Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103101) ( V ) válasza ron8 (#103100) üzenetére


( V )
veterán

:K Szerintem igen. Bár hosszú távon elvileg évente kéne megismételni a manővert (illetve hardver komponens - pl VGA csere esetén).

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#103102) szasanyi válasza ron8 (#103100) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez monitor és felhasználás függő. Egyes típusok jó közelítéssel vannak gyárilag kalibrálva és óvan akinek ez nem fontos egyáltalán. Annyi előnye lehet még, hogy egyúttal le tudják ellenőrizni pixelhiba - esetleg vmi más anomlália, mondjuk foltos és/vagy bevilágítás - van-e. Ezzel fölösleges küldözgetést és várakozást is el lehet kerülni.

(#103103) ron8


ron8
senior tag

Értem, lehet akkor ezen spórolok inkább, a keret nem igazán engedi a plusz 6k-t.
( V ), szasanyi Köszönöm!

(#103104) szilvaspet


szilvaspet
tag

Sziasztok!
Egy alap játék pc-hez (i3 4150 Nvidia GTX1050 2GB) szeretne a gyerek 144Hz-es monitort. Most sima 22-es 60Hz FHD monitort használ.
Ha jól értelmezem, az olcsóbb FreeSync monitorokkal (51.000-től már van) nem lesz javulás a 60 Hz-hez képest, csak ha G-Sync-est veszünk - drágábbak, szűkebb választék (Acer Predator 24" 68.000).
Persze cpu meg a vga lesz majd fejlesztve, de így érdemes 144Hz-es monitort venni? Lesz előrelépés?

Köszi, Péter

[ Szerkesztve ]

(#103105) Tomko78 válasza szilvaspet (#103104) üzenetére


Tomko78
őstag

freesync is van előre lépés 144 hz meg nem lesz vörös nyúl szemem ha nyomja a játékot 18 órán át :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#103106) goodwill


goodwill
tag

Sziasztok

Ezekből melyik a dobogós szerintetek?
[Monitor]

Milyen lehet egy vakon repülni? Olyan mint egy hülyén halni meg?!

(#103107) HookR válasza szasanyi (#102986) üzenetére


HookR
addikt

Felraktam az aktuális legújabb NVIDIA drivert (441.20) és először úgy tűnt, nem csinálja, de ma egy másik játékkal ugyanúgy előjött, sőt még rosszabb volt (egy alkalommal nem 2-3 másodpercre ment el a kép, hanem kb. annyira jött vissza ~15 másodperc alatt :U ). Nem tudom hol a hiba, de így hiába van FreeSync, ha bizonyos játékot alatt élvezhetetlen...

Minél jobban beleásom magam elveszek a monitorválasztás ingoványában, annál inkább az a benyomásom, hogy rózsaszínködös tévhit azt gondolni, hogy találni jó monitort. Valójában a cél az, hogy olyat találjunk, aminél a legkevésbé feltűnőek a technológiai korlátoltságok és kiforratlanságok. Jó tanács a monitort keresőknek:
Addig jó, amíg nincs fogalma az embernek arról, milyennek kellene lenni a jó monitornak. Ne ássátok bele magatokat! 'Ignorance is a bliss'...

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#103108) szasanyi válasza HookR (#103107) üzenetére


szasanyi
félisten

Az sem mondható, hogy azért mert nem G-sync kompatibilis mivel azt írtad AMD kártyákkal is jelentkezett a hiba... érdekes. Monitorhiba lenne? Esetleg ACER-nek nem írtál mailt a hibáról, hogy mit tudnak róla?

(#103109) HookR válasza szasanyi (#103108) üzenetére


HookR
addikt

Először a Dell S3220DGF kapcsán olvastam róla külhoni véleményekben, de egyáltalán nem újkeletű probléma. Már 2-3 éves bejegyzésekben is említik más modellek kapcsán. Egyáltalán nem biztos, hogy a monitorokkal van a baj, lehet hogy bizonyos monitor/VGA/kábel/driver/játék kombinációkkal jön csak elő. Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#103110) szasanyi válasza HookR (#103109) üzenetére


szasanyi
félisten

Én egy LG 27UK650 monitort használaok, szerintem az áráért a legjobb darab. Aki hasonlót szeretne annak csak ajánlani tudom.
Ennek sem mínősítette az NV a G-sync kompatibilitását, de még egyetlen játékkal sem volt G-sync problémám (RTX2080).

(#103111) HookR válasza szasanyi (#103110) üzenetére


HookR
addikt

Nálam egyelőre DOOM (2016) és Assassin Creed Odyssey alatt jelentkezett. Ezeket próbáltad?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#103112) Chaser válasza szilvaspet (#103104) üzenetére


Chaser
titán

olyat kell venni ami fresynces és tud nv syncet is - tehát nem direkt gsynces -
játéktól függ a "javulás" mértéke, biztos van olyan játék amit lazán tol 100fps-sel is az 1050ti, és olyan is ahol már csak 10-20-at tud
ha most nem is használja ki teljes mértékben, majd később igen, illetve sokak szerint már netezni is már sokkal jobb ilyen monitorral
érdemes jól utána olvasni, gyakorlatban mit tud az adott monitor
ritings
newegg és amazon véleményezések, de sokszor itthoni árukeresőn is vannak hasznos infók

privátra azért nem válaszolok ilyen kérdésekre, mert:
itt talán látja más is, tehát lehet másnak is hasznos
és ha mindenkinek pm-ben válaszolnék egész nap kevés lenne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103113) betyarr válasza betyarr (#103091) üzenetére


betyarr
veterán

Dell S2419H ---> ez mennyire számít jó vételnek a korábbi hsz feltételeihez igazodva?igaz picit több 40k-nál...

(#103114) HookR válasza Chaser (#103112) üzenetére


HookR
addikt

"sokak szerint már netezni is már sokkal jobb ilyen monitorral"
Megerősíthetem. Akár egy böngészőben történő görgetés is jobb élményt ad nagy frissítési rátával. Nélkülözhetetlen? Nem. De miután egyszer megtapasztalja az ember, nem szívesen vált vissza.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#103115) Chaser válasza HookR (#103114) üzenetére


Chaser
titán

ez fogott meg a 144hz-ben, típustól és egyéb nyűgöktől fügetlenül kb minden ilyen monitér véleményezésnél olvasni ilyet legalább egyet
de nyilván szubjektív is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103116) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Sziasztok,

27 col, 1440p és 144Hz-es monitorok közül mi az ajánlott típus úgy 120 ezer forintig? Illetve mivel egy Gtx 1070-es kártyával vagyok, nem nagyon valószínű, hogy egy darabig meglenne a 100+ fps ezen a felbontáson, így ennek fényében akár 75Hz-es monitort is ajánlhattok.

Az alábbiakon gondolkodom, de a Samsungról azt olvastam, hogy a panel nem egy nagy eresztés színekben, az Acer-nek meg zavar, hogy 6bit+frc-s a panelje VA ellenére is...
Esetleg harmadiknak még az AOC-ot tudom elképzelni, de arról nem tudok sokmindent.

Samsung
Acer
AOC

Illetve kérdésem, hogy látványban mekkora előrelépés lesz szerintetek egy 25 colos 144Hz-es 1080p monitorhoz képest?

Erről lenne szó, természetesen bekalibrálva.

Segítségeteket köszönöm! :R :R :R

(#103117) betyarr válasza betyarr (#103113) üzenetére


betyarr
veterán

valaki?

(#103118) szasanyi válasza HookR (#103111) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, nálam hibátlan. Pedig február óta van meg, és már volt pár driver használva szóval az sem befolyásolta a Freesync módot. Ennel a monitornál 42-60 FPS között működik, ami nagyon jó lévén 4K szóval itt az RTX2080 is "izzad".

(#103119) Chaser válasza Scarletiel (#103116) üzenetére


Chaser
titán

"27 col, 1440p és 144Hz-es monitorok közül mi az ajánlott típus úgy 120 ezer forintig? "
semmi, sztem nincs is annyiért
130-tól van egy acer, 160-tól lg
aoc-ről találsz elég véleményt review fronton, de itt is ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103120) Chris1983107


Chris1983107
tag

Sziasztok!

Egy kis tapasztalat megosztás. Megérkezett a Gigabyte Gigabyte Aorus AD27QD. Első 144Hz-es élményem és őszintén szólva tényleg brutál a különbség. 4k 60Hz mellé vettem, de mostantól azon max. csak videót nézek vagy szerkesztek. :DD Szerencsére 0 pixelhibával jött. Az IPS glow nem vészes, a másik monitorom is (LG) IPS, szóval nem ért meglepetés. Rengeteg beállítási lehetőség van, még csak most ismerkedem vele. Ami meglepett, hogy iszonyat masszív. Rohadt nehéz és a talpával komoly sérüléskét lehetne okozni. :DDD Nekem nagyon tetszik. A képe kiváló még gyári beállítások mellett is. (Az én szememnek) A HDR élmény, hát azt tudjuk, hogy a VESA400-as tanúsítványnál inkább csak jelképes, de amúgy használható. Próbáltam sztori alapú játékkal és competetive fps-el is. Teljesen más élmény a 144Hz, főleg egy COD esetében. A G-sync kompatibilitás tökéletesen működik NVDIA kártyámmal.

Szóval eddig elégedet vagyok! :)

[ Szerkesztve ]

(#103121) Chaser válasza Chris1983107 (#103120) üzenetére


Chaser
titán

annyiért legyen is jó... :) használd egészséggel!

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103122) Chris1983107 válasza Chaser (#103121) üzenetére


Chris1983107
tag

Köszönöm :DD

(#103123) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Sziasztok,

RTX 2060 super / 5700XT mellé (még nem vált el melyik lesz) keresek új monitort egy 27"/FHD/80hz Acer helyett. A 27" méret és IPS panel az fix, árban pedig nem szívesen mennék 80 ezer fölé. A dilemma az, hogy a 144hz, vagy az 1440p hozna minőségibb javulást.

A két jelölt:

Philips 275E1S (1440p, 75hz)
AOC 27G2U (1080p, 144hz)

Redditen utánanézve a legtöbben a 144hz-et javasolnák, de engem személy szerint sose vonzott kompetitív világ, az AAA multis játékokban is szívesebben játszok max grafikán mint csutkára lehúzva mindent hogy jobban látszódjanak a 100 méterre lévő ellenfelek így az 1440p fele hajlok. Kíváncsi vagyok hogy az ittenieknek mi a véleménye, és hogy az említett típusok ajánlottak-e a maguk kategóriájában. a 144hz/1440p monitorokat inkább hanyagolnám mert egyrészt 2x annyiba kerülnek, másrészt a brutális hardverigény pár éven belül csődbe vinne, ha ki is akarom használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#103124) Chaser válasza Meridius11 (#103123) üzenetére


Chaser
titán

sztem azzal az aoc-vel ne feltétlen akarj közelebbi barátságba kerülni, azt viszont döntsd el, 144hz/fhd vagy 1440p/kevesebb hz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103125) Gomisan válasza Meridius11 (#103123) üzenetére


Gomisan
tag

Részemről amit írsz az alapján egy szavazat az 1440p-re, rohadt jól néz ki. Nemrég váltottam 75hz/FHD-ról 144hz/1440p-re (szintén 27-es monitoron) és hogy őszinte legyek a nagyobb felbontás sokkal észrevehetőbb, mint a nagyobb képfrissítés. Bár lehet csak azért mondom ezt, mert 70-100 fps között is tükörsíma az élmény és emiatt jobban ki tudom élvezni a nagyobb felbontást is.^^ De pl. akad olyan játék, amiben muszáj voltam beállítani a 60 FPS limitet (csak így szűnt meg a stuttering) és úgy is nagyon szép folyamatos és nagyon szép 1440p-ben. Én is sokat gondolkodtam hogy ne maradjak-e a FHD-nél, de nagyon nem bántam meg, hogy váltottam 1440p-re.

[ Szerkesztve ]

(#103126) Scarletiel válasza Chaser (#103119) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Értem. Esetleg be tudod linlkelni nekem azt az Acert? Még gondolkodok erősen rajta, igazából nem tudom megéri-e. Ha ámulatba esnék a látvány külömbségtől kevésbé haboznék, de a jelenlegi Acer monitorom is be van kalibrálva és számomra TN panelhez képest álom képet ad. Csak az a fránya pénz ne égetné a zsebem állandóan ha van egy kis megtakarítás^^ :R

(#103127) Ratchent válasza Meridius11 (#103123) üzenetére


Ratchent
csendes tag

Nekem is ez van >> AOC 27G2U semmi baj vele pixel hiba nincsen kuponozva 68 ezer,én meg elégedéssel használom az LG-után aminek szörnyű volt a bevilágítása

[ Szerkesztve ]

(#103128) Chaser válasza Ratchent (#103127) üzenetére


Chaser
titán

nem riogatni akarok vele senkit, de utána tud olvasni bárki az aoc-nek
nemrég itt ketten vettek és mindkettő defektes volt, az csak egy dolog, de bármelyik modelljét néztem mindnél feltűnően sok defektes van véleményekben, későbbi meghibásodás terén is
nyilván nem mind, mert már rég becsődöltek volna, de több mint konkurenciának
bevilágítás 500-es monitoron is lehet hitvány, szerelés minőségétől agyban függ

Scarletiel
ha égeti a zsebed utald át nekem ( :
nem tudom kapásból a tjpust, de ha ák-n rákeresel biztos kidobja paraméterek alapján

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103129) Zizi123 válasza Chris1983107 (#103120) üzenetére


Zizi123
senior tag

En is GigaByte-ot szeretnek venni, koszonom a beszamolot.
Nezegettem a ficsoroket, de 1 reszerol azt sem tudom, hogy micsoda, es mire jo.
AIM Stabilizer, ANC, Game Assist, stb:
GameAssist:
A GameAssist lehetőséget ad arra, hogy többféle, egyéni célkeresztet hozz létre, ami nagy segítséget nyújt a csatatéren. Ez rendkívül hasznos, ha egy lövöldözős játékot játszol és a játékban célkereszt nem érhető el. A képernyőn megjelenő időzítő méri az eltelt játékidőt, a számláló pedig segít a játékosnak, hogy kiszámítsa az ellenfél kellékeinek fogyását, vagy bármilyen egyéb más számolásban segítse a játékost. A kijelző igazítási vonalai funkciója lehetővé teszik a felhasználók számára több monitor hajszálpontos összeillesztését, így egészen könnyűvé válik a többképernyős beállítás, minden monitor tökéletesen fog sorakozni. "
WTF???
Lovoldozos jatekban amikor nincs celkereszt??? Ez eleg ritka szituacio szerintem...

"A képernyőn megjelenő időzítő méri az eltelt játékidőt, a számláló pedig segít a játékosnak, hogy kiszámítsa az ellenfél kellékeinek fogyását, vagy bármilyen egyéb más számolásban segítse a játékost."
Ezt sem tudom igazan elkepzelni! Szol, hogy most fogyott ki a loszere az ellensegnek??? :))
Inkabb adnak 15eFt-al olcsobban, es 1 percig nem gondolkoznek, hogy megvegyem-e.
:W

(#103130) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

A kovetkezo 1-2 honapban valoszinuleg osszerakok egy kifejezetten video es kep szerkesztesre szant asztali gepet. Fontos tudni hogy nem vagyok profi, nem ebbol elek, de egy atlag embernel tobbet filmezek, fotozok. Vannak penzes munkaim is, de az most jelenleg csaladi project miatt (baba) szunetel, de talan 1 ev mulva, talan picit koraban ujra szeretnek vele foglalkozni.
99% full hd anyagoat szerkesztek, 4K nem igen van kilatasban. Amennyiben ez barhogyan is valtozna kesobb, max a monitort kell cserelni, de jelenleg ez nem kriterium.

Ami miatt nem biztos hogy akarok varni addig a vasarlassal, az eleg szimpla meghalt az eddig hasznalt laptopom, igy nincs gepem.

nagyon fontos lenne, hogy nem profi set up-ot keresek, nem akarom hogy elguruljon a gyogyszer. Ar ertekben probalnam megtalalni a legidealisabb megoldast gep teren is, monitor teren is ami evekig megfelel.

7 even at egy Lenovo Ideapad Y580-an szerkesztettem, gyakorlatilag minden gond nelkul, tehat ehhez kepest kell nezni az upgradet.

Budgetet nem irok, mert nem szeretnem hogy az hatarolja be a hozzaertok mit ajanlanak, inkabb az hogy mi lenne a leirtak alapjan esszeru dontes.

nemzetkozi forumon, video szerkesztos blogon pl ajanlottak ezt:
Dell Computer Ultrasharp U2415 24.0

Szeretnem ha adnatok alternativakat, ajanlasokat.
koszonom elore is,
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#103131) Chaser válasza Zizi123 (#103129) üzenetére


Chaser
titán

ilyen kategóriában te sem gondolod komolyan, hogy 15e ft-on múlik ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103132) Zolom89


Zolom89
senior tag

Hali egy kis segítség kellene elvesztem a labirintusba a sok lehetőség miatt.
IPS Monitort keresek olyan 65ezerig max. YouTube néha egy egy sorozat meg Single game az amire használnám. Szoval 120/144hz monitor felesleges...

23-27”ig mi az ami nagyon jó vétlenek számít ebben az kategóriába? Köszi a segítséget

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#103133) szg88


szg88
őstag

Sziasztok! Lehet, hogy ez itt off téma, de egy kérdésem lenne. Vettem egy monitort (Samsung cf391) és elméletileg nem lehet rajta tévét nézni. De nem bírtam megállni és kíváncsiságból rádugtam a médiaboxra és megy rajta az adás. Lehet buta kérdés, de okoz valami problémát ha így is használom? Nem teszi tönkre? Nincs ilyenben tapasztalatom.

(#103134) Ratchent válasza szg88 (#103133) üzenetére


Ratchent
csendes tag

Semmi baja nem lesz ;)a médiabox is elvileg egy számítógép

[ Szerkesztve ]

(#103135) Meridius11 válasza Chaser (#103124) üzenetére


Meridius11
aktív tag

1440p-ben az Acer VG270UBMIIPX az még ajánlott típus? A Philipsről szinte semmi infót nem találok sajnos, így zsákbamacska lenne.

(#103136) Zizi123 válasza Chaser (#103131) üzenetére


Zizi123
senior tag

De. Az embernek legyenek elvei.
Pl: Nem adok 160eFt-nal tobbet monitorert :)
Foleg ha csupa olyan kocsog funkciokkal van tele, amit valoszinuleg soha nem kapcsolok be.

Elobb-utobb ott fogunk tartani, hogy le fog tudni fagyni a monitor a sok felesleges, haszontalan funkcio miatt. (kernel panic, vagy kek halal vagy mit tudom en mit fog dobalni).
Nyilvan ezeknek a fejlesztoknek, programozoknak a munkajanak az ara bele van epitve a monitor araba feleslegesen, inkabb adnak olcsobban, de egyszeru lenne, mint a faek.

A Gigabyte is eppen az F09-es Firmware-nel tart!!!
" Optimizations for latest games."
Hmmmm, de tenyleg mar a monitort is optimalizalni kell a jatekokra?

Ezekrol a fenyeffektekrol nem is beszelve, hogy minek???? Az emberek 80%-anak a fal fele van a monitor hatulja, minek, es kinek vilagit?????

Na mindegy, ez van, ha nem teccik nem kell megvenni.
:D :D :D

(#103137) szasanyi válasza Zizi123 (#103136) üzenetére


szasanyi
félisten

Igazad van, én is cgyarkan vagyok ilyen állásponton. A baj csak az, hogy ez sem a gyártókat sem a forgalmazókat nem érdekli.

(#103138) Chaser válasza szg88 (#103133) üzenetére


Chaser
titán

? :)
minden monitoron tudsz tv-t nézni amit hdmi/dp-vel etetsz boxról, tuner nincs bennük, ezért nem lehet "sima" tévézni csak olyannal ,amiben van tuner is

Zizi123
nekem is vannak, de annak annyi az ára, az a kategória arról szól, abból "fapados" nincs
a hátsó pilács muris lehet, mint a philips megoldása aminek most nem jut eszembe a neve

Meridius11
biztos vállalható, acer shopban 5 év gart is adnak rá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103139) HookR válasza Zizi123 (#103136) üzenetére


HookR
addikt

"Ezekrol a fenyeffektekrol nem is beszelve, hogy minek???? Az emberek 80%-anak a fal fele van a monitor hatulja, minek, es kinek vilagit?????"
Pont ezért. Egy sötét szobában az épp aktuális tartalom árnyalatával megvilágítani a monitor körüli falat akár kifejezetten hangulatos is lehet (vagy épp szemkímélő azzal, hogy elmossa a monitor élesebb fénye és a környezeti sötétség okozta éles határvonalat). Mondom ezt úgy, hogy se nem próbáltam, se nem vagyok a 'mindenre tegyünk RGB LED-et' mozgalom híve.

(#103138) Chaser: "a hátsó pilács muris lehet, mint a philips megoldása aminek most nem jut eszembe a neve"
Ambilight.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#103140) Chaser válasza HookR (#103139) üzenetére


Chaser
titán

philips ambilight, valszeg azt próbálja majmolni, amit nem is nehéz és tényleg akár jó is lehet

szerk:
közben meglett ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103141) spileraaa


spileraaa
senior tag

Dell 24" P2419H [link] monitor 49 ezer ft jó vétel?
vagy ilyen árban van jobb főleg böngészni es yotubeot nézni kell nem játékra vagy filmet nézni rajta

a mostani LG Flatron E1941 [link] monitoromhoz képest miben jobb? vagyis eszre fogom venni a különbséget használat közben?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#103142) szasanyi válasza spileraaa (#103141) üzenetére


szasanyi
félisten

Jó ár, főleg ha kuponkóddal-4k még lejön! ;)

(#103143) vepe


vepe
senior tag

Sziasztok,

Segítsetek pls:

Adott egy pc, jelenleg RTX 2080 super kártyával és egy Dell U2713H monitorral.

A képfrissítés miatt váltanék monitort (kevesebbet játszom, többet netezek).

Ti milyen monitort ajánlanátok? (wqhd vagy 4k)

Két monitort néztem (melyik lehet a jobb választás, vagy esetleg más típust lenne érdemes vennem?):

1.- [link]

2.- [link]

A 2. monitor jobb lehet a 10bit miatt (a másik 8bit), nagy különbség van a kettő között képminőségben?

[ Szerkesztve ]

(#103144) Chaser válasza szasanyi (#103142) üzenetére


Chaser
titán

lejön abból 6e nettó lazán, de jó esetben 7 körül is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103145) szasanyi válasza Chaser (#103144) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehe - nem próbáltam - , de a 4k tuti azért írtam azt.

(#103146) csucsbicep válasza Chaser (#103144) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Vagy -8500 + a kuponok miatt vásárolt termékek. :)

[ Szerkesztve ]

(#103147) HookR válasza vepe (#103143) üzenetére


HookR
addikt

Mivel eleve 27" 1440p-n vagy, valamint belefér a költségvetésbe a 4K@144Hz, továbbá RTX 2080 Super dorombol a gépházfedél alatt, az igazi előrelépést a felbontás és képfrissítési ráta együttes növelésével éreznéd. Még jobb lenne 27" helyett legalább 32"-en (szvsz 4K-hoz a 40" illene).
27"-en, 4K-n a Windowst jó eséllyel 150%-os nagyítással fogod használni, ami effektíve az 1440p munkaterületét (böngészőablak, felhasználói felület) nyújtja, cserébe tűéles képpel és szép rajzolatú szöveggel/UI-val. Ekkora méretben a 4K-előnye főleg a képek, videók és a játék esetén kamatoztatható, feltéve hogy van alatta vas, ami megbirkózik a feladattal. Márpedig van.
Konkrét típus ajánlásától egyelőre tartózkodnék, annyira még nem ástam bele magam a témába.

27" 4K esetén szvsz érdemes lenne megfontolni egy jóféle állítható tartókar lehetőségét is a gyári talp helyett, amivel a pillanatnyi felhasználási profilhoz/igényekhez igazítható a monitor távolsága anélkül, hogy a billentyűzet és az egér útjában lenne.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#103148) Perbal1


Perbal1
tag

Sziasztok!
Erről a monitorról mi a véleményetek! Ebben az árkategóriában van jobb?
MSI Optix MPG341CQR

[ Szerkesztve ]

(#103149) Chaser válasza csucsbicep (#103146) üzenetére


Chaser
titán

"lejön abból 6e nettó lazán, de jó esetben 7 körül is" az -8500 bruttó jah ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103150) szilvaspet válasza Chaser (#103112) üzenetére


szilvaspet
tag

És ezt az nv syncet hogyan tudom szűrni ha monitort keresek?
Ezek például megfelelnek arra amit írtál?
[link] Samsung 4ms jó még játékra?
[link] AOC - olvastam hogy problémásabb lehet minőségileg
[link] Asus - jó áras az Emagnál

szerk: ezek közül csak az AOC tud FreeSync-et ha jó látom..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.