Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92851) Beantech válasza Brekk (#92809) üzenetére


Beantech
tag

Igen az első kommentem csak hirtelen felindulásból jött, végül én is a biztonságra mentem és jövőhéten érkezik a monitor pixelgarival az oázistól. :)

(#92852) AxBattler válasza karcsi42 (#92848) üzenetére


AxBattler
félisten

Anno vettem apróról egy HP ZR24w-t, az elég jó volt, főleg annyiért.
Egyébként...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#92853) Piistii válasza szasanyi (#92846) üzenetére


Piistii
tag

Geforce 1060 6gb

(#92854) Chereiose válasza AxBattler (#92770) üzenetére


Chereiose
addikt

És ez?
Nekem csak az ára gyanús, amúgy megfelelne.

(#92855) Joe123 válasza AxBattler (#92847) üzenetére


Joe123
aktív tag

Kérdés ugyanolyan panel van-e bennük. A Benq-ben a .6 végű van a display specifications szerint, az iiyamában a .0 végű. Hogy az infó helytálló-e és hogy van-e a gyakorlatban különbség, azt nem tudom.

(#92856) b1sti


b1sti
senior tag

(#92857) #55809408 válasza b1sti (#92826) üzenetére


#55809408
törölt tag

Bár én nem vagyok szakértő de ebben az arányban érdemesebb nagyobb képátlóval venni szerintem. Legalább 27col. Illetve ha konzolhoz is használnád akkor a két széle feketén marad. :U

(#92858) Brekk válasza Piftuka (#92798) üzenetére


Brekk
addikt

Szerintem mindkettő rendben van. Az AOCtól sem félnék, igazából nem egy rossz monitor. Fix a talpa, tudásra egy jó mindenes. Az IPS miatt még csak nem is nagyon lassú. Sztem jó vétel.
Akinek VA kell, annak viszont mindenképp az iiyamát javaslom a kettőből.remek feketéje van. 27"-ra sztem a fullhd egyébként sztem kevés, de még jó lehet.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#92859) charg


charg
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy 27-32"-os monitorra.
Általános célra használnám. nem játszok.

Képarány: 16:9
Felbontás: WQHD
Ami fontos lenne: Egyenletes háttér világítás.

Keret:
- 27" esetén max 150k
- 32" esetén max 250k

[ Szerkesztve ]

(#92860) Kront válasza Mamuska (#92843) üzenetére


Kront
tag

egy picit azért többet vártam, ha már van rajta egy "anti ghosting" réteg. képben nem látok különbséget a CS2420 és közte, holott árban majd a duplája. (amit azért egy árnyékolót, meg egy közepesre sikerült beépített colorimétert nem ér meg). az itthoni s-pva paneles EIZO-im még meséből sem ismerik a ghostot (érdekes is lenne egy MVA paneltól), csak ugye 30000 üzemóra felett járnak már...

amiket felsoroltál, azok sem kaphatóak már újonnan, használtat meg nem szeretnék, olyan van itthon.
szóval, fogalmam sincs mit vegyek munkára (nagyon ritkán még sorozat nézése) 24" körül, pedig nincsenek extra igényeim. szép képe legyen és ne vibráljon. még a mindenféle színterek 150%-os lefedettsége és a magas freki sem érdekel.

(#92861) Scarletiel válasza b1sti (#92856) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Nekem volt ilyen monitorom, sőt nemrég adtam el egy 34 colos későbbi változatát. Nekem nagyon tetszett, a 21:9 tényleg jól tud jönni bizonyos játékoknál. A képe szép ebben a kategóriában, de nem vagyok szakértő és nem ismerem az alternatíváit. Ha elég az 1080p és vágysz a széles vászonra akkor ajánlani tudom.

Viszont nem minden játék támogatja natívan, van ahol az arányt támogatja de a HUD az 16:9-re van szabva, van nagyon kevés olyan játék is, főleg kompetitív amelyek nem is supportolják a 21:9-es képarányt. Ennek mindenképp nézz utána ha ezek zavarnának. Persze van hozzá program, de folyton mókolni nem mindenki szeret.

(#92862) Brekk válasza charg (#92859) üzenetére


Brekk
addikt

Olyat keress aminek van digitális homogenitáskiegyenlítése. Bár az sajnos drágább mint amennyit írtál mert főleg profi monitorok tudják. Pl 32"ban a Dell U3219W már tudja, vagy az U3419 -de ez nem 16:9. 27" ban is 20e fölött vannak ezek.
Az egyenletes háttérvilágítás alatt azt érted h mondjuk ne legyen bevilágításos feketén, vagy hogy homogén legyen egy színű háttéren?

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#92863) Brekk válasza Kront (#92860) üzenetére


Brekk
addikt

"anti ghosting réteg" az mi? S-PVA EIZO? Fekete háttéren végighúzom az egeret, és egy fél egérnyi csíkot húz maga után. :Y

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#92864) Mamuska válasza Brekk (#92863) üzenetére


Mamuska
őstag

Keveri a fogalmakat. A-TW polarizer van azon a CG-n, hogy ne legyen glow. Nem létezik anti ghosting réteg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92865) Kront válasza Brekk (#92863) üzenetére


Kront
tag

"anti ghosting": a DUE-ra értettem. ás a polarizer rácsra. elsősorban nem arra találták ki, de az EIZO arra marketingeli. gondoltam volna, hogy kicsit segít rajta. de láthatóan nem.

S-PVA EIZO: volt nekik több is. nekem S2231W és HD2441W van. mindkettő S-PVA-s. még nálatok vettem, nagyon sok évvel ezelőtt. ne rángasd azt az egeret, csak szépen lassan pöcögtesd! :D amúgy én nem érzékelem, vagy csak nem zavar az egér utánhúzása. egem a világos foltok zavarnak a képernyőn. de azok nagyon. meg a széleken a bevilágítás.

24"-ban mit ajánlasz, ami kevésbé foltos, mint az átlag? nem baj ha lassú és felőlem az egér is húzhatja maga után a chemtrail csíkot.

[ Szerkesztve ]

(#92866) charg válasza Brekk (#92862) üzenetére


charg
tag

Elsősorban a bevilágításra gondoltam a széleken.
Nincsenek nagy igényeim csak ne legyen zavaró, ha sötétben használom.

(#92867) Kront válasza Mamuska (#92864) üzenetére


Kront
tag

igen, arra mondják faluhelyen, hogy anti ghosting réteg. ami a robbantott ábrát nézve csak egy rács, ami ráadásul a fény útjában van. és hatását nem érzem.

(#92868) Mamuska válasza Kront (#92865) üzenetére


Mamuska
őstag

Én pár hónapja adtam el az S2233W-t, és az SX2262-t. Szerintem azért jobbak már ezek az IPS ColorEdge-ek, pedig EIZO VA fan voltam. A HD2441W nagy álmom volt annak idején, elég drága volt.

[ Szerkesztve ]

(#92869) balazs025


balazs025
senior tag

Sziasztok!

Black friday alkalmával én is monitor cserén gondolkozok, és ehhez kérném a segítségeteket.

Jelenleg egy ASUS VX229H-t használok, melynél a sötétebb jelenetek esetében eléggé élvezhetetlen a kép. Mivel túl sok tapasztalatom nincs, így nem tudom, hogy IPS monitorokon belül milyen szinten van a többihez képest, ezért nem kizárólagosan VA paneles jöhet szóba, hanem IPS is. 24" elég lenne, ezért a Full HD-is. Leginkább film/sorozat nézésre, Xbox-hoz, és netezésre használnám. A keret pedig 40-60 eFt lenne. Első körben SAMSUNG C24F390FHU néztem ki vagy DELL P2417H, de természetesen bármilyen típust meghallgatok. Viszont első lépésként azt szeretném megtudni, hogy érdemes e a csere, vagy magasabb árkategóriában kéne ehhez nézelődnöm?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#92870) Kront válasza Mamuska (#92868) üzenetére


Kront
tag

HD2441W nálam is megrogyasztotta anno a családi költségvetést, de így utólag: nagyon megérte. akkoriban (ha volt pénzed) nehéz volt választani a jó monitorok között, annyi volt. most meg... nekem a CG2420 nagy csalódás.
mondanám, hogy várok egy jó oled-re, de a munkám kapcsán különféle oled panelekkel dolgozom (nem monitor, kisebb kijelzők) és úgy látom, még nagyon messze vannak attól, hogy ne égjenek be.

(#92871) Brekk válasza balazs025 (#92869) üzenetére


Brekk
addikt

Valószínűleg a VA jobb választás lenne ha sokat filmezel. Sasmungnak vannak jó VA monitorjai az említett kategóriában, másnak már csak elvétve. A linkelt sztem nem rossz bár én nem szeretem ezt a szappantartó designt. :D
Az IPSel az a baj h nincs feketéje? HA leveszed sötétre akkor nem látsz semmit, ha meg felveszed a fényerőt akkor minden szürke?

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#92872) Brekk válasza Kront (#92865) üzenetére


Brekk
addikt

A felvetés jó, mert a CG-n az A-TW elég jól teszi a dolgát, ellenben borzasztóan drága. Ez az IPS Glow csökkentéséért felelős. MEgértem, ha valaki inkább VA panelt keres, mert az nagy részben megoldja a gondot. Csak VA már nincs. :( A DUE a homogenitáskiegyenlítés ami sztem rohadt jó dolog, leszámítva, hogy egy 1000:1 kontrasztú monitort kapásból letol 600:1 kontrasztúra. Bár sztem ez a kompromisszum belefér, ráadásul a dellek már a 700:1 et is kiizzadják bekacsolt kiegyenlítés mellett.
Egyébként egy U2412m teljesen rendben van, de ott tuti nem lesz meg a 2-3% inhomogenitás, igzaáből még az 5% se, átlag paneleknél a 8-10% a megszkott... Szóval ha valami homogénat akarsz akkor egy nagy kontrasztú IPS panel kell homogenitás kiegyenlítéssel. Hirtelen csak a CS2420 jut eszembe, de az se olcsó mulatság. NEmrég jött ki a benq SW240, de abban nincs ilyen bár azt mondják jó a homogenitása, én hiszem ha látom. Bár a monitor jó. (monitorinfo tesztelte)
Samsungból esetleg egy jó VA? Vannak nekik ilyen cégeknek szánt klassz cuccaik, csak nem nagyon kapni.

MEgnéztem, csak ivelt VA-juk van. :Y

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#92873) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Énis most ezzel szemezek AOC Q3279VWFD8, mennyire gyakori, hogy pixelhibás alapból a készülék?
Oázisban volt most valami akció a pixelhibára? Vagy minden esetben ezért a +4000k-ért kapni a pixelgaranciát?

:R

(#92874) Brekk válasza Hoffer (#92873) üzenetére


Brekk
addikt

Maga a monitor jó, de 3ból kettő pixeles... Gondolom ezért is olcsó. Bár max egy subpixel van egy monitoron, még kettővel nem találkoztam.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#92875) Hoffer válasza Brekk (#92874) üzenetére


Hoffer
őstag

Azon gondolkozom nem e túl nagy egy íróasztalnál ülve dolgozni, játszani?
Most egy 27"-os van a cégnél már az is elég jó méret!

(#92876) Mamuska válasza Brekk (#92872) üzenetére


Mamuska
őstag

BenQ-nél ha lett volna homogenításkorrekció, lazán leverte volna az SW320 az Asus PA328, PA329-et. 15% körül láttam ami nagyon sok az SW320-nál. Azonkívül nem sok mindenbe lehet belekötni. Ha vesznek tőled kíváncsi vagyok, hogy mi lesz róla a véleményed. Nekem most nagyon bejön ez a BenQ SW széria, de az Asus PA is kedvenc. Talán BenQ-nél nem akartak minden puskaport ellőni és az SW321 már közel NEC, EIZO színt lesz.

(#92877) balazs025 válasza Brekk (#92871) üzenetére


balazs025
senior tag

Az zavaró, hogy a fekete nem fekete, de tudom IPS-nél nem is lehet elvárás, a legfőbb bajom, hogy (szakszerűen nem tudom megfogalmazni) ilyen mosott, kékes, felhősödött olyankor a kép.

Bár a sorozatokat előre írtam, de legfőbb felhasználás az Xbox lenne, ezért is mondtam, hogy nem feltétel a VA (mondjuk tapasztalatom amúgy sincs vele). De ha ezen az árszinten nem igazán lenne észre vehető a javulás más monitornál, akkor elnapolnám a cserét, nem létszükséges és feleslegesen nem szórnám a pénzt. :D Plusz nem tudom, hogy milyen szinten van a jelenlegi monitorom a többihez képest, csak akkoriban - kb 4 éve - jókat olvastam róla és eddig nem is igazán terveztem lecserélni.

(#92878) Piftuka válasza AxBattler (#92823) üzenetére


Piftuka
veterán

:R Köszönöm a választ mindhármatoknak!

"Jó monitor mind a kettő, azt válaszd, amelyik neked szimpatikus!"

Az iiYAMA felé a nosztalgia is húz; sok évig egy szenzációs "VM Pro 454" használtam, mielőtt az említett Samsung-ot megvettem.

A kérdés, hogy az Oázis Comp kínálatából melyik VA panelesek jöhetnek szóba!?

"Aquila non captat muscas."

(#92879) Piftuka válasza Brekk (#92858) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ Neked is! ;)

"Az AOCtól sem félnék, igazából nem egy rossz monitor. Fix a talpa, tudásra egy jó mindenes. Az IPS miatt még csak nem is nagyon lassú. Sztem jó vétel."

Elnézést kérek, de én a VA paneles modellt linkeltem be...

A lényeg, hogy gyanúsan olcsó volt ahhoz képest, hogy 32 colos, és WQHD...

- És mi a különbség a nála kétszer drágább AOC Q3277PQU - PRO LINE modellel? :F

Mennyiben más? Mennyiben jobb? És az iiYAMA-val összehasonlítva?

- Valamint az érdekel még, hogy egy 32 colos monitort WQHD felbontásban használva pl. böngészésre, hogyan kell elképzelnem a képet? Nem aprók a betűk a kijelzőn?

- A harmadik kérdésem pedig továbbra is az, hogy az iiYAMA-n kívül még melyik VA paneles monitort ajánlod?

"Aquila non captat muscas."

(#92880) Kront válasza Brekk (#92872) üzenetére


Kront
tag

köszönöm, ezt az SW240-et meglesem, tényleg jókat írnak róla. ha nem jön be, marad az u2412. a samsung VA jól hangzott, míg az ívelt szó elő nem jött.

(#92881) AxBattler válasza Piftuka (#92878) üzenetére


AxBattler
félisten

Végignéztem a kínálatot, szvsz a következőket venném az iiyama-n kívül, ha nem ívelt panelt szeretnél:
AOC Q3277PQU
Philips BDM3270QP
BenQ PD3200Q

(#92879) Piftuka
Valszeg' azért olcsó ez az AOC, mert nem sokat költenek minőségellenőrzésre... ahogy az eddigi véleményekből leszűrhetted.

Nem aprók a betűk a kijelzőn?
Nem, 32"-on az 1440p egyáltalán nem lesz sok.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#92882) starius


starius
tag

Sziasztok! AOC G2590FX 58 ezerért best buy? 144 hz a lényeg, alzánál holnap reggeltől annyi. Szerintetek rendeljem, vagy érdemes megvárni a black fridayt?

(#92883) Brekk válasza Hoffer (#92875) üzenetére


Brekk
addikt

Ezt helyetted nem tudom eldönteni, de sztem kellemes a 32". Én 30"-t használok és kényelmes.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#92884) hackeeeee válasza Brekk (#92874) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy akkor ennél a modellnél ez gyakori. Akkor lehet jobban járok ha nem is bántom az RMA-t ezügyben? Valszeg amúgy sem tudom visszaküldeni, amúgy is fekete, szerencsére.

Persze mondjuk világosnál látható, mert tudom, hogy ott van.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#92885) Brekk válasza hackeeeee (#92884) üzenetére


Brekk
addikt

A szösz a leggyakoribb benük, de pixelhiba is van. Van h 5öt kell nyitni egy hibátlanért. Sztem ha cserélik lehet rosszabbul jársz.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#92886) hackeeeee válasza Brekk (#92885) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az jól hangzik.

Hát, megvárom mi lesz a válasz, de akkor lehet nem feszegetem a témát, inkább hagyom, és együtt élek vele. A mérete miatt elég impozáns.

Tény, hogy eléggé látványos a low cost kategória, rajta, de ez van.. Nem voltak magas elvárásaim ennyiért.

Nekem szerintem pixel, bár a fene sem tudja.. tényleg pontosan a monitor közepén van.

Véleményem szubjektív...

(#92887) Hoffer válasza Brekk (#92883) üzenetére


Hoffer
őstag

Ezt a kijelzőt ki fogja tudni hajtani a laptopomban található 1050 TI?
CS:GO játékra is használnám ha lehet max grafikai beállítások mellett.

(#92888) koko52


koko52
veterán

Aki most akar monitort venni, ez most nagyon ütős: [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#92889) hackeeeee válasza koko52 (#92888) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pont erről a modellről beszélgettünk kicsit lentebb.

Véleményem szubjektív...

(#92890) koko52 válasza hackeeeee (#92889) üzenetére


koko52
veterán

Egyet éppen behúztam 9:00-kor kezdődött. Pár másodpercre rá már csak 135 db-volt a 200-ból, most már le van fagyva...
Nézegetem már fél éve, nem olvastam róla rosszat (a VA panelnál volt pár, de ennél IPS nem). Pixelgari nincs alzánál sajnos, reménykedem, hogy kifogom. Bár engem nem zavar ami a szabványba belefér, csak játékra használom. 57 és ebből - áfa= 45 ezret nekem megér.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#92891) hackeeeee válasza koko52 (#92890) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem is lényegében erre jött, főként xbox-hoz.. távolabbról valszeg észre sem fogom venni. Nem volt időm még kipróbálni box-al, a beüzemelést megejtettem, ezért is tudom, hogy van ez az 1 pixel.

Közelről sem annyira látszik, csak ha benézek középre, és meg van nyitva a böngésző, vagy kicsit világosabb dolgot nézek, akkor feltűnik.

Csinaltam róla képet, de nem lett a legjobb

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#92892) Brekk válasza Hoffer (#92887) üzenetére


Brekk
addikt

Sztem CS:GO-t kihajtja, nem mai dolog az már, és a 1050ti nem egy rossz kari.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#92893) AxBattler válasza hackeeeee (#92891) üzenetére


AxBattler
félisten

Volt hasonlóm - máig nem tudom, hogy kosz, vagy tényleges hiba?
Kocogtatással nekem nem jött ki, igaz nem is erőltettem, pont a kép szélénél volt, nem zavart különösebben. Próba cseresznye.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#92894) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

monitort vennek jatekra.
144Hz, minel kisebb valos valaszidovel, 27-32" meretben, min. FullHD, flicker mentes, arban nagyon max 150k.
Gondolom a G-Syncet ki lehet rajtuk kapcsolni, nVidia kartyahoz kellene.
Pivotos se lenne rossz, de nem feltetel.

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#92895) Brekk válasza AxBattler (#92893) üzenetére


Brekk
addikt

Pont így néz ki egy kis porszem. Főleg az éles nagyításban látszik, hog nem pixel/subpixel alakú.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#92896) L4mie


L4mie
veterán

Nem tudom, ez megéri-e, de jó ajánlatnak tűnik
Aki pont ilyent keres!:
Acer XZ350CU

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#92897) Pakmara


Pakmara
őstag

Sziasztok!

Már egyszer nekifutottam a monitor keresésnek de aztán mégse :D Azóta GPU csere is folyamatban és ha minden igaz egy 4 Gb-os RX 580 fog érkezni. FHD a célfelbontás alapvetően játékra. Jelenleg egy 10 éves Dell 2407WFP-m van de szeretném kipróbálni a freesync-et ezért gondolkodom ismét a cserén. Ár: 70 e Ft alatt. A nagy dilemma 24" vs 27". Amit kinéztem: Acer Nitro RG270bmiix és a LG 27MP59G-P. Tudom hogy a 27" nem ideális FHD-ra de kettő közül melyik ad szebb képet ebben a felbontásban? Ill. pro kontra a kettő között.

Ha nagyon nem jön be a 27" FHD akkor maradok 24"-en mondjuk egy LG 24MP59G-P el.

Köszi

(#92898) hackeeeee válasza AxBattler (#92893) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sajna nem tudnak mit tenni, mint az várható volt. Próbálom nem észrevenni. Ennél nagyobb gond ne legyen.

Véleményem szubjektív...

(#92899) koko52 válasza hackeeeee (#92898) üzenetére


koko52
veterán

[link]
Soknak működik a nyomós módszer :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#92900) Brekk válasza koko52 (#92899) üzenetére


Brekk
addikt

Nekem utoljára a 2000es évek elején samsung tneknél működött a nyomós dolog. És akkor egész sok monitor meggyógyult. Na azóta egy se pedig nyomkodtam sztem pár száz pixelhibát azóta...

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.