Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-16 17:53:56

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#56501) Dalzarus


Dalzarus
tag

Hello,

5e forintos felső határral (akár apróról is) kapok értelmes cpu hűtőt egy i5-4570-hez? Az egyetlen szempont, hogy minél kisebb legyen. Ezért az árért kapok valamit ami jobban hűt, mint az intel gyárija vagy maradjak inkább a gyári hűtőnél?

(#56502) pipo112 válasza Dalzarus (#56501) üzenetére


pipo112
senior tag

mekkora helyed van és mi az a max magasság ami neked megfelel?

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#56503) Manson^


Manson^
tag

Sziasztok!
Van egy i5-4670 processzorom, amit egy Cooler Master Hyper T4 hűt és tökéletesen elégedett vagyok vele. A párom most vett magának egy ugyanilyen processzort és hűtőben is ezt akartam javasolni neki, mikor észrevettem, hogy már nem igazán árulják. A kérdésem az lenne, hogy milyen hűtőt tudnátok ajánlani erre a foglalatra, ami árban és teljesítményben a T4-hez hasonló? (CM Storm Scout 2 házba kéne beférnie)

(#56504) Dalzarus válasza pipo112 (#56502) üzenetére


Dalzarus
tag

Hely az van bőven, egy CM Storm Scout 2-be menne, ha jól néztem akkor 162mm-ig támogat cpu hűtőt, de pont azzal szemben van a plexi ezért nem akarok valami drabális hűtőt ami betakarja az egészet.

(#56505) Burt1793 válasza Dalzarus (#56504) üzenetére


Burt1793
veterán

miért nem? Nekem is plexi az oldala a háznak, és most egy 161 mm-es ashura lesz benne. :U

(#56506) Dalzarus válasza Burt1793 (#56505) üzenetére


Dalzarus
tag

Mert ezen a házon csak azon a részen van plexi és ha már ott a plexi akkor be akarok látni :DDD

(#56507) Burt1793 válasza Dalzarus (#56506) üzenetére


Burt1793
veterán

Jogos. :D Én most úgy tervezem, hogy jó messzire rakom a házat magamtól. Fanless táppal, csendes hűtőkkel. Szóval egy mukkot se akarok hallani, így a plexit is befalaznám, ha lehetne. Sajnos szellős és hangos a házam, afféle játékház gondolom... :( És körbe is van rakva házventikkel.

[ Szerkesztve ]

(#56508) pipo112 válasza Dalzarus (#56506) üzenetére


pipo112
senior tag

ajánlom neked a Macho 120-at az csak 150mm magas és nagyon jó cooler csendes és igen hatékony :DD
ami így néz ki

nem kicsi de szépen mutat a házban (szerintem ) :)

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#56509) Dalzarus válasza pipo112 (#56508) üzenetére


Dalzarus
tag

Nah igen, erre gondoltam amikor azt mondtam, hogy nem szeretnék semmi drabálisat :DDD Ráadásul az 5k-s keretnek is majdnem kétszerese. Én ilyenekkel szemeztem, hogy ARCTIC COOLING Alpine 11 van belőle vagy 4 féle 3k körül) vagy ZALMAN CNPS80F vagy 90F vagy COOLERMASTER X Dream i117.
Jobban hűtenek ezek, mint az intel gyárija? Ajánlhatóak egyáltalán?

(#56510) pipo112 válasza Dalzarus (#56509) üzenetére


pipo112
senior tag

nem tartom valószínűnek kb nyerhetsz vele 3-4 fokot de szerintem többet nem plusz nem valószínű hogy halkabbak lennének mert 80-as és 90-es ventikkel rendelkeznek amik nem a halkságról híresek de ha ezek közül kéne választani akkor ARCTIC COOLING Alpine 11 az ac ventik elég jók és halkak nekem is van 2 a házban 12-es

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#56511) Potzee válasza Dalzarus (#56509) üzenetére


Potzee
addikt

ITT nézz szét és válassz egy hőcsöves coolert! Épp, hogy kipróbált cuccok.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56512) kromatika válasza Dalzarus (#56509) üzenetére


kromatika
veterán

Az alap AC hűtők közül mindegyiket szereltem be kollégáknak.intelre az
Arctic Cooling Alpine 11 Pro Rev 2 -őt tartom a legjobnak.[link] Bár sokkal jobban járnál ha azok közül választanál amit Potzee kolléga linkelt.Azok azért más kategória.

(#56513) Burt1793 válasza Dalzarus (#56509) üzenetére


Burt1793
veterán

Én egy i3-ason (netes gép) rajtahagytam a gyárit, hang nélkül teszi ssd-vel a dolgát. csak úgy suhan rajta a win8. Sokkal csöndesebb az én nagy i7es gépemnél.

(#56514) pipo112 válasza Dalzarus (#56509) üzenetére


pipo112
senior tag

+1 arra amit Potzee linkelt :C

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#56515) Dalzarus válasza Burt1793 (#56513) üzenetére


Dalzarus
tag

Igen, csak elég meleg van nyáron a panelban. Ezért akarok valami erősebbet, mint a gyári hűtője. Csak egyszerűen nem veszi be a gyomrom, ahogy ezek a 15-16 centis böhöm hűtők kinéznek. Ezért akarok valami kisebbet, vagy valami fektetett profilút. De lehet, hogy nyárig beteszem az intel gyáriját, nyárra meg összespórolok egy ilyen 1 ventis kompakt vízhűtésre.

Potzee: Ezekből kb a Panorama HTPC amire rábolintanék a fektetett profil miatt, de a száll. költség miatt jelenleg az is kiesik a keretből.

[ Szerkesztve ]

(#56516) dgabor80


dgabor80
tag

Sziasztok,

Segítsetek légyszives dönteni! Egy i5 4670K megy majd 4200-4400 Mhz-en...

Thermalright macho 02

vagy

Sycthe Ninja rev 3 ?

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#56517) kromatika válasza dgabor80 (#56516) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.A kettő közül egyértelműen ,Thermalright macho 02 :K

(#56518) Potzee válasza Dalzarus (#56515) üzenetére


Potzee
addikt

Egy Civetta használtan, futár díjával együtt 4.300,- és bőven jobb, mint egy gyári cooler vagy az a 3 amiket korábban említettél, bár ez sem egy tuninghűtő.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56519) Dalzarus válasza Potzee (#56518) üzenetére


Dalzarus
tag

Úgy tűnik nem voltam elég konkrét. Nem akarok ilyen nagy drabális hűtőt. Maximum 10 centis (ez a nagyon maximum) hűtőben gondolkodom. Ezért kb csak fektetett profilú jöhet szóba. Szerintem maradok a későbbi kompakt vízhűtés cserére.

(#56520) Potzee válasza Dalzarus (#56519) üzenetére


Potzee
addikt

Ja, már értem. Ok. :K

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56521) Dalzarus válasza Potzee (#56520) üzenetére


Dalzarus
tag

Róla mi a vélemény?

(#56522) kromatika válasza Dalzarus (#56521) üzenetére


kromatika
veterán

ennyit meg ér.

(#56523) Dalzarus válasza kromatika (#56522) üzenetére


Dalzarus
tag

Jobban fog hűteni, mint az Intel gyárija? 1150-es foglalatba jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#56524) kromatika válasza Dalzarus (#56523) üzenetére


kromatika
veterán

igen kb 6-8 fokkal jobb mint a gyári,.és halkabb is.1156,1155,1150 meg eggyezik kompatibilitásban.

[ Szerkesztve ]

(#56525) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!
Hát egy érdekes kérdésem lenne. Hivatalos oldalon nem találtam, és bizony el vagyok szomorodva. Korábban itt értekeztünk, és úgy néz ki, marad a Freezer 7 Pro. Viszont ezzel csak annyi a bajom, hogy nagyon széles a ventilátora, és mATX lapom van, amiben GEIL memók vannak, és ha a normális módon teszem fel a hűtőt, akkor az nem is lehetséges, a már említett venti miatt. Ez a gyári. Meglátásom szerint, ahogy nézem a termékeket, már a Freezer 13-as ventije is jó lenne, elférne a memóriák mellett. Nyilván a memóriákat eszem ágában sincs lecserélni.
Ezek azok:

És tulajdonképpen emiatt kérdezgettem itt, hogy egy csere esetén, melyik hűtő lenne a jobb. Freezer 13 CO/ Scythe Shuriken Rev.B / Thermaltake CL-P0579

Tehát az igazi kérdés, hogy valóban nem létezik egyetlen ventilátor sem, amit erre a hűtőre fel tudnék rakni, és így a szokásos módon tudom betenni a házba? :F

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#56526) Potzee válasza Hunork (#56525) üzenetére


Potzee
addikt

Vegyél Thermalright True Spirit 120M-et! 145 mm magas, elfér egy keskeny házban is és a magas hűtőbordás ramok mellett is [link]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56527) Hunork válasza Potzee (#56526) üzenetére


Hunork
veterán

Hát én ezt értem, de mennyire jobb lenne megúszni egy komplett hűtőt...ez a kérdés... :K Nyilván új hűtő esetén megfontolandó, vagy akár egy Shuriken is befigyelhet, de a lényeg a gazdaságosságon van, Én nem húznám a procit, eddig sem tettem, de nem is szeretem az Intel gyári hűtő hangját nyáron... :N

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#56528) Dalzarus


Dalzarus
tag

Lehet itthon kapni hasonló piros ledes extrém designú cpu coolert olcsóbb árkategóriában? Úgy döntöttem végülis beruházok egy rendes cpu coolerre. 10-15k-s árban keresnék lehetőleg piros leddel ellátott hűtőt. Vagy ebben az árban már érdemesebb lenne venni egy seidon 120v-t vagy hydro h40-et venni? (LGA 1150-es lefogatással)

[ Szerkesztve ]

(#56529) vjozsef válasza Dalzarus (#56528) üzenetére


vjozsef
senior tag

Alacsonyabb arkategoria van, olcsobb nincs... :)

(#56530) Dalzarus válasza vjozsef (#56529) üzenetére


Dalzarus
tag


Köszönöm a korrigálást. Ma este is nyugodtan hajthatom álomra a fejem :P

[ Szerkesztve ]

(#56531) tibcow


tibcow
csendes tag

Hello!

A tanácsotokat szeretném kérni.

Adott egy Haswell i3 4330 gyári hűtővel. Hűtési teljesítményével kb semmi gond, átlagos terhelés mellett sem megy 55 fok fölé. Viszont a hangja az valami egészen elképesztő módon idegesítő. Nem kifejezetten hangos, inkább zavaróan zúgó-búgó.

Szeretném lecserélni valami halkabbra, vagy legalábbis olyan hűtőre, ami nem produkálja ezt a zavaró hangot.

Nézegettem a hűtőket, olvasgattam a fórumot, de nem jutottam el a megoldáshoz.

Vehetnék Freezer 7 Pro-t vagy Hyper Evo 212-t. Átlagos, kicsivel átlag feletti használathoz ezek bőven megfelelőek.

És itt jön a kérdés.
Létezik ezeknél olcsóbb(nyilván kisebb, kevésbé jól hűtő) megoldás, ami az stock coolernél azért halkabb.

Esetleg valami barkács megoldással lecserélni a stock cooler ventillátorát?

üdv,
tibi

(#56532) kromatika válasza tibcow (#56531) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.ha olcsón kell akkor Arctic Cooling Alpine 11 Pro Rev 2 halkabb a gyárinál,és pár fokkal jobban is hűt.i3 4330 bőven elég.

(#56533) kromatika válasza Dalzarus (#56528) üzenetére


kromatika
veterán

Esetleg megfontalandó lehetne az is ha pl veszel egy Alpenföhn Matter Puret [link] és veszel hozzá piros ledes ventit pl[link] vagy [link] De ha mégis egyben szeretnéd akkor Prolimatech Pan[link]ther piros ledes :K [link]

(#56534) Manson^


Manson^
tag

Úgy érzem véletlenül mindenki átsiklott a kérdésem felett, biztos az egyforma avatar miatt :)
Szóval a kérdésem, hogy milyen hűtőt tudnátok ajánlani a Hyper T4-hez hasonló teljesítménnyel és árfekvéssel, 1150-es foglalathoz, CM Storm Scout 2 házba?

(#56535) Potzee válasza Manson^ (#56534) üzenetére


Potzee
addikt

Raijintek Themis (7.5k)
A Hyper T4 a 120 mm-es ventis coolerek közt az egyik (ill. ha a Themis-t nem számítjuk akkor) a legolcsóbb.
Ami már erősebb és kicsit drágább Zalman CNPS 10X Optima (8.7k), Coolermaster Hyper 212 (9k), Thermalright True Spirit 120M (8.5-9k), Scythe Kotetsu (10k)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56536) Raypapa


Raypapa
tag

Sziasztok!

Ha még aktív a topic, mondanátok olyan proci hűtést egy Phenom II-es AMD rendszerhez, ami 10eFt alatti?
Tuning nem érdekel, de a szabályozhatóság és a csendes működés annál inkább, mert a gyári megoldás iszonyú hangos!

Köszi előre is a tippeket!

(#56537) kromatika válasza Raypapa (#56536) üzenetére


kromatika
veterán

szia.10-ig pl Cooler Master Hyper 212 EVO [link] vagy Thermalright True Spirit 120 [link] jó választás.

(#56538) EnterR


EnterR
veterán

Csáó.

Szerintetek egy Zalman CNPS14X jó hűtő egy FX8350-hez?

PSN ID: marquuard

(#56539) kromatika válasza EnterR (#56538) üzenetére


kromatika
veterán

hali.természetesen jó.de attól függ mennyiért veszed?

(#56540) do3om válasza EnterR (#56538) üzenetére


do3om
addikt

Hatékony az a középső venti így nyitottan?
Mert én nem gondolnám annak, nincs ami megvezesse a levegőt.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#56541) EnterR válasza do3om (#56540) üzenetére


EnterR
veterán

Alpenfohn Brocken vagy Mugen 4 lenne, de ajánlották ezt is.

PSN ID: marquuard

(#56542) do3om válasza EnterR (#56541) üzenetére


do3om
addikt

Nekem csak így ránézésre jutott eszembe hogy merre mehet a levegő, mert ugye arra fog távozni ahol kisebb ellenállásba ütközik, az meg oldal irányban lesz :DDD

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#56543) kromatika válasza EnterR (#56541) üzenetére


kromatika
veterán

Leginkább Alpenfohn Brocken ezek közül.

(#56544) Jolet


Jolet
őstag

vettem egy mugen 4-et, csend lett a szobában :-)

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#56545) kromatika válasza Jolet (#56544) üzenetére


kromatika
veterán

Jó vas.Gratula.

(#56546) vjozsef válasza Raypapa (#56536) üzenetére


vjozsef
senior tag

Kotetsu?

(#56547) Kornl23


Kornl23
tag

Sziasztok,

tudtok mondani tapasztalatot erről ? Jelenleg egy g2120-at kellene lehűtenie egy kis kuckóba, majd későbbiekben cserélném i5-re.
Köszi!

(#56548) goya999


goya999
tag

Üdv! AMD FX 8350-re szeretnék hűtést venni.Melyiket ajánljátok max 15k-ig?

A gyárit lecserélni,tuning nincs.A ház CM Elite 335.

[ Szerkesztve ]

(#56549) kromatika válasza Kornl23 (#56547) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Jó hűtő,g2120 és i5 höz is elegendő ha nincs tuning.Persze attól fögg mennyiért veszed.mert ha halk hűtőt akarsz akkor inkább 12cm-es ventivel szerelt hűtőt vennék a helyedben.

(#56550) kromatika válasza goya999 (#56548) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.A házadba 163mm magas hűtő is befér.[link] 14 körül Thermalright HR-02 Macho [link] vagy Scythe Ashura [link]Mind kettő nagy teljesítményű,és halk hűtő.Ha esetleg később tuningolni támad kedved,ahhoz is ideálisak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.