Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103201) Hópihe5


Hópihe5
tag

Valóban vannak olyan monitorok, amik tv-ként is funkcionálnak? amennyiben igen, hogy keressek rá a google-ba?
a lényeg, hogy az ilyen tv-s csatlakozót hozzá lehetne csatlakoztatni: [link]
Elsősorban tv-t szeretnénk, de sajnos csak kis méretű lenne ideális számunkra, ami max 20"-os, így gondoltam,hogy akár monitort is vehetnénk, mert azok általában kisebbek szoktak lenni.

(#103202) szasanyi válasza Hópihe5 (#103201) üzenetére


szasanyi
félisten

(#103203) atua válasza Hópihe5 (#103201) üzenetére


atua
aktív tag

DVB-C/T tunerrel kell rendelkeznie.
[link]

(#103204) Zizi123 válasza atti78 (#103200) üzenetére


Zizi123
senior tag

Nincs neki V-Sync bekapcsolva, es a monitor folyamatosan 144Hz-et mutat kikapcsolt freesync-el, tehat nem felezi latszolag a 144/2Hz-re a frissitest.

(#103205) szasanyi válasza Mclovin (#103195) üzenetére


szasanyi
félisten

Mert lehet, hogy nem látod? Nem mindenki szeme érzékeny rá, de engem a világból ki lehet üldözni vele.

(#103206) #99457024


#99457024
törölt tag

Sziasztok!

Monitort szeretnék vásárolni az újonnan vásárolt számítógépemhez.
Általános felhasználásra és némi játékra lenne használva. Fps játékokkal nagyon nem játszom, inkább az újabb játékokat szoktam kipróbálni, illetve elég sokat wow-ozom.
Milyen monitor lenne a legmegfelelőbb? Szükséges lenne a 144Hz? 50-60e Ft lenne a keretem rá. Esetleg ha ebben az árban nincs megfelelő feljebb mehetek 70e Ft körüli összegre.

(#103207) Gomisan válasza Zizi123 (#103199) üzenetére


Gomisan
tag

Csak egy vad tipp, de esetleg ha baromi régi a videokártya drivere, akkor az még nem biztos hogy kezelli rendesen a freesync-et.

(#103208) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!
A kovetkezo 1-2 honapban valoszinuleg osszerakok egy kifejezetten video es kep szerkesztesre szant asztali gepet. Fontos tudni hogy nem vagyok profi, nem ebbol elek, de egy atlag embernel tobbet filmezek, fotozok. Vannak penzes munkaim is, de az most jelenleg csaladi project miatt (baba) szunetel, de talan 1 ev mulva, talan picit koraban ujra szeretnek vele foglalkozni.
99% full hd anyagoat szerkesztek, 4K nem igen van kilatasban. Amennyiben ez barhogyan is valtozna kesobb, max a monitort kell cserelni, de jelenleg ez nem kriterium.
Ami miatt nem biztos hogy akarok varni addig a vasarlassal, az eleg szimpla meghalt az eddig hasznalt laptopom, igy nincs gepem.
nagyon fontos lenne, hogy nem profi set up-ot keresek, nem akarom hogy elguruljon a gyogyszer. Ar ertekben probalnam megtalalni a legidealisabb megoldast gep teren is, monitor teren is ami evekig megfelel.
7 even at egy Lenovo Ideapad Y580-an szerkesztettem, gyakorlatilag minden gond nelkul, tehat ehhez kepest kell nezni az upgradet.
Budgetet nem irok, mert nem szeretnem hogy az hatarolja be a hozzaertok mit ajanlanak, inkabb az hogy mi lenne a leirtak alapjan esszeru dontes.
nemzetkozi forumon, video szerkesztos blogon pl ajanlottak ezt:
Dell Computer Ultrasharp U2415 24.0
Szeretnem ha adnatok alternativakat, ajanlasokat.
koszonom elore is,
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#103209) frank04 válasza Mclovin (#103174) üzenetére


frank04
tag

Mi a kulonbség a 24G2U és a 24G2U5 között?
Csak a 144 vs 75 Hz? Többi ugyanaz?
Mert akkor ha amugy se nagyon menne 75 fölé az FPS, akkor aká az is jó lehet.

(#103210) Zsizske válasza Komplikato (#103190) üzenetére


Zsizske
kezdő

Koszonom szepen.
Neven nevezem a "leanyzot". Vettem egy gainward 1660 super vga-t. Van rajta dvi, hdmi, display port. Viszont a monitorom samsung sa300n led monitor, de azon csak dsub csati van. Ám van a fiok melyen valahol egy dsub-dvi atalakito amivel tudna mukodni. Ezert kerdeztem h igy kepes lesz-e a monitor a 60hzes kepfrissitesre.

Kesobbi tervek elso korben h teszek melle display porton egy 75hzes monitort. Itt nem fogja megkavarni a vga-t h egyik monitor 60hzes masik pedig 75?
Masodik korben pedig az a terv h melletennek meg egy ugyan olyan monitort mint az elobb 75hzel (az elso helyere), amin van hdmi port is, es igy lenyegeben 2 egyforma monitor maradna a vgan, egyik hdmi masik display porton.
Megvalosithato ez igy? :F

(#103211) Coller225


Coller225
tag

Sziasztok!

A monitorom beadta a kulcsot, (egy FULL HD LG, amit kb 35 ezerért vettem vagy 5 éve, és amivel elégedett voltam a mai napig), így most keresem ennek utódját.
Alapvetően munkára kellene, (fejlesztő vagyok). Játszani csak nagyon ritkán szoktam, erre a témára nem vagyok érzékeny, egyáltalán nem szempont, hogy temérdek Hz-et tudjon a monitor, vagy bármilyen gsync, freesync kompatibilis legyen. A témában való érdekeltségemet jól mutatja a gépemben leledző 750TI, amivel teljesen elégedett vagyok :D

Ami viszont fontos lenne:
-2560x1440 körüli felbontást szeretnék. ez nincs kőbe vésve, de a FULLHD-hoz képest mindenképp nagyobbat szeretnék
-Az eddigi 23-24 col után azt hiszem 25-26-27 col környéke lenne ideális a felbontás miatt, de ez sincs kőbe vésve
-legyen falra/konzolra szerelhető
-lehetőleg vékonyabb kávásat szeretnék
-2db egyformát szeretnék venni

Keretet nem feltétlenül írnék, de jó lenne minél olcsóbban megúszni :D

Előre is köszi a válaszokat!

(#103212) kssvirag


kssvirag
tag

Monitort vennék.
De dilemmába vagyok.
A régim egy 27" lg ips 60hz volt. Full hd.

32" 1440p szeretnék de tulon tul nagy az asztalomra, félek közelről nem lenne jó.

Ugyhogy lehet marat a méret a 27" , csak azt nem tudom hogy maradjak a full hd vagy 1440p legyen. 27" on melyik felbontást érdemes ?sokkal szebb a kép 1440p ?
Egy rx 5700xt mellé lenne, relativ hosszú távra.

1440p re 27" vagy 32" érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#103213) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok! Megjött a monitorom, 27" fhd, 144hz. Milyen videokártyát vegyek a gépbe, ha azt akarom, h 144hz-en menjen? Nem játszok, így nem kell hipererős kártya, de mi a minimum, amivel menni fog a 144hz?

[ Szerkesztve ]

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#103214) Tibro5 válasza kssvirag (#103212) üzenetére


Tibro5
senior tag

Én is féltem ettől, de mostmár imádom, el nem cserrélném kisebbre a 32" LG-met.

(#103215) kssvirag válasza Tibro5 (#103214) üzenetére


kssvirag
tag

Mennyire van közel!?
Nem zavaró? Milyen felbontásu?
Miről váltottál?:R

[ Szerkesztve ]

(#103216) Tibro5 válasza kssvirag (#103215) üzenetére


Tibro5
senior tag

24" FHD-ről váltottam 32" 1440p 144hz-re. 60 centis az íróasztal lapjának mélysége, azon teljesen hátra van tolva és teljesen jó, nem zavar egyáltalán.

(#103217) Gomisan válasza kssvirag (#103212) üzenetére


Gomisan
tag

Még ha maradsz is 27-nél, akkor is érdemes szerintem 1440p-re váltani (én pont így voltam, és imádom). Pláne ha maradsz a 60 (esetleg 75) hz-nél, az 5700xt simán elboldogul a játékok többségével high+ beállításokon.

(#103218) Mclovin válasza frank04 (#103209) üzenetére


Mclovin
senior tag

Igen, az előbbi 144hz, az utóbbi pedig csak 75hz.

(#103219) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

IPS montitort keresek, elsősorban programozás/net felhasználáshoz, viszont néha használnám képszerkesztéshez is. Alapvetően (az összefoglalóval összhangban) a DELL P2x19 sorozatát néztem ki. Ezek a felhasználáshoz (nyilván kalibrálni kell) megfelelőek szerintetek? Még a 24"/27" között vacilálok (lehet, hogy hosszabb távon 2 monitor lenne a géphez), főleg, hogy utóbbiból van egész jó ajánlat HA-n. Használt vásárlásánál mire érdemes külön figyelni?
Szerintetek érdemes hosszabb távon is FullHD-ban gondolkodni, vagy a 4k dolga is megszívlelendő (gondolom itt az 55k körüli keret lesz a szűk keresztmetszet)?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#103220) szasanyi válasza INTELligent (#103219) üzenetére


szasanyi
félisten

Képszerkesztés miatt és hosszú távú megoldásnak sem ajánlom a 24" FullHD monitort. 27" és inkább1440p vagy 4K mindkét feladatra jobb, de játékra nem feltétel nékül. Mégpedig azért azért, mert nem elég akármilyen PC alá.
Fontos, hogy az esetben mennyi lenne a rááldozható keret, mert az 55k esetén kell agyalni, hogy 1440p vagy 4K. :N

[ Szerkesztve ]

(#103221) Zizi123 válasza Gomisan (#103207) üzenetére


Zizi123
senior tag

Legujabb. :(

(#103222) bencze


bencze
senior tag

Hali, második monitort keresek, pl filmnézésre (netflix) amíg egyéb megy a nagy monitoron. A régi emlékeim alapján egy P2417H jónak tűnik, ennek egy korai változatát használtam pár évig, azt hiszem a 12-est. 24-nél nagyobb nem fér el tuti az asztalon, így is necces. Jó ha lehet forgatni függőlegesre, esetleg böngészés, dokumentum olvasás ilyesmire.
Ez jó lesz, vagy milyen hasonló a best buy jelenleg? Nem feltétlen aktuális akcióhoz kötött érdekel, Németországban veszem.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#103223) laszlopapp21


laszlopapp21
újonc

Sziasztok!
Monitorválasztás előtt állok, és nem tudok dönteni.
Laptophoz szeretném majd csatlakoztatni minidisplay-display porton
(Asus Strix GL502VM, I7 7700HQ, GTX1060 6gb, 16 gb ram, g-sync kijelző)
Jelenleg egy régi 24" 1080p 60Hz monitort használok, és eléggé fárasztó a szememnek.
Mmorpg játékokkal játszom jelenleg max beállításokon, amin általában megvan a 100-110 fps, viszont vannak olyan esetek, amikor leesik az fps 30 alá is akár.
Mindenképp maradnék az 1080p 24" vonalon, 1440p-t esélytelen lenne kihozni a gépből.
Ami a fejtörést okozza, az a g-sync/freesync közti választás.
Szerintetek érdemes lenne egy G-sync monitort venni ami 1-144hz-ig támogatja a frissítést, vagy inkább spóroljam meg az árkülönbséget és elégedjek meg egy freesync monitorral?
Illetve milyen panelt ajánlanátok? IPS vagy TN?
A vásárlásra kb 100k lenne.
Ezt a monitort néztem ki eddig: [link]

Előre is köszönöm a segítséget!

(#103224) Mahdi


Mahdi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Monitort szeretnék cserélni.

30-32-es monitorban gondolkodom, most jelenleg egy nvidia 1070 ti-s videókártyám van. Kizárólag játszom a gépen, minden új játékot kipróbálok. Szóval fps, rts is szóba jöhet.

Max bruttó 250 ezer Ft-ig keresek monitort.

Azt gondolom, hogy el kellene menni a 144 Hz-es monitorok irányába, de ennél messzebbre nem látok a témában :(.

Mit javasolnátok? Az elképzelhető, hogy a videókártya frissítve lesz 2070-esre.

Előre is köszönöm!

Üdv

(#103225) fahrii


fahrii
őstag

Sziasztok,

Elkezdtem barátkozni a gondolattal, hogy lecseréljem a régi ASUS PB278QR monitoromat. Jelenleg a fő szempont hogy egy szemnek kímélőbb (nem pwm-es) monitort találjak magas képfrissítéssel. Ki is néztem egy AOC AG271QX típust kerek 104.000 Ft-ért az Alzától. A gépet munkára használom (programozás), illetve ritkán játékra. Szerintetek a kinézett típus megfelelne az igényeimnek? Esetleg tudnátok ajánlani más típust?

+1 Egy makulátlan állapotú garanciális ASUS PB278QR-nak milyen lehet a használt piaci ára?

Előre is köszönöm! :R

(#103226) Zsizske


Zsizske
kezdő

Neven nevezem a "leanyzot". Vettem egy gainward 1660 super vga-t. Van rajta dvi, hdmi, display port. Viszont a monitorom samsung sa300n led monitor, de azon csak dsub csati van. Ám van a fiok melyen valahol egy dsub-dvi atalakito amivel tudna mukodni. Ezert kerdeztem h igy kepes lesz-e a monitor a 60hzes kepfrissitesre.
Kesobbi tervek elso korben h teszek melle display porton egy 75hzes monitort. Itt nem fogja megkavarni a vga-t h egyik monitor 60hzes masik pedig 75?
Masodik korben pedig az a terv h melletennek meg egy ugyan olyan monitort mint az elobb 75hzel (az elso helyere), amin van hdmi port is, es igy lenyegeben 2 egyforma monitor maradna a vgan, egyik hdmi masik display porton.
Megvalosithato ez igy? :F

(#103227) Mclovin válasza Zsizske (#103226) üzenetére


Mclovin
senior tag

ha IGP-s a processzorod, akkor rátudod kötni a 60hz-s monitor-t az alaplapra, az 75hz-es monitor pedig futhat a VGA-ról.

(#103228) fahrii válasza fahrii (#103225) üzenetére


fahrii
őstag

Elég komikusan hat, hogy a monitort típusa vezet a hírdetés linkjére. Nem tudatos volt... Sajnos szerkesztési időn kívül vettem észre, sajnálom. :W

(#103229) xmad


xmad
őstag

sziasztok ez pixelhiba?

(#103230) HookR válasza HookR (#103109) üzenetére


HookR
addikt

Még talán korai kimondani a verdiktet, de egyelőre olybá tűnik, hogy ez a megoldás (miszerint az adaptív frissítési tartomány alsó értékét megnöveljük 48-ról 58-ra) beválni látszik, azóta nem jelentkezett a fekete képernyő FreeSync használata esetén.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#103231) DonDennis


DonDennis
senior tag

Péntek óta használok egy Dell S3220DGF monitort, Oázisból rendeltem pixel garival és professzionális kalibrálással, 00:05 kor megrendeltem és már 15.00 kor át is vettem szóval ez egy hatalmas plusz pont a boltnak.

Na de a monitorról:
Én előtte egy LG 34UC79G-B monitort használtam amivel megvoltam elégedve csak mivel a rendszerem jócskán erősödött ebben az évben így szerettem volna egy 1440p-s monitort, és jó volt a 34 colos 21:9-es képarány mert tényleg elég látványos de komoly játékra nekem nem jött be, én sokáig komolyabb szinten css-tem és végig 16:9 es felbontásban, és hiába volt jó a 144Hz és a 21:9 de kb csak hobbysta voltam nem tudtam sose olyan szinten játszani mint régen (nyilván nem csak emiatt, hanem már nem is játszok annyit). Egy szó mint száz nem jött be a 21:9, viszont tudtam hogy a 27 col kevés lenne 16:9-ben így már csak a 31,5 maradt. Szerencsére megtaláltam a a tesztet a monitorról ahol az input lagra kapott 9.6-os értékelésen nagyon fennakadtam, és élőben is produkálja és brutális kb TN szint! Végre újra adja a játék :D , mellé még jön a 165Hz és a Dell szintű atom jó minőség! Hát mit mondjak nagyon komoly ez a monitor, a feketék szépek, de ez elmondható a színekről is (nem tudom a kalibrálás miatt), a HDR miatt ha az ember szereti akkor kb egy nap előtt ül, olyan világos a monitor, tehát szerintem maximálisan ajánlott!

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#103232) szasanyi válasza fahrii (#103225) üzenetére


szasanyi
félisten

Használt alkatrészek topikja: ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás

(#103233) HookR válasza DonDennis (#103231) üzenetére


HookR
addikt

Megnéznél nekem 2 dolgot?
- Pl. ezt az oldalt le-fel görgetve mennyire durva a black ghosting?
- Tapasztalsz-e olyat, hogy a kép két szélét alacsony szögből nézve (pl. középen közel hajolsz a monitorhoz) szinte teljesen sötétbe vész a szélső 5-10 pixel? Mintha a káva árnyékot vetne rájuk és teljesen eltűnnének?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#103234) DonDennis válasza HookR (#103233) üzenetére


DonDennis
senior tag

1. Hát nekem nincs zavaró ghosting, legalább is nekem nem feltűnő
2. hát ha 10cm-re hajolok a monitorhoz akkor látok ilyen jelenséget igen

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#103235) Chosen válasza xmad (#103229) üzenetére


Chosen
addikt

Rossz a kábel, vagy nem jó az érintkezés, nem elég stabil a helyén. A pixelhiba nem mozog, fix helyen van. Monitor hiba/gond topikba is benézhetsz vele.

(#103236) fahrii válasza szasanyi (#103232) üzenetére


fahrii
őstag

A kérdésem elsősorban arra vonatkozott szemfáradság szempontjából előnyösebb-e egy 144hz-es flicker-free monitor a jelenlegi 60hz-es PWM-es ASUS PB278QR-nál.

(#103237) szasanyi válasza fahrii (#103236) üzenetére


szasanyi
félisten

Ahhoz képes igen. Amire rávilágítottam az egy másik része a dolognak amit érdemes átgondolni egy valag pénz kilapátolása előtt (már ha az számít). ;)

(#103238) HookR válasza DonDennis (#103234) üzenetére


HookR
addikt

"1. Hát nekem nincs zavaró ghosting, legalább is nekem nem feltűnő"
Félreértéseket elkerülendő: Ilyenkor folyamatosan gördíted a böngészőben a tartalmat (pl. oldalsó csúszkát fel-le húzogatva)? Vagy száz pixeleket ugrik az egér görgőjével léptetve (mert nincs beállítva smooth scrolling)? Utóbbi esetén lehet nem annyira feltűnő...

Illetve még egy kérdés: Ugyanazon az oldalon a táblázat alatt van egy terjedelmes lábléc navigációs linkekkel, aminek sötétszürkéből sötétszürkébe hajló színátmenetes háttere van. Az a háttér nálad folytonos színátmenet, vagy árnyalatonként jól elkülönül (~betű magasságnyi) sávokra?

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#103239) fahrii válasza szasanyi (#103237) üzenetére


fahrii
őstag

Igazából ezert írtam ide, hisz ebben most van egy jókora impulzus vásárlás is. Amennyiben úgy gondoljátok ez a váltás "valag pénz kilapátolása" kategória akkor passzolom a váltást.

(#103240) szasanyi válasza fahrii (#103239) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem egészen ezt mondtam. Azt mondtam, hogy nem lesz kihasználva a monitor azon képessége amitől jobb és drágább, ha lesz mellette arra alkalmas PC (főleg dVGA bár a amellé meg a CPU is fontos lehet). Ha ez később meg lesz akkor minden téren egyértelmű előnyt fog jelenteni.

(#103241) Coller225 válasza Coller225 (#103211) üzenetére


Coller225
tag

Ebben valaki esetleg tud segiteni? :F

(#103242) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Van tapasztalat a HP ProDisplay P232 típusú monitorral?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#103243) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#103088) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megjött az AOC Q3279VFW (nem VFWD8) monitorom. Egy darabig birkóztam vele, érdekes módon az összes előre beállított szín erősen piros túlsúlyos, még a cool beállítás is. A színvilág dolgot nem igazán értem, ha megnyitok egy fájlkezelő ablakot, akkor annak fehérnek kell lennie. Ha nem fehér, akkor nem jók a szín beállítások.

User kézi beállításokkal már frankó lett a szín kérdése, miután az R és a G masszívan vissza lett véve (7-12-50).
Game shadow beállítás 40-es értéken, Game color 12. Contrast 80, brightness 85.

A VA panelekre jellemző, oldalirányú mozgás lassabb követése gyors játék teszt alapján 50FPS-nél minimális, 30FPS-nél viszont látványos (itt most nem volt engedélyezve a freesync, mert Linux alatt teszteltem és még nem állítottam be). Szóval olyan beállításban célszerű játszani ezzel a monitorral, ahol 50-60FPS azért megvan.
Maga a játék nagy élmény ezen a monitoron, köszönhetően a magas statikus kontraszt aránynak. Ami fekete, az fekete. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#103244) dubplate5


dubplate5
csendes tag

Sziasztok!
Keresem 10+ éves monitorom utódját.
Jelenlegi konfigot i5-8400 és GTX1660Ti alkotja. 1920x1080 FHD felbontásra tervezek és 24" méretben. Hosszú távra tervezek, ezért szeretném a 144hz és a Freesync/G-sync kompatibilitás előnyeit kihasználni. Keretem kb. 70-90e lenne, ebből szeretném kihozni a legjobb ár/érték arányt a black friday alkalmával. Fő felhasználása játékok (MMORPG, RTS, szimulátor, ritkán FPS) lennének, ezen kívül a szokásos multimédiás dolgok.
Ahogy láttam ebben a kategóriában TN panelesek jöhetnek szóba, kérdésem az is, hogy jobban járok ha esetleg beérem a 75Hz+IPS kombóval?
Jelenleg 4 monitort néztem ki [LINK] , szeretnék hozzáértő segítséget kérni a választásban, természetesen nyitott vagyok más márkák tipusaira is amennyiben tudnátok ajánlani hasonlót.

Előre is köszönöm!

(#103245) CPT.Pirk válasza dubplate5 (#103244) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha csak ritkán tolsz FPS-t, akkor szerintem a TN panel az utolsó, amiért érdemes pénzt adni. Főleg 80-90k körül. Inkább így néz ki a helyzet, a felhasználási igények szerint, hogy:

Gyorsabb panel, élénkebb színek: -> IPS
Valóban sötét fekete, nagy kontrassztal: -> VA

Bővebben a témában olvasd el az összefoglalót itt, nagyon részletes.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#103246) fahrii válasza szasanyi (#103240) üzenetére


fahrii
őstag

Igazad van. Egyébként a gép talán még képes is lehetne rá (ryzen 2700, rx580, 16gb), de én főleg single játékokat játszom, ahol a 60 fps bőven elég. Esetleg erről mi a vélemény: LG 34UM69G-B
Ez sokkal inkább érzem az igényeimre szabottnak.

(#103247) N0bu válasza fahrii (#103246) üzenetére


N0bu
csendes tag

Kicsi a pixelsűrűsége :( Ekkora átmérőhöz már kell az 1440p különben pixelesek a betűk böngészésnél,legalábbis engem nagyon zavart.

(#103248) Chosen válasza Coller225 (#103241) üzenetére


Chosen
addikt

Olcsóbbak között az AOC Q3279VWFD8-t szokták ajánlani 1440p-ben, de azt nem lehet falra szerelni sajnos.

Ha a képfrissítés nem szempont, akkor lényegében bármelyik nagy gyártó 1440p IPS monitorát veheted tetszés szerint. Itt szemezgess és nézz ki pár példányt ami tetszik: [link]

Dell munkára általában garantáltan jó szokott lenni, de Asus, LG, Acer, esetleg HP is jó lehet. Ha leszűkítetted a kört és még mindig nem tudsz dönteni, akkor írj ide újra a kiszemelt típusokkal nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#103249) Vitee


Vitee
aktív tag

Sziasztok!

A mai korábbi témához hozzászólva. Én is egy 144hz-es AOC C24g1-et vettem, és több hasonló kommentet is olvasok, itt ph-n és külföldi fórumokon is, hogy a Freesynccel van valami gebasz.
Több játéknál is ha be van kapcsolva, background flickering van és a játék is "furábban" fut. Példa a BF5 ultrán 120+ fps bőven megvan, de mégis fura valami ahogy mozgatom az egeret, forgolódok a kamerával. Freesync ki és hopplá megjavult. Nincs flickering és a mozgás is vajsima.
Battlefront 2 150-200fps-el ugyan ez.
Overwatch a lehető legmagasabb részletességgel is 150-190 fps és megvan a flickering de ennél a játéknál a ki-be kapcsolása a Syncnek a villódzáson kívül nem befolyásol semmit úgy ahogy a Fortnitenál sem, az is csak villog, de nem fut rosszabbul.
Gondolhatnánk, hogy túl sok az fps, a Freesync tartományból kiesik, korlátozzuk le 120-ra vagy 144-re vagy 138-ra vagy 100-ra...
Nem segít egyik se... Példa erre a Metro Exodus vagy a Rise Of The Tomb Raider. Metro ultrán vagy Extremen sok helyen leesik 60-70fps-re is van ahol pedig 130 is megvan.
Ilyenkor jönne jól a Freesync cimbora.
Igen ám, de az nem tetszik neki, valamiért fura az egész ha mozgatom az egeret, forgolódok a karakterrel. Amint kikapcsolom megszűnik, és jó lesz.
A Tom Raidernél pedig pont fordítva. Ott ha benyomom akkor lesz jobb.
Akkor ez az egész mégis hogyan működik? A Freesync lenne hivatott megszüntetni a nem szeretem tearinget, akadást, satöbbi, de ha kikapcsolom, úgy kapom meg ugyan azt az eredményt, vagyis a "Smooth" játékélményt?
Most jönnek majd a kommentek, hogy hülye vagy, nekem tökéletes, nekem is ilyen monitor van, a tied zsákfos, vidd vissza, szar vagy.
De nem.
Nagyonsok ilyen kommentet találni, akiknek ugyan ez a problémája, úgy ahogy ma is volt róla szó, hogy kikapcsolt Synccel kapjuk azt amit egyébként kellene?! Vagy csak fordítva működnek a gombok? :DD
Szerintem itt a videókártya driverek lehetnek a ludasok!?
Nekem egy RX 5700XT van. A megoldást egyelőre abban látom, hogy minden játéknál megnézem mit szeret, aztán oda vissza kapcsolgatom, ahhoz képest, hogy éppen mikor, mivel játszom.
Alacsony fps-nél tearinget, széteső képet eddig nem láttam, csak az alacsony képfrissítés miatta lévő "lagot", lassúságot.
Pedig erre nagyon érzékeny vagyok, minden lófüttyöt észreveszek, ezért is érdekes, hogy Freesync offnál, alacsony fpsnél ami legyen 60, miért nincs Tearing?. Hiszen itt már nem állítja a képkockához a képfrissítést, hanem fixen 144-et tud.
Mit gondoltok erről?

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#103250) INTELligent válasza szasanyi (#103220) üzenetére


INTELligent
senior tag

Szia!

Rendben, köszönöm, megnézem a lehetőségeket ennek fényében :).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.