Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#13151) Dare2Live válasza Dare2Live (#13150) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vagy esetleg más cég lefogatója nem megy rá?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13152) Dare2Live válasza Dare2Live (#13151) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

esetleg ilyen ábrát méretezést vki 1366ra tud?

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13153) Dare2Live válasza Dare2Live (#13152) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

végülis találtam.

akit érdekel 1366 lyukak hol vannak:
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13154) Henk válasza Dare2Live (#13150) üzenetére


Henk
veterán

Ez nem az esetleg? Úgy tudom a Scythe is ilyen bepattintós lefogatót árul a hűtőihez ami gyárilag nem kompatibilis az 1366-al.

(#13155) Zájec válasza Dare2Live (#13150) üzenetére


Zájec
veterán

"Van egy TT BigTyp hütőm és 1366rakéne nekem lefogató. Ilyet nemtudja vki, hol lehet kapni?"

nekem van egy elfekvöben , ha átjösz odaadom.... :K

(még múltkor vettem , de nem tudtam felhasználni az elképzelésem szerint egy ac7pro-ra, igy megmaradt itt van elfekvöben )

(#13156) hossszú


hossszú
őstag

Ajánljatok nekem AM3-as lapra olyan tuninghűtőt ami a lap irányába fújja a levegőt és elfér a ramjaimtól. Az alaplap MSI 790FX-GD70.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#13157) Henk válasza hossszú (#13156) üzenetére


Henk
veterán

Hát ilyen lappal párhuzamos hűtőből nagyon tuningot nem tudok mondani, esetleg CM Geminii.

(#13158) hossszú válasza Henk (#13157) üzenetére


hossszú
őstag

Én is ezt nézegettem, :K sőt van a bazárban is egy eladó de sajnos nagyon úgy néz ki, hogy néhány milliméter hiján nem fér el a ramjaimtól.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#13159) zozz12


zozz12
tag

A Cooler Master Hyper 212 Plus -ról milyen tapasztalataitok vannak...mondjuk egy quadon?
A TX3 vagy 212+ a jobb?

(#13160) Henk válasza zozz12 (#13159) üzenetére


Henk
veterán

Azért a 2 nem egy kategória, a 212 körökkel jobb.
hossszú: miért nem jó az álló hűtő, miért akarsz mindenképpen ilyen lappal párhuzamosat? Azzal simán elférnének a ramok.

[ Szerkesztve ]

(#13161) Pretorian06


Pretorian06
csendes tag

Sziasztok,
HTPC konfighoz keresek halk hűtési megoldást, ehhez kérném a segítségeteket!
Az alaplap egy Asus P5N7A-VM
A proci C2D 7300
A hűtő max magassága ~8cm lehet.

Az lenne a legjobb, ha passzívként meg lehetne oldani, hogy a lehető leghalkabb legyen a gép, bár ehhez nem sok reményt fűzök! A chipset gyári hűtése elég gyatra! Néha szoktam játszani, ekkor bizony gyakran resetel, mert túlhevül... :((( Most ráhekkeltem egy kis ventit a chipsethűtőre, így ezt a problémát kiküszöböltem. Nem szeretném azonban véglegesre ezt a megoldást, így ha erre is van ötletetek azt is szívesen várom!

(#13162) hossszú válasza Henk (#13160) üzenetére


hossszú
őstag

A ramok és az alaplap hűtését is a proci hűtővel szrettem volna megoldani.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#13163) Henk válasza Pretorian06 (#13161) üzenetére


Henk
veterán

Nézd meg a Scythe Shuriken-t, azt pont ilyen házakhoz ajánlják.
hossszú: hát pedig a Geminii-nél magasabb fekvő hűtőt nem tudom, hogy találsz e.

(#13164) BullKoxa válasza Henk (#13143) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello!Még van MX2-m,de mért nem tudtad felkenni?(olyan szilárd?lehet kicsit meg kell melegíteni,)ha hónap végén rendelsz rám írhatnál és akkor megírom hogy kell-e az a ventitartó a cpu hűtőmre .

[ Szerkesztve ]

(#13165) Henk válasza BullKoxa (#13164) üzenetére


Henk
veterán

B@szki ma is rendeltem tőlük, de elfelejtettem a clip-et. Kellene? Mert szerintem még hozzá tudják rakni ha van raktáron. Rákérdezzek?
Elég sűrű az mx3, de nem az volt vele a bajom, hanem egyszerűen nem tapadt meg a felületen pedig lezsírtalanítottam. Megpróbálam 3x, de egyszerűen nem sikerült szétkennem. Aztán meguntam és rákentem a Prolimtech-et, minden gond nélkül.

(#13166) BullKoxa válasza Henk (#13165) üzenetére


BullKoxa
őstag

Rendelheted a klpiet ha nem gond.Jó lesz az én vagyis a te volt hűtődre?

(#13167) Henk válasza BullKoxa (#13166) üzenetére


Henk
veterán

Rákérdeztem, várom a választ. Csak akkor rendelem meg ha azt mondják, hogy biztos jó rá.

(#13168) BullKoxa válasza Henk (#13167) üzenetére


BullKoxa
őstag

Okés,köszi előre is.Majd priviben írd meg mennyit adjak,ha megjött.

(#13169) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hello mindenki!
Ismeri közületek valaki a Thermaltake Ruby Orb-ot, vagy a Zalman CNPS 7000 AlCu-t?
Ott tartok, h ezek közt vacillálok, egy olyan 3.5 Ghz körül járó E5200-nál!
Ui nemcsak a jó teljesítmény, hanem a design is fontos szempont!

(#13170) Henk válasza zolikaDB (#13169) üzenetére


Henk
veterán

Hát ezekkel olyan túl nagy teljesítményt nem fogsz elérni, de a design meglesz. Zalman-om volt, de a cu verzió. C2d-re elég volt ha nem húztam.

(#13171) Carpio


Carpio
tag

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy egy Athlon II X2 gyári hűtője mennyire hangos ill. hatékony egy CM Hyper TX3-hoz képest? Megér +5K-t a CM, ha minden ezres számít?

Köszi

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#13172) #49155328


#49155328
törölt tag

Üdv !

Intel i5-750-esre (LGA1156) milyen hűtőt javasoltok, mert a gyárinak nagyon hangos hangja van. Olyan mintha csapágyas lenne. :(
Iponnál ezt találtam ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 .

[ Szerkesztve ]

(#13173) Haart válasza #49155328 (#13172) üzenetére


Haart
addikt

Most ez az új freezer joggnak tűnik nekem mint a TX3. Bár tudásban nemtudom mit bír. De a tulajdonságai sztem jobbak. Eleve kicsit súlyosabb. Pasz.

(#13174) Henk válasza #49155328 (#13172) üzenetére


Henk
veterán

Ez teljesítményben valamivel jobb mint a gyári, viszont sokkal csendesebb. Ha rászánnál még mondjuk 2k-t akkor tudnál venni egy CM hyper 212 Plus-ot az nagyságrendekkel jobb.

(#13175) Qru válasza Carpio (#13171) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem lesz tuning akkor a gyári is elviselhető végülis, ha nem vagy érzékeny a zajos(abb) gépre. Ha igen és/vagy tuning is lesz, esetleg később vmi combosabb proci akkor CM-t vedd mindenképpen.

#nincsbennetarcsi

(#13176) #49155328 válasza Qru (#13175) üzenetére


#49155328
törölt tag

Henk & Qru CM 212 megrendelve ! Thnx ! :R

(#13177) Henk válasza #49155328 (#13176) üzenetére


Henk
veterán

Plus-ot rendeltél vagy a sima 212-t? Mert a sima nem kompatibilis az 1156-al.

(#13178) #49155328 válasza Henk (#13177) üzenetére


#49155328
törölt tag

Plus-ot, természetesen. ;)
COOLERMASTER Hyper 212 Plus

[ Szerkesztve ]

(#13179) Qru válasza #49155328 (#13178) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lesz az, majd meglátod! :K

#nincsbennetarcsi

(#13180) viperabácsi


viperabácsi
addikt

e8400 hoz procihűtőnek melyik legyen
a:ninja
b:arctic cooling freezer 7 pro

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#13181) Henk válasza viperabácsi (#13180) üzenetére


Henk
veterán

Azért ez a 2 hűtő nem egy kategória. Sem teljesítményben, sem árban. Mennyit szánsz rá, mik a fő követelmények vele szemben?

(#13182) viperabácsi válasza Henk (#13181) üzenetére


viperabácsi
addikt

a ninja is 5000 körül lenne mert használt (haveré volt csak i5-re váltott)ezért ezt az árkategoriát kérdeztem :C

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#13183) Henk válasza viperabácsi (#13182) üzenetére


Henk
veterán

Hát ha 5k-t szánsz rá akkor a Ninja verhetetlen. Ezért az árért nem kapsz másik ilyen teljesítményű hűtőt. Esetleg egy CM hyper 212 Plus, de az is 7-8k körül van.

(#13184) kw3v865


kw3v865
senior tag

Szeretnék venni egy új hűtőt AMD X2 6000+ típusú procimhoz. Jelenleg a gyári van rajta, de nagyon melegszik (60 fok fölé megy) és elég hangos. Tehát olyan kéne ami jobban hűt (esetleg húznám is a procit, de a fesz.-t nem emelném), de halkabb is. Melyik típust ajánljátok?

(#13185) Qru válasza kw3v865 (#13184) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

CM Hyper TX3 elég lenne rá bőven. Halk és jól hűt.

#nincsbennetarcsi

(#13186) Henk válasza Qru (#13185) üzenetére


Henk
veterán

Hát én hallottam a tx3-ról olyat tulajoktól, hogy terhelve mikor gyorsul a venti már egyáltalán nem halk.

(#13187) King Charles


King Charles
tag

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni. Veszek egy intel northwood 2.8 s478 as procit és nem kapok hozzá hűtőt. Elég nehéz mert nem egy mai darab és nem is tudom , hogy mi az ami rendesen hűtené. A proci nem lenne húzva. Mondanátok erről egy véleményt (link), hogy jó e és tudnátok ti is ajánlani nekem valami mást is?

Köszi

Dudo

(#13188) Qru válasza Henk (#13186) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor TX2. :D Vagy a régi jól bevált AC Freezer 64 PRO. :K

#nincsbennetarcsi

(#13189) kw3v865 válasza Qru (#13188) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi a válaszokat!

(#13190) Picturemaker válasza King Charles (#13187) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ez kifogástalan!
Halk és elég jól is hűt. Nem is drága. Jobbat nem nagyon találsz hozzá.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13191) katt777 válasza Henk (#13183) üzenetére


katt777
félisten

Hello, visszatértem (jaj! :DDD ).
Megvan a 212+, amire tesztekben 1.4V-os i920-aknál 85°C max hőmérsékletet írtak. Hát ezzel lenne némi gondom. Röviden:

Alapon a gyári hűtő Linx 62°C-kal szemben 55°C, akárcsak a Z600. 3.4GHz-en (1.1125V) az Intel 84°C-ával szemben 68°C-os (1300RPM), ami 5°C-kal melegebb a Z600-nál. Na de hogy 1.3V-on és 4GHz-en pár másodperc alatt kiverje a plafont 90°C-nál (2000RPM), miközben a hűtő teteje alig langyos , az nem kicsit durva. Pasztáztam már párszor procikat, és az alacsonyabb tartományokban is jónak tűnik a teljesítmény, de lehet mégis, hogy pasztázással rontottam valamit, vagy szimplán ilyen gagyi a hűtő, és a netes tesztekben valami alacsony terheléssel húzták a procikat, hogy átverjék a népet?
Lehet, hogy egyszerűen kevés a 4 hőcső? Mert ue. NH-T1 pasztával a Z600 azért szépen körbemelegedett. Mindenesetre így szopás a 212+, de nagyon.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13192) ADAM1337 válasza katt777 (#13191) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ezt sajnálattal hallom hogy így teljesített. :((
Én is jobbat vártam tőle..
Minden esetre ha cserélnéd én tudok egy biztosat: [link]
Ez már sok i7-et hűt itt a ph-n is.

(#13193) katt777 válasza ADAM1337 (#13192) üzenetére


katt777
félisten

Éppen az a baj, hogy pénzszűke miatt el kellett adnom a Z600-at, aztán kiderült, mennyire gyenge a gyári hűtő (ellentétben az E8400-éval, amely még ha irdatlan zajjal is, de tartotta a procit 4.05GHz-en), és ennyit sikerült összekaparni, így most még azon is bosszankodhatok, hogy potyába szórtam ki ezt a pénzt is. :((( USA-ban már az ügyvédemnél lennék perelni a tesztoldalakat fogyasztók megtévesztéséért. :((
Tudom én, hogy jó a TRUE, de Mugen 2 is... :(((

Persze kutya f.szára nem kell még a 4GHz, még egy 5870-nek is elég 3.4 körül, de azért jobb lett volna a jövőre tekintve is nyugodtan ülni, mint amikor még Z600 volt HAF-932-ben. Annál édesebb lesz persze a bosszú, amikor majd visszafizetem annak, aki pénzügyileg besz.patott, csak ez most vajmi kevéssé vigasztal. :O

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13194) varsam válasza kw3v865 (#13184) üzenetére


varsam
őstag

nekem is ugyan ilyen procim van, és egy AC Freezer 64 PRO-val hűtöm. Én is meguntam a gyári iszonyatos hangját, ennek viszont nincs semmi. Terhelve pedig nem megy 57 fok fölé.

(#13195) Picturemaker válasza katt777 (#13193) üzenetére


Picturemaker
őstag

Szomorúan hallom, hogy nálad így leszerepelt.
Valószínűleg a hűtő talpa az oka. A hőcsövek között kissé kilóg az alu rész. Ez (szerintem) megmunkálási hiba. A bepréselés után nem húzták síkba (vagy ilyesmi). Megnéztem, és keresztben ráfektetve egy sík cuccot, némi hézag van a HP-knál. Szerintem ez az oka. A kence meg ilyen vastagon biztosan nem működik.
Személy szerint jobban szeretem a nem DC-s hőcsöves hűtőket, mert ott nem lehet ilyen gond. Csak hát drága a gyártóknak az a 30 gr réz. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13196) Henk válasza katt777 (#13191) üzenetére


Henk
veterán

Rendesen felfekszik a hűtő vagy sík a talpa? Mert ha nagyon melegszik a proci a borda meg hideg akkor valószínű, hogy nem adja át a hőt rendesen. Fóliát levetted a talpáról? :DDD
Ez a baj a tesztekkel, hogy tök szép meg jó minden aztán megveszed és nem azt hozza. Ezért is nem hiszek a teszteknek, de vannak esetek amikor sajnos arra kell hagyatkozni. Sokszor nem tudni, hogy milyen szellőzésű a ház mert az is nagyban befolyásolja, vagy lehet nem is házban tesztelik hanem csak asztalon van a cumó.
Én most vettem egy AC hűtőt a vga-ra, de ebben pozitívan csalódtam pedig kicsit tartottam tőle mert a tesztekben ez is nagyon sokat mutatott.
Picturemaker: pedig jó a hdt csak normálisan kell megcsinálni. A Xigma hűtőm ebből a szempontból nagyon jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#13197) katt777 válasza Henk (#13196) üzenetére


katt777
félisten

Nem sík a talpa, viszont szintben vannak a hőcsövek. Eleve nem is rögzítettem elsőre, hanem megnéztem még azt is, hogy szép egyenletesen legyen rajta a paszta.
Talán a középső, felső rögzítő csavart nem kellene annyira ráhúzni? :F Fóliát, baszki, hülye azért nem vagyok! :(( :N
Én is ezért érdeklődtem itt, mert tudom, mennyire átb.szósak a tesztek (kivéve a magamfajta sajátokat, úgyhogy ez megy is logoutra), de csak linkeket kaptam, azzal meg partszakadás.
Az hogy lehet, hogy alacsonyabb hőfokon még rendesen hűt, a magasabb hőt meg nem adja át? Pont a magasabb hőnek kéne jobban átmennie.

Picturemaker: Hát nekem pont azért tetszett meg, mert a közvetlen hőcső-érintkezés elméletileg jobb hűtést garantál. Ahogy ez esetleg nem fexik rá, ugyanúgy előfordulhat az is, hogy egy "talpas"-ban nincs meg a szükséges érintkezés, és oda még pasztát sem nyomhatsz. Maradna a víz, ha nem azt látnám, hogy a léghűtők között a középmezőnyben vannak a hétköznapi ember számára elérhető vízhűtések.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13198) Savanya válasza katt777 (#13197) üzenetére


Savanya
addikt

212 plus ezekszerint rosszabb lett mint az elődje ?? Nekem kis tuninggal sem volt bajom a sima 212-vel I7-en .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#13199) katt777 válasza Savanya (#13198) üzenetére


katt777
félisten

Kis tuninggal nekem sincs. :DDD Úgy majdnem a Z600 szintjét hozza (feljebb pont azt írtam). Persze nyilván semmi nem terheli le úgy a procit, mint egy Linx 0.6.3 teszt, de hát célszerű a legforróbb alkalmazással betesztelni, nem egy korlátozott IBT-tel v. Orthos-szal.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13200) Henk válasza katt777 (#13197) üzenetére


Henk
veterán

Csak tudod ha nem sík akkor valahol több paszta van alatta van ahol kevesebb és így nem biztos, hogy rendesen átadja a hőt. Ezért szokták polírozni, hogy tökéletesen sík legyen.
Arra tudok gondolni, hogy kis tuningnál amennyi hő keletkezik azzal még elég jól megbírkózik aztán feljebb nem bírja. Vagy tényleg ennyit tud a hűtő csak akkor nem tudom, hogy a tesztekben hogyan hozták össze.
Nem egy esetben hallottam, hogy rajt maradt a fólia, persze csak a nagy igyekezet miatt. Ezért kérdeztem rá. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.