Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110451) Csandi válasza nagyonjjo (#110450) üzenetére


Csandi
őstag

Nagyon jó, érdemes :)

(#110452) vlevi válasza Csandi (#110451) üzenetére


vlevi
nagyúr

Annyiért legyen is jó...

(#110453) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, remélem tudtok válaszolni.
Jelenleg Benq G2420HDBL monitorom van, meg vagyok vele elégedve, az sem zavar, hogy nem IPS panele van, illetve az, sem, hogy nem PWM me kerdesem a következő: tudjátok - e, hogy szemkímélés tekintetében milyen lenne ez a monitor kb napi 8 óra munkánál?
Mennyivel lennék előrébb szemkímélés szempontjából egy Dell P2419H monitorral (ha a PWM témát leszámítjuk?
Illetve a Benq monitor hogy teljesít egy Lenovo T490 beépített monitorhoz képest (szintén szem szempontból)?
Köszönöm szépen, ha tudtok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#110454) nagyonjjo válasza Csandi (#110451) üzenetére


nagyonjjo
tag

Köszi.
Remélem majd nekem is hasonló lesz a véleményem.
Sima ips van,nagyon kiváncsi vagyok erre a nano ips-re.
Meg 5ms-ről 2. Bár van jelenlegiben 1 ms MPRT.Nem tudom mennyire lesz érezhető.

(#110455) Komplikato válasza HREH (#110444) üzenetére


Komplikato
veterán

Acer, mert 5 év a gari, és a VX verziót, mert állítható az állványa a jelenlegi áron "ingyen", mert amúgy ez jó sok extra pénz (8-12k) szokott lenni. Ja és ha ott veszed, akkor pixelgarit is érdemes kérni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#110456) Beri válasza pete_21 (#110453) üzenetére


Beri
addikt

Miben méred a szemkímélést?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#110457) pete_21 válasza Beri (#110456) üzenetére


pete_21
addikt

Őszintén szólva nem tudom. :D
Azt tudom, hogy a Dell P2419H és hasonló kategóriára szokták mondani, hogy kíméli a szemet, illetve PWM mentes, és ajánlott kategória.
Kíváncsi lennék, hogy ha a Benq G2420HDBL monitoromat napi 8 órában használnám, vajon rosszabb lenne-e a szememnek, mint a Dell (ha a PWM-et leszámítjuk) ?
Lehet egyáltalán erről tudni valamit? Vagy ha a PWM mentességet nem nézzük, akkor a szememnek lényegében mindegy, melyik monitort nézem?
Meg lehet ezt így állapítani, vagy van értelme?
Köszönöm a választ!

(#110458) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sziasztok!

Home Office / Játszós monitort keresek maximum a 120e kategóriában.

Első körben dolgozós gépet kötnék rá, a méret fontos lenne, hiszen több tabon folynak a processek. Fontos a forgatás lehetőség, és hogy minél kevésbbé legyen "gémer" kinézete. Másodsorban viszont PC-t tervezek építeni és egy időtálló monitorral támogatnám meg, így a 2K és 144hz elvárás. Más elvárás nagyon nincsen.

Hosszas nézelődés után két versenyzőre szűkítettem a keresést:
LG 32GK650F-B 32
Dell S2719DGF

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Finn the human

(#110459) Csandi válasza nagyonjjo (#110454) üzenetére


Csandi
őstag

Annak a megadott válaszidőnek nyilván nem sok köze van a valósághoz (ettől függetlenül még egy gyors monitor) illetve a nanoIPS annyit tesz, hogy valamelyest javít a kontraszton, ami hát az IPS gyengéje, úgyhogy tetszeni fog :)

(#110460) Csandi válasza vlevi (#110452) üzenetére


Csandi
őstag

Elég sok drága monitor van aminek van 1-1 olyan kisebb-nagyobb hibája amiket a vásárló ilyen összegnél már remélné, hogy megúszik, de mint tudjuk, nincs tökéletes monitor, olyat kell venni aminek a hibái az adott felhasználót nem, vagy kevésbé zavarják mintha más hibái lennének. Minel drágább annál kevesebb kompromisszum, de kompromisszum mentes monitor nincs :)

(#110461) Beri válasza Matada2.3 (#110458) üzenetére


Beri
addikt

Egyértelműen az LG. Annyiért ingyen van.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#110462) XuChi válasza Csandi (#110446) üzenetére


XuChi
addikt

Kérlek írj egy-két típust akkor, mind FHD-re és mind 4K-ra is, majd mazsolázok :R

Köszönöm.

(#110463) Csandi válasza XuChi (#110462) üzenetére


Csandi
őstag

Na belenéztem picit jobban, PS5 a 120hz-et fogja tudni de kelleni fog neki a HDMI 2.1 a nagy sávszélesség miatt. 4K-ból nem találtam olyat ami ezeknek a paramétereknek megfelelne, kivéve az EVE Spectrumot, de ezt a beszerzési módja miatt elengedném, illetve az Asus-nak jön egy monitor családja 27-32-43" méretben, amik kifejezetten next gen konzolokhoz készülnek. [link] Itt van, ugyan csak a 43-mas ról van kép, de a hírben ott van, hogy jön 27-es is.

Viszont akkor az FHD-hoz nem lesz szükség HDMI 2.1-re mert ugye nem kell annyi mindennek átmennie mint 4K-n, csak gondolom ezért reklámozták ennyire, hogy kelleni fog a 2.1, mert azt várják, hogy minél többen 4K magas képfrissítésre váltanak ha már tudja a konzol.

Így akkor FHD-ból ha IPS panel akkor ezt: [link] ha pedig VA panel akkor ezt: [link] ajánlanám. Magas képfrissítés, 8bit+frc, 27" FHD, HDMI 2.0b, relatív olcsó :)

Nyilván nem tudom mennyi pénzed van a történetre, de ha teheted szerintem várd meg a 4K 120hz 27" HDMI 2.1 Asus-t, azzal lesz teljes a next gen élmény :) (vagy a 32-est ha elfér, az nyilván mégjobb 4K-n :) )

Vagy van 55"-ös 120hz-es Alienware OLED 1 misiért :DD

[ Szerkesztve ]

(#110464) m.lala


m.lala
aktív tag

Kolléganőm akar a férjének egy monitort, megígértem rákérdezek.

A paraméterek 24-27”, 120hz, ívelt, Samsung vagy Lg, minimum full HD
Játékra szeretné, a kerete 100k körül lenne. Jelzem nem ért hozzá, nem is igen érdekli, de a paraméterek tekintetében mereven köti az ebet a karóhoz ..."mert megmonták, hogy ez a jó, neki ez kell."

Ajánljatok valamit légyszives. :R

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#110465) Csandi válasza m.lala (#110464) üzenetére


Csandi
őstag

Na most ha 24 akkor az ívelt nemhogy hülyeség de szerintem nincs is. 27-en már van pár. Samsung vagy LG-vel nincs baj, de jó lenne tudni, hogy milyen panel kéne, vagy ha a felhasználási kört tudnánk abból meg lehet mondani, hogy milyen panel lenne ideálisabb.

szerk: Bocsi, nem láttam, hogy ott van, hogy játékra. Szerintem akkor az LG (bár az nem ívelt) :) Ha vallásosan kötődik az ívelthez, akkor a Samsung, az is egy jó monitor.

Samsung VA Panel, 144hz: [link]
LG IPS Panel, 144hz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#110466) megyerikenez


megyerikenez
újonc

Sziasztok!
Gép épités közbe jutott eszembe,hogy ideje lenne 144hz re váltani,viszont mindenképpen pénztárca barát megoldást szeretnék keresni,fullhd 24" a kitűzött cél.
Milyen márka,milyen tipus fele lenne érdemes nézelődni?
Esetleg ips vagy tn?

(#110467) Csandi válasza megyerikenez (#110466) üzenetére


Csandi
őstag

Ha komoly online kompetitív játék lesz akkor TN, abból az Zowie XL2411P-t javasolnám. Ha casualabb a játék, akkor teljesen jó az IPS is, abból ott az Asus VG249Q, azt pár napja vett valaki itt a fórumon. Ezek kb egy árban vannak :) IPS szebb színek, TN jobb válaszidő.

[ Szerkesztve ]

(#110468) sanya53 válasza Csandi (#110463) üzenetére


sanya53
aktív tag

Szia!
Lehet többet tudni a "4K 120hz 27" HDMI 2.1 Asus" monitorról?
Mikorra várható? Valami linked van róla?
Köszönöm a választ. :R

(#110469) Csandi válasza sanya53 (#110468) üzenetére


Csandi
őstag

Szia, keresgéltem de sajna semmit nem tudni róla még, link az az egy van amit linkeltem (illetve egy magyar is, ami ugyanez csak lefordítva). Augusztus elején jelentették be, de mivel ps5 decemberre várható, így gondolom már az előtt kiderül róla minden, illetve meg is jelenik :)

[ Szerkesztve ]

(#110470) sanya53 válasza Csandi (#110469) üzenetére


sanya53
aktív tag

Köszönöm a választ. :R
Én is keresgéltem, nem sok sikerrel.

(#110471) m.lala válasza Csandi (#110465) üzenetére


m.lala
aktív tag

Köszi, ez is sokat segít elindulni egy vonalon.
Ez elég akciós véleményed? [link]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#110472) BiP válasza m.lala (#110471) üzenetére


BiP
nagyúr

emag-os %-nak nem kell bedőlni, máshol is ennyi. [link]

(#110473) Csandi válasza m.lala (#110471) üzenetére


Csandi
őstag

Ez a nagyobb felbontású tesója annak amit linkeltem, ez is jó :)

(#110474) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok,
32" környékén 1440P, nem ívelt IPS paneles monitorok közül melyik az ajánlott darab? Fontos lenne, hogy G-sync is működjön rajta, de 144Hz nem muszáj. Olyan 150k körül jó lenne ha megállna.
Egyetlen monitort találtam ami árban is normális, viszont alapból csak 1 év gari és régebbi modell:
LG 32QK500-W
VA panelesekből több is megfelelne mint pl a fentebb linkelt LG 32GK650F-B 32
Filmezésre is lenne használva kanapéról, ezért fontos lenne, hogy a betekintési szögei normálisak legyenek. Még sohasem láttam VA panelt, annyira azért nem vészes pl filmezésre? Eddig megvoltam a kőkorszaki Dell u2311h monitorommal is, szóval ezt váltaná. Irodai munkára, filmre és játékra egyaránt használnám.

(#110475) Deck válasza Csandi (#110463) üzenetére


Deck
titán

"4K 120hz 27" HDMI 2.1 Asus"

Mi lesz a neve és mikor jön? :R

PS5

(#110476) BiP válasza Deck (#110475) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem ezekre gondol:
angol: [link] [link]
magyar [link]
Neve még nincs, a karácsonyi szezonra jöhetnek, az új konzolokhoz kifejezetten ajánlva.

[ Szerkesztve ]

(#110477) Deck válasza BiP (#110476) üzenetére


Deck
titán

Nagyon tetszik! Köszi! :C

PS5

(#110478) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Ár/érték arányban van jobb ennél? AOC CQ32G1 144Hz-re van csak szükségem, illetve 30+"-ra.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#110479) vlevi


vlevi
nagyúr

Vajon miért van az, hogy egy sok éves, leg-fapadosabb (de azért IPS-es, LED háttérvilágításos) LG monitor, amit a melóhelyen használok, semmi furcsát nem veszek észre, de a 3x annyiba kerülő szuper-gémer, 1ms-os, 144Hz-es, Acer Nitro XV272-n úgy érzem, hogy a színhőmérséklet nem egyenletes?
Melegre van állítva, és mintha a kép jobb alsó szélétő a bal felső felé haladva hidegebb lenne a kép?
Printscreen-t nyomva természetesen nem, ott minden fehér, de ha csinálok róla egy képet, fényképezőgéppel, akkor a képen szerintem látszik az eltérés, és, ha a color pickerrel "felszedek" onnan egy színt, akkor valóban más színt szed fel.

Szerintem ettől jojózik a szemem, illetve attól, hogy mintha szándékosan homályítva lenne a kép. Minek kell egy monitorra super sharpness opciót tenni? Ha bekapcsolom, tényleg élesebb a kép, de akkor már túlzottan, mert mindenre ráhúz egy élt, és az természetellenes, néhol úgy néz ki, mintha egy óvodás kifestő füzetet néznék.


A színes folt a képek közepén csak a Redmi telefon kamerája által odacsinálta valami, legalábbis remélem :)

(#110480) Begi válasza Begi (#110422) üzenetére


Begi
senior tag

Esetleg erre valami javaslat?

(#110481) Csandi válasza vlevi (#110479) üzenetére


Csandi
őstag

Mert a melós monitornak egy dolgot kell tudnia, hogy ilyen képet adjon, a szuper gamer 144hz 1ms gépnek meg kell ezeket is tudnia. Sokminden összesűrítve, nagyobb esély hibára. Nem véletlen, hogy a munkamonitorok még most is 60hz és sok ms, legyen az irodai munka vagy színhelyes képet igénylő munka.

(#110482) AxBattler válasza Csandi (#110481) üzenetére


AxBattler
félisten

Régóta azon a véleményen vagyok, hogy "mindenegyben" nem létezik, vagy ugyancsak zsebbenyúlós. A 150k HUF-os kategória még nagyonnemaz.
- aki érzékeny a képminőségre, az fizessen ki 110-150k HUF-ot minőségi paneles monitorra, pl. Asus ProArt PA278QV, BenQ PD2700Q, Dell U2719D (és akkor még a profi monitoroktól messze vagyunk, pl. EIZO ColorEdge CS2731, ha már 27" és 1440p);
- aki gémer vonalon mozog, és igényli a "versenyképes" megjelenítést, annak ott van 150k HUF körül ASUS TUF VG27AQ-t, LG 27GL850-t, Acer Nitro XV272U-t (és akkor még hol vannak a drágább gémer vasak, pl. ASUS ROG Strix XG279Q, stb.);
- aki meg mindkét előnyt keresi, egyben, 150k HUF-ért, annak bilibe lóg a keze. ;)

(#110479) vlevi
Szerintem teljesen jó ez a modell.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#110483) Csandi válasza AxBattler (#110482) üzenetére


Csandi
őstag

Ezt mondom én is :) Nincs “mindenegyben” max drágán, de sokszor még úgy sem.

(#110484) oke


oke
senior tag

Van valakinek tapasztalata az AOC CU34G2X monitorral. Valamiért "beakadt" nálam a 21:9 méret, abból is az ívelt. Nem ismerem a VA paneleket, nincs tapasztalatom vele. Alapjában jókat írnak a monitorról, de még bizonytalan vagyok. Jelenleg egy Dell U2311-et használok, ami IPS-s. Sajnos IPS-ben hasonló áron nem nagyon kapni monitort, LG-nek lenne kettő, az egyik még olcsóbb is, de csak FULLHD, ekkora monitornál szerintem az már nem elég. A másik meg 2x ennyibe kerül...
Igaz, most még csak egy rx470-n van a gépben, de majd lecsrélem.

(#110485) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Valaki esetleg Wacom táblát használ 21:9-es monitor mellett? Ugye, ha jól gondolom a tábla 16:9-ben fedi le a képernyőt. Akkor a 21:9-nél a két szélén nem fog mozogni a kurzol, csak a képernyő közepén a 16:9 területen? Vagy át lehet ezt állítani?

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#110486) Tuhajohn


Tuhajohn
tag

Sziasztok!
Valaki tudja, hogy mi a különbség az Acer XB273KGPbmiipprzx és Acer XB273KSbmiprzx között? Interneten semmit se találam róluk. A KGP model közel 400€-val olcsóbb, mint a KS.
És ebben a kategóriában van valami jobb választás (uhd, 120/144hz, g-sync)?

(#110487) vlevi válasza AxBattler (#110482) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor lehet, maradok a jobb kepminosegnel.
Amúgy se vagyok nagy gémer.
Csak azt hittem, hogy nagyjából jó lesz.
Azt az Asus Proart-ot látni kellene előben, de nem járok Pesten, máshol meg nincs olyan, hogy bemegyek bármelyik boltba, és meg tudnám nézni.

(#110488) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Szeretnék monitort vásárolni.

Ami nekem fontos lenne, hogy legalább WQHD felbontású legyen és IPS paneles. Szeretnék végre elugrani a 60 Hz-től is. NVIDIA kártyám van, így nem tudom ez számít e manapság, vagy igazából nem kell már GSYNC , a VSYNC kikapcsolásához. Olyan 160 környékén szeretnék megállni.

A válaszokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#110489) Csandi válasza Forestgreen (#110488) üzenetére


Csandi
őstag

(#110490) vlevi válasza Forestgreen (#110488) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem mindegyik FreeSync monitort lehet Nvidia G-Sync-el meghajtani, de a 10-es sorozatú, vagy újabb Nvidia kártyákkal már túlnyomórészt működik Displayporton, de van, amelyik HDMI-n is tudja, asszem.
E szerint a cikk szerint a Vesa szabványú Adaptive Sync az, ami Displayporton keresztül működik.
Én is azt tapasztaltam, hogy az Acer XV272 a HDMI-n nem, de DP-n meghajtva bekapcsolható a G-Sync, és hibátlanul teszi a dolgát.
[link]
Természetesen ez a cikk csak írása pillanatában létező monitorokat tudja felsorolni, és folymatosan bővül.

(#110491) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy az AOC 27g2u hdmi csatlakozással tudja a 120 vagy 144hz frissítést?
Vagy ,ha nem akkor tudtok olyan monitort ajánlani ebben az árban ,ami tudja hdmi porton ezt a képfrissítést?

Üdv

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#110492) sanya53


sanya53
aktív tag

Sziasztok!
Mivel sajnos vissza kellett küldenem a Samsung Odyssey C32G75T monitort, hiba miatt. Ezért kérdeznélek benneteket, hogy mit ajánlanátok
200-300k között? Lehetőleg 32", minimum 2560x1440 WQHD felbontás lenne jó.
Konfig: SAPPHIRE Radeon RX Vega 64 8G
Ryzen 7 3700X
G.Skill Flare X F4-3200C14D-16GFX 3200C14

(#110493) cslazokdani válasza Csandi (#110489) üzenetére


cslazokdani
csendes tag

Ezzel szemezgetek már 1 ideje, de most még szóba jött ez: https://oaziscomputer.hu/termek/17761/gigabyte-g32qc
vagy a 27"os kistesó.
Az Lg-nél a backlight bleed kicsit visszatart most.

(#110494) Zorel


Zorel
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek pls a lenti két monitor között mi a különbség és melyik ajánlott jobban játékra?

ACER PREDATOR XB273KGPBMIIPPRZX
ACER NITRO XV273KPBMIIPPHZX

Köszi!

(#110495) Csandi válasza cslazokdani (#110493) üzenetére


Csandi
őstag

Erről nem tudok semmit, de ez VA nem IPS, ő meg azt kért :)

(#110496) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

Mi lehet a reális értéke egy 3 éves (pár nap múlva jár le a garancia), hibátlan ASUS PG279Q-nak?

www.smart-bus.hu

(#110497) HELLAFLUSH válasza kriszwells (#110485) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Asszonynak Wacom Intuos S van és a 21:9 képarány semmit se befolyásol szerintem mert lehet nagyítani a felületet meg olyan felbontást állítasz be a programban amilyet szeretnél.

(#110498) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Kicsit más jellegű lenne a kérdésem.
Jelenleg egy LG 34UC88 és egy Asus Predator xb271hu használok együtt.
Szeretném kicsit egységesíteni a látképet és az LG mellé nézegetek hasonszőrű darabokat.
Egy ilyet találtam aprón LG 34UM88-P
Mi a különbség a 2 LG között? Esetleg aki találkozott is velük megjelenésben van köztük eltérés?
Köszönöm!

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#110499) nagyonjjo válasza Csandi (#110451) üzenetére


nagyonjjo
tag

Megjött a monitor,valóban nem rossz.
Esetleg tudja valaki,hogy hol lehet állítani,hogy lekapcsolja magát?
Az előző monitor.5 másodperc és kikapcsolta képernyőt,ha nem volt jel.
Ez tovább "él".

(#110500) Limiter82


Limiter82
csendes tag

Sziasztok !
Megvettem az lg 24gl600f-et.
Mit is mondjak :B Lg 29um69-g ips után.
Játékra jobb az tény. Sokkal gyorsabb.
De böngészés , multimédia kicsit zavaró . És azt nem tudom lehet-e azzal kezdeni valamit, hogy ha görgetek a böngészőben húzza-mossa a szöveget....?
Találkozott valaki már ilyennel? Vagy a tn az ilyen?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.