Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-16 17:53:56

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#56851) Burt1793 válasza bombibmw (#56850) üzenetére


Burt1793
veterán

Az nagy változás, hogy csendesebb (nekem legalább is, ezért vettem). Ahogy a passzív psu-t is.)
Akkor ugye ez a "PWRfan connectorra csak a táp ventit lehet dugni" tévhit?

Nekem simán engedte tx3-mal az alaplap 4500 mhz-en a processzort gta 4 közben full hd felbontáson és minden maxon, húzott ati 280x mellett. Tehát bírja. Csak az a 2800rpm-es max fordulat durva. :D Ott már nagyon hangos és rezonált a házam is. A fél könyvespolcot rápakoltam :P

[ Szerkesztve ]

(#56852) bombibmw válasza Burt1793 (#56851) üzenetére


bombibmw
veterán

Fogalmam sincs róla.
Miután rájöttem,hogy nem lehet vele vezérelni,nem is érdekelt tovább. :)

(#56853) vjozsef válasza Apollo_21 (#56844) üzenetére


vjozsef
senior tag

Teljesen mindegy mit kotsz ra. Ugyanolyan aljzat mint a tobbi. Nevesitve azert van hogy biosban meg tudd oket kulonboztetni.

(#56854) Burt1793 válasza bombibmw (#56852) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez igaz, végül is akkor mindegy, hogy közvetlenül a tápra kötöm-e a ventilátort. Amúgy a házban elöl lesz gyárilag két 120 mm-es ventilátor, amiknek a maximális fordulatuk 950 rpm, tehát nem lesz hangos. amúgy is házfal van előttük. :)

(#56855) Burt1793 válasza Burt1793 (#56854) üzenetére


Burt1793
veterán

Az alaplap leírás azt írja, hogy rá lehet kötni, de nem tudja szabályozni sajnos. Az csak 3 pines, míg a cha connector 4 pines.
Sajnos csak a processzorhűtő connector maximális teljesítményét írták le (24W), a cha connectorét nem. Lehet, hogy az is tud 24 W-ot és akkor elbír a 3 db 8 W-os házventivel). :)

(#56856) sing1ep1ayer válasza Potzee (#55880) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Én vagyok a bratyó egyébként és az én javaslatomra vette meg öcsém a bordát. Egy régi CM Hyper TX2-ből megmaradt AMD-s leszorítót raktunk rá, ami majdnem kompatibilis vele, csak ahogyan a csövek között áthalad, ott kellett rajta minimálisan hajlítani, de ez puszta kézzel megoldható volt. Ezen felül annyi baja akadt még, hogy nem szorult rá rendesen a proci kupakjára, szóval a lefogató és a talp közé egy nagyjából fél mm vastagságú lemezt raktam be, így most tökéletes. Első blikkre meg nem mondaná senki, hogy ez nem gyárilag ilyen.
Kipróbáltuk és ahogy öcsém is írta, tartós teljes terhelésen sem bírja 50°C fölé kínlódni magát a proci, ezáltal az olcsó 92mm-es PWM-es Arctic venti is mindössze 8-900-as fordulat között pörög szuper halkan, nem megy fel magasabbra sosem. A házból körülbelül annyi zaj szűrődik csak ki, mint az én kifejezetten halknak tartott Lenovo T500-as laptopomból. A kétkedőknek tehát üzenném, hogy igenis, egy ilyen normálisabb régi bordát teljesen korrektül fel lehet szerelni akár AM3-as lapra is (csak akarni kell), igenis lehet halk, annak ellenére hogy a venti 9 centis rajta és nem 12-es, illetve nem kerül 8-10k forintba, mint ahogy azt az #55750-ben jósolta a kolléga, mivel jelen példány 3500 alatt megállt. ;) Ráadásul kifejezetten pofás is, élőben sokkal jobb, mint a beszúrt mobilos képeken. Ennyi pénzért maximum egy használt TX2 jött volna ki, ami elképzelhető hogy ugyanilyen jó lenne, maximum kevésbé szép. És akkor hol maradna a jól végzett munka utáni boldog megelégedés? ;)

[ Szerkesztve ]

(#56857) kromatika válasza sing1ep1ayer (#56856) üzenetére


kromatika
veterán

Ügyes vagy.A lényeg ez "teljes terhelésen sem bírja 50°C fölé kínlódni magát a proci, ezáltal az olcsó 92mm-es PWM-es Arctic venti is mindössze 8-900-as fordulat között pörög szuper halkan".

(#56858) Jolet válasza kromatika (#56627) üzenetére


Jolet
őstag

én is ezen a házon gondolkozom... mennyire hangos az a sok venti?

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#56859) Burt1793 válasza kromatika (#56857) üzenetére


Burt1793
veterán

Az én 120-as cm ventijeim 3 évesek, most lesz cserélve az egész, házzal együtt (CM Elite 430).
Ezek 600-as fordulaton hangtalanok, utána viszont búgnak. De mivel alapjáraton megy a gép, elég a 600as fordulat mindenre. A házban 1 fokkal van melegebb. 4 hdd-vel egy ssd-vel, i7-es procival és 280x-szel. :)

(#56860) kromatika válasza Jolet (#56858) üzenetére


kromatika
veterán

szerintem még a halk kategóriába sorolható 800RPm-ig.ha jók a hőfokok nem fontos minden ventit bekötni benne.Z3 Plus jó ház,jó áron.

[ Szerkesztve ]

(#56861) Dalzarus válasza kromatika (#56860) üzenetére


Dalzarus
tag

Nekem 4 darab 1500 forintos CM venti van a házamban, fix 1200 rpm-en pörögnek és szerintem alig van hangjuk. Teljesen szubjektív, hogy ki mit tart halknak/hangosnak :D

[ Szerkesztve ]

(#56862) Burt1793 válasza Dalzarus (#56861) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem eddig 4 volt, most 3 van, kettő szív 450 ill. 660 rpm-mel, egy kifúj 750 rpm-mel. Így nincs hangjuk.
Most a házhoz kapok két csendes max. 950 rpm -es ventit, ehhez vettem még egy elvileg ultracsendes házventit, így megint 3 lesz, de egy sokkal jobb elrendezésű jó házban, amiben végre felül lesz a fanless tápom, ami most alul van és eregeti a hőjét felfele a vga-ra.
Ez a cooler master ház amúgy olyan szar, hogy felerősíti a hangokat. :D

Nem szubjektív a hangosság. Ahhoz viszonyíts, hogy bent van egy ashura alapjáraton és egy asus directcuII-s 280x alapjáraton és egy fanless táp. Na ezeknek kb nincs hangjuk, egy kis eco 5900rpm-es barracudarecsegést hallok, ha éppen megy ez a hdd. A többi 7200as seagate hangtalan.
Na ezt a csendet akkor nem törik meg a házventik, ha a fenti fordulatszámon pörögnek. (Jó, 750-et mindegyik mehetne, de akkor több lenne a beáramló levegő.

[ Szerkesztve ]

(#56863) Dalzarus válasza Burt1793 (#56862) üzenetére


Dalzarus
tag

Nekem kettő van elől és egy alul ami fúj és egy hátul ami szív. Még még nem biztos, de majd nyárra lehet kerül bele 1-2 szívó fentre (ha befér a cpu coolertől) + kettőt betudok rakni az oldal panelba, hogy fújjon a vga-ra. Bár szerintem az már overkill lenne :DDD

Felőlem motoros fűrész hangja is lehetne, úgyis mindig a fejemen van a fejhallgató, ha megy a gép :P

[ Szerkesztve ]

(#56864) Burt1793 válasza Dalzarus (#56863) üzenetére


Burt1793
veterán

Én anno csak lehúztam a ház oldalait, felnyitottam az elejét és minden megoldódott. Aztán meguntam és vettem kb 10k-ért a 4 ventit plusz egy szabályzót. Ez tök praktikus volt, de az új ház előlapja szigetelt, így ezt b*szhatom. :D
Ezeket meg nem tudom, hogy hogyan tudnám eladni...
Mindig sokat bukok mindenen. :O

Én viszont nem mindig hallgatok zenét, fejhallgató meg végképp nincs a fejemen, mert rá van dugva egy Panasonic hifi a gépre. :D Ha este nagy zajongáshoz van kedvem, akkor nagyon ritkán felveszem a fejhallgatót.

[ Szerkesztve ]

(#56865) 2XP


2XP
csendes tag

Egy a8-6600k cpu-hoz keresek hűtőt, a cél h minél halkabb legyen :) A ház Fractal Design Core 1000, így a korábbi hozzászólások alapján sajnos csak 148mm magas hűtőt tudok beletenni. 8e Ft-nál többet nem szeretnék költeni.

Az itt olvasottak alapján egy Arctic Cooling Freezer 64 Pro-ra gondoltam. Láttam, h majdnem feleannyiból kijönne egy EKL Cold Tower, de az beszerezhetetlen :(

Szerintetek ez megfelelő lesz?

(#56866) Dalzarus válasza Burt1793 (#56864) üzenetére


Dalzarus
tag

Vegyél egy hátlapi szabályzót.

(#56867) nevem.senki válasza bombibmw (#56852) üzenetére


nevem.senki
tag

Elkelt a Phanteks mester? :))

"STAY COOL, BE TUF"

(#56868) bombibmw válasza nevem.senki (#56867) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem,csak levettem a hirdetést. :)

(#56869) Burt1793


Burt1793
veterán

Benyomtam a win7 energiatakarékos részénél, hogy kapcsolja le a nemhasznált merevlemezeket.
1 perc után mind leállt (ssd-n van minden, a temp is, mivel kiderült, hogy nem megy olyan gyorsan tönkre...)

Egymás után 4 piúuuuuuu-t hallottam és olyan csend van most, hogy beszarok.
Az lenne a kérdés, hogy mennyire teszi tönkre ez őket.
Mindegyik seagate, az egyik egy 3 éves 5900rpm-es green barracuda (ez az egyetlen, ami recseg), a többi 7200-as barracuda. Mind 2 terrás. De nincsenek használva, tehát napi 2-3szor indulna be a 4 összesen (persze ha a gépindítást levonjuk).
Olyat lehet, hogy rögtön nem indítja be a géppel a hdd-t a bios?
Illetve azt, hogy windows zárolás esetén ne induljanak el? :F
Most a vga-nak van csak egy kis hangja(alapjáraton is 1000rpm-mel forognak), az ashura hallhatatlan (450 rpm, inteligent asus módban), a házventiket levettem 400rpm-re, úgyse melegszik semmi. A tápon nincs venti. :) Az ssd is hangtalan.

[ Szerkesztve ]

(#56870) sing1ep1ayer válasza 2XP (#56865) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Én inkább vennék a helyedben egy használt CoolerMaster Hyper TX2-t. Az...

- magasságban befér a 148 mm-be (136.5 mm),
- a Freezer 64 Pro-hoz hasonlóan a foglalat környékét is hűti,
- a ventije szabvány méretű és cserélhető, nem úgy, mint a Freezeré,
- 3 hőcsöves, nem úgy mint az EKL, ami csak 2,
- olcsó, nagyjából 2.500-3.500 Ft között beszerezhető.

Remélem látszik miért jobb, mint az általad felsorolt két hűtő. Amúgy a Hyper TX3 is hasonló mind árban, mind teljesítményben, illetve jó alternatíva lehet még az Asus Triton 70 is. Több pénzért persze lehetne ajánlani sokkal ütősebb hűtőket is, én próbáltam neked EKL Cold Tower és használt Freezer 64 Pro árban javaslatot tenni / jobb megoldást keresni.

mod:
Ha pedig mégsem találnád a TX2 / TX3 / Asus Triton-t elég halknak, akkor még mindig marad 4-5 eFt-od venni rá egy extrém halk (pl: Noctua) ventit, illetve kijön hátra a házba is egy szuper halk légkavaró extraként az általad megszabott nyolcezres keretből.

[ Szerkesztve ]

(#56871) kromatika válasza Dalzarus (#56861) üzenetére


kromatika
veterán

Pontosan így van .van akinek a 900RPM is hangos.Van akinek meg az 1200 rpm is halk.

(#56872) 2XP válasza sing1ep1ayer (#56870) üzenetére


2XP
csendes tag

Köszönöm! A 8e ft-os keret annyira nem szigorú, így ha esetleg szerinted megérné többet költeni, akkor szívesen fogadok egyéb tanácsot is.

(#56873) kromatika válasza 2XP (#56865) üzenetére


kromatika
veterán

szia végül is mefelel,halk hűtő.esetleg ha egy kicsivel több beleférne a keretbe akkor.thermalright true spirit 120m[link] ez azért jobb lenne. :K 145mm magas ,be is férne.

[ Szerkesztve ]

(#56874) bombibmw


bombibmw
veterán

Másik topicból Goblin12-nek válaszolva:
Igen,annál jobb nincs és el is férne gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#56875) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#56839) üzenetére


Pancsermeste
őstag

"Vajon érdemes lehet a Mattira feltenni a gyári venti helyett a 2 db Swif2-őt?"
Szóval semmi vélemény??
Hát rendben, akkor elmondom, mert bár semmi kedvem nem volt hozzá, de kipróbáltam, és hátha tanulságos másnak is.
Tehát: (Matti+gyári venti = 80 fok!) > (Hyper212+2swifi = 75 fok) > (Matti+gyári+swifi = 74 fok) > (Matti+2Swifi =70 fok)
Sajnos a Matterhorn+1db Swift (vagyis a gyári venti cserével) teszt kimaradt, de biztosan jobb lett volna, mint 80 fok.
A Hyper212-nél elvileg kb. 50%-al nagyobb a Matti (4 vs 6 hőcső; és a méretek is kb. így viszonyulnak). Ez a különbség a gyakorlatban kb. 5 fokot jelentett azonos ventihasználattal.
Többet vártam tőle, de összességében azért nem rossz hűtő (bár a hozzá adott pasztát nem ajánlom felkenni).
Most viszont van egy felesleges Alpenföhn ventim, mert ezzel sajnos nem tudom megfelelően lehűteni az FX-em.

-= Pancsermeste® =-

(#56876) bombibmw válasza Pancsermeste (#56875) üzenetére


bombibmw
veterán

Azért azt Te is látod,hogy ugyanolyan(Swif2) ventikkel a Matti 5 fokkal jobb,ami azért nem kevés,tehát elégedett lehetsz. :)

(#56877) sing1ep1ayer válasza 2XP (#56872) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ebben az esetben szinte bármilyen 12 cm-es ventivel szerelt hűtő jó lenne neked, ami ilyen árban van, a gáz az, hogy a legtöbb túl magas. Boltból a legjobb talán a kolléga által javasolt Thermalright True Spirit 120, ami 8.500 körül beszerezhető. Én esetleg 2 olyat tudnék javasolni, ami épp van itt az aprón és nincs jegelve:

- Thermalright SI-128 SE (ez az alaplap felé fúj)
- Scythe Big Shuriken 2 rev. B (ez is)

Üzletből a True Spiritnél jobbat nem fogsz tudni beszerezni ennyiért, itt a HardverAprón pedig sosem lehet tudni előre mi lesz kapható.

mod:
De amúgy én simán megmaradnék a TX2-nél. Az bőven elég halk lenne, ha meg mégsem, akkor bőven van pénzed venti cserére. Nem igazán érdemes többet költeni rá (szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#56878) Pancsermeste válasza bombibmw (#56876) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Igen-igen... csak a magas hőmérséklettel nem vagyok elégedett, de ennek lehet inkább a procim az oka. Talán a chip és az IHS közt nem tökéletes a hőátadás. Csak én bíztam benne, hogy a Hyper212 pro-m azért nem hűti olyan jól, mert hogy a talpon a hőcsövek között nagy hézagok vannak, és ebből kifolyólag vártam kicsit többet a Mattitól.... bár ennél meg nincs közvetlen hőátadás...
De most ennél a hűtőnél jól ki tudom tapintani közvetlenül a hűtő talpánál, hogy egyáltalán nem is olyan forró (pedig jól rá van cuppanva a kupakra), így nincs is nagyon mit lehűtenie. Feljebb a borda meg már csak langyos.

-= Pancsermeste® =-

(#56879) 2XP válasza sing1ep1ayer (#56877) üzenetére


2XP
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget :R

A használt hűtő esetében aggódnék, hogy megkapok-e minden tartozékot és így fel is tudom majd szerelni. Így szerintem maradok a True Spiritnél.

(#56880) kromatika válasza 2XP (#56879) üzenetére


kromatika
veterán

Jól teszed.

(#56881) pipo112 válasza Pancsermeste (#56878) üzenetére


pipo112
senior tag

Hali én lehet megnézném azért még egyszer azt a matit rendesen fent van-e mert ennél azért többet kéne tudnia. A másik meg ami tuti és ez fx topikban már ki lett tárgyalva jó párszor hogy a 8 magos fx-ek melegedését az asrock lapokban maga a lap generálja mert kevés hozzá és az alaplap vrm ramjai + az offsetek melegednek mint szalonna a nyárson ezért melegebb a procid abban a lapban én azt cserélném le egy m5a97 evo r2.0-ra vagy pro-ra és megszünne a melegedés problémád

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#56882) kromatika válasza Pancsermeste (#56875) üzenetére


kromatika
veterán

Szia."Matti+gyári venti = 80 fok!" Itt valami nem stimmel. :N Én teszteltem a matit I7 2600K-án is,4500Mhz-n sem volt ennyi.Csatlakoznék az előttem szólóhoz.Matterhorn ettől többet tud.Látom tapasztalt vagy ,tehát nem valószínű hogy a hűtő nincs fent jól , lehet a lap a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#56883) pipo112 válasza kromatika (#56882) üzenetére


pipo112
senior tag

:R én se tartom valószínűnek hogy szarul lenne fent de sose lehet tudni mert én is 2x-r dobtam fel a machot mire jó lett mert nem átlósan húztam meg a csavarokat a felfogató kereten és ezért nem is feküdt fel a hűtő rendesen , és ugyan ezt tapasztaltam hogy a cooler lamellái és a talp is csak langyos volt. Igaz nálam nem voltak ilyen extrém hőfokok csak 5c eltérés lett de most ha terhelésnél megnézem a lamellát akkor érzem hogy meleg :Y

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#56884) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Van egy Phenom II x2 555-ös CPU-m. Az alap ventije terhelés alatt nagyon hangos (játékok közben), ezt szeretném leváltani majd egy másik CPU hűtővel/ventivel. De mivel csak filmezésre lenne használva. ezért a lényeg az lenne, hogy minél halkabb legyen. Most filmezés alatt sem megy fel a hőmérséklet még 30-33 fok fölé sem, de nyáron ez több lesz, amikor viszont fel menne.

Típusok is jöhetnek, mert a legjobb lenne használtan venni egyet. Árban sem szeretnék elmenni 3-4 ezer forint fölé (használtan).

Köszönöm!

(#56885) kromatika válasza pipo112 (#56883) üzenetére


kromatika
veterán

Végul is jobb megnézni,ez igaz.És az is igaz,hogy nagyon fontos a csavarok átlósan való meghúzása.

(#56886) Pancsermeste válasza kromatika (#56882) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Köszi srácok a hozzászólásokat! :R
Valóban felraktam már jó pár hűtőt, de soha se tapasztaltam még ilyet, hogy a monitorozott hőmérséklet ilyen magas legyen, miközben a hűtőborda éppen csak langyos. A hűtőt egyszerűen nem is lehet rátenni rosszul. (erről meggyőződtem, mikor szétszedtem) 2 viszonylag nagy felület találkozik, nem tud felfeküdni semmi másra, és természetesen egyenletesen húztam meg a csavarokat.
Én a proci "kupakolási hibájára" vagy szenzor hibára tudok már csak gondolni. Anno a Phenom II X4-em monitorozva nem volt ilyen meleg, de a hűtőborda kb. ugyan ilyen "meleg" volt. Esetleg még az lehet, hogy a lap biosa rosszul "fordítja át" a hőszenzor által mért értéket celsius fokra. Anno pl. a P35-ös lapoknál emlékszem, hogy erősen bios verzió függő volt a monitorozott CPU hőmérséklet. Lehet az Asrock biosa sem jól dekódolja, és felfelé csal. Ez találkozik azzal, hogy fizikálisan sem lehet olyan melegnek érezni a procit, és azokkal a tapasztalatokkal is, miszerint az Asrockban "melegebb volt" a proci. (A valóságban nem lehet melegebb Asrockban sem adott fesz. mellett.)
Holnap szerzek egy lézeres hőmérőt, és rávilágítok a hűtő talp és körülötte lévő területekre. (pl. a proci kupak szélső oldal éle éppen látható, ha jól emlékszem)

-= Pancsermeste® =-

(#56887) 123ricsi321


123ricsi321
csendes tag

Engem az érdekelne,hogy szerintetek egy cooler master hyper 212evo bele-e fér egy cooler master elite knight házba.A ház oldalan azt irja, hogy a legnagyobb CPU hütő 148.5mm lehet, de én lemertem és szerintem 160mm hely van, a 212evo pedig 168.5mm.A lapom egy Gigabyte GA-Z87-HD3.Köszönöm a válaszaitokat!!!

(#56888) pipo112 válasza 123ricsi321 (#56887) üzenetére


pipo112
senior tag

ha 148,5- öt ír akkor az annyi ilyenbe nem szoktak tévedni ,de ha te 160-at mértél a 168,5-ös cooler akkor se férne be

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#56889) Morris válasza 123ricsi321 (#56887) üzenetére


Morris
veterán

Én a gyártónak hinnék. Rossz érzés mikor nem tudod a helyére rakni az oldallapot és utána azon gyötrődni, hogy mi a francért vettem meg ha úgyis tudtam... :U

(#56890) 123ricsi321 válasza pipo112 (#56888) üzenetére


123ricsi321
csendes tag

Értem.Ez egész biztos?

Azért köszi.

Nincs valami ötleted,hogy milyet hütőt vegyek???
Intel core I5 4670K (4.20 Ghz) szóval húzni szeretném.
Rosszul irtam Gigabyte GA-Z87X-D3H

[ Szerkesztve ]

(#56891) Morris válasza 123ricsi321 (#56890) üzenetére


Morris
veterán

Thermalright True Spirit 120M (BW) rev. A.
Thermalright True Spirit 120 M BW

nem ugyanaz a két méret, de mindkettő pont befér.

[ Szerkesztve ]

(#56892) 123ricsi321 válasza Morris (#56891) üzenetére


123ricsi321
csendes tag

És ez szerinted hány fokon tartaná a processzort ha azt 4.20GHz-en használnam??

(#56893) Morris válasza 123ricsi321 (#56892) üzenetére


Morris
veterán

Biztos hűvösebben mint a gyári. Egyébként ahogy nézegettem, ezzel a mérettel meg vagy lőve kicsit.
Nekem ilyen hűtőm van egy i5-3470-en, igaz nincs tuning, de idle 30 fok. Agyon terhelve 40 fok. (és itt még csak a fordulat tartomány felét sem éri el egyik venit fordulata sem!)
Ház Cooler Master N300 (elöl-hátul 1-1db arctic 12cm-es venti csinál kereszthuzatot.)

[ Szerkesztve ]

(#56894) 123ricsi321 válasza Morris (#56893) üzenetére


123ricsi321
csendes tag

Értem,még átgondolom.Bár szerintem ez az értél magasabb órajelnél 70fok felé fog menni.

Másik amin gondolkodtam az a ZALMAN CNPS9900MAX-B, ez 152mm magas(szinte biztos vagyok,hogy belefér) csak szeretnék olcsóbbat találni. :)

(#56895) gtamate2 válasza Morris (#56889) üzenetére


gtamate2
veterán

Én 1 évig úgy használtam a gépet hogy kb 1 centivel nagyobb volt a hűtő, de csak felraktam az oldallapot, de feszült rendesen ;] Aztán vettem egy normális házat :)

*Sn0w

(#56896) kromatika válasza 123ricsi321 (#56887) üzenetére


kromatika
veterán

szia.ha leméred az a biztos,nem a gyártói oldal.én sokszor raktam cm házba nagyobb hűtőt,mint ami a honlapon szerepelt hogy bele fér.a cm házaknál elő szokott fordulni,hogy nagyobb hátő is befér a házaikba,mint amit a gyártói oldalon megadnak. :K az alap tartó bakok fél centi,és kb a lap a benne lévő procival,a kupakig max 1cm. És ebben a házban nincsen kábel elvezetési lehetőség.maga a ház 180mm széles.Tehát esélyes a 160mm.

(#56898) bombibmw válasza bombibmw (#56876) üzenetére


bombibmw
veterán

Felkelek fél 5-kor és rádöbbenek,hogy baromságot írtam. :B
Ezek tényleg magas hőfokok,csak a különbséget néztem. :)

(#56899) Potzee válasza 123ricsi321 (#56887) üzenetére


Potzee
addikt

...212 EVO 168.5 mm?... biztosan jól mérted? nagyobb lenne, mint egy HR-02 Macho vagy egy Dark Rock Pro 2?

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56900) Pancsermeste válasza Potzee (#56899) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Szerintem a házat mérte, a hűtő méretet pedig csak elírta.

-= Pancsermeste® =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.