Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) bsuli76 válasza c4 (#25699) üzenetére


bsuli76
csendes tag

Srácok,

miért kakaskodtok? Persze hogy elég a csavarhúzó, csak sokkal bonyolultabb, és rizikósabb a lámpacsere, mint a komplett modul cseréje.

C4, te az átlagnál sokkal jobban értesz a technikához, biztos már csináltál is ilyesmit, de azért vegyük észre, hogy itt a fórumon a felhasználók jelentős része minimális technikai tudással rendelkezik.
Sokan még arra is képtelenek, hogy visszaolvassák az utóbbi 3 nap írásait; ugyanazokat a képtelen kérdéseket teszik fel, mint pl. nagyon olcsón nagyon jó vetítőt hol és milyet vegyen, stb.).

Ha valaki meg akarja oldani maszekba' a cserét, annak sok szerencsét, de garantálom, hogy az esetek nagy részében sírás lesz a vége.

Balázs

(#25702) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget, mert számomra nem teljesen egyértelműek ezek a calculator oldalak által számított értékek.
Adott egy standard lakótelepi belmagasság, ha jól tudom 280 cm. Jelenleg 4,2 méterről történik a vetítés, a kép szélessége durván 270 cm, a vetítő lencséje a plafontól 21 cm-re van. Így a vetített kép alja kb. 90 cm, zoom nem játszik.
Szemezek egy 234 cm széles vászonnal, a kérdés az, hogy mennyire kéne belógatni a projektort, hogy kényelmesebb legyen a szemnek, tehát gondolom a padlótól olyan 60-70 cm-re legyen a kép alja?

Köszönöm,
Victorpictor

[ Szerkesztve ]

(#25703) Janaboy válasza Bobolit (#25702) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

52cm

Janaboy

(#25704) Bobolit válasza Janaboy (#25703) üzenetére


Bobolit
aktív tag

A betyár mindenit, az egy kicsit erős lenne, szinte borzolná a nem létező hajamat a ventillátora :D
De azért köszönöm! :R

(#25705) _Smooth válasza Janaboy (#25700) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ezt segíts értelmezni :F
Azért vetít 410cm-es távolságról, mert a belmagassága 4m?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#25706) menpee válasza Bobolit (#25704) üzenetére


menpee
aktív tag

Ha a projektor alja és a fejed közt van 5 centi, akkor már nem fogod megsemmisíteni véletlenül. Persze figyelni kell, hogy ne alatta vedd le a pulcsit, ne nyújtózkodj, ne teniszezz ott... :))

[ Szerkesztve ]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#25707) Bobolit válasza menpee (#25706) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Nem is arra gondoltam, hanem a hangjára :D
Egyébként hogy a viharba lógassam a vásznat le kb. 80 cm-re, ha max 50 a kifutója?

(#25708) Janaboy válasza Bobolit (#25704) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

:DDD mivel nem irtal proji tipust.. :P

Janaboy

(#25709) Bobolit válasza Janaboy (#25708) üzenetére


Bobolit
aktív tag

:W W1070 :D

(#25710) Janaboy válasza _Smooth (#25705) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nem akarja belogatni fentrol...

Bobolit: a benq kalkukatorat hasznaltad?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#25711) Bobolit válasza Janaboy (#25710) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Igen, de nem lettem sokkal okosabb.

(#25712) FerQleS válasza _Smooth (#25705) üzenetére


FerQleS
csendes tag

Igen, az a gond, hogy kb 4m a belmagasság, így sem esztétiakilag, sem kábelügyileg nem jó megoldás a belógatás. A leendő vászon helye, és a szemközti fal távolsága 430cm, ebből a polcon tudok kicsit csalni, így jött ki a kb 410cm. Gondolkodtam már esetleg valami teleszkopós fali konzolon, amivel tudnék nyerni 60-70 centit, de nem igazán van ilyen emberi áron.
Tudtok olyan helyet pesten, ahol vannak kiállítva projik, és meg tudom nézni élőben esetleges az lcd vs dlp különbséget?

(#25713) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. Megkrédezhetném ,hogy Projektornál ezek mit jelenteken?

Natív felbontás:800 x 600
Támogatott felbontás:640 x 480 - 1920 x 1200

Natív felbontás:1280 x 800
Támogatott felbontás:640 x 480 - 1600 x 1200

Mi az ,hogy 800*600 de támogatja a 1920*1200-t?

Az ,hogy 800x600-t tud és a 1600x1200-t egy 800x600-as kijelzőn tudja vetíteni vagy ez ,hog yvan nem értem?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#25714) Márton


Márton
nagyúr

a kisebb a panel valós felbontása (ennyit látsz),
a nagyobb pedig amit a kanócon fogadni tud, majd lebutítja

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25715) eumano válasza FerQleS (#25712) üzenetére


eumano
tag

Én ilyet használok:

Funscreen fali konzol ez a becses neve.
23 cm-re tudod a faltól eltolni a vásznat. ~10e az ára (én is ilyet használok, LSK-ban vettem).
Létezik ebből egy hosszabb ami olyan 50 centi hosszú.

(#25716) thomasrc válasza Whysperer (#25713) üzenetére


thomasrc
tag

A projektorban van egy chip, ami a képet adja, ezen fizikailag (natív felbontás) 800x600 pixel található. Lehet, hogy rossz a példa, de úgy kell elképzelni, mintha egy apró monitorpanel lenne. :D

Ezen nyilván megjeleníthetsz 1920x1080 pixeles képet is, ha azt támogatja a projector, de akkor azt át kell skálázni, ami elég látható minőségromlást okoz a képen.

A probléma itt ugyebár az, hogy a kivetített kép jó esetben (:DDD) több méter nagyságú és a pixeleket is jobban látod, mint egy monitornál, ahol sokkal sűrűbben helyezkednek el. Szerintem a példában említett átskálázás (1080p-s anyagot 800x600-ra) okozta minőségromlást még a vászontól messzire ülve is brutálisan látni lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#25717) Whysperer válasza thomasrc (#25716) üzenetére


Whysperer
addikt

Koszonom. Akkor hogy oldjam meg gogy venni akarok egy projektort amin jatszani akarok de nincs 200 ezrem. Hanem csak 130-150 ezrem. Letezik olyan ami ilyen arfekvesben jatszhato?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#25718) thomasrc válasza Whysperer (#25717) üzenetére


thomasrc
tag

Ha csak projektort akarsz ennyiből venni, akkor 720p-set ki lehet fogni használtan ebben az árkategóriában. Ha vászon is kellene és tartó is a plafonra, akkor passzolom, de a többiek lehet, hogy tudnak jobbat mondani. :(

(#25719) Whysperer válasza thomasrc (#25718) üzenetére


Whysperer
addikt

[link] ez? Vagy aamasoduk. Azt irja hd rdy es csak 115.000 [link]

Vagy ez 128-ert? [link]

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#25720) Janaboy válasza Whysperer (#25719) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Külföldön élsz?

Ha játékhoz kell, olyat kell keresni, aminek az input lagja alacsony!

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#25721) Janaboy válasza Bobolit (#25702) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Pontosan kellene, hogy a plafontól mennyi lenne a vászon teteje (ahol a vetítés kezdődik) és mennyi a megvetített felület szélessége és egy pontos magasság a padlótól a plafonig! Amúgy az emlékeim szerint 2.70m a normál belmagasság! Mivel már van némi tapasztalatom ezzel meg a kalkulátor által kidobott értékkel, így talán tudok segíteni!
Illetve írd meg, hogy mekkora vetítési távot szeretnél :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#25722) cinemazealot válasza FerQleS (#25712) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha játszik az a megoldás, hogy a projektor (legalább a vetítés idejére) közelebb kerüljön a vászonhoz, akkor ismét előhozakodnék egy kis sufni tuninggal. :)

Ahhoz, hogy kényelmes legyen a vetített kép nézése, a projektornak kb. 2 m magasságban kellene lennie. Ha ez a szoba 430 cm-re lévő hátsó falánál közelebb van a vászonhoz, akkor ott kéne lebegnie valahol a szoba légterének közepén, ami ronda. Már ha látod. Vetítéskor viszont nem látod, mert sötét van. Mi van olyankor, ha nem a plafonról lógatod be, hanem egy extrém (pl. 1 méter) mély "polcról" (vagy pallóról) vetítesz, ami a hátsó falra van felszerelve, és ennek a végén (tehát a vászontól kb. 3,3 méteres távolságban) függeszkedik a gép? A polc azonban nem fix, hanem vízszintes zsanérral van felszerelve a hátsó falra, így vetítés után, projektorral együtt felhajtható. Mivel nagy a belmagasságod, ez nem is jelenthet problémát, hiszen a 2 méter magasan lévő 1 méter mély polc felhajtva kb. 3 méter magasságba emeli a projektort, de már a hátsó fal síkjában, így használaton kívül gyakorlatilag eltűnik. A polcot a hátsó falról valamilyen csigán keresztül átvetett, "terpeszben érkező" vékony vezetékeken lehetne leereszteni, így még stabil is lenne a rendszer vetítés alatt. Tény, hogy továbbra is hosszabb kábellel kell bekötnöd a készüléket, de legalább válogathatsz kisebb távolságra tervezett gépek közül is. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#25723) Bobolit válasza Janaboy (#25721) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Jogos: ha mondjuk 70cm-nél szeretném, hogy kezdődjön a kép alja, akkor a plafontól a kép teteje 58 cm, ha jól számolom, mert 106"-os a vászon, ami a kalkulátorok szerint 132 cm magas és 234 cm széles. Ja és a belmagasság 260, nem 280 :D
Vetítési távra szerintem olyan 3,3 méter lenne ideális. Jelenleg 4,2 méterről vetítek kb. 270 centi széles képet.
:R

[ Szerkesztve ]

(#25724) _Smooth válasza cinemazealot (#25722) üzenetére


_Smooth
senior tag

Én is ilyesmin gondolkoztam, csak nem felhajthatóban, hanem masszív polc sínekkel maga alá csúszna vissza (így megmaradna a polc funkciója is).
W1070-nek a 230cm széles képhez 3,5m vetítési távra van szüksége. Tehát (kis ráhagyással) kb 85cm-re kellene kihozni a lencse közepét a faltól. Ez egy 50cm-s polccal és az alá felszerelt 40cm-s "fiókkal" könnyedén kivitelezhető is.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#25725) _Smooth válasza Bobolit (#25723) üzenetére


_Smooth
senior tag

Azt látom, hogy zoom nem játszik. Lens shift se?
W1070 110% offsetje miatt, lens shift nélkül a lencse közepe a padlótól kb 208cm (míg a vászon teteje 202). Ha maxra húzod a lens shiftet, akkor padlótól kb 221cm-re tudod emelni a lencse közepét. Tehát kb 39-40cm-t kell belógatnod (lencse közepe és gép alja közti távolság kb 5cm, szóval kb 34-35cm karhossz).

Ha 70cm-re engeded le a képet, akkor a kép közepe 136cm-re lesz a padlótól, a harmada pedig 114cm-re.
Szerintem ne a padló - kép alja viszonyát figyeld, hanem, hogy ez a kép méret, ilyen távolságból, nézési szokásaidat figyelembe véve kényelmes lesz-e.
Szerintem nem rossz egyébként - de van, akinek kényelmesebb, ha szemmagassága kicsivel a fele fölött van. Sok javaslat szerint pedig a kép alsó harmadára célszerű belőni a szemet.
(mindenképp közelebb kerül hozzád a kép közepe, mint a korábbi nagyobb, magasabban elhelyezett vászonnál)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#25726) synar válasza cinemazealot (#25722) üzenetére


synar
őstag

Vegyél egy drónt, arra szereld rá a projektort és add meg neki a vetítési pozíció GPS koordinátáját. Nyáron még jól is jön a plusz ventillátor a szobában :D

[ Szerkesztve ]

(#25727) Whysperer válasza Janaboy (#25720) üzenetére


Whysperer
addikt

Félig igen félig nem. Szóval ide oda utazom. havonta.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#25728) Bobolit válasza _Smooth (#25725) üzenetére


Bobolit
aktív tag

A jelenlegi 90 elég magas, nem igazán kényelmes. Ráadásul mozis képaránynál még magasabbra tolódik az alja.
Norbi kartárs karnyújtásnyira ül a vászontól és neki is 70 körül van az alja, ebből gondolom hogy az megfelelő lesz, de tervezem, hogy újra meglátogatom :DDD

(#25729) Janaboy válasza Bobolit (#25723) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Első verzió, zoom nélkül:

Második verzió, teljes zoommal:

Csekkold azért a számokat, amúgy az a vicc, hogy annak ellenére, hogy korábban poénból nyomtam be az 52 cm-et, úgy tűnik még sem az :) :P

Annyi megjegyzés, hogy amikor én ezzel számoltam akkor úgy kellett a korábbi számot értelmeznem, hogy a lencse közepétől számítva, ha jól emlékszem a projektoralja (a felfogató rész) és a lencse közepe között 7.5 cm távolság van, ezért kb 44 cm kell legyen a konzol, itt még pár cm-t lecsalhatsz a lensshift miatt, mondjuk 40cm-t!

Ez sajna ilyen lesz!

Janaboy

(#25730) _Smooth válasza Bobolit (#25728) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ezt én értem, és jobb is, hogy lejjebb hozod. Csak annyit írtam, hogy ne a padló-vászon alja távolságot figyeld alapvetően, hanem a képet és a szemmagasságodat.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#25731) Norbi 72 válasza Bobolit (#25728) üzenetére


Norbi 72
veterán

A zenei rész azóta megújult,kicsit. :D

(#25732) _Smooth válasza Janaboy (#25729) üzenetére


_Smooth
senior tag

A projektor alja (felfogató rész) és a lencse közepe között ~48mm van.
A maximális lens shift pedig ekkora vászon esetén 198mm körül van a vászon tetejéhez mérten.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#25733) _Smooth válasza _Smooth (#25732) üzenetére


_Smooth
senior tag

pontosabban nem a vászon teteje, hanem a vetített kép felső széléhez képest, a lencse közepéig.
(így padlótól, max lens shifttel -> 70+132+19,8=lencse közepe -> +4,8+konzol teljes hossza=belmagasság)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#25734) Zsozso1111


Zsozso1111
csendes tag

Sziasztok, bruttó 150e (max 200e) körül szeretnék egy "alap" illetve jó ár/érték arányú "belépő" projektort házimozi és játék céljára (PS); számla kell róla (használt nem ok.). Mennyezetre kerül, kb. 2,5 méteről vetítenék, a szoba sötétíthető, extra igényem nincs. Én az EPSON EB W28-at néztem ki (bruttó 154e), de nem vagyok benne a témában; kérem küldjetek javaslatot.
Köszönöm előre is! Zsolt

(#25735) Janaboy válasza _Smooth (#25732) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Igazad van bocsi, azert emlekeztem erre, mert nekem a konzol reszevel volt annyi!

Janaboy

(#25736) _Smooth válasza Janaboy (#25735) üzenetére


_Smooth
senior tag

Gondoltam, és azért nem is tértem ki arra a konzol karhossznál, mert kb konzolonként változik/változhat.
Igazából mindegy is, mert a konzol felső talpától (ami a plafonra fekszik fel) az alsó talpig (ami a projektor aljára hasal) érdekes a távolság.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#25737) AVhelper válasza Zsozso1111 (#25734) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia Zsolt!

Íme néhány:
Acer H5380BD
Acer H6510BD
Acer X152H
Ha érzékeny vagy a színfelbomlásra (a "szivárványozásra") és nem akarsz 3D-t vetíteni...
EPSON EB-W04
Ha még egy picit hozzá tudnál tenni a 200 eFt-hoz, akkor...
EPSON EH-TW5210

(#25738) Bobolit válasza _Smooth (#25730) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Gondolom az lenne a legcélszerűbb, ha felszerelném először a vásznat, ahogy a szemnek kényelmes és csak utána helyezném át a vetítőt, igaz?

(#25739) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok,

Projektor vásárláson töröm a fejem. Leginkább Xbox One-al használnám, illetve ritkábban meccsnézésre, illetve még ritkábban filmnézésre. Egy barátom forgalmazza itthon az InFocus termékeket, és ezt a projektort tudná nekem adni nagyon "baráti" áron. Az adatai nagyon jók a hasonló áru projektorokhoz képest, de nem tudom, h ez mennyire tükrözi a vetített kép minőségét?! :F A listaára is nagyon kedvező, mondhatni már szinte gyanúsan olcsó..:) Mi a véleményetek róla? Én sajnos kicsit sem értek a projektorokhoz, ezért az lenne a fő kérdésem, h ez elég jó minőségű-e a vetítéshez?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#25740) Janaboy válasza Bobolit (#25738) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Igen, mindenképp!

Janaboy

(#25741) a2d2 válasza bulikavagyok (#25739) üzenetére


a2d2
addikt

Ez nekem eddig kiesett a látóteremből, de papíron jónak tűnik :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25742) CyDoN válasza bulikavagyok (#25739) üzenetére


CyDoN
senior tag

Szerintem a saját szemednek hidd el, hogy milyen a kép. Ha tudsz akkor néz meg pár projektort, hogy legyen összehasonlítási alapod. Ha játékra kell akkor figyelj az input lagra, mert ha magas akkor lehet bármennyire csodálatos a kép, nem lesz nagy élmény vele játszani.

(_._)

(#25743) bulikavagyok válasza a2d2 (#25741) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Papíron igen, de nem tudom, h a projektoroknál mennyire számítanak ezek az adatok. Lehet-e akkora különbség, mint mondjuk két hasomló specifikációval rendelkező tv közt? :F

CyDoN: Az input lagról sajnos nem találtam semmit.. Viszont mindenképp tesztelem majd vásárlás előtt, de csak ezt az egy típust lesz lehetőségem. Összehasonlítás nélkül meg nem sokat ér a teszt..

[ Szerkesztve ]

(#25744) CyDoN válasza bulikavagyok (#25743) üzenetére


CyDoN
senior tag

az egyik infocusról ezt írják:

Input lag. The IN3138HD measured 33 milliseconds of input lag over HDMI using a native 1080p signal. That works out to 2 frames of a 60 fps signal. That's fast enough for gaming, and video will not require an audio delay device.

(_._)

(#25745) StLui válasza bulikavagyok (#25743) üzenetére


StLui
veterán

Benq 1070-et gödön tesztelhetsz, igaz még csak 360 van rákötve

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25746) bulikavagyok válasza CyDoN (#25744) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ezt én is megtaláltam, de sajnos az egy kétszer annyiba kerülő projektor.. :( Lehet, h írok majd a gyártónak, ha és megpróbálom megtudni tőlük..
Mindenesetre köszi a segítséget! :R

StLui: Miskolci vagyok, így egy kicsit messze vagy tőlem. Bár régen voltam párszor Gödön, egy haverommal jártunk oda outlet cuccokért..:)
Köszi Neked is!

[ Szerkesztve ]

(#25747) StLui válasza bulikavagyok (#25746) üzenetére


StLui
veterán

Ha műszaki cuccokért akkor talán egy Gábor nevűhöz

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25748) bulikavagyok válasza StLui (#25747) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Pontosan! :D

(#25749) FerQleS válasza cinemazealot (#25722) üzenetére


FerQleS
csendes tag

A hátsó polc sajnos esélytelen, az már fix, ráadásul elég keskeny, viszont nincs hátlapja, ezért a gondolatmeneted mégiscsak jó irányba lökdöste a megoldást! Egyre közelebbinek érzem az áhított w1070-est! :)
Egy ilyen , vagy hasonló cuccal el tudom érni nagyjából ezt a végeredményt.
Viszont még ez is csak maximum zoommal tűnik lehetségesnek, így felmerülszámomra az a kérdés, hogy a zoomolás rontja a kép minőségét? Tudom hogy digit zoomról van szó, de nektek van gyakorlati tapasztalatotok is.
Valamint hogy látjátok, van értelme a w1070+-nak? Megéri a felárat a különbség?

(#25750) synar válasza FerQleS (#25749) üzenetére


synar
őstag

A zoom az nem digitális, hanem optikai. A fotó objektíveknél is a tele állásban csökken a fényerő a nagylátószöghöz képest, csak a profi több százezres objektívek őrzik meg a fix fényerőt a teljes tartományban, gondolom a vetítésnél is ugyanazok a fizikai törvények érvényesülnek. A kép minősége, viszont kb. a zoom középállásában a legoptimálisabb, így erre célszerű törekedni. Ha tévedek, javítsatok ki.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.