Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-31 19:59:58

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (szín, RGB, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#56551) StanDoFF


StanDoFF
tag

Még egy gyors kérdést feltennék a rendelés előtt a Corsair H80i-vel kapcsolatban:
Mennyire gyakoriak ezek az USB gondok? Mert az iponon a rendelési oldalán írta valaki, hogy neki ilyen gondja akadt vele és, hogy ha beírjuk a keresőbe, akkor sok lesz rá a találat.
Idézem:
"1chigo 2013. 01. 04. 22:51
Sikerült megint jól melléfognom...
Maga a pumpa, ventik, stb tökéletesen működnek.
A Corsair Link viszont abszolút nem. "ismeretlen eszköz", firmware-t nem tudok frissíteni, mert azt írja, hogy a H80i/H100i nincs csatlakoztatva. Utánaolvastam és kiderült, hogy nem az usb a probléma, hanem maga a H80i, azaz nem egy hibás darab van belőle...

1chigo 2013. 01. 05. 18:17
Elég ennyit beírnod keresőbe: H80i usb problems és már is találsz nem egy embert, akinek hasonló problémája volt.
Már mindent megpróbáltam amit írtak, de semmi.
Konkrétan használhatatlan az egész link nélkül, mert a ventilátorok kedvük szerint mennek és baromi hangosak. Így mehet vissza gariba."
Vagy ne aggódjak, mert csak egy "kósza galamb"? :)

(#56552) salieven válasza StanDoFF (#56551) üzenetére


salieven
aktív tag

Akárki akármit mond én akár videót is csinálok neked róla hogy Win8.1-n használom és tökéletesen működik maga a program és a hűtő is. Nem kell aggódnod csak kicsit utána olvasni és ha valami olyan van mindenre van megoldás. Nálam is az USB elsőre nem akart működni .... beírtam a gondom youtubera és láss csodát egy kommentáros videó lett segítségemre ami alapján már működik is az egész hóbelevanc probléma nélkül. Szóval nem kell ilyen miatt aggódnod. :)

PSN: salieven

(#56553) do3om válasza kromatika (#56550) üzenetére


do3om
addikt

Nem igazán értem hogy amikor ajánlgatjátok itt a méretek alapján a hűtőket senki nem nézi hogy a ventilátor NINCS BELEMÉRVE a méretbe.

Még szemre is látszik hogy nem 160-as hanem 170-es a hűtő magassága!!!

Szóval ha lejjebb kel tolni a ventit ennyire sokat, lesz hely neki? Én úgy látom igen, de nem árt rálesni annak aki veszi.

Ja és ezt közölni kéne a vevővel is annak aki ajánlja egy éppen kiszámított helyre!!!!

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#56554) Potzee válasza do3om (#56553) üzenetére


Potzee
addikt

Egy cooler magasságának megadásakor a hűtőborda magasságát szoktuk említeni, itt a forumtársak és a gyári oldalak is, mivel ez az adat elsődlegesen azért fontos, hogy a kiszemelt cooler befér-e vajon a házba.
Másodsorban fontos a cooler ramokhoz viszonyított helyzete. Ekkor lehet lenyeges, hogy az esetleg a rám slotok fölé nyúló ventit kell-e, lehetseges-e megemelni, hogy elférjenek a memóriák is...
Ezért szoktuk többen kérdezni ajánlás előtt, hogy milyen foglalatra, milyen házba, milyen ramok mellé kell a hűtő.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56555) Kornl23 válasza kromatika (#56549) üzenetére


Kornl23
tag

Szia, 8k-ért sajna elég rossz elrendezésű lapom van [link] plusz vga és bordás ramok ehhez a kombinációhoz nem nagyon van hozzá 12 cm-es.

[ Szerkesztve ]

(#56556) kromatika válasza do3om (#56553) üzenetére


kromatika
veterán

Mindkét hűtőt szereltem már,és mind kettőnél le tolható a venti,a borda tetejéig.

(#56557) kromatika válasza Kornl23 (#56555) üzenetére


kromatika
veterán

esetleg Cooler Master T4-et érdemes lenne megnézned[link] itt látszik hogy magas bordás ramok is elférnek melette.[link]

(#56558) Kornl23 válasza kromatika (#56557) üzenetére


Kornl23
tag

A ház miatt csak 100mm-nél kisebb magasságúak jöhetnek szóba.

(#56559) do3om válasza kromatika (#56556) üzenetére


do3om
addikt

Erre voltam kíváncsi :K

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#56560) vjozsef válasza Kornl23 (#56547) üzenetére


vjozsef
senior tag

direkt nem 12es ventiset neztel?

G-e boven jo de core i5re amennyiben ki akarod hasznalni akkor mar nem biztos, nameg topflow huto...

(#56561) vjozsef válasza do3om (#56553) üzenetére


vjozsef
senior tag

Topflow hutok eseteben igazad lehet de toronynal biztosan nincs, mivel toronyhutoknel a haz szelessege a problemas leginkabb, es venti ott nem jaccik.

(#56562) Kornl23 válasza vjozsef (#56560) üzenetére


Kornl23
tag

Kerestem, de nem találtam, akkor majd i5 mellé nézek másikat, meg valószínű jobb elrendezésű alaplapot is.

(#56563) dgabor80


dgabor80
tag

@Dalzarus

Újat tuti nem szeretnél? 5500-től már vannak...és tuti többet tudnak mint a gyári...

Arctic CPU Freezer 7 Pro Rev.2

Thermaltake CPU CL-P0600 Contact 21

[ Szerkesztve ]

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#56564) vjozsef válasza Kornl23 (#56562) üzenetére


vjozsef
senior tag

Nem talaltal 12es ventis hutot? :U

(#56565) StanDoFF válasza salieven (#56552) üzenetére


StanDoFF
tag

Oké, csak hirtelen feltűnt az a negatív hozzászólás. :) Bár az is érdekes, hogy majdnem 50 hsz között csak az övé negatív.
Na majd ha esetleg gondom akad, és esetleg nekem nem sikerül megtalálni, akkor majd írok egy PM-et a legvégsőbb esetben! :)

(#56566) Penfield2


Penfield2
csendes tag

Sziasztok!
Egy i5 4670k-s procihoz kéne hűtés egyCM Storm Scout 2 Advanced alapból egy CM Hyper 212 EVO-ra gondoltam de nem vagyok benne biztos hogy befér. Szerintetek vagy van jobb választás is (ami befér) keret 11e.

Köszi a választ

(#56567) do3om válasza vjozsef (#56561) üzenetére


do3om
addikt

:U
Mivan?

Nem jól érthetted, a ventit arra írtam hogy van sok hűtő amin a venti normálisan elhelyezve (középen) bőven kilóg fent és lent 1-1cm-ert (a 14-es ventisek amik ajánlva lettek, tehát játszik ott a venti). Ez pedig nincs belemérve a hűtő magasságába, ott borda méretet adnak meg, erre kaptam a válasz hogy ennyit még lecsúsztatható hogy elférjen, nem üközik semmibe vagy a talpba az a két típus amivel már mint irta volt tapasztalata a kolegának. De ez csal arra a hsz-re volt érdekes mert éppen ki mm-ezve lett volna az oldallap hogy elfér e.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#56568) Kar07


Kar07
tag

Sziasztok!

Lehet buta kérdésem lesz, de ti hogyan szoktátok rögzíteni a proci hűtőt? AMD foglalatra vennék hűtőt, és úgy tenném fel, hogy a ház hátulja felé fújja a levegőt.

Viszont ahogy képeket nézek a neten, meg a használati utasításokat, nem tudom hogyan férnék oda a felfogatáshoz, hogy felcsavarozzam (néztem pl. Hyper 212-t, Brockent, most 412 Slimet tudnék venni olcsón, de szerintem nem marad mellette hely hogy felcsavarozzam.

Esetleg van olyan hűtő, amit az alaplap hátoladáról kell/lehet csavarozni?

Köszi!

(#56569) vjozsef válasza Kar07 (#56568) üzenetére


vjozsef
senior tag

Felcsavarozod a hutore a reszeket, es utana beakasztod az aljzatba nem?

(#56570) Kornl23 válasza vjozsef (#56564) üzenetére


Kornl23
tag

Erre az alaplapra, úgyhogy betudjam tenni a vga-t és ne lógjon rá a bordás ramokra (~52mm), sajna nem :(

(#56571) vjozsef válasza Kornl23 (#56570) üzenetére


vjozsef
senior tag

A VGA melyik oldalan van a hiutes?
Mi ez az 52mm?

(#56572) do3om válasza Kornl23 (#56570) üzenetére


do3om
addikt

A gyári hűtő nincs meg? :U
Mert úgy sem lesz tuning, gondolom nagyon kicsi a gépház is, nem tudom menyire hangos a gyári de lehet nem is muszáj költeni rá.

52mm-es a ramok gondolom, szóval jó magasak.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#56573) Kar07 válasza vjozsef (#56569) üzenetére


Kar07
tag

Igen, de én arra gondoltam, amelyik hűtő nem beakasztós, hanem csavarral kell rögzíteni az alaplapra. És ha nincs egy jó hosszú csavarhúzóm, akkor nem tudom hogyan lehet rögzíteni, mert nem férek hozzá, ezért kérdeztem ki hogy szokta.

Jobban témába vágó kérdés:
Hyper 412 Slim megéri 7k körül? (akár venti cserével, mert az van úgyis itthon)
Illetve ennél jobb lehet egy CM Seidon 120V vagy Corsair H50?

(#56574) Kornl23 válasza do3om (#56572) üzenetére


Kornl23
tag

De meg van azt akarom lecserélni, mert hangosnak tartom egy X2 240-es proci gyári hűtőjéhez képest ez ordít :) Tuningolni nem szándékozom.

(#56575) vjozsef válasza Kar07 (#56573) üzenetére


vjozsef
senior tag

Kiszeded alaplapot hazbol leszereled a ramokat stb mindent ami utban van es nem tudod beakasztani?

(#56576) tajcsi


tajcsi
senior tag

Szerintetek ennek lehet hinni? [link]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#56577) vjozsef válasza Kornl23 (#56570) üzenetére


vjozsef
senior tag

Igen, egyebkent a hagyomanyos 12-es ventis hutok ralognak, es ezeket lattad mar?

Scythe Samurai ZZ Rev. B, CPU hűtő

[link]

Egyebkent EZ a te problemad ugye?

En ezeket neznem meg a helyedben, ha kell le is tudom neked merni holnap:

Be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1, CPU hűtő

Scythe Grand Kama Cross 2 CPU hűtő

ITT egyfele megoldasi lehetoseg.

[ Szerkesztve ]

(#56578) Kar07 válasza vjozsef (#56575) üzenetére


Kar07
tag

De, így be tudom. Viszont ha fent van a hűtő, és bent van a lap a házban, akkor nem férek oda a bordától és a ház oldalától hogy rádugjam a 4pines tápcsatlakozót.
Persze ezt a problémát egy 4 pines hosszabbító amit előre bedugok megoldja, és utána teszem a lapot a házba, csak kíváncsi voltam hogyan másként lenne könnyebb, gyorsabb, alaplap kiszerelés nélkül.

Az előbb említett hűtők közül melyik lenne jobb?

(#56579) vjozsef válasza Kar07 (#56578) üzenetére


vjozsef
senior tag

Dehat gephazban nem szerelunk alaplapot. :U

Amiket fentebb irtam, azok johetnek szoba neked, nem?

(#56580) Kar07 válasza vjozsef (#56579) üzenetére


Kar07
tag

Ebben igazad van, csak időnként gyakran nyúlok bele, és akkor hajlamos vagyok a házban szerelni, de ez az én hülyeségem :B

Az én kérdésem az volt, hogy a Hyper 412 Slim megéri 7k körül? (akár venti cserével is), vagy ennél jobb lehet egy CM Seidon 120V vagy Corsair H50?

(#56581) vjozsef válasza Kar07 (#56580) üzenetére


vjozsef
senior tag

Slim ventit hagy ki a jatekbol. ;]

Sajna en bqt es scythe rajongo vagyok, ezek ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#56582) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Az lenne akérdésem, hogy a Zalman gyári hűtőpasztája, amit adni szokott, mennyire jó? Érdemes vele foglalkozni, hogy felkenjem? Ezen kívül van egy 300 forintos taiwani hűtőpasztám kéznél, gondolom ne azt használjam :D

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#56583) Kornl23 válasza vjozsef (#56577) üzenetére


Kornl23
tag

Igen jól látod a problémámat plusz a 100mm maximális méret.
Én is Scythe Samurai ZZ Rev. B-t néztem ki, ő még befér. A Grand Kama Cross 2 tetszik, de szerintem nagy, ha a borda túllóg két egymás melletti oldalon a lefogatóján akkor már nekem nem jó.

(#56584) vjozsef válasza Kornl23 (#56583) üzenetére


vjozsef
senior tag

Gondoltal mar arra hogy 90 fokkal elforgatva rakod fel a GrandKamaCrosst?

(#56585) mekker válasza tibcow (#56531) üzenetére


mekker
őstag

Szerintem ez egy nagyon olcsó hűtő, és jó néhány drágább hűtőt be is ér, vagy leköröz:
LC Póver CC-95 Már 3000Ft alatt is hozzád vágják és méretre is elfér kb. bármilyen lapon és házban.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#56586) Xerxész


Xerxész
őstag

Erről a hűtőről van valakinek tapasztalata/véleménye?

Thermalright True Spirit 120

(#56587) daredar562


daredar562
tag

sziasztok, segítséget szeretnék kérni, adott egy Athlon II X4 750K proci, és kicsit sokallom a 60-68 fokot alap hűtővel, és zavaró hogy 6000-rel pörög tudnátok esetleg hűtőt ajánlani ? Kritériumom annyi van hogy a Ramok magas bordásak ...( Hyper-x Beast)
A keretem kb 12-15 ezer ft.
Válaszokat előre is köszönöm !

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#56588) Apollo_21 válasza mekker (#56585) üzenetére


Apollo_21
addikt

Akár...de h biztos olyan hangos mint a gyári az hétszenség f..a..

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#56589) Frank93


Frank93
csendes tag

Sziasztok!

Én nem venni akarok csak kérdeznék Cooler Master cpu hűtőm van am2 es foglalat, a procihűtő egy az 1 ben a hyper 212 re hasonlít de nekem nem 4 hanem csak 3 rézszál van sorba, és sehol se találom hogy ez meik lenne pedig eredeti cooler master :/

[ Szerkesztve ]

(#56590) mekker válasza Apollo_21 (#56588) üzenetére


mekker
őstag

Zalman venti van rajta, meg az egész hűtő Zalman cucc igazából.
Nem lehet kihallani a hangját a gépházból még terhelés alatt sem, közelebbről is csak szélzaja van.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#56591) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Egy AMD A10 6800K-ra keresnék vagy nagyon nagyon halk aktív vagy valamilyen jó passzív hűtőt, miket tudnátok ajánlani? :F

(#56592) Apollo_21 válasza Frank93 (#56589) üzenetére


Apollo_21
addikt

Tippre Tx3.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#56593) VBalu987


VBalu987
csendes tag

Sziasztok!

Core i7 860-at szeretnék hűteni. Most van lehetőségem választani:
Thermaltake Contact 16 (CLP0598) - 1 ventillátor,
Arctic Cooling Freezer 7 Pro rev. 2 - 1 ventillátor,
Cooler Master Hyper 103 - bár erre 500 Huf-ot rá kellene fizessek, mondjuk ez tűnik a legotrombábbnak.

Ti melyiket választanátok?
Köszönöm előre is.

(#56594) pipo112 válasza Xerxész (#56586) üzenetére


pipo112
senior tag

nem rossz hűtő

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#56595) Burt1793 válasza Frank93 (#56589) üzenetére


Burt1793
veterán

Ja, ez tx3, nekem is ilyen van egyelőre.

(#56596) Morris válasza Xerxész (#56586) üzenetére


Morris
veterán

Nekem a Thermalright True Spirit 120M (BW) rev.A-val van tapasztalatom!
Nagyon elégedett vagyok vele! Halk, könnyű szerelhetőség, és jó teljesítmény! Mindenképpen ajánlom!

[ Szerkesztve ]

(#56597) kromatika válasza scream (#56591) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Thermalright Hr2 Macho,passív módban is nagyon jól teljesít,hála a lamellák közötti nagy távolságnak.A Rajta lévő,kiváló TY venti ,is nagyon jól szabályozható alap lapról is,akár 500RPM-ig is.Ekkor még vájt fülűeknek,is hangtalan.

(#56598) kromatika válasza daredar562 (#56587) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Thermalright True Spirit 120,vékony kialakítás,nem ér rá a ramfoglalatra.[link] [link] Van belőle 14 cm-es ventivel szerelt is.Ez még hatékonyabb és halkabb.Thermalright True Spirit 140 Ez sem ér rá a ramokra[link] de ez már 170mm magas,nézd meg hogy be e fér a házadba.

[ Szerkesztve ]

(#56599) kromatika válasza VBalu987 (#56593) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Ha más nem jöhet szóba,az általad irtak közül ,nekem a Cooler Master Hyper 103 a nyerő.

(#56600) Potzee válasza VBalu987 (#56593) üzenetére


Potzee
addikt

Hyper 103 vagy Xigmatek Loki II, Raijintek Aidos, de ha befér a házba, inkabb 120 mm-es ventis coolert javasonék. 8k alatt Hyper T4, Raijintek Themis.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.