Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104301) DarthPeeter válasza Tomko78 (#104300) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Köszönöm, akkor meg is rendelem. :K

(#104302) Tomko78 válasza DarthPeeter (#104301) üzenetére


Tomko78
őstag

Anno mondták fájhat tőle a fejem meg hasonlók , de több órás COD mw után se nem fáj a fejem se nem fáj a szemem , pedig 27"1080p monitoron játszok :D

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#104303) DarthPeeter válasza Tomko78 (#104302) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Én több órás pubg-val fogom tesztelni, remélem max a sok bénázás miatt fáj majd a fejem. :DDD

(#104304) *Ropi* válasza szasanyi (#104254) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyről beszélünk. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#104305) Thom!


Thom!
veterán

Rendeltem egy újracsomagolt LG 32 UK550 majd beszámolok róla.
Ha nem tetszik megy vissza... :D bízzunk a legjobbankban

(#104306) Grizzly87 válasza Amerigo57 (#104287) üzenetére


Grizzly87
csendes tag

Képbe jött még a Dell UP2716D mellé a BENQ SW2700PT update verziója a BENQ SW270C is.

Így már 3 jelöltem van, de egyre jobban húzok a BENQ felé... kérdés, megéri-e az "újabb" kiadás :F

Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

(#104307) *Ropi* válasza Grizzly87 (#104306) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Dell toronymagasan veri a két Benq-t - tapasztalatból mondom, mert mindből többet kalibráltam már. Egyébként azóta már volt 0.03 is az a 0.05. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#104308) Teasüti válasza Teasüti (#104282) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Közben találtam egy ilyet: Philips 326M6VJRMB.
Ez elvileg multimédia monitor, de 89% AdobeRGB-t és 98% DCI-P3-at tud DisplayHDR600 mellett, valamint valós 10 bites VA panel van benne.
És még olcsóbb is, mint a fenti Dell.
Láttok benne vmi olyan kivetnivalót, ami alkalmatlanná teszi fotós/videós munkához?
Köszi!

(#104309) *Ropi* válasza Teasüti (#104308) üzenetére


*Ropi*
félisten

Viccesek, hogy ráírják a 98% P3-at, de közben meg az sRGB emulációja felejtősen gyenge (valahol 91-93% körül van): nem véletlenül olcsóbb, mint a másik.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#104310) KAMELOT válasza *Ropi* (#104307) üzenetére


KAMELOT
titán

Végre valaki aki ért is a dolgokhoz.
Az a 0.05 durva. :) Mostani Acer monitorom 0.11
Jónak mondható monitor 60-70k kezdődik.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#104311) bumper


bumper
senior tag

Meglett egy BenQ ew3270u. Displayport 1.4 kábelt érdemes venni hozzá vagy nem ad többet mint a HDMI 2.0-ás? Natív 10-bit / DCI-P3...

(#104312) ernike74 válasza DarthPeeter (#104292) üzenetére


ernike74
csendes újonc

Szia.G2590FX
https://www.pcgamesn.com/best-gaming-monitor-2020?amp

ernike

(#104313) Teasüti válasza *Ropi* (#104309) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Értem. Akkor tovább nézelődök. Köszi! :R

(#104314) Qtya123 válasza Mofarguru (#104268) üzenetére


Qtya123
őstag

Tegnap szűkszavúan válaszoltam, mert nem volt időm, de ma jobban kifejtem, hogy én miért a 27GL850-re várok, mintsem a VG27AQ monitorra.

Az input lagban valóban nincs nagy különbség és az átlagos válaszidőben sem. Gyakorlatilag tizedes értékek a különbségek, kb elhanyagolható.

Amit ez a monitor jobban tud a tesztek alapján az a gyors mozgások melletti jó képminőség.

A tftcentral tesztjeiben azt szeretem, hogy nem csak 144, 165 Hz-en nézik meg, hanem alacsonyabb, 100, illetve 60 Hz-es tartományban. Több monitor is van, amely 100 Hz felett tök jó pixel response time-al rendelkezik és mellé jók az overshoot értékek is. Viszont amint lejjebb megyünk frekvenciában már rosszabbak az orevshoot értékek.

Egy multi játéknál igyekszem magasan tartani az FPS-t, de mikor valami single játékkal játszom, akkor nekem fontosabb a magas grafikai beállítás, mint a 100+++ FPS és azért 2560x1440 felbontáson egy-egy részletgazdag játéknál 70-80 FPS között lesz az átlag érték egy 2070S, vagy egy 5700XT kártyánál is.

Ebben a tartományban pedig a tesztek alapján jobban teljesít az LG, mint a többi monitor:

Az LG amellett, hogy a legalacsonyabb response time-ot hozza, még az overshoot error is a legalacsonyabb, 6.3%. Míg az Asusnál 14.5%, a Gigabyte pedig 20.1%.

Nyilván azoknak is szép a képe, de adott pénzért én azt választom, ami a legjobb értékeket hozza.

Ebben jó az LG, viszont a kontrasztja elmarad a másik kettőtől, azoknak 1000 körüli, ennek 800 körüli.

Végezetül az rtings Motion Blur képeit összehasonlítva is nekem az LG képe a legszebb, legkisebb elmosódású a fehér éleknél:

AD27QD: [link]
VG27AQ: [link]
27GL850: [link]

[ Szerkesztve ]

(#104315) DarthPeeter válasza ernike74 (#104312) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Szia, köszönöm. Azon a listán amit eddig néztem nem volt rajta hogy tudja a G-sync-et, most hogy jobban bele mélyültem meg máshol írták hogy tudja... Pedig frissítve van a lista és néztem ezt a monitort, de elvetettem ez miatt... :((

(#104316) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék szintet lépni monitor ügyileg, mert úgy érzem a mostani rohadt kicsi. A talp az nem érdekel, hogy fix, mert 100x100-as VESA konzolom van, úgy az marad is a dobozban.

Amúgy ezt néztem ki: [link]

Most ennek a 144 hz-es 24-os kistestvérét használom.
Konfigom az aláírásomban. A HDR az amúgy mit csinál? Szebb lesz úgy nekem? :D

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#104317) szasanyi válasza Qtya123 (#104314) üzenetére


szasanyi
félisten

Én karácsony előtt 2 monitort vettem [link] mellből az egyik az általad is választott. Az eddigi tapasztalatok alapján csak ajánlani tudom, melyről röviden itt írtam is. Sajnos a monitoroknál nagy különbségek lehetnek gyártási minőségben (leginkább a panel homogenitás és háttér világítást tekintve) ezért azt ajánlom mindenképpen neten rendeld. Ekkor van csak lehetőséged az elállásra ha egy átlagon aluli netán pixelhibás darabot fognál ki (én pölö ar RTING tesztjében szereplőt darabot postafordultával azonnal vissza is küldtem volna mert a képek alapján az borzalmas).

(#104318) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hali
Ez a monitor jó 4k va panel?32UK550 most 99k ez megéri az árát?

(#104319) Thom! válasza ToBeY (#104318) üzenetére


Thom!
veterán

Én most rendeltem egy ilyet, ha megjön megmondom milyen.
Egyedüli hiba külső tápos, ha valakit ez izgat, én nem szeretem, de majd elrejtem.

(#104320) ToBeY válasza Thom! (#104319) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az engem sem érdekel,elfér az asztal háta mögött a többi kábel mellett...

(#104321) szasanyi válasza Thom! (#104319) üzenetére


szasanyi
félisten

Meghibásodás során a beépített tápegységgel nem oldható meg gyorsan és egyszerűen a táp tesztelése sem cseréje. Tehát a külső táp inkább előny mint hátrány, és asztal alatt/mögött úgysem látszik.

(#104322) Thom! válasza szasanyi (#104321) üzenetére


Thom!
veterán

Ha erre játszik a gyártó akkor igazad van amúgy meg, sokkal jobban szeretem ha csak egy tápkábel lóg ki.

(#104323) szasanyi válasza Thom! (#104322) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom cél-e, de hátránynak nem mondanám. Az is egy kábel, csak van rajta egy téglatest mint a laptopoknál, ami azért nem nagy dolog.

(#104324) pilóta válasza szasanyi (#104321) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ráadásul nem melegíti feleslegesen az elektronikát/panelt, ami szintén előny...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#104325) galaktikus válasza galaktikus (#104316) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Segítsetek. A megrendelés gombon van az ujjam :(

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#104326) ernike74 válasza DarthPeeter (#104315) üzenetére


ernike74
csendes újonc

https://us.aoc.com/en/gaming/news/agon-ag241-qx-g2590-fx-now-g-sync-compatible

ernike

(#104327) Mofarguru válasza KAMELOT (#104296) üzenetére


Mofarguru
csendes tag

Igen tudom, hogy valóban egy nagyon jó monitorról beszélünk, ezért is esett erre a VG27AQ mellett a választásom. A kérdés már csak az, hogy valóban jobb választás lenne ez az LG az ASUS-al szemben (pro/kontra).

(#104328) Kolbi_30 válasza galaktikus (#104325) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nekem bevalt vegyed..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#104329) bennjoe válasza Rasiel (#104260) üzenetére


bennjoe
csendes tag

Köszi! Igen, valóban a bevonat lehetett a probléma (abban nem voltam biztos, hogy emellett esetleg valami egyéb gyengeség is szerepet játszhatott-e). Az a helyzet, hogy számomra tényleg az élesség és (a kategóriához mérten relatív) színélénkség a döntő tényező (felőlem még glossy is lehetne, a laptopmonitorom sem zavar, pedig az tükröz).

Honnan lehet tudni, melyik matt bevonat mennyire "ködösít"? (Dell laptopon használtam már matt kijelzőt, amivel nem volt bajom.) Üzletekben csak a nagyon gagyik (amikre fáj ránézni) meg a nagyon csúcszuper vagyonba kerülők vannak kitéve közszemlére...

(#104330) Mofarguru válasza Qtya123 (#104314) üzenetére


Mofarguru
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ. Ezen infók tükrében lehet át kell gondolnom a vásárlást. Ami nekem szimpatikus volt a VG27AQ-ban, az a ELMB Sync. Ez mennyire "parasztvakítás"? Vagy valóban érzékelhető ennek a megléte?

Amúgy én egyelőre egy Helios 300-as laptop mellé nézek monitort (ebben még GTX1060 van) és elsőre erre a két monitorra esett a választásom. Mind a kettőről csak jókat olvastam, csak még nem tudtam eldönteni, hogy melyik legyen. De a válaszod a kérdésemre nagyban az LG felé billentette a mérleg nyelvét.

(#104331) Qtya123 válasza Mofarguru (#104330) üzenetére


Qtya123
őstag

XB271HU monitorban próbáltam már, igaz ott ULMB néven futott és nem lehetett egyszerre aktív a gsync-el.

Nem igazán volt világmegváltó. Gondolom ebben az Asusban is kb ennyit tud plusz megy mellette a gsync/freesync.

Néztem én is a neten, de sehol nem találtam róla olyan cikket, amiben valami olyat tudott volna az elmb ebben a monitorban, ami egyedülálló. Persze ettől még teljesen jó ez az Asus monitor is.

(#104332) skt


skt
tag

Sziasztok!
Mostanaban fogok uj gepet epiteni, alapvetolegesen az 1080p 60hz/fps a cel mindenhol, nem is feltetlen a legmagasabb beallitasokon. Viszont a kompetitiv fps-eket (pl csgo), abszolut low beallitasokkal tervezem, es megfordult a fejemben egy 144hz-s monitor vasarlasa ( a low miatt garantalt a minimum 144fps)
A kerdesem az lenne hogy szerintetek jelen helyzetben, erdemes e csak ezert 144hz-s monitort vennem, hiszen mashol nem hasznalnam ki. Vagy meg ott sem jelentene akkora elonyt, es maradjak egy sima 60hz-nel? Elore is koszonom! :R

(#104333) Viktor77 válasza skt (#104332) üzenetére


Viktor77
titán

Igazából mindenhol kihasználnád. Winben az egér is simábban mozog, a weboldal görgetés is simább, sokkal kellemesebb a szemnek a 60hz után. Amíg nem tértem át, azt hittem minden rendben. Most már biztos nem mennék 120-144hz alá.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#104334) nortsen válasza Qtya123 (#104314) üzenetére


nortsen
aktív tag

Egy haverom pont most vett egy asust, és nyuzza jelenleg is.
Sajnos elmb és hdr már nem megy együtt, ill a fényerő azért csökken
testufo.com-on ennek a monitornak is jó a ghosting tesztje (elmb-vel és anélkül).
Sajnos azonban az asusnak nincs a monitorhoz semilyen szoftvere, amivel pl ezeket a beállításokat profilhoz lehetne kötni, így kézzel kell kapcsolgatni a feature-eket.
LG-nek van, ill amit fent mutattál képet az ugye a fast beállításokra vonatkozik, de normal mod-ban 60hz-en 0.8% az error, gyakorlatilag nincs! És mivel profilhoz köthetőek a játékok eldöntheted melyikhez milyen módot állítasz be.
Amúgy saját tapasztalat, hogy normal modban tökélestes minden játék, nem kell piszkálgatni, tehát egy olyan game-ben amiben 144 és 60hz is előfordul, teljesen jó a normal.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#104335) nortsen


nortsen
aktív tag

Ma kicsit ráfeküdtem a hertzek piszkálgatására, és a 27GL860 148Hz-ig működik normálisan, felette már képhibák jelentkeznek. Szóval amit feljebb írtam még pár napja, hogy 154hz-et elvisel, az csak a desktopra volt igaz, kikapcsolt hdr-el. Játékban már 148 a max nálam.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#104336) Shaad


Shaad
csendes tag

Sziasztok!

Home office-os munkavégzésre szeretnék 24"-es monitort vásárolni, játszani nem fogok rajta, max még filmezni. Milyen monitort tudnátok irodai munkára (excel, PowerBI) ajánlani? Van érdemi különbség a 35-45e HUF-os kategóriák között (itt már lehet IPS / VA / PLS panelest is választani), vagy igazából mindegy, hogy Dell / Samsung / AOC?
Nagyon köszi!

Ezek a vékony káva miatt szépnek tűntek :): Dell SE2419HR Monitor ; AOC I2490VXQ/BT

[ Szerkesztve ]

(#104337) DarthPeeter válasza ernike74 (#104326) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

És tényleg, de tök jó, hogy friss lista és nincs benne, ha nem szólsz simán elhiszem hogy nem tudja a g-syncet...

(#104338) Qtya123 válasza nortsen (#104334) üzenetére


Qtya123
őstag

Így van, 0,8% lesz csak a hiba, a response time pedig emellé 5.0 ról csak 5.8ra nő, ami minimális. Jó kis monitor ez az LG.

Kíváncsi vagyok, hogy mennyi idő alatt teljesíti az alza a most eladott rendeléseket.

Amúgy náluk miért két év a gari és nem 3 mint pl az oazisban?

(#104339) nortsen válasza Qtya123 (#104338) üzenetére


nortsen
aktív tag

Jó kérdés, nemtom.
Én mikor vettem, meg sem kérdeztem mennyi van rá,örültem, hogy kaptam. :D

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#104340) KAMELOT válasza Qtya123 (#104338) üzenetére


KAMELOT
titán

+80€ vehetsz 3 évet, így összesen lesz 5 éved. Alza a monitorokra ennyit ad, kivéve eizo az 5.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#104341) nortsen válasza nortsen (#104335) üzenetére


nortsen
aktív tag

Olyan hogy 27gl860 persze hogy nincs, elírtam :)

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#104342) skt válasza Viktor77 (#104333) üzenetére


skt
tag

Értem és akkor melyiket érdemes választani?
1080p felbontás 60k-ig, 24 inch megfelelő erre a felbontásra?
AOC C24G1 vagy Samsung C24RG50FQU

(#104343) dragon1993 válasza skt (#104342) üzenetére


dragon1993
őstag

AOC 24G2U ha újra kapható lesz

(#104344) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Sziasztok!

A jelenlegi [ASUS VZ249H] (HDMI+VGA) mellé szeretnék még egy monitort.

2 gépem van, mindkettőt rá akarom kötni mindkét monitorra.
Laptop: VGA + HDMI
Asztali: 2*DP + VGA

Amennyire lehet, próbálom kerülni a VGA használatát, ez okozza most a fejtörést.

Mit gondoltok, melyik lenne jobb megoldás?
1.) Most még kapni 37k-ért a mostanihoz hasonlót: [ASUS VZ249HE] Viszont ezeken is még mindig csak 1 digitális port van. Ez esetben valószínűleg asztalira kötném a 2 digitális portot.
2.) Picivel még olcsóbban is adnak hasonló monitort: pl [AOC 24E1Q] Ezen van DP + HDMI és megjelenésében is hasonló a jelenlegihez.
Ha ezt választom, egy DP-HDMI átalakító fog kelleni, ilyenkor esetleg nem észrevehető (pl késleltetésben), hogy az egyik natív DP, a másik átalakított?
Azt sem tudom mennyire lenne zavaró 2 valószínűleg eltérő panelt nézni. Most egy ASUS VW192s segít ki, de ez már önmagában is szemfájdítóbb, mint kellene.

Ennél többet nem szeretnék rá költeni mivel elégedett vagyok a mostanival is, grafikával nem foglalkozok, játék sem szempont, ha lesz is valami jobb VGA-m, 60HZ nekem oké.

Amint szerzek az asztaliba is egy SSD-t, azt használnám elsősorban, laptop egyetemi dolgok miatt kell inkább, pl beadandó programokat/projekteket azon intézem, mivel oda úgyis mindig hurcolom magammal.

Így leírva talán az 1. tűnik jobb döntésnek, de kíváncsi vagyok ti mit gondoltok? :R

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#104345) Teasüti válasza *Ropi* (#95991) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Úgy látom akkor ez a best buy fotós monitor?
Nem találtam jobbat színvisszaadásban, pedig erősen kutakodtam.
Majd lehet jövök segítségért a kalibráláshoz. Úgy tűnik az nem is lesz olyan egyszerű: e szerint vagy 10 változót kellett nekik buzerálni, mire kaptak vmi használható szaturációt. (Test Settings)

Ez amúgy nem hiba, ha a színtér emulációk rendre túlszaturáltak? Hogy lehet így dolgozni az emulációkkal?
Vagy majd magamnak választok kettőt, amit feltöltök a Cal1 és Cal2 memóriába és akkor onnantól csak azokkal dolgozok? Ha jól értem, akkor a hardveres kalibráció a monitoroknál a feltölthető ICC profilt jelenti. Ez esetben a Windows és az összes program CMS beállításai maradhatnak alapértelmezetten?
Bocsi a kezdő kérdésekért, sose volt még wide gamut monitorom.

[ Szerkesztve ]

(#104346) *Ropi* válasza Teasüti (#104345) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt a posztodat jobb lenne átlinkelned a monitor kalibrálós topikba, mert oda való: folytassuk ott a beszélgetést! :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#104347) Mofarguru válasza Qtya123 (#104331) üzenetére


Mofarguru
csendes tag

Akkor úgy hiszem eldőlt. Az LG lesz a befutó. Már ha kapható lesz.

Még egyszer köszönöm a válaszokat.

(#104348) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok!
Van ez a hír: CES 2020: három gamer monitort is villantott a Lenovo
A 32-es VA érdekel és annak egész jó az ára. Hol a trükk?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#104349) KAMELOT válasza IO.sys (#104348) üzenetére


KAMELOT
titán

A $ ára jó csak ameddigre ide ér lesz az 450€. Majd tesztek után kiderül jó e vagy sem.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#104350) RoliHero


RoliHero
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mivel szoktátok takarítani a monitort? Sima nedves rongy? Vagy valami specko folyadék?

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.