Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119501) South Velen válasza Csandi (#119500) üzenetére


South Velen
addikt

Persze, de úgy tűnik ő mar szinte ingyen bérli 2-2 hétre a monitorokat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#119502) TechN7ne válasza South Velen (#119501) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Milyen 2 hétre?
Elég egy bekapcsolás és látom milyen a képe ,avagy felhős e nagyon az IPS fekete képernyőn vagy sem.

(#119503) Biga123 válasza South Velen (#119499) üzenetére


Biga123
addikt

Ja hogy van akivel megcsinálod másik céggel meg nem? Ez is korrekt hozzáállás.
Ja meg vannak "korrekt" cégek akik pont ebből húznak hasznot :F pl a sokat ajnározott sivatagos, 5k ért 20 nap pixelgari, meg megnézzük nincs e nagy bleed. Pff.

Velen, Csandi: :K

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#119504) South Velen válasza Biga123 (#119503) üzenetére


South Velen
addikt

Igen, mert míg az emag arra se képes, hogy válaszoljon az ügyfeleinek a levelére, hanem szarba se veszi, folyamatosan hibát vét, hazudozik, és egyébként is "elbírja" addig egy kis családiasabb cégnek jobban fáj. Nyilván ha muszáj visszaküldeni mert valami annyira elviselhetetlen, én is élek ezzel a joggal, de igyekszem inkább teszteket és reddit revieweket olvasni, persze sokszor ez se elég.

Azt nem mondtam, hogy velük "szokásosan" megcsinálom, csak ha velük kell csinálom, egy szemernyi sajnálat érzet nincs bennem, és akkor se sajnálnám őket, ha tele lennének olyan ügyfelekkel mint TechN7ne.

[ Szerkesztve ]

(#119505) Pityu. válasza TechN7ne (#119498) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi de nekem nincs kedvem küszködni az oda vissza küldözgetéssel.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#119506) Biga123 válasza South Velen (#119504) üzenetére


Biga123
addikt

Érdekes h pont az emagot említetted, mert pl egy családias cég nem tudom mikor fog neked úgy visszavenni egy monitort h 1 Ft -ot se buksz az ügyön. Pk t se. Az emag, futárral hozza viszi. Legalábbis nálam így volt. Szal ebből a szempontból nagy pirospont nekik.

Pityu: semmi küzdés nem volt. Űrlap kitölt futár jött elvitte . Pénz vissza. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#119507) TechN7ne válasza South Velen (#119504) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hiába nézel teszteket ,ha a minőségellenőrzés kuka és már csomagolják is a dobozokba a selejt termékeket.

(#119508) Csandi válasza TechN7ne (#119507) üzenetére


Csandi
őstag

Vagy épp a teszter válogatott darabot kap :)

(#119509) Pityu. válasza Biga123 (#119506) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen tényleg így van és durva,hogy más nagyobb cégnél meg bukta a visszaküldés pl alzánál tuti és még neked is kell feladni...
Viszont edigital nekem kicsit langyos víz amúgy ügyintézésből meg emberekből de az igaz küldték a futárt vitték a cuccot,de az ag kicsit rugalmasabb kedvesebb volt ügyintézés terén meg emberek tetén.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#119510) csako válasza rii (#119471) üzenetére


csako
veterán

Grafikai munkára 24-esben én Asust vagy Dellt vennék, pl. Dell U2419H vagy ASUS ProArt PA247CV, persze ha jóval nagyobb a pénzkeret, akkor lehet Eizo ColorEdge monitorokat is nézegetni :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#119511) South Velen válasza Csandi (#119508) üzenetére


South Velen
addikt

Ezek jogosak, ezért nézek inkább felhasználói review-eket (ha lehet minél többet ugyanahhoz a tipushoz) a redditen, vagy rtings-et, ami magának veszi a darabokat a boltból.

(#119512) Csandi válasza South Velen (#119511) üzenetére


Csandi
őstag

Igen én is ezt szoktam, és mindezek után is egy megosztó darabot vettem, de számomra abszolút bejött úgyhogy nem bántam meg.

(#119513) South Velen válasza Biga123 (#119506) üzenetére


South Velen
addikt

Ja, a visszaküldés jól megy náluk, 1000 más dolog meg szarul, de nekem az teszi be a kaput, amikor hónapokig nem javítanak hibákat (pl. rossz gariidő, rosszul feltüntetett sorozatszám (ezt sorozatosan elkövetik)) és még a levelekre se válaszolnak, sőt, vagy ha 5-ödik noszogatásra mégis, elmondják hogy jól van az úgy és te vagy a hülye. Nyilván egy átlagos user ezt észre se veszi, szóval jól csinálják.... de a én és BB topikban sokan tudnának mesélni.

Na mindegy, off vége..

(#119514) Ispy válasza Biga123 (#119503) üzenetére


Ispy
veterán

Az a sivatagos cég a rossz áron kirakott széket elküldte volna nekem 100k-val olxsóbban, szerencséjükre másikat választottam, de azért ez sokat elmond egy cégröl.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119515) rii válasza csako (#119510) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#119516) vepe válasza Ispy (#119514) üzenetére


vepe
senior tag

Én sem vagyok tőlük elájulva, egy visszaküldött termék árának visszautalását elég flegmán intézték.

(#119517) Biga123 válasza Ispy (#119514) üzenetére


Biga123
addikt

"Rossz áron kirakott" aha értem.

Félreértés ne essék nem öket skarom savazni. De az hogy kb reklámfelületnek használják a fórumot egyesek , az már bicskanyitogató.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#119518) Ispy válasza Biga123 (#119517) üzenetére


Ispy
veterán

Nem használok semmit semmire, nyugodtan csukd be a bicskád. A székes topikban megtalálod a részleteket, ha akarod.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119519) MadKet válasza Biga123 (#119483) üzenetére


MadKet
tag

Nálad lett végül valami befutó ? :)

Én még mindig agyalok az Acer Nitro XV272UPbmiiprzx és a Gigabyte M27Q között.

A teszteken alapján kicsit az Acer nekem jobban tetszik, viszont a Gigabyte -nak a plusz dolgai (kvm, pip, pbp) azért nagyon jól jönnének.

(#119520) Pityu. válasza vepe (#119516) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem itt anno sokat segített egy monitor cserében az aki ott dolgozik,meg is lepődtem,hogy pikk pakk ment minden szóval elégedett vagyok.Viszont a pixel garanciájukat nem tudom,hogyan értelmezzem most 20 napig van rá gari hogy halott a pixel vagy ha kifizetem akkor valami olyasmit olvastam,hogy ők átnézik meg letesztelik a monitort,hogy van e bevilágítás vagy halott pixel.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#119521) Ispy válasza Pityu. (#119520) üzenetére


Ispy
veterán

A pixel garinak kb annyi az értelme, hogy garantáltan hibátlan terméket kapsz. Nincs annál bosszantóbb, hogy a zsír új monitorod eleve hibás, ami lehet téged a napi használatban zavarni fog, a gyártó meg közli, hogy megszívtad ez nem hiba. Később is lehet pixel hiba, de az nem olyan gyakori. Én mindig megveszem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119522) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Üdv! Érdeklődnék, hogy 4k monitort vennék, de 2k felbontásra használnám. Indok hogy kevésbé drágábban, de jobb minőségű monitor lenne 4k ban, mint 2k ban. A kérdés, hogy minőségben jobb vagy rosszabb lenne a 4k monitor 2k ban használva, mint egy natív 2 K monitor? Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#119523) Ispy válasza vepe (#119516) üzenetére


Ispy
veterán

A legtöbb cég. Ha határidőn belül megkapod, akkor nem igazán lehet ezt felróni nekik, meg úgy senkinek. Én ezért sem vagyok híve a megveszek mindent, azt majd jól visszaküldöm dolognak, túl macerás az egész. Pláne ha használni is akarod most nem 1 hónap múlva, mint én, akinek ez munkaeszköz is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119524) Biga123 válasza MadKet (#119519) üzenetére


Biga123
addikt

Én nagyon hajlok a Giga felé, az usb C és a kvm miatt.
Viszont az acer meg 1.4 DP
Nemtudom mennyire kell nekem a 120Hz feletti 10bit.
PIP, PBP -et egyszer póbáltam szvsz semmi értelme, talán egy samu g9 nél :D

Fail3D!:
Natív 2k jobb képet ad , mint egy 4Ks monittor 2K n, ha FHD n használnád az más kérdés ;] , nem tudom mekkora a méret.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#119525) Fail3D! válasza Biga123 (#119524) üzenetére


Fail3D!
addikt

27", de akkor marad a qhd monitor, multiba a 3080varra tökéletes ..:) csak jó lett volna a singleket 4k van nyomni.

(#119526) Biga123 válasza Fail3D! (#119525) üzenetére


Biga123
addikt

Multinál úgyis az fps számít , told FHD ban és akkor single meg mehet a 4K-ban ;]
mert akkor már elvileg nem lesz homályos a kép hisz pixelpontos lesz a megjelenítés, 4pixel pontos . Viccet félretéve 27" on a 2K is szép.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#119527) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Szerintetek van értelme lecserélni egy LG 32GK850G-B monitort az új LG 32GP850-B modellre? Érezhető váltás lenne vagy teljesen felesleges? :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#119528) TomiLi válasza MadKet (#119519) üzenetére


TomiLi
addikt

A Nitroban is van pip funkció.

Bogyorisz

(#119529) Fail3D! válasza Biga123 (#119526) üzenetére


Fail3D!
addikt

Akartam mondani, hogy fhd ra biztos nem megyek vissza...:D 3080al multiban megvan 2k val a 144fps is... De 4k ban már azért érződik a hiányosság.. az új bf re várok ahol még hát valószínűleg még nagyobb lesz a kihívás..:)

(#119530) MadKet válasza Biga123 (#119524) üzenetére


MadKet
tag

Szerintem nálam is az lesz a befutó. Tudásban nagyjából ugyanazt hozzák, amit olvastam hogy az Acer out of the box elég jól van kalibrálva. Én eddig megvoltam a 60Hz-el is, nem érzem hogy több kellene mint 120.

Usb c-t nem tudom hogy mire használnám ki, de a kvm -et tuti hogy céges laptoppal igen. Nyilván vehető külön egy kvm, de ha már alapból tudja és elég jól, az pozitiv dolog :)

(#119531) Biga123 válasza MadKet (#119530) üzenetére


Biga123
addikt

At 120hz, the 10bit option is unlocked in nvcp and gamma 2.2 in osd is really 2.2 on lagom.
Hogymi?
[link] akkor ez is 1.2 DP ???
Ezzel nálam, el is dőlt.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#119532) Majin_Zed


Majin_Zed
csendes tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok, s az igazat megvallva kicsit tanácstalan vagyok. Jelenleg egy alsókategóriás Horizon 24HL5309F televíziót (FullHD, 61 cm) használok játékra és munkára egyaránt, viszont szeretnék egy kicsit jobb minőségre váltani. Több kiszemeltem is van, ezek a következők:
- AOC 27" IPS WLED (27B2H/EU)
- LG 32ML600M-B
- Philips V-line IPS (273V7QDSB/00)

Az AOC és a Philips 27"-os, az LG 32"-os. A válaszidő változó (4/8/5), akárcsak a képfrissítés is (75/75/60). Mivel elsősorban játékra és munkára szeretném vásárolni, az lenne a kérdésem, hogy véleményetek szerint melyikkel járnék a legjobban? Nem egy többszázezer forintos gamer pc-m van, így a legfrissebb és legdrágább modellek alapból kiestek, viszont nem tudom, hogy megéri-e a kisebb válaszidő és a kisebb átmérő, vagy a 8ms-sel is ellennék-e szemetszúró ghosting nélkül? Sajnos a büdzsé is véges, így nem egyszerű. Mindenesetre ha bárkinek van ötlete/tapasztalata, mely segíthet a döntésemben, akkor kérlek segítsetek.

Köszi, hogy elolvastátok! :R

(#119533) Biga123 válasza Biga123 (#119531) üzenetére


Biga123
addikt

Hát valószinüleg a srác a másikat tesztelte .
[link] a kv272 UK -n tényleg 1.2 es DP van

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#119534) MadKet válasza Biga123 (#119531) üzenetére


MadKet
tag

Akkor marad a Gigabyte :) a héten én is megrendelem tutira.

Teljesen más irány, de nálam még ez az ASUS ProArt Display PA278QV is benne volt a pakliban, de gondolom a 75Hz már kevés, bár azért olyan sokat nem játszom manapság. Jó lenne megnézni őket egymás mellett.

(#119535) #21346560


#21346560
törölt tag

Üdv mindenkinek!
Szeretném megkérdezni, van-e valakinek közvetlen tapasztalata az alábbi monitorral.
Céljaimnak megfelel (talán picit lehetne nagyobb a fényerő, de talán elég lesz ez is)

MSI Optix MAG342CQR 34" WQHD VA 144hz 1ms ívelt gamer LED monitor

(#119536) kipser


kipser
junior tag

Sziasztok!

Nem teljesen ide illik a kérdésem, de ez a topic az egyik amelyik a legközelebb áll a kérdéshez.

HDMI 2.1 kábelre lenne szükségem Playstation 5 konzolhoz az alábbi adatok alapján:

Hossza: 1,5 - 2 méter
Ár: 15 ezer forint környéke.

Ezeket néztem első körben:

Audioquest
Belkin

Nagyjából ez a kategória. :R 4k120Hz, illetve HDR szükséges.

Mit gondoltok, melyik HDMI kábel lenne a legjobb választás? :R

(#119537) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Még nézegetem a monitorokat eddig amit írtam ASUS VG249Q 180öp 144Hz csak még mindig az van a sajátom is 24" 1080p 60Hz nem nagy előrelépés lenne.Nézegettem ugye 27" 1440p 144Hz de ezek bőven 100EFt felett vannak amiket 100Eft alatt találtam azok meg csak 27" 1440p 75Hz akár a 75Hz is lehet jó hétköznapokba játékra pl?Mondjuk most is ugye 60Hz-n tolom és csak amiatt gondolkodtam el a 144Hz dolgon,hogy mindenhol ezt olvasom,itt tudom a felbontás lenne a nagyobb lépés de együtt a Hz meg a felbontás márt borsos dolog lenne.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#119538) Ereshkigal válasza Pityu. (#119537) üzenetére


Ereshkigal
őstag

"Hétköznapokra" 60 Hz is elég. :) Megleszel a 75-tel. Én inkább a nagyobb méret és felbontás felé mozdulnék a helyedben.

(#119539) Pityu. válasza Ereshkigal (#119538) üzenetére


Pityu.
nagyúr

27" 1440p? Most éppen erről a monitorról olvasok Dell S2721DS Néztem olcsóbbakat is csak egy extráról nem mondanék le a magasság állításról és a legtöbb olcsó fix csak max dönthető viszont az asztalomon magasabban van a monitortartó így ugye azok fixen kicsit túl magasan lennének.Meg jól tudom,hogy van olyan monitor amit kalibrálni sem muszály mert gyárilag is jól van belőve?Ugye anno az oázistól vettem 2x monitort ott mind kettőnél kértem kalibrálást.

Vagy még ez is pofás meg jó árban is van és 1ms válasz időt ír a másiknál meg 4ms-t valami jó fajta panel kéne hasonló áron Acer CB272U

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#119540) Ereshkigal válasza Pityu. (#119539) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én munkába pont olyat tervezek venni, csak sima D verziósat.
Igen, vannak monitorok, amik gyárilag jobban kalibráltak. De típuson belül is van valamekkora szórás. Rtings-es teszt alapján én kalibráltatnám.

(#119541) Pityu. válasza Ereshkigal (#119540) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most épp nézegetem az Acer CB272U (UM.HB2EE.016) amit az előbb írtam durva de úgy nézem 10 bites panel van benne meg minden az ára sem rossz mert mindennel együtt is száz alatt lenne vagy max 100EFt ba csak fura,hogy az oázis oldalán meg így van írva ACER CB272Usmiiprx de gondolom ugyan az.Imádom a frankó színeket a 10 bites panel már sokkal jobb mint a 8bitesek mert az enyém is 6 bit meg valami felskálázás 8 bitre mint ahogy az asus is amit néztem.Holnap amúgy lehet a mediamarktban meg tudom nézni az acer monitort már nem is érdekel nagyon a 144Hz :) Jól tudom,hogy az oázisban a pixel garancia az,hogy tesztelik a monitort meg megnézik a bevilágítást is?Bár valaki azt írta 20 napra szól nem éri meg az 5000Ft-ot de gondolom anélkül nem nézik meg nekem a monitort,hogy hibátlan e.
Közben most nézem,hogy az oázisos acernél nem csak a modellszám nem stimmel hanem 60Hz van írva árúkeresőn meg 75Hz lehet ez vajon hibás adatlap kitöltés az oázisnál?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#119542) Ereshkigal válasza Pityu. (#119541) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Elírták oázisék.
Itt írnak részletesebben a pixelgaranciájukról.
Saját vélemény: én bekalibráltatnám a tőlük vásárolt monitort, közben nézzenek rá, van-e valami kínja. Pixelgarit én nem vennék. 14 napig visszaküldheted, pixelhiba meg 20 nap után is előjöhet.

[ Szerkesztve ]

(#119543) Pityu. válasza Ereshkigal (#119542) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szóval csak úgy megkérni is lehet őket,hogy nézzenek rá?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#119544) Ispy válasza Ereshkigal (#119542) üzenetére


Ispy
veterán

Ha viszont vissza kell küldeni idő, pixelgariban meg csekkolják előre, szóval ha az idő és a kényelem szempont, akkor szerintem simán megéri. Nem a 20 nap miatt. Hanem hogy garantáltan pixelhiba menteset kapjál kézhez.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119545) Ereshkigal válasza Pityu. (#119543) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kérni minden lehet. :D Nincs tapasztalatom, de gondolom ránéznek, ha kéred. Mindenki jobban jár, ha nem azonnali visszaküldés lesz belőle.

Ispy: és kalibrálás alkalmával olyan nehéz ránézni, hogy van-e hibás pixel?

[ Szerkesztve ]

(#119546) Ispy válasza Ereshkigal (#119545) üzenetére


Ispy
veterán

Nyilván nem. Az a szégyen, hogy ennyi szart csinálnak a gyártók, aztán meg széttárják a karjukat, hogy így jártál. Az oázis meg kihasználja ezt a piaci rést. Mint egyfajta biztosítás. De náluk legalább van, máshol meg szophatsz vele te, ha meg céges beszerzés, akkor meg lehúzhatod a rötyin a 14 napos elállást, mert a cégek nyilván lopják a pénzt, vehetnek szart simán. Hosszú.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119547) Criminal017


Criminal017
őstag

Sziasztok,

Media Marktban akciós volt a Peaq pmo s241-ifc monitor, 65 ezer helyett 40 ezer Forintért sikerült hozzájutni. Ma kaptam kézhez, be is üzemeltem az amúgy kifejezetten szép monitort, de a két sarkában olyan glow van, hogy lámpának se lenne utolsó. :( Nagy valószínűséggel megy vissza oda ahonnan jött, ezen felbuzdulva gondoltam, hogy ebben az ársávban keresek valami mást.

A maximális ár tehát 40-45 ezer Forint. Fontos, hogy legyen 75 Hz, minimum 23 col és display port csatlakozó. Az első amit gyors keresés után találtam az a LG 24MP59G-P. Megéri erre váltani? Vagy esetleg tudtok jobb dealt ezen az áron?

Köszönöm előre is!

(#119548) South Velen válasza Criminal017 (#119547) üzenetére


South Velen
addikt

Először is ez a monitor mindig is 40k volt, néha felvitték 65-re hogy legyen mit felé írni majd áthúzni...

Másodsorban, hacsak nem fontos valami miatt, ne IPS monitort keress, mert az összesre jellemző a glow. Van ahol jobban van ahol kevésbé, de ott van. Azonos modellek esetén is lehetnek óriási különbségek.

Persze tudni kéne mire fogod használni, de ezek alapján inkább VA panelek felé nézelődj.

[ Szerkesztve ]

(#119549) Criminal017 válasza South Velen (#119548) üzenetére


Criminal017
őstag

Hmm, remek... :((

Alapvetően leginkább netezek/böngészek, filmezek/videókat nézek. Hobbi szinten képet szerkesztek, videót vágok, de ez ritkább.

(#119550) South Velen válasza Criminal017 (#119549) üzenetére


South Velen
addikt

Akkor VA panel jó lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.