Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) Fancy-boy válasza schulc99 (#50200) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszi a linket!
A készülék topicjába már be is másoltam. ;)

(#50202) Fancy-boy válasza schulc99 (#50200) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem volt valami nagy teszt ahogy így végignéztem.
Például 1-2 lényeges dologról nem esett szó.
Akku teljesítménye?
Hívás minősége? Mikrofon, hangszóró?

[ Szerkesztve ]

(#50203) schulc99 válasza Fancy-boy (#50202) üzenetére


schulc99
tag

Én sem kaptam választ jó néhány kérdésemre (#50184) , de sajnos manapság nem szokás hagyományos nyomógombos mobilt tesztelni.
Én a 215 és a 230 között vacillálok és mivel munkatelefonnak kéne, így nekem sem lenne mindegy az aksi teljesítménye és a hang, illetve a térerő milyensége.
Nem nagy segítség a teszt, de legalább magyar nyelvű és valamelyest bemutatja mi nemér 20 ezret ezen a "Nokián". :D

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#50204) Fancy-boy válasza schulc99 (#50203) üzenetére


Fancy-boy
addikt

:D
Na igen, pedig ezeket a telefonokat pont ilyen szempontból kellene alaposan tesztelni.
Sajnos általában amikor akár más oldalakon tesztelnek ilyen hagyományos készüléket, ezek a dolgok kimaradnak a tesztelésből vagy csak felületesen vannak említve.
Egyébként majd amikor itt is letesztelik a készüléket, a tesztelőtől majd tudsz kérdezni. Tehát remélhetőleg nem kell azonnal visszaadniuk a készüléket és választ kapsz a kérdéseidre.

[ Szerkesztve ]

(#50205) schulc99 válasza Fancy-boy (#50204) üzenetére


schulc99
tag

Remélem, hogy sikerül választ kapnom, mert nem szívesen adnék ki húsz lepedőt feleslegesen.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#50206) kutga válasza schulc99 (#50205) üzenetére


kutga
nagyúr

Elég pofátlan összeget kérnek el érte. Már az 515nél is húztam a szám. Már csak a név adja el.

Let the Zone take me if I am.

(#50207) schulc99 válasza kutga (#50206) üzenetére


schulc99
tag

Sajnos nem csak a "Nokia" mobilok vannak túlárazva, hanem az összes többi gyártóé is.
A Samsung S7 gyártási költsége pl. 70 ezer, míg az eladási ára 240 ezer. :Y
Elég furcsa, hogy a kínai mobilok ugyanazt tudják, néha még többet is mint egy neves gyártó mobilja és töredék áron elérhetőek.

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#50208) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék hagyományos telefont venni.
20k körül szánnék rá!
Strapatelefonokat szeretem , de a cat b100 szép csak drága!
15 éves vagyok, jelenleg lumia 735-öm van, nem lógok olyan sokat a telon csak még kevesebbet szeretnék lógni rajta.
Fontos a zseblámpa, jó zenelejátszó és előny ha van 3G vészhelyzet esetére esetleg gps.
Más fontos szempont nagyon nincs.
Köszönöm előre is a segítséget!

(#50209) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Édesapámnak keresünk hagyományos mobilt 95%-ban telefonálásra, 5%-ban SMS írásra.
Se fényképező, se dual SIM, sem egyéb más funkció nem szükséges. Ha esetleg zseblámpa
van rajta, az nem hátrány de nem elvárás. Összegben a 10.000 Ft-os határt húznánk meg.
Első körben talán a Nokia 130-as tűnik jó választásnak(bár ez Dual SIMes). Tudtok esetleg ennél jobbat,
vagy ez jó választás lehet?

Köszi!

(#50210) DeFranco válasza meroly (#50189) üzenetére


DeFranco
nagyúr

single sim verzió egyébként várható hivatalosan? nem nagyon látok sehol.

(#50211) Fancy-boy válasza féldekás (#50208) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Samsung B550 esetleg, de a legjobb ha megnéznéd élőben.
Van zseblámpa, 3G, zenelejátszó is. A tesztben azt írják elég jó a minősége.
Teszt: [link]
GPS nincsen és az ára is a 30 felé közelít, de olcsóbb mint a CAT.

(#50212) Fancy-boy válasza pomk (#50209) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ilyen szempontból nem olyan rossz választás az a "Nokia".
Alternatívák:

Alcatel OT-2045X
Nagyobb 2.4" és jobb felbontású kijelző.
Zseblámpa nincsen.

Alcatel One Touch 1016D
Van zseblámpa

[ Szerkesztve ]

(#50213) pomk válasza Fancy-boy (#50212) üzenetére


pomk
őstag

Ha jól rémlik, a legutóbbi is valami Alcatel volt zseblámpával pár ezer ft-ért. Bírta vagy fél évig...
A Nokia, amit találtam mennyivel lehet minőségibb termék?

(#50214) Fancy-boy válasza pomk (#50213) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mind a két márkára 2 év garancia van.
Végül is elég sok pozitív vélemény olvasható a "Nokia" 130-ról: [link]
Nektek kell tudnotok, hogy nem lenne-e kényelmesebb az Alcatel nagyobb méretű és felbontású kijelzője.

(#50215) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Hosszú készenléti idővel rendelkező telefont tudnátok ajánlani? Nokia 130 (single)-ra 864 órát írnak. Esetleg hosszabb? :)

.

(#50216) meroly válasza Troy. (#50215) üzenetére


meroly
veterán

Talán Philips X1560 vagy a Samsung E2370. De csak is kizárólag a specifikáció miatt, tapasztalatom nincs.

Szerk: Samsung B550 újabb jóval, bár nincs írva de szerintem mennie kell annyit mint a fentieknek.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#50217) Fancy-boy válasza meroly (#50216) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az a Philips brutálisan sokat kibír. Legalább 3-4 hetet normál használat mellett.
Eléggé keresett modell, de Magyarországon nem kapható.
Külföldről rendelve olyan 25-30 között van az ára.

[ Szerkesztve ]

(#50218) Troy.


Troy.
addikt

Köszi!

.

(#50219) Rusher4587


Rusher4587
tag

Sziasztok!

En is nagyszulonek keresek mobiltelefont, nagyon surgos lenne.
Alcatel OT-2000x tokeletes lenne, ha nem lenne elbaxva a menu az FM radios hulyeseggel.
Tudnatok valami hasonlo, tegla meretu es kobalta tudasu telefont ajanlani, ami szinten dokkolos, ugyan ugy felolvassa a szamokat beuteskor, de egy gombbal el tudom erni a nevjegyzeket a fokepernyorol?
Azt is olvastam, hogy az OT-2000-et lehet rootolni, menut valtoztatni rajta, ezzel van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#50220) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!

Édesapámnak keresek strapatelefont -- egy "nyughatatlan nyugger" típus, aki még 70 felé közeledve is műhelyében farigcsál, gépeket szerel, műszereket javít, házat felújít. Nem nagyon törte még a telefonokat, de időnként leesnek, ráesik valami, tehát jobb, ha bírják a strapát.
Jelenleg CAT B25-öst néztük ki, most egész jó áron mennek (16.5-17k), lenne-e nála jobb választás?
- árkategória: 25-30k-ig
- új
- hosszú távra
- csak telefonálás és SMS
- extra kívánságok:
--- magyar nyelv mászt-hev
--- nagy gombok,
--- nagy betűk,
--- zseblámpa funkció
--- hosszú üzemidő
--- magasra állítható hangerő (egyik fülére süket, másikra enyhe halláskárosodása van)

Illetve olyan, amiben van Wifi és GPS is, de vannak fizikai gombjai (nem okos-készülék), létezik? Vagy okostelefonból mit ajánlanátok (ezesetben legyen kesztyűben is kezelhető rezisztív)?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#50221) Fancy-boy válasza .mf (#50220) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Elég vegyesek a B25 értékelései. Valaki például azt írta, hogy kicsik a betűk méretei. Ezt érdemes ellenőrizni vásárlás előtt.
Nem véletlenül kerül ennyibe.
1-2 évet lehet, hogy kibír, de gondolom ennél tovább használnátok.

"Illetve olyan, amiben van Wifi és GPS is, de vannak fizikai gombjai (nem okos-készülék), létezik?"

Újonnan és hagyományos kialakítású? :) A jelenlegi hazai kínálatban nem tudok ilyenről.
Használtan természetesen vannak.

[ Szerkesztve ]

(#50222) Fancy-boy válasza .mf (#50220) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg ezt érdemes lenne megfontolni:
Doro PhoneEasy® 520X

[link]

(#50223) .mf válasza Fancy-boy (#50222) üzenetére


.mf
veterán

Köszi, de 50k egy kicsit sok érte, abból 3db B25-ös kijön :Y
Egyelőre marad a B25, amiket még néztem (Evolveo), ott sem volt fenékig tejföl a visszajelzés. Úgy látszik ez a béka az árkategória velejárója...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#50224) Fancy-boy válasza .mf (#50223) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen.
Egyébként 21-ért is beszerezhető a Doro.

[ Szerkesztve ]

(#50225) .mf válasza Fancy-boy (#50224) üzenetére


.mf
veterán

A linkelt hsz-ben a 20-as ár külföldi (német) beszerzésre vonatkozott, ha jól értettem -- azóta van magyar boltban is normálisabb áron? Pár ár-összehasonlító oldalra ránéztem, és nem láttam náluk.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#50226) noaa


noaa
csendes tag

Sziasztok!

Elég sok hozzászólást átnéztem már a fórumban, de egyre tanácstalanabb vagyok. Tudnátok ajánlani egy hagyományos telefont, ami lefedi kb az alábbi szempontokat? :))

- Árkategória. Minél olcsóbb, nagyon max 8-10k.
- Lehet használt is.
- Ha lehet nem szeretnék szolgáltatótól venni, de magentás kellene vagy független.
- Hosszú távra keresnék éppen best-buy telefont. (előző kis telefonom majd 10 évig bírta)
- Backup telefon lenne, kirándulásra, kerékpározásra vinném magammal, a legfontosabb szempont az lenne, hogy sokáig bírja az aksija.
- Oprendszer mindegy.
- Kialakítás igazából bar lenne a legjobb, de ha slide vagy flip az se gond.

Üdv:
Noaa

(#50227) Fancy-boy válasza .mf (#50225) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Német beszerzés, de magyar menüs és a Doro elérhető Magyarországon, ha lenne valami garanciális probléma.
Persze nem akarlak rábeszélni, de a külföldi tesztek és felhasználói vélemények alapján eléggé rendben van a telefon.

Ha marad a B25, akkor remélem jól jártok vele.
Majd esetleg írd meg a véleményedet, pár hónap után, hogy mennyire vált be. :R

[ Szerkesztve ]

(#50228) jooti válasza RAZR_v3 (#50171) üzenetére


jooti
csendes tag

Sikerült is beszereznem egy egész jó állapotúnak látszó tartalék 6303i-t - mindenkinek köszönöm a tippet!
Egy lényeges kérdésem lenne még: az akku.

A saját 6303i-mben kb egy éve kezdett meghalni az eredeti gyári akku. Egy-egy telefonálósabb napot már alig bírt végig, de kettőt sermiképpen sem, tehát minden nap tölteni kellett. Mivel az utángyártott akkukkal a korábbi Nokiáimban is volt már gondom, most gyári új, bliszteres, hologramos BL-5CT akkut rendeltem bele, bár tartottam tőle, hogy a polcon állástól már ez sem lesz az igazi. Sajnos így is van: a vadi új akku pontosan azt tudja, amit az eredeti sok év használat után... Minden nap töltő.

Nincs tippetek, hogy melyik gyártó csinál még friss, és jó minőségű ilyen akkukat? Melyiket ajánlanátok? Sokat dolgozom terepen, amikor kifejezetten problémás a telefont töltögetni. Az eredeti akkuval eleinte egy hétig is elment a 6303i, napi 4-5 öra telefonálás mellett is... Melyik akkutól remélhető még hasonló?

(#50229) RAZR_v3 válasza jooti (#50228) üzenetére


RAZR_v3
tag

Külföldről rendelted?
Egyébként attól még, hogy látszólag az eredeti csomagolásban kaptad az akkut, simán lehet hamisítvány. Nézd meg a hologramot az akkumulátorodon több szögből is, mert nem egyszerre látszódik az összes pont! Ha bármennyire forgatod az akkut, de mégse látod a képen pirossal bekarikázott pontok mindegyikét, akkor hamisítványt vettél.

(#50230) jooti válasza RAZR_v3 (#50229) üzenetére


jooti
csendes tag

Itthoni webshopból vettem, és a hologram is minden irányból jónak látszott.
Szerintem egyszerűen a polcon tartástól halt meg - ez a legvalószínűbb. Vagy szerinted még gyártják ma is? Ha igen, akkor honnan lehet szerinted megbízhatóan frisset rendelni?

Vagy melyik gyártó gyárt még hozzá jó minőségű, megbízható és hasonló kapacitású utángyártott akkut?

[ Szerkesztve ]

(#50231) RAZR_v3 válasza jooti (#50230) üzenetére


RAZR_v3
tag

Eredeti Nokia Microsoft akkumulátort gyártanak még, de csak azokat a típusokat, amikkel az alsó kategóriás, új "Nokia" készülékeket szerelték. De ezek között van BL-5C, és BL-4C is, amik a 10 évvel ezelőtti mobilokba is jók. Sajnos BL-5CT típus nincsen.
Ezeket az akkumulátorokat arról ismered meg, hogy fekete a designjuk, valamint nincs rajtuk hologram sem. Láttam már belőlük hamisítványt, a betűtípust, és néhány apróságot elrontottak a kínaiak, amiről észrevehető, egyébként ilyen egy új gyártású, eredeti BL-4C akku.

Be tudtad kapcsolni a telefont, miután beleraktad a BL-5CT akkut, amit a webshopból rendeltél? Vagy nem volt semmi életjel, és muszáj volt töltened?

(#50232) jooti válasza RAZR_v3 (#50231) üzenetére


jooti
csendes tag

Ha jól emlékszem, be tudtam kapcsolni, és még talán 1-2 cellát jelzett a visszajelző - de már nem emlékszem biztosan.

Az új Nokia-Microsoft akkuk eredetisége a gyakorlatban nem sok segítséget jelent nekem - hacsak nem jó valamelyik a 6303i-be... Mivel a készülék adott, így nekem konkrétan a 6303i-be polcon állástól még nem döglött BL-5CT-re vagy használható, hasonló üzemidőt nyújtó utángyártott változatára lenne szükségem...

Ha az eredeti BL-5CT-t már évek óta nem gyártják, akkor talán utángyártottból több esély van jóra? Erre van valakinek tippje?

[ Szerkesztve ]

(#50233) RAZR_v3 válasza jooti (#50232) üzenetére


RAZR_v3
tag

Igaz, kicsit elkalandoztam azzal, hogy más akkukat hoztam fel példának.

Három lehetőséged van:
1. Van garancia az akkumulátorodra, megkeresed az elérhetőségükön a webshopot, panaszkodsz, hogy ez egy gyári termék, mégis 1 nap alatt lemerül az akkumulátor átlagos használattal, ami ennél a típusnál nem normális, ezért megkéred őket, hogy cseréljék ki, aztán reménykedsz, hátha az jobb lesz.
2. Veszel egy használt, gyári Nokia BL-5CT akkut, ügyelve arra, hogy ne hamisítvány legyen. Egyik ismerősöm fél éve vett használtan egy Nokia 6303i-t, az akkuja 4-5 napig bírja legalább, pedig már lehet négy éves simán.
3. Próbálkozol egy utángyártott akkumulátorral, először a Cameron Sino márkájú utángyártott BL-5CT akkut nézd meg, azok általában jók szoktak lenni, de a noname akkuk között is voltak kellemes meglepetések már számomra. Ez már csak szerencse kérdése, a gyáriként árult, drága, de nem gyári Motorola Defy akkunál az utángyártott Cameron Sino jobb minőségű volt például. De van esély arra, hogy a Cameron Sino BL-5CT akkuja nem lesz jobb a mostaninál. Ilyen az utángyártott akkumulátorok világa sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#50234) kutga válasza jooti (#50232) üzenetére


kutga
nagyúr

Külföldi oldalakon, ebay, amazon is körülnéznék.

Let the Zone take me if I am.

(#50235) jooti válasza kutga (#50234) üzenetére


jooti
csendes tag

De mit kéne keresnem az ebay-n vagy az amazonon? Gyári eredetit? Arról honnan tudni, mióta áll a polcon? Vagy van konkrét eladóra-forrásra ötleted? Vagy melyik utángyártottat keressem?

[ Szerkesztve ]

(#50236) Ivy.4.Ever válasza schulc99 (#50203) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

schulc99 (#50203)

Nokia 215 van nekem és jó a hangminősége, de legalábbis megfelelően hangos. Fontos hogy beszéd közben ne nyomogasd a lefele mutató gombját mert azzal leveszi a hangot és elmenti az állapotot a következő beszélgetésig. Feljebb értelemszerűen a felfele gombbal tudod a hangerőt. Munkás telónak a 215 való mert a 230 hátlapja csúszik illetve nagyobb a képernyője (csak jobban meríti) és kényesebb a burkolata. Ha csak telefonálsz vele, és nem netezel vagy játszasz sosem fog lemerülni egy héten belül. Az ejtéseket szépen bírja. Nagy erőhatásra legfeljebb az aksi kiugrik belőle de egy pillanat alatt vissza lehet varázsolni. Szoftveresen hozza az elvárható szintet. Megjegyzem az Alcateleknél jobban. Az alcatel képes oylasmire hogy egy mp3 állományt egy nap lejátszik aztán egy hét múlva megmakacsolja magát :C
Térerőről nehéz beszélni mert sosem problémázott, igaz nem megyek túl "extrém" helyekre. Én 13-ért vettem, de megjegyzem ezt szerencsésebb országokban fele ennyiért adják.

[ Szerkesztve ]

(#50237) kutga válasza jooti (#50235) üzenetére


kutga
nagyúr

Konkrét nincs.

'Genuine' szóra próbálj keresni.

Let the Zone take me if I am.

(#50238) RAZR_v3 válasza jooti (#50235) üzenetére


RAZR_v3
tag

A helyzet az, hogy ha be tudtad kapcsolni a telefont az újonnan vásárolt akkuval, akkor nem a polcon állás a baja az akkunak. Lítium-ion akkumulátorról beszélünk, ezek tartalmaznak védőelektronikát is, amikor a telefonod kikapcsol, akkor nem merült le teljesen az akkumulátor, valójában még van benne feszültség, de az elektronika nem engedi már azt felhasználni a telefonnak. Ennél a pontnál még töltheted az akkut, és használhatod. Igen ám, de mivel álltában is merülnek az akkumulátorok, ezért egy megadott cellafeszültség alatt már túlmerülésről beszélünk, ilyenkor az akkumulátor nagy eséllyel halott, nem tudjuk tölteni sem, kuka. Ez jellemző az otthon a fiók mélyére elrakott, vagy a hosszú évekig a raktárban porosodó akkumulátorokra.
De nem a tiedre, mivel be tudtad még vele kapcsolni a telefont is. Jól kinéző hamisítványról, vagy gyári hibás példányról van szó az esetedben. Mit csinálsz, ha ugyanez lesz a probléma a külföldről rendelt akkumulátoroddal, hogy 1 nap után töltheted? A postaköltséget neked kell állnod, hogy visszakerüljön az eladóhoz a termék, ami annyiba kerül, amennyiért vehetnél egy másik akkut is. Inkább intézd el a hazai webshopból rendelt akkud garanciális ügyintézését, könnyebb dolgod lenne. Kapsz másikat helyette, és ha az már bírja legalább 3 napig, akkor örülhetsz, ha nem, akkor kereshetsz új beszerzési forrást, vagy próbálkozhatsz utángyártott akkukkal.

(#50239) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Meglévő okostelefonom mellé keresnék egy egyszerű telefont, aminek az alábbiakat kellene teljesíteni:

- Minél nagyobb készenléti idő (min. valós egy hét jó lenne, kb. napi 5-10 percet lenne használva)
- Kis méret
- Minimális funkcionalitás, de azt tudja stabilan (pl. ne induljon újra, ...)
- 3g / WIFI előny, de nem kötelező
- Zene / fénykép egyáltalán nem prioritás

Nokia 222-n gondolkodtam, mert papíron tökéletes lenne, de nem nagyon hallani róla.

Ti a fentiek alapján mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#50240) schulc99 válasza Ivy.4.Ever (#50236) üzenetére


schulc99
tag

Köszönöm az infót.
Mindenféleképpen munkatelefonra lenne szükségem. Telefonálás, sms, kis zene.
Esetleg ezekre a dolgokra is tudnál válaszolni?

-sms kézbesítési jelentéseket elmenti e mint a series 40
-rendelhető e nevekhez külön csengőhang
-létrehozhatóak e hívócsoprtok külön csengőhanggal
-Igaz e, hogy a beérkezett sms-eket egybe gyűjti és nem külön-külön aszerint hogy melyik számra érkezik az sms
-Igaz e, hogy használható bluetooth fülessel és autós bluetooth kihangosítóval is

Az áron már nem lepődőm meg, a boltok között sincs árverseny.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#50241) Ivy.4.Ever válasza Stehe (#50239) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Átcímkézett 215-ről van szó úgyhogy ugyanazt tudom mondani neked is mint a #50236. hszben. Úgy látom kb. 2000 forint a különbség. Ennyivel több:
- Elülső kamera. (Még hátsó is borzalmas)
- 0.3 helyett 2 mp hátsó kamera.
- több ram :C hogy mennyi volt és mennyi lett nem vagyok biztos de így is képes vagyok egyszerre zenét hallgatni és facebookozni :DDD de kb. vicc értékű ilyen szinten RAM-ról beszélni.
3g helyett csak "2.5g" azaz edge kapcsolat van.

(#50240) schulc99
-sms kézbesítési jelentéseket elmenti e mint a series 40 :N
-rendelhető e nevekhez külön csengőhang :N
-létrehozhatóak e hívócsoprtok külön csengőhanggal :N
-Igaz e, hogy a beérkezett sms-eket egybe gyűjti és nem külön-külön aszerint hogy melyik számra érkezik az sms :K
-Igaz e, hogy használható bluetooth fülessel és autós bluetooth kihangosítóval is
nem próbáltam bluetooth fülessel de kell működnie.

Én is csalódtam s40 után és ma már inkább azt vennék pl egy 301-est vagy 515-öt.

[ Szerkesztve ]

(#50242) schulc99 válasza Ivy.4.Ever (#50241) üzenetére


schulc99
tag

Nagyon köszönöm a válaszokat. :R
Úgy látom a series 30 nem igazán alkalmas munkatelefonnak. Már ami az én igényeimet illeti.
Olyan alapvető funkciókat vettek ki a rendszerből amik szerintem szükségesek ha két kártyás mobilra van szükségem.
Valószínű, hogy inkább keresek egy s40-es dual sim-es mobilt.

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#50243) jooti válasza RAZR_v3 (#50238) üzenetére


jooti
csendes tag

Köszönöm, megpróbálom a garanciát - ha megtalálom a papírjait...
Egyébként van valakinek tapasztalata arról, hogy ezek a gyári, eredeti akkuk ennyi polcon állás után mennyit kellene, hogy bírjanak?
(Tudom, hogy ez a telefonhasználatomtól függ, de tájékozódási pontnak azt tudom mondani, hogy az eredeti gyári akku új állapotában, illetve az első 3-4 évben egy teljes hetet bírt a szokásos használatom mellett.)

[ Szerkesztve ]

(#50244) noaa válasza noaa (#50226) üzenetére


noaa
csendes tag

Sziasztok,
Erre valakinek esetleg tipp/ötlet?
Köszi,Noaa

(#50245) Ivy.4.Ever válasza noaa (#50244) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nokia 108, 130, vagy ha nagyon minimalista vagy Samsung E1200, alcatel 1010 de igazából bármi az ismert márkáktól.

[ Szerkesztve ]

(#50246) Fancy-boy válasza noaa (#50244) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nokia 3720 Classic, egy újszerű darabot, ha találnál belőle.
Samsung Xcover 271 / B2710, szintén ha találsz újszerűt.

(#50247) noaa


noaa
csendes tag

Sziasztok,
Nagyon köszi a válaszokat.
Az említett Nokiák egész jónak tűnnek főleg a 3720-as.

(#50248) jeni


jeni
félisten

Hello.
10000Ft alatt milyen buta telefont érdemes venni?
2 SIM
RDS
Fényképező mód (AF)
Memória bővítés
Viszonylag jó felbontású kijelző nagyobb méretben (16 milliós szín )

Most akciós az Akai PHA-2880.
Vagy felejtős?
Ha használt akkor melyik?
Ebben az esetben gondolom csakis a Nokia.

[ Szerkesztve ]

(#50249) quailstorm válasza jeni (#50248) üzenetére


quailstorm
nagyúr

szerintem ilyen nincs
Samsung E3322-t talán még kifogsz.
Nokia 515 dual sim, de az drága.

Akai meg kb az a kategória, hogy nekem fizessenek 3 ezret hogy elvigyem a hulladékukat. Szereltem Akai-t. A legeslegaljánál legaljább márakínaisemveszi meg átcímkézve, csak itthon Akai, 0 support rohadt drága alkatrész, és gusztustalan minőség meg szerelés.

(#50250) jeni válasza quailstorm (#50249) üzenetére


jeni
félisten

Hmmm...
Az egykor világhírű cég a békafenekén. :K
Próbálok beszerezni tip-top Nokia telcsit.
Az apró van épen egy Nokia 515 modell 35000Ft-ért kicsit húzós.

Ha így veszük: akkor se Blaupunkt,se Sanyo,stb...
Az Orion Japán és magyar volt. Kérdés kié volt előbb?
Na és a Videoton-t ki majmolja le mint márkát?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.