Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) gbors válasza Tonyk (#17949) üzenetére


gbors
nagyúr

De ez RAID, nem? A kolléga 310-esből szedte ki, az nem lehetett RAID...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17952) Tonyk válasza gbors (#17951) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez nem raid. És ott is ugyanígy néz ki, csak nyilván 1db hdd-vel.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17953) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Pár hete már kérdeztem, hogy milyen 4 lemezes NAS-t érdemes venni, akkor a HP ProLiant MS Gen8-at ajánlottátok, de ebből is van több verzió igencsak eltérő árakon.

árukereső

a 712317-421 a legolcsóbb, 58 ezerért lehet venni. Jó választás?

Lenne két kezdő kérdésem is:

Melyik raidet érdemes használni?

Miért van két lan csatlakozó szinte az összes nas-on? :)

(#17954) Tonyk válasza Zlcsi (#17953) üzenetére


Tonyk
veterán

"Melyik raidet érdemes használni?"

Az a céltól függ. Pl.: Sebesség, redundancia, ezek ötvözete,

"Miért van két lan csatlakozó szinte az összes nas-on?"

Pl.:
LAN, WAN,
Teaming (2 port, nagyobb sebesség)
Hibatűrés
...
...
...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17955) Rage47


Rage47
veterán

Melyik Synology-t ajánljátok?

- 2db HDD gondolom kell bele, hogy tükrözzék egymást (képek/doksik/videók tárolása)
- azt hiszem már lehet olyat is, hogy a torrent fájlok arra töltődjenek és utána a tartalmat arról streamelje (fullHD mkv a max) - ez is jó lenne
- Time Machine (OSX) mentést tudjon.

Ezeknek a feltételeknek megfelelően melyik a legolcsóbb?

(#17956) fogtunder válasza Zlcsi (#17953) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szinte az összes NAS-on biztos nincs dual lan, 50K alatt egy se jut eszembe (a tévedés jogát persze fenntartom), ez többnyire enterprise feature szokott lenni, ha van managed switch a rendszerben, akkor a link aggregációval duplázható a sávszélesség, ami sok kliensnél jól tud jönni.

plusz a felettem említett dolgok, illetve még egy, ha tud virtualizálni a NAS, akkor a virtuális gépnek adhatsz egy fizikai LAN portot, nem kell emuláltnak lennie.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17957) Patice válasza Rage47 (#17955) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezeket bármelyik két lemezes Synology NAS tudja, inkább a kliensek száma döntené el, hogy mennyire erős (~drága) gépre van szükséged.

Ha csak pár kliens gép/eszköz van, és nem lesz nagy torrent terhelés, akkor a szerényebb képességű "j" végű modellek is tökéletesek (pl. 215j, 216j). Ha több kliens lesz, meg masszívabb torrent, akkor a simák a jók (pl. 216-os), vagy ettől feljebb az Intel procis modellek (pl. 216+).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17958) Rage47 válasza Patice (#17957) üzenetére


Rage47
veterán

Köszi.
1 kliens lesz, elvétve 2. DS216se-t néztem most épp...

(#17959) Rage47 válasza Rage47 (#17958) üzenetére


Rage47
veterán

...bár inkább várok a 216j-re, míg nálunk is kapható.

(#17960) Patice válasza Rage47 (#17958) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem lesz egy szélvész, de a célnak megfelelő. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17961) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#17942) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megvan a válasz a frissen beszervezett Zyxelre:

Pénteken üzemelték be, hétfő óta dolgozik, 8 asztali gépet szolgál ki, felhőbe szinkronizál, torrent elvben nem érintett.
Igazán nagy terhelés nincs rajta, de eddig a telepítésnél és a használatnál is kifogástalanul működött, működik.

NAS326 -- többet nem tudok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17962) Patice válasza Rage47 (#17959) üzenetére


Patice
nagyúr

???

Link1, Link2, Link3

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17963) Rage47 válasza Patice (#17962) üzenetére


Rage47
veterán

:R

(#17964) gbors válasza Tonyk (#17952) üzenetére


gbors
nagyúr

OK, de akkor mi a /dev/md0 és a /dev/md1? És akkor miért ismeretlen a /dev/sda2? :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17965) Dr.FantastiK válasza balhmm (#17935) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

nem hibas darabot fogott ki a Kollega! egyszeruen az ujabb software verzik szarok !!

amugy meg a te velemenyed a Tied , az enyem meg mas. :K

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#17966) Dr.FantastiK válasza CactuS (#17945) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

:DDD :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#17967) MaCS_70 válasza Dr.FantastiK (#17965) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdekes, a mieinknél problémamentes volt a beállítás, és azóta a működés.

Majd egy hét múlva megint rákérdezek, de olyan nagyon szar azért nem lehet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17968) Csigger válasza Lendoroov (#17932) üzenetére


Csigger
őstag

Szia!

Én ma vettem kb 1 órája üzemeltem be, beállítgattam 1-2 dolgot aztán hajrá. Most nem tudok csatlakozni, nálam is egy reset lesz...
Sok jót olvastam ezekről a Nasokról, de nem gondoltam volna hogy nálam így mutatkozik be... Kicsit idegesítő!

Apple and Android user

(#17969) CactuS válasza MaCS_70 (#17967) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem pénteken jön meg a 326-os, kezdek izgulni. :P

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17970) Istv@n válasza Csigger (#17968) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Most néztem meg az enyémet... Szoftververzió: v5.11....
/ $ uptime 21:29:07 up 15 days, 5:27, load average: 0.16, 0.21, 0.22

Csak azért ilyen kevés az uptime, mert akkortól használom a végleges beállításokkal.
Weben mindig el tudom érni, ha akarom. Transmission fut állandóan, illetve egy ütemezett mentési feladat.

(#17971) Csigger válasza Istv@n (#17970) üzenetére


Csigger
őstag

Én transmissionre nyomtam most egy torrentet direkt megnézni mit csinál, szépen el is indult de a végénél befagyott és azóta sem tudok rá csatlakozni. Nekem még a régebbi verzió fut az 5.10...

Apple and Android user

(#17972) MaCS_70 válasza CactuS (#17969) üzenetére


MaCS_70
félisten

Legyen csak kellemes izgulás!

Jó az a Zyxel, rosszat író tesztet még nem láttam róla, pedig elég alapos vizsgálatnak vetette alá pár igencsak neves társaság, akik nem a dicsőítésben érdekeltek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17973) Valkűr válasza MaCS_70 (#17972) üzenetére


Valkűr
őstag

Én egeszen mást olvasgattam róla. Pont azokban a dolgokban írták le gyengének amiről most épp szó esett. Szoftveres környezetben bőven van mit fejlődnie, mert ez a gyenge pontjuk. Nagyok sok problémával találkoztak ami noha a frissitésekkel javult de meg nem szűnt teljesen. A beállítások kin szenvedés mire belövi úgy az ember hogy használható legyen. Ami miatt mégis ajánlott az a kedvező ára. Én pont emiatt tettem le róla. Érdemes a külföldi oldalakat olvasni ott már tobben nast használnak, több vélemény is van. Persze ez csak amit én olvasgattam róla. Ettől még lehet jó de engem eltantoritott a vásárlástól.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#17974) Tonyk válasza gbors (#17964) üzenetére


Tonyk
veterán

Két, külön-külön álló, egy elemű JBOD tömb.

"És akkor miért ismeretlen a /dev/sda2?"

Ezt a zyxeltől kérdezd meg, hogy miért így oldották meg.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17975) gyiku válasza MaCS_70 (#17972) üzenetére


gyiku
nagyúr

nsa325 megy 2 eve gond nelkul.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#17976) fogtunder válasza Valkűr (#17973) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem is ajánlotta szerintem itt senki a 326-ost, mivel nem volt vele tapasztalat.

325v2-t elég sokan használnak probléma nélkül, én még anno egy 320-ast konfiguráltam be ismerősnél, azt azért nem mondanám, hogy kínszenvedés volt. a menüje faék kinézetű volt, de ez nem ment a funkcionalitás rovására. nem csak az ára miatt volt ajánlott, mert ha 15-ért lett volna és hulladék, akkor nem ajánljuk.

a 326 ettől függetlenül még simán lehet szar.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17977) CactuS válasza MaCS_70 (#17972) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mondjuk ez terhelve nagyon nem lesz, mert torrent egyáltalán nem fog futni rajta(arra otthon is vagy egy külön htpc Kabini alapon, Kodival), az irodába meg egy DS214-es mellé lesz beállítva, alapvetően backup feladatkörbe, így nagyon sok dolgot nem kell tudnia. Azért előtte naná, hogy megnézem mit tud a DS214-hez és a Qnap 212-höz képest. :P

Egyébként én a Qnapban nagyon nagyot csalódtam, amikor megvettem gondoltam, hogy írok egy logout cikket, hogy végre legyen legalább egy QNAP teszt is, de elment tőle a kedvem. A 212p ventilátora egy dolog, bár még mindig keresek valakit, aki le tud gyártani hozzá egy oldallapot és akkor végre kidobom az a mini zajgenerátort belőle. Szerintem ha szétvágom az oldallapot, akkor ugrik a garancia, hiába lenne jobb egy hang nélküli 8-10 cm-es ventilátor. Szoftverese is egész jó lenne, bár igaz, hogy nagyon más egy DSMhez képest (illetve az automata frissítés sem az igazi, abban is előrébb jár a DSM). Amin viszont elhasal az a photostation: nekem alapvetően egyetlen dologra kellett: családi fotók megosztása. A gyors megosztás katasztrófa, nem frissül a megosztott könyvtár. Oké, akkor mindnekinek 1 usernév a családban és mindenkinek beállítom, hogy milyen képeket láthat. Na ilyen nincsen, ugyanis a hivatalos álláspont szerint a QTS nem támogatja a fejlett (?!) jogosultság kezelést (pontosabban a PhotoStation). Azaz, ha egy könyvtárhoz valakinek jogosultsága van, akkor az alkönyvtárakhoz is lesz a photo stationben, hiába nincs olvasási joga sem az adott alkönyvtárakra. Ebből könnyen kilegózható, hogy viszonylag gyorsan irgalmatlan káoszt lehetne csinálni, gyakorlatilag mindenkinek kéne egy külön könyvtár azokkal a képekkel, amiket láthat... És ez szerintük így normális. De 1,5 hónap levelezés után megkérdezte, hogy felvegye-e feature request-be? Mondtam neki, hogy ez jó vicc volt és röhögnék is ha ezt előre tudom és nem veszem meg a terméküket, de inkább a known bugs-ok közé kéne tennie...

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17978) fogtunder válasza CactuS (#17977) üzenetére


fogtunder
nagyúr

vannak amúgy más gondok is, a HD station alatt a Kodi rendszeresen befagy, ha otthagyom pár órára (ami éjszaka azért erősen jellemző), ami rohadt idegesítő. a Photo station nálam se váltotta be a hozzá fűzött reményeket, pláne egy Syno után, de ugyanez a helyzet a Video Stationnel is. nem mondom, hogy rossz cucc a TS-251, együtt lehet élni vele, pláne, hogy ugyanennyi pénzért azért Synoból jóval gyengébbet kaptam volna csak.

mivel kvázi PC hardverről van szó, elvileg bármit rá lehetne rakni, Xpenotól kezdve a legegzotikusabb NAS OS-ekig, a J szériás SoC-ket kb. minden támogatja szerencsére, de nem tudom, egyáltalán mit raknék fel rá. az Xpenoval bukom a HDMI kimenetet, plusz ugyanott vagyok a frissítésekkel, mint ahonnét a 251 vásárlása előtt indultam és alapvetően azért vettem dobozos terméket, hogy egy katt legyen ez az egész, ne kelljen vele szórakozni. de már az is megfordult a fejemben, hogy fotó megosztásra virtualizálok egy Xpenologyt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17979) CactuS válasza fogtunder (#17978) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Eh, remek, pedig a 521-en gondolkoztam még titokban. :( A másik lehetősé, hogy eladom a fenébe a 212-őt és inkább szenvedek egy 216SE 256 Mb ramjával... Vagy esetleg összespórolok egy 216se-re, az még talán mesék streamelésére is alkalmas lenne (nem 4k és nem is kell transcode-olni). Mivel a HTPC tömve van filmmel és sorozattal, így beolvasztani amúgy sem tudom a kettőt (jelenleg 2x3 Tb van benne, de érik a következő lemez bele), hacsak nem valami 4 lemezes dögöt veszek, de az meg ugye nem ez az árkategória.

Eladásnál vajon nem gond, hogy már regisztráltam egy myqnapcloud nevet a NAShoz? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17980) Lendoroov válasza Csigger (#17968) üzenetére


Lendoroov
csendes tag

Nekem most 2 napig tökéletesen működött. De az előbb megint szétesett a Raid kötet. :(
Talán valóban a torrentezést nem bírja. Pedig a procihasználat nemigazán megy 50% fölé.

(#17981) CactuS válasza CactuS (#17979) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

216se vagy 216j, elírtam. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17982) MaCS_70 válasza Valkűr (#17973) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 326-os szoftveréről én több tesztben is azt olvastam, hogy előrelépés az NSA325v2-höz képest, de azért még messze nem Synology-szintű.
Amit még nagyon dicsérnek (az ára mellett), az a teljesítménye.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17983) Valkűr válasza MaCS_70 (#17982) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen nyilván ott nem lehet panasz. De mint ahogy irtam is ezek nem az én véleményem csak amit a forditasokbol olvasni lehetett több helyen.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#17984) MaCS_70 válasza Valkűr (#17983) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hosszú távon úgyis a piac értékeli a terméket, bár a kiindulási alap jónak látszik.
Nyilván lesz fejődés, akár komoly is, szoftveresen biztosan, de egy v2-variáns is bejátszhat.
A Zyxel azért nem zugcég.
Reményeim és gyanúm szerint egy nagyon jó ár/értékarányú, az ígéreteit stabilan betartó, használható belépő szintű 2 fiókos NAS (lesz) a 326-os.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17985) Olympos


Olympos
aktív tag

Egy gyors visszajelzést adok lassan egy hét óta tesztelés alatt lévő új Thecus N2560 NAS-omról:

- Torrent éjjel nappal megy rajta.
Átlagos feltöltés 1-2Mbyte/sec között megy, persze leechertől függően. Új népszerű torrent felvételekor a DIGI sávszélesség végét verdesi az első 1 napban, amikor nagy a kereslet, az kb. 7-9Mbyte/sec.

- 10/100-as routerrel 11Mbyte/sec átviteli sebességet tudott NAS-PC között, tegnap óta a 10/100/1000Mbit routerrel ez 95Mbyte/sec-re is felugrott cat5e kábellel.

- Teszteltem a fentiek kombinációjával: 6-7Mbyte/sec feltöltés és kb. 100GB adat másolása PC-ről NAS-ra, közben a NAS HDMI kimenetén keresztül mkv 1080p filmnézés: nem volt neki gond.

- Eddig egyszer sem fagyott ki.

(#17986) fogtunder válasza Olympos (#17985) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezeken milyen OS van gyárilag? ablakok?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17987) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Tiszteletem!

Jelenleg 30k-ig még mindig az NSA325v2 a bestbuy?

- min. 2 rekeszes kellne
- Gbit hálózati kapcsolati lehetőség
- esetleges szoftveres bővíthetőség (DLNA, torrent, )
- halk kell legyen

30-ig milyen 24/7 üzremre tervezett 2TB-os lemezt ajánlotok hozzá? (most csak 1db-ot tudnék venni, majd későőbb a másodikat.)

Az NSA-325v2 rekeszenként max. 4TB-os lemezeket fogad, igaz?

A WD20EFRX Red, NAS üzemre hirdetett HDD jó lesz hozzá?

Tigerteam: Újabb? :F

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#17988) Valkűr válasza Neil Watts (#17987) üzenetére


Valkűr
őstag

En tuti inkabb az ujabbat vennem hasonlo árban.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#17989) Neil Watts válasza Valkűr (#17988) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Az NSA326-ra gondolsz? :F

Üdv. core2

(#17990) lazydog válasza Neil Watts (#17987) üzenetére


lazydog
addikt

Jelenleg 30k-ig még mindig az NSA325v2 a bestbuy?

Szerintem még mindig egy épített NAS a bestbuy. :K

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#17991) CactuS válasza Neil Watts (#17989) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szerintem igen. Viszont ha kicsit visszaolvasol, akkor azért volt pár embernek problémája a 326-ossal, így lehet nem árt vele vigyázni (kellő tapasztalat hiányába azért sem ajánlott). Én is olyat rendeltem ettől függetlenül, viszont nálam a torrent nem játszik, de a halkságot meg tudom mondani holnap.

HDD-ből szerintem a WD Red széria az ajánlott. Abból a 2 TB-os bőven 30 alatt van (26k), a 3 TB-os pedig olyan 32-33k.

lazydog: Hát nem tudom, nekem az E350-esen OMW volt, de baromi fapadosnak tűnt egy Qnap/Synology NAShoz képest és egyelőre hanyagolom is. Xpenology passz, szürke zóna... Nyilván aki szeret pötyögni parancssorban és van rá ideje, az olcsóbban jön ki egy kész terméknél, de hát valamit valamért.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17992) Olympos válasza fogtunder (#17986) üzenetére


Olympos
aktív tag

Itt egy Demo Interface.
Be tudsz lépni és mindent kipróbálhatsz.

Nekem OS6 van rajta. (Linux.)

(#17993) lazydog válasza CactuS (#17991) üzenetére


lazydog
addikt

Kedves CactuS!
Nem az óccsójános beszél belőlem. :) Aki lehet, nem feltétlen szeret, de tud "pötyögni", annak "ideje" is lesz rá.
Az ilyen ember ideje pedig szinte megfizethetetlen. :K
Egyébként, jobb lett volna az OMV-vel próbálkoznod. :)

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#17994) CactuS válasza lazydog (#17993) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem az óccsójános beszél belőlem.
Ki mondta?

Aki lehet, nem feltétlen szeret, de tud "pötyögni", annak "ideje" is lesz rá.
Az megvan, hogy vízvezeték szerelőnél mindig csöpög a csap? Aki ezzel foglalkozik munkaidőben, ez a munkája és nem a hobbija, az egyáltalán nem biztos, hogy ezzel fog p*csölni a szabadidejében, főleg ha az ideje "megfizethetetlen".

Az ilyen ember ideje pedig szinte megfizethetetlen.
Aha, persze...

Egyébként, jobb lett volna az OMV-vel próbálkoznod.
Nagyon poénos, de a lényegen nem változtat, a felhasználóbarátsága fényévekre van egy QTS/DSM-től.

Tudom, hogy te elkötelezett híve vagy az építésnek - ez jó dolog -, de nem mindenki gondolkozik így, ezt el kéne fogadni.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17995) fogtunder válasza CactuS (#17994) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azzal a részével mondjuk egyetértek, hogy az OMV-ben semmivel se volt nehezebb beállítani dolgokat, mint DSM/QTS alatt, de még plugineket telepíteni sem. az más kérdés, hogy a Greyhole a virtuális gépen csak az első restartig volt hajlandó működni, mikor próbáltam, de minden más teljesen rendben volt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17996) ht42 válasza CactuS (#17994) üzenetére


ht42
senior tag

Nem tudom mit jelent neked a felhasználóbarátság. Nekem az OMV egy jól átgondolt, logikusan képernyőre rakott kezelőfelületet ad, amiben mindent pillanatok alatt átlátok, és be tudok állítani - ha kell... Azért "fapados", mert nincsenek benne csilivili ikonok? Meg kördiagramok a winchester-foglaltságról? Az piros pont nálam.
A frissítések rendszeresek, ha akarom 1 gomb és kész, ha akarom mazsolázok közülük. Torrent, MYSQL, rsync, snapraid, meg minden anyám kínja röccenés nélkül, egykedvűen fut (egy 40000 Ft-os építet NASon), még nem ment fel 10% fölé a procterhelés. Mindenről részletes napló van, a kívánt eseményekről emailt küld, mi kell még?
Nem kötekedni akarok, csak nem szeretném ha az terjedne el, hogy az OMV egy barátságtalan, fapados, csak debian-buziknak való, állandóan reszelésre szoruló förmedvény. Mert nagyon nem az.

(#17997) lazydog válasza CactuS (#17994) üzenetére


lazydog
addikt

....az egyáltalán nem biztos, hogy ezzel fog p*csölni a szabadidejében, főleg ha az ideje "megfizethetetlen".

A szabadidő méginkább megfizethetetlen. Ezért ilyenkor kizárólag magunknak dolgozunk, (bár az ilyen jellegű munka közelebb áll a szórakozáshoz).
Sajátmagunktól meg nem várunk fizetséget. :D

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#17998) CactuS válasza ht42 (#17996) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Fél éve éppen a kollégával megfutottuk ezt a kört, akkor is az épített NAS mellett kampányolt az utolsó leheletéig. Akkor sem sikerült egy normális fényképkezelő alkalmazást mutatni, ami legalább a Qnap PS szintjén lenne. A Synoéról ne is beszéljünk. Akkor is elhittem neki és neked is, hogy mindent visz 40kból az épített csodagépetek, de mit kezdjek a teljesítménnyel, ha nem tudja ami kéne?

Hát, ha nem látod, hogy mi a különbség mondjuk egy egyszerű könyvtár megosztásának lépéseiben, akkor szerintem ne folytassuk a beszélgetést. Amúgy is f*sz méregetésbe megy át, lásd lent...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17999) CactuS válasza CactuS (#17998) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Visszaolvasva lehet kicsit túltoltam. Mai napra jutott elég troll... Lényeg a lényeg: nem minden esetben jobb az épített NAS.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18000) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy Zyxel NAS 540-est, használtan jó áron jutnék hozzá. Kerestem a neten, de nem találtam rá konkrét infót, hogy Custom Firmware létezik ezekhez?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.