Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) spiky03 válasza _Smooth (#26235) üzenetére


spiky03
veterán

Jók a Batman-ek a falon meg a dohányzóasztal. :C

Gratula amúgy!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26252) _Smooth válasza spiky03 (#26251) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi. Hát igen, az épp a halloween partyra készülődés közben készült :D - ha valami, akkor egy jó horror film igazán para tud lenni 95"-on 5.1ben.
(az asztalka sincs még kész - valahogy nálam mindig minden félbe marad :D)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#26253) CyDoN válasza _Smooth (#26235) üzenetére


CyDoN
senior tag

:C gratula

(_._)

(#26254) tobias88888 válasza Whysperer (#26250) üzenetére


tobias88888
őstag

Én is akarok most projektort venni pont és néztem is az edigitalon, de ez a kettő pont nem az amit keresek.
- Mozizni venném, ahhoz pedig a DLP élvezhetőbb képet ad így a Benq kizárva (LED)
- Acernek kicsi a kontrasztja, de 160ért megérné (én az Acer márkát nem szeretem rossz tapasztalat alapján, így az is kilőve)

Az az érzésem azért ezt a két projektort választották, mert sok porosodik belőle raktáron, hiszen mindenki inkább az optomákat viszi. (de legalábbis nem a LED-eket)

Én magam részéről megvárom a jövő hetet. (Emag-nál meg az összes többi helyen akkor lesz, Ezt lejjebb vihetnék egy 180ig :D )

[ Szerkesztve ]

(#26255) A`rpi válasza tobias88888 (#26254) üzenetére


A`rpi
addikt

Abból tudnak "sokat" engedni, amin nagyobb a haszonkulcs,
meg amit szélesebb kőr meg tud venni.

(#26256) CyDoN válasza tobias88888 (#26254) üzenetére


CyDoN
senior tag

A TH681-et inkább üzleti felhasználásra szánták. 3000AL nagyon sok otthonra :)

(_._)

(#26257) _Smooth válasza CyDoN (#26253) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszönöm a remek gépet. ;) Egyelőre nagyon jól bevált, nem produkált hibákat és szuper képe van.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#26258) tobias88888 válasza CyDoN (#26256) üzenetére


tobias88888
őstag

Igen, már látom én is. Amúgy a 3000 miért sok? Optoma is átlagban ennyi szokott lenni.

(#26259) A`rpi válasza tobias88888 (#26258) üzenetére


A`rpi
addikt

Játékra szánt pl short throw megoldásoknál szempont az is, ha lámpafénynél játszanál, pl: Kinect, PS Move, Wii, stb... Oda dukál a nagyobb fényerő. :K

(#26260) Márton válasza CyDoN (#26256) üzenetére


Márton
nagyúr

3D esetén nem létezik az a fogalom, hogy sok fényerő :DDD
Minden másra ott az ND szűrő.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26261) AVhelper


AVhelper
senior tag

Amikor Én egy bejegyzésben bármiféle kereskedő vagy elérhetőség megjelölése nélkül, tájékoztatásul közöltem, hogy lement a kifutóban lévő Sony VPL-HW55 ára, azonnal törölték a bejegyzésemet, órákra kitiltottak a fórumról és dörgedelmes szabványszövegben tájékoztattak, hogy megsértettem a tiltott reklámra meg a hardverapróra vonatkozó szabályt.

Most meg órák óta itt olvasható bulikavagyok az Edigitál fekete pénteki akciójáról szóló bejegyzése az Edigital linkjével.

Na, ennyit a fórum moderátorainak következetes és pártatlan tevékenységéről.

Amúgy a félreértések elkerülése érdekében, aki teheti rohanjon 160 eFt-ért Epson EH-TW5210-et venni, mert ennyiért nagyon megéri.

(#26262) Madwe válasza AVhelper (#26261) üzenetére


Madwe
nagyúr

Akciókat lehet linkelni bárhonnan, saját dolgot nem. Gondolom az volt a baj, h rólad tudott, h kereskedő vagy. Ugyan nem láttam a konkrét hszt s elmondás alapján kicsit én is visszásnak érzem, de valami hasonló lehetett mögötte... (egyébként mindenhol lement az ára vagy csak nálatok :D? lehet azzal volt a baj?)

(#26263) lbabarczi Ezzel ugyan nincs, azonban arra készülj fel, hogy nagyon hamar hullámosodni fog, főleg ebben a kategóriában...

[ Szerkesztve ]

(#26263) lbabarczi


lbabarczi
csendes tag

Sziasztok!
16:9 képaránnyal és 130"-os méretben keresnék elfogadható minőségű kézi rolós vásznat, nem túl drágán. Tudtok javasolni valamilyen típust?

Az egyik piactéren a SOPAR termékét kínálják 46eFt-ért. Van valakinek tapasztalata ezzel a gyártóval? Szabad foglalkozni vele, vagy felejtős?

Üdv,

(#26264) GangBAng^


GangBAng^
tag

Az Epson EH-TW5210 projektorhoz jó a SAMSUNG SSG-5100GB/XC szemüveg? Előre is köszi!

GangBAng^

(#26265) tobias88888 válasza GangBAng^ (#26264) üzenetére


tobias88888
őstag

Engem nagyon meglepne, szinte kizárt

(#26266) a2d2 válasza lbabarczi (#26263) üzenetére


a2d2
addikt

Azt nem tudom, de BF alkalmából láttam reggel valamilyen motorosat asszem 30e-ért.
Lehet érdemes megvenni ennyiért.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#26267) GangBAng^ válasza tobias88888 (#26265) üzenetére


GangBAng^
tag

az eh-tw5200 hoz az van írva hogy 3d rf, ezért lennék kíváncsi

GangBAng^

(#26268) bulikavagyok válasza AVhelper (#26261) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem vmi más probléma lehetett hozzászólásoddal! Én (és sokan mások is) állandóan linkelem a legújabb akciókat több topikba is (Xbox One, SGS6, stb), de még soha nem szólt érte senki. Ezt egyébként a moderátorral kéne tisztáznod szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

(#26269) lbabarczi válasza a2d2 (#26266) üzenetére


lbabarczi
csendes tag

Meg tudod mondani hol láttad? Az eDigitalon csak kisebbek vannak...

(#26270) zoltanga


zoltanga
csendes tag

Edigital egy jó nagy átverés...azt írja az EH-tw5210 hogy 220 helyet 159. (Egyébként 213ért már meg lehet venni ha jól látom) Nagy nehezen sikerült a kosárba raknom ott már 199 ír. Most komolyan kiírták hogy 220 bruttó helyett most 159 netto? Ez kb azt jelenti hogy egy tízessel olcsóbb amúgy csak.

[ Szerkesztve ]

(#26271) AVhelper válasza malnabokor (#26242) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Ha ma meg tudod venni az Epson EH-TW5210-et 160.000 Ft-ért, akkor azt ki ne hagyd!

(#26272) Bobolit válasza zoltanga (#26270) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Ha ez tényleg így van, az bizony elég nagy pofátlanság :(((

(#26273) tobias88888 válasza zoltanga (#26270) üzenetére


tobias88888
őstag

Lehet hogy valami extra garancia vagy ilyenek be van nyomva. Írj a facebook oldalukra, ott nagyon gyorsan válaszolnak.

Én az Epson-t nem venném meg még így sem, mert LED-es. Nemrég voltam boltban és láttam 2 LED-es lcd-t de nagyon nem tetszett a képük a DLP-hez képest. Acer-t venném inkább, ha nem utálnám a márkát :)

[ Szerkesztve ]

(#26274) CyDoN


CyDoN
senior tag

Lesz jövő héten is BF, nem kapkodnám el a vásárlást.

(_._)

(#26275) tobias88888 válasza tobias88888 (#26273) üzenetére


tobias88888
őstag

Nem lcd-t, projektort... (tv-t is nézegetek épp ajándékba, azért írtam el)

(#26276) AVhelper válasza GangBAng^ (#26264) üzenetére


AVhelper
senior tag

Jó!

(#26277) GangBAng^ válasza AVhelper (#26276) üzenetére


GangBAng^
tag

Nagyon Jó! :) Köszi a gyors választ!

GangBAng^

(#26278) zoltanga válasza tobias88888 (#26273) üzenetére


zoltanga
csendes tag

Tuti csak rosszul írták ki jah és amúgy sincs már nekik nekem azt írja

(#26279) kokov


kokov
tag

Infocus IN5124 a konkrét típus amit be szeretnék kapcsolni távval.

Kinél van több projektor?

Infocus projektoroknál a power gomb alatt így márka szinten egyforma a távirányítókon az infra kód?
Munkahelyen például az egyik EPSON projektor bekapcsol a másik EPSON távjával.

De itt nincs Infocus, szóval csak EPSON-nal tudtuk kipróbálni. Csak a bekapcsolás érdekel, a menü nyilván nem ugyanaz két különböző típusnál, de csak be/ki kapcsolni szeretném távirányítóval a gépet.

A többit állíthatom LAN-on amúgy is. Szóval csak emiatt nem vennék egy 10k-s távírányítót, inkább valami ősrégi típusét ezerért, ha a célnak megfelel az is.

(#26280) a2d2 válasza lbabarczi (#26269) üzenetére


a2d2
addikt

Ja, szerintem arra gondoltam, méretet nem is néztem.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#26281) _Smooth válasza zoltanga (#26278) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nem ez lenne az egyetlen hiba...

Pl. notebook és tartozékok fül alatt:

300ezeres RCA kábel HDMI dugókkal XD
(de a SUB kábelnek is keresném a csatit egy darabig a notin)

Vagy ugyanezen az oldalon caselogic táska hama logóval :U

Mintha tegnap tudták volna meg, hogy ma BF :F

(#26282) tobias88888
Nem aranyozott, ez ARANY! :D

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#26282) tobias88888 válasza _Smooth (#26281) üzenetére


tobias88888
őstag

Nem lehet hogy tényleg aranyozott? :D
Kicsit off, de jövő héten hol lesz (az emag-on kívül, de ott csak acer van olcsón) fekete péntek, ahol árulnak projektort is?

[ Szerkesztve ]

(#26283) malnabokor válasza malnabokor (#26242) üzenetére


malnabokor
senior tag

Közben keresgéltem én is, és mivel sürgősebb lenne a vásárlás (ma vagy jövő héten) így kérdezem, hogy 4 méter átmérőben (és a többi körülmény között) végül is a felbontás/kontrasztarány közül melyik ami fontosabb
(mindegyik DLP-s, de igazság szerint nem tudom, hogy esetemben melyik jobb, plusz a márkákat sem tudom, hogy melyik megbízhatóbb, vagy egyáltalán nem ajánlott)
Ezeket néztem:
Acer X152H
Optoma W312
Benq TW526
Acer X1385WH

Köszönöm szépen a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#26284) _Smooth válasza tobias88888 (#26282) üzenetére


_Smooth
senior tag

MediaMarktnál ma redFriday van (egységesen 13,5% kedvezménnyel) - náluk néztél már gépeket?
Illetve DigitCam-nél is láttam blackfriday akciót (pl Epson TW6600 518eFt helyett 450eFt)... nem merültem el benne jobban, csak véletlenül futottam bele.
Szerk: Uhh... HW55 is akcióban van náluk. 800k helyett 700k... sőt, TW9200 is van 700-ért BF akcióban.

Jövő hét a hivatalos dátuma a BF-nek, de egyelőre én is csak emagról tudok.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#26285) tobias88888 válasza _Smooth (#26284) üzenetére


tobias88888
őstag

Media Marktban hiába olcsóbb 13%al, még így is drágább. Amúgy ahogy nézem ott van kemény 4 philips projektor vagy én csinálok valamit rosszul? :)

(#26286) _Smooth válasza tobias88888 (#26285) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nem néztem a kínálatukat, csak tudom, hogy van náluk akció.
De nem lepne meg, ha tényleg csak ennyit tudnának felmutatni (legalábbis weben) - pedig 1-2 áruházban láttam pár olcsóbb Epsont, pl.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#26287) a2d2 válasza tobias88888 (#26282) üzenetére


a2d2
addikt

A mall.hu-n is lesz.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#26288) tobias88888 válasza a2d2 (#26287) üzenetére


tobias88888
őstag

Lesz ott is, de 1 darab full hd-s projektor van, egy 400 ezres optoma

(#26289) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Sziasztok!

360 fokos körképet kellene vetíteni, 10-12 méter átmérővel, ez a feladat, egy kis ötletelést szeretnék kérni.

6 vagy 9 fullHD projektor, erős gép 3 vga-val, egyedi vászon, a képek lehetnek állítva is, hogy 1920 képpont magas legyen a körkép. (Állított képhez már horizontális korrekciót is tudó projektor kellene.)

Fényerő az első kérdés, bár a helységről még nem tudok semmit, de nemsokára kiderül, múzeum vagy vmi egyéb intézmény lesz.
200-ért már van 3000 lumen DLP projektor, 275-ért 4000 lumen, 455 ezerért 4400 lumen, 1 misiért 5000 lumen (ezt inkább hagynám.) ), mind DLP-s, nem akarok fekete csirkehálót.

Elég lehet a 4000 lumen, 3 méter körüli képátlóhoz?

Szoftveres oldalról kérdés, hogy egy képet (ha megvan a felbontás, pl. 9720*1920) akkor szét tudom húzni a 9 megjelenítőre vagy mindegyiket külön videoval kell meghajtanom?

Vannak erre spéci VGA-k vagy szoftverek?

Köszönöm :R

én vagyok az ördög

(#26290) _Smooth válasza darealkilla (#26289) üzenetére


_Smooth
senior tag

Azta. Ez bizony nem kis projekt.
De biztos, hogy elég lesz 9 gép? :S

Biztosan az én tudásom hiányos, vagy rosszul képzelem el a vázoltakat, de 10-12m átmérővel rendelkező kör kerületén lévő falakra vetítve kb 31-37m-nyi anyagra van szükség (már amennyiben összefüggő kép kell).
300-as átló esetén álló képet vetítve 147cm széles lesz egy kép, fekvőben meg 261cm.

Mellesleg az általad vázolt árkategóriában ritka a horizontális lens shift. (legalábbis a 200k FHD-k között biztosan - vertikális se túl gyakori... ha van is, az se túl sok).

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#26291) AVhelper válasza bulikavagyok (#26268) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szerintem is az a normális, hogy az ilyen termék topic (mint ez is) fórumozói értesülhessenek, ha egy őket feltehetően érdeklő kedvező vásárlási lehetőségről értesülhetnének. De engem ezért az itteni lángpallosú moderátor már kétszer kitiltott. Természetesen nem lehet velük kommunikálni, hiába is próbálnál meg nekik emailt küldeni, mert nem is lehet, de nem is válaszolnak rá, és ítéletüket megfellebbezhetetlen.

(#26292) Pro Koryak válasza _Smooth (#26281) üzenetére


Pro Koryak
addikt

ráadásul edigitalnál az összes audioquest premium kábelre 40% kedvezmény, persze ha megnyitod az oldalt, 1db aq pearl hdmi akciós. krva annyukat

(#26293) darealkilla válasza _Smooth (#26290) üzenetére


darealkilla
aktív tag

a 4000 lumen-es 275-ért tudja hor és vert a 3-30 fokot.
Hát igen, a vásznat egyedileg kell csináltatni, max 4 métereseket láttam, azon is ott a fekete keret, vagdalni kellene.

[ Szerkesztve ]

én vagyok az ördög

(#26294) devil-k válasza Pro Koryak (#26292) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem tudom, ezt hol tapasztaltad, de direkt megnéztem a kábeleket és kosárba is raktam őket.

- mozi bolondéria -

(#26295) Madwe válasza tobias88888 (#26275) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem kicsit olvass utána a projektoroknak meg nézd meg a képüket mielött vennél egyet... ;) LED és DLP projektorok is vannak, lcd az nem csak tv :D én is inkább dlpt vennék - azt is vettem :P - de elötte pl a szivárványozást mindenképp meg kell nézd h zavar e...

(#26296) tobias88888 válasza Madwe (#26295) üzenetére


tobias88888
őstag

következő hozzászólásban javítottam az elírást + írtam hogy voltam boltban is képet nézni ...

Optoma HD141X van egyik boltban nagyon olcsón már rég óta, legalábbis egy áru összehasonlító oldal szerint. Nem tudom hogy hihető e a dolog vagy csak telefonon ígérgetik a készüléket, hátha vesz az ember valamit

[ Szerkesztve ]

(#26297) bsuli76


bsuli76
csendes tag

Edigital-nal én is lecsaptam volna az Epson TW5210-re, de meg sem engedte, hogy a kosárba tegyem.
Ehelyett egy hibaképernyőt kaptam, hogy "úgy létszik ma mindenki itt vásárol, kérlek várj a sorodra".

Vártam türelmesen, aztán elfogyott a termék.

Furamódon kétszer is szerepelt az akciós oldalon, tehát lehet, hogy fizikailag két darabról volt szó.

Hiába no, csodák nincsenek, vagy van olcsón, amit nem lehet megvenni, vagy van normál áron, ami kapható is.

(#26298) bulikavagyok válasza AVhelper (#26291) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ok, ez így tényleg érdekes, de szerintem csak vmi félreértésről lehet szó. Az lenne a legegyszerűbb szerintem, ha az aláírásodba betennéd az üzleted linkjét, és akkor egyértelmű lenne, h nem a saját boltodat reklámozod! Aláírásban nem tiltott a hirdetés.. ;)

(#26299) AVhelper válasza Madwe (#26262) üzenetére


AVhelper
senior tag

Én annyira se vagyok kereskedő, mint CyDoN vagy szepi0808, de ezt már le nem mosom magamról.

Azt nem tudom, hogy mindenhol olcsóbban adják-e a Sony VPL-HW55-öt, de azt tudom, hogy sokan kínálják már 850 eFt-ért vagy még az alatt is.

(#26300) _Smooth válasza darealkilla (#26293) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nem tudom, mik a szándékaid, meg messze nem is vagyok expert a témában, de az szoftveres trapézkorrekció lesz, amiről Te beszélsz. Ami persze megoldás lehet, ha olyan a tartalom, de tudd, hogy azzal képpontokat fogsz veszíteni. (nem lencseeltolással korrigál, hanem széthúzza a képet)

Vászonnal kapcsolatban konzultálj Szepi0808-vel, tud méretre hozatni anyagot (maszkolás nélkül) - így nem kell külön vagdosni.

De még mindig nem értem, hogy fogsz 9 géppel 31-37m széles képet vetíteni. :)
Vagy nem egy nagy egybefüggő dolog kell?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.