Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50901) Fifi válasza Fancy-boy (#50900) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Március első-második hetében lesz aktuális a dolog, tehát ez már nem fogjuk tudni megvárni ...

Bye, Fifi

(#50902) Fancy-boy válasza BigBlackDog (#50897) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ez is szóba jöhet: Doro PhoneEasy® 520X

[link]

Ütésálló, zseblámpa, 3 megapixeles kamera, 3G, Vaku, asztali töltő, 14 napos készenlét
Ára 20 ezerFt környékén.
Magyar menü is van benne, csak valamiért itthon nem nagyon árulják

Ára: [link]
Strapa teszt is van róla: [link]
Teszt/kamera: [link]

[ Szerkesztve ]

(#50903) Fifi válasza Fancy-boy (#50902) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Köszönöm, ez sem hangzik rosszul. A manual alapján távolról is managelhető dolgokkal van megáldva :Y

Megnéztem, édesapám jelenlegi telefonja egy Nokia C2-01.
Szolgáltatóváltás miatt keresem ennek utódját, mert a jelenlegi szolgáltató weboldala szerint 15eFt a hálózatfüggetlenítés és ezért gondolkodtam el, hogy ennyiért már új telefont lehetne venni ...

Vaterán találtam ilyet, elvileg új szolgáltatófüggetlen példányt 17eFt-ért 1 hét garanciával, így nem kellene új telefont megszoknia ... ugyanettől az eladótól láttam Nokia C5-00-át 22eFt-ért, úgyszintén új és szolgáltatófüggetlen 1 hét garanciával ...

A C5 hasonló, mint a C2, így a kezelése nem okozna gondot, de mégis fém és nagyobb üzemidőt ígér. Lehet belevágok ebbe, bár fázok ettől a vaterás új telefontól. :F

Ezeknél a fent említett nokiáknál (C2, C5) ki lehet deríteni egyszerűen laikus számára, hogy eredeti vagy valami kínai másolat?

Válaszodat előre is köszönöm!

Bye, Fifi

(#50904) Viktor0610 válasza Fifi (#50903) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köze nincs a C5-00-nak a C2-höz. ;)
A C5-00 egy Symbianos okostelefon, ráadásul probléma lehet a kis betűméret.

Samsung Galaxy A54

(#50905) Fifi válasza Viktor0610 (#50904) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

A linkelt cikkek alapján a C5-nek nagyobb a kijelzője, de a felbontásuk azonos, így gondoltam, hogy akkor nagyobbak a betűk :F

Az S40 alapfunkciók kezelésben olyan nagyon eltér az S60-tól? Már nagyon régen volt Symbian-os telefonom ... még Nokia 5800 ExpressMusic.

Bye, Fifi

(#50906) JamesFinn válasza outdoor (#50894) üzenetére


JamesFinn
senior tag

"A legjobb kamerájú nemokos pedig szintén Nokia, az új 3310 41megapixel Carl Zeissal, 1280x768 kijelzővel, ami igencsak luxus egy nemokosnak."
Ezt a hülyeséget honnan szedted? :U

[ Szerkesztve ]

(#50907) Fancy-boy válasza Fifi (#50903) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen!
A Vaterán általában kínai felújítottakat árulnak, újként.
Ahogy már leírták, a C5-00 egy Symbian operációs rendszerrel ellátott készülék, tehát nem teljesen ugyanaz a kezelése.
C2-01-hez hasonló, de tartalmaz fémet például:
Nokia X2-00, Nokia 515, Nokia 6700 classic, Nokia 6303 classic

[ Szerkesztve ]

(#50908) n0k0m_


n0k0m_
tag

Egy óriási gáz van a Navon Titan-al, méghozzá hogy alapból a hívásazonosítót (számot) nem küldi el, így bárkit hívok "rejtett szám" jelenik meg nála. Néztem gyakorikérdések.hu-n stb. senki nem talált rá megoldást, kézikönyv nagy nulla. Névjegyzékben (telefonkönyvben) van ilyen, hogy: opciók -> egyéb -> hívásazonosító, amiben van 4 sim kártya ikon mellé írva, hogy "névtelen", ha abba belelépek lehet választani: név vagy mobiltelefon, ha valamelyikbe belelépek, akkor szöveget lehet beírni (alapból üres). Számomra teljes mértékben értelmezhetetlen, hogy mit is kellene itt csinálni. Ezen kívül átnéztem az összes menüpontot, de nem találtam semmit, viszont a kézikönyv is említi 1 mondatban, hogy a hívószám elküldése letiltható, viszont nem írja le, hogy hol.

(#50909) tibor23 válasza n0k0m_ (#50908) üzenetére


tibor23
senior tag

Én bármelyik telefonomonba rakok egy T-s kártyát, akkor alapból nem küldi el a hívószámot, át kell állítani "szolgáltató választ"-ból, "mindig küld"-re vagy hasonlóra, és a legtöbb telefonban elég logikátlan helyen van ez a menüpont, de mindenegyikben benn kell legyen.

(#50910) Cathulhu válasza n0k0m_ (#50908) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nemelyik telefonokbol kifelejtik ezt a beallitast. Szolgaltatonal ugyfelszolgalaton kerheted, hogy aktivaljak.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#50911) n0k0m_


n0k0m_
tag

Hálózati beállításoknál csak a GPRS-el kapcsolatos opciók vannak, amit tudtam már végignyomkodtam, de van egy olyan sejtésem, hogy nincs benne, de fura módon mégis említi a kézikönyv annyiban, hogy a "hívószám elküldése le lett tilva" a különböző hibajelenségeknél. Jobb ötlet híjján marad a szolgáltatóval való egyeztetés.

(#50912) Fancy-boy válasza n0k0m_ (#50908) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hasonló pl. az Evolveo X3-nál is tapasztalható: [link]

"A termék legfőbb hátránya, hogy nem volt lehetséges a telefonon belül beállítani a hívószám kijelzés elküldését, így a telefonról indított hívásoknál soha nem írta ki a hívott félnél a telefonszámot - magánszám/privát szám jelent csak meg a hívott félnél. Ez T-Mobile-os SIM kártyánál fordult elő!

Több fórumban is olvastuk utána, hogy ez a probléma nem csak nálunk lépett fel, többen is elégedetlenkedtek, például a gyártó Facebook oldalán is olvashatóak ilyen bejegyzések. A szolgáltató aktiválta a SIM kártyán a hívószámkijelzés funkciót, tehát ez a Strongphone szoftveres esetleg hardveres hiányossága, hogy nem \"képes\" aktiválni a hívószámkijelzés funkciót egy bizonyos SIM kártya esetében."

(#50913) n0k0m_ válasza Fancy-boy (#50912) üzenetére


n0k0m_
tag

Ha jól értem, akkor a szolgáltató se tud kezdeni vele semmit? Ez elég elszomorító :(

(#50914) Fancy-boy válasza n0k0m_ (#50913) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Megkérdezed és kiderül.

Esetleg egy tipp, lehet hogy ennél a modellnél is működik:

"Hívószám kijelzést nem lehet beállítani. (csak ha minden szám elé betárcsázod, hogy *31#) "

[ Szerkesztve ]

(#50915) RAZR_v3 válasza Fifi (#50905) üzenetére


RAZR_v3
tag

Kétféle változat van ebből a típusból: Nokia C5-00 (ebben 3,2 megapixeles kamera és 128 MB RAM van) és Nokia C5-00.2 (5 megapixeles kamera és 256 MB RAM).
A beszédhangszórójára akadnak panaszok viszont mindkét változat esetében, hogy halk és a minősége nem a legjobb. Szóval ha megvásárolnád, előbb személyesen próbáld ki, hogy teljesít telefonálás közben.
Ha meg Kínában, utángyártott alkatrészekből felújított példányt vennél (amit nem nagyon ajánlok), akkor rendeld meg Ebayről, vagy Aliexpress-ről, felesleges drágábban itthon megvenni, ugyanazt kapnád. Új, dobozos példány már nem létezik ezekből. Gondolj bele, milyen állapotban lehet az az akkumulátor, ami 5-6 éve csak állt egymagában a doboz mélyén, be se kapcsolna vele a készülék.

(#50916) Fancy-boy válasza RAZR_v3 (#50915) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Új, dobozos példány már nem létezik ezekből."

Pedig előfordul.

"5-6 éve csak állt egymagában a doboz mélyén, be se kapcsolna vele a készülék."

Vásároltam már régebbi, valóban új készüléket is, és a gyári akkumulátor teljesen működőképes. Esetleg kevesebbet bír, mint újkorában.

(#50917) RAZR_v3 válasza Fancy-boy (#50916) üzenetére


RAZR_v3
tag

Előfordul, csak társul mellé gyűjtői ár is, ami nem éri meg annak, aki csak használni szeretné a telefont. Még ha nem is olyan magas összegről van szó, mivel annyira még nem régi a C5 széria. Vaterán ilyen példányok iszonyat ritkán kerülnek fel. Amiket dobozosként hirdetnek legtöbbször refurbished darabok. Azoknak a dobozuk és a kiegészítőik sem eredetiek, egy Nokia feliratú de nem eredeti töltő pedig életveszélyes is lehet.

(#50918) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok! Kene egy tartalek telefon, de iziben, mert elromlott az okos.
Egeszen pontosan erre gondoltam: Alcatel 2045
Hasznalhato ez telefonalasra, amig a masik rossz? Van jobb az arkategoriaban? (10-15kHUF)

Esetleg az edigibol valami, mondjuk egy Nokia 130?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50919) Fancy-boy válasza tvamos (#50918) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Arra megfelelhet. :D

"kiváló minőségben hallható a beszélgetés, jó a hangereje is (a hangerő szabályozható, ill. a beszélgetés kihangosítható)"

[link]

Szerk.: Edigitalból mégolcsóbban pl. Nokia 105: [link]

[ Szerkesztve ]

(#50920) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Kizárólag telefonálásra kell egy buta telefon, mely vezetékes telefont váltana le irodai dolgozónak, mely egész nap az íróasztalán van, tehát nem viszi sehova, nincs zsebben stb.

Elvárások:
- Mivel nekem kell "managgelni" a névjegyzéket, ezért azt könnyen lehessen exportálni/importálni ;)
- Minél hosszabb üzemidő
- Asztali dokkoló, mely töltőként is üzemel (ha ez külön vásárolható és nem gyári tartozék, nem gond)
- Jó minőségű anyaghasználat, mivel sokat fogják majd kézben ne hulljon szét 2 év után
- Előny, ha házilag cserélhető akkumulátorral rendelkezik
- Ne legyen strapa- vagy nagyitelefon, mert az nem mutat jól egy irodai asztalon :DDD
- Az ára max. bruttó 20 eFt a dokkolóval együtt

Előre is köszönöm az ajánlatokat!

Bye, Fifi

[ Szerkesztve ]

(#50921) Fancy-boy válasza Fifi (#50920) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Újonnan? :))

Mert új és asztali dokkoló = kb. nincsen a piacon, csak idősebbeknek szánt készülék

(#50922) Fifi válasza Fancy-boy (#50921) üzenetére


Fifi
őstag

Új kellene :B

Ha nincs dokkoló a gyári csomagban, de lehet külön venni hozzá (az sem baj, ha nem ugyanaz a gyártó csak kompatibilis legyen) és a kettő együtt megáll 20eFt-ból, akkor jöhet.

Szerk: dokkoló nélkül mit ajánlanál?

[ Szerkesztve ]

(#50923) Fancy-boy válasza Fifi (#50922) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Pl. vásárolsz egy univerzális MicroUSB asztali töltőt. :)
Ebben az esetben olyan telefont érdemes választani, amin alul/középen található a MicroUSB csatlakozó. Pl. Nokia 230

[ Szerkesztve ]

(#50924) tvamos válasza Fancy-boy (#50919) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most igy meg nehezebb valasztani. Tulajdonkeppen belefene a Nokia 105, 130 is, vagy akar meg a 150 is. Mondjuk keszenleti idoben a 105 a legjobb, papirforma szerint. Nem tudom, melyiket valasszam.. :F

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50925) Fifi válasza Fancy-boy (#50923) üzenetére


Fifi
őstag

Kollégát megkérdezem szerintem egy Evolveo EasyPhone EP500 nagyitelefon bevállalható még egy irodában és a rá szánt összegből veszek egy tartalékot is.
Ügyfél nem látja, így talán ciki sem lesz :DDD

Telefonálni lehet vele (mint írtam csak a vezetékes telefon leváltására használnánk), másra meg úgysem kell.

Vélemény?

Bye, Fifi

(#50926) Fancy-boy válasza Fifi (#50925) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Megfelelhet.
Hasonló még pl. a Doro Primo 215 szintén dokkolóval adják.
Talán visszafogottabb a kinézete. ( kisebbek a feliratok )

Még visszafogottabbak:
Doro 366: [link]
Doro 5030: [link]

Doro esetében érdemes megkérdezni, hogy magyar nyelv található-e a készülékben.

[ Szerkesztve ]

(#50927) DS39


DS39
nagyúr

Már várom:
- http://tech2.hu/hasonlo-dizajnt-de-szines-kijelzot-kap-az-uj-nokia-3310/
- http://m.hvg.hu/tudomany/20170223_nokia_3310_android_ar_2017_nem_okostelefon_kijelzo
Elvileg nem lesz drágább mint a 230.

[ Szerkesztve ]

(#50928) n0k0m_ válasza Fancy-boy (#50914) üzenetére


n0k0m_
tag

Fancy-boy: ... "Hívószám kijelzést nem lehet beállítani. (csak ha minden szám elé betárcsázod, hogy *31#) "

Jelentem működik! De arra még nem jöttem rá, hogy hogyan lenne érdemes bevinni a telefonkönyvbe.

(#50929) axioma válasza n0k0m_ (#50928) üzenetére


axioma
veterán

Nekem ceges flottas elovalasztas miatt kellett ilyen fix elohivot tennem sok szam ele. Akkor azt csinaltam, hogy a default szama az illetonek az elohivos, de mivel akkor meg (bar ez telefonfuggo) bejovo hivaskor nem ismerte fel, felvettem pluszban az elohivo nelkuli szamot is hozza.
Mas kerdes, hogy mintha anno lett volna (talan nokia-ban) arra lehetoseg, hogy a tarcsazashoz egyszer s mindenkorra megadjon az ember fix elohivot.

(#50930) DS39 válasza axioma (#50929) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, van/volt olyan teló, ami ezt tudja.

(#50931) Fancy-boy válasza n0k0m_ (#50928) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Örülök, hogy segítettem! ;)

tvamos

Amelyik szimpatikus. Pl. 105-nek kisebb a kijelzője mint a másik kettőnek.

Érdemes elolvasni felhasználói véleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#50932) ph2012


ph2012
senior tag

Új Japán nyomógombos telefon jó kamerával: Torque X01

(#50933) Fancy-boy válasza quailstorm (#50856) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Qualcommról se. De már ők se gyártanak évek óta feature phone alapot"

Itt a cáfolat:

"1,1 gigahertzes Snapdragon processzor hajtja meg,"

Hagyományos készülék: [link]

ph2012

Köszi a linket!
Érdekes egy készülék, elég jó felszereltséggel. Valami hasonlót kihozhatnának elegánsabb kinézettel, akár nem kihajtható formában.

[ Szerkesztve ]

(#50934) quailstorm válasza Fancy-boy (#50933) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hagyományos ja, kb mint a Galaxy Golden.

Android 5.1.1, Snapdragon 210, 1GB RAM.

Ön nem nyert.

A zindex nem techblog még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#50935) Fancy-boy válasza quailstorm (#50934) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Na igen, akkor ez így nem nevezhető hagyományosnak.

"Ön nem nyert."

Ezt ne nekem címezd. A cikk szerint az. :D

[ Szerkesztve ]

(#50936) quailstorm válasza Fancy-boy (#50935) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A mai világban a fogyasztónak kell különbséget tenni hír és álhír közt.

(#50937) Fancy-boy válasza quailstorm (#50936) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha mindenképpen játszani akarsz:

[link]

"Operating system
Series 40"

Nincsen hozzá hardver? :DDD

Ön nem nyert.

[ Szerkesztve ]

(#50938) quailstorm válasza Fancy-boy (#50937) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jajj már, ez annyira rétegtermék, és annyira raktáron maradt cuccból van, de tény, feature phone. S40-nel.

(#50939) Fancy-boy válasza quailstorm (#50938) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Aki keres, az talál. A többi rossz kifogás. ;)

(#50940) quailstorm válasza Fancy-boy (#50939) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor tessék megvásárolni, elvégre megtaláltad amit hiányoltál a "Milyen hagyományos (nem okos) mobiltelefont vegyek?" topicban.

;]

[ Szerkesztve ]

(#50941) tvamos válasza Fancy-boy (#50931) üzenetére


tvamos
nagyúr

A 150-ről nem nagyon találtam semmit. A 130 tetszett meg, bár páran írják, hogy nagyon halk, de más meg azt írja, hogy csak nem tudják, hogy kell hangosabbra venni...
:F :(((

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50942) Viktor0610 válasza tvamos (#50941) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"nem tudják, hogy kell hangosabbra venni..."

Hívás közben a navigációs gombokkal lehet szabályozni a hangerőt. Én a 108-ban jobbra-balra szoktam, de azt hiszem, le-fel is működik. :)

Samsung Galaxy A54

(#50943) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Nagyi mobilt vennék max 10k értékben. Nagyon fontos a tökéletes hangminőség, és a bugoktól mentes működés.
Csak telefonálásra lenne, sms-t nem írnak. Nem baj, ha nem mini méret, mert édesapámnak elég nagy keze van.Gombjai jól láthatók legyenek.

Mit ajánlanátok?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#50944) Fifi válasza Ace Ventura (#50943) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Én is hasonló elvárásoknak kerestem telefont (igaz nem nagyi mobilt) és az interneten olvasottak alapján az Evolveo EasyPhone EP500-ra esett a választás 10K alatt.

Viszont ma a MediaMarkt-ban megfogdostam jó pár telefont és módosult a választás.
A nyertes egy 15K-s Doro Primo 366 lesz, de nem az említett üzletben, mert máshol 1 helyett 2 év a garancia.

Én vezetékes telefon kiváltására fogom bevetni irodában. Szerintem egy íróasztalon is meg fogja állni a helyét a nagyiphone. :D

Van benne magyar nyelv, világít a bill, ha akarom. Csengőhangnak zenét nem tudtam feltölteni rá, mert nem volt benne sd card és a telefonmemóriába egy mp3 sem fért fel :U

Bye, Fifi

(#50945) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Jó reggelt!

Segítséget szeretnék kérni!
Nem tudok tapitelivel telefonálni, ez már korábban kiderült. Eddig egy nokia 301-est használtam, ami szinte tökéletes is volt, kivéve a telefonkönyv 1000 bejegyzéses korlátját.

Amire szükségem van, az:
Kényelmes, jól használható gombok
jól látható minimum qVGA kijelző
3G
bluetooth (stabil)
MicsoUSB
SD bővíthetőség
Könnyű outlook szinkronizálhatóság
Dinamikus, vagy legalább 2000 bejegyzéssel elbíró telefonkönyv
Lehetőleg nagy kapacitású akku

Sajnos a nokia s60-as készülékei kiesnek, pedig nagyon jó!
Jelenleg egy e52-est használok, ami nagyon jó, csak annál bt problémák vannak, ami ez eddig kipróbált összes S60v3-as készüléknél megvolt.

Szívem szerint maradnék a nokiánál, de már elvesztem a számháborúban, és nem találtam megfelelőt. Nézegetem a Samsung s5611-esét, csak eltérő infókat találok a telefonkönyv méretéről.

...mint az közismert...

(#50946) PapaMaci válasza PapaMaci (#50945) üzenetére


PapaMaci
őstag

Még van reményem a nokia c2-01 -ben. Az 5610, 5611 meg biztosan kiesett az időközben kiderült 1000 db-os telefonkönyv miatt :(

...mint az közismert...

(#50947) Fifi válasza PapaMaci (#50946) üzenetére


Fifi
őstag

Nokia c2-01-ből már nem kapsz újat sajnos.
Édesapám is olyat használ és szolgáltatóváltás miatt néztem neki telefont. A függetlenítést csak a szolgáltatónál lehet megcsinálni, de az meg 15eFt.

Nokia c2-01, Nokia Asha 301 utódait kerestem a napokban, de ezeknél az újabb telefonok mind kevesebbet tudnak :(

(#50948) PapaMaci válasza Fifi (#50947) üzenetére


PapaMaci
őstag

Köszi!
Nem gondoltam feltétlen újra. Mint írtam, az elmúlt 5-6 évben 301-est használtam, de nagyon szűken vagyok az 1000 névjeggyel. Ha a c2-01 tényleg tud 2000-et, akkor egy próbát megér!

...mint az közismert...

(#50949) Fancy-boy válasza quailstorm (#50940) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Csak megcáfoltam az állításodat:
"Utolsó S40 a 206 301 515"

Tessék, további S40 modellek: [link]

Pl. a Mobiado 3vg 2015-ben jelent meg, tehát akkor hogyan lehetne az utolsó S40 modell az 515? :P

[ Szerkesztve ]

(#50950) quailstorm válasza Fancy-boy (#50949) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Háttérben még valami qwertys Asha is van.
De hiába találod ezeket ha autó meg lakás árában van, nem fogja megvenni senki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.