Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) Potrien válasza vacs (#50647) üzenetére


Potrien
senior tag

itt vannak még
[link]

(#50652) Fancy-boy válasza Potrien (#50651) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Van bennük magyar menü? Mert valószínűleg nincsen, ráadásul a garancia is kérdéses. :)

[ Szerkesztve ]

(#50653) Potrien válasza Fancy-boy (#50652) üzenetére


Potrien
senior tag

többségében van szerintem!
Rá kell kérdezni az eladóra!
Több telefont vettem már kintről, de baja szerencsére egyiknek sem volt, de ha van biztos szívás, de ennyiért le@arnám!

(#50654) Potrien válasza Fancy-boy (#50652) üzenetére


Potrien
senior tag

ez irja,hogy tud magyarul.
[link]

(#50655) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Apámnak vennénk egy klasszikus telót. Mindenképp Dual SIM-es kéne, és Nokia, mert eddig is az volt neki, azt szokta meg, nagyjából tudja kezelni. Újonnan vennénk valahol, az ár nem elsődleges. Igazából egyet találtam, a 230-at. Néztem még a 225-öt, de aztán elvetettem az érintőkijelző miatt. Az csak idegesítő tényező lenne számára. A szempontok: olvasható, "nagy felbontású" kijelző, nem miniatűr gombok, esetleg jó lenne, ha strapabíró lenne. Állatorvos lévén sokat jár ide-oda, leejti, sárba ejti, esőben használja stb stb. Mondjuk ebből a szempontból jobb volna valami CAT, de tuti nem szeretné. Csak a Nokia... :N
Szóval jó a 230, vagy esetleg van más alternatíva házon belül?

(#50656) Fancy-boy válasza Gabesz87 (#50655) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Eddig milyen készüléket használt?
Mert a mostani készülékeknek csak a neve Nokia. ( S30+ van rajtuk )
A 225-ben nincsen érintőképernyő, viszont már kifutott.

[ Szerkesztve ]

(#50657) Gabesz87 válasza Fancy-boy (#50656) üzenetére


Gabesz87
addikt

HM, nem tudom, mintha valahol azt olvastam volna, hogy érintőkijelzője van. Na de mindegy. Nem tudom, pontosan, miket használt, de hasonlók voltak neki ezelőtt is. Ezek a klasszikus, olcsó, dual sim-es "Nokiák".

(#50658) RAZR_v3 válasza Gabesz87 (#50655) üzenetére


RAZR_v3
tag

Mennyire fontosak számára az SMS-ek? Azt olvastam külföldi oldalakon, hogy többen panaszkodnak a kicsi SMS memóriára a S30+ "Nokiák" esetében. Volt, aki azt írta, 20-30 darab SMS után tele lett a memória. Nekem már nincs a birtokomban ilyen készülék (szerencsére), szóval nem tudom letesztelni. Arra viszont emlékszem, hogy a játék demókat nem lehetett törölni, pedig a törlésükkel sok helyet fel lehetne szabadítani a memóriában.

(#50659) Gabesz87 válasza RAZR_v3 (#50658) üzenetére


Gabesz87
addikt

Annyira nem eget rengetően fontos, nem szokott SMS-ezni. Max. karácsonykor, újévkor köszöntő üzik, de hétköznapokon nem jellemző. Úgyhogy ez szerintem nem akkora probléma.

(#50660) benedekco válasza Potrien (#50644) üzenetére


benedekco
addikt

Ma félig van, vasárnap lett töltve, kb a következőre lett használva:
30p zseblámpa
30p kihangosított telefon beszélgetés
szintén olyan 30p mp3 kihangosítva
8 sms
2ó 12p össz telefon beszélgetés

Szal vasárnap lett töltve és ma csütörtök van, félig van, még valszeg bírná ilyen üzemben pár napig.

Amúgy egy Nokia 1200 után teljesen jó a kijelzője :D tökre mindegy milyen, még az se zavar, hogy a betekintési szögek botrányosak, úgyis szemből nézzük a képet.
Ami zavaró, hogy nincs visszaszámláló időzítő, stopper, átváltó. Ez borzasztóan zavaró mert S30 tudta, ez meg S30+ név alatt nem tudja.
SMS-t gyorsan lehet írni, ellenben nekem az sms-ek között nagyon lassan lépeget valamiért. 16gigás kártya van benne (pendrive funkciókra gondoltam, meg könyvhallgatásra, de kiderült erre nem fogom használni, nembaj majd mnk helyen zene fog róla szólni), kezeli szépen. Az mp3 lejátszó funkció majdhogynem csak dísznek van. Hangoskönyv olvasásra vagy hosszú mixek esetleg egybefüggő komoly zenei darabok hallgatására alkalmatlan mivel nem képes megjegyezni hogy hol tartott a fájl lejátszása közben.
Szal bosszantó, rettenetesen bosszantó dolgai vannak, amúgy jól hallható a másik fél, sms írás is jól megy, szal telefonnak jó. Az elemlámpa funkció nekem nem kedvező hogy a hátlapon van a led és nem pedig a felső oldalán, ott most a töltődugó van.

(Nokia 130)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#50661) hadorka


hadorka
csendes tag

Van egy vadonatúj T-Mobilos (30-as) NOKIA 108 telefonom - dobozában, töltővel együtt. Még be sem volt kapcsolva, nincs rá szükségem. Valakit érdekel esetleg?

(#50662) benedekco válasza hadorka (#50661) üzenetére


benedekco
addikt

http://hardverapro.hu/

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#50663) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Kedves ismerősömnek mobiltelefont kellene vennünk. Jelenleg még Nokia 2720-asa van.
Az ő szempontjai amiket elmondott:
Kinyithatós Nokia... Ezt ismeri ilyesmit szeretne.

Mivel ilyen már nincs csak használtan én kettébontottam, hogy vagy kinyithatós, vagy nokia.

- Árkategória: kb 35e
- Használt vagy új: Csak új
- Hol vennéd meg? Független vagy Telenor
- Hosszú vagy rövid távra tervezel: 2-3 év
- Mire használnád? Telefonálás, sms, néha fényképezés, ha belefér valamiféle 3g-s net
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is: Mindegy
- Milyen kialakítású telefont keresel? Leginkább flip vagy slide, ha nagyon nicns más hagyományos
- Egyéb: Érintőképernyő még részlegesen is kizárt, gombokat szeretne tapicskolni nem a képernyőt.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#50664) WinuX


WinuX
csendes tag

Sziasztok, nagymamának lenne egy új telefon, ehhez kérnék segítséget valaki hozzáértőtől. Az alábbi elvárásokat küldte:

kb 20-25 000, kijelzője 2,4 vagy több, sms-ezni lehet, beszélni, rendesen fényképezni, van férőhely a telszámoknak, üzeneteket tárolja, magyarul van rajta a szöveg

Köszönöm!

(#50665) WinuX válasza WinuX (#50664) üzenetére


WinuX
csendes tag

Persze a legfontosabb kimaradt: Nokiát szeretne.

(#50666) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Egy évekkel ezelőtt megszűnt gyártótól relatíve nehéz új telefont venni...
Aki meg S30+-ra pályázik az meg jobban jár bármelyik hipermarketes MTK-s csodával, mert ugyanaz, de ahogy észrevettem a "Nokia" butább.

Evolveo-t lehetne nézegetni mondjuk, nekik van minden. Mamiteló, strapa, tűrhető tudás is. Samsung már csak eldobhatós telefont forgalmaz többnyire, az is Spreadtrum alapú. Nokia nincs. A többiek meg mind valami random kínai beszállító termékei. Meg vannak a prémium termékek, mint a Doro.

[ Szerkesztve ]

(#50667) WinuX


WinuX
csendes tag

Hm. Gondolom megszokásból szeretne olyat, eddig is az volt neki. Ha nincs, akkor ez nyilván nem lehet kikötés a részéről, és a kérdés enélkül él.

(#50668) bkca


bkca
tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1. Van-e olyan, új állapotban (vagy new old stock) megvehető, minél kisebb és könnyebb feature phone, amely
- lehetőleg GSM 900/1800/1900 MHz;
- a névjegyzéke legalább olyan színvonalú, mint amilyen a Nokia 6310i-é volt (http://nds1.webapps.microsoft.com/phones/files/guides/6310i_usersguide_hu.pdf);
- kameramentes.

2. Az Alcatel OT 1016D / 1016G hangminősége milyen?

:R

[ Szerkesztve ]

(#50669) WinuX válasza WinuX (#50667) üzenetére


WinuX
csendes tag

Végül ezt nézte ki magának, mennyire nyerő ötlet, lenne jobb? Nokia 222.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#50670) Arpee78


Arpee78
senior tag

Ezek a nem okos telefonok mennyire alkalmasak alap netezésre? Alap netezés alatt nagyjából a webes emailfiókba való belépést értve pl Gmail. A Nokia 515 tesztben kissé elrettentő módon írják le ezt az élményt.

(#50671) Ivy.4.Ever válasza Arpee78 (#50670) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nincsenek kliens programok viszont a webes felület kiválóan használható. Egyébként csak a html tartalom jelenik meg. Mondjuk a prohardveren lehet olvasni híreket, de a fórumba belépni például ritkán enged. Kb egy P3-as gép élményét nyújtja. Kinek elég, kinek nem. :U

[ Szerkesztve ]

(#50672) quailstorm válasza Ivy.4.Ever (#50671) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért egy P3 XP-vel vagy W7-tel, Linuxszal sokkal sokkal többet tud, legfrissebb firefox is elindul, ha van 512RAM legalább meg idő akkor kb bármi betölt.

Régi POP3/IMAP klienseket amúgy is tiltja a google, külön kell engedélyezni mert nem biztonságos, azok manapság kb csak szöveges mailre jók feature phoneon. Nokiás gyári klienst viszont egyet se ismerek, azt se tudom van-e, Sonys voltam.

gmail WAP szerűen jelenik meg, szöveget olvasni lehet vele ha muszáj
a gyári Nokia browser nem tudom megy-e még, nem volt buta, XHTML-t tudott, de ha köztes szerveren ment át akkor már nem megy
Opera Mini Java-s viszont 515-re bármikor telepíthető, egyszerűbb siteokat tuti visz.

Gondolom ezt azért írták mert lelőtték az Xpress szervereit. S40v3-tól V6-ig viszont jó az Opera 6-7 is, lehet a 8 is, már ha van RAM. 6300-on 1MB van ott lehet csak v5-v6 megy szépen. Sonykon biztos jól megy a legújabb. Kínaiakat nem tudom. Ha azt írják S30+-on megy akkor csak megy.

[ Szerkesztve ]

(#50673) Ivy.4.Ever válasza quailstorm (#50672) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Legyen P1. :B
Kínai s30+on opera minivel megnézed egy-egy bolt nyitvatartását, gmail fiókot, munkába menet buszon a friss híreket kb ennyire elég.

[ Szerkesztve ]

(#50674) kiskami válasza quailstorm (#50672) üzenetére


kiskami
tag

Azt hol olvastad, hogy tiltja a google az imap/pop3 használatot? Mert a gmail-t simán lehet használni. Titkosított kapcsolaton keresztül ugyanolyan biztonságosak, mint bármi más.

(#50675) quailstorm válasza kiskami (#50674) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A saját bőrömön tapasztaltam hogy a régi telefonoknál biztonsági problémákra hivatkozva nem enged be. Kivéve, ha engedem a nem biztonságos klienseket. Azok meg ősrégi POP3/IMAP kliensek.

[ Szerkesztve ]

(#50676) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Nagyszüleimnek keresek újonnan aránylag nagy kijelzős, szögegyszerű, jó akkuidejű telefont telefonálásra és SMS-ezésre. Telekom vagy független, magyar nyelv kötelező. Vannak ilyenekből bevált típusok?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#50677) vadászcsiga válasza r4z (#50676) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ugyanez a kérdésem, a viszonylag nagy kijelző az MMS-eket fogadása miatt lenne fontos.

(#50678) attiati


attiati
veterán

apunak keresek telefont:

- csak telefonálás (még sms sem)
- erős igénybevétel
- minél butább, annál jobb (se fényképező, se semmi funkció nem fontos, csak telefonál, és hívást fogad)
- minél nagyobb nyomógombok
- minél nagyobb betűk a kijelzőn
- 0 navigációs gomb legyen rajta !
- 10 szám + felvesz + lerak gomb
- egy SIM

lehet Telekom függő
új (esetleg használt)
nem előfizetéses
kínai is játszik, ha atomstabil a hálózat és van magyar nyelv

:R

[ Szerkesztve ]

(#50679) Fancy-boy válasza attiati (#50678) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Kimondottan ütésálló legyen?

Akkor például:
Doro PhoneEasy® 520X
[link]

Ütésálló, nagy gombok, asztali töltő, stb... strapa teszt: [link]

Ára 20 ezerFt környékén, de Németországból kellene megrendelni.
Magyar menü is van benne, csak valamiért itthon nem nagyon árulják.

[ Szerkesztve ]

(#50680) Fancy-boy válasza attiati (#50678) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Emporia Euphoria
Nem kimondottan ütésálló, de egyszerűbb kialakítású mint az előző és a bekapcsoló gomb külön van, ami már elég ritkaság: [link]

Árak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#50681) attiati válasza Fancy-boy (#50679) üzenetére


attiati
veterán

köszi a tippeket

előfordul, hogy leesik, víz éri, stb... akkor kellene valami IP védelem vagy strapatelefon?
miért fontos a külön bekapcsoló gomb?

igazából ami egyáltalán nem is kell: kamera, netfunkció, ébresztőgomb, kameragomb

egy totál "hülyegyerekbiztos" telefon kellene, nagy gombokkal, strapabíró külsővel, hívás fogadásra-indításra és pont :)

Kínából semmi nem játszik?
Valami még egyszerűbb szerkezet olcsóbban? Ennyi pénzből sajnos 5 használt Nokiát is szét lehet törni évente.

[ Szerkesztve ]

(#50682) attiati válasza Fancy-boy (#50680) üzenetére


attiati
veterán

például ilyen kialakítás tökéletes lenne: Alcatel 2008G

hát, úgy látom nagygombosból nincs árukeresőn semmilyen por,víz,csepp,ütésálló teló

de nem kifejezetten nagygombosból ők vannak mindenféle strapafunkcióval

Ez a ConCorde sPhone 1300 is elég fapadosnak tűnik, még fényképező sincs benne :) Ebből kéne egy ütésálló verzió :)

[ Szerkesztve ]

(#50683) attiati


attiati
veterán

ezeket találtam még:

nagygombos:
Sencor ELEMENT P001 S dual sim-es, rádiós, nincs fényképező, 7-8e ft

ConCorde sPhone 1300 rádió,bluetooth,kihangosítható,nincs fényképező, 11-12e ft

fonerange: sos gomb, nem tudom tud e angolul, 10e ft kb, de elfogyott

még egy fonerange:: 16e ft kb

nagygombos IP67 védelemmel ellátott telók
fonerange IP67 modellszám néklüli teló, 25-26e ft, dual sim, kihangosítható, bluetooth, sd kártya, rádió, kamera és mindenféle védelem + SOS gomb. Nem tudom, hogy van e magyar nyelv.

ez egy tök hasonló telefon PS-V705 IP67 jelzéssel, szerintem egyébként ugyanaz: dual sim, zene, video, kamera, bluetooth, kihangosítható?, rádió, magyar nyelv nem tudom van e, SOS gomb. Aliexpresszről 21e. Ha lenne rajta magyar nyelv, meg hozzá valami teszt, akkor egész jó. Itt 38-45 usd között árulják

[ Szerkesztve ]

(#50684) Fancy-boy válasza attiati (#50681) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"előfordul, hogy leesik, víz éri, stb... akkor kellene valami IP védelem vagy strapatelefon?"

Lehet, hogy egy adott típus bírja a fentieket akkor is, ha nem kimondottan strapa.

"miért fontos a külön bekapcsoló gomb?"

Valaki előnyben részesíti, ezért megemlítettem.

Akár az is egy opció lehet, hogy vásárolsz valami nagyon alaptelefonból több darabot, így ha tönkremenne, rögtön lenne kéznél másik.

[ Szerkesztve ]

(#50685) attiati válasza Fancy-boy (#50684) üzenetére


attiati
veterán

vagy valami gumibugyi egy nem strapabíró telefonra

Közben rákérdeztem a fenti V fantázianevű telefonra, hogy van e magyar nyelv.

(#50686) #02683648


#02683648
törölt tag

Üdv,

Van két Nokiám, egy 3110 Classic és egy 6303 Classic, és ezeket szeretném felújíttatni.
Gondolok itt olyanra, hogy készülékház csere, bill csere, ha van ilyen akkor kijelző fedő plexi csere.

Kérdés: lehet e még ezekhez pótalkatrészt kapni (eredeti gyárit), és ha igen, ki foglalkozik ilyen munkákkal?
Mert az én kézügyességem eléggé korlátozott, és valószínűleg a szükséges szerszámok közül sincs meg minden hozzá...

Előre is köszönöm!

(#50687) outdoor


outdoor
aktív tag

Milyen mobilt vegyek, ha szeretnék

- wifit
- dual sim
- és mellette micro sd
- 3g internet vagy LTE

Hab lenne a tortán
- wifi megosztás
- bluetooth
- három sim kártyahely
- cserélhető akkumulátor
- operációs rendszer programokkal

A proper digital assistant could be my best friend

(#50688) Viktor0610 válasza outdoor (#50687) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"operációs rendszer programokkal"
Miért nem veszel egy droidos, WP-s cuccot? :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#50689) outdoor válasza Viktor0610 (#50688) üzenetére


outdoor
aktív tag

Mert hamar lemerül.

Nokia 215-ből csak a wifi hiányzik. Dual sim, 3g internet, és 3 hétig bírja.
Nokia E52-ből a dual sim hiányzik. Wifi, 3g internet, oprendszer programokkal és sokáig bírja.

Különben lehet Android is, de nagyok és lemerülnek.

A proper digital assistant could be my best friend

(#50690) outdoor válasza Viktor0610 (#50688) üzenetére


outdoor
aktív tag

Mert hamar lemerül.

Nokia 215-ből csak a wifi hiányzik. Dual sim, 3g internet, és 3 hétig bírja.
Nokia E52-ből a dual sim hiányzik. Wifi, 3g internet, oprendszer programokkal és sokáig bírja.

Különben lehet Android is, de nagyok, és lemerülnek.

A proper digital assistant could be my best friend

(#50691) Ivy.4.Ever válasza outdoor (#50689) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

És mégis mit kezdenél a wifin a nokia 215-tel? Amúgy meg csak 2g-s :U

(#50692) outdoor válasza Ivy.4.Ever (#50691) üzenetére


outdoor
aktív tag

Milyen mobilt vegyek, ha szeretnék
- wifit
- dual sim
- és mellette micro sd

A Nokia 215 ideális lenne wifivel.

A proper digital assistant could be my best friend

(#50693) Ivy.4.Ever válasza outdoor (#50692) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Jó jó de mégis mire használnád a wifit egy butatelefonnal? Ráadásul az egyik legbutábbat. Ha elárulod talán tudnának segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#50694) Arpee78 válasza outdoor (#50692) üzenetére


Arpee78
senior tag

(#50695) outdoor válasza Arpee78 (#50694) üzenetére


outdoor
aktív tag

Beleszerettem.

Kicsit drágállom, de cserében a hegyekben is jó szolgálatot tesz majd. Akár vízitúrán is. A PowerBank igazán egyedi megoldás, és az erős zseblámpa is kész. A wifi megosztás szuper üzemidővel, 3g-ről végtelenített szuperség.

Nekem való másodtelefon. Köszi, a gsmarena sem dobta fel, szóval ez már valami.

Már legfeljebb egy irányba fokozható a tökéletesség: 3db sim és voip.

Akkor csak munkára tartanék androidot, a fiókba suvasztva a Desktop Windows tabletecske mögött.

/Palacsa, a Nokia 215 nem tartalmaz ilyen extrákat, de Opera Mini van benne, Facebook és külön Facebook messenger. Talán whatsapp is ./

[ Szerkesztve ]

A proper digital assistant could be my best friend

(#50696) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, mennyire on vagy off topic, de előástam a fiókomból a régi 6610-es Nokiámat, és szeretném rendbe hozni. Rendeltem hozzá új elő- és hátlapot, valamint egy új akksit.

A kérdésem az, hogy firmware update-et hogyan lehetne rajta csinálni? Kábelem nincsen hozzá, ezekhez még nem adtak, illetve nem is az a ma szokványos kivitel. Lehet, hogy hülyeség, de esetleg infrán keresztülmenne az update?

Ha a megfelelő topikba vagy szakihoz irányítanátok, azt is köszönettel venném. :R

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#50697) Viktor0610 válasza St3ven (#50696) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyire emlékszem, elég bonyolult otthon a szoftverfrissítés (spec. kábel és szoftver kell hozzá), plusz nem is igazán forognak közkézen a firmare-ek.
Én azt mondanám, hogy elégedj meg a külső felújítással, ezek még nem okostelefonok, így nem annyira fontos, hogy a legfrissebb legyen rajta -ha van egyáltalán. :)

Samsung Galaxy A54

(#50698) St3ven válasza Viktor0610 (#50697) üzenetére


St3ven
addikt

Igen, valószínűleg csak optikai tuning lesz. Közben felvilágosítottak, hogy nem olyan egyszerű ez a fw-frissítés, mint manapság.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#50699) outdoor válasza St3ven (#50698) üzenetére


outdoor
aktív tag

Nokia boltban csináltak ilyesmit anno. Létezik még Nokia bolt?

A proper digital assistant could be my best friend

(#50700) RAZR_v3 válasza outdoor (#50699) üzenetére


RAZR_v3
tag

A Sugárban, az Örs Vezér terénél még létezik Nokia Care, de már nem biztos, hogy mindenhez van alkatrészük, felszerelésük. Talán a firmware frissítés még belefér. Keresd fel őket e-mailben, vagy telefonon a konkrét kérdéseddel! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.