Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-31 19:59:58

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (szín, RGB, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#56301) vjozsef válasza Humy (#56300) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ashura tuti elfer.

(#56302) EnterR


EnterR
veterán

Csáó. Írtam fel pár CPU hűtőt ami elfér a házban, ezek közül szeretném a legjobbat kiválasztani teljesítmény és zaj szempontjából. FX8350 4,2-4,5GHz-ra kellene.

-Arctic Freezer 13 PRO
-Noctua NH-U9B SE2
-Scythe Mugen 4
-Alpenfohn Brocken
-Alpenfohn Matterhorn

Brocken 2 lett volna, de nem fér el a házban.
Válaszokat előre is köszönöm.

PSN ID: marquuard

(#56303) bombibmw válasza EnterR (#56302) üzenetére


bombibmw
veterán

Matterhorn,vagy Brocken.
Kb. egy szint.

(#56304) szokeherceg


szokeherceg
tag

Segítsetek légyszives, kettő közül melyik legyen?

Be Quiet! Dark Rock Advanced C1
vagy
Be quiet! shadow rock pro sr1

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#56305) vjozsef válasza szokeherceg (#56304) üzenetére


vjozsef
senior tag

Mibe? Mihez?

(#56306) Zola007


Zola007
veterán

Core 2 Duo e6400 hűtésére mit ajánlotok az olcsóbb, de már használható kategóriából?
3-4e ft-nál többet nem szánnék rá, netezős, filmezős gép lesz a családnak

Intel gyári hűtő elég hozzá?
(most egy Asus silent van rajta, de azt megtartja az előző gazdája)
esetleg ezek közül?
Arctic Cooling Alpine 11 Pro Rev. 2 Intel
Arctic Cooling Alpine 11 Plus
Arctic Cooling Freezer 11 LP

minden ajánlást/alternatívát köszönök! :R

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#56307) vjozsef válasza Zola007 (#56306) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ha Arctic akkor csak olyan ami heatpipe-os.

(#56308) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

I7-4770-hez vennék egy aránylag olcsó, de jó cpu hűtőt. A keret max 10k, mit ajánlotok?

(#56309) Picturemaker válasza Zola007 (#56306) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ilyen feladatra a gyári is megteszi. Alaplapon beállítod és hallani nem fogod soha.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#56310) szokeherceg válasza vjozsef (#56305) üzenetére


szokeherceg
tag

q6600, alacsony ramok, kb 170 magasságig, Igazából a hang érdekel csak, minél halkabb annál jobb. Vannak esetleg tapasztalatok velük?

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#56311) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok,

Elnezest ha rosz topic-ba irok a kerdesemmel.
Olyan programot keresek amivel kovetni tudom a cpu homersekletet akkor is ha in game vagyok, hogy ne kelljen alt tab olni vagy ilyesmi hanem lassam barmilyen korulmenyek kozott. Letezik ilyesmi?

(#56312) Burt1793 válasza Radványi (#56311) üzenetére


Burt1793
veterán

Playclaw.

(#56313) EnterR


EnterR
veterán

[Erre] valamit? Kérlek segítsetek, jövőhéten rendelnék hűtőt.

PSN ID: marquuard

(#56314) vjozsef válasza EnterR (#56302) üzenetére


vjozsef
senior tag

Hazad meretei? Lehet h leirtad de nem neztem...

(#56315) EnterR válasza vjozsef (#56314) üzenetére


EnterR
veterán

Height limit for CPU coolers ( Without side fan ): 158mm

Erre gondolsz? 158mm magas CPU hűtő fér el bele. Aerocool GT Advance. De ha 15-16 ezerből ezeknél tudsz jobbat, akkor kérlek írd le.

PSN ID: marquuard

(#56316) Picturemaker válasza EnterR (#56313) üzenetére


Picturemaker
őstag

Már megkaptad a választ. Olvass is. [link]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#56317) EnterR válasza Picturemaker (#56316) üzenetére


EnterR
veterán

A listában nem szerepelt a Noctua valamint az Arctic. Nekem nagyon fontos, hogy jó pár évig le legyen a gond a processzorhűtővel.
A Noctua-ban sem vagyok biztos, igaz hogy 2 ventilátoros, de nem feltétlen kell jobbnak lennie az 1 ventilátorosnál.

PSN ID: marquuard

(#56318) Stigma.HC válasza EnterR (#56317) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Nem lesz gond egyik alpenfhön hűtővel sem. Ez biztos. Amúgy még azokra is rálehet dobni + 1 ventit ha nagyon szeretne az ember rá.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#56319) vjozsef válasza EnterR (#56317) üzenetére


vjozsef
senior tag

felesleges a 2 venti, hacsak nem kozepen van a masodik pl be quiet dark rock pro 2 nel.

(#56320) kromatika válasza EnterR (#56315) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Amiket irtál azok közül egyértelműen a legjobb hűtő a Alpenfohn Brocken.Viszont AMD re, csak egy irányba szerelhető fel.teszteltem a Matterhorn rev B-t,és nálam azonos körülmények közt a Brocken 3-4 fokkal jobb volt.

[ Szerkesztve ]

(#56321) EnterR válasza kromatika (#56320) üzenetére


EnterR
veterán

Úgy lenne praktikus, hogy a ventilátor hátrafele fújja a meleg levegőt, mert a gépház hátulján pont a procihűtővel párhuzamosan van egy gépházventilátor. És így könnyebben jutna ki a meleg levegő.

PSN ID: marquuard

(#56322) and1ao válasza EnterR (#56321) üzenetére


and1ao
őstag

Semmit nem jelent főleg ha a ház teteje perforalt.

Guild Wars2!

(#56323) sakal83


sakal83
addikt

Van egy Hyper 212 plusz hűtőm.

Kicsit zavar a hangja.

milyen atomhalk ventit tudnék rárakni?

(#56324) kromatika válasza and1ao (#56322) üzenetére


kromatika
veterán

Azt azért nem mondanám hogy semmit nem jelent.Főleg ha van külön Vga is használatban.Már pedig az adatlapja szerint van,és ugye akkor a proci hűtő ventije a vga -ről leáramló melegebb levegőt szivjla le.Minden ilyen estben a proci kb 2-3 fokkal melegebb,ellenben a vga pedig hűvősebb.Tuningnál igen is van jelentősége.Hiába perforált a ház teteje.

(#56325) vjozsef válasza sakal83 (#56323) üzenetére


vjozsef
senior tag

Be quiet! Vmelyik hutoje. Pwmest nezz.

(#56326) EnterR válasza kromatika (#56324) üzenetére


EnterR
veterán

A GPU ezesetben nem számít, tuningal 61-65 fok maximális terheléssel, az bőven a hűvös kategória. CPU annál is inkább legyen hűvösebb, mert 4,2-4,5GHz tuning lesz az új hűtővel

PSN ID: marquuard

(#56327) kromatika válasza sakal83 (#56323) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Hát igen 212+ ventije nem igazán a halkságról híres.Ami nekem bevál az pl
Scythe Slip Stream ház hűtő 12 cm /SY1225SL12LM-P/ PWM[link] Alpenföhn Wing-Boost 120 [link] drággaban
Be Quiet,vagy Noctua .

(#56328) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Erről mi a vélemény? ZALMAN CNPS5X :F
Elvileg, ha összejön, egy i5 3350p felett zizegne... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#56329) Picturemaker válasza sakal83 (#56323) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Coolink Swif2P (pwm). Kb. 2600 Ft.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#56330) Rypejakten válasza Hunork (#56328) üzenetére


Rypejakten
addikt

mennyiért vennéd?

(#56331) and1ao válasza kromatika (#56324) üzenetére


and1ao
őstag

Pedig nincs, megnéztem láttam a két szép szememnek hiszek bárki más mondhat amit akar.

Guild Wars2!

(#56332) Hunork válasza Rypejakten (#56330) üzenetére


Hunork
veterán

ööö...nincs 6k...de a kérdés, hogy érdemes-e, megéri-e? Most egy Arctic 7 van. Ez 2 hőcsöves, a Zalman 3. Ennyi a biztos, amit tudok... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#56333) Byter3


Byter3
csendes tag

Sziasztok!

Eljött az ideje, hogy cpu hűtőt vegyek. Egy Intel I7 920 -as procim van és hosszú rendereléseket, kéne hűteni. Értsd: Akár 150 óra folyamatos renderelést, sok 3d-s munkát csinálok.

Jó lenne egy hűtő ami ahhoz képest, hogy alatta egy CPU pörög 100% elfogadható szinten tartaná a hőmérsékletet és nem a mostani 95-98 celsiuszon.

Haverom most vett egy ilyet: http://ipon.hu/webshop/product/scythe_kotetsu/547926
és 58 celsiuszon tudta tartani a AMD phenom x-4 955 CPUját kétszeri Cinebench futtatás után is.

Elég lesz-e nekem is egy ilyen vagy tudtok jobbat vagy valami egyéb tanács!

Előre is köszi! :)

(#56334) vjozsef válasza Byter3 (#56333) üzenetére


vjozsef
senior tag

Sztem ennel nagyobbat vegyel, legyen tartalek meg benne. Kotetsu ugyan nagyon jo ar/ertek aranyu, de en nem hajtanam a vegletekig. Ha penz nem szamit, akkor be quiet dark rock pro2-t javasolnek. Nagyon nagy, nagyon durva igaz az ara is, de ezt most ne nezzuk.

(#56335) and1ao válasza Byter3 (#56333) üzenetére


and1ao
őstag

Ha tetszik befér házadba, akkor nyugott szível veheted. Ez egy "gazdaságos" Asura 10k alatti árban jó coolernek számít.

Guild Wars2!

(#56336) csab1


csab1
csendes tag

Üdv!
Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen coolert vegyek.
i7 4770K cpu-hoz, GA-Z87M-D3H (rev. 1.0) lappal és mATX házba.
Vagy ASRock Z87 Extreme4 lappal ATX házba.

Másik variáció:i5 4670K, Asus Z87M-PLUS lappal mATX házba.
Vagy ASRock Z87 Extreme4 lappal ATX házba.

Harmadik variáció: i5-4570 + gigabyte b85m-d3h (nincs tuning)

Köszönöm a segítséget! :)

(#56337) Hunork


Hunork
veterán

Erre valaki? :F :B

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#56338) Potzee válasza Hunork (#56337) üzenetére


Potzee
addikt

Milyen Arctic 7, ami 2 hőcsöves?
Ez a Zalman nem lenne nagy előrelépés...én inkább egy Xigmatek Loki II-t vennék.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56339) Henk


Henk
veterán

A napokban elkezdtem nézegetni ezeket a kompakt víz cpu hűtőket, hallottam eleget, hogy "játékvíz" meg anno próbáltam is a H50-et és pár nap után ment is a háztól, de most úgy néz ki, hogy elférne elöl a házamban egy dupla vagy tripla radi is. Ezek is gyengék még? Nem az ár/érték arányra gondolok elsősorban. Ráadásul a Swiftech-nek találtam olyan megoldását ami bővíthető is, ez már szimpatikusnak tűnik.

(#56340) kromatika válasza and1ao (#56331) üzenetére


kromatika
veterán

Nos én is megnéztem legalább 15 hűtővel tesztelve és mindig magasabb volt a proci hőmérséglete,ha a vga felől szív a venti,mint ahogy ezt más tesztek is igazolják.szerintem ez egyértelmű,hiszen melegebb levegőt fúj a venti a procira a vga-ról,mint a ház elejéből.szerintem ez logikus,természetesen abban hiszel amiben csak akarsz. sakal83: Coolink Swif2P nem iagzán jó bordára,mert a lapátok dőlés szöge nem elég meredek,így nem elég a levegő nyomáspontja bordára.házhűtőnek kiváló de bordára amiket irtam sokkal jobbak.

(#56341) kromatika válasza csab1 (#56336) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Jó lenne tudni hogy mennyit szánsz rá?Gondolom tuning is lenne.Ha mATX lap lesz majd,akkor eléggé fontos lenne hogy mATX házat vegyél amibe 160mm maga hűtő befér.Mert K-s procihoz tuning esetén eléggé leszűkíti a hatékony hűtők lehetöségét,ha mondjuk csak 150mm maga hűtő fér be.Az eggyik ilyen nagyon jó ár értékű mATX ház a Cooler Master N200.Abba 160mm magas hűtő is be fér.Természetesen drágábban vannak jobbak is. szóvel mennyi a keret? Hunork: I5 3550P-re elég lesz bőven az álltalad írt Zalman. de ha van rá mód akkor én is inkább a Xigmatek Loki II-t javasolnám amit Potzee kolléga is ajánlott.(Szia Potzee kolléga.Igazad volt. :K Itt van melettem a Tempest 410.Tényleg ritka jó ház,mint anyag minőség mint szellőzés ,mint szerelés terén.Érdemes volt átköltöznöm a Corsair 200R-ből. :K

[ Szerkesztve ]

(#56342) Picturemaker válasza kromatika (#56340) üzenetére


Picturemaker
őstag

Erről a lapát dőlésszögről mutass már valami okosító leírást, mert a gyártók csak fordulatszámot és légszállítást adnak meg.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#56343) kromatika válasza Picturemaker (#56342) üzenetére


kromatika
veterán

Holnap utána nézek,emlékeim szerint talán az overlock oldalán is volt egy nagy venti teszt bordákra.igazad van ,igen a gyártók fordulatszámot és légszállítást adnak meg :K Viszont ha megfigyeled,CPU hűtő bordára,pl ugyan azon cég(PL Noctua,Coller Master,Scythe is) gyakran ugyan olyan pwm-es fordulat számban állatható ventit is ad ki,amilyen van a házhűtő venti kínálatában is.Csak ezeknek a ventiknek a lapátszöge meredekebb,így azonos sebbeségen,több nyomatékot,ezáltal több levegőt is szállítanak közvetlen a bordára.Sajnos ezálltal több a lég zaj is.Ebben a topikban megtudják erősíteni.[link] no meg itt[link]

[ Szerkesztve ]

(#56344) and1ao válasza kromatika (#56340) üzenetére


and1ao
őstag

Jó jó jó nálam ugyannyi volt VGA nélkül is mint VGA-val 45 fokos VGA és 60 fokos VGA melett szépen ment a proci 52 fokon.+-1 fok volt ide oda ami a terhelésnek betudható.
Akkor ezek szerint csak nálad van olyan gyenge házhűtés és szellőzés hogy ez nálad kiütközik.
Persze én a szememnek te mások tesztjének.
15 hűtőt cseréld le házra+ventire.

Guild Wars2!

(#56345) kromatika válasza and1ao (#56344) üzenetére


kromatika
veterán

"15 hűtőt cseréld le házra+ventire" Nincs rá szűkség,mindig is minőségi jól szellőző házaim voltak,minőségi ventikkel.Bocs de tete tuningoltál?És ha igen akkor fesz emeléses,vagy alap feszes tuning volt?Mert az említett hő különbség főleg tuningnál jön ki.Mint írtam ,nem csak más teszteknek,hanem a" saját szememnek" is hiszek,mert mint mondtam én magam is meggyőződtem róla.De részemről ez a téma lezárva.Logikus tényekről nincs kedvem vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#56346) and1ao válasza kromatika (#56345) üzenetére


and1ao
őstag

Az 1.4-1,45V nem igazán alapfesz :DDD

Az a baj hogy más embert leírt tapasztalatát meg elsem fogadod. Semmilyen különbséget nem találtam :D
és igen ez már vicces.

Guild Wars2!

(#56347) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

(remélem jó topikba írok, nem találtam ennél jobbat hirtelen)

Alaplap: GA-8I915P-G [link]
fogalmam sincs, hogy rev 1 vagy rev2)

Hűtő: Arctic Cooling Frezzer 7 LP [link]
Fontos nem a Pro.. Tudom nem hűt annyira, meg stb. De most nem ez a probléma.

Még youtubeos Video is van: [link]

Felrakás nem ment tegnap. Vannak azok kis apró fekete valamik (bizbasz). :D Bocsi de nem tudom mi a pontos neve. Felrakom őket a fehér pöcökkel, de amikor a feketét tenném bele egyszerűen nem megy. Fontos az alaplap benn van a házban. Mikor belenyomom az alaplap nagyon durván hajlik, recseg. Egyszerűen a lyuk, mintha túl vékony lenne hozzá.. Én úgy gondolom a hűtő és a 775 ös foglalat is kompatibilis és működnie kéne. Vagy hasznosabb lenne kicsavarozni az alaplapot és úgy megpróbálni felrakni? Vagy van valami trükkje? Én nem mertem jobban erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#56348) Xerxész


Xerxész
őstag

Helló,

Ha valaki használ Cooler Master Hyper TX3 EVO processzorhűtőt Asrock Z87 Extreme3 alaplappal, annak kérném a segítségét olyan tekintetben, hogy hűtő kitakarja-e a memória foglalatokat? Tehát veszítek-e vele későbbi memóriabővítési lehetőséget?

(#56349) bombibmw válasza Henk (#56339) üzenetére


bombibmw
veterán

A Swiftech H220 jó választás lehet,már-már épített víz és eleve 16/10-es csövekkel van szerelve,valamint,ahogyan már írtad is,bővíthető.

(#56350) vjozsef válasza TAKÍÍ (#56347) üzenetére


vjozsef
senior tag

Nah. 3 eve probaltam alap Arctic cpu hutot felrakni munkahelyi gepembe berakni, nekem nem mentek be azok a fekete bizbaszok. Rogton a kukaba vegezte az egesz. Egyebkent nem kell eroltetni, ami nem megy azt nem. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.