Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50951) Fancy-boy válasza quailstorm (#50950) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Érdekességnek megteszi. :DDD

(#50952) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Nem akarom itt folytatni a diskurzust a new 3310-ről, csak egy jelzés a jóslatomról. Kutyából nem lett szalonna, a 3310 nem hogy nem váltotta meg a világot, de fikarcnyival se kaptunk mást vagy többet mind eddig.
Most már tényleg csak az alternatív kínai vonalban lehet bízni, ha egyáltalán van olyan, HMD-nek úgy tűnik jó az S30+ langyos mocsara, nem akarnak túlzottan fejlettebb készüléket kiadni, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#50953) Viktor0610 válasza quailstorm (#50952) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egy szoftveresen, hardveresen 6303 szintű, kétkártyás készüléket szívesen használnék.

Samsung Galaxy A54

(#50954) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Egyre többször fordul elő, hogy a gyerekeket egyedül hagyjuk otthon hosszabb, rövidebb időre. Vennék egy hagyományos mobilt, amit könnyen tudnak kezelni, sokáig bírja, kb ennyi... Okost nem akarok, mert ahhoz még kicsik, meg azt amúgy sem. :)
Szóval ezt néztem ki. Mit gondoltok?

(#50955) quailstorm válasza _stick_ (#50954) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt hogy ne :DDD
Szerintem senkinek nincs itthon, de akinek volt már Akaija, aki javított Akait és aki beszélt már a hivatalos szervizesekkel és nem költött rá mert sokkot kapott az áraktól, az nem akar ilyet. Én ide tartozok.

Az utolsó 0,000001 Forintig mindent kispórolnak, még 0,5 cm kábelt is, inkább megy keresztbe. Legalábbis eddig ez volt, széthullós vackok. Ezt nem próbáltam értelemszerűen de az Akait kerülném. Szó szerint még belpiacos Kínában sincs annál lejjebb.
Szolgáltatóknak nincs már ilyen dobozos kártyás csomagos telefonja? Kb ennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#50956) _stick_ válasza quailstorm (#50955) üzenetére


_stick_
őstag

Első körben, független telefont nézek. Nem estem seggre a szolgáltatós áraktól, úgyhogy webshop vonalon maradok, ott legalább van kínálat.
Akkor akai ugrott, mit helyette? :) Az sos gomb a hátulján megtetszett :B

Ez is tetszik, gyengébb aksi, de több a gari és van sos gomb. :)

[ Szerkesztve ]

(#50957) quailstorm válasza _stick_ (#50956) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt már meg merném venni. myAudio se egy nagy minőség, rettentő sok a gyári hibás cuccuk amit lehet becserélni, vagy gariztatni, de ha véletlen működik akkor jó. Sajnos ez is személyes tapasztalat meg osztálytársé, a gyári hibák... És értelemszerűen megint nem konkrétan ennél a készüléknél.
Színes MP4 lejátszóhoz meg Galaxy Note utánzathoz volt szerencsém, az alapkoncepció jó volt, de rettenetesen szórt a minőség példányonként.

(#50958) _stick_ válasza quailstorm (#50957) üzenetére


_stick_
őstag

Tiszta sor, hogy az alsó kategóriában keresgélek, itt meg kb ki kell fogni azt amiven soha nem lesz gondom. Mik a megbízható márkák? Maxcom, Media tech, Concorde, Myphone, nekem mind egy kutya. :B

(#50959) Viktor0610 válasza _stick_ (#50958) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miért nem veszel egy Nokia telefont?
Nem ugyanaz a Nokia, mint a "régiek", de teljesen használható szerintem. :)

Samsung Galaxy A54

(#50960) quailstorm válasza _stick_ (#50958) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Minőségileg is azok. ConCorde is olyan amit meg lehet kockáztatni, másik kettőt nem ismerem.
Akai viszont különösen nem ajánlott.

(#50959) Viktor0610 : az nem 6500Ft. Bár 105 vagy 108 lehet van olcsóért, a normálisabbak 11-12-nél kezdődnek.

[ Szerkesztve ]

(#50961) Fifi válasza _stick_ (#50956) üzenetére


Fifi
őstag

Jó nagy az aksi benne: 10000mAh :DDD

Amit én néztem, az nem jó vagy már drága? Van rajta 2db gyorshívó gomb is: M1 - Apa és M2- Anya

(#50962) _stick_ válasza Viktor0610 (#50959) üzenetére


_stick_
őstag

Jó kérdés, nem tudom. :) A felhasználás jellege miatt mentem a nagyifonok irányába.

(#50963) tvamos válasza Fancy-boy (#50931) üzenetére


tvamos
nagyúr

Na, vegul a Nokia 130 mellett dontottem, es meg is rendeltem a 220V-bol. [link] Koszonom a segitseget!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50964) ph2012


ph2012
senior tag

Mi a véleményetek a Alcatel 2007 (Dual SIM) telefonról: [link]?

Lényeg, hogy jól hallható legyen telefonáláskór és a csengőhangját is jól meghalljam, ha táskában van a telefon.

Köszi.

(#50965) Fancy-boy válasza tvamos (#50963) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen!
Egész kedvező az ára.

ph2012
Amit mindenképpen fontos megemlíteni:
- Beépített akkumulátorral rendelkezik és Micro SIM kártyát támogat.
- Nyakk kolléga gyorstesztje: [link]

[ Szerkesztve ]

(#50966) ph2012 válasza Fancy-boy (#50965) üzenetére


ph2012
senior tag

Ha jól látom a Vodafone nem Micro-SIM kártyát ad. Utólag nem ad a szolgáltató Micro-SIM kártyát? Ez mennyibe kerül?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#50967) Fancy-boy válasza ph2012 (#50966) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A kártya méretére utal.
Természetesen léteznek különféle átalakítók.

[ Szerkesztve ]

(#50968) ph2012 válasza Fancy-boy (#50967) üzenetére


ph2012
senior tag

Ha jól látom a Vodafone nem Micro-SIM kártyát ad. Utólag nem ad a szolgáltató Micro-SIM kártyát? Ez mennyibe kerül?
Köszi.

(#50969) Fancy-boy válasza ph2012 (#50968) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Neked melyik van a három közül?

(#50970) quailstorm válasza ph2012 (#50968) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Olyat kéne adnia kitörhetőset, de ha nem, akkor is lehet vágni, mert a chip már vagy 5-7 éve akkora.
Ha 2 évnél öregebb, akkor ingyen köteles adni, mondjad hogy eldobálja a hálózatot vagy indokolatlanul merül a telefon.

(Nokia N95 Nokia Energy Profilerrel anno kimértem hogy egy öreg SIM 6x annyit fogyaszt mint az új)

[ Szerkesztve ]

(#50971) Fancy-boy válasza ph2012 (#50968) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg egy másik lehetőség:
Alcatel 2045: [link]
Hasonló mint a másik, de ebbe jó a normál SIM kártya és az akkumulátor is cserélhető.
Viszont nem DUAL SIM, tehát csak 1 kártyát lehet belerakni.

quailstorm

Ha nano változat van neki, akkor vesz egy átalakítót és megvan oldva. Ezért is kérdeztem tőle, hogy melyik a három közül.

[ Szerkesztve ]

(#50972) ph2012 válasza Fancy-boy (#50969) üzenetére


ph2012
senior tag

Nekem Vodafone-os Standard.

(#50973) Fancy-boy válasza ph2012 (#50972) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ebben az esetben quailstorm kolléga már leírta a tudnivalókat: [link]
Kicseréli a szolgáltató vagy méretre is lehet vágatni.
Esetleg egy másik lehetőség, hogy olyan telefont vásárolsz, amibe még jó a normál méretű kártya.

[ Szerkesztve ]

(#50974) ph2012 válasza Fancy-boy (#50973) üzenetére


ph2012
senior tag

Megnéztem a Vodafone-os SIM kártyámat ami standard méretű és észrevettem, hogy egy kisebb darabot ki lehet törni belőle. A standard kártyán belül még van egy perforáció ami mentén ki lehet törni egy kisebb kártyaméretet. Ez lenne a Micro SIM?

(#50975) Viktor0610 válasza ph2012 (#50974) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tessék visszaolvasni! :(((
Ott van feketén-fehéren: ha a chip méretével kb. megegyező a kitörhető rész, az a nano SIM, ha van valamennyi keret, de kisebb, mint a normál SIM, akkor az a micro SIM!

Samsung Galaxy A54

(#50976) ph2012


ph2012
senior tag

Merre halad a mobiltelefon technológia? Milyen SIM kártyákat fognak használni mobilokban? Mini-micro-nano SIM kártyákat? Erre gondolok:

Köszi.

(#50977) DS39 válasza ph2012 (#50976) üzenetére


DS39
nagyúr

Nano SIM.

De amúgy ez kép nem jó, mert a mini és a micro esetén is a chip nano méretű.

A Vodafone 3in1 SIM-et ad. (Újonnan)

[ Szerkesztve ]

(#50978) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Nokia 216-ot néztem ki magamnak. Tudna esetleg valaki infót adni róla, hogy milyen a beszedhangszórója? Második telefonnak tervezem, ha az okost le kell adni szervizbe. Eredetileg kihajthatóst szerettem volna, de max 15E ft-ig nem árulnak normálisat, meg úgy egyáltalán nem árulnak kihajthatósat. :O

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#50979) Fifi válasza Fifi (#50920) üzenetére


Fifi
őstag

Sziasztok!

Ma megjött a Doro Primo 366. Kb. 5 percet tudtam kipróbálni, mert nem volt időm, de azt mondom, hogy vállalható telefon.

A 250 név SIM-en + 250 név a telefon memóriában kicsit kevésnek tűnik és telefonkönyv szerkesztése/managgelése szerintem PC-n vagy más telefonról (bluetooth) nem fog menni csak a nagyiphone klaviatúráján :(

Bye, Fifi

(#50980) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Egyik kollégám szolgáltatóváltás miatt cserélné ~2éves Nokia 301 telefonját hagyományos mobiltelefonra és megkért, hogy segítsek.

Én közöltem vele, hogy nem fog kapni ilyen telefont már és vázoltam a két alternatívát:
- szolgáltatónál függetleníteni 15.000,-Ft
- beérni egy gagyibb, de új telefonnal (Pl. Nokia 230)

Melyik változatot preferálnátok az alábbi peremfeltételek mellett:
1.) Rászánt összeg: 15-25eFt
2.) 800 feletti névjegyzékszám
3.) Névjegyzékben csoportok létrehozása és ezekhez különböző csengőhang
4.) A névjegyzék a nagy szám miatt PC történő kezelése (pl. Nokia PC Suite )
5.) Bluetooth autókihangosítóval együttműködés

Nem kell: fényképezés, SMS és e-mail írása, strapatelefon, wifi, de ha van benne és a fenti feltételeknek megfelel, akkor hajlandó kifizetni a többletárat.

Van egyáltalán ma kapható telefon, mely a fenti 5 kívánalomnak megfelel? Más gyártó is szóba jöhet, de világ életében nokiát használt.
A Nokia 230 a 3.) és 4.) pontban kérteket tudja?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Bye, Fifi

[ Szerkesztve ]

(#50981) quailstorm válasza Fifi (#50980) üzenetére


quailstorm
nagyúr

BT-t már elvileg tudja, de a névjegyzék csoportokat, csengőhangot és a névjegykezelést, PC suite-ot azt nem. Legolcsóbb függetlenítési mód azt csá. Nem tudsz mást. Csak MTK-s cuccok vannak a piacon, echte MTK-s cucchoz van PC suite de a Nokia MTK-hoz nincs.

(#50982) Fifi válasza quailstorm (#50981) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönöm a válaszod! Ez elszomorító :(

Akkor marad a függetlenítés és a remény, hogy fél éven belül nem csuklik össze a telefon és még pár évig kiszolgálja majd akkumulátorcserével.

Pl. az e-Bayen árult új telefonokkal mi a helyzet? Bevállalható vagy kínai hamisítványok? Mert a függetlenítés és ez között ~5eFt a felár, ami a 25eFt-os keretébe beleférne.

Amúgy van rá esély, hogy 0,5-1 éven belül lesz még normális, a fenti kívánalmaknak megfelelő butatelefon vagy ebben már ne is reménykedjünk?

Bye, Fifi

(#50983) Fancy-boy válasza Fifi (#50982) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Amit linkeltél annál csak egy gyári fotó látható, tehát lehet használt is, amit újként árulnak, vagy felújított.
Utóbbi esetében lehet kínai felújított vagy gyári felújított.
Pl. ennél látod, hogy mit vásárolsz meg: [link]
Persze az ára is ehhez igazodik.

[ Szerkesztve ]

(#50984) quailstorm válasza Fifi (#50982) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azon túl, hogy nem tudom miért akarod a legdrágábban megoldni (tudom az oldalon tilos), lenne egy kérdésem:
Nokia 301 alapból nem megy a Suite-tal, eddig hogy oldotta meg PC-n a névjegyezést? MOBILedit Forensiccel még megy de az SMS része már nem, gondolom azért tiltották le a Suite-ot is.

(#50985) Fifi válasza quailstorm (#50984) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Nem a legdrágább megoldást szeretném, hanem a hosszútávon optimálisat. :K
Egy ***unit.com oldalról vásárolható kód erre a telefonra IMEI alapján nem volt, egyéb ötlet jöhet privátba.

Pedig megy a PC Suite most csináltam neked a screenshotot:

(#50983) Fancy-boy Köszönöm, ezt a lehetőséget is elmondom a kollégának.

Bye, Fifi

(#50986) quailstorm válasza Fifi (#50985) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, régi verziókban nincs még tiltva. (azt meg nem gondoltam, hogy ezzel a kövülettel még megy is)
Egyébként a késeiekhez az Ovi Suite való, ez olyan 2007-8-ig volt menő, vagy még régebben.

Nekem a legfrissebb Ovi Suite van fenn csak, 6303i, X2-02 és N95-höz. Meg XP-s gépen ez amit mutatsz a 3100 és 6822-höz.

(#50987) Fifi válasza quailstorm (#50986) üzenetére


Fifi
őstag

Igen, ez is munkahelyi XP-s gép :DDD

(#50988) Salex1


Salex1
senior tag

Anyukámnak szeretnék egy "buta"mobilt venni, de fontos lenne, hogy legyen benne fényképező, ami ténylegesen használható. Auto focus kellene bele és LED villanó sem ártana. Tudtok ajánlani ilyet?

(#50989) Fancy-boy válasza Salex1 (#50988) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Amennyiben ragaszkodsz, hogy legyen benne autofocus: [link]
Viszont a kép ne tévesszen meg. Már csak feketében árulják.

[ Szerkesztve ]

(#50990) ph2012


ph2012
senior tag

Nem tudjátok, hogy az Alcatel 2007 (Dual SIM) telefon 2G vagy 3G képes? Erről van szó: [link].

Köszi.

(#50991) Fancy-boy válasza ph2012 (#50990) üzenetére


Fancy-boy
addikt

2G.
Viszont az Alcatel 2045X már 3G képes. ( de nincsen DUAL SIM )

[ Szerkesztve ]

(#50992) St3ven


St3ven
addikt

Meg tudná mondani valaki, hogy a Nokia 225 DS készüléken lehet-e külön ki/bekapcsolni az egyes SIM-eket?

Tehát hogy például éjjel csak az egyik legyen a hálón, aztán reggel visszakapcsolni, mondjuk repülő üzemmóddal, vagy SIM kezelés menüből ON/OFF-fal ezt SIM-enként megoldani.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#50993) St3ven válasza St3ven (#50992) üzenetére


St3ven
addikt

A sima 225 és 230 közül melyik érné meg jobban? Ha a szelfikamera és a LED villanó nem szempont. A 225-nek valóban jobb a kijelzője?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#50994) quailstorm válasza St3ven (#50993) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bluetooth kihangosítás sem szempont? 230 tudja csak a kettőből.

(#50995) St3ven válasza quailstorm (#50994) üzenetére


St3ven
addikt

Nem szempont az sem.

Az összeszerelés minőségét nézve pedig mintha a műanyag hátlapú 225 még jobban is teljesítene a fém 230-hoz képest.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#50996) quailstorm válasza St3ven (#50995) üzenetére


quailstorm
nagyúr

230-at még én nem fogtam, tehát arra én nem tudok válaszolni, majd remélhetőleg más.

(#50997) tvamos válasza tvamos (#50963) üzenetére


tvamos
nagyúr

No, az első találkozás a Nokia 130-cal kicsit felemás sikeredett. Azt gondoltam, szét jön kézzel... le is tört a körmöm. Segédeszközzel azért szét jött, de még a műanyag szétszedő is összecsikarta. Amúgy viszont tök jó, hangos és szépen érthető a hangszóróban a másik ember. (OK, doboz a hang, de az belefér ennyiért. Persze, az alapbeállítás halk volt...) Ennyi pénzért, teljesen rendben van.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50998) DS39 válasza St3ven (#50993) üzenetére


DS39
nagyúr

Színekben (256k) jobb a 225, és az legalább usb 2.0

Kapni még egyáltalán?

(#50999) St3ven válasza DS39 (#50998) üzenetére


St3ven
addikt

Kösz. Igen, üzletben láttam még 11k-ért.ú

Opera Mini van rajta? Vagy az csak a 230-on?

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#51000) quailstorm válasza St3ven (#50999) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kell, hogy legyen. Vagy legalább telepíthető. De a new 3310 is pokoli régit futtat csak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.