Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) Gigi01 válasza _Smooth (#25793) üzenetére


Gigi01
őstag

Vörösbe megy át,ilyennel még nem találkoztam.
Ha a fekete-fehérrel van gond,az a végpontozás.
A színtér nem állítódott el?Nem volt vga frissítés?

(#25802) _Smooth válasza Gigi01 (#25801) üzenetére


_Smooth
senior tag

Az a furcsa, hogy csak lejátszás alatt jelentkezik.
Én spec nem frissítettem mostanában semmit szándékosan. Max a win8.1 dobált fel frissítéseket.
Igazából nem lesz teljesen vörös (mint pl 3D esetén) - a fekete és a fehér is megmarad, csak hamar bebuknak/kiégnek (elvesznek a részletek) -, inkább, mintha a színhőmérséklet mászna el. És napfényes jeleneteknél kevésbé szembeötlő, ott csak a hó durva... az egész talaj egy nagy fehér paca.

Próbáltam más módot választani (cinema, normal, user1 stb).
Próbáltam lámpa színhőmérsékletét állítani. Ott kb azt tapasztaltam, hogy bármire állítom (pl cool), akkor látványosan javul a helyzet, de abban a pillanatban, hogy a vetítő elveszi az infóablakot a bal felső sarokból, visszaugrik. És kb bármilyen film esetén (BD ISO is).
Sötét jeleneteknél a fekete egy egybefüggő fekete folttá válik, a bőr meg narancssárga, vörös... szóval sokkal melegebb árnyalatúvá.
Próbáltam a vörösből visszavenni (hue, saturation, stb). Amíg állítgattam, addig érezhetően javult a helyzet, persze elkezdtek előtérbe kerülni más színek... kicsit zöldesbe kezdett átmenni a kép, illetve fakóbb lett. Ez film első harmadánál. Végére, mintha visszatért volna az állítgatás előtti állapotra.
De amint kilép a lejátszásból, (ugrik a kép, váltja a frekvenciát) és máris minden rendben.

Kodi-ban a hang pass through-n van. Lehetséges, hogy a képet is úgy küldi és az erősítő barmol el valamit? Én egy kicsit mégis inkább a vetítőre gyanakszom.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#25803) Gigi01 válasza _Smooth (#25802) üzenetére


Gigi01
őstag

És nem 24hz-en?Vagy másik lejátszóval?

[ Szerkesztve ]

(#25804) AVhelper válasza _Smooth (#25794) üzenetére


AVhelper
senior tag

Feltehetően, igen.

(#25805) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Ma ráment az egész napom, h megtaláljam a számomra megfelelő projektort. :B Mindenképp Optoma-t szeretnék venni, mert azt tudom olcsón beszerezni (HD25e ~160k, HD141X ~155k, HD26 ~175k). Már csak a szivárványosodás miatt aggódom, mert úgy tűnik, h az új modelleknek csak négyszeres a színkerék sebességük (bár hivatalos infó nincs erről). Élőben a HD20-at tudtam kipróbálni, de ott 20 perc alatt nem vettem észre semmi ilyesmit -igaz nem is figyeltem.. Ezt a topikot is átolvastam elég alaposan, de eléggé ellentmondásosak az infók. Ami leginkább összezavar, h az itt is többször linkelt tesztben kisebb szivárványosodásról beszélnek a HD25 esetében a Benq W1070 ellenében. Létezik szerintetek, h a HD25-ben még hatszoros volt a sebesség, és a HD26-ban már csak négyszeres? Komolyan elgondolkodtam azon, h a HD25e-vel jobban járnék, mint az új modellekkel.. Mi a véleményetek?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#25806) A`rpi válasza bulikavagyok (#25805) üzenetére


A`rpi
addikt

Nem akarlak arra buzdítani, hogy vegyél webshopból, és ha nem tetszik, küld vissza de talán ez a legkézenfekvőbb.

Szerintem nem kell túlmisztifikálni ezt a szivárvány dolgot. Nem lesz szerintem vele gondod.

(#25807) bulikavagyok válasza A`rpi (#25806) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Érzem én, h "kicsit" túlparázom a dolgot, de szeretném a legjobbat megvenni ebben a kategóriában, és a legkisebb eséllyel indulni a szivárványosodás területén.. :B A webshopos ötleted nem rossz, de sajnos nem kivitelezhető a minimum 40 ezres felár miatt..

[ Szerkesztve ]

(#25808) _Smooth válasza Gigi01 (#25803) üzenetére


_Smooth
senior tag

Bocsánat, úgy tűnik, hogy Kodi lesz a probléma... megyek tovább a kérdéssel másik topicba.
(pedig azt aztán tényleg nem frissítettem, nem állítgattam)


A nagyobb képek VLC, a kisebbek Kodi.
Színek talán egyiken se tökéletesek, de a különbség elég látványos (bár jelenleg a vetítőn nézem a screenshotokat is).

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#25809) Janaboy válasza bulikavagyok (#25805) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

En ugy emlekszem h a 141x es a hd26 az ugyanaz..

Janaboy

(#25810) bulikavagyok válasza Janaboy (#25809) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Végül megrendeltem a HD141X-et. Nem ugyanaz egyébként, de minimális a különbség a kettő közt, ami nem ér meg nekem plusz 17 ezret..:) Most már csak azon kell izgulnom, h nem fog-e gondot okozni a szivárvány effektus.. Ha igen, lesz egy eladó pár napos projektorom 20 ezerrel a bolti ár alatt! :)

Köszi mindenkinek az eddigi segítséget, majd beszámolok a fejleményekről..

[ Szerkesztve ]

(#25811) synar válasza bulikavagyok (#25810) üzenetére


synar
őstag

Az első napokban, mikor elkezdtem vetíteni, többször eszleltem a szivárvány effektust, főleg sötét jeleneteknél. Talán hozzászokhattam, mert több hónap elteltével most próbáltam visszagondolni rá, hogy szóba hoztad, de nem is emlékszem, mikor láttam utoljára, már el is feledkeztem róla. Másnak is van hasonló tapasztalata erről?

[ Szerkesztve ]

(#25812) eumano válasza synar (#25811) üzenetére


eumano
tag

Nálam is hasonló volt az első pár napban (W1070) folyamatosan kerestem a szivárványt és egy egy jelenetnél meg is találtam. A legszembetűnőbb a fehér felirat és mikor onnan megy fel a szemünk a kép közepére. A gyors váltás a szemnek egyértelműen észreveszi a szivárványt. De ha nem űzünk ebből sportot hogy milyen gyorsan tudjuk elolvasni a feliratot majd vissza a vászon közepére akkor ez egyáltalán nem zavaró. Mellesleg a felirat citromsárgára állításával gyakorlatilag a "feliratos" szivárvány eltűnik!

(#25813) cinemazealot válasza synar (#25811) üzenetére


cinemazealot
addikt

Engem minden ismerősöm hülyének néz, amikor azt mondom, hogy az előttünk haladó autó helyzetjelzője, vagy a tévé, a projektor, műszerfal stb. LED-es és villog, pedig ezek legalább 100-120 Hz-en pörögnek, más meg ezt nem látja. A régi projektoromon (Benq MP525P) elsőre kiszúrtam a szivárványosodást, azóta is köszönünk egymásnak, de az egy prezentációs gép, nem házimozi. A W1070-en ez már kevésbé érzékelhető, de ott is látom, sőt otthon is egyre több LED-es fényforrást használunk, amik nincsenek egyenirányítva. Látom, néha zavar is, de megtanultam elvonatkoztatni. :)

(#25814) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!mi az az arkategora filmezesre es jatekra amitbe mar erdemes beruhazni?

(#25815) c4 válasza kiki22 (#25814) üzenetére


c4
őstag

Minimum 16:9-es panellel szerelt 1280x720 felbontású vetítő.
Áruk elég szerteágazó.

[ Szerkesztve ]

(#25816) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Ezt a vásznat néztem ki magamnak, elvileg le lehet szerelni az állványról, így szerintem fel tudnám rakni a falra is. Azért néztem ezt, mert ebben a méretben nincs raktáron senkinek (hasonló az árkategóriában), illetve így nagy ritkán máshol is tudnék vetíteni. Szerintetek jó lenne, vagy nézzek egy olyat, ami "gyárilag" falra szerelhető?

[ Szerkesztve ]

(#25817) StLui válasza bulikavagyok (#25816) üzenetére


StLui
veterán

Nekem mennyezetre van szerelve, de ahhoz kell a 60cm fekete kifutó, hogy elég mélyre menjen le, nem tudom neked ez számít-e

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25818) bulikavagyok válasza StLui (#25817) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nem, mert én mindenképp a falra szerelném, a mennyezettől kb 80 centire. Azt nem tudom, h vajon ez a vászon elég stabilan állna-e, nem lenne-e hullámos?!

[ Szerkesztve ]

(#25819) StLui válasza bulikavagyok (#25818) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem majd minden vászon hullámos lesz rövidebb hosszabb időn belül manuális hamarabb, motoros később, oldalfeszített na az nem, meg a keretre feszített sem

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25820) bulikavagyok válasza StLui (#25819) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Volt egy olyan gondolatom is, h megveszek egy nagyobb vásznat, és felfeszítem egy fa keretre, majd úgy rakom fel a falra. :B Ezt mondjuk meg lehet csinálni később is, ha már behullámosodott.

(#25821) synar válasza bulikavagyok (#25820) üzenetére


synar
őstag

(#25822) bulikavagyok válasza synar (#25821) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ügyes! Úgy látom Te is ilyen ezermester típus vagy! :) Arra nem gondoltál, h esetleg ebből csinálj egy fix kereteset?

(#25823) synar válasza bulikavagyok (#25822) üzenetére


synar
őstag

Gondoltam rá, de inkább veszek majd Szepitől méterben anyagot hozzá, annak biztosan sokkal jobb a felülete, mint ennek.

(#25824) kiki22 válasza c4 (#25815) üzenetére


kiki22
senior tag

Par tipust tudnatok ajanlani?ami ar ertek aranyba mar jo.(full hd nemlenne rossz) kozep kategorias cuccot szeretnek legalabb.koszi a segitseget elore is

(#25825) devil-k válasza kiki22 (#25824) üzenetére


devil-k
nagyúr

BenQ W1070?

- mozi bolondéria -

(#25826) zoltanga


zoltanga
csendes tag

Sziasztok!

Le akarom cserélni régi Infocus projektoromat egy jobb full-hd projira. Főleg filmeket szoktam rajta nézni de azért előfordul, hogy játszogatok is rajta.
Sok reviewt és összehasonlítást elolvastam és arra jutottam, hogy abban az árkategóriában, amit én keresek a BenqW1070 lesz a tuti. Viszont most látom, hogy több mint 40 ropival felment az ára egyik napról a másikra.
Viszont most kidobott a piacra 3 új projektort az Epson és szemezek az EH-TW5210-zel. Olcsóbb kicsit jobb fényerősség a Benqhoz képest viszont se reviewkat se kommentet nem találok róla.
Nektek mi a véleményetek? Hallottatok valamit ezekről az új projektorokról?

[ Szerkesztve ]

(#25827) bulikavagyok válasza synar (#25823) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez elég jól hangzik, már írtam is neki! Köszi a segítséget! :R

(#25828) AVhelper válasza kiki22 (#25824) üzenetére


AVhelper
senior tag

Mit értesz középkategórián? Jobb lenne, ha megírnád, mennyit lennél hajlandó költeni projektorra, vetítővászonra (az mekkora lenne), hová helyeznéd a vetítőt?

(#25829) kiki22 válasza AVhelper (#25828) üzenetére


kiki22
senior tag

Kezdo vagyok a temaban.eddig panasonic gt 30 plazma tvt hasznaltam. Szeretnek projira valtani.es erdkel mi az a kategoria ami megfelel mar full hd filmekhez es jatekra.nezesi tavolsag kb 5 -7 meter kozott lehet.kolteni annyit koltenek amig van ertelme :-) marmint akkora a minosegi ugras,h megerje azt a plussz penzt

(#25830) AVhelper válasza zoltanga (#25826) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Az EH-TW5300 USA-ban forgalmazott változatáról, az Epson Home Cinema 2040-ről szól ez a review. Az EH-TW5300 szinte alig különbözik az EH-TW5210-től (csak a specifikált dinamikus kontrasztaránya kisebb az utóbbinak).

Természetesen magam is láttam már az EH-TW5210-et, de azt tanácsolom, hogy nézd meg magad is vetítőt működés közben, ne csak mások véleménye alapján dönts!

(#25831) bulikavagyok válasza kiki22 (#25829) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én is most rendeltem meg egy projektort, ezért elég alaposan körbejártam a témát. Én ezt választottam végül (nem innen, és nem ennyiért), ár-érték arányban az egyik legjobb ajánlat jelenleg. Holnap kapom meg, ezért sajnos bővebben nem tudok írni róla.

[ Szerkesztve ]

(#25832) zoltanga válasza AVhelper (#25830) üzenetére


zoltanga
csendes tag

Köszi az infót!
Jó lenne megnézni működés közben de hol lehet ilyet?

(#25833) AVhelper válasza kiki22 (#25829) üzenetére


AVhelper
senior tag

5 - 7 méter nézési távolsághoz a THX ajánlás szerint legalább egy 365 cm átlójú, 16:9 arányú képet kell vetítenie. Ez nem kicsi. Egy ekkora vetítőfelület megvilágításához, ha az gain 1-es fényvisszaverésű minimum 980, ha gani 1,2-es fényvisszaverésű minimum 817 lumen fényáramra van szükség a vetítőből, hogy a minimálisan előírt 16 foot-Lamberts felületi fényességet (fénysűrűséget) el tuddja érni.

Ezeket a fenti fényáram értékeket persze kalibráltan kell tudnia a projektornak, ami tipikusan 30 - 50 %-a a specifikációkban megadott maximális fényerőnek.

Az ekkora kép vetítéséhez való vetítővászon sem lesz már olcsó és inkább az 500.000 Ft feletti projektorok lehetnek alkalmasak a megfelelő minőségű kép előállításához.

Az alábbiakat ajánlom:
EPSON EH-TW6600
Acer H9505BD
Sony VPL-HW40ES
Sony VPL-HW55ES

[ Módosította: Qru ]

(#25834) AVhelper válasza zoltanga (#25826) üzenetére


AVhelper
senior tag

(#25835) zoltanga válasza AVhelper (#25834) üzenetére


zoltanga
csendes tag

Megnéztem a konklúziót google translatorral (mivel a francia tudásom=0). Annyi lejött, hogy nem túl jó a véleményük az Epson EH-TW5210-ről. Kontraszt hiányát illetve a valami "pumping effect caused by the dynamic iris"-t emelik ki nagy negatívumokként.

(#25836) kiki22 válasza AVhelper (#25833) üzenetére


kiki22
senior tag

Köszönöm.Ez kemény egy osszeg .meg sporolnom kell egy darabig akkor.es vasznak milyen arban lesznek kb?

(#25837) #95590400 válasza kiki22 (#25836) üzenetére


#95590400
törölt tag

esetleg csökkentsd a nézési távot/képméretet.

[ Szerkesztve ]

(#25838) #95590400 válasza AVhelper (#25833) üzenetére


#95590400
törölt tag

nem mintha pl. egy belépő acer ne tudna szintén 3000 lument papír szerint. sőt, a H6517BD 3200 az adatlapja alapján.
meg úgy megnézném, ekkora méretű vetített képnek a visszaverődő fénye egy átlag nappaliban úgy kb. mit csinál a középkategória vs. belépő képével kontrasztban.

[ Szerkesztve ]

(#25839) AVhelper válasza zoltanga (#25835) üzenetére


AVhelper
senior tag

Összességében pozitív a teszt konklúziója az EPSON EH-TW5210-ről. A megfogalmazás szerintem pontatlan, mert mint minden olcsóbb 3LCD vetítőnek, ennek is a fekete szintje kevésbé mély, mint a hasonló kategóriájú DLP vetítőké, de a kontrasztaránya - pont a tetemes fényerő miatt - megvan, és a sötét árnyalati részleteket is jól reprodukálja.

Tökéletesen mély feketéket ráadásul csak tökéletes vetítési körülmények között, teljes elsötétítésben és a vászonra visszaverődő fények teljes kiküszöbölésével lehet létrehozni. Tudnál ilyen körülményeket teremteni? Ha nem, akkor kár is ezen rugózni.

A dinamikus fényszabályzó írisze, ami a dinamikus kontrasztarány növelését szolgálja kikapcsolható, és akkor nincs se pumpálás (Én egyébként ilyet nem tapasztaltam), se működési zaj.

(#25840) AVhelper válasza kiki22 (#25836) üzenetére


AVhelper
senior tag

Egy ekkora fix keretes vetítővászon ára kb. 300 eFt-tól kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#25841) vick33 válasza #95590400 (#25838) üzenetére


vick33
tag

Itt van egy nagyon jó teszt http://projectiondream.com/en/contrast-projector-environment/
Elég jól bemutatja azt, amit AV helper is írt. Gyakorlatilag egy normál nappaliba egy 1millás gép se fog nagyobb kontrasztot tudni mint egy 300k-s, ha a képernyő 2% a fehér, akkor egy nappaliba nem sok különbség lesz egy benq w1070 meg egy sony vw520es között kontraszt terén.

(#25842) #95590400 válasza vick33 (#25841) üzenetére


#95590400
törölt tag

ezt mondom én is. hogy nyugodtan neki lehet indulni ennek az egésznek egy belépő vetítővel és fehér fallal. aztán, eldönteni pár óra alatt, hogy tetszik. és ha nem, visszaküldeni. ha meg igen, akkor gondolkodni és vackolni otthon, bővíteni és aztán megragadni vagy nem egy szinten.
nem kell rögtön félmillás géppel dobálózni, meg drága vászonnal.

(#25843) #95590400 válasza AVhelper (#25839) üzenetére


#95590400
törölt tag

szerinted milyen hatással lenne a kontrasztérzetre és a "feketeszintre" egy szürke vászon ezeknél az lcd vetítőknél?
eddig csak dlp vetítőim voltak, de az epsonnak tényleg vannak jó ajánlatai belépő szinten.

[ Szerkesztve ]

(#25844) devil-k válasza #95590400 (#25842) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én még nem láttam olyan embert akinek nem jött volna be a vetítés otthon. ;)

- mozi bolondéria -

(#25845) AVhelper válasza #95590400 (#25843) üzenetére


AVhelper
senior tag

Mindenképpen jó hatással van a fekete szintre a "szürke vászon" (hivatalosan nagy kontrasztú vászon), akármilyen projektorral vetítik azt. A kisebb fényvisszaverő képességet pedig bizonyos képméretig kompenzálja, ha a vetítőnek van elég fényárama. Az ilyen vetítőfelületek alkalmazása esetén azonban mindenképpen ajánlatos a színpontosság érdekében a színkalibráció, mert ezek a szürke felületek azért okozhatnak színtorzulást is.

[ Szerkesztve ]

(#25846) #95590400 válasza AVhelper (#25845) üzenetére


#95590400
törölt tag

én is ezt gondoltam, hogy ugyanazt tapasztalom, mint a dlp esetében. kérdés csak az, hogy "feketít"-e annyira, mint dlp-nél.
meg azért kérdeztem, mert rajtam kívül szinte senki nem ajánlgat errefelé 1 gain alatti vásznat, hanem inkább 1,2 meg 1,4-eket. holott szerintem sokszor nem lenne szükség rá, még egy 100" környéki felületre sem, a mai, nagyobb fényerejű modelleknél. szerintem sokkal jobbat tesz a moziélménynek, ha picit kisebb a kép, de kevesebb a szürkéről visszavert fény.
nagyon kevesen kalibráltatják a vetítőjüket. nem mondom, hogy felesleges, de nekem pl. abszurd lenne a projektor értékének majd 20%-áért még kalibráltassam is. aztán meg 500-1000 óránként.

[ Szerkesztve ]

(#25847) AVhelper válasza #95590400 (#25846) üzenetére


AVhelper
senior tag

Sajnos igaz, hogy drága a profi kalibrálás, főleg az olcsóbb vetítők árához képest, de esetleg lehet kölcsönbe szerezni egy megfelelő mérőeszközt és szoftvert.

(#25848) milszab válasza #95590400 (#25846) üzenetére


milszab
senior tag

Nekem a szürke felület teljesen bevált dlp és lcd projektorral vetítve. Amúgy ez egy festett fal, Tikkurila h499-el festve.

(#25849) yodamastah válasza AVhelper (#25847) üzenetére


yodamastah
őstag

Venni kell egy használt spektrofotométert. Már egész jó áron van pl. i1pro. Tapsztalat az hogy nem driftel sok év után sem. Koloriméter is jó lehet valamelyik újabb. Régebbiekkel óvatosan, 3 féle is van belőle a polcon papírnehezéknek. Elmászott mind annyira hogy használhatatlanok.

Szoftverből van ingyenes amivel szépen lehet dolgozni. Kiváló guideok vannak neten. Aztán olyan 20-30 vetítő bekalibrálása után már egész jól fog menni a dolog :D

[ Szerkesztve ]

(#25850) AVhelper válasza yodamastah (#25849) üzenetére


AVhelper
senior tag

Igen, de azért azt jó lenne biztosan tudni, hogy a megvásárolt spektrofotométer tényleg hiteles mérésre ad módot. Mennyiért láttál i1pro-t?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.