Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-16 17:53:56

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#56201) Eduardo89 válasza vjozsef (#56199) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Az királyság, mert bőven befér az adatok alapján :C

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#56202) Lack999


Lack999
tag

Sziasztok!

AMD Phenom II X4 955 -höz tuning nélkül elég lehet egy Xigmatek Gaia? Jó lenne tudni, mennyire lesz csendes. Gyári AMD hűtő helyére tervezem.

(#56203) Peddy789


Peddy789
őstag

helo, peltier - elemről halott már valaki? miértnem alkalmazzák azt soha otthoni pckben extrém hűtésekhez? a proci és blokk közé pl?

(#56204) proci985 válasza Peddy789 (#56203) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

cooler master V10ben van.

azert nem alkalmazzak mert 100W folott mar eleg macera. extrem hutesnel ennek a tobbszorosevel kell szamolni adott esetben.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#56205) Apollo_21 válasza Peddy789 (#56203) üzenetére


Apollo_21
addikt

Olvastam és hallottam is róla. Ha jól emlékszek akkor eléggé drága cucc egy peltier-es hűtési megoldás..., de lehet keverem vmivel, nem esküszöm meg rá:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#56206) Peddy789 válasza Apollo_21 (#56205) üzenetére


Peddy789
őstag

árgép 3000ft egy ksiebb. anyira nem tünik horrornak, bár nemis nagy darab az igaz

(#56207) cor válasza bombibmw (#56106) üzenetére


cor
őstag

hali
ezekről a használtakról van vkinek tapasztalata is, mert megtetszettek
brockennél a ledes venti picit zavar, szóval inkább a matter, ez jó lehetne nekem is?(gép adatlapomon)
:R

[ Szerkesztve ]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#56208) mobal


mobal
MODERÁTOR

Brockenre váltottam Triglav-ról, leírnám az első benyomásaim:

A setup ugyan az, 2 db "lila" ventilátor. Elég nagy darab, éppen, hogy befér masszív és jó - de a Triglav rögzítése még mindig jobb (szerintem). MX-2 pasztával, terhelve (100-on) 4 - 5 fok differencia, de sokkal, sokkal később melegedett át. A negyedik vagy ötödik linx kör volt olyan ahol hallottam a ventilátort.

Jelenleg a gépembe nincs rendes szellőzés, elől nem pörög semmi - lehalt a potméter.

i7-3770k ~ 1.000 V Vcore és 42-es szorzó:

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#56209) bombibmw válasza cor (#56207) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Régebben írtak páran ezekről a "használt" hűtőkről és mindegyik új volt,csak éppen visszavitték őket,mert vagy nem fért be,vagy nem fértek el a ramok alattuk,belelógott a slotba,stb.
Egyszóval nem voltak kötültekintőek vásárlás előtt.
Ahogy látom,neked kicsit overkill lenne a 2400-ra a Matti,de ezért az árért megéri és minden adott ahhoz,hogy megvedd. :)

(#56208) mobal:
Jó kis proci az és ahogy látom,a Brocken is jól muzsikál...
...amennyiben nincs kupaktalanítva a procc. :)

[ Szerkesztve ]

(#56210) Morris válasza mobal (#56208) üzenetére


Morris
veterán

Elég jó értékeket produkált! :K

[ Szerkesztve ]

(#56211) Eduardo89 válasza Peddy789 (#56206) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Amennyire én tudom nem maga a peltier elem drága.
A peltier elem ugyebár hőszivattyúként üzemel elektromos áram hatására. Ami itt a gond a peltier elem meleg oldalának a hűtése. Mivel oda lényegében a hő 100%-a átcsoportosul a sima léghűtés kevés.
Tehát maga a rendszer kivitelezése és gazdaságossá tétele drága. Én így tudom :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#56212) privacy99


privacy99
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék CPU hűtőt venni egy AMD FX-6300 számára (1 hetes az egész gép). Fel szeretném húzni a procit 4.6 - 4.8Ghz környékére. Elméleteileg ez könnyen meg is oldható egy Cooler Master Hyper 212 EVO hűtővel, viszont a házam (Thermaltake Urban S31 [link]) csak max. 155mm magasságú hűtőket támogat.

Nem értem miért nem lehetett azt a k*csög fél centit még ráadni, hogy szinte az összes elterjedt hűtőt támogassa, de mindegy..

Van valami jó ajánlat az én lehetőségeimhez? Olyan 10-15k lenne max a dologra.

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#56213) mobal válasza bombibmw (#56209) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nincs kupaktalanítva, még friss proci! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#56214) Peddy789 válasza Eduardo89 (#56211) üzenetére


Peddy789
őstag

hm érdekes, nyilván indokolt hogy miért nem használják a piacon :), csak olvastam a jegyzetben és megakadt rajta a szemem hogvy erről még nem halottam

[ Szerkesztve ]

(#56215) Eduardo89 válasza Peddy789 (#56214) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Szerintem lesz majd még jövője a peltier elemnek. Annó voltam egy fizika előadáson ahol volt róla szó meg a szupravezetőkről. Csak pislogtam, hogy ilyen vaaaan :D
Azóta olvastam valami tesztet abban volt szó még peltier elemes hűtési megoldásokról :)
De most birizgálja a fantáziámat, kicsit beleásom magam majd vizsgaidőszak után :K

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#56216) do3om válasza Eduardo89 (#56215) üzenetére


do3om
addikt

Már vagy 10 éve annak hogy próbálkoztak vele hűteni, azóta sem jött értelmes megoldás. Szóval csak neked új dolog de már rég lefutott.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#56217) Eduardo89 válasza do3om (#56216) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Nekem egyáltalán nem új dolog. Azt írtam annó ( kb- általános iskola, felső tagozat) voltam azon az előadáson ;) Peddy789 írta, hogy nem hallott még róla.
Mondjuk nem voltam egyértelmű :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#56218) sagit


sagit
addikt

Üdv, s1155-re való hűtő jó s1150-re is?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#56219) proci985 válasza sagit (#56218) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#56220) privacy99 válasza privacy99 (#56212) üzenetére


privacy99
senior tag

Kérdezek konkrétat:

Szerintetek az Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev. 2 vagy a Scythe Grand Kama Cross 2 a jobb választás egy FX-6300hoz, lehetőleg minimum 4.6Ghz órajelhez?

Egy teszt alapján ez a Freezer semmivel nem rosszabb, mint a CM Hyper 212 EVO, ellenben ez befér a házamba.

Előre is köszi!

(#56221) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Szerintetek egy AMD X2 6000+ -os procira, amin jelenleg a gyári hűtő van elég lenne egy Arctic Alpine 64 Pro REV2.? Nem húzom, nem játszok, csak azt szeretném, hogy csendesebb legyen. A boltban 3400-ért tudnám megvenni.

Vagy nem jó, és inkébb vegyek használtan egy Freezer 64 Pro-t, 3,5-4 ezer körül ajánlották. De fogalmam sincs mennyi idős.

Melyikkel járnék jobban? Vagy valami más ami EXTRÉMen halkabb az előzőekhez képest, még ha drágább is kicsivel? Nem tervezek jelentős upgradet a jövőben, csak az kellene, hogy a mostani gépem halkabb legyen.

Vélemények?

(#56222) Algol


Algol
senior tag

Tud-e valaki olyan információt vagy érvet említeni, ami ellene szól annak, hogy a

Thermalright Macho120
helyett inkább az
ARCTIC COOLING Freezer A30-as
procihűtőt vásároljam meg?

A gyártók honlapján feltüntetett adatokat ismerem, inkább a gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Üdv: Algol

(#56223) NoOne1976 válasza NoOne1976 (#56221) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ja, és csak sima beakasztósan vennék, nem szerelőkereteset, mert az alaplapot nem akarom kiszedni, hátul meg nincs szerelőhely. (Bocsi a 2x-ért, de lejárt a szerkesztési idő.)

(#56224) Potzee válasza privacy99 (#56220) üzenetére


Potzee
addikt

Az Extreme -nek rendkivül gyenge, hitvány rögzítése van, a műanyag keret könnyen eltörik, elreped és nem tartja stabilan a bordát.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56225) JSHammer


JSHammer
tag

Hali

egy corsair h50- mennyire használható 2600k hoz?

tuning szóba jöhet?

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#56226) vjozsef válasza privacy99 (#56220) üzenetére


vjozsef
senior tag

Arcticot biztos nem vennem meg.

(#56227) vjozsef válasza NoOne1976 (#56221) üzenetére


vjozsef
senior tag

12 cm-es ventivel szereltet vegyel, nyilvan dragabb lesz, es nem 4e ft de valoban csendes.

(#56228) Potzee válasza NoOne1976 (#56221) üzenetére


Potzee
addikt

A Hyper T4 "beakasztós" rögzítésű, 153 mm magas és 120 mm-es venti dolgozik a bordán, de AMD-re csak úgy tudod feltenni, hogy a venti felfelé vagy lefelé a VGA irányába fúj...inkább csak alsó tápos házba ajánlott.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56229) NoOne1976 válasza Potzee (#56228) üzenetére


NoOne1976
őstag

Felső tápos a házam. És nem is túl széles. EZért is kérdeztem, hogy ennyi pénzért jelentősen halkabb-e, mint a gyári. Mert pl. ha a gyári hangja egy 10-es skálán 8, az Alpine 64 pro rev2-nek 4, egy dupla annyiba kerülőnek meg mondjuk 2-3., akkor nem biztos hogy költenék most annyit.

(#56230) privacy99 válasza vjozsef (#56226) üzenetére


privacy99
senior tag

Értem. Esetleg valami javaslat?

Arra is gondoltam, hogy valahogy bepasszírozom a CM Hyper 212 EVO-t, mert csak 3mm-el nagyobb, mint a gyártóm által megadott max. CPU cooler height, szóval még az is lehet, hogy beférne, csak nem mertek 160-at írni.

[ Szerkesztve ]

(#56231) Potzee válasza NoOne1976 (#56229) üzenetére


Potzee
addikt

Akkor a Freezer 64 Pro a jó választás. Beakasztós és nem felfelé a tápba, hanem hátrafelé fúj a venti.
Az Alpine 64 is lényegesen halkabb, mint a gyári cooler, de egy hőcsöves cooler (pl.Freezer 64 Pro) lenne az igazi...hűtési teljesítményben mindenképp jobb, mint az Alpine.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56232) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy Coolink corator ds cpu hűtőm.Valahol azt olvastam hogy 1150es foglalatra is jó,ez igaz lehet?

[ Szerkesztve ]

(#56233) Eduardo89 válasza lajosx (#56232) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

A gyártói leírás szerint igen. :K

Socket compatibility Intel LGA1366, LGA115x, LGA775

http://www.coolink-europe.com/en/categories/15_32.html

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#56234) lajosx válasza Eduardo89 (#56233) üzenetére


lajosx
őstag

Köszi a választ ,néztem a dobozát 1155 írja akkor amikor vettem még 1150 nem is volt,de nem változott semmit a 2 foglalat?1150-1155? mondjuk az lga 2011 se volt akkor és az oldalon amit linkeltél azt is írja.Azért lenne fontos biztosra tudnom mert 1150es lapot veszek és akkor nem adnám el:)

(#56235) vjozsef válasza privacy99 (#56230) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ez nem fer be? Scythe Grand Kama Cross 2

(#56236) Eduardo89 válasza lajosx (#56234) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Nincsmit!

Egyébként ami 1155re rámegy az rámegy a 1150-re is. A foglalat nem sokat változott, és a felfogatási pont ugyan az :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#56237) lajosx válasza Eduardo89 (#56236) üzenetére


lajosx
őstag

Értem akkor marad ez a hűtés,mert megvagyok (voltam )elégedve vele,csak hát úgye nem tudtam hogy jó lesz az 1150es foglalatra is:):R

(#56238) cor válasza bombibmw (#56209) üzenetére


cor
őstag

hi
lehet én is így jártam volna, nézegettem teszteket s találtam egy ilyen képet )ugyanaz a lap mint az enyém s belóg 2 ramslotnyit :( )
szóval vissza az elejére s mit válasszak ha nem szeretnék így járni?
SCYTHE Kotetsu, Thermalright True Spirit 120, vagy esetleg mégiscsak a Brocken?

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#56239) pipo112 válasza Unteroff (#56196) üzenetére


pipo112
senior tag

nem lesz gond azzal a Macho-val nagyon jó hűtő nálam 28 fokos szobában se engedte feljebb a procit 50 C től prime max kupak hő 57-59 :Y :Y :C :C

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#56240) Rypejakten válasza Algol (#56222) üzenetére


Rypejakten
addikt

jap, a Macho jobban hűt (6-7 fokkal), halkabb és adnak hozzá egy mágneses csavarhúzót is. :)

[ Szerkesztve ]

(#56241) MM válasza Algol (#56222) üzenetére


MM
őstag

6 hőcső vs 4 hőcső, jobb borda, jobb (és egyszerűen cserélhető) ventilátor - ez mind a Macho mellett szól.

Ha Ivy vagy Haswell a delikvens, akkor még az is, hogy ha a közvetlen hőcsöves hűtők (mint pl az említett Arctic) alján a csövek párhuzamosan állnak a maggal, akkor csak a középső kettő dolgozik, ha merőlegesen, akkor meg az összesnek csak a közepe... Vagyis ezekre a CPU-kra a "teletalpas" hűtők jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#56242) Burt1793


Burt1793
veterán

Rendeltem egy ilyet: Seasonic Platinum Fanless 520W
A mostani táp (fsp 500W) hangja már nagyon idegesített.
Ugyanez van a messze nem ilyen hangos cpu hűtővel is, a 3 éves cm tx3-mal.
Csak egy problémám van, alig van hely a hűtőnek, mert matx-es a ház és mini az alaplap is.
Ezen a machon gondolkoztam. Vajon befér?
konf.:
i7 2600k
asus r9 280x
asus p8p67m
corsair 2X4gb 1600MHz
120gb ssd
2 tb hdd

más kérdés, mit jelent a processzorkupakolás? :B
Most így néz ki a ház belseje: [link] Ez a tx3 elég kicsinek számít és ilyen nagynak tűnik.
A másik problem, hogy venti nélkül adják meg általában a dimenziókat, így nehéz számolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#56243) Rypejakten válasza Burt1793 (#56242) üzenetére


Rypejakten
addikt

az, hogy befér-e, azt mérd le, ha nem, akkor érdemes topflow hűtőket nézni, mint pl. a be quiet! Shadow Rock Pro Topflow.

kupakolással pedig forrasztott kupakos Sandy-nél nem kell törődnöd, az abszolút nem melegszik vészesen. :)

(#56244) bombibmw válasza cor (#56238) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Nem-nem,maradhat a Matti,mivel Neked alacsony profilú ramjaid vannak és elfér fölötte a borda-venti.

[ Szerkesztve ]

(#56245) Burt1793 válasza Rypejakten (#56243) üzenetére


Burt1793
veterán

Oké, azt tudom, hogy nem melegszik, csak nem tudom, hogy mi az. ;]
Köszi a segítséget, az jó lenne, ha a ventilátora ugyanebbe az irányba fújna. Persze, ha nem, akkor nem, csak most jó a szélirány, elölről megy hátra a levegő.
Sajnos 140es venti biztos nem fog beférni... a mostani 92-es. :O
Amúgy a ház kívülről nézve 19 centis, de ebből sok lejön, így nem biztos, hogy befér a 171mm szélességével ez a hűtő. Ráadásul akkor a plexiből szívná a levegőt. :D
A ház egy cooler master elite 430as.
Vagy nem tudom, csak 100 mm széltében, ha fent van? Plusz a 2,5 centis venti, ez gondolom nincs benne a 100-ban.

[ Szerkesztve ]

(#56246) Picturemaker válasza Burt1793 (#56245) üzenetére


Picturemaker
őstag

Processzor kupaktalanítás: [link]

Ivy Bridge és Haswell prociknál xar pasztát ken a mag és a kupak közé a "zIntel", így biztos 0.0002 centet spórol darabonként.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#56247) cor válasza bombibmw (#56244) üzenetére


cor
őstag

ok köszi akk próba cseresznye amíg még van :R

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#56248) cool-t16


cool-t16
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy ilyen konfigurációm:
AMD FX-8120 3.10GHz AM3+ BOX
ASROCK 970 Extreme3 R2.0
ASUS GTX650TI-2GD5 GTX650Ti 2GB GDDR5 PCIE
CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM
COOLERMASTER RC-430-KWN1 Elite 430
KINGMAX 4GB DDR3 1333MHz x 2db dual
WD 500GB Caviar Black 7200rpm 64MB SATA3 WD5003AZEX
KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/120G

A processzor gyári hűtőjét szeretném lecserélni egy komolyabb darabra, mert tuningolni szeretném (és elég hangos így is, gyári beállításon). Olyasmi hűtőt keresnék ami halk, nem lóg rá a memóriára és belefér 15000 forintba.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

(#56249) Picturemaker válasza cool-t16 (#56248) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Az összeghatárhoz közelítve talán a Scythe Ashura a legjobb.
Kicsit olcsóbban Alpenföhn Matterhorn pure edition.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#56250) Burt1793 válasza Rypejakten (#56243) üzenetére


Burt1793
veterán

Ezzel a topflow-val még az a bajom, hogy 900 rpm a legalacsonyabb fordulatszáma, ami elég sok, biztos gyorsan behangosodik. Láttam 400-as alap rpm-eseket is, csak mind kurta nagyok. Jó lenne egy ilyen alacsony fordulatszámú, ami topflow-s vagy kicsi, de mégis jó hatásfokú 15-20k-ért.

Szívesen vennék ilyet: [link], de gondolom ez is nagy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.