Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50851) kiskami válasza quailstorm (#50850) üzenetére


kiskami
tag

Na de egy facebook appot, böngészőt valaki csak reszelget és bizonyos korlátokon belül javítgat és frissítget nem?

(#50852) quailstorm válasza kiskami (#50851) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Facebook appot csak a Facebook reszelgethet. Nem hivatalos FB apphoz API nincs és nem is lesz, nem is akarnak látni nem hivatalost. Ami van azt is kínlódás fenntartani és nem 100-as (BB 10-re pl).

Böngészőt butatelón? Általában van valami egyszerűsítő szerveren átmenő kaki és nem nyúlnak hozzá többet. MTK-n életemben nem használtam de ilyen NetFront szintre gondolj.

Normális webkit böngészőt ritkán láttam butatelón, főleg feature frissítést kapjon. S5230 Dolfinja az ilyen volt és 0.9 meg 1.0 közt drasztikus tudásbeli eltérés volt. Egyik vitte haver HTML5 társasjátékát, másik nem.

Egyébként a böngészőt leszámítva, vagy sokszor még azt se minden app JavaME egy butatelón.

Feature phone-ok java része sose kerül frissítésre, akkor se ha elérhető hozzá. S30+ otthon nem frissíthető.

[ Szerkesztve ]

(#50853) Fancy-boy válasza quailstorm (#50850) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Remélhetőleg S40 rendszerrel is kiadnak készülékeket.

(#50854) quailstorm válasza Fancy-boy (#50853) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az S40 a Nokia tulajdona volt, Nokia nincs. Ráadásul az S40-et nem lehet ráhegeszteni az MTK-ra fentebb ismertetett okok miatt. Utolsó S40 a 206 301 515 és már az se ment a Suite-tal. Vége.

(#50855) Fancy-boy válasza quailstorm (#50854) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nokia van, maximum mobilt nem gyártanak.
Igen, az S40 a Nokiához tartozik, de a Microsoft is gyárthatott volna S40 készülékeket:

"In 2014, Microsoft acquired Nokia's mobile phones business. As part of a licensing agreement with the company, Microsoft Mobile is allowed to use the Nokia brand on feature phones, such as the Series 40 range.[4] However, a July 2014 company memo revealed that Microsoft would end future production of Series 40 devices.[5]"

"Kiszáll a nem-okostelefonok gyártásából a Microsoft"
"A cég eladja a Nokia márka használatához kapcsolódó jogait is, ez a finn brand feltámasztásán fáradozó HMD Globalhoz kerül majd."

Tehát miért ne gyárthatnának S40 készülékeket? ( HMD Global )
A Microsoftnak joga volt S40 készülékeket gyártani, ezek a jogok is a HMD Globalhoz kerültek.
Legalábbis a cikkből ez derül ki.

[ Szerkesztve ]

(#50856) quailstorm válasza Fancy-boy (#50855) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert nincs hozzá hardver, vendor. Aki beszállított a Nokiának már nem szállít be, sőt a Nokia nagyon gyakran saját chipeket használt mint Symbian alapkészülékekben, mind a butatelókban.

Márpedig SoC nélkül mi hajtsa a telefont? Nem tudok arról hogy valaha NXP alapokon dolgozott volna S40, Qualcommról se. De már ők se gyártanak évek óta feature phone alapot, és a Broadcom se.
Samsung is váltott Spreadtrumra tudod jól. Már az S5611 úgy jött ki. Az S5610 még Broadcom volt klasszikus Samsung fejlesztéssel nulláról.

(#50857) tibor23


tibor23
senior tag

Érdeklődök a szakértőktől vagy felhasználóktól, hogy S5610-es Samsung át tudja-e adni a BT-s autórádiónak BT-on keresztül a hívószámhoz tartozó nevet? Nekem csak a hívószámot jeleníti meg, és nem az autórádióval van gond, más telókkal ez működik. Amúgy sem tökéletes sajnos ez a BT kihangosítás, van hogy az autóba néhány ki-be szállás után már nem kapcsolódik, vagy kapcsolódik látszólag, de a hívást már nem továbbítja az autórádióra. Az autórádió Kenwood típus, nem rég vásároltam kimondottan azért, hogy ne kelljen a telefont használnom az autóban, de néha nagyon bosszantó, hogy nem működik a kihangosítás, csak a telefon csörög. Másnál ez tökéleten megbízhatóan működik?
Más: Az S5610 fényereje nálam nagyon gyenge, nappali fényben gyakorlatilag nem látni. Ez normális? Akármilyen más gagyi telefon is sokkal jobban látható.

(#50858) Fancy-boy válasza quailstorm (#50856) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Valahogy biztos megtudnák oldani, ha vissza akarnák hozni a S40-et, de ezek szerint marad az S30+.

Egyébként a Samsung azért váltott, mert olcsóbb volt a Spreadtrum vagy a Broadcom nem akart már gyártani nekik?

[ Szerkesztve ]

(#50859) quailstorm válasza Fancy-boy (#50858) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem voltam ott, de tekintve hogy egyáltalán nem találkozok Broadcomos készülékekkel, szerintem ők is kivonultak. Egyszerűbb lett volna tovább gyártani az S5610-et mint újracsinálni a belét.

(#50860) Beca1990


Beca1990
senior tag

SENCOR ELEMENT P030 -el valakinek valami infó? tapasztalat?
2,8"-os kijelző 320x240-es felbontás...
egész jónak tűnik.

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#50861) DS39 válasza Beca1990 (#50860) üzenetére


DS39
nagyúr

alap funkciókra jónak tűnik.
viszont az feltűnt hogy mérete elég nagy:
132 × 57,5 × 10,8 mm

a 230-as Nokia: 124.6 x 53.4 x 10.9 mm
és a kijelző mindkettőben azonos méretű.

(#50862) Beca1990 válasza DS39 (#50861) üzenetére


Beca1990
senior tag

kár nincs fent videó a neten róla...

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#50863) Fancy-boy válasza Beca1990 (#50860) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Külföldi vélemények:

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#50864) sphe


sphe
senior tag

Sziasztok! Anyumnak szeretnék venni egy usb - ről is tölthető, jó akkumulátor idejű telefont. Zseblámpa funkció előny, de nem feltétel. Milyen telefonokat érdemes megnézni?

(#50865) Fancy-boy válasza sphe (#50864) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nokia 150 és Nokia 230 :
- Zseblámpa funkció, és mind a kettő kapható fehér színben is.

Nokia 230 teszt: [link]
Nokia 150 ismertető: [link]

Nokia 216 :
- Zseblámpa funkció és bár készült belőle fehér színű változat is, de valamiért csak feketében kapható.

Ismertető: [link]

(#50866) Fancy-boy válasza sphe (#50864) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nokia 150 ár: [link]
Nokia 230 ár: [link]
Nokia 216 ár: [link]

Képek

Nokia 150:

Nokia 230:

Nokia 216:

(#50867) Dhampir válasza Fancy-boy (#50866) üzenetére


Dhampir
félisten

A 230-nál az 1 év garanciával valami nem stimmol, 2 évnek kellene lennie a Nokia garinak (2 év Nokia szervizben, például a Speedshopnál és a Rufusznál is).

[ Szerkesztve ]

(#50868) Fancy-boy válasza Dhampir (#50867) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszönöm az észrevételt!
A 220volt-nál gyári garanciával árulják a termékeket és a többi "Nokiánál" 2 év gyári garancia van feltüntetve.
Érdekes, de valószínűleg csak elírás. Természetesen vásárlás előtt érdemes rákérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#50869) Dhampir válasza Fancy-boy (#50868) üzenetére


Dhampir
félisten

Neked pedig köszi az infókat a friss, ropogós Nokia telcsi áráról is. :)

(#50870) Fancy-boy válasza Dhampir (#50869) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ez csak természetes. :D
Elég hamar megjelent a Nokia 150.
Polikarbonát ház, eddig nem is figyeltem.
Kíváncsi leszek a folytatásra, főleg ha előállnának valami nagyobb tudású készülékkel is.
Amennyiben maradnak a Microsoft féle alapmobiloknál, akkor kb. mindegy, hogy ki gyártja őket.

[ Szerkesztve ]

(#50871) Dhampir válasza Fancy-boy (#50870) üzenetére


Dhampir
félisten

A nagyobb tudásúban én is csak reménykedek. Például A Primo-tól annyira már nem vagyok elájulva, ami akár egy hétig vagy még tovább is vígan eldöcög feltöltés nélkül, de jó lenne egy kicsit masszívabb telcsi, jó kamerával, habár az utóbbi feltétel inkább csak álmodozás. :-/

(#50872) sphe válasza Fancy-boy (#50866) üzenetére


sphe
senior tag

Azta! Köszönöm szépen :C :R

(#50873) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Sziasztok

Furcsa keres lesz, de olyan telefont keresek a leheto legolcsobban, ami megbizhatoan ebreszt kikapcsolt allapotban. Semmilyen mas funkcio nem szamit :)

(regebben szoktam ra, hogy a lecserelt samsungomat hasznaltam ebresztoora helyett, egy toltessel 3 honapig is siman elment igy, de mar kezdi a veget jarni, megbizhatatlan lett :( de maga a megoldas bevalt)

Koszi

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#50874) quailstorm válasza Cathulhu (#50873) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sok telefont nem tudtam erre tesztelni.
Sony W200-a használok jelenleg, az tökéletes. Régebben W810-et használtam, de abban még van naptárhiba is szökőévre, meg néha elfelejtett szólni, meg szar volt a memkártyaslotja is, azon volt az ébresztőhang.

Többet nem tudok. Kb bármilyen 2006-nál újabb nem legalja mobilnak jónak kell lennie, ha fel van töltve persze.
Én lejárt SIM-mel bekapcsolva hagyom, akkor szól ha tölteni kell.

(#50875) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!
1.Max. 10000Ft-ot.
2.Használt készülék is szóba jöhet.
3. Függetlenül, ha használt, akkor aprón.
4. Normál felhasználás, és fontos a multimédia, ébresztés funkció.
5. Bármelyik oprendszer megfelel.
6. Fém házas legyen, ha megoldható(annak gondolom nem cserélhető az akksija.
Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#50876) féldekás válasza féldekás (#50875) üzenetére


féldekás
aktív tag

El is felejtettem, hogy strapatelefont szeretnék elsősorban, nem fém házasat. :)

(#50877) Viktor0610 válasza féldekás (#50875) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Te nem okostelefont szeretnél?

Samsung Galaxy A54

(#50878) féldekás válasza Viktor0610 (#50877) üzenetére


féldekás
aktív tag

Nem, hagyományos érdekel, mondjuk ennyiért nem tudom, hogy lehet-e strapatelót kapni, ha nem, akkor fémházas érdekel.

(#50879) Viktor0610 válasza féldekás (#50878) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, most látom, nem 100000, hanem 10000 a határ.
Akkor nem szóltam. :D

Samsung Galaxy A54

(#50880) Fancy-boy válasza féldekás (#50875) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Amennyiben egy kicsit hozzá tudsz tenni, akkor újonnan: [link]

Kimondottan ütésálló, elég kedvező áron, tehát vannak hiányosságai.
Vélemények: [link]

11 körül van beépített akkumulátorral rendelkező Alcatel OT-2007D: [link]

Viszont csak Micro SIM kártyát támogat.

[ Szerkesztve ]

(#50881) Crafter32


Crafter32
őstag

Nagyon oda vagyok egy hagyományos telefonra wifivel és jó kamerával. Az utolsó hagyományos telefon ami tetszett az a 515 volt. Szívesebben használnék egy hagyományos telefon és tablet kombót a mindennapokban, mint a full tapicskolást állandóan. Blackberry ilyen szempontból jó volt, de az is már inkább nagy egy hagyományos Nokiahoz.

[ Szerkesztve ]

(#50882) Viktor0610 válasza Crafter32 (#50881) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hagyományos telefonba minek a wifi?

Samsung Galaxy A54

(#50883) Crafter32 válasza Viktor0610 (#50882) üzenetére


Crafter32
őstag

Email stb gyors nézésre.

(#50884) Fancy-boy válasza sphe (#50872) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen!

Crafter32

Wifivel hagyományos pl.:

- Evolveo X2, X3
- Mobiwire Dakota ( Vodafone )

Érintős és nyomógombos:

- Evolveo X4

[ Szerkesztve ]

(#50885) DS39 válasza Crafter32 (#50881) üzenetére


DS39
nagyúr

+1

Egyre inkább ezen a véleményen vagyok én is, főleg amióta a tepsifon egyre nagyobb, és nem úgy tűnik hogy ez a trend megállna.

Ott bukik el a dolog hogy már nincs 515 szintű hagyományos. (Nekem még wifi sem kellene, csak értelmes kamera)
+ Tableten netezni, videót nézni, esetleg játszani jobb mint telón.

[ Szerkesztve ]

(#50886) Doner


Doner
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Telefonálásra és sms írásra szeretnék egy minél olcsóbb telefont venni, lehetőleg 10 ezer alatt. Persze kerestem is, de nincsen egyikkel sem tapasztalatom. Esetleg valaki rendelkezik ilyen készülékkel hogy ajánlhassa? Újat szeretnék. Előre is köszönöm. Navon BT110-et néztem ki magamnak. Ezt meg merjem venni? Lesz rajta magyar menü?

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#50887) Crafter32 válasza Fancy-boy (#50884) üzenetére


Crafter32
őstag

Nem ismerem ezeket, majd kigoglézom, de full kínai márkát nem akarok. (tudom a Nokia sem a régi, de az illúzió legalább megvan)

Hiányzik a Nokia :(. Használhatóságban a mai telefonok egy vicc kategória.

[ Szerkesztve ]

(#50888) DS39 válasza Crafter32 (#50887) üzenetére


DS39
nagyúr

Jónak tűnő telefonok, amit ajánlott a kolléga, de mind strapafon.
Nekem egy elegánsabb, régi Nokia design-ra hajazó telefon tetszene, ami tudná ugyanezeket 3G + Wifi + 5 MPx-es kamera.
(mondjuk az nem világos hogy egy strapafonba ezekre mi szükség, egy szép, elegáns, fém hátlapos Nokia 230-as meg ehhez képest csökkentett képességekkel kerül forgalomba. Biztos egy sárba dobható telefonnál, pl. egy kerékpáros túrán van szükségem 3G-re és Wifi-re...)

[ Szerkesztve ]

(#50889) Fancy-boy válasza DS39 (#50888) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"régi Nokia design-ra hajazó telefon tetszene, ami tudná ugyanezeket 3G + Wifi + 5 MPx-es kamera"

Jól hangzik, de ez az összeállítás a Wifi miatt régebben is elég ritkaságnak számított. Már amennyiben nem Symbian rendszerű készülékre gondoltál.
Pl. használtan a Sony Ericsson Elm megfelelne a fenti elvárásoknak, kivéve a designt.

Nokia 515 még néha beszerezhető újonnan. garancia nélkül: [link]

(#50890) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Víz/ütés/por álló telefont keresnék. Elvárás lenne a tűrhető üzemidő, használható kamera és jó hangminőség. Keret kb. 20-30e Huf max. Mit ajánlanátok?

(#50891) 7s26c válasza BigBlackDog (#50890) üzenetére


7s26c
senior tag

Cimborám CAT-et vett. Autószerelő.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#50892) BigBlackDog válasza 7s26c (#50891) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pontosan milyet? :)

(#50893) Fancy-boy válasza BigBlackDog (#50890) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"használható kamera"

Ilyen nem nagyon van a jelenlegi kínálatban, főleg nem a strapatelefonok között.

Például Evolveo X1
Teszt/kamera: [link]
Ár: [link]

[ Szerkesztve ]

(#50894) outdoor válasza BigBlackDog (#50890) üzenetére


outdoor
aktív tag

Navon Titan

A kamera felbontása 1-2mp körüli, és a bemozdulás elmosódik, de az állóképek szavamra Tök jók.

A mikrofon vízállóan mélyen ül, ezért hangosan kell bele beszélni. Máskülönben tiszta a hang.

Más is kérdezett Navonról. A régebbi rendszerei magyar fordítása elég csapnivaló. Az újabbak már jobbak.

Elég sokoldalú telefonok a Navonok, a kifogástalan Nokia után a kettes számú márka a nemokos telefonok kínálatában. 10000 körül már beszerezhető újonnan, pl tesco.

Van egy kisméretű strapatelefonjuk is alap funkcionalitással 8e.

Minden Navon képes a beszélgetések rögzítésére micro sd kártyán.

A legjobb kamerájú nemokos pedig szintén Nokia, az új 3310 41megapixel Carl Zeissal, 1280x768 kijelzővel, ami igencsak luxus egy nemokosnak.

A Nokia 230 egyébként multitask. Van erről egy videó tubeon.

[ Szerkesztve ]

A proper digital assistant could be my best friend

(#50895) BigBlackDog válasza outdoor (#50894) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"az új 3310 41megapixel Carl Zeissal, 1280x768 kijelzővel"

Erről van bővebb infód?

[ Szerkesztve ]

(#50896) Fancy-boy válasza BigBlackDog (#50895) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Persze, 59 Euroért... :DDD

[link]

A dátum ismerős? Apr 01, 2014

[ Szerkesztve ]

(#50897) BigBlackDog válasza Fancy-boy (#50896) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, ez meg is volt. De a kolléga más naptárt használ ezek szerint. :)

(#50898) n0k0m_


n0k0m_
tag

Beszereztem én is egy Navon Titan-t, eddig nagyon tetszetősek a funkciók benne. Nem tudjátok véletlen lehet e felmásolni rá még játékokat (régi java-s vagy hasonló?)? Asszonypajtás örülne, ha lenne rajta valami kártyajáték, amit nyomogathat.

(#50899) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Édesapámnak (60 éves) keresek hagyományos mobiltelefont.
- Ár: 15-25eFt
- Csak új jöhet szóba
- Szolgáltatófüggetlen max. telenoros készülék kellene
- Elvárt funkciók: A legfontosabb a jó telefonbeszélgetés (érthető és tiszta legyen mindkét oldalon), minél hosszabb üzemidő, könnyen kezelhető gombok, változtatható betűméret a menüben és a névjegyzékben, microUSB töltés, megbízható bluetooth kapcsolat autókihangosítóval, túlélje ha az unoka megkaparintja :D
- Ami jól jönne: e-mail gyors megnézése, elolvasása, de ha nincs, akkor nem gond
- Ami nem kell: fényképezés, SMS és e-mail írása, strapatelefon, wifi

Két telefont között gondolkodok jelenleg: Nokia 230 és a Samsung s5611

A kettő közül a nokia felé hajlok. Vélemény? Egyéb ajánlat?
Nem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz ilyen telefonból kompromisszum menteset találni ... egyikben 3G nincs, a másikban nem lehet a szövegméretet változtatni, a harmadik kritikán aluli anyagminőség .... stb. :(

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Bye, Fifi

(#50900) Fancy-boy válasza Fifi (#50899) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mennyire sürgős? Állítólag legalább egy hagyományos készüléket bemutatnak az MWC-n:[link]

S5611: Nincsen gyári garancia és a betűméret állítása kérdéses, legalábbis a menüben: [link]

"S5611-es készülék esetében a betűméretet sem lehet változtatni, és azt sem lehet módosítani, hogy a billentyűzár milyen időnként zárjon le. Üzenet írásánál a betűtípus változtatásának módja bután megoldott."

Nokia 230: "megbízható bluetooth kapcsolat autókihangosítóval"

Nincs rá garancia, hogy rendben működni fog a kihangosítóval.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.