Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43083) Gáboromm


Gáboromm
tag

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok, korábban is kérdeztem. Mostanra lett tisztább a kép, hogy mi lesz, és mit akarok. Leírom mégegyszer:

Helyzet:
98%-ban videózásra kellene a masina. Beltéri (előadás, 30-40 fős, tehát nem 1000 fős), kültéri (nem tájkép, hanem ilyen "magyarázós videó". Mint pl. ez: https://www.youtube.com/watch?v=MudtMJQUeUM

Éjszakai videózásra is szeretném. Szinte mindenki panasonicot javasolta innen a fórumról.
Panasonic GH4-et néztem. De ez még nagyon drága, erre nincs most keret.

Mostani rendszer nagyon amatőr (bár 1080p-t tud) videókamerával van megoldva, nekem már gx7, g3 is nagy előrelépés lenne.
Ez van most 2 db:
https://edigital.hu/nagyfelbontasu-videokamera/toshiba-camileo-sx500-videokamera-fekete-p58267

És íme a dilemma, kérek pro, kontra érveket az alábbi használt masinák mellett, feltételezve, hogy mindegyik megkímélt, jó állapotú gép:
- gx7 + 14-42mm obi (110ezer), nem rossz ár, a 60 másodperces záridő zavar engem, nem kicsi? 2 éves.

- gx7 csak váz (90k) Ez csak féléves.

- gx8 (180ezer), obi nélkül (ez már drágább, de 30 másodperces záridő nagy javulás? Meg hogy tud 4k-t? Nem tudom., akkor már lehet egy picit drágábban gh4, nem?)

- g5 + 14-140mm f/4-5.8 (100ezer), itt már az obi miatt is simán megéri, a gép mindegy, nem? Nekem ez is már jó. 12.800-as fényérzékenység az durván kisebb, mint a 25.600-hoz képest? ez előbbiek ezt tudják.

- g3 + 14-42mm + 45-150 obi + vaku + szűrők + táska (150ezer, azért tetszik, mert itt vannak plusz összeválogatott cuccok, amiket nekem meg kéne venni. A többihez nincs. És ezeket tudnám használni majd későbbi géphez. Érzékenység durván rosszabb? 160 - 6400?)

- g6 + 14-42mm (100k)

- gh3 (120ezer) (ez már majdnem gh4, ezért tetszik, de obi nélkül.)

- g7 (115k) - ezt is dicsérik, mennyivel jobb, mint a gx8? tényleg jobb? mert ha igen, akkor tényleg jó vétel, nemde?

Kéretik figyelembe venni, hogy szeretnék majd mellé fél év múlva gh4-et, vagy gx8? A régi gépet nem dobnám ki, hanem megtartanám, mert az előadáshoz jó, ha van 2 kamera. Vagy kinti felvételekhez is profibb, ha más szögből is vesszük, amit később f.szán meg lehet vágni.

Tervezek még venni obit 25/1.7-es 40k, vagy 25/1.4 leica 110k, bár nem tudom hogy mennyivel lesz jobb/szebb a 70k különbség miatt.

Köszönöm előre, bárki is válaszol!

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.