Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33802) #40935168 válasza konyi79 (#33800) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jó ötlet, de ezen van mit túrni rendesen :D ;)

(#33803) 80hun válasza #40935168 (#33794) üzenetére


80hun
addikt

Esetleg még a képstabilizárokoról szóló részt lehetne kicsit kiegészíteni.hogy a milc-ekre is kitérjen.
A milc olyba stabilizált képet kapok az evf-be az SLT-re nem emlékszem biztosan de úgy emlékszem ott is.

(#33804) fi:zi'k válasza faki_ (#33801) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez inkább 150e-ről van akciózva, legalábbis ediginél alapból annyi.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33805) MrChris válasza faki_ (#33801) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó nagy kamu! Másfél éve volt 200 ropi az a kit. Ők szépen felemelték az árát, máshol 130e-ért adják bf nélkül. Tipikus lehúzás, írjunk az aktuális ár mögé egy jó nagyot vastagon áthúzva.

(#33806) Lassú Víz válasza cdl (#33797) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A markolatot nem lehet eladni. Lényegében mindenkinek van, alig mehetett ki gép nélküle.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33807) fi:zi'k válasza Lassú Víz (#33806) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez komoly? :Y
Mondjuk 50-60e-ért külön nekem sem kellene.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33808) cdl válasza Lassú Víz (#33806) üzenetére


cdl
senior tag

A tavalyi Media Markt akcióban nem volt benne, vehettek azért páran.
Én ahány hírdetést láttam, 30-40 ezres áron ment, és elkeltek szerintem.
Legalább is nem maradtak fent a hírdetések.
Vagy bele alkudták a váz árába.
De ha nem megy el, 10000 forintot adok erte, hogy ne maradjon rajta.:)
Ha rám ígérnek, lassan az áránál lesz.

(#33809) Lassú Víz válasza cdl (#33808) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Igaz, a mintaboltot figyelem. Ott lépten-nyomon szembejött az ajándék markolat.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33810) Black_Sheep válasza MrChris (#33805) üzenetére


Black_Sheep
tag

Nem biztos. 130k-ért a műanyagot kapod, ez elvileg ötvözet.
Az "X"-es típus minimálára 189k, a legtöbb helyen 199k.

(#33811) rookie8906


rookie8906
csendes tag

Sziasztok.
Kellene kis segítség.
Barátnőmnek szeretnék venni egy tükörreflexes gépet venni,de rohadtul nem értek hozzá:)
Nem profi fényképezésre lenne neki,csak szeret fényképezni.
Barátnőjének D610ese van,így én is Nikonokat néztem.
D7100ast konkrétan.
Olyan érdekelne,hogy D3xxx vagy d5xxx-es széria sokkal gyengébb a d7100nál?
Mármint,hogy megéri-e az árkülönbséget.Nem gond,ha 100al több,ha tényleg kategóriákkal jobb a gép,de ha nincs sok difi,akkor feleslegesen nem adnék ki érte annyit.Meg nem akarok 2év múlva másikat venni,ezért inkább most venném ár/érték arányban a legjobbat.
Láttam,hogy közben kijött a d7200 is,de olvastam,hogy sok difi nincs köztük.
Meg,hogy csak vázat vegyek és külön hozzá majd objektívet?
Mert néztem,hogy a d7100nál mondjuk 70el olcsóbb a váz,mint egy 18-105ös kittel.
Kérdés,hogy 70ért kapok jobb objektívet,mint a gyári amit adnak hozzá?
Előre is köszi.
Üdv

(#33812) zolikaDB válasza #40935168 (#33794) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szerintem ez igy tokeletes! Esetleg par szo az objektivekrol johetne, h pl: belterre ilyen meg olyan fix fenyeros, portrera amolyan, tajfotozasra megint masik stb. Csak nagy vonalakban.
Netán a fontosabb jelolesek objektiveken: kepstabilizator, fokuszmotor, milyen szenzorra valo.
Ha hulyeseget irok, azt is elfogadom :)

(#33813) MrChris válasza Black_Sheep (#33810) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez bullshit ilyen ötvözet változat nincs g6-ból.
Viszont tényleg tévedtem, jól benéztem! A megfejtés, a G6X kit a PZ villanyzoomos obit tartalmazza ami drágább mint a sima. Így jó ár a bluechipes 140ezer. Akinek jó minőségű videó kell lágy zoom mozgással annak jó vétel.

(#33814) jjeahh válasza #40935168 (#33794) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem kissé elavult a "Keresőfajták, keresőméret, liveview" rész, evf-ek, hibrid keresők nincsenek megemlítve benne, két cikk a témáról: [link] [link]. No meg liveview már nem csak "bizonyos" dslr-ekben van, hanem kb. az összes gép tudja, szal ez a szöveg valszeg már fölösleges.
Esetleg nem muszáj, de a tanácstalan userek számára lehetne egy kitöltendő kérdéssor is, pl.
Gépre szánt összeg?
Felhasználás?
Méret számít?
Videó kell?
Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Egyéb kívánság, speciális igények?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33815) faki_ válasza fi:zi'k (#33804) üzenetére


faki_
senior tag

Megnéztem előtte az árukeresőn 190 volt a legolcsóbb, ediginél most is 200.

Szerk.: Ja, már megírták...

[ Szerkesztve ]

(#33816) fi:zi'k válasza faki_ (#33815) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jogos, elnéztem az obit. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33817) 80hun válasza rookie8906 (#33811) üzenetére


80hun
addikt

Kérdezde meg a másik topikban a nikonos fiuktól ők melyiket ajánlják. :)

(#33818) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Üdv Mindenkinek ! A kérdésem az lenne, hogy a Olympus OM-D E-M10, 14-42mm 115.000 ft -ért megérné? Fekete Péntek vagy mi az ördög van.. Gondolom részben ezért részben az újabb széria miatt nyomják ennyiért. Gyanúsan ok ennyiért még ha utána obit is kell nézzek. THX :R [link]

[ Szerkesztve ]

(#33819) jjeahh válasza Gempas 70 (#33818) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Meg

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33820) StLui válasza Gempas 70 (#33818) üzenetére


StLui
veterán

De itt jóval több ahol linkelted

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#33821) Vladislav


Vladislav
tag

Sziasztok!

Melyik kimenő szériás gép:

Olympus E-P5

[link]

vagy Panasonic DMC-GX7

[link]

jobb ár-értékarányú gép?

Azt látom, hogy az Olympus ára esett nagyobban a forgalmazás megkezdését követően

[ Szerkesztve ]

Üdv: Vlad

(#33822) zsela


zsela
tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés: szemezek ezzel első DSLR gépként itt a fórumon olvasottak alapján:
link

Az egyetlen dolog ami zavar, hogy az objektív nem VR, hanem ED. Nem tudom, hogy ez mennyire számít egy kezdő esetén. Amúgy elég remegős a kezem :) Az ár viszont kimondottan jó. Szerintetek érdemes megvennem a fentiek tudatában?

Előre is köszi!

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#33823) Lassú Víz válasza Vladislav (#33821) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem igazán lehet egyértelműen dönteni. Van amiben az egyik jobb, van amiben a másik. A Pana többet kínál, a kettő közül inkább azt venném.

Oly:
+ jpg
+ 5 tengelyes stabilizátor

Pana:
+ EVF
+ Videó

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33824) t72killer válasza Vladislav (#33821) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szia,
Kérdés, mik a preferenciák? Mind2 jó gép, az olynak jobbak a jpg-i, a Panával inkább csak raw-t lőnék és utána igazgatnám Lightroom-ban. A pana videóban jobb (28 vs 20Mbps), ha számít a videó, mindenképp a panát venném.

Az áresés sajna(?) mindíg része a sztorinak, megvesszük újonnan 1000EUR-ért a cuccost és jó, ha 500ért el tudjuk adni 3év múlva.

#33823: Lassú voltam:R jogos, az IBIS-t ne felejtsük ki a sztoriból.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33825) Vladislav válasza t72killer (#33824) üzenetére


Vladislav
tag

Köszönöm a válaszokat! Nem vagyok profi fotós. :-)

Nagyon régen szemezgetek a gx7-el (korábban már el is döntöttem, hogy azt veszem, de úgy alakult, hogy el kellett halasztani a gépvásárlást), most az oly magasabb kezdő ára elbizonytalanított (úgy gondoltam biztosabb többet kínálnak magasabb áron). A video fontos preferencia, és a beépített kereső sem éppen hátrány, ami hiányzik az oly-ból.

Ellenben még arra rákérdeznék, hogy a Pana DMC-GM5 és DMC-G7 készülékekről mi a véleményetek? Mennyire jobb választások lennének, mint a gx7. Azt olvastam, hogy a G7-t, már 4K-is tud, emellett az elődje a G6 nagyon jó kis ár-érték arányú gép. A GM5 pedig az egyik legkisebb méretű MILC, de sajnos beépített vakuval nem rendelkezik.

Üdv: Vlad

(#33826) MrChris válasza Vladislav (#33825) üzenetére


MrChris
nagyúr

G7-et akkor vegyél ha kell a 4k, különben kétséges az ártöbblet a gx7-hez képest. Meg élőben nem egy szépség, gx7 meg szerintem tetszetősebb és igényesebb kivitel.

(#33827) fireman123 válasza zsela (#33822) üzenetére


fireman123
őstag

eeeeegen,......egyébként sem vennék az Emagtól dslr gépet, nem vagyok benne biztos, hogy hivatalos Nikon Mo. partner (majdnem biztos, hogy nem az, gondolom nem a Nikon Magyarország kft által behozott gépeket árulja román cégként), így valszeg nem lesz rá 3 év hivatalos Nikon gyári gari (.....most nézem a weblapot, és tényleg nem, mert csak 24 hónapot ír ....az meg nem Nikon gyári gari lehet....bár lehet, hogy román Nikon gari :((( ), csak hivatalos Nikon partnernél (pl. edigi, digitcam, digifenykep, 220volt, fotoplusz...stb) vennék 3 év Nikon Mo. garival, ezeknél is szokott akció lenne, ha nem is ma......

[ Szerkesztve ]

(#33828) fi:zi'k válasza MrChris (#33826) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Meg ha kell a jobb fogás.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33829) #40935168 válasza zolikaDB (#33812) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jó meglátások, nem hülyeség.. köszi :)

(#33830) #40935168 válasza jjeahh (#33814) üzenetére


#40935168
törölt tag

Thx ! Ez a kérdőívesdi is nagyon jó.. az aktualizáláson pont ezt értettem, hogy itt-ott picit korrigálgatni dolgokat, egyébként meg hagyni a nagyját. :R

(#33831) #40935168


#40935168
törölt tag

No, az első update megvolt a topic téma összefoglalóra, a Tőletek kapott input-okat nemsokára beleteszem szintén. (Azért ez így önmagában nem tűnik nagy változásnak, de órák óta itt ülök előtte).. :D Illetve még az SLT-t mint műfajt szeretném belekeverni szintén..

[ Szerkesztve ]

(#33832) Byk01 válasza zolikaDB (#33812) üzenetére


Byk01
senior tag

Szerintem erre tökéletesen megfelel a obi topik

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#33833) Golota


Golota
aktív tag

Tegnap érkezett meg az új Oly 45mm F1.8-as portré objektív. Az E-PL6-ra van felrakva. Eddig nem nagyon volt időm tesztelni, de ma bent a lakásban lőttem pár tesztfotót és igen meggyőző az eredmény. Kezdő vagyok a témában, azt hittem, soha nem fogok ilyen jó képeket csinálni.

(#33834) #40935168 válasza Golota (#33833) üzenetére


#40935168
törölt tag

Grat ! :)

(#33835) fefe9


fefe9
tag

Szép estét.

Beléptem én is a MILC-tulajok körébe, egy Nikon 1 S1 + 11-27,5mm kit-el.

Köszönet jár vond és jjeahh fórumtársaknak, akik a kompakt gépes topicban felhívták a figyelmemet erre a kategóriára (bevallom, előtte azt sem tudtam, eszik-e vagy isszák), illetve gerii fórumtársnak, aki linkelte az akciós gépet. :R

Az első benyomások eddig pozitívak, még ismerkedik a család a masinával.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#33836) sideburns válasza #40935168 (#33831) üzenetére


sideburns
aktív tag

Köszi az összefoglalót, jó lett, néhány javaslat:
A kisebb szenzoros cserélhető obisokat is bele lehetne írni legalább említés szintjén (Nikon 1 "CX", Samsung NX Mini, Pentax Q).
Helyesírás: "full frame" két külön szó, "Micro Four Thirds" három külön szó, "live view" két szó.
A magyarban a szám és mértékegység között szóköz van: 35 mm. (Az angolban nincs.) A "topik" szó végén k betű van, nem c. (lásd még: Topikgazda) ;)
A RAW helyesen raw, mivel nem betűszó, noha a helytelen írásmód az általános szinte mindenhol.
A hasznos topikok listájába bevenném a Fujifilmest és a Samsungot is.
Üdv

(#33837) Gempas 70 válasza StLui (#33820) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

400 Chf volt..

(#33838) asdf_ válasza sideburns (#33836) üzenetére


asdf_
veterán

A RAW helyesen raw, mivel nem betűszó, noha a helytelen írásmód az általános szinte mindenhol.

Valamint ennek helyes toldalekolasa raw-t, raw-ban stb.

(#33839) tvamos válasza fefe9 (#33835) üzenetére


tvamos
nagyúr

Gratulálok! Nekem J5 van, kb. 2 hónapja. Azóta folyton azon töröm a fejem, mit videózzak le 1200 fps-sel. ;) Nagyon jó!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#33840) #40935168


#40935168
törölt tag

Köszönöm a helyesírási észrevételeket. Biztosak vagytok benne, hogy a topik szó létezik a magyar nyelvben, illetve ékezet nélkül is érthető a mondandótok ? Szívesen javítom őket, hogy az a pár mondat, amiben full frame helyett fullframe, raw helyett RAW, 35 mm helyett 35mm és topik helyett topic szerepel, érthető legyen a magyar ember számára :U

[ Szerkesztve ]

(#33841) frankstork válasza #40935168 (#33840) üzenetére


frankstork
aktív tag

:C
Érthető természetesen, hacsak a topick neve nem változik a Milyen cserélhető objektíves gépet a magyar nyelvtan szabályai szerint címre.
:))

(#33842) zsela válasza fireman123 (#33827) üzenetére


zsela
tag

Köszi, végül nem vettem meg :)

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#33843) BullZeye


BullZeye
veterán

Olympus E-PL5-höz képest jobb/ugyanolyan gépet szeretnék húgomnak Karácsonyra. Viszont 1 éve semmit nem olvastam a témával kapcsolatban. Lett ennek valami utódja? Vagy van most valami ami ilyesmi árkategóriában jobb mint E-PL5 volt? (bruttó ~130k lehetőleg 14-40 vagy 14-150 obival)

(#33844) barrasz


barrasz
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni,hogy általános családi használatra+természetfotó,és városkép fotózásához melyik gép lenne jobb választás?

[link]

[link]

[link]

[link]
A videó elég ha kb youtube színtett megüti főleg a fotó a lényeg.

A tanácsokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#33845) grigo


grigo
őstag

Gratulálok a téma összefoglalóhoz! Jó lett! :R

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#33846) 80hun válasza barrasz (#33844) üzenetére


80hun
addikt

Ez jó vegyes lett :)
Kereső kell?
Méret számít? (linkeltél kicsi és nagy gépet is)
Belinkelt gépek közül a legdrágább 180e, ez a felső határ?

(#33847) barrasz válasza 80hun (#33846) üzenetére


barrasz
aktív tag

El kell ismernem igazad van de kérdésedre válaszolva a felső határ nagyon max 180.
A méret annyira nem számít esetleg a praktikusság itt gondolom azért a kisebb méret előny de így talán a méret megjelölést kihagynám.
Viszont a képek minősége az nagyon számítana.

(#33848) balu28


balu28
csendes tag

Kérlek ajánljatok gépet a következő paraméterekkel:

- minél kompaktabb méret (MILC-en belül is)
- minél könnyebb súly, hogy soha nem maradjon otthon
- ami fontos képminőség, könnyű kezelhetőség, teljesen amatőr vagyok, de meg szeretnék tanulni fotózni, tehát jó ha automata módban is jól működik, de manuálisan is mindent be lehessen állítani
- felhasználás: családi fotózás, nyaralások megörökítése, tájfotózás, születendő gyerkőc megörökítése, minél jobb minőségben, gondolom ehhez jó AF kell
- Ár: 150e körül kit objektívvel
- Wifi távoli expoval jól jönne
- érintőképernyős fókuszálás is jól jönne
- EVF nem fontos, mert soha nem fotóztam úgy, bár ettől még lehet bejönne, de nem tudom
- Video nem fontos, mert van már egy Panasonic HC-V700-as, így nem hiszem, hogy a fényképezőt használnám erre a célra, de ha van olyan MILC, ami lepipálja videoban, akkor beleforgatom az árát a fényképezőbe, de ezt kétlem :DDD
- Lehessen rárakni átalakítóval régi M42-es obikat, hogy költséghatékonyan tudjak jó képeket lőni, meg tanulni, mondjuk így lemondva az AF-ről.
Mindenképp új gép kellene. A gépet 5-10 évre vennénk.

Köszi!

(#33849) 80hun válasza barrasz (#33847) üzenetére


80hun
addikt

Nemtudom később menyit szánsz objektívre.

De pl ezt ajánlom D3300+28-55vr+35g

Mégjobb lenne ez :)

De menj be egy MM-ba és tapizd meg a gépeket. :)

(#33850) jjeahh válasza balu28 (#33848) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Panasonic gm1, de számíts rá, hogy tényleg nagyon pici, m42 üveggel fura lesz az ergonómia :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.