Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-16 17:53:56

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#56751) Humy


Humy
csendes tag

Nekem is Asrock alaplap, CPU ventit semmi sem jelzi, pedig jó helyre van kötve, viszont a GPU ventit csodásan jelzi pedig nincs rajta ventillator. :)

(#56752) Hunork


Hunork
veterán

Hehe, OFF közlemény: tegnap próbából felraktam a gyári Intel hűtőt, viszont elfelejtettem átállítani Bios-ban a Target értéket, így játék alatt gép kikapcsolt, és újraindult... :Y Remek kis hűtők az Intelek...és milyen hangosak! Még nem is volt használva, de ma visszamászik a Freezer. Annak hangja sincs full-on sem. Csak gondoltam, megosztom eme remek élményt... :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#56753) Hunork válasza Humy (#56751) üzenetére


Hunork
veterán

Neked is tanács: AXTU program, akár innen, de nyilván legjobb a saját lapod szekciójából:
És fentebb nagyon jól írták, ha W8 van, akkor Aida64 legújabb verziója a megfelelő!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#56754) The Exiled válasza kromatika (#56720) üzenetére


The Exiled
tag

[link]
A linkelt végtelenül igényesen szerkesztett vázlat lenne az elképzelésem: az előlapon 2 venti befele, a tetőn 1 venti kifele, és mivel a ram fölé nem fog beférni a ventillátor, ezért azt átteszem úgy hogy a hátlap felől legyen a hűtőn, és kifele fújjon, ezzel elszívja és nem elfújja a meleget a bordákról és kifújja a házból. Friss levegő megy ugye be elölről az előlapról, kifele meg fent és hátul.

szerk.: nem ez a házam és csak a zöld izéket illik ventillátorként definiálni :)

[ Szerkesztve ]

(#56755) kromatika válasza The Exiled (#56754) üzenetére


kromatika
veterán

Most már világos.Evvel a za gond,hogy ha így "szívóra" rakod fel a bordára a ventit,akkor szerintem elég jelentösen romlik az át áramló levegő mennyiség a bordán.Magyarul amennyi levegőt átfújna a bordán a venti mondjuk 1000RPM-en,ugyan az a venti ,szívó módban valószínű hogy 15000rpm-en tudná csak teljesíteni azt a légnyomást,mint fújó módban 1000-ren.Ez eléggé jelentős teljesítmény romlás lenne szerintem.Én inkább akkor olyan hűtőt vennék,ami alatt elférnek a magas ramjaid.Árban amiket írtam neked,CM 212Evo, vagy True Spirit 120.

(#56756) maláj


maláj
őstag

gigabyte b85m-d3h
i5-4570
Sharkoon MS120

melyik a bestbuy toronyhűtő ami még belefér a házba (<145mm) ???
max. 10k

(#56757) Burt1793


Burt1793
veterán

Na, sikerült berakni a tápot (seasonic fanless 520w) és vele együtt egy új cpu hűtőt (ashura). A végeredmény zseniális, bár 2 órán keresztül tevékenykedtem, jó alaposan csináltam nehogy gond legyen. Nem is volt. Bár az alaplap egy kicsit megijedt, amikor észlelte, hogy a cpu venti 350 rpm-mel pörög, de mondtam, neki, hogy nyugi, jó az úgy. Le is teszteltettem gyorsan mindent, mindent kiválónak talált.
A CPU hűtő pont befért, a ház oldalához egy kis műanyag hozzáér, a vga irányába 1 mm hely van, de nem érnek össze. Mit mondjak, kicsi a ház és a lap is. :D
Biztatásképpen egy pár kép (némelyik kicsit homályos (szar rom van a mobilon)).
1. CPU cooler kivéve
2. Összehasonlítás
3. Száműzött darabok
4. Tisztogatás
5. Egész tiszta lett
6. Minden a helyén (kicsit sok a tápkábel (sok a vinyó))
7. Az oldalfal éppenhogy felfért :)

Jó volt a szerelgetés, élveztem :D
A csend meg zseniális. Konkrétan semmit se hallani. :)

Köszönöm a segítséget mindenkinek, tényleg befért a hűtő :D

[ Szerkesztve ]

(#56758) bombibmw válasza Burt1793 (#56757) üzenetére


bombibmw
veterán

Grat hozzá.
Mondtam,hogy nem lehet majd tapsolni köztük. :D

(#56759) Burt1793 válasza bombibmw (#56758) üzenetére


Burt1793
veterán

Hát igen, passzentos az egész, ekkora lapra nem nagyon fér nagyobb. Először azt hittem, hogy nem fog beférni... :D
A ház teteje felé sincs túl sok hely. :N

(#56760) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Alaplap: [link]
Proci. P4 630 85/95 watt LGA 775
Ház: Cooler Master Elite 350

CPU hűtőt keresek rá. Elvileg ez egy régebbi fos proci, de valami normális borda kéne rá, amivel terhelve se menne 60-65 foknál feljebb. Ez a cél, csak létezik ilyen.

Problémák: A gépház kicsi ezért max 14 cm, de inkább 13 cm magas lehet a venti. Van egy kellemetlenül magas kis alaplapi borda 3-4 centi. Zavaró lehet. Kb 10 estleg 13 centi vastag lehet a procihűtő. Úgy akarom elhelyezni, hogy a venti ram felé néz. fél kiló 600 gramm nál azért ne legyen nehezebb. Keret max 10k. Legyen jól szerelhető, stabil, hátlapi lemezzel, csavarokkal.

Amikre gondoltam:

1) THERMALTAKE CL-P0600 Contact 21 [link]

2) COOLERMASTER Hyper 103 [link]

3) ARCTIC COOLING Freezer 13 [link]

4) ZALMAN CNPS10X Optima. Gondolkodtam, rajta de túl nagy és túl sok.

Röviden ennyi várom az ötleteket. Ja és tudom inkább új gép kéne :), de azt most még hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

(#56761) Dalzarus válasza TAKÍÍ (#56760) üzenetére


Dalzarus
tag

Azzal a TT-el és a CM-el én is szemeztem. Nagyon baba áruk van. Mennyire ajánlottak?

[ Szerkesztve ]

(#56762) Glaz-dozfhut válasza TAKÍÍ (#56760) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ha elolvasod a vásárlói véleményeket ezen oldalon és hiszel nekik, akkor, a szerint 155mm-nél magasabb hűtő is befér.Sőt 159 magas is, ami a CallerMaster Hyper 212 Evo.( Mondjuk ez tíz centinél szélesebb, de nem hiszem, hogy ártana.) Vagy miegymást.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#56763) MaxxDamage válasza Glaz-dozfhut (#56762) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Érdekelne, hogy AM3+ CPU-ra hütő "TOP / Best Buy" mi is !?
(FX8350 , 5GHz-n megfelelő hőfokot produkálna, ha van olyan lég ami képes rá) :D
:R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#56764) Potzee válasza maláj (#56756) üzenetére


Potzee
addikt

Thermalright True Spirit 120M

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56765) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hello!
i7 860-at húznám 4GHz fölé. Milyen processzorhűtőt ajánlotok? 15k a max.

(#56766) kromatika válasza Milgram1 (#56765) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.ha befér a házadba akkor Scythe Ashura,vagy Thermalright Hr 2 Macho.

(#56767) Milgram1 válasza kromatika (#56766) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Köszönöm :R

(#56768) kromatika válasza Milgram1 (#56767) üzenetére


kromatika
veterán

szivesen

(#56769) wiock01


wiock01
csendes tag

Sziasztok meg szeretném kérdezni milyen proci hűtőt ajánlotok az fx6350es procimra?
a keretre 10k körül gondoltam de nem lenne gond ha több kicsivel csak jó legyen..:)
elsődleges szempontok: halk legyen, mert a gyári hűtője borzalmasan! hangos, későbbiekben szeretnék tuningot a procin..
alaplap: asrock 990 extreme 3 ház: xdl happy-33b
Köszi előre is a segítséget..:)

(#56770) bombibmw válasza wiock01 (#56769) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Scythe Kotetsu,CM 212 EVO.

(#56771) bombibmw válasza bombibmw (#56770) üzenetére


bombibmw
veterán

Az előző HSZ-em után tennék egy kérdőjelet,ugyanis sehol nem találtam az XDL-hez maximális cooler magasságot.
Le kellene mérni a proci tetejétől az oldallapig a magasságot,hogy okosabbak legyünk.
Ami viszont beférhet tutira,az egy Thermalright True Spirit 120M,de mérni kell. :)

(#56772) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
A kérdés adott: milyen hűtőt ajánlotok egy E5500 hűtésére? ( némi oc 3250 mhz-re felhúzva ).

1.: Cooler Master Hyper TX2 ez a jelenlegi, a ventit cseréltem egy Revoltec 92-esre. ( idle 37 és 32 fok )

2.: Cooler Master Hyper 48 évek óta pihen a hűtő.

3.: Gigabyte G-Power Pro, jó állapotban van.

A válaszokat előre is köszönöm, mivel ma vagy holnap cserélem, ha úgy ítélitek meg, hogy a mostaninál jobb a másik 2-ből valamelyik.

:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#56773) #73173120


#73173120
törölt tag

Sziasztok!

Feltennék egy elég amatőr kérdést. Vásároltam korábban egy lga775 félkonfigot, amin van egy Arctic Freezer 7 PRO Rev.2 -es proci hűtő. Így vettem, semmi extra kiegészítő, csak szőrén.

A gyártó a honlapján feltünteti, hogy használható 1150/1155 -ös lapokhoz is. A kérdésem az lenne, hogy akkor ahogy most a 775-ön fent van, csak simán átrakom a 1150/1155-ös lapra? Semmi konverter nem kell? A rögzítő helyek megegyeznek? Azt látom, hogy az Amd-hez más kell, de ami felmegy 775-re, az felmegy az előbb említettekre gond nélkül?

Köszönöm a választ előre is!

üdv. Viktor

(#56774) bombibmw válasza Blabcsi (#56772) üzenetére


bombibmw
veterán

Maradjon a TX2 inkább. :)

(#56773) juvik:
Elvileg 1156=1155=1150.
Volt aki felrakott 775-re hűtőt, 1155-ös felfogatóval,de nem jellemző.
Próbáld ki,hátha jó lesz,ha meg nem,akkor nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#56775) #73173120 válasza bombibmw (#56774) üzenetére


#73173120
törölt tag

Köszi!

Pont ezen agyalok, hogy eladjam-e egyben a konfigot, vagy lekapjam róla a hűtőt. Sajnos még nincs meg az új cucc, hogy kipróbáljam.

(#56776) kromatika válasza #73173120 (#56773) üzenetére


kromatika
veterán

szia.Igen természetesen minden gond nélkül felrakható,1150,1155,1156-ra is.Azt itt látható keretben van az állítási lehetőség hogy melyik lyukba dugod bele a fehér csapot.am említettekbe a középsőbe kell.[link] Itt van video a felszerelésről[link] [link] ha ezek az alaktrészek megvannak akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#56777) vjozsef válasza wiock01 (#56769) üzenetére


vjozsef
senior tag

Xdl happy? Latom a hazon sporoltal.

(#56778) vjozsef válasza bombibmw (#56771) üzenetére


vjozsef
senior tag

Mert nincs is ilyen adat. Merjem le es tegyem fel az infot? Mondjuk nem sok juzert lattam meg eletemben aki xdl hazba rakott volna gamer gepet.

(#56779) Dalzarus


Dalzarus
tag

A kotetsu és a 212 Evo között van teljesítmény különbség vagy kb egyszint?

(#56780) bombibmw válasza Dalzarus (#56779) üzenetére


bombibmw
veterán

Kb. egy szint lehet,de a Kotetsu halkabb.

(#56778) vjozsef:
Igen,mérd le légyszi,mert most ebből kell főzni! :)

[ Szerkesztve ]

(#56781) Burt1793


Burt1793
veterán

Ez az ashura egy állat. 400 rpm-mel forog, hangja nincs (de maxon sincs). :) Jó vétel volt.

(#56782) vjozsef válasza bombibmw (#56780) üzenetére


vjozsef
senior tag

Irj privatot hetfon, akkor leszek a kozeleben.

(#56783) TAKÍÍ válasza TAKÍÍ (#56760) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Aludtam egyet a dologra és rátaláltam ere a tesztre: [link]
Ebben a tesztben a Xigmatek Loki hozzák ki nagyon győztesként és a fórumban rá keresve itt is többször ajánlották. Csak 330 gr és tuti elfér a házban.
Az Arctic Cooling Freezer 13 eléggé vesztesként jön ki a csatából. Ettől függetlenül nem lenne az erre a porcira rossz vétel (meg hátulról házhűtő besegítene), de mivel túl drága túl nagy darab ezért inkább ezt kihúzom a listáról.
COOLERMASTER Hyper 103: [link] itt egy külföldi teszt. Ami szerint elég jó. Alsó kategória, de nem gagyi hoz normális hőfokot. Ja és még maradt a THERMALTAKE CL-P0600 Contact 21. amiről rosszat nem találtam.

1) Xigmatek Loki 20 - 28 dB (1200-2800 fordulat /
2) COOLERMASTER Hyper 103 950rpm 32dBa 1465 rpm 33,6 Dba
3) THERMALTAKE CL-P0600 Contact 21. 19.3 ~ 30 dBA (1000 ~ 2400 RPM (PWM))

Szerintem ha lehet hinni a gyári adatoknak akkor a LOKI a leghalkabb és ott is nyerő. Úgyhogy tulajdonképpen csak valami "áldást" kérnék a fórumozóktól a LOKI -ra. Ja még fontos lenne hogy a RAM felé nézzen a venti és hátul pedig akkor majd a 12 cm ház hűtő meg elszívja a többi levegőt. Remélem így föl lehet szerelni és akkor minden vágyam teljesült. Az egyedüli, ami beárnyékolja a dolgot, hogy nehezen beszerezhető: [link]
De remélem hátha találok valahol.

[ Szerkesztve ]

(#56784) Sztenn válasza TAKÍÍ (#56783) üzenetére


Sztenn
tag

xigmákról általánosan rosszat nem hallottam még és megnéztem fel lehet tenni úgy, szal szerintem veheted

(#56785) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok.

Amit Scythe Mugen 4-hez adnak paszta az jó lesz az FX8350-hez? Nem szívesen vennék pluszba pasztát, de ha nem valami jó akkor veszek. FX8350-hez jó lesz a Mugen 4? (4,5GHz)

PSN ID: marquuard

(#56786) bombibmw válasza EnterR (#56785) üzenetére


bombibmw
veterán

Én úgy tudom,már sokszor kérdezted ezt.
A 3 jobb,mint a 4.

[ Szerkesztve ]

(#56787) EnterR válasza bombibmw (#56786) üzenetére


EnterR
veterán

Valóban, csak hétfőn rendelnék, és nem érkezett meggyőző válasz. Miben jobb? Mert a Scythe a Mugen 4-et a 3 továbbfejlesztett hűtésének nevezi

PSN ID: marquuard

(#56788) do3om válasza EnterR (#56787) üzenetére


do3om
addikt

Lapot is cserész hogy ennyire rákészülsz arra a hogy hogy lesz hűtve jó kis tuning mellett?

;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#56789) EnterR válasza do3om (#56788) üzenetére


EnterR
veterán

ASUS M5A97 EVO R2.0 lesz mellé

PSN ID: marquuard

(#56790) bombibmw válasza EnterR (#56787) üzenetére


bombibmw
veterán

Olvasgass teszteket és meglátod! :)

(#56791) do3om válasza EnterR (#56789) üzenetére


do3om
addikt

Ja akkor nem szóltam. :DDD

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#56792) vjozsef válasza EnterR (#56785) üzenetére


vjozsef
senior tag

Boven jo az a paszta.

(#56793) EnterR


EnterR
veterán

Akkor úgy tűnik, Mugen 3 lesz, a légszállítása is nagyobb a Mugen 4-nél. Viszont 158mm magas ventilátorral együtt, a házba meg 158mm-ig fér cooler. Nem lesz baj, hogy hozzáérnek a gépház oldalához a bordából kilógó hőcsövek?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#56794) Dalzarus


Dalzarus
tag

Még mindig agyalok a low profile megoldáson. 10k alatt van jobb low profile cpu hűtő, mint a shuriken?

(#56795) vjozsef válasza Dalzarus (#56794) üzenetére


vjozsef
senior tag

Scythe Big Shuriken revB es lecsereled a slim ventit rajta?

[ Szerkesztve ]

(#56796) Dalzarus válasza vjozsef (#56795) üzenetére


Dalzarus
tag

Ez a verzió, nem cserélnék rajta semmit. Igazából őrlődöm a torony meg a low profile között. A low profile nagy valószínűséggel elvenné az egyik RAM slotot + gondolom nem is annyira hatékony, a kotetsu meg drabális, nem szeretem ahogy ezek a nagy tornyok kinéznek + kitakarná a házam oldalán a fél plexit.

(#56797) vjozsef válasza Dalzarus (#56796) üzenetére


vjozsef
senior tag

RAM fuggo, atlagos ramok fole nyulik. Egyebkent azert irtam neked a Big Shurikent, mert azon 12-es a venti igaz hogy slim es ezert mondom hogy normalisra csereld ki. Shuriken-en 10es a venti!!!

(#56798) Dalzarus válasza vjozsef (#56797) üzenetére


Dalzarus
tag

Nem veszek egy 12k-s hűtőt amire még plusz ventit is kell venni. Abszurd :DDD
A sima shuriken és a kotetsu között kb mekkora teljesítmény különbség van? Egy sima i5-4570-en fog pihenni.

(#56799) vjozsef válasza Dalzarus (#56798) üzenetére


vjozsef
senior tag

10k-ert mar kapsz hasznaltan.

Kotetsu es Shuriken maga az orias es a torpek harca :)

(#56800) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!
AMD FX6100 procihoz szeretném, ha dobnátok pár alternatívát hűtő terén. Tuning nincs, nem is tervezem. Cél: alacsony hőfok, halk, és elférjen a coolermaster n300-as házban.

Köszi előre is!

Üdv.!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.