Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33601) frankstork válasza #31733248 (#33600) üzenetére


frankstork
aktív tag

Köszönjük! :-)
Szerencsére nem sietünk a vásárlással. Kíváncsiak vagyunk a fenn említett pana-ra, meg ki tudja mi jön még.

(#33602) jjeahh válasza #31733248 (#33600) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"60-as pedig túl hosszú általános portréobinak"
Nem. A képe meg ára mellett pont a gyútávja a másik ütőkártyája, sokan nem szeretnek belemászni a modell arcába. Ha hosszú a sigma szerinted a 75-öst kinek csinálták?
25-ös panával én is szemezek.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33603) 80hun válasza jjeahh (#33602) üzenetére


80hun
addikt

Én még egy 90mm-est is elviselnék belöle :)

(#33604) Lassú Víz válasza 80hun (#33603) üzenetére


Lassú Víz
őstag

40-150 f2.8 proban benne van :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33605) #31733248 válasza jjeahh (#33602) üzenetére


#31733248
törölt tag

Lehet vele portrézni,(második portréobinak én is 85mm-est keresek),, de az ekv. 120mm azért sokszor hosszú már, főleg beltérben. Ezért mondtam, hogy általános használatra hosszú. A Sigma-sor alapvetően APS-C-re van kitalálva, gondolom, ez nem vitás.

(#33603) 80hun

Én is. Lehet, hogy a végén egy 70-200-as Tamront veszek, most árulnak egyet éppen 130 ezres irányáron.

(#33604) Lassú Víz

Az az obi tényleg méltó a Pro elnevezésre.

[ Szerkesztve ]

(#33606) jpeetr


jpeetr
aktív tag

sziasztok

durván 150-200k-ból milyen gépet ajánlanátok?
pentax k-50 van kiszemelve 18-55 + 50-200 obival.
Nem tudom jobb lenne e valamilyen nikon vagy canon helyette, és ha igen akkor melyik.
ahogy nézegettem ebben az árkategóriában egyiknek sincs hasonló tudású gép

(#33607) 80hun válasza jpeetr (#33606) üzenetére


80hun
addikt

Ha dslr kell akkor jó választás annyiért.

(#33608) zolikaDB válasza jpeetr (#33606) üzenetére


zolikaDB
veterán

En is ebben a temaban kutakodok egy ideje:
- Nikon D3300 (a D5xxx kepminosegben nem hoz tobbet, ahogy olvasgatom/latom)
- Sony A58
- Pentax K50
- Canon 700D
Aztan ahogy en a buksimat torom, van amelyik jobban extrazott, es van amihez olcsobban jutsz objektivhez, ha a kitobis korszakot elunod (persze figyelni kell, mert pl D3300-ban nincs fokuszmotor, igy regi obik nem feltetlen lesznek jok).
Sonynal, Canonnal elofordulhat backfocus hiba.
En azon is gondolkodtam, h jo lesz egy EOS 1200D, es amennyivel olcsobb, a kulonbozetet obira koltom :D
De megtanulni ugyis a kitobin kezd az ember...
Nem egyszeru kerdes :)

(#33609) jpeetr válasza zolikaDB (#33608) üzenetére


jpeetr
aktív tag

nem tudom az itt írt dolgok mennyire mérvadóak, de ez alapján a k-50 jobb kellen hogy legyen a canonnál, sőt nikonbol a 3200,3300, 5200-nál is.

(#33610) ANDROID??? válasza jpeetr (#33609) üzenetére


ANDROID???
addikt

Elvileg, de az az oldal felejtős, inkább ez.
és ez ? ;)

[ Szerkesztve ]

(#33611) 80hun válasza zolikaDB (#33608) üzenetére


80hun
addikt

A K50-be sok extrát kapsz (1/6000-es záridő, időjárásállóság, pentaprizmás kereső) amit más gyártóknál a feljebb lévő kategoriákba találsz meg csak.

Nikonból a D5200-at nézegesd a 3-as sorozatnál lényegessen jobb af rendszer és esetleg még a kihajtható kijelző ami előny.

A canonból én a 750d ajánlanám a 700d-be egy kicsit gyengécske a szenzor :)

Sonyból jó kis belépőgép az A58 , ami melette szól az olcsó használtobi kínálat(minolta af és társai)
+EVF kereső élőképpel.

A sony és a pentax melett szól hogy nem kell drága stabis obikat venni hozzá mert a vázban van a stabilizátor.

A backfocus hiba bármelyik DSLR/DSLT gépnél előfordulhat, csak a MILC gépeknél nincs ilyen probléma :)

(#33612) Lassú Víz válasza 80hun (#33611) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"A backfocus hiba bármelyik DSLR/DSLT gépnél előfordulhat, csak a MILC gépeknél nincs ilyen probléma :)"

Azok csak szimplán mást gondolnak kontrasztosabbnak a fókuszmezőn belül mint a fotós :D Na jó, a kezdeti modelleket leszámítva már elegendően lekorlátozható az AF mező mérete, hogy ez alig forduljon elő, és az arcfelismerés is sokat segít.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33613) zolikaDB válasza 80hun (#33611) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm szépen, ez így zanzásítva pont elég az elmúlt pár heti kutakodásomnak.
Olvastam pár véleményt itt a topikban az 1200D-ről. Értem, és belátom, hol a helye.
Mennyire számítana egy totál kezdőnek ajánlható gépnek a jelenlegi 90k-s áráért? Talán emiatt egyből lehetne értelmes obival indítani... (illetve van-e olyasmi, ami a vázon felül 70-80k-ból kihagyhatatlan lenne? netán egy 18-55-ös kitobi és mellé valami fix nagyobb fényerejű?)
A Nikon D3300-hoz képest mik az ordító hátrányai? Ha mondjuk 18-55-ös kitobival nézzük a dolgot mindkét esetben.
Sokat használnám beltérben (család, gyerek), illetve 40%-ban kint (netán nyaralás), de nem távoli tárgyakra, és egy épkézláb videóképesség is jó lenne. Ezt úgy értem, h ne legyen ordítóan rossz.
Vagy létezik az a tézis, h egyes gépek kategórián belül kitobival jobbak, mint más gépek "ugyanolyan" paraméterű kitobival?

(#33614) 80hun válasza zolikaDB (#33613) üzenetére


80hun
addikt

Belépőből mindenkép nikon ha canon és nikon közül kell választani.
A canon hátránya nekem hogy nembírja a magas isot. 1200d vs d3300
Jpg-be sztem a nikon simán mehet fel 6400-ig :)

Én belépőnek ezt választanám d3200+18-105mm
És mellé egy nikon 35mm f1.8 fix-et.

Ha nem jön ki a keretből akkor d3200kit + 35mm f1.8 fix.

Videóba egyik dslr se nagyszám belépő szinten de biztos elfogadható minőséget adnak :)

[ Szerkesztve ]

(#33615) zolikaDB válasza 80hun (#33614) üzenetére


zolikaDB
veterán

Es ha nemcsak Nikon es Canon lehet?
Kerlek, indokold valaszod, h mi az a szempont, ami az altalad javasolt gepet az en igenyeimnek leginkabb megfelelove teszi? (elnezest az onzosegemert) Es igen, az ár valahol 130-180k kozott van, es nem 10-20k-n mulik a hosszutavu boldogsag/elegedettseg :)
A D3200-at azert mondtad, mert amennyivel olcsobb, annal erdemesebb már 18-105-el venni?

(#33616) jjeahh válasza zolikaDB (#33613) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kezdő vagy vagy sem az 1200d annyira fapados és az anyagminősége annyira gáz, hogy simán elveheti a kedved a fotózástól. Szal sztem inkább nikon vagy canon fronton minimum xxxd, az 1200d egy laikus számára is borzalom. Persze ha ez téged nem zavar, hajrá :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33617) jpeetr válasza 80hun (#33614) üzenetére


jpeetr
aktív tag

canon d750, nikon d5300, pentax k-50 trióból melyiket választanátok?
és miért?
egyelőre a pentax mellett vagyok, de még bármi lehet :)

(#33618) Gépötty válasza zolikaDB (#33615) üzenetére


Gépötty
senior tag

Elnézést, hogy kezdőként belekotyogok, de pont volt nálam egy 1200D dupla kit egy napig, és el is vette a kedvem, hogy olyat vegyek. A burkolata olyan, mintha tejfölösdoboz lenne a kezedben, fix a kijelzője, és ami nálam volt olcsó kit, ahhoz nem stabis obi tartozott - erre azért nem árt odafigyelni.
Hasonló árban inkább vettem egy Oly E-PL6 dupla kitet (akkor 130k volt az ára), ahogy nézegetem az elkészült képeket, hozza a szintet. Van benne stabi, van rajta tárcsa (ezt még az előző gépemen megszerettem), jónéhány többletszolgáltatás a Canonhoz képest (vízszintező, kiégett/bebukott részek villogtatása, eye-fi kártya támogatás pl.), és fontos, hogy dönthető a kijelzője.
A Canonnak nem tetszett a fogása, de ha lehet, az Olyé még rosszabb, úgyhogy vettem rá eBayen egy markolatot, ami egyben állványtalp is. Ráadásul úgy állványtalp, hogy nem kell leszedni akku- és kártyacseréhez, meg van rajta leszerelhető L-plate is - mindezt kemény ötezer forint körüli bekerülési költségért, jó minőségben, alumíniumból. Szeretem, nagyon jó lett a fogása vele.
Új, Sigma fixeket kicsivel 50k fölött kapsz hozzá, ezek pedig már többeknek bizonyítottak itt.
Most a Euronicsban 120k a szett ára, ha pedig Cetelem kártyára veszed, további 10% kedvezményt kapsz költségmentesen.
Innentől számomra a legalja kategóriában nincs vetélytársa. Egyetlen nagy előnye van a Canonnak, mégpedig az olcsó third party vakuk, amik Olyhoz gyakorlatilag nem léteznek. Ja, és a laikusok sem fognak komolyan venni az Olyval, kicsit játék kinézete van, de ez nálam inkább előny volt.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#33619) Lassú Víz válasza Gépötty (#33618) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Khm... A teljesség igénye nélkül: Nissin i40, Meike 320, Yongnuo 560 manuális (és bazi nagy), Metz több modellje. Az Olympus és a Panasonic vaku saruból is egyformát használ. Mindkettőre érdemes keresni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33620) Sanyig4


Sanyig4
tag

Tanácsra lenne szükségem:

Egy kamasz lánynak vennénk ajándékba egy fényképező gépet, az alábbiakkal szemezgetünk:

SONY DSC-H400, 20 Mp, 63x
Sony DSCH400B, 20MP, High zoom
Sony DSC-HX300V, 20MP
Fujifilm FinePix S9800

Melyiket érdemes, melyiket kerültjük, vagy eseteleg más amit ajánlanátok?

Minden tanácsnak, véleménynem örülnék!

Köszönöm!

(#33621) Victoryus94 válasza Sanyig4 (#33620) üzenetére


Victoryus94
őstag

Mindegy csak bridge-t ne! :D (rosszul vagyok a szenzoruktól, meg a sebesség+végeredmény+állíthatóság)
Viccet félre téve, attól függ, mire használná. Én egy 20-ast még csapnék hozzá, és vennék neki egy Sony A5000-et, vagy egyéb MILCet.

[ Szerkesztve ]

(#33622) jmakk válasza Sanyig4 (#33620) üzenetére


jmakk
őstag

Első tanács: miért nem a megfelelő topikban kérdezed? ;)

(#33623) Lassú Víz válasza Sanyig4 (#33620) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Másik topikba való kérdés

Add ott meg a felhasználási területet, tervezett ráfordítást és egyéb szempontokat (pl. legyen belőle rózsaszínű ;) ) méret, zoom, videó...
Bevenném a listába a Panasonic FZ300 -at is.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33624) #31733248 válasza jpeetr (#33606) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én a Sony A6000-et javaslom, itt írtam róla.

(#33625) 80hun válasza jpeetr (#33617) üzenetére


80hun
addikt

A pentaxot választanám az ára miatt meg az egyébb jó tulajdonságai miatt. :)
De mindhárom jó gép :)

Ha meg milcet akarsz megint más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#33626) andris1602 válasza jpeetr (#33617) üzenetére


andris1602
aktív tag

Fogásra melyik jön be a legjobban? :) csak mert az sem egy utolsó szempont? Az elkészült kép utána úgy is nagyrészt a fotóson múlik :)

nekem egyébként Pentax K-50 van, ez volt a legkényelmesebb az akkori csapatból számomra.

[ Szerkesztve ]

(#33627) Sanyig4 válasza Lassú Víz (#33623) üzenetére


Sanyig4
tag

Köszönöm!
Nagyon nem rózsaszín, fekete kell...

(#33628) Lassú Víz válasza Sanyig4 (#33627) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Gondoltam hátha dr. Szöszi a példaképe. :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33629) zolikaDB válasza andris1602 (#33626) üzenetére


zolikaDB
veterán

Milyen pakkban erdemes megvenni? Illetve melyik alap kitobival? Gondolkodok rajta, h egy fix, fenyeros obi is jo lenne indulasnak. Te mit ajanlasz?
80hun: Nikon D3xxx, 5xxxx ellenében is inkabb a Pentax?

[ Szerkesztve ]

(#33630) 80hun válasza zolikaDB (#33629) üzenetére


80hun
addikt

Sztem igen. :)
16mp is bőven elég.
Én megbántam a belépőből anno hogy nem pentaxot vettem mert a pentaprizmás kereső nagyot dobott volna a hsználaton.
Meghát ha télen a minuszba kiviszem nem azon kell agódni hogy kinyiffan e a gép (-10fokig ajánlja a pentax)
Én duplakitbe venném és később fix fényerős obit hozzá, de ha nincs szükséged telére akkor sima kit és egyből egy fényerős fix :)

(#33631) andris1602 válasza zolikaDB (#33629) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szia

Hát ez csak 2 dologtól függ: mennyit szántál rá kezdésnek, és mit fotóznál vele? :)

Fel kellett frissítenem az emlékeimet, de még mindig 3 kitben kapható (de szólj, ha van más opció is). Én sima 18-55WR obival vettem (kitben a műanyag bajonetteset adják hozzá, quick shift nélkül), és vettem hozzá később egy 55-300as telét (ebből azóta létezik WR verzió is). Az 50-200as obit nem szokták ajánlani, 22 körül van használtan. Aztán vettem alapzoomnak egy 16-45mm F4 okbit, amit már nem gyártanak, de nagyszerű obi, használtan ki lehet fogni szép darabokat (45 körül). Mivel a Pentax-ra jók a régi fixek is, ha nem zavar az af hiánya, simán tudsz 10-15 körül remek fényerős fixeket venni. :)

Ha nem játszanak a retró obik, a két népszerű darab a 35 és 50mm-es DA jelölésű, műanyagházba csomagolt csoda, újan 45 körül, használtan egy 10essel olcsóbban. Mindkettő remek, próbáltam őket. :)

Vissza a kitekre. Ha most újra választanom kellene, én lehet, hogy a 18-135ösössel venném. Azzal jóval drágább, de fontos kiemelni, hogy általános célra ez a gyutáv azért teljesen ok, nem kell annyi cserélgetni az obit 50mm körül, ráadásul ez is vízálló, és nem utolsó sorban DC motoros a fókusz, nem a váz hajtja meg, így gyorsabb és hangtalanabb (azért a vázmotoros tud elég hangos lenni). De használtan is szokott lenni 80 körül, újan elég húzós az ára.

A márkához van egy remek oldal egyébként, ahol többek között az összes valaha gyártott és egyébként feltehető obiról olvashatók felhasználói vélemények, a friss obikról meg tesztek, ezt érdemes böngészni: LINK ha van még kérdésed, megpróbálom megválaszolni. :))

Minden jót

[ Szerkesztve ]

(#33632) vizimento


vizimento
senior tag

Sziasztok,

Alacsony költségvetés mellett milyen tanulógépet tudtok ajánlani?
A feleségemnek lenne, eddig egy kompakt Nikonja volt, de szeretne jobban belemélyedni a fotózkodásba...
Ő a D3100-at nézte ki. Az pl mennyire felelne meg erre a célra?

Köszi!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#33633) Victoryus94 válasza vizimento (#33632) üzenetére


Victoryus94
őstag

Mire használná?
Én Sony A5000,5100,6000-et ajánlanám (ár/igény/obifüggő), bár a Samsungom imádom (de az meg sajna kivonult -lehet be is végezte).
Meg akkor még ott az Oly/Pana is... majd a többiek felvilágosítanak.

Ha nem sivatagba/esőbe akar vele fotózni, esetleg érdekli a videózás is, akkor milcet vennék.

[ Szerkesztve ]

(#33634) bercsi válasza vizimento (#33632) üzenetére


bercsi
aktív tag

Szerintem célszerű lenne a keretet megadni, úgy talán könnyebben tudnak a szakik tanácsot adni.

(#33635) Victoryus94 válasza bercsi (#33634) üzenetére


Victoryus94
őstag

Gondolom, D3100 (ára a keret) :P

(#33636) vizimento válasza Victoryus94 (#33635) üzenetére


vizimento
senior tag

Igen :K

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#33637) frankstork válasza Victoryus94 (#33633) üzenetére


frankstork
aktív tag

Nem neked akartam. :Y

[ Szerkesztve ]

(#33638) frankstork válasza vizimento (#33632) üzenetére


frankstork
aktív tag

Szia. Néhány hete ugyanezzel a kérdéssel jöttem ide.
Az én konklúzióm: tükrös: pentax k-50, nem tükrös Olympus OM-D E-10.
Nálunk Olympus győzött, ha vissza olvasol, elég konkrétan le van írva, mi a jó benne, van aki azt írta, hogy amit egy közel egy millás nikon dslr nem tudott neki megadni, azt az Oly milc 240ből megugrotta.
Előtte volt a páromnak nikon d3000, és azt mondja, nem hiányzik neki.
Érdemes visszaolvasni, a többiek szakértő módon le írták azt hogy igazán nincs már előnye egy tükrösnek.

(#33639) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

bocsánat, rossz topic

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33640) #31733248 válasza frankstork (#33638) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Nálunk Olympus győzött, ha vissza olvasol, elég konkrétan le van írva, mi a jó benne, van aki azt írta, hogy amit egy közel egy millás nikon dslr nem tudott neki megadni, azt az Oly milc 240ből megugrotta"

Igen, egy szűk területen, mert Neki éppen az volt a fontos. De ettől még ne állítsunk olyanokat, hogy "igazán nincs már előnye egy tükrösnek", főleg ne egy ilyen összehasonlításban, mert azért több fontos dologban sokkal jobb a Nikon D800, mint az Oly E-M10.

(#33641) bercsi válasza Victoryus94 (#33635) üzenetére


bercsi
aktív tag

Végülis, kérdésben a válasz :B

(#33642) frankstork válasza #31733248 (#33640) üzenetére


frankstork
aktív tag

Ezt pont nenm én, aki tükröset akart, hanem tobb régóta tükröset használó állítja.
Sport és egyéb gyors fókusz igényű szituációkat leszámítva beérték a MILCek a tükrös gépeket, nekem ezt írták, és nem csalódtam. Jó döntés volt.
Kap most egy 45mm 1.8-at még, táj, épület, portré, utcai fotó pipa.

(#33643) #31733248 válasza frankstork (#33642) üzenetére


#31733248
törölt tag

Persze, de az említett Oly nem csak ebben nyújt kevesebbet a Nikonnál (pl. ott a videó, DOF). Ha meg az A6000-et nézem, akkor az AF nagyon rendben van.

(#33644) Lassú Víz válasza #31733248 (#33643) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A DOF-ban pont többet nyújt :P . De te is tudod, hogy ez a kérdés nem a tükrön, hanem a szenzorméreten múlik.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33645) xXxian válasza frankstork (#33638) üzenetére


xXxian
senior tag

-Pentax: ne tévesszen meg a CaNikon verő (kétségtelenül - azonos ár esetén) váz, rendszerben gondolkodj, nézd meg mit, mennyiért tudsz majd rácsavarni.

-Olympus: az sem a szent grál maga, vedd figyelembe a hátrányokat is (bizonyos területen számíthatnak: zaj, videó, akkuidő, CAF, stb.), valamint nézz utána a kognitív disszonancia fogalmának. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#33646) MrChris válasza xXxian (#33645) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ennek így viszont nincs sok értelme, bármelyik rendszernek vannak hiányoságai.

(#33647) xXxian válasza MrChris (#33646) üzenetére


xXxian
senior tag

A következő az értelme: a kolléga a jelek szerint annyit érzékelt (ezt emelte ki) hogy az Oly lever egy millás Nikon szett-et is. Az én mondanivalóm az volt (lett volna) hogy bizonyos dolgokban mindenképp, míg más dolgokban alulmarad.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#33648) Victoryus94


Victoryus94
őstag

A Sony e bajonettes objektívjei mennyire jók ár -értékben? (pl samsunghoz képest)

(#33649) frankstork válasza xXxian (#33647) üzenetére


frankstork
aktív tag

A kolléga annyit érzékelt, hogyha egy magát profinak nem valló, de profin létező évek óta aktív fotós eldobja a millás nikont egy oly-ert, akkor az az Oly rendszer az éppen induló embereknek is jó lesz.
Negyedannyiért.
És egyébként igen. Tényleg jó.

A pentax is addig, amíg nem iparos mennyiségű fotót készít a szintén rendszert még nem látott újdonsült fotós, nagyon megfelelő. Főleg, hogy kis százalék jut el profi szintre, ha eljut, meg majd lecsereli. De egész pofás üvegek vannak hozzá ár érték aranyban, szóval hobbi szinten élhető, fenntarható.

(#33650) Lassú Víz válasza Victoryus94 (#33648) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Korábbi bejegyzések alapján nem igazán. A jók drágák is. A Sigma Art E bajonettes fixei viszont megfizethetők és jók.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.