Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-31 19:59:58

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (szín, RGB, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#56901) pipo112 válasza 123ricsi321 (#56894) üzenetére


pipo112
senior tag

Hi amit még ajánlani tudok az a Macho 120 az 150mm magas , az szerintem tuti hogy be kell menjen és 12-es ventivel best buy , ez biztos kordában fogja tartani a procidat még húzva is .
Az ára sem vészes http://www.merlinhardver.hu/images/products/b12718299fk4cb8887bfke82k.jpg

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#56902) Burt1793


Burt1793
veterán

i7 2600k alapjáraton (ez valamiért 3511 MHz), asus 280x alapjáraton terhelve.
A procin egy ashura volt turbó üzemmódon.
Amíg silent üzemmódban volt, addig 60-62 fokosak voltak a magok és 1000 rpm körül forgott. Aztán felraktam nagy nehezen turbóra (minden akadt :D) És így majdnem maximális fordulaton volt.
A durva az, hogy a vga ventilátor fordulata alig nőtt meg. Kb az ötödik perctől nem változtak az értékek.
3 házventi van a gépen, mindegyik ~1200 rpm-mel forgott.
10 percig csináltam, mert már semmi se változott.
[link]

Nem tudom, 4,5 ghz-en mennyire lenne meleg. Az biztos, hogy a tx3-mal is bírta 4,5 ghz-en, bár nem csináltam ilyen tesztet, de játékok alatt ment.
Az a furcsa, hogy a második mag hűlt vissza 30 fokra leghamarabb, de a képen az a legmelegebb is.

[ Szerkesztve ]

(#56903) pipo112


pipo112
senior tag

ez most egy noob kérdés lesz de ezt a (link) szó alá behelyezni képet vagy weblapot hogy lehet mert nem tudok rájönni a segítséget előre is köszi

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#56904) Glaz-dozfhut válasza 123ricsi321 (#56887) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A CM 212 az 159mm magas és befér a gyártó állításával ellentétben. Itt saját tapasztalat alapján írnak.
Nem akartam magamat idézni:

Glaz-doz-fhut
#56762

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#56905) Glaz-dozfhut válasza pipo112 (#56903) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Amikor üzenetet küldesz, a :) smile-k fölött vannak a szövegszerkesztéshez kapcsolódó "utasítások". Ott van olyan, mint 'link' , 'kép' stb. Ha rányomsz onnantól értelemszerű, mert kéri az elérési út beillesztésést.

- Glaz-doz-fhut -

(#56906) pipo112 válasza Glaz-dozfhut (#56905) üzenetére


pipo112
senior tag

:R gondoltam hogy pofon eccerű lesz köszönöm :C

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#56907) Burt1793 válasza pipo112 (#56906) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, csak egy kicsit kell gondolkodni. ;]

(#56908) Morris válasza gtamate2 (#56895) üzenetére


Morris
veterán

Fanatisták mindig kivételek! ;] :D

(#56909) 123ricsi321 válasza Potzee (#56899) üzenetére


123ricsi321
csendes tag

Bocsi,rosszul irtam 158.5mm a 212 evo.
Mindenkinek köszönöm a válaszait.
Hát lehet, hogy megkockáztatom és megveszem az evot.
Árban kiválló,meg csak jót halottam róla.

(#56910) kromatika válasza 123ricsi321 (#56909) üzenetére


kromatika
veterán

nyugodtan vedd meg,mert befér.

(#56911) 123ricsi321


123ricsi321
csendes tag

Még csak annyit szeretnék kérdezni, hogy szerintetek a cooler master hyper 212 EVO-t rá birom rakni az Intel I5 4670K-ra??? Mert a procinak LGA 1150 a foglalata, és néhol azt irja, hogy a 212EVO jo erre, de láttam oldalt ahol nem irták oda az LGA 1150-et...
Előre is köszönöm!!!

(#56912) bundaska


bundaska
aktív tag

Üdv!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy régi CM Hyper 212 hűtőm, ami S775-ös-re jó, és ezt egy socket 1150-es lapba/procira rá lehet tenni? Vagy vennem kell egy másik (újabb) proci hűtőt? Meg vagyok elégedve vele teljesen, nagyon jól lehűti a jelenlegi AMD procimat.

Thx
Bundas

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#56913) kromatika válasza 123ricsi321 (#56911) üzenetére


kromatika
veterán

szia.igen rátudod rakni.1156,1155,1150 lyuk távolság tökéletesen meg eggyezik.

(#56914) kromatika válasza bundaska (#56912) üzenetére


kromatika
veterán

szia.sajnos nem tudod felrakni 1150-re.

(#56915) bundaska válasza kromatika (#56914) üzenetére


bundaska
aktív tag

Köszönöm a választ, ezt szomorúan hallom. Melyik az a hűtő, ami legalább van ilyen jó mint ez? Esetleg valami kiegészítő pakk nincs hozzá?
Vagy valaki nem tudja a pontos méreteket, mi a különbség mm-ben a 775 és az 1150 között, mert lézerrel kivágatom akár rozsdamentes vagy aluminium anyagból is.

Thx:
Bundas

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#56916) kromatika válasza bundaska (#56915) üzenetére


kromatika
veterán

Lehet hogy létezik hozzá átalakító kitt,de elég nehéz a beszerzése ,és nem is olcsó.Sajnos az 1150-es lapokon a lyuk távolsága más,ezért a hűtőn nincs mit vágni.Mennyi a hűtőre szánt pénzed,és milyen procira lessz a hűtő?

(#56917) bundaska válasza kromatika (#56916) üzenetére


bundaska
aktív tag

Még nem döntöttel el, milyen proci legyen, AMD 8320 (ha azt veszem, akkor jó rá ez a hűtő, 125W-os, szerintem elbírja), ha intel akkor elvileg i5 4570 (ez meg 84W-os). Socket 1150 és 1155 között nagy a különbség a furatok közötti kiosztásban? Esetleg a furat kiosztást valahol neten meg lehet nézni?
Ha megtudnám oldani, akkor nem kell másik hűtő! Ha nem megoldható, akkor melyik az ajánlott? 10k kevés rá, ami hasonlóan jó, mint a CM Hyper 212? 2 ventit raknék rá, a mostanin is annyi van.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#56918) kromatika válasza bundaska (#56917) üzenetére


kromatika
veterán

ha AMD 8320

(#56919) kromatika válasza bundaska (#56917) üzenetére


kromatika
veterán

bocs véletlenül kiléptem.ha AMD 8320 proit veszel akkor jólesz rá, ha i5 4570,akkor pl 10 alatt Cooler Master Hyper 212 EVO [link] Thermalright True Spirit 120 [link] jó választás.

(#56920) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok.

A héten rendelek FX8350-hez egy Scythe Mugen 3-at (elvileg jobb mint Mugen 4) és mellé akarok mégegy ventit venni. Milyet ajánlotok? 120mm-es kell, viszonylag halk.

PSN ID: marquuard

(#56921) Glaz-dozfhut válasza bundaska (#56915) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ki tudod vágni minden további nélkül. A furattávolság □75mm, de itt egy szakrajz a socket 1155-ről, aminek egyezik a furattávolsága a 1150-el. (A S775 furattávolsága 72,15mm)

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#56922) kromatika válasza EnterR (#56920) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Scythe Slip Stream Jyu [link] 800rpm-en megy és extra halk.

(#56923) bundaska válasza Glaz-dozfhut (#56921) üzenetére


bundaska
aktív tag

Thx!

Nem tudom, hogy találtad meg, tudom, hogy a google a te barátod, de nagyon köszönöm. Ez alapján már meg tudom rajzolni, és kivágni :) Ha szükségem lesz rá :D

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#56924) Glaz-dozfhut válasza bundaska (#56923) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Megmutatom, ha tényleg érdekel: [link]. Általában egy minimális hajlításra is szükség van, de a CM 212 -nél talán nem.
A legelső képre ha rányomsz, akkor a jobb alsó sarokba kiad még hetet. Azok között van a 775-ös mérete, igaz kicsiben.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#56925) EnterR válasza kromatika (#56922) üzenetére


EnterR
veterán

És egy Arctic FAN 12 PWM is rászerelhető? Mert 1 helyről akarom a hűtőt meg a ventit venni.

http://www.220volt.hu/Arctic+FAN+12PWM

PSN ID: marquuard

(#56926) sing1ep1ayer válasza EnterR (#56925) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Persze, bármilyen 12 centis ventit rátehetsz.

(#56927) VLala75


VLala75
tag

Cooler master tx 3 evo hűtőt raktam i5 3570-re. Aida 64 100% terhelés alatt 67 °C-ot mutatott, alapon 42-44 °C. Játékok alatt 52-55 °C. Ez normális vagy kevesebbnek kéne hogy legyen ?

(#56928) sing1ep1ayer válasza EnterR (#56925) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Módosítom a korábbi kijelentésemet: nem szerelhető fel. Illetve biztosan rá lehetne eszkábálni, de az általad kinézett hűtőnek spéci felfogatása van és csak hátulról lyukas, elölről ugyanis bele van tuszkolva a ventillátort tartó gumis szerkezet és a Mugen 3 pont oda akaszkodna bele, szóval keress egy másikat inkább. Ezen a fotón látszik jól amúgy, hogy előről nem szabad a csavarozáshoz kialakított lyukacska - szóval elnézést a tévedésért, de gondolom még időben korrigáltam. ;)

mod:
Itt pedig láthatod, hová akaszkodna be a Mugen ventirögzítője. A 3-as és a 4-es is ugyanígy fogja a ventillátort.

[ Szerkesztve ]

(#56929) dgabor80


dgabor80
tag

Sziasztok,

Légyszi segítsetek választani! Melyik legyen? A halk üzem lenne a lényeg (mint mindig :D )

A forrásom mindkettőt 10.500 körül hozza...
Scythe Mugen 4 cooler
Scythe Ninja 3 Rev.B.cooler

Vagy mindenképp Thermalright Mach HR - 02 - bolti áron? 13,500 Körül? Többet tudna ennyivel?

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#56930) newclass válasza Dalzarus (#56840) üzenetére


newclass
tag

Szerintem nem fogsz csalódni a Kotetsu-ban.
Nekem is az van, és nagyon elégedett vagyok vele.
Jól hűt és halk.

(#56931) newclass válasza dgabor80 (#56929) üzenetére


newclass
tag

A választást erősen befolyásolja, hogy mekkora a házad (mekkora hűtő fér bele), milyen ramjaid vannak (magas bordásak-e), milyen processzorod van és tuningolod e. Mekkora összeget szánsz rá.

(#56932) kromatika válasza EnterR (#56925) üzenetére


kromatika
veterán

Igen rá rakható az Arctic FAN 12 PWM ,az ez[link]ez rárakható. amit sing1ep1ayer linkel,és javítja a hozzászólását,az F12 pro [link] az mint irja nem rakható fel rá "normál" módon.Mondjuk én ezeket az AC ventiket bordára nem ajánlom.Kevés a nyomás pontjuk.Amiket irtam sokkal jobbak.Ha be linkeled melyik boltról van szó szivesen segítek.

[ Szerkesztve ]

(#56933) kromatika válasza dgabor80 (#56929) üzenetére


kromatika
veterán

A három közül a Thermalright Macho HR - 02 a leghalkabb.Utána pedig a Ninja 3 rev B.A hozzá kapott potis venti szabályzóval,kézzel is tudod szabályozni,a venti pörgési sebességét.ha nincs extrém tuning,akkor a Ninja 3 is megfelel.Mint előttem írták,jó lenne tudni milyen házad van,és milyen proci lesz a hűtő alatt.

(#56934) dgabor80


dgabor80
tag

Sziasztok, köszi a segítséget!!!!

Memória: Alacsony profilos Adata gaming RAM 2000Mhz 4x2 GB

Proci i5 4670K....hát szóval 4200 Mhz-en az Unigine tesztek is 70 fokig repítik... :W

De csak auto tuninggal húznám...letöltésnek a 800 Mzh és a 4,8 Watt a kellemes :D

A ház: egy régi Aerocool Aeroengine 3T, amiben most egy Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev 2 van a honalp szerinmt 145 mm.

Ha leszedem az oldalsó nagy 25 centis ventit (sose ment), akkor max 30 mm még befér...

Szóval szerintem a 162 mm-t is fogadnia kellene...sajnos kábel menedzsment híján eléggé belóg elé minden

Az új ház nézegetve már Fractal házatáján...pár hónap még...

[ Szerkesztve ]

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#56935) Apollo_21 válasza dgabor80 (#56934) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nemfog beférni a 160as hűtő sem! Tapasztalat! Prolimatech Genesis-em volt olyan házzal..és a ház oldallapja semment fel..nem azért mert a hűtő olyan magas hanemmert a hőcsővek elcsípett végei túlnyúltak.
Ez más hűtőnél esetleg változhat de én nemrizikóznék.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#56936) dgabor80


dgabor80
tag

Akkor ezek szerint még egy Fractal Core 3000 is kicsi lenne? Főleg a machonak, amit 162mm-re írnak?

Nehogy már egy Define R4-et kelljen vennem!!! Kész anyagi csőd ezt a minőségi hűtés és ház...

Bár ha a jelenlegi 2007-es házamból indulok ki... :D

[ Szerkesztve ]

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#56937) Apollo_21 válasza dgabor80 (#56936) üzenetére


Apollo_21
addikt

Azt nemmondtam!:D Aztírtad 3T-d van..hogy az kicsi lesz biztos:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#56938) pipo112 válasza dgabor80 (#56936) üzenetére


pipo112
senior tag

vedd meg a kisebb Macho-t az cs 150 mm magas és tesztek alapján max 4c az eltérés a a nagy javára

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#56939) vjozsef válasza EnterR (#56920) üzenetére


vjozsef
senior tag

Scythe Grand Flex sorozat is eleg jo.

(#56940) scream


scream
veterán

Sziasztok!

i5 2500K-ra keresnék passzív hűtőt, a CPU alulfeszelve megy most is (0.9V@3GHz) és a jövőben is így használnám, jelenleg Brocken van rajta, de nem hiszem, hogy passzívan elvinné terhelés alatt, vagy tévednék? :F

(#56941) kromatika válasza dgabor80 (#56934) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.mivel fenn van az Extreme 2 ,ami tény hogy 145mm magas,és a házon fenn van az oldalsó 25cm-es venti[link] ami minimum 20mm vastag ,akkor szerintem 160-as hűtő tuti befér.Intelen nagyon jól teljesít az Alpenföhn Matterhorn Pure [link] 158mm magas.[link] Én i5 4670K-hoz minimum ezt venném,főleg hogy emlitetedd hogy tuning is lesz.

(#56942) kromatika válasza scream (#56940) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Próbáld ki.Végül is a Brocken finn távolsága nem túl sűrű.talán jó ház szellőzéssel,és ha alul van feszelve a proci,talán elvinné,de szerintem nyáron ,terhelésnél gondok lennének.de miért akarsz passzívan hűteni egy 2500K-át?Látom van vinyód is a gépben.Ha veszel egy Thermalright HR 2 Machot,amin a TY venti extra halk kategóriába tartozik,csak úgy mind maga a borda,simán hangosabb tőle bármelyik vinyó,és a tápok nagy többsége.Macho nagyon jól szabályozható biosból is,én régebben 500RPM-en járattam,és állítom hogy hangtalan kategória.teszteltem úgy is,hogy levettem a ventit róla,és hangban semmi különbség nem jelentkezett,viszont hőfokban rögtön 8-10 fokkal volt melegebb a proci.Mind ez egy jól szellőző CM 690II anvanced házban,amin elől,és felül 2 db 14 cm-es Thermalright 14-es venti,és hátúl és alul 12 cm-es Swif 2 volt.De kérdésedre válaszolva passzívra 15000Ft alatt HR2 Macho a legjobb,olcsóbban Ninja 3 rev B.

[ Szerkesztve ]

(#56943) scream válasza kromatika (#56942) üzenetére


scream
veterán

Rendben, köszönöm. :R

(#56944) kromatika válasza scream (#56943) üzenetére


kromatika
veterán

szivesen.

(#56945) dgabor80


dgabor80
tag

Köszönöm kromatika!!!!

Valahogy a macho 02-höz húz a szívem...a scythe-ok meg talán elég jól eladhatók ha esetleg nem jönne be pl a ninja 3...
Alpehföhn-t még nem ismeren, bár itt a fórumon lépten-nyomon olvasok róla...elég etalonnak tűnik...Matterhorn-on is figyel vagy 6 hetpipe...

A scythe-ok nagykeresek...és talán olcsóbban megúszom őket...

Igazából azt gondolom, jók és legjobbak között kell választanom...akkora mellényúlást talán már nem tudok csinálni :D

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#56946) kromatika válasza dgabor80 (#56945) üzenetére


kromatika
veterán

Szivesen.Ninja 3 tuningban elmarad a HR2 Machotól,és a Matterhorn Pure-tól is.Ha mint irtad a Scythe-vel jól jönné ki árban,akkor érdemes még ebben az árfekvésben megnézned a Scythe Kotetsu-t is. :K

[ Szerkesztve ]

(#56947) mobal válasza scream (#56943) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Viszont erről majd kérlek számolj be, hogy és miképpen ment a brocken passzívan, engem érdekel! :)

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#56948) EnterR válasza kromatika (#56932) üzenetére


EnterR
veterán

Szia.

220volt-ról jönne a cucc, és max. 2000Ft-ot szánok ventire. A lényeg hogy ne legyen hangosabb a Mugen 4 ventijénél.

PSN ID: marquuard

(#56949) kromatika válasza EnterR (#56948) üzenetére


kromatika
veterán

megnéztem.2000ft-ig a f12 a leghalkabb.

(#56950) Dalzarus


Dalzarus
tag

Manapság melyik a jobbnak tartott módszer hűtőpaszta felvitelre. A rizsszem a közepére vagy az elkenegetés?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.