Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#12501) EyEsOnU válasza Henk (#12499) üzenetére


EyEsOnU
tag

köszi, baram lesz belőle valszeg :R

(#12502) old gray válasza EyEsOnU (#12501) üzenetére


old gray
addikt

Nagyon jó választás a Thermolab BARAM. :K

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#12503) Henk válasza breiner (#12500) üzenetére


Henk
veterán

Inkább a Plus-ot vedd mert azon már pwm-es venti van és asszem a hp-ok közvetlenül érintkeznek már a procival.10k-ig nem hiszem,hogy találsz jobb hűtőt nála.

(#12504) breiner válasza Henk (#12503) üzenetére


breiner
aktív tag

oksa köszi

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#12505) Lacc88


Lacc88
senior tag

Hello!
Azt szeretném kérdezni , hogy ez a hűtő jól hűt ?!
Mert most nem szeretnék 13 ért venni hűtőt ...

Cooler Master Hyper TX3 Univerzális.

Fordulatszám (RPM) : 800-2800 RPM
Zajszint : 17-35 dBA
Levegő szállítás (CFM) : 15.7 - 54.8 CFM

köszi.

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#12506) Qru válasza Lacc88 (#12505) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen jó kis hűtő, mondjuk 4 magos tuningolt vasak hőtermelésével már nem olyan könnyen bánik el...

#nincsbennetarcsi

(#12507) Ybron


Ybron
senior tag

Hello.

Melyik lenne aj obb választás egy i7-920-ra ?
Scythe Mugen 2
NOCTUA NH-U12 SE1366
?

(#12508) Henk válasza Lacc88 (#12505) üzenetére


Henk
veterán

Jó kis hűtő a középkategóriában,bár tényleg nem mindegy milyen procira szánod.
Ybron: a Mugen2-t érdemesebb meg venni mert az a Noctua 1,5x annyiba kerül viszont teljesítményre nem jobb.

(#12509) Ybron válasza Henk (#12508) üzenetére


Ybron
senior tag

Scythe Mugen 2: Bruttó ár: 13 530 Ft
NOCTUA NH-U12 SE1366 : 13.185 Ft
Én legalább is ennyiért tudok.

De mivel Mugen 2-t sokan dicsérik meg tesztekben is kapta a + valószínűleg ilyet veszek.
Van most egy Noctua(9cm ventilátorral) cpu hűtőm, csak ugye az nem kompatibilis 1366 foglalattal.(igaz lehet venni foglalatot.)
Köszi a segítséget.

(#12510) Ybron


Ybron
senior tag

És a Xigmatek HDT-S1283V Dark Knight [link] ? Teljesítményre nem tudom hogy milyen a Scythe Mugen 2 képest, de olcsóbb az biztos.

(#12511) lujo10


lujo10
aktív tag

Hali!
Ez nem pont hűtő, de sztem szorosan összefügg vele. Szóval a haverommal ARCTIC COOLING MX-2, vagy Silver 5-t akartam vetetni, de sehol sem kapott. Helyette ezt TMP-1000 ajánlották, monván, hogy ez kb. ugyanolyan jó mint amit keres. Valaki tudna ebben segíteni.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#12512) Henk válasza Ybron (#12509) üzenetére


Henk
veterán

Hát én ahol láttam a Noctua ezen hűtőjét az majdnem 19k volt,a Mugen2 meg 12 körül kapható.Nem tudom milyen hűtőd van,de ha 9-es venti van rajt akkor az szerintem nem olyan kategória amit rátennék egy i7-re.
A Xigma hűtője is nagyon jó,nekem volt belőle az Achilles,de azzal is úgy vagyok,hogy a c2d-re nagyon jó volt,de nem biztos,hogy a quad-al is remekelne.Ha a Mugen2 elfér azzal biztos nem lesz problémád.
lujo10: nem ismerem ezt a Nexus pasztát,de szerintem olyan nincs mint az MX2.Viszont itt a ph-n több helyen is lehet kapni MX2-t.

[ Szerkesztve ]

(#12513) lujo10 válasza Henk (#12512) üzenetére


lujo10
aktív tag

Ok, majd körülnézek.
Ja, és kösz.

Valaki esetleg ismeri ezt a TMP-1000 ?

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#12514) lujo10 válasza lujo10 (#12513) üzenetére


lujo10
aktív tag

Körülnéztem, az eredmény siralmas: [link]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#12515) Ybron válasza Henk (#12512) üzenetére


Ybron
senior tag

Ok, meg győztél :)
Meg néztem róla tetszett szóval marad a Mugen 2.
Valószínűleg el fog férni mivel CM-690 házam van és ugye Mugen kettő széles ami ugye azért jó mert lent van a táp és nem ér bele. Meg legalább lesz a ramoknak hely plusz ha akarok rakhatok rá másik ventilátort is.

(#12516) Henk válasza Ybron (#12515) üzenetére


Henk
veterán

A házban biztos elfér,a ram esetleg a chip hűtőborda lehet útban.De leginkább a ram és a Mugen2 ventije szokott összeakadni.

(#12517) sonique


sonique
őstag

hello
kis segitség kéne i5 procira egy CM Hyper 212 plus ugye böven elég ???

Udv

(#12518) elfelejtette válasza sonique (#12517) üzenetére


elfelejtette
veterán

Böven. Még meg is cibálhatod.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12519) Pontaz22


Pontaz22
csendes tag

sziasztok
ha polírozom a hűtőt és a procit a procinak a garija elveszik?

Energiaital = Overclocking

(#12520) Haart válasza Pontaz22 (#12519) üzenetére


Haart
addikt

Egyből ugrik!!!

(#12521) Pontaz22 válasza Haart (#12520) üzenetére


Pontaz22
csendes tag

hát akkor a polírozás is. köszi a gyors válasz.

Energiaital = Overclocking

(#12522) hossszú


hossszú
őstag

Tuning hűtő :DDD

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#12523) Qru válasza hossszú (#12522) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#12524) Henk válasza hossszú (#12522) üzenetére


Henk
veterán

Ez is egy megoldás,de nem lehet útban a monitor elött az a cső? :D

(#12525) Gurej


Gurej
csendes tag

Sziasztok!

Lenne nekem egy c2d e6300 proci és kéne rá egy jó léghűtés, mert szeretném tuningolni. Eddig egy Arctic Cooling Freezer 7 Pro volt rajta, de ezzel is alapállapotban 56-60 °C fok volt, most gyárival is szintúgy annyi .Elől és hátul is van 1-1 Thermalright hűtő 3000-ren pörögnek, de nem sokat segítenek.

Előre is köszi a választ!! :R

(#12526) elfelejtette válasza Gurej (#12525) üzenetére


elfelejtette
veterán

Azzal a hűtővel sokkal hűvösebbnek kellene lennie a procidnak. Biztosan jól volt lepasztázva? Mert ha nem, akkor vagy próbálja rendesen felrakni még egyszer valaki, aki ért is hozzá, vagy felesleges másik hűtőt venni...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12527) Gurej válasza elfelejtette (#12526) üzenetére


Gurej
csendes tag

Felraktam én már 3x is, pasztát is raktam rá rendesen, de semmi nem változott, amúgy még annyi hozzátartozik a történethez, hogy egyik nap elengedett az egyik lába és a proci 104 fokos lett + a hűtőnek 3 alsó lamellája meghajlott, most a gyári van rajta.

Kép

[ Szerkesztve ]

(#12528) elfelejtette válasza Gurej (#12527) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az a 3db elhajlott lamella még nem indok arra, hogy annyi legyen vele a proci hőfoka, mint a gyári hűtővel...
Nem hiszem, hogy ennyire nem hűt jól az a Freezer.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12529) Sdi válasza Gurej (#12527) üzenetére


Sdi
addikt

Az nem elhajlott, azok alapból / gyárilag / olyanok, a fet-ek hűtése miatt. Annak a hűtőnek jobbnak kéne lennie a gyárinál.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#12530) Henk válasza Gurej (#12527) üzenetére


Henk
veterán

Biztos,hogy jól felfekszik a hűtő a procin?Ha az egyik pöcök kiakadt akkor lehet,hogy most sem tart tökéletesen.Mindenképpen jobbnak kéne lenni mint a gyári hűtő főleg,hogy ekkora fordulatú házhűtőid vannak.Viszont ha túl sok paszta van rajt az sem jó.
Azt mondjuk nem tudom,hogy a prociban mi zajlott le ha tényleg ennyire megmelegedett.

(#12531) elfelejtette válasza Henk (#12530) üzenetére


elfelejtette
veterán

Mivel pont annyi volt a hőfok nála, mint a gyári hűtővel, ezért olyan különleges dolgok nem történtek abban a prociban.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12532) Henk válasza elfelejtette (#12531) üzenetére


Henk
veterán

Ja tényleg,kicsit túlgondolkodtam magam. :DDD
Valamiért az volt bennem,hogy a gyári volt elöbb fent és a freezer 7-el a melegedés után lett ugyanannyi a hőfok.

(#12533) elfelejtette válasza Henk (#12532) üzenetére


elfelejtette
veterán

Gondoltam, hogy túlkombináltad. :R
Szerintem vagy túl sok volt a paszta, vagy nem pattantak be a pöckök rendesen (esetleg azért, mert már akkor is törött volt az egyik felfogató).

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12534) Gurej


Gurej
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a választ :R meglehet hogy akkor a pöckökkel volt gond.

(#12535) elfelejtette válasza Gurej (#12534) üzenetére


elfelejtette
veterán

Azon gondolkodtam, hogy megérné-e keresned hátlapi merevítőt a hűtőhöz, és megpróbálni azzal felrakni a Freezert. A műanyag pöcköket leszednéd róla, és csavarokkal rögzítenéd. Így még a lapot sem hajlítaná annyira.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12536) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Sziasztok!Szert tettem egy Cooler Master N520-as hűtőre amit bepasszíroztam egy GMC R2-es mini házba.Első tapasztalataim róla csak így gyorsba.Nagyon egyszerű szerelhetőség.A nagyobbik gépemben(ez amolyan vésztartalék gép)Asus Silent Knight II-es van amit sokkal macerásabb volt feltenni.A két első memória slot fölé ez a hűtő nem lóg be(ellenben az Asusal,amiben az első két slott takarásban van).Most egy 6000x2-es procit hűt(igazi kazán) amit az everest cpu tesztel nyúzok tuning nélkül,alapfeszen(tudom,hogy nem orthos) és 25 perc után sem ment 44 fok felé.Ez szerintem nem is rossz főleg,hogy a GMC ház pont nem egy jó szellőző ház,főleg,hogy a hűtő borda miatt az oldallapi ventit el is lehet felejteni,mert semmi hely sem maradt számára.Ja még annyit,hogy az Asus egy sokkal jobban szellőző házban sem tudta 51 fok alá hűteni ugyan ezt a procit.Terhelés alatt 1850-es fordulaton van egy kis hangja,de én azt a morgó hangot amit a tesztekben halottam nem észleltem,más néven én halknak nevezném.A procit idle-ben 31-32 fokon tartja ami szerintem nagyon jó eredmény.A gépet hd dvd-zésre használom így számított,hogy halk legyen a masina.Szoftveresen 600-as fordulatszámra folytva a ventiket üresjáratban 34-35 fokot produkál a proci és csak a Giga superb tápot és a 3db Sharkoon Silent Eagle ventiket hallom(a kártya passzív).Szerintem 600-800 as fordulaton teljesen hangtalan.Összességében szerintem jópofa hűtő és kellemes csalódás,mert én kevesebbet vártam tőle.Az Asus Silent Knight II-essemel teljesen egyenrangú viszont ez csak 8000 ropi volt a másik majd 13000forintos árával.Végezetül pár kép beszerelve...[IMG:/dl/upc/2009-09/12/174918_mkapfewsgkpvfa6y_belso_3_2.jpg][/IMG]

[ Szerkesztve ]

(#12537) old gray


old gray
addikt

Egy nagyon jó alternatíva CM Hyper TX2/3 helyett: Xigmatek HDT-S963. 4800Ft és tesztek szerint jópár fokkal veri a CM említett hűtőit! :K

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#12538) elfelejtette válasza old gray (#12537) üzenetére


elfelejtette
veterán

Na ez egy kitűnő ajánlat! :R
Tesztekben is halknak írták!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12539) Milka 78 válasza elfelejtette (#12538) üzenetére


Milka 78
nagyúr

E szerint a TESZT szerint...2850 fordulaton jól hűt nagyon,de marha hangos.1650-en meg teljesítményben a TX2-est hozza,igaz kicsit halkabban(ha azt is levinném 1650-re kb.ugyan ott tartanák).Sőt,nyitott vagy jól szellőző házban a tx jobb.Mondjuk inkább,hogy jó kis hűtő ez,de a tx2-es is tud ennyit és ha jól tudom az egy kicsivel olcsóbb.Viszont az tényleg igaz,hogy alternatívaként jó lehet! :K

[ Szerkesztve ]

(#12540) old gray


old gray
addikt

Frostytech szerint:
Fan speed 150W 85W Noise level
Xigmatek HDT-S963 high 21.9°C 13.7°C 50.2
Coolermaster Hyper TX3 high 23.2°C 14.0°C 56.0

[link]

Szerintem egyértelmű. Frostytech tesztjei nagyon megbíthatóak, standardizált környezetben mérnek: [link]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#12541) Milka 78 válasza old gray (#12540) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én azt mondanám valahol a kettő közt lehet az igazság.Itt a PH-s teszt szerint az álltalam beszerzett CM N520-as ordítva hűt.Szerintem meg nem.PH-s teszt szerint az Asus Silent Knight II még most is nagyon halk hűtő.Ez igaz ezért is vettem,de simán ki tudtam focizni,hogy a CM hűtő is olyan halk legyen,sőt nagyobb hűtési teljesítménye volt egy 6000X2-ön.Mint mondtam és te is mondtad,hogy jó kis hűtő(Xigmatek),jó áron és jó alternatíva lehet...

(#12542) old gray válasza Milka 78 (#12541) üzenetére


old gray
addikt

Hopp v.mi trójai jellegű dolgot jelzett a vírusirtó a frostytech-en.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#12543) 8nemesis8 válasza old gray (#12542) üzenetére


8nemesis8
veterán

Biztos ez?
Milyen vírusírtód van? Elég neves oldal, szerintem ilyenre figyelnek azért. Vagy adatokat akarnak gyűjteni a hűtési teljesítményről :DD

[ Szerkesztve ]

(#12544) Qru válasza 8nemesis8 (#12543) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Múltkor nekem is bejelzett a Kaspersky mikor Frosty-ra mentem.

#nincsbennetarcsi

(#12545) old gray válasza 8nemesis8 (#12543) üzenetére


old gray
addikt

Avast jelzett, a Nod nem. Érdekes. :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#12546) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Azt szeretném kérdezni,hogy haverom most tervez gépet venni,amiben a proci egy Phenom X4 945 BE lesz,és erre szeretnénk hűtőket választani.
Mi a következőket néztük,mert egy helyen szeretnénk megvenni a gépet,és itt csak ezek vannak:CM Z600,CM Hyper212,CM V8,Asus Lion Square
Ja és gondolom fontos az is hogy milyen házban lesz a méret miatt.A ház vagy egy CM690-es lesz vagy esetleg egy CM 590-es.Válaszokat előre is köszönöm.

(#12547) Qru válasza Dark KillerX (#12546) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég a CM Hyper 212 bőven. Ha esetleg nagyon brutál tuningot akar(tok) akkor CM Z600 de arra külön kell venti venni azt gyárilag nem adnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12548) Dark KillerX válasza Qru (#12547) üzenetére


Dark KillerX
addikt

3,4-3,6Ghz-et maximum.

(#12549) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Q6600 órajelét szeretném majd feljebb tornázni, de számomra már kiderült, hogy ebben nem lesz partner a Hyper TX2! Alapórajelen parádésan elbánik a felgyülemlő hővel, de feljebb már nem tartana ki.

Ezért kérdem, hogy a Mugen2 12 ezer forintos ára körül van másik hűtő, aminek a vásárlásán megéri elgondolkodni?

Úgy hiszem a 10 ezer alatti kategóriával nem érdemes foglalkoznom, nem lenne komoly előrelépés a TX2-höz képest?!

Nincsen semmilyen ellenérzésem a Mugen2-vel kapcsolatban, csak a rend kedvéért felteszem ezt az "egyértelmű" kérdést, hogy Mugen vagy Mugen? :)

PS: Viszont nem tudom, hogyan lehetne kideríteni, hogy egy Gigabyte P35-DS3 alaplapra elférne-e, ha jól láttam az adatait, akkor 16 centi magas, abból lejön a 12 centis venti magasság, vagyis 4 centitől kezdődik a borda? 4 centinyi hely van alatta?
És hogyan lehetséges az, hogy az egyik oldala csak 10 centi, hogy fér el rajta a 12 centis venti? :DDD

(#12550) Milka 78 válasza old gray (#12545) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem nem jelez,pedig szintén Avast...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.