Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) quailstorm válasza Vladi (#50750) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem viszont 3-4 havonta legkésőbb külső tényező miatt ki kell kapcsolnom. Ezvan...

Jól bírják. Itt nézelődjél, hogy mit kell bírniuk.

Mellesleg S5610 nem vízálló, szóval csak szerencséd van...

MediaTek a SoC és platformgyártó kínai cég, tőle származik a telefonpiac nagy része, és az S30+ is.

[ Szerkesztve ]

(#50752) Dhampir válasza Vladi (#50748) üzenetére


Dhampir
félisten

S5610 Primo-t használok, egyelőre még semmi baj nincs vele. Hozza a legalább 1 hetes üzemidőt (de ezt néhány okos telefonnal is el lehet érni, természetesen használattól függően, energiatakarékos beállítással, ám például hosszas wifizéssel stb. hamarabb leszívható az akksijuk).

Lényegében minden speciális burkolat nélküli, nagyobb kijelzővel ellátott készülék elektronikus készülék sérülékeny, de ez sok mindentől függ. Megfelelő tokkal megelőzhető egy véletlen leesés miatti komolyabb sérülés.

Ezen kívül az okostelefonok nem mindegyike sérülékeny.
A Nokia E61 egyszer másfél méter magasságból történő leesését követően végigcsúszott egy betonrézsűn is, és ahhoz képest alig látszik a burkolatán, pedig az is okostelefon (Symbian), de nem a sérülékeny típusok közül való.

Például az Evolveo StrongPhone X4 hagyományos kialakítású, de szintén okostelefon, strapára tervezve.

(#50753) Vladi válasza Dhampir (#50752) üzenetére


Vladi
nagyúr

El is értünk a kiinduló pontomhoz, hogy az evolveo telók milyenek? :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#50754) outdoor válasza Vladi (#50753) üzenetére


outdoor
aktív tag

Sok rájuk a panasz, és a gyártó soha, semmilyen megkeresésre nem válaszol, talán garancia sincs.

Ehhez képest elég drágák, 30 ezer forint fölöttiek.

A világ nem vesz róluk tudomást, a népszerűsítő marketingjük csak idáig, a mobilarénáig ér el.

Az X3 strapatelefonnal valószínűleg megalkották a butafonok csúcsát, gyors internettel, wifivel, hotspottal, power bankkal. Ebből a wifi igen egyedi, és persze dual sim. A Navon Titan túlszárnyalja, kivéve wifiben.

Az X4 is egyedülálló a maga nemében, nem érdemli meg az ócsárlást. Az ilyen kisképernyős androidok mindegyike fél giga rammal működik, bár nagyon jó lenne egy giga.
A nagyképernyős strapatelefonok valójában nemigen védhetők. Akkor már az X4 a gorilla glassal mégiscsak esély egy tisztességes üzemidejű Androidra.

A proper digital assistant could be my best friend

(#50755) outdoor


outdoor
aktív tag

A Q5,re találni a legkevesebb panaszt, és el is fogyott az utolsó szálig. Persze az itteni tesztekben azt húzták le a legjobban.

A proper digital assistant could be my best friend

(#50756) Dhampir válasza outdoor (#50754) üzenetére


Dhampir
félisten

Ahhoz képest, hogy a világ nem vesz róluk tudomást, eléggé kapósak voltak a korábbi modelljeik (például a StrongPhone WiFi), és több nagy áruházban is találkoztam egy-egy termékükkel.

Amilyen egzotikus mobilok vannak itt néha ajánlva, némelyiküknél azért az Evolveo "kicsit" ismertebb mobilokat gyárt.

Egyébként nekem válaszoltak az "anyacégtől" is és magyar nyelvű támogatáson keresztül egyaránt, valamint néha válaszolgatnak a Facebookon keresztül is, ha jól rémlik.

Támogató oldaluk

Technikai segítség:
termektamogatas@evolveo.eu

Nem vagyok az ügynökük, csak az objektivitás végett próbáltam több információval szolgálni. :D

(#50757) Fancy-boy válasza outdoor (#50754) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezeket magadtól találtad ki? Még az árakat sem nézted át rendesen.
Egyébként akár a vásárlás helyére is visszaviheted a készüléket, pl. Edigital, 220volt, MediaMarkt, stb...
Annyira nincsen rájuk garancia, hogy a fenti ismertebb cégek is forgalmazzák az Evolveo készülékeket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#50758) Vladi válasza outdoor (#50754) üzenetére


Vladi
nagyúr

Magyarul az evolveo x3-at ajánlod nekem. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#50759) #02683648 válasza Dhampir (#50756) üzenetére


#02683648
törölt tag

Szerintem ő a MA-n ironizált elsősorban, h időnként érdekes review-k születnek, bár a kérdéses márkát nem ismerem, tavaly volt egy pár random kínamobil teszt amihez valamelyik ázsiai webáruház ajánlotta fel nekik a tesztkészüléket. (Konkrétan a "a készüléket a ...... ajánlotta fel" volt a cikk végén, a ..... helyén talán a tinydeal vagy valami ilyesmi most már nem emlékszem melyik)

(#50760) Dhampir válasza #02683648 (#50759) üzenetére


Dhampir
félisten

Minden bizonnyal reklámbevételre is szükség van. Egyébként több hazai bolt is árulja már a különféle kínai gyártók mobiljait. Most éppen a Xiaomi Redmi 4A debütálása, tudásához képest viszonylag olcsó okostelefon hozott lázba sok embert, persze ez már nem idevaló téma, ezért csak off topicban jegyzem be.

(#50761) outdoor válasza #02683648 (#50759) üzenetére


outdoor
aktív tag

Hát igen, például az Evolveo X4 Android estében a legfontosabb tulajdonság az üzemidő. A csóka széltében-hosszában kesereg, hogy a készülék gyorsasága elmarad a 8giga rammal szerelt legújabb csodáktól, ami egyébként sem teljesen igaz, mert minden android lassul, ez alól nincs kivétel, és adott felhasználásra a mindenkori korszerű konfiguráció bőven futja. Az X4-ben az android a lehetőségek tárházát bővíti, és nem az Antutu teszten akar brillírozni. A csóka kezében volt a készülék, ki se próbálta az akkumulátort, pedig kb. Az egyetlen fontos kérdés az volt. Mégis megengedi magának a tesztben, hogy következtetéseket vonjon le az üzemidőre, sőt még azt is meg találja indokolni, hogy valószínűleg miért annyi, amennyi valószínőleg amennyi.

Pedig könnyen lehet, hogy a valaha gyártott leghosszabb üzemidővel rendelkező android készülékről van szó, amely rápirít a Homtomra, Oukitelre is. Az üzemidő történetesen az android legnegatívabb vetülete, amivel hetente 3-21 alkalommal megkeseríti az életünket. Na, pont ezt legyőzte egy készülék, visszafogva a teljesítményt és kijelzőméretet, elpusztíthatatlan burkolatban. Ezt a koncepciót még sok hasonló kell, hogy kövesse, nem egy érdektelen, információszegény, irreleváns kritika.

/Az X3-nál jobb a Navon Titan, kivéve a wifit és wifi hotspotot/

Ezek mindegyike elég óriás készülék, kesztyű nélkül nehezen kezelhető :)

[ Szerkesztve ]

A proper digital assistant could be my best friend

(#50762) Postas99


Postas99
senior tag

Sziasztok!

Hagyományos telefont vennék a legfőbb szempontok:

1, Bluetooth kapcsolat szakadásmentesen egy OPEL VIVARO autóban, a beépített kihangosítóval.
2, NEM KELL OKOSTELEFON.
3, Itthoni beszerzés valamilyen boltból.

Ami a cégünknél van Nokia 215 egy kalap k@kát nem ér párosítás után már használhatatlan és soha nem ment vele a kihangosítósdi. Egyéb más készülékkel (okosteló) igen.
A sofőr régimódi, beülök megyek használom cuccot szeretne, nem bajlódást.

Van olyan modell amire azt mondjátok hogy hiba nélkül használható?

(#50763) WestBam válasza Postas99 (#50762) üzenetére


WestBam
senior tag

Anno a nokia szervizben beszéltem erről a szerelő sráccal.
Azért nem megy a kihangosítás, mert a bluetooth azt nem támogatja :W Fájlátvitel, ilyen hülyeségeket igen, ami a leginkább kézenfekvő és hasznos lenne azt nem! Szóval alaposan utána kell járni mi mit jelent a rövidítések közt, mert ha nincs rajta a Hands-free profile (HFP) akkor autóban használhatatlan. Állítólag az utolsó kiadású nyomkodós nokiák már tudják a kihangosító kezelést is.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#50764) Neck válasza WestBam (#50763) üzenetére


Neck
veterán

Hülyeség. A Nokia Bluetooth még a felsoroltakat sem mindig tudja. Pl. Tömegesen kontaktokat küldeni másik telefonra nem tud, csak a költözés funkcióval, ami viszont kizárólag 2 Nokia telefon között működik. Tudjátok, hányszor elátkoztam a Nokiát, mire ~200 kontaktot átvittem Mobiwire Dakotára?

Még egy rohadt micro usb se volt rajta, hanem valami sose látott usb szerű, de a micro usb-től valamivel kisebb csatlakozó, amihez kábelt persze nem adtak...

Nem is csoda, hogy ennyire rosszul megy a mobil üzletáguknak. Még az se megy nekik, amiben régen jók voltak. Csak a névből élnek.

A Dakota előtt viszont le a kalappal!
Rendesen rákívántam, még úgy is, hogy megrögzött okostelefonos vagyok. Ejj, ha régen ilyen telefonok lettek volna... Csak ajánlani tudom, férfias, nagy, masszív, IP67 asszem, nagy akku, rendes kijelző, zseblámpa, Bluetooth, kommunikációs képességek is rendben vannak. Még az 5MP kamera is tűrhető! A gombokat meg kéjes örömmel nyomkodtam, szerintem szuper!

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50765) Neck válasza Neck (#50764) üzenetére


Neck
veterán

Ez ni!
1400-as akku,3G,WiFi, microUSB,BT3.0,Por és vízálló, Gorilla Glass 3. Egyedül GPS meg 4G nincs benne, de ezek nélkül lehet élni szerintem.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50766) Fancy-boy válasza Neck (#50764) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A most kapható Nokia feliratú készülékeket nem a Nokia gyártja.

(#50767) quailstorm válasza Neck (#50764) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem megy rosszul a Nokia mobil üzletágának, ugyanis a Nokiának évek óta egyáltalán nincs mobil üzletága.
Ezek MTK telefonok brandinggel.

Köszönjük a Dakota tapasztalatot, ha van időd írj róla logoutra meg fotózd körbe, az valóban egy értelmes mai alternatívának tűnik.

Az újabb S30+ támogat BT hangot, de pl egy 225 még azt sem tudott. Kontaktosat jól mondtad.

[ Szerkesztve ]

(#50768) Viktor0610 válasza Fancy-boy (#50766) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pont tegnap morogtam a nem létező bajszom alatt, hogy a régi Nokiákat sokkal jobban személyre lehetett szabni, mint a maiakat... :((( :W

Samsung Galaxy A54

(#50770) Neck válasza Fancy-boy (#50766) üzenetére


Neck
veterán

Őszintén? Nem érdekel ki gyártja, Nokia logó van a telefonra írva. Szégyen gyalázat.
Tudok neked sok példát hozni, ahol külső gyártó rebrandelt cuccokat gyárt - akkor is a brand felelőssége, hogy a kijött cuccnak milyen specifikációkat jelöl meg.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50771) Neck válasza quailstorm (#50767) üzenetére


Neck
veterán

Sajnos a teló már apósjelölt zsebében van. Nem sokat volt nálam, csak amíg beállítottam - kb annyit tudok róla, amit leírtam. Nagyon kellemes volt.
Képeket találsz a neten róla, méretre meg akkora, mint egy 4,3 inches okostelefon (néhány mm difivel akkora, mint a Xiaomi Mi2S-em, csak persze a Dakota vastagabb)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50772) quailstorm válasza Neck (#50771) üzenetére


quailstorm
nagyúr

FCC-n kívül nagyon senki se fotózta körbe, jó lett volna egy valódi user teszt, de akkor ez van. Mondjuk ha lenne kapacitásom én is megcsinálhatnám úgy, hogy veszek egyet.

(#50773) Neck válasza quailstorm (#50772) üzenetére


Neck
veterán

Elég ez :C

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50774) Fancy-boy válasza Neck (#50770) üzenetére


Fancy-boy
addikt

quailstorm kolléga hozzászólásában benne van a válasz. (#50767)
Abban egyetértünk, hogy ezeket a készülékeket nem kellett volna Nokia márkanévvel eladni, de ez üzlet.
Sokakat megtéveszt, mert azt hiszik, hogy Nokia.

"micro usb se volt rajta, hanem valami sose látott usb szerű, de a micro usb-től valamivel kisebb csatlakozó, amihez kábelt persze nem adtak..."

Ezek szerint vásárlás előtt nem tájékozódtál...
Mi alapján vásároltál? Melyik készülékről van szó?

[ Szerkesztve ]

(#50775) outdoor válasza Postas99 (#50762) üzenetére


outdoor
aktív tag

A bluetooth jól működött sok régi készülékkel. Ha a dual sim fontos, akkor keresnék az újak között, mert egy teljesen új generáció, amely keresi a helyet a piacon. A Nokia Asha kétkártyás, kényelmes telefon. Annyira nem új, van vele bőven tapasztalat. Esetleg olvass utána.

A Dakota hálózatfüggő?

A proper digital assistant could be my best friend

(#50776) Neck válasza Fancy-boy (#50774) üzenetére


Neck
veterán

Köszi a kioktató stílust.

Nem én nem tájékozódtam. Adott volt a szitu, asszony faterja kapott egy Mobiwire Dakotát, és a korábbi (saccra 3 éves) Telenor függő Nokia 2323-ról kellett 350 telefonszámot átmenteni a Vodafone függő Dakotára.

A Nokia volt olyan jó fej, hogy nem gyakori szabvány USB kimenetet rakott a telefonra. Tömegesen kontaktot küldeni Bluetoothon meg csak másik Nokia telefonra lehet, a költözés funkcióval. Vagyis marad, hogy egyesével küldöd, vagy nekiállsz varázsolni.Egy szívás volt az egész. Megoldottam, csak nem értem miért ilyen rugalmatlan fos a Nokia.

A Nokia telefonok hívás minőségéről meg nem is kezdek beszélni. Nálunk a céges telefonok alap Nokiák, volt a kezemben vagy 5 különböző modell, minddel volt gond. Hol én nem hallottam, hol engem nem hallottak. Volt amelyik néha újraindult, meg dobálta a hálózatot. Ha telefonálni nem lehet vele, mást meg nem tud, akkor mi a fenére lehet használni? Levélnehezék?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50777) quailstorm válasza Neck (#50776) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Alsó kategóriában nagyon sok szar Nokia volt régen is, céges alatt nem tudjuk most Nokiát értesz vagy MTK-s retket.

Nem lehetett érteni, hogy a 2323-nál van baj az USB-vel. BT dongle-vel PC-vel jól tud kommunikálni, Nokia suite vagy Mobiledit.

Alsókatos Nokiákon rendesen voltak fura portok, de az nem USB. Gyakran soros port vagy egyedi szabvány, classic S30 esetén otthon nem is mentél vele semmire. Jellemzően az nem neked volt ott hanem a szervizesnek.
Amit linkeltél CA-50, olyanom pont van és az szervizkábel.

itt olvashatsz róla

2323-on legalább van BT és támogat suite-ot.

[ Szerkesztve ]

(#50778) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Visszatértem a jó öreg Nokia E61-re, eszméletlenül kényelmes rajta gépelni az S5610 után. Hátrányai közé tartozik a rövidebb üzemidő, a kamera hiánya, és a készülék nehezebb súlya.

Viszont idevágó kérdésem az lenne, hogy szerintetek valahol még lehet kapni új Nokia Asha 302 mobilt?

[ Módosította: radi8tor ]

(#50779) Dhampir válasza Dhampir (#50778) üzenetére


Dhampir
félisten

Örvendeztem az E61 újbóli beizzításán, de ez már haldoklik. Nemrég többször kikapcsolt magától, bekapcsolás után lefagyott, üzenetírás közben elszállt, megbízhatatlan telefon lett.

Jó lenne, ha esetleg találnék még valahol új Asha 302 qwerty-s telót, de persze már nem valószínű.

(#50780) Dhampir válasza Dhampir (#50779) üzenetére


Dhampir
félisten

Most esett le, hogy qwerty-ben a már rég kifutott Asha 302 helyett érdemesebb lehet BlackBerry Q5 vagy Q10 mobilokat nézegetni. A Q5 ára nagyon lecsökkent. Igaz, hogy okostelefon, de Sebaj Tóbiás. Még gondolkodom rajta.

(#50781) quailstorm válasza Dhampir (#50780) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bizony a BB OS10-es telefonok ára a béka feneke alatt van, pedig jók. Én Z10-et koptatok éppen.

(#50782) Dhampir válasza quailstorm (#50781) üzenetére


Dhampir
félisten

Gratulálok a jó telefonhoz!

Például a BlackBerry-t utánzó Nokia E61 esetében a kiváló hang- és hívásminőséget is szeretem. Már régen úgy hallottam a BlackBerrykről, hogy ebben is kiemelkedőek, és egy telefonnál a minél tökéletesebb hívásminőség talán a legfontosabb.

(#50783) quailstorm válasza Dhampir (#50782) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az akku miatt nem ezzel telefonálok. Meg kímélem.
Tablet meg kamera. Most is arról írok.
ZTE Blade Q zajszűrős és a leghangosabb earpiece speakeres teló amim vala volt. Bedobni a táskába jó az.

(#50784) outdoor válasza Dhampir (#50780) üzenetére


outdoor
aktív tag

.mindkettő jó választás. A Nokia Asha, gondolom, dual sim. A Blackberry egy sim, de sokat tud. Voipozni azonban nemigen.

A proper digital assistant could be my best friend

(#50785) Dhampir válasza outdoor (#50784) üzenetére


Dhampir
félisten

Az a baj, hogy Asha-t újban nem lehet beszerezni, de BB még itt-ott elszórtan létezik, habár állítólag itthon sok a hamis alkatrészes (?) példány (talán hülyeségnek hangzik, de egy BB-fan ezt mondta).

(#50786) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok!

Olyan pár ezer forintos, fapados mobilt keresnék, aminek van emlékeztetője. A mostani, Samsung E1200-asom sajnos nem rendelkezik ilyen funkcióval. Ja, és ami még egy fontos kritérium lenne: mindenképp olyan mobilt keresek, ami alkalmatlan a netezésre. Létezik ilyen készülék, vagy 2017-ben ezek már túlzottan magas elvárások? :)
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#50787) outdoor válasza peppe79 (#50786) üzenetére


outdoor
aktív tag

Nokia 101
Dual sim verzió is van. Van emlékeztető, nincs net, hosszú üzemidő, tökéletes hangminőség.

A proper digital assistant could be my best friend

(#50788) peppe79 válasza outdoor (#50787) üzenetére


peppe79
senior tag

Köszi, egész szimpatikus mobil! Beszerezhető valahol újonnan? A 105-öst néztem még a most kaphatóak között. Az már "netes" teló?

(#50789) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

Kb. 6000 Ft körül keresek új, számlás, kártyafüggetlen telefont. Mindenki által használt céges telefon lesz, tehát a híváson kívül tényleg max. sms kell, semmi másra nincs szükség. A lényeg, hogy normális minőség legyen, lehetőleg tartós. A Nokia 130DS-t néztem, az itteni teszt jól is hozza ki, viszont jó lenne, ha oldalt lenne hangerőszabályzó gomb. Ugyanez a baj kb. az összes többivel is, amiket találtam. Létezik még olyan telefon, ami megfelel ezeknek a hatalmas elvárásoknak?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#50790) peppe79 válasza peppe79 (#50788) üzenetére


peppe79
senior tag

Közben utánanéztem, és ahogy látom, a 105-ös is megfelelne az elvárásaimnak.

Pillanatnyilag a 105 és a 130 között vacillálok.

Azt jól értelmezem, hogy a 130 csak a nagyobb kijelző, a memóriakártya bővítés, bt, és zenelejátszóval tud többet? Mert ha igen, akkor ezek közül számomra egyik sem létszükséglet, szóval elég lenne egy 105-ös is.
Vagy a működésében (készenléti idő, kijelző "olvashatósága", mikrofon-hangszóró-billentyűzet minősége stb.) valamivel jobb a 130-as?

(#50791) RAZR_v3 válasza peppe79 (#50788) üzenetére


RAZR_v3
tag

Nokia 105-öt felejtsd el szerintem! Egyébként abban sincs böngésző, de még ha lenne is, 128x128 pixel felbontású kijelzőn gyakorlatilag használhatatlan lenne.
A Nokia 101-ből, tekintve, hogy 2011. októberben jelent meg, jó eséllyel csak használt példányokat fogsz kapni. Azok között pedig a Nokia C2-01, 2700 classic, 6300, 6303 classic, 6303i tudásban lekörözi a 101-et.

(#50792) peppe79 válasza RAZR_v3 (#50791) üzenetére


peppe79
senior tag

Köszi! De a kijelzőn kívül van más hátulütője is? Mert én most egy 3 ezer forintos, Samsung E1200-at használok, ami 1,52"-os, és 128x128 pixeles. Annak az "olvashatósága" rendben van. Ennyivel rosszabb lenne a Nokia kijelzője?

Amiért én váltani szeretnék, az az, hogy nagyon-nagyon hiányolom az emlékeztetőt. A rengeteg tennivaló miatt (találkozók-garanciális ügyintézések, otthon a vízóra leolvasása, szülinapok-névnapok, hitelkártya visszafizetés, befizetés igazolás önsegélyező pénztár felé stb.) lenne fontos.
Meg ami egy picit idegesítő a Samsungnál, hogy "egybefolyik" a billentyűzete, ami például a reggeli ébresztéskor lehet zavaró. Illetve bosszantó az egy gombos billentyűzár is, mert munka közben előfordul, hogy kiold. Szóval nekem a Samsung ebből a szempontból nem vált be.

A használt Nokia telefonoktól nem ódzkodom, csak attól tartok, hogy azoknak már félig-meddig "legyengült" az akksija. A másik, hogy elég magasan tartják ki az árát. A Nokia C2-01-hez hasonló telefonok tetszenének, de semmiképp sem szeretnék netezésre alkalmas mobilt (egyszer már szívtam vele). Ezért gondoltam inkább azt, hogy veszek egy új, fapados készüléket. De azért körbenézek a jófogáson, hátha...

(#50793) RAZR_v3 válasza peppe79 (#50792) üzenetére


RAZR_v3
tag

Szerintem felesleges összehasonlítani a Samsung E1200-at a Nokia 105-tel. Mindkettő az eldobható telefon kategóriáját testesíti meg, de még telefonként sem ideálisak, mert nemhogy az autóban történő kihangosításhoz, vagy egy bluetooth headsettel történő kommunikációhoz való bluetooth protokollok hiányoznak belőlük, hanem egyáltalán nincs bluetooth bennük. Igazából a színes kijelző teljesen felesleges ezekben mobilokban a multimédiás képességek hiányában, egy MMS-t se tudnak megjeleníteni. A 2000-ben megjelent Nokia 3310 szintjét hozzák ezek a mobilok, de tartósságban, hangminőségben és összeszerelési minőségben viszont jócskán alulmaradnak vele szemben.

6-7 ezer Ft környékén árulják a Nokia 105-öt újonnan.
Egyébként nem tudom, miért gond, ha lehet netezni egy mobiltelefonnal, szerintem nem kötelező. A legendás Nokia 6230, 6230i is rendelkezik böngészővel, de ha nem nyitod meg, nem használod, akkor olyan, mintha ott se lenne. És árban használtan még olcsóbb is a Nokia 105-nél, sőt, ha találsz egyet 4 ezerért és gyenge az akkuja, BL-5C típusú akkumulátort simán veszel bele bárhol 2-3 ezerért. :C

(#50794) quailstorm válasza RAZR_v3 (#50793) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha olyan az E1200 (márpedig milyen lenne), mint az E1080, akkor kicsi vacak billentyű, használhatatlan cSTN kijelző 300-400ms válaszidővel :Y :Y :Y :Y
És mindezt megfejelve egy QVGA-ra szabott UI-val, szóval bizonyos piktogramokat állapotsávot el se tudsz olvasni. De Java az van benne. Csak tudnám kinek minek.

Egyszóval egy égedelem fos.
Nokia 1600-ba anno legalább raktak normális kijelzőt. Bár az 1208-ba meg nem, ami hardveresen ugyanaz a platform, csak beszédszintetizátor helyett zseblámpa, meg olcsóbb burkolat. Egyébként még FW és játékok is ugyanazok.

(#50795) peppe79 válasza RAZR_v3 (#50793) üzenetére


peppe79
senior tag

A két kedvenc mobilom a Siemens ME45 és a Nokia 3310-es volt. A többi mobilom azokhoz képest egy kalap sz@r.

A kihangosítás, bluetooth részemről felesleges, vezetés közben nem telefonálok semmilyen módon. MMS sem kell. Egyébként pont egy kapott MMS miatt szívtam meg anno: a mobilom nem volt képes megjeleníteni, és állandóan hibaüzenetet írt ki. Nagyon idegesített, ezért hetekkel később úgy döntöttem, hogy beleteszem a sim kártyát a nejem okostelójába, és kitörlöm a képet a pics.ba. Viszont MMS-nek nyoma sem volt. Ott követtem el a hibát, hogy a sim kártya egész nap benne maradt a telefonban, miközben el volt indítva a böngésző. És hiába nem volt adatforgalom (ott hevert a teló egész nap a szekrényen), kiszámláztak rám valami tizenakárhányezer forintot. Olyasmit magyarázott az ügyintéző, hogy nagyon régi flottás csomagom van, és ott valami wapos marhaság van, perc alapú számlázással, vagy ilyesmi.

Az új flottás csomagunk meg olyan, hogy ha elindul a böngésző, azonnal egy 500 forintos netes csomaggal indít. A gond ott kezdődik, amikor például ébreszt a teló, az ember meg félálomban véletlen rácsatlakozik a netre. A nejemmel ez már előfordult egyszer, amikor össze-vissza nyomogatta a gombokat, hogy kikapcsolja az ébresztőt. :-)

Lényeg a lényeg: emiatt nem akarok semmilyen olyan telót, ami netezésre alkalmas. Csak telefonálni szeretnék, plusz kell egy emlékeztető opció, meg lehetőség szerint egy hosszú üzemidejű akksi. Ezen kívül semmilyen PAP, wap, bt, MMS, ilyesmi nem kell. Az akksinak, amit ajánlottál, utánanézek majd, köszi a tippet!

(#50796) peppe79 válasza quailstorm (#50794) üzenetére


peppe79
senior tag

cSTN, UI, java? Azt sem tudom, mik ezek. :-)
Azt viszont tudom, hogy az E1200 billentyűzete még az E1080-asnál is rosszabb (mindkettő van itthon): sokkal laposabbak az E1200-as gombjai.

(#50797) quailstorm válasza peppe79 (#50795) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bár nem értek vele egyet, ismerem a helyzetet. Nekem a SIM kártyám dominos, soha a életben semmilyen net vagy MMS nem volt rajta aktiválva, így nekem aztán mindegy.

Viszont haverom megszívta anno, Sony K550 ugyanaz mint a W610, csak a walkman gombot kicserélték egy böngésző gyorsgombra. (meg még sok másban eltér de csak kívülről, SW is átrakható)
Szóval nyomkodta szünetben, berakta a zsebébe, aztán a telefon egy földrajzórát elnetezett, szülő mert őrjöngött. Nettó szopás.

Mostani díjcsomagokkal csak egy nyitvahagyás nem árt annyira.

[ Szerkesztve ]

(#50798) peppe79 válasza RAZR_v3 (#50793) üzenetére


peppe79
senior tag

Közben megtaláltam a régi Siemens ME45-öst. Az akksija úgy néz ki, hogy odavan, de ez 10 év pihentetés után nem is csoda. Viszont - nem gondoltam volna -, de ehhez is kapni még új akkut, utángyártottban. Csak már arra nem emlékszem, hogy melyik szolgáltatónál voltam akkoriban. :)
Most telekomos flottában vagyunk, és rövidesen vodás flottára váltunk.

(#50799) axioma válasza peppe79 (#50795) üzenetére


axioma
veterán

Ezeket azert nem ertem, mert ha soha nem hasznalod a netet, akkor egyszeruen el kell rontani a netkapcsolat adatait, amit a szolgaltato kuld. Peldaul beirod az apn-hez a kedvenc sorozatod cimet, es annyi. (Nekem okostelo es netezek, de az MMS igy van kikapcsolva. Gyerek mobiljaban is ezt csinaltuk, butaban is, okosban is.)

(#50800) peppe79 válasza axioma (#50799) üzenetére


peppe79
senior tag

Bocs, de én ehhez totál hülye vagyok. Azt sem tudtam, hogy bármiféle adatot meg kell adni az eléréshez. Nem automatikusan csatlakozik fel a netre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.