud 6 métert lazán 4000 ANSI-val. Jó, persze nem mindegy mennyire van besötétítve nyilván.

Itt egyébként meg tudod nézni csak a gyártót meg a típust írd át a megfelelőre.

(#26304) _Smooth válasza darealkilla (#26302) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy abban bizony nincs lens shift.
(semmilyen és semekkora)
Szóval marad a szoftveres verzió.

A fényviszonyoknak viszont járj utána, mert 5-6m-ről 8m képátlót megvetíteni nem kispálya. (ráadásul a gépek throw ratio-ja se korlátlan/végtelen).
Persze nem is kell nekik középről vetíteniük - sőt... De akkor meg pláne nem mindegy, milyen gép lesz az.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#26305) AVhelper válasza malnabokor (#26283) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ha jól emlékszem első bejegyzésedben azt írtad, a helyiség nem besötétíthető, akkor viszont értelmetlen a kontraszt hajszolása, vagyis sok értelme nincs a valóban mélyebb feketék vetítésre alkalmas DLP projektoroknak.

Ráadásul ezeknek az olcsó DLP vetítőknek nem azonos a fehér és színes fénykibocsátásuk. Vagyis hiába közel azonos a specifikációjuk szerinti fényerejük az EPSON EB-U04-vel csak az utóbbi tudja a színeket is ugyanolyan fényárammal vetíteni, mint a fehéret. (Ennek magyarázatát most nem részletezném.)

(#26306) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Meg az állított képhez már 8 méterről kellene vetíteni, inkább feküdni fog.
Inkább lens shift kellene, mert a digital keystone correction rontja a képet

[ Szerkesztve ]

én vagyok az ördög

(#26307) Bazsesz válasza cinemazealot (#26244) üzenetére


Bazsesz
őstag

Üdv!

Biztos, hogy nem kapott se ütést, se pofont, se semmit. Hidegben nem volt, gyakorlatilag utolsó használat óta a polcon van. Mindig megvártam, hogy a ventije magától kikapcsoljon. Ezért nem értem. Egy minimális széthúzása volt, de annyira jelentéktelen, hogy nagyon kellett nézni.

Hétvégén szétkapom, megnézem, hogy mi mozdulhatott el benne. Mindenesetre köszi a segítséget.

Üdv: Bazsesz

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#26308) darealkilla válasza kokov (#26303) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Ez jó, köszi.
Még a vászon is kérdéses, mert ha íves, akkor nem lesz mindenhol éles, 9 sík darab kell, ha mindenhol éles képet akarok.

én vagyok az ördög

(#26309) kokov válasza darealkilla (#26308) üzenetére


kokov
tag

Ezt speckó vászonnal széles látószögű gépekkel kellene vetíteni kívülről. Tehát olyan vászon kell, ami hátulról vetíthető. Úgy oké lehet, hogy bent állsz a körben és körkép, feltéve hogy valami állványokkal operálva egymástól le vannak árnyékolva a gépek. Munkás.
Egyébként szerintem teljes esélytelen. Ha nekiállsz 4000 ANSI-s gépekkel vetíteni olyan fények jönnek le a vászonról, hogy a nappali világosságnál is durvább fényviszonyok lesznek és akkor ott 8 méterről vetítve semmi kontraszt nem lesz. Tuti vacak lesz az egész, ha nincsenek a gépek árnyékolva egymástól, ha meg már árnyékolni kell akkor teljesen egyértelmű, hogy a vászon és a gép közel kell legyen egymáshoz. Még széles látószögűvel is sokat kell majd építkezni. Amúgy a hátulról vetíthető vászon sem olcsó ám. Lehet seggre ülsz.

(#26310) darealkilla válasza kokov (#26309) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Gondolom, hogy a hátulról vetítéshez kell inkább a fényerő, mert levesz a vászon.
Az árnyékolás, szeparálás is jó ötlet, lehet tényleg hátulról kell :DDD

Ki kell találnom hogy hogy lehet és hogy mennyiből. 5 MFt, 15 MFt?

én vagyok az ördög

(#26311) kokov válasza _Smooth (#26304) üzenetére


kokov
tag

Á, középről biztos nem. Egyesével be kell "sátrazni" a gépeket a vásznak mögé. Kamion ponyva ehh. :DDD

(#26312) darealkilla válasza kokov (#26311) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Ennyire bezavarnának egymásnak?
Mert valszeg valami egybefüggő videoanyag menne rajta, tehát nem lenne olyan nagy különbség a szomszédos képek között.

Ha hátról menne, akkor már kisebb tornaterem kell, 12 méter a kör átmérője, plusz a vetítési távolság.

én vagyok az ördög

(#26313) kokov válasza darealkilla (#26312) üzenetére


kokov
tag

Villanykörtére nem lehet vetíteni. Ha egy 4000 ANSI-s gép éppen fehéret vetít közelről az olyan, mintha egy lámpa égne a vászon helyén. Középről ilyen házi barkács nem lesz jó hidd el. Egyébként nem kell ilyen magas fényerő. A rear projection nem tegnap óta van. A profik fóliát használnak, amit például üvegre visznek fel. nézegesd meg De itt aztán fog a ceruza...

(#26314) AVhelper válasza darealkilla (#26289) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Az első megszívlelendő ötletem (tanácsom), hogy fordulj szakemberhez! (Főleg, ha azt gondolod, hogy a mai 3LCD vetítőkkel "fekete csirkehálót" látnál, mert ez arra utal, hogy le vagy maradva egy kicsit az ilyen vetítők ismeretét tekintve). A feladatot sem jól mérted fel, ha azt képzeled, hogy az 9 db 455 eFt-os vetítővel megoldható. Számoljunk egy kicsit...

A 10-12 m átmérőjű körkép körkerülete az barátok közt is 78,5 m illetve 113 m. Ha ezt 9 vetítővel kívánnád megvetíteni, akkor egy-egy vetítővel 8,73 m illetve 12,6 m körcikk kerületű képet kéne vetíteni. Vegyük csak a kisebbet, és azt, hogy egy 8,73 m széles, 4,91 m magas (tényleg kell ennyi?) 16:9-es arányú képet kell vetíteni síkban (a görbült felületre vetítésről majd később) egy gain 1-es fényvisszaverésű felületre. Na ehhez ténylegesen 8.000 ANSI lumen fényáramú vetítőkkel is csak 17,3 foot-Lamberts (nem egészen 60 cd/m2) felületi fénysűrűség hozható létre, ami csak akkor ad élvezhető képet, ha a teremben a mozikban szokás sötétség honol. Lehet javítani a helyzeten nagyobb, mondjuk gain 1.5-ős fényvisszaverésű felülettel, de akkor is minimum 5.000 ANSI lumenes vetítőkre lenne szükség. Szóval a vetítendő körkép kívánt magasságából és a tényleges körkerületből adódó körkép teljes felületéből, annak fényvisszaverési tényezőjéből, valamint a környezeti fényviszonyokhoz illeszkedően elvárt felületi fénysűrűségből kell visszaszámolni, hogy mennyi összes fényerőre és azt előállító vetítőre lenne szükség.

Ja, a projektorok többsége nem használható az oldalára fordítva. Erre csak bizonyos kifejezetten erre konstruált hűtési rendszerrel rendelkező vetítők alkalmasak. Szükséges, hogy a vetítők tudják az un. "Edge Blending" funkciót, ami a két vagy több vetítő által átlapoltan vetített képélek fénykorrekcióját hajtja végre.

Igen, van olyan szoftver, ami megfelelő számú videokártyával rendelkező célszámítógépen futva a forrásvideót felosztja részképekre az egyes vetítők számára, sőt ezen részképek geometriai korrekcióját is elvégzi, ha azok nem sík felületre kerülnek kivetítésre (ezt használják például az épületek fényfestéséhez is).

Ha további segítségre van szükséged, fordulj hozzám bizalommal privát emailben, feltéve, hogy belátod ez nem egy olyan olcsó projekt, mint ahogy gondoltad.

[ Szerkesztve ]

(#26315) darealkilla válasza kokov (#26313) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Mindegy az ár, nem nekem kell kifizetni.
Szóval hátulról, ponyvával elválasztva, üvegtáblára tett fóliára, és nem kell 4000 lumen, 3000 is elég.
Nagy látószögű gép, hogy ne kelljen 5 méterről vetíteni, 2-3 is elég legyen.

Köszi :R

én vagyok az ördög

(#26316) darealkilla válasza AVhelper (#26314) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Hát nem vagyok update a témában, ezért dobtam fel itt.
6 méter sugárral 2r*pi az kb 37-38 méter kerület, 4,2 méter jut kb. egy képre.

Megvalósíthatóságot kell vizsgálnom és árat kalkulálni. Lehet 10-20 MFt is.

én vagyok az ördög

(#26317) AVhelper válasza darealkilla (#26289) üzenetére


AVhelper
senior tag

Egy 3 m képátló vetítéséhez gain 1-es fényvisszaverésű felülre 1.000 ANSI lumen is elég lehet, mert ezzel már 24,2 fott-Lamberts (majdnem 83 cd/m2) felületi fényesség hozható létre, ami enyhe környezeti megvilágításnál is élénk képet nyújt.

4.000 ANSI lumennel azonos fényvisszaverésű felülre ugyanilyen fényességgel 6 méter átlójú kép vetíthető.

(#26318) Márton válasza darealkilla (#26316) üzenetére


Márton
nagyúr

igen, AVhelper nem vette figyelembe, hogy átmérőt írtál, nem sugarat :))
Kerület = Pi * átmérő

Úgy tudom létezik speciális tükrös rendszer, amivel 360 vetíthető.
Ez a panorámafotózás ellentettje :)
Ha 1 proji nyomja, minimum 4k-snak kéne lennie a minőséghez..

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26319) kokov válasza darealkilla (#26315) üzenetére


kokov
tag

Látod, a videón sincsenek besátorozva a vetítők. Nem, dehogy. Ez a ponyvázás a röhögéssel már egy továbbgondolása volt részemről a házilag barkácsoljuk össze a feléből című magyaros történetnek. Ha van rá pénz akkor ennek semmi akadálya technikailag. A kivitelezés munkadíját ki lehet fizetni, mert nem az lesz a sok.

(#26320) AVhelper válasza darealkilla (#26316) üzenetére


AVhelper
senior tag

Bocs, igazad van! Nagyon rosszul számoltam a kerületet (nem tudom miért a kör felületét számoltam ki).

A 4,2 m-es vagy 4,7 m-es (ha 6 vetítővel kalkulálunk) szélességű és 2,36 illetve 2,64 m magasságú képszegmensek vetítéséhez gain 1-es fényvisszaverésű felületre 2.500 illetve 3.000 lumen körüli tényleges fényáramú vetítőkkel 22-23 fott-Lambert (kb. 77-80 cd/m2) fényesség jön ki, ami elég lehet.

De a többi, amit írtam megfontolandó.

(#26321) darealkilla válasza AVhelper (#26320) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Ismersz olyat, aki ezt meg tudja csinálni?

Hátulról vetítve, nagy fóliázott üvegtáblákkal, 8-9 szegmensből kirakva a kört.
Talán nagyon drága projektorok nem kellenek, de a fólia, meg az üveg az húzós lehet.

én vagyok az ördög

(#26322) cinemazealot válasza darealkilla (#26316) üzenetére


cinemazealot
addikt

Olvasom a hozzászólásaitokat és most már nekem is az a véleményem, mint AVhelpernek: ez van annyira komoly projekt, hogy ide profi szakember segítségét kellene kérni. Egyik volt osztálytársam a Videomapping Hungary-nál dolgozik, rendszeresen szokta posztolni a cég munkáit, és megdöbbentő, mekkora hatalmas felületet képesek bevilágítani úgy, hogy az illesztések gyakorlatilag észrevehetetlenek. Szerintem érdemes lenne őket megkeresned, mert ha a videoanyag már megvan, akkor annak kivetítésében is tudnak Nektek segíteni, de legalább is tanácsot adni. És annak az eredménye biztosan profi lesz.

(#26323) kokov válasza darealkilla (#26321) üzenetére


kokov
tag

Az úgy horror pénz lesz. Esetleg ketté lehetne szedni, végtére is valahol úgy is be kell menni és akkor 180 fokonként 3 projektorral ilyesmit. Ezt meg lehet jól csinálni jóval olcsóbban. A 360 fok nagyon bonyi és drága, ha szép képminőséget is szeretnél.

(#26324) AVhelper válasza darealkilla (#26321) üzenetére


AVhelper
senior tag

Megírtam privátban.

Meg kell gondolni a hátulról vetítést, mert az ehhez szükséges vetítőfelületek vagy nagy veszteséggel engedik csak át a fényt, és akkor nagyobb fényerejű vetítők kellenek, vagy speciális a hátulról vetítéshez optimalizált felület un. Fresnel lencse kell, ami csak síkfelülettel készül, korlátozott méretben, drágán és az azt megvetítő projektor vetítési arányának (vagyis a lencsének) is meg kell felelnie bizonyos követelményeknek.

Ha a körképet nézők nincsenek a vetítés útjában, akkor inkább a a körkép külső palástjára kéne vetíteni.

[ Szerkesztve ]

(#26325) cinemazealot válasza darealkilla (#26316) üzenetére


cinemazealot
addikt

Megkérdeztem haveromat, hogy csináltak-e már ilyesmit, azt mondta, már durvábbat is. Mondjuk, ő csak az animációk szerkesztésével foglalkozik a cégnél, de első blikkre min. 4 db 20k fényerejű projektort képzelne el, a videóanyagot meg úgy kell megszerkeszteni, hogy azok megfelelően össze legyenek blendelve. A projektorok gondolom speciális optikával lennének ellátva, hogy éles legyen a kép a görbe felületen is, de ehhez ők biztosan értenek... elvégre ebből élnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#26326) Pro Koryak válasza devil-k (#26294) üzenetére


Pro Koryak
addikt

hát nálam szrkodik az oldaluk.
ment pü.

[ Szerkesztve ]

(#26327) Márton válasza AVhelper (#26320) üzenetére


Márton
nagyúr

Mekkora egy kör felülete?

Nem a 2*R*Pi-t használtad, és azt hitted az átmérő az R?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26328) AVhelper válasza Márton (#26327) üzenetére


AVhelper
senior tag

Mint a kör alapterülete R*R*Pi. A kör kerülete viszont átmérő*Pi.
Nem tudom, hogy téveszthettem össze, de húzós hetem volt, meg ez a hidegfront is.

(#26329) HIJ


HIJ
őstag

Na tegnap összeszereltem a rendszert, amit Szepitől vettem. Ez az első proji összeszerelésem, de nem tudom mit ronthattam el. A kalkulátor szerint ehhez a vászonhoz 231 cm -re kellene legyen a proji, de valahogy nem jött össze. Max zommal tudtam csak a széléhez igazítani a képet. Ez mitől lehet? A Benq saját kalkulátorát használtam...

(#26330) milszab válasza HIJ (#26329) üzenetére


milszab
senior tag

Milyen gépet vettél és mekkora a vászon?

(#26331) synar válasza HIJ (#26329) üzenetére


synar
őstag

Ebbe én is belefutottam a HC-4000-nél. A kalkulátor szerint 3 m-ről 8,5 cm-rel szélesebb képet kellene vetítenie, mint amit valójában tud. Fúrás, csavarozás előtt precízen le kell tesztelni a távolságot, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#26332) HIJ válasza milszab (#26330) üzenetére


HIJ
őstag

w1070 és 203 cm széles a vászon. Egyébnként most hogy olvasgatom a manualt, ott pl azt írja, hogy minimum zommal 296 cm -re kellett volna rakjam. Ez kb reális is...

Egyébként a zommal mi romlik?

[ Szerkesztve ]

(#26333) synar válasza HIJ (#26332) üzenetére


synar
őstag

Bár ez is nagyban projektor függő, de úgy gondolom, még fél méterről lehet, hogy észrevehető a különbség, nézési távolságról már biztos nem. Amúgy célszerű a zoom középállásra törekedni, állítólag ott legoptimálisabb a képminőség.

[ Szerkesztve ]

(#26334) Janaboy válasza HIJ (#26332) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nekem a kalkulátor 2.33 - 3.03 (itt már maximális zoom van) métert mutat távolságra.. Szerintem amit te maximális zoomnak gondolsz az az 1.00x-es állapot..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#26335) Norbi 72 válasza HIJ (#26329) üzenetére


Norbi 72
veterán

A Benq saját kalkulátorát használtam...

Valamit nagyon félreértettél számításkor,mert pont úgy van,ahogy Janaboy írta.

KB. 268 centi a 0 zoom.

[ Szerkesztve ]

(#26336) t_vilmos


t_vilmos
tag

Sziasztok !

Ket kérdéssel is fordulnék hozzátok.

1. Van egy Benq W700 projektorom 800 üzemórával, és amikor teljesen elsőtétül a kép, akkor teljes mértékben látni a sok por szemet a falamon a vetitett részben és kivül is. Kivülről megtisztitottam a lencsét de nem változott semmi. Garanciás a gép, szóval érdemes visszaküldeni vagy csak egy tisztitásra volna szükség ? Vettem azt a gáz jellegű sprayt. Fújattam bele ahonnét tudtam de nem változott semmi.

2. Elég kicsi a szoba, és erősen gondolkodom a 1070 vagy 1070+ beszerzésén (w700tól nagyobb és minőségibb képet vetit a falra). A 1070+ újabb de nem tudom van e olyan jó mint az elődje. Fényerőben paraméterei alapján jobb. Nincs valakinek tapasztalata az új verzióval ? Jelenleg mindkét tipus beszerezhető.

Köszi

(#26337) t_vilmos


t_vilmos
tag

Közben találtam egy cikket a 1070+ról. A számomra nem érdekes plusszok mellett csak az a +200 lumen. Nem hinném hogy az meg sokat számit. A vetitési méretei is nyilván ugyanazok. Közel ugyanabban az árban kapnám meg, 50 euro különbséggel volna drágább a 1070+.

(#26338) cinemazealot válasza HIJ (#26332) üzenetére


cinemazealot
addikt

Amikor a használtan vett W1070-emnél maximumra tolom a nagyítást, akkor a kromatikus aberráció sokkal észrevehetőbb a kép szélein és a képsík fókusza sem egyenletes (akkor éles mindenütt, ha a képsík a vetítési tengelyre nem pont merőleges, hanem ~80°-kal bedől a gép felé. Emiatt kicsit bosszús is vagyok, de most már tudom, hogy oda kell majd felszerelnem, ahol minimális zoom-mal tölti ki teljesen a már elkészült vásznat... tehát minél hátrébb. De ez szerintem gépenként változó, ennél az árkategóriánál nem nagyon számíthatunk túl precíz optikára. :(

(#26339) AVhelper válasza darealkilla (#26321) üzenetére


AVhelper
senior tag

A körképet belülről vagy kívülről néznék?

(#26340) HIJ válasza Janaboy (#26334) üzenetére


HIJ
őstag

Ezt most nem értem. Én pontosan 2,33 méterre raktam a gépet és a kép kisebb lett a vászonnál (jóval). A zommal kellett nagyítanom maxra és úgy lett jó. Tehát azt gondolom, hogy a zoom most 1.3 -on van. A manual valóban mást ír sajnos, a kalkulátor szar...

(#26341) Janaboy válasza HIJ (#26340) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ha megnézed a benq tervezőjét, ha 1.30x felé tolod, akkor csökkenti a vászon méretet, ha 1.00x felé, akkor nő a vászon méret!

Tehát nagy képnél van 1.00x-ben elvileg..

Janaboy

(#26342) _Smooth válasza Janaboy (#26341) üzenetére


_Smooth
senior tag

A user manual és a projector central meg az ellenkezőjét állítja. Ebbe már én is belefutottam anno mikor kalkuláltam a felhelyezéshez.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#26343) Norbi 72 válasza HIJ (#26340) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én pontosan 2,33 méterre raktam a gépet és a kép kisebb lett a vászonnál (jóval)

Persze,mert kb. 35 centivel hátrébb kell(ene) rakni.

(#26344) HIJ válasza Norbi 72 (#26343) üzenetére


HIJ
őstag

De mi szerint? Mert a kalkulátor 2.33 -at mond. Perszeha a manualt nézem az meg hátrébb írja...

(#26345) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!

Két kérdésen szenvedek.

1. Rollos vászonnal tudnám egyenlőre megoldani a vetítést nappaliba. Azt hallottam, hogy ezek hajlamosak behullámosodni. Mit lehet várni egy 240 cm széles, és 100e Ft-os vászontól? Mennyi idő után hullámosodik be kb.? Segít a helyzeten, ha sokat tartom lehúzva?

2. Problémát jelent egy 1070-nek (vagy W1300-nak), ha a minimum zoom-al vetít? Mert 5m távolságra tudnam felállítani a projektort.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#26346) synar válasza Palika71 (#26345) üzenetére


synar
őstag

Azt szokták tanácsolni rolós vászon használatba vételekor, hogy kezdetben tartsuk leengedett állapotban 1-2 hétig, hogy kisimuljon, mert leginkább a gyakori húzogatástól hullámosodik be.
Ha javasolhatom használjuk a zoom beállítására a TELE és a NAGYLÁTÓSZÖG meghatározást, a félreértések elkerülése miatt.

[ Szerkesztve ]

(#26347) cinemazealot válasza synar (#26346) üzenetére


cinemazealot
addikt

+1
Támogatom. A gond csak ott van, hogy szerintem a projektoros oldalak legtöbbje is zoom-ként hivatkozik erre a beállításra, és nem a "TELE" vagy "NAGYLÁTÓSZÖG" kifejezéssel, így azok még mindig okozhatnak félreértést.

(#26348) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

keresek olyan DLP vetitot ami kb 5,2-5,5 meter tavolsagbol 305 cm szeles kepet tud megvetiteni, eleg a vaszon meretehez a fenyereje, viszonylag hall es tudja 144Hz 3D-t, es a képe jóval tulmutat a Samsung sp-a600-on, valami tippetek
van esetleg? ar max 400e lehet hasznalt is

(#26349) Norbi 72 válasza HIJ (#26344) üzenetére


Norbi 72
veterán

Itt linkeltem a manualt.

Lapozz a 16. oldalra.90"-ra 2620 mm-t ad meg(Average),ami 92"-ra kb.269 centi.

(#26350) Laci13


Laci13
tag

sziasztok!
Most tervezek projektor és vásznat vásárolni
Erről mi a véleményetek Epson EH-TW5210 ?
Filmezésre mi a jobb DLP vagy LED?
Olyan 2.5m-re lenne vászontól milyen nagy képet lehet csinálni projektorral?
Pont középen kell lenni-e vászonhoz képest projektor nak vagy kicsit oldalra van akkor is jó ha asztalon van nem plafonon.?
200e-220eFt körül mi legjobb vétel?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.