Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-31 19:59:58

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (szín, RGB, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#56951) vjozsef válasza Dalzarus (#56950) üzenetére


vjozsef
senior tag

Kenegetés.

(#56952) kromatika válasza Dalzarus (#56950) üzenetére


kromatika
veterán

sokan a középre pont,mások az x alaku csíkra esküdnek.én elszoktam kenni eggyenletesen,csak a lényeg hogy ne kézzel.én egy kicsi plexi lapot használok a célra.

[ Szerkesztve ]

(#56953) Dalzarus válasza kromatika (#56952) üzenetére


Dalzarus
tag

Elég sok pasztát kentem el rajta. AZ ugye nem baj? Mikor ráhúztam a tornyot úgyláttam nem nyomódott ki oldalt semennyi.

(#56954) dgabor80


dgabor80
tag

Ha jól emlékszem úgy tanították, hogy a paszta csak a fém felületének egyenetlenségeit hivatott kitölteni a proci és a hűtő felülete között...

Bár nem hinném hogy ha sokat tesz az ember az szigetelő hatású lenne...ha oldalt konyomja, akkor már tényleg kicsit sok ment sztem...

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#56955) kromatika válasza Dalzarus (#56953) üzenetére


kromatika
veterán

nyomódott ki oldalt akkor jó.

(#56956) Hunork


Hunork
veterán

Ha jó pasztát vesz az ember, akkor még kis kenőkést is adnak hozzá, persze műanyagból. Pl ehhez tutira: Cooler Master IC Essential E1, én ezt használom, a paszta tesztekben is igen jól szerepel! :K :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#56957) Henk válasza Dalzarus (#56950) üzenetére


Henk
veterán

Régebben én is mindig alaposan elkentem, aztán meguntam egy idő után és csak középre raktam és a bordával nyomtam szét, egy fokkal sem kaptam rosszabb hőfokokat. Mondjuk nem árt ha tudod mennyit kell tenni rá és a lefogató leszorító ereje is elég nagy.

(#56958) kromatika válasza Hunork (#56956) üzenetére


kromatika
veterán

jó cuuc ,én is használtam már.Apropó tudna nekem valaki segíteni hogy lehet e külön kapni CM Hyper 412 höz felfogatást.Konkrétan csak 1 db csavar hiányzik a képen bekeretezett 4 db-ból.ebbe csavarodik bele a felső leszorító kerszt pánt.[link] egyébként hyper 212 plus hoz ugyan ilyen van.érdekelne külön is a csavar,vagy egyben a felfogatás is.előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#56959) Dalzarus


Dalzarus
tag

Majd meglátjuk, hogy elszúrtam-e vagy sem :DDD Max veszek valami minőségi pasztát és újrapasztázom jövőhéten, ha természetellenesen melegedne.

(#56960) amadeus11


amadeus11
senior tag

Szeretném megkérdezni , hogy intel 1150-es foglalatra jók a 1155-ös Cpu hűtők ? Csak mert nem nagyon találok rá . :F

There is a star

(#56961) vjozsef válasza Hunork (#56956) üzenetére


vjozsef
senior tag

(#56962) vjozsef válasza amadeus11 (#56960) üzenetére


vjozsef
senior tag

Scythe, be quiet! hutok amiket manapsag kapni biztos hogy jok mindenre. Altalaban elmondhato hogy ami jo 1150-re az jo 1155re is.

(#56963) Burt1793 válasza vjozsef (#56961) üzenetére


Burt1793
veterán

Az ashurához szaros fóliában lévő pasztát adtak. :D
Nem láttam még ehhez foghatót, de ráraktam. :)

(#56964) newclass válasza Dalzarus (#56959) üzenetére


newclass
tag

Mondjuk nem valami felhasználóbarát módon csomagolta a pasztát a Scythe.
Egy zacskóban van benne, és elég nehezen adagolható.
Én kevesett akartam tenni, ezért próbáltam óvatos lenni, de így is egyben kijött szinte az egész.
Szépen elkentem (volt ott bőven), azóta is így használom. Majd lehet újrapasztázom egyszer.

(#56965) Dalzarus válasza newclass (#56964) üzenetére


Dalzarus
tag

Egyenlőre alapjáraton 40 fokotsra méri a cpu-t szóval lehet nekem nem sikerült olyan jól xD

(#56966) Burt1793 válasza newclass (#56964) üzenetére


Burt1793
veterán

Na, én úgy raktam fel a tartóját, hogy nem raktam be a tartó és a lap közé a fehér műanyag karikákat. Közben már bent volt a proci és rajta a paszta. Leszedtem az egészet, közben mindenem pasztás lett, szóval nem csak az adagoló szar, hanem én is béna voltam. :D
Nekem amúgy alapjáraton silent üzemmódban (400 rpm) 30 fok alatt van épphogy minden mag (2600k).

(#56967) vjozsef válasza Burt1793 (#56963) üzenetére


vjozsef
senior tag

Szaros? Az baj. :DD

(#56968) Dalzarus válasza Dalzarus (#56965) üzenetére


Dalzarus
tag

Hát ebből biza újrapasztázás lesz rövidesen. 42C a bios szerint alapjáraton.

(#56969) Burt1793 válasza Dalzarus (#56968) üzenetére


Burt1793
veterán

Mi ez a proci? Attól is függ. Meg attól, hogy tele van vírussal a géped. ;]

(#56970) Dalzarus válasza Burt1793 (#56969) üzenetére


Dalzarus
tag

i5-4570. Teljesen frissen összerakott gép

(#56971) Burt1793 válasza Dalzarus (#56970) üzenetére


Burt1793
veterán

Nyugi, csak vicceltem, ez esetben akkor te vagy béna.
Én se vagyok pró, bekentem, majd elkenegettem egy papírral és ráraktam az ashurát. Könnyebb intelre felrakni, mint amd-re. Hiába, az intel igényesebb.

Hűha nekem most 33 fokos, igaz, filmet nézek 1080p-ben. Illetve megy két böngésző.

[ Szerkesztve ]

(#56972) Hunork válasza Dalzarus (#56970) üzenetére


Hunork
veterán

Itt egy érdekes teszt pasztákról, hátha segít. Én a fentebb írt CM pasztát használom, i3 2100 Idle módban tartósan 30-32 fok. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#56973) Burt1793 válasza Hunork (#56972) üzenetére


Burt1793
veterán

Lehet, hogy alacsonyabb volt a hőfok a tx3-mal, már nem emlékszem. Viszont azt is én pasztáztam.
Igaz, az 1000 rpm-mel forgott silent üzemmódban (rohagggyon meg :D) ez meg 400-on. :)

(#56974) newclass válasza Dalzarus (#56965) üzenetére


newclass
tag

Nálam kb 33-34 fokos az i5 2500K (nincs tuningolva), igaz közben használom a gépet (netezek, dolgozok (táblázatkezelő)), de gondolom ez különösebben nem melegíti a procít. Alapon nem nagyon emlékszem mennyi a hőfok.
De ezek a hőfokok egyébb tényezőtől is függnek (ház szellőzése, stb...). A múltkor kihúztam a gépet az asztal alól kapásból 1-2 fokkal jobb lett az eredmény.
600-ra van leszabályozva a Kotetsu. Játék közben olyan 38 fokra ment fel, ekkor már magasabb fordulaton pörög (olyan 1000-1200 körül), de hallani csak a GPU ventillátorát hallom.

(#56975) newclass válasza Dalzarus (#56968) üzenetére


newclass
tag

Szerintem elég ha kicsit leszedel a pasztából, a leszorítóerő megfelelő?

Burt1793: Újrapasztázás teszi a mestert...:)

(#56976) Burt1793 válasza newclass (#56975) üzenetére


Burt1793
veterán

Isten őrizz, nekem megfelel a FHD filmnézés közben 400rpm-es hűtésnél a 33 fok. Ezt csak bírja. :D

(#56977) Dalzarus válasza newclass (#56974) üzenetére


Dalzarus
tag

Biosban 42 fokot mutat core temppel meg 32-őt. Melyiknek higgyek? :-D

(#56978) newclass válasza Dalzarus (#56977) üzenetére


newclass
tag

Én SpeedFannal nézem.
10-12 perce megy a gép, eddig csak neteztem vele: most 30 fok.
Sztem a 32 fok reális.

[link]

BIOS-t nem néztem, nem tudom melyik a hitelesebb adat, de elég jelentős az eltérés.

(#56979) sing1ep1ayer válasza Dalzarus (#56977) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Dobj fel egy HWMonitort is, akkor kiderül ki mond igazat. ;) De van portable verzió is belőle, ha nincs kedved telepíteni, magam is ezt használom.

(#56980) kromatika


kromatika
veterán

Thermalright HR-22: aktív-passzív CPU-hűtő[link] sajnos eléggé túlárazott lett.

(#56981) Dalzarus


Dalzarus
tag

A speedfan szerint 128 fokos a cpu-m :DD :DD A HWMonitor szerint 31

(#56982) dbsanyi88


dbsanyi88
újonc

Üdv.
Lenne egy olyan gondom,hogy nemrégen (kb1hónapja) vettem egy új konfigot és a processzor erősen elkezd melegedni egy gépigényesebb játék,program futtatása mellet.Egészen olyan 78C fok-ig.
Megesik,hogy időnként 30perc-1óra befagy a képernyő de az egér mozog.
Ez lehet a proci melegedés miatt?
Voltam benn ott,ahonnan a gépet vettem. Azt mondta gyári hűtővel ez majdhogynem normális.
A processzorom: AMD FM2 X4 740k 3.2 Ghz

Azthiszem ezt ajánlotta: Cooler Master Hyper TX2
Vélemények? Megoldaná a problémát?
Előre is köszönöm!

(#56983) Laja333


Laja333
őstag

Sziasztok!

Gép rendelés előtt állok, és segítségre lenne szükségem hűtő tekintetében.
Egy fx-8350 procit kellene lehűteni, egyelőre tuning nélkül. Később minimális tuningot azért bírjon el. (~4,5k-ig)
Első körben egy NOCTUA NH-D14-t néztem ki, de a tesztek alapján úgy gondolom tuning nélküli procira kicsit túlméretezett. (esetleg NOCTUA NH-U12S?) Természetesen más gyártó terméke is szóba jöhet. :)
A proci egy Zalman z11 plusban lakna egy r9 290 tri-x társaságában egy Asus M5A99 FX PRO / X EVO alaplapon. (ezeket a rendelkezésre álló hely miatt írtam)

Előre is köszi

Nem ebbe a topicba tartozik, de ha van jobb ötletetek házat illetően, szívesen fogadom. A szellőzés számít főként, legyen rajta usb 3 valamint 2,5-ös hdd hely, és max 20k :))

(#56984) zozo9999


zozo9999
csendes tag

Sziasztok- CM Silencio 550 házba FX 6300 CPU-ra keresek hűtőt, Anélkül, hogy elvesztené a csendességet, de azért hűtsön rendesen mert megesik rajta a hardcore gamelés. Előző hűtő egy Contac 21 volt az hangos volt nagyon. Ár kb olyan 30 a határ de annyit már nem szívesen adnék érte. Üdv.: Zozo

A számítógépem megver sakkban... de kick-boxban én vagyok a jobb!!!

(#56985) kromatika válasza dbsanyi88 (#56982) üzenetére


kromatika
veterán

szia.hyper tx 2 -től van árban jobb hűtő is.milyen házad van ill milyen magas cpu hűtő fér bele?ill árban meddig tudnál elmenni?

(#56986) kromatika válasza Laja333 (#56983) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.8350 azért melegszik,és ha később akarsz tuningolni akkor ,akkor már most érdemes olyan hűtőt venned ami alkalmas a procid lehűtésére.Ezért ezt nem értem"tuningot azért bírjon el. (~4,5k-ig)"Noctua D14 jó,ez tény és 4.5 hözkell is jó hűtő.Olcsóbban Thermalright HR2 Macho,Scythe Ashura.

(#56987) kromatika válasza zozo9999 (#56984) üzenetére


kromatika
veterán

szia.silencio 550-be max 154mm magas hűtő fér az adatok szerint,bár én már szereltem bele,alpenföhn norvandot is 155mm magas és bőven elfért.30 szerintem elirás.mennyi a keret?

(#56988) zozo9999 válasza kromatika (#56987) üzenetére


zozo9999
csendes tag

Nem, nem írtam el. Valóban 30 ezer, mert már eléggé elegem van a sok rossz vételből (ez se igaz mert 3 hűtőből csak 1 et vettem 2 volt). Belekalkuláltam a kompakt vízet is de arról meg azt olvastam, hogy jó jő de hangos. 30 a nagyon felső határ azért ennyit zokogva költenék rá, de szeretnék már túl lenni ezen a mizérián. Btw amiket eddig próbáltam Contac 21, AC freezer 13 és 13 pro (az AC ket csak rosszul lehet felrakni azért nem voltak jók).

A számítógépem megver sakkban... de kick-boxban én vagyok a jobb!!!

(#56989) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#56886) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nos, méricskéltem a Mattimon a hőmérsékleteket.
Végső konklúzió, hogy bár jó hűtő a Matterhorn, de a forrófejű procim buksija az bizony valóban felmelegszik 70 fokra alatta, pedig jó az illesztés is, mert a felmenő hőcsövek is hasonlóan melegek. A borda az persze már csak langyos, hiszen két Swift teker rajta.

-= Pancsermeste® =-

(#56990) kromatika válasza zozo9999 (#56988) üzenetére


kromatika
veterán

FX 6300 felesleges ekkora összegekben gondolkodnod.Ráadásul a házad magassága eléggé leszűkíti a halk toronyhűtők lehetőségeit.Thermalright Macho 120[link] kiváló hűtő.Halk,jó teljesítményű,és be is fér a házadba.Contac 21, AC freezer 13 és 13 pro -tól nagyságrendekkel jobb,minden tekintetben,és a procid hűvösre fogja vágni,méghozzá halkan.

(#56991) zozo9999 válasza kromatika (#56990) üzenetére


zozo9999
csendes tag

Köszi a válaszokat. Megy a virtuális pacsi.

A számítógépem megver sakkban... de kick-boxban én vagyok a jobb!!!

(#56992) kromatika válasza Pancsermeste (#56989) üzenetére


kromatika
veterán

70 fokra 2 ventivel :F mennyin pörögnek a ventik?tuning van?

(#56993) kromatika válasza zozo9999 (#56991) üzenetére


kromatika
veterán

re ;)

(#56994) Pancsermeste válasza kromatika (#56992) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Van egy kis tuning, 1,375V-on 4,2GHz.
A ventik elvileg felpörögnek max. fordulatra (PWM-es Swif2), ha jól emléxem 1700RPM-esek. Az eredeti Alphenhöf ventivel még melegebb volt!

-= Pancsermeste® =-

(#56995) kromatika válasza Pancsermeste (#56994) üzenetére


kromatika
veterán

Sajnos ott valami nem kóser.Olvastam a hozzászólásodat is.tehát a hűtő jól fekszik fenn az tuti,a lapod jól érzékel mert azt is le ellenőrizted.Tehát ott a procival van bibi,ami nem túl gyakori.Nagyon sok Alpenföhn hűtést teszteltem,tobbek közt a matterhorn Revb-t is.A gyári ventijével,ekkora tuningnál,max 60 fokon megkellene állnia,úgy ha a venti 1200-14000-on pörögne.De inkább azt 50-55 fok lenne a valószínű ahogy irtad.De hogy 2db 1700-on pörgö ventivel ennyi,az biztos hogy nem normális.Gondolod el hogy pl a Noctua D14,vagy thermalright silver arrow,amik ugye csúcskategóiák a javából,sem hozna a matihoz képest max 5-7 foknál.

[ Szerkesztve ]

(#56996) Pancsermeste válasza kromatika (#56995) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Még azt mondják sokan, hogy az Asrock lapokban (azonos feszen) melegebbek a procik. Ez hihetetlen számomra, de állítólag igaz.
No, mindegy is, jobban úgyse nem tudom ebben a lapban tuningolni a VRM miatt, és ha így használom, normál alkalmazásoknál nem megy 50 fok fölé, a ventiket is csak nagyon ritkán hallom kicsit feljebb pörögni.
Aida stressz tesztel is "csak" 60 fokos, de ennél nem nagyon fog erősebb terhelést kapni.
Nekem így már teljesen megfelel.
Köszönöm a véleményeket! :R

-= Pancsermeste® =-

(#56997) vjozsef válasza newclass (#56964) üzenetére


vjozsef
senior tag

Igen mert az a kis adag arra valo hogy egyszer esetleg masodjara is felkend oszt jovan. Atlagember ugysem szereli hetente a gepet.

(#56998) kromatika válasza Pancsermeste (#56996) üzenetére


kromatika
veterán

szerintem se zavarjon.

(#56999) doboka98


doboka98
tag

Heló! Maximum 10k árban milyen hűtőt ajánlotok? FX6300-hoz kellene, szeretném OC-zni úgy 4,2-ig (3,5-ről). Azt szeretném, hogy viszonylag halk legyen és 60 fok alatt tartsa full loadon a procit. Előre is köszi!

(#57000) zibo73


zibo73
aktív tag

Sziasztok!
1150 es lapra fellehet tenni a Brockent!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.