Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#12201) fatal` válasza Gerisz (#12152) üzenetére


fatal`
titán

Én is nagyon morogtam, mondom nemigaz, hogy ilyen rohadt hangos, mindenki azt mondta, hogy halk. :DDD

Már azon gondolkodtam, hogy eladom és lecserélem, ha ilyen marad. :DDD

(#12202) sith7 válasza Qru (#12197) üzenetére


sith7
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

(#12203) TomiLi


TomiLi
addikt

Valakinek van tapasztalata thermalright true black proci hűtővel kapcsolatban?
A szépsége mellett az élvonalba sorolható a cpu hűtők terén....tesztek ezt írják, de inkább tapasztalatokra vagyok kíváncsi....? És mennyire minőségi a fekete fényezés????

Bogyóka

(#12204) Qru válasza Henk (#12200) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érthető, i7-et én se csiszolgatnék. Ez attól is függ, milyen a talpa a mostanidnak. Nálam a TRU talpa fos volt és -5 fokot hozott a polír.

mod:

ceaser: Abszolúte minőségi a fényezése. Itt egy házi teszt róla: link

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12205) TomiLi válasza Qru (#12204) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm szépen, hasznos infókhoz jutottam, azt már tudom, hogy érdemes polirozni !!!!

Bogyóka

(#12206) waithEard válasza InquisiThor (#12195) üzenetére


waithEard
őstag

Köszi a linket, sokat segített! :C

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#12207) and1ao


and1ao
őstag

Lenne 1 kérdésem mégpedig az hogy a AC Freezer Xtreme milyen magas mert nem igazán tláltam rá választ de lehet hogy elkerülte a figyelmet!Akkor sry!
Előre is köszönöm!

Guild Wars2!

(#12208) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Szerintetek egy GB P45-EXTREMEbe elfér egy Mugen 2-es???

(#12209) Henk válasza and1ao (#12207) üzenetére


Henk
veterán

131 mm a magassága.
babicsbalu: szerintem ezt csak az tudná megmondani akinek ilyen lapja van és leméri mert a képekről nem derül ki,hogy az a bazi nagy borda milyen messze esik a cpu-tól.

(#12210) and1ao válasza Henk (#12209) üzenetére


and1ao
őstag

Jeh akkor befér a házamba! :C :C :C
Köcce :R

Guild Wars2!

(#12211) Gerisz válasza scream (#12208) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez minek ez? Legyen mit fűteni a vidkarinak. Egyébként ezt az akármit vízhűtéshez találták ki. Mindegy. Hátha ez a kép segít.
True-val

[ Szerkesztve ]

(#12212) scream válasza Gerisz (#12211) üzenetére


scream
veterán

:F hh minek ? lecserélni mostani lapom ;] mi az h "True-val" ??? :B

(#12213) Henk válasza scream (#12212) üzenetére


Henk
veterán

Thermalright Ultra 120 Extreme hűtő van az általad kinézett lapon és összehasonlításnak jó.(bár nekem nem jön be a kép)
Meg szerintem arra értette,hogy minek az a bazi nagy borda odaállítva a vga mögé.Lehet ennek létjogosultsága?

[ Szerkesztve ]

(#12214) scream válasza Henk (#12213) üzenetére


scream
veterán

az a "bővítő kártya" tuti nem lesz útba.inkább a vizes blokk két kiálló csonkja ...

(#12215) Gerisz válasza scream (#12214) üzenetére


Gerisz
addikt

Azt tudom javasolni, hogy méricskélj, hasonlítsd össze a képek alapján, hogyan áll a mostani lapon a hátlapi csatikhoz képest illetve felülről és vesd össze a kinézett lappal. Én így szoktam, ha hűtőt vagy lapot veszek, még mindig bejött, vagy : Bátraké a szerencse :)
[link]

(#12216) scream válasza Gerisz (#12215) üzenetére


scream
veterán

igazából lehet hogy simán elfér,mivel lehet hogy el sem ér odáig a hűtő.a mostani lapomon csak a Mugen ventije lóg rá a NB-re... de köszi a képet! :R sokat segít :K

(#12217) scream válasza scream (#12216) üzenetére


scream
veterán

hát ilyen nincs ... nem találok egy olyan képet EP35C-DS3R-ről oldalról amin látszana a NB hűtése ...

(#12218) lsc válasza scream (#12217) üzenetére


lsc
nagyúr

Gugli ?

Az élet kegyetlen .

(#12219) scream válasza lsc (#12218) üzenetére


scream
veterán

I/O oldalról ...olyat mint ez :U

(#12220) Gerisz válasza scream (#12219) üzenetére


Gerisz
addikt

(#12221) scream válasza Gerisz (#12220) üzenetére


scream
veterán

hát egyszerűen zseni vagy :DD hol a gyíkban találtad ? :DDD

(#12222) TomiLi


TomiLi
addikt

Lenne egy olyan kédésem hogy a thermalright true12 rev A, és a rev C között a lefogatás megoldásán kívűl van valami különbség??? Miért kellett megváltoztatni a LGA1366 lefogatót, a rev A miért nem volt jó???? Köszönöm!

Bogyóka

(#12223) d@minator válasza TomiLi (#12222) üzenetére


d@minator
addikt

Ha a Venemous X lett a C akkor tükörsima talp és hatékonyabb légáramlás. Nem kell polírozni. :)

(#12224) TomiLi válasza d@minator (#12223) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm! Ez egy jó hír, mert olvastam itt ph-s tesztben, hogy akár 5fok javulás is elérhető, ha fel van polirozva a rev A talpa.... Gondolom a gyártó is javítani akarta a csorbát

Bogyóka

(#12225) profi


profi
aktív tag

Sziasztok!

A gépemhez (lásd adatlapom) keresek halk, olcsó cpu hűtőt. Mit tudtok ajánlani max 5K-ig (de inkább kevesebbért)? A lényeg, hogy halk legyen és ne legyen túl nagy.
Főként netezésre és zene hallgatásra használom a gépet, így nem lenne terhelve.
Előre is köszi a válaszokat.

üdv.

(#12226) Qru válasza profi (#12225) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

AC Freezer 64 PRO pl, nagyon jól hűt és nagyon halk és 3-4k-ért megkapod.

#nincsbennetarcsi

(#12227) profi válasza Qru (#12226) üzenetére


profi
aktív tag

Köszi a tippet. Azt lehet tudni, hogy pontosan milyen hangos a ventije? Nem igazán látom az AC oldalán. Ahogy elnézem, ez egy árban van a TX3-mal, az talán egy kicsit szimpatikusabb számomra.
Esetleg fekvő hűtőre van javaslatod?
Amúgy erről mi a véleményetek?

(#12228) Henk válasza profi (#12227) üzenetére


Henk
veterán

Ez biztos,hogy jóval gyengébb mint a fent említettek.Én megnézném még a TX3-at a helyedben,az is jó választás lehet.

(#12229) profi válasza Henk (#12228) üzenetére


profi
aktív tag

Gondolom, hogy gyengébb, de ez nem szempont. Halk legyen és olcsó :K
Más javaslat?

(#12230) Geniust


Geniust
tag

Sziasztok!
Ezek a fajta hütök mennyire jók??Van vkinek ilyen v ehhez hasonló??Véleményeket szeretnék ha lehet és h ezekböl a TT-böl melyiket érdemes megvenni?:) Golden orb 2 röl hallotam jókat.Igaz h halkak és jól hütenek?:o
Elöre is köszi..

(#12231) Henk válasza profi (#12229) üzenetére


Henk
veterán

Akkor ne cseréld a gyárit.Ha csak netezel az sem hangos.Amit kinéztél 2-3k és biztos,hogy valamivel jobb mint a gyári.De TT így túl sokat ne várj tőle.
Geniust: 7k ez a hűtő és egy darab alu borda,ettől sem várnék túl sokat.Szerintem ennyit ér egy TX3 is ami azért olcsóbb.Vagy ezért a pénzért majdnem kapsz egy hyper 212-t ami meg körökkel jobb.Esetleg használtan egy Xigma S1283-at.

(#12232) Zolás


Zolás
addikt

Üdv urak. Jófajta 775ös prochűtöt keresek amin 12cmes venti van és kijön 10k-ból.Akár használt is jöhet nem vagyok válogatós ;]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#12233) profi válasza Henk (#12231) üzenetére


profi
aktív tag

Nagyon hangos a gyári, ezért akarom cserélni.
A Thermaltake ennyire rossz lenne? Amennyiben igen, úgy elgondolkodom a TX3-on, illetve a freezer 64 pro-n.

(#12234) Henk válasza profi (#12233) üzenetére


Henk
veterán

Hát ha minél olcsóbbat akarsz esetleg egy ilyen is jó lehet.Bár ezek teljesítményben szerintem nem sokkal tudnak többet a gyárinál.Ez mondjuk 500-2000 rpm között szabályozható.De ha melegedni fog a proci akkor emelni fogja a venti fordulatát is és nem tudom meddig marad halk.
Zolás: neked is jó lehet a hyper 212 vagy egy freezer xtreme.Használtan találhatsz még Xigma S1283-at vagy Achilles-t ami szintén nagyon jó hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#12235) Zolás válasza Henk (#12234) üzenetére


Zolás
addikt

[link] erről mi a véleményed?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#12236) Henk válasza Zolás (#12235) üzenetére


Henk
veterán

Nem tudok róla mit mondani sajnos,nem ismerem.
Ha olcsón megtudod venni akkor talán nem rossz,de én nem biztos,hogy ezt választanám.
Keress róla teszteket ha találsz,az valamennyire segíthet.

(#12237) PifuMester


PifuMester
csendes tag

Halli.. =)
Kérném a segítségetek :D
Van nekem egy Intel Core 2 Quad Q9550-en 3Ghz-n megy..
Kelene valami olyan csucsszuper hütő ami igen befagyastja a kicsiket.. :F (ár nem számít)
De pls vegyétek figyelembe hogy a gépházam 3T oldalt 22cmes venti van szval nem fér be akármi sajnos :(
Kösszönöm segítségeteket ellőre is :R

Counter Strike:Source <333 :)--> Gigabyte EP45C-DS3; Intel C2Q Q9550 3Ghz :) Sapphire Hd 4850 Vapor-X 1gb GDDR3; OCZ 4gb (2x2gb) ddr3 1333MHz 7-7-7-20 :) Samsung 500Gb; AeroCool AeroEngine 3T; FSP 500W;Pioneer 216d; LG Electronics W2261V-PF ; Creative Fatal1ty; Logitech G15 bill; A4TECH XL-750F

(#12238) Henk válasza PifuMester (#12237) üzenetére


Henk
veterán

Hát a legjobbak a Megahalems,Mugen 2,TRUE de ezek mind 160mm körüli magasságúak.Mint a legtöbb ilyen teljesítményű hűtő.
Először azt kéne tudni,hogy nálad mekkora az a magasság ami még elfér az oldalsó venti miatt.

(#12239) Zolás válasza PifuMester (#12237) üzenetére


Zolás
addikt

Hát lehet hogy használt a kicsike de apróba láttam egy CM Gemini II prochűtöt és ha van oldalsó ventid az egyszerüen jégre teszi a procit. Hát ha még 2db 12es ventit is rászerelsz :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#12240) profi válasza Henk (#12234) üzenetére


profi
aktív tag

Ismét köszönöm a javaslatot :R
Nekem a gyári hűtővel sem lenne bajom, mivel lehűti az is a procit, csak igen hangos. Esetleg nem lehet ventit cserélni a gyári hűtőn? Sajna a 8cm-es venti nagy rá, pedig van itthon egy Glacialtech, ami elég halk...

[ Szerkesztve ]

(#12241) Henk válasza profi (#12240) üzenetére


Henk
veterán

A gyári azért hangos mert ahogy melegszik a proci úgy emeli a venti fordulatát mert kívánja a légszállítást.Egy halkabb venti valószínű,hogy kevesebbet is szállít és jobban fog melegedni,mondjuk ha nagyobb méretű ventit teszel rá mint az eredeti akkor nem biztos.Megpróbálhatod ráfabrikálni a 8-as ventit valahogy és meglátod.Nálam a gyorskötöző a segítség ilyen esetekben. ;)

(#12242) profi válasza Henk (#12241) üzenetére


profi
aktív tag

Ez a gyoskötöző hogyan is néz ki :F
Nem vagyok otthon a házi barkácsolásban :)

(#12243) Henk válasza profi (#12242) üzenetére


Henk
veterán

Így néz ki,van különböző méretben és kiszerelésben.Én ezzel szoktam a ventiket rögzíteni ha nincs neki gyárilag hely kiképezve.Pl így.

(#12244) profi válasza Henk (#12243) üzenetére


profi
aktív tag

Gondolom ez műanyagból van. Nem olvad el a hőtől? Amúgy ez mennyire jó megoldás, hűteni fog rendesen? Ja és hol lehet kapni? Több kérdésem nincs :)

(#12245) elfelejtette válasza profi (#12244) üzenetére


elfelejtette
veterán

Simán bírja még azt a hőfokot is, ahol már a proci elfüstöl...
Nagyáruházakban kapható, pl. Tesco, Praktiker, Baumaxx...
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12246) profi válasza elfelejtette (#12245) üzenetére


profi
aktív tag

Köszönöm a gyors választ :R

(#12247) elfelejtette válasza profi (#12246) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szívesen.
Általában az AC S1 rev. 2-es videókártya hűtőre is ilyennel rögzítik a ventit, ha esetleg a húzott karit passzívan nem bírja lehűteni. Az pedig akár 80-90 fokot is jelent... Azt is simán bírja.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12248) Henk válasza profi (#12244) üzenetére


Henk
veterán

Hát ha ez megolvad akkor a gép már kuka,tehát addig nem valószínű,hogy sikerül eljutnod.
Talán a legpraktikusabb megoldás.

(#12249) scream válasza Henk (#12248) üzenetére


scream
veterán

de nem rezonál be tőle az alaplap ? :F

[ Szerkesztve ]

(#12250) Henk válasza scream (#12249) üzenetére


Henk
veterán

Az alaplap?Gondolod,hogy annyira rezeg egy venti,hogy a bordán keresztül átadja a rezgést a lapnak?Ennyi erővel ha csavarozva van a venti a bordára akkor ugyanúgy átadja a rezgést mert fix kapcsolat van.Amúgy a venti vagy a vinyó a vékony lemez házat szokta berázni mert nem elég masszív.Szerintem a lapot nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.