Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-16 17:53:56

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#56701) kromatika válasza decibeldrag (#56700) üzenetére


kromatika
veterán

szivesen.

(#56702) do3om


do3om
addikt

Tetszt céljából felraktam még egy ventit a Ninja 3-ra kb. 5 fokot jelentett. (inkább min. 5)
Ez egy nagyon szellős borda alapból is szóval passzív módban is jól használható de azért még így is szépen hozott a 2 venti beiktatása.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#56703) The Exiled


The Exiled
tag

Sziasztok, cpu hűtő vásárlásán gondolkizok, és a következő cuccaim vannak:
gigabyte f2a85xm-hd3
athlon II x4 750K
geil enhance corsa memóriáim vannak ([link]
illetve ez a házam: [link]

a következő hűtőket néztem ki:
[link] alpenföhn civetta
[link]
[link] Alpenföhn Groß Clockner RevB
[link] Xigmatek Loki

nem sok oc-t gondoltam rakni a procira az alaplap miatt, viszont jó lenne ha halkabb lenne a rendszer mint a gyári hűtő. Szerintetek melyik lenne a legjobb?

(#56704) Carasc0 válasza kromatika (#56628) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Max összeg amit adhatok hűtőre igen-igen maximum 10e.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#56705) kromatika válasza The Exiled (#56703) üzenetére


kromatika
veterán

szia.Álltalad irtak közül a Alpenföhn Groß Clockner RevB lenne magasan a legjobb,mert az 12 cm-es ventivel szerelt.Viszont ha a házad oldal lapján lévő ventit nem veszed le,lehet hogy nem fér be.Mérd le a proci kupak,és a ház oldala közötti távolságot,mind két esetben, az a biztos.A házad 190mm széles,sajnos hivatalos infót nem találok róla hogy mekkora hűtő fér be max.Illetve nem biztos a ramjaid elférnek alatta[link](Én ezért nem vettem soha magas bodázatú ramot,hiába van kötük nagyon sok jó model,corsair vegance, geil corsa)stb)mert komlyabb tuning hűtésnél az esetek 90% ban problémát jelent a magas ram.Ha nem férne be,akkor a Xigmatek Lokii választanám.

(#56706) The Exiled válasza kromatika (#56705) üzenetére


The Exiled
tag

Az Alpenföhn Groß Clockner RevB annyi bajom van, hogy a ventije nem 4pin-es pwm-es. Elvileg az alaplap nem csak akkor tudja dinamikusan változtatni a fordulatszámot, ha 4 tűs
Egyébként az oldallapon nics venti, a hátlapon a tetején és az előlapon van 1-1-1 venti.

[ Szerkesztve ]

(#56707) kromatika válasza Carasc0 (#56704) üzenetére


kromatika
veterán

Hali.Ha használt is szóba jöhet akkor pl Alpenföhn Brocken[link] Alpenföhn Groß Clockner RevB [link] rev C[link] Ezek most nagyon jó árban vannak,illetve a Ph aprón is van fenn 10-ig pár elég jó hűtő.ha új akkor pl Cooler Master Hyper 212 EVO [link]
Thermalright True Spirit 120 [link]

(#56708) kromatika válasza The Exiled (#56706) üzenetére


kromatika
veterán

.800-1500 rpm között lehet szabályozni a ventijét a biosban .Ha befér,én mindenképpen ezt venném azok közül amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#56710) bombibmw válasza headhunter (#56709) üzenetére


bombibmw
veterán

Biztos,hogy nem vennék ilyeneket soha. :)

(#56711) cor válasza kromatika (#56690) üzenetére


cor
őstag

attól még fura h nincs megemlítve se a saját honlapjukon
de a lényeg, végre be tudtam szerelni a Mattit (megjöttek a hiányzó alkatrészek, :R merlin )
bő fél óra játék, 42-46fok a kis-millióféle cpu hőfok között, mindezt 550 körüli fordulattal, maga a venti max fordulaton se hangos, inkább szélzajos
érezhetően nehezebb lett a ház tőle :)

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#56712) *Tata* válasza headhunter (#56709) üzenetére


*Tata*
senior tag

Hát nem a leg mutatósabb hűtők. :(

(#56713) Carasc0 válasza kromatika (#56707) üzenetére


Carasc0
őstag

Köszönöm szépen az ajánlatokat!

Végülis ha megbízhatóak a használtak akkor persze szóba jöhet. A használtakhoz mellékelnek pasztát is? :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#56714) kromatika válasza Carasc0 (#56713) üzenetére


kromatika
veterán

Szivesen,azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#56715) kromatika válasza headhunter (#56709) üzenetére


kromatika
veterán

Én nem hogy ezeket,hanem egyálltalán nem vennék Arctic Freezer hűtőt.

(#56716) Potzee válasza headhunter (#56709) üzenetére


Potzee
addikt

Kettő pozitívum, hogy a hőcsövek nem egymás mögött, hanem a heatsink-en elosztva helyezkednek el elősegítve ezzel a gyorsabb és egyenletesebb hőleadást továbbá a hitvány műanyag felfogatást végre száműzték az alsó kategóriából is.
Egyébként a lamellák borzasztó sűrűn helyezkednek el, a heatsink oldalt zárt. Ezt a bordát csak nagy szélzaj mellett tudja a venti átszellőztetni, ami továbbra sem cserélhető könnyedén...
Várom ugyan a teszteket, de 6-7k áron nagy jövőt nem jósolok a terméknek.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56717) kromatika válasza Potzee (#56716) üzenetére


kromatika
veterán

Teljesen eggyetértek Potzee kollégával.lyen zárt oldalu bordát,9 cm-es ventivel szerelt mérteben,minek piacra dobni."aminek lapátjai 500-2000 fordulatot tesznek meg percenként" na ezt a bordát nem hogy 500-on,hanem még 1200-on pörgö venti sem fújja át.E fölött meg ugye már nem iagzán beszélhetünk csendes hűtőről,főleg ilyen sűrű lamellázattal.Hasonló áron Xigmatek Loki bőven jobb.Artic legjobb bordája szerintem a Freeazer 13pro volt,csak hát ugye ott a felfogatás nevetséges volt.Artic nem igazán van proci hűtők terén a helyzet magaslatán.

(#56718) Potzee válasza kromatika (#56717) üzenetére


Potzee
addikt

Az Arctic i30 és az A30 szerintem jól sikerült, de legalább is jó irányban indultak el...de ez a Freezer i11 /A11 :(

A linkelt cikk közepén látható a "venti csere"...a Freezer i11-nél szerintem továbbra is gebasz.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56719) The Exiled válasza kromatika (#56708) üzenetére


The Exiled
tag

szétkaptam a gépet, és úgy néz ki ha a hátlapi ventit kiszedeem, és a hűtőn a venti a hátlapi juk fele fordítva fújja ki és húzza át a hűtőn a levegőt akkor nincs baj. Nagyon visszavenné a telljesítményét? van egy venti fölötte is, és ha kiszedem a hátlapit akkor az előlap felőle 2 fog fújni befele.

[ Szerkesztve ]

(#56720) kromatika válasza The Exiled (#56719) üzenetére


kromatika
veterán

Hát az igazi az lenne,ha a proci hűtő ventije,kifelé fújná a hőt a házból.ha jól értem.,akkor neked a venti most a hátlap felől szívna,és a ház elejébe funa.mondjuk az hogy a tetőn van venti,sokat segit,mert végül is az kiszívná a ház belselyéből a meleg levegő egy részét,ami ugye ugyis felfelé áramlik.De nem az igazi.De nem értem miért van erre az elrendezésre szükség?Ha a házba befér a hűtő,akkor miért nem tudod a klasszikus helyzetben feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#56721) kromatika válasza Potzee (#56718) üzenetére


kromatika
veterán

Igen jobb lett volna ha az i30 a30 vonalat követik. Köszi a linket :R

(#56722) gtamate2 válasza kromatika (#56707) üzenetére


gtamate2
veterán

Én most vettem egy ALPENFÖHN GROSS CLOCKNER REVB-t, a hűtőteljesítménye előtt leborulok, de tényleg. Viszont a hűtő maga nagyon igyénytelen munka szerintem. Előtte egy Xigmatek S1283-am volt, nagyon pöpec kis hűtő szépen el voltak dolgozva a lamellák, csendes volt. A revb is csendes, viszont a beszerelés egy rémálom volt, szanaszét vágta a kezemet olyan éles a hűtő, a felfogatása is elég macerás de meg lehet oldani. 1155-re tettem fel, hát remélem nem kell pasztázni most egy ideig mert nagyon nem lenne kedvem hozzá megint.

*Sn0w

(#56723) Jolet


Jolet
őstag

hülye kérdés, de miért nem ajánl senki Mugen 4-est senkinek?

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#56724) kromatika válasza gtamate2 (#56722) üzenetére


kromatika
veterán

Igen vannak szebb és igényesebben kidolgozott bordák házon belül is.Pl nálam Apenföhnélnél ,a Matterhorn revB kidolgozottsága volt a csúcs.De a lényeg hogy jól hűt,főleg ennyiért. :K Igen a felszerelése sem tartozik a legegyszerűbbek közé,de azért megoldható.Pl Scythe csak nem régen alkotott könnyen szerelhető felfogatást(Ashura,Mugen 4 stb).Szerelnél pl,Mine 2-őt,Mugen 3-at,Ninja 3-at,na az egyedül nagyon meredek mutatvány,utáltam szerelni pedig mindíg is szerettem a Scythe hűtőket.Hál istennek váltottak felfogatást. De azért ahogy látom elégedett vagy a hűtéssel,használd egészséggel.

(#56725) kromatika válasza Jolet (#56723) üzenetére


kromatika
veterán

Valószinű hogy azért mert drága.Házon belül pl szinte ugyan annyiba kerül a Scythe Ashura,ami sokkal jobb.szintén hasonló áron pl Thermalright HR-02 Macho is megveri.Söt olcsóbban alpenföhn Matterhorn Pure is jobb vétel szerintem.Jó hűtő a Mugen 4,de szerintem az emlitett hűtőkhöz viszonyitva drága.10 környékén lenne ajánlott a számomra.

(#56726) Jolet válasza kromatika (#56725) üzenetére


Jolet
őstag

akkor én hülye voltam, hogy azt vettem?
mentségemre szolgál, hogy ez volt a polcon a tőlem 5 percre lévő aqua boltban és utálok várni bármire is

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#56727) kromatika válasza Jolet (#56726) üzenetére


kromatika
veterán

Dehogy is voltál hülye hűlye.Írtam hogy jó hűtő,csak vannak tőle jobb vételek is.De ha valami gyorsba kell,és fontos az idő,és a kényelem akkor akkor nem számít.Nem lehet mondani hogy mellé nyúltál vele.Milyen procira vetted,és tuning játszik e?

(#56728) Jolet válasza kromatika (#56727) üzenetére


Jolet
őstag

jelenleg egy 3470-es van alatta, de már szervezem az alaplap, ház és proci cserét
megpróbálkozom a tunninggal is egy 3570k személyében

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#56729) Hunork válasza kromatika (#56727) üzenetére


Hunork
veterán

Hali!
Holnap jön a Zalman ház! És majd lehet, hogy lesz egy Loki II. De majd megírom, hogy mi a helyzet! :K
Addig is hallgatom ezt a f@s Intel gyárit...viszont a Freezer kipucolva teljesen! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#56730) kromatika válasza Jolet (#56728) üzenetére


kromatika
veterán

Értem.3570k -hoz,alap feszes tuningnál is helyt áll.

(#56731) kromatika válasza Hunork (#56729) üzenetére


kromatika
veterán

Loki II,annyiért jó választás :K

[ Szerkesztve ]

(#56732) Jolet válasza kromatika (#56730) üzenetére


Jolet
őstag

500W-os tápegység vajon elegendő hozzá? r9 270x van még nagyfogyasztóként...

[ Szerkesztve ]

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#56733) daredar562


daredar562
tag

Sziaszotk, lenen egy kérdésem, szeretném megnézni hogy mennyivel pörög a venti-m a procin, de valamiért nem jelzi ki egy progi sem ... esetleg vmi ötlet hogy miért nem érzékeli ? Fan1 -es csatiba van dugva, ahova kell sztem.
Válaszokat és a segítséget előre is köszönöm !

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#56734) Gabor901127 válasza daredar562 (#56733) üzenetére


Gabor901127
tag

SpeedFan-t próbáltad már?

(#56735) Gabor901127


Gabor901127
tag

Valami értelmes passzív hűtőt keresek 10 ezer alatt sajnos eddig csak olyan 13-15 körül találtam olyat amiről jó teszteket is találtam...
Mennyire érdemes ezekből használtat venni?
Már van egyébként egy vízhűtésem, aminek most nem jut eszembe a neve( majd holnap megnézem) valami 5ezer forintos, de sajna nem az én proci foglaltomra jó és azzal sikerült 100 fokosra melegíteni a procit, mondjuk lehet a lefogatás volt a szar...

[ Szerkesztve ]

(#56736) Potzee válasza Gabor901127 (#56735) üzenetére


Potzee
addikt

Egy hűtőn esetleg a venti mehet tönkre. A hőcsövek, lamellák, felfogatás általában időtállóak, bár ezeket is tönkre lehet tenni. Szóval, érdemes akár használtan is megvenni egy-egy kiforrott példányt, de 10k alatt csak nagyon nagy szerencsével fogsz passzív coolert találni. Akinél passzív hűtésre is alkalmas cooler van, az többnyire tudja, hogy milyen értéket képvisel a holmija... :K
10k alatt az alábbiakra érdemes vadászni, talán ezek beleférnek a keretbe...Coolermaster Z600, Scythe Ninja 2/3, Scythe Mugen 2/3, Thermalright HR-01
A vízhűtésed? Asetek LCLC?

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56737) kromatika válasza Jolet (#56732) üzenetére


kromatika
veterán

szerintem igen elég,de itt tutira megmondják[link]

[ Szerkesztve ]

(#56738) kromatika válasza daredar562 (#56733) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Biosban sem lehet látni? Thermalright HR2 Macho passzívan is jól teljesít,de az ahogy írod 13 pénz.Ninja 3 is jó lenne,de ha az adataidnál szereplő i5-3570K-hoz kellene teljesen passzivan akkor az tuti kevés.Mondjuk én a nem vagyok a teljes passzivittás hívve,hiszen pl ninja 3 hoz kapott potméteres venti,kézzel egyszerűen 500RPM-is állítható.Ekkor annyi hangja van,hogy a tápok 95%-a hangosabb,a vinyókról nem is beszélve.tehát mondhatni teljesen hangtalan.Ugyan ez a helyzet a HR 2 macho val.I5-re már elég komoly hűtő kell,és nagyon jó ház szellőzés,ha teljesen passzívan akarod hűteni.

[ Szerkesztve ]

(#56739) nejad válasza daredar562 (#56733) üzenetére


nejad
aktív tag

nézd meg hogy a cpu-fanra van e dugva, 2 is van a lapodon + 3 házventi csatlakozó

(#56740) do3om válasza kromatika (#56738) üzenetére


do3om
addikt

Így van tök felesleges arra menni hogy hátha elviszi passzívan, miközben izzik a szerencsétlen cpu. Úgy is kel valami hűtés a házba, és akkor már tök mindegy hogy egy leszabályzott ventit kap a hűtő. Hangtalan lesz így is, annyi kel hogy a forró levegőt elmozdítsa, és rendkívül sokat fog számítani a hőmérsékletben.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#56741) Potzee válasza kromatika (#56738) üzenetére


Potzee
addikt

+1 kromatika
Passzív processzorhűtésnek passzív táp és SSD használata esetén van értelme. Alapfeltétel gy nagyon jól szellőző ház. Ha csak egyetlen venti is (pl. táp, VGA, stb) de van a konfigban, akkor legyen egy a cpu cooleren is...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56742) Hunork válasza daredar562 (#56733) üzenetére


Hunork
veterán

Gondolom a CPU_FAN1-be dugtad. (CPU felett bal oldali) Mivel látom, hogy Asrock lapod van, akkor biztos megleled, ha máshol nem, a honlapjukon a AXTU progit, biztos jelezni fogja! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#56743) MM válasza daredar562 (#56733) üzenetére


MM
őstag

Ha sikerült jó helyre dugni, (és a venti csatlakozót is :D) próbáld ki a HWINFO64 legújabb verzióját, az nagyon valószínű, hogy mutatni fogja.

(#56744) xtevo válasza kromatika (#56698) üzenetére


xtevo
őstag

Rendben köszi a segítséget, meggyőztél. :K Akkor Macho 120 lesz. :R

(#56745) potkem


potkem
aktív tag

Üdv.
Sajnos én is kínlódok ezekkel a cpu hőfok és rpm programokkal. Mind más értéket mutat.
Számomra fontos lenne hogy tudjam merre hány méter.
Melyik a legmegbízhatóbb?
Ashuára vettem második coolert. De sajnos benéztem mert 3 pines.
Tudom azt valahogyan szabályozni?
:R

(#56746) kromatika válasza xtevo (#56744) üzenetére


kromatika
veterán

Jól választottál. :K

(#56747) daredar562 válasza Hunork (#56742) üzenetére


daredar562
tag

Igen CPU_FAN1 be dugtam, esetleg megpróbáljam a CPU_FAN2 be ? ... hát a speed fan nem mutatja, sem a HW info , sem az open hardware monitor, eygedül az Asrock programja mutatja az Extreme tuning utility ... nem tudom mi lehet a gond, sőtt a Hw infóban és a Open hardware-ban cpu ventilátor fordulatot mutató sor nincs .

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#56748) kromatika válasza daredar562 (#56747) üzenetére


kromatika
veterán

Aida sem mutatja,az érzékelő résznél?

(#56749) daredar562 válasza kromatika (#56748) üzenetére


daredar562
tag

lefrissítettem, és most jelzi ... tisztán emlékszem hogy az aida sem mutatott mást , csak Gpu ventit.
Esetleg a win 8 lehet vmiféle probléma ? Köszönöm a segítségeket ! most úgy néz ki hogy aida mutatja, és ki tudom íratni monitorra is játékok közben.

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#56750) kromatika válasza daredar562 (#56749) üzenetére


kromatika
veterán

Igen win 8-hoz az Aida legújjab verzója kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.