Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#13451) concret_hp


concret_hp
addikt

van olyan procihűtő ami egy athlon x2 240-et elhűtene passzívba? (gondolom biztos van ajánljatok valamit :) ) ez amugy müxik úgy, hogy simán nem kötöm rá a ventijét? (mondjuk ez valszeg nem túl jó, mert azért elég kockázatos)
vagy ha full passzív nincs, akkor a lehető legcsendesebb mi? (mondjuk 15Knál többet nem fizetek érte semmiképp, de 10-12K kategóriában gondolom csak akad valami :D)

(ill. az vajon para lehet, ha teljesen full passzív a rendszer, mert a táp is passzív? (fsp zennél van vmi ami jobb de olcsóbb? :D))

:R

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13452) katt777 válasza Henk (#13431) üzenetére


katt777
félisten

Csak hát előfordulhat, hogy a user kicsit erősen húzza meg a csavart, és reped a lap... :U

Haart: Mi a problémád? :F Csak kétértelmű volt a "922 van", én meg lecsaptam rá, minden hátsó szándék nélkül. ;) :R

Mateuszkusz: Nem véletlenül adják ventivel. ;) A passzív hűtők kialakítását eleve erre tervezték (olvasd el a CM oldalám a Z600 bemutatóját, ti. hogy nem a design miatt van olyan alakja olyan lamella-távolságokkal és -elrendezéssel), ezt a ventihez tervezett hűtők nem tudják, Nyilván persze hűtenek azok is passzívan, de rossz hatásfokkal. Ezért a döntés is egyértelmű: Z600.

Landon: Nincs a lapodhoz saját program, ami kiírná, mi micsoda? Mert az én ASRockomon is pl az Everest rosszul ismer föl hőfokokat és ventiket is, a saját tuningprogija segítségével kellett átírnom az értékeket.

concret_hp: Z600. Mint feljebb írtam, egy eleve passzív üzemmódra tervezett hűtő teljesen más, nem véletlenül.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13453) Henk válasza katt777 (#13452) üzenetére


Henk
veterán

De a hátlapon a 4 furat körül van távtartó. Azért is lötyög kicsit ha meghúzod mert a hátlap és a lefogató már összeér. Ennél jobban nem tudod meghúzni, nem is nyomja a lapot.
concret_hp: van olyan hűtő ami bírja passzívan, de ha egy házban semmi légkeverő nincs azért az nagyon tud melegedni, az összes meleg a házban marad. Főleg egy nyári kánikulában.
Landon: nálam a hw-ben a TMPIN0 a system, az 1 a cpu, a 2 a nb.

(#13454) Landon válasza Henk (#13453) üzenetére


Landon
őstag

IGen vmi hasonló lehet nálam is sztem. Legalább is a TMPIN2 az tuti az NB lesz mert csak az lehet 81C... imádom a giga übergagyi hűtéseit.^^ És akkor csodálkozok, hogy miért van post/"beep" előtt laza 11sec delay aka fekete képernyő. :D MOSFET és norm chipset hűtés nélkül nem csodálkozom.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#13455) BemAnyó válasza Landon (#13450) üzenetére


BemAnyó
senior tag

pedig nem ártott volna, nekem vlmi rákövült cucc volt alata ami csk félig fedte az nb -t és nagyon vastagon volt rakva, mondjuk én rögtön rá is dobtam egy HR-05 öst, elég neccesen fér el a xigma mellet, de legalább így kap a huzatból ez is, ha hazaértem (este 7 körül) megnézem mennyi nekem a tmpin2 hőfok,

(#13456) gyro2


gyro2
tag

Sziasztok!
Lecseréltem a cpu hütöm, de nem néztem hogy az uj ventije csak 3pines.
Rádugtam a 4pines alaplap dugora a cpuhütö 3pines dugoját.
Müxik :)
Csak az a baj hogy még biosba se tudom lejebb venni a fordulatszámát,
igy pörög 2500-on, kicsit hangosan.
Nem volna neki muszály ennyin mennie mert alapbol igy cpu2magja 25-27fokos.
Szoval szobahőmérsékletű.

Szerintetek jol áll igy a cpu hütője? [kép]
Mert ugy gondoltam hogy igy kicsit rásegit a táp hütésre.
A hátso venti meg az elözö cpu hütö 4pines ventije. Jelenleg nincs bekötve.
De elötte ugy csináltam hogy ez volt a cpu_fan foglalatba(amit birok szamályozni)
És az s_fan-ra dugtam az uj cpuhütö ventijét.

Egyébként ez egy Titan TTC-NK34TZ/RF(BX) cpu-hütő.
[link]

[ Szerkesztve ]

Három féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem !

(#13457) katt777 válasza Henk (#13453) üzenetére


katt777
félisten

Ez egy dolog, a másik meg az, hogy én szeretem a finom illesztéseket. :R

gyro2: Ha megfeszülsz, sem fogsz PWM csatis szabályozóról nem PWM-es ventilátort szabályozni. Ilyesmit anno az MSI K9AP-m tudott, de kb. ez minden, ami egy MSI lap mellett szólna.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13458) Henk válasza Landon (#13454) üzenetére


Henk
veterán

Hát a 81 fokot akkor is nagyon soknak találom. Bár nálam is eléggé melegszik, de közel sem ennyire.
gyro2: szerencsésebb lett volna 90 fokkal elforgatva feltenni a hűtőt,ha elfér, hogy előről szívja és a hátsó venti irányába fújja a levegőt. Mert így ha melegszik akkor a táp a proci meleg levegőjét szívja be, így az is jobban fog melegedni.

(#13459) lsc válasza katt777 (#13457) üzenetére


lsc
nagyúr

Abit tudott olyat, meg a giga is próbálkozik, több-kevesebb sikerrel .

Az élet kegyetlen .

(#13460) Henk válasza lsc (#13459) üzenetére


Henk
veterán

Giga-ból is tudja pár, P35-DS3L-el megy. Szépen szabályozza a tx2 ventijét.
gyro2: elég sok lap nem tudja szabályozni a 3 tűs ventiket. Veszel rá egy pwm-es ventit és megoldódott a dolog vagy valami más megoldással szabályzod.(poti vagy ellenállás, de utóbbi fix fordulatra szabályoz)

(#13461) gyro2


gyro2
tag

Tisztelt katt777 és Henk uramim!

:R Köszönöm az infot és a tanácsokat.

Megfogadom őket,
-a régi 4pines ventivel rakom össze
-forditok rajta.

Esetleg ebben is tudnátok segiteni ?
[előlapi hang panel bekötés]

:))

[ Szerkesztve ]

Három féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem !

(#13462) danati


danati
senior tag

Sziasztok!

Tudom hogy nem itt kellene hirdetnem, de van egy eladó Cooler Master GeminII procihűtőm. Akit érdekel írjon! :R

[ Szerkesztve ]

(#13463) Landon válasza Henk (#13458) üzenetére


Landon
őstag

Fos giga lap... félelmetes mennyire lesz@rják a NB-t. Mert ahogy nézem minden lapjukon kb uaz a hűtés van. A poén az hogy amikor megmelegszik a paszta rajta akkor simán tudom mozgatni a hűtőt rajta... ebből kifolyólag felteszem egyes helyeken nem is érintkezik rendesen. No mind1 majd Karácsonykor úgyis veszek egy másik lapot. :D Addig már nem szenvedek ennek a hűtésével. :D Ha az NB vagy a mosfet elszáll az mást nem vihet magával ugye?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#13464) katt777 válasza lsc (#13459) üzenetére


katt777
félisten

GB? Na, azon csodálkoznék, ha sikerülne ebben az évszázadban normális, vagy egyáltalán működő ventivezérlést csinálniuk... :P

Landon: Miért veszel GB cuccot? :F :(

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13465) lsc válasza katt777 (#13464) üzenetére


lsc
nagyúr

Asszony gépében egy ga ma74gm s2h lap van, az vezérli a tx2-őt, az ep35ds3 lapom nem, ventit kellett cserélni de pwm-essel sem valami híres, rá kellett segíteni az easy tune-val .

Az élet kegyetlen .

(#13466) katt777 válasza lsc (#13465) üzenetére


katt777
félisten

P35-ösöktől kezdve vették ki a hűtésszabályozást a GB lapokból, anno már én is szívtam az EP35-DS3-mal, a topicjában meg P35-ösök mind vadul túrták a régebbi bios-okat. Na, abból már az MSI-nél is elegem volt, hogy folyton azt találgassam, hogy a hardver melyik része éppen melyik bios-szal megy normálisan Kisebb X2-esek tulajai szívtak, mint a torkosborz, mert vagy a procijuk ment szarul, vagy a RAM-ok, 5600+-tól felfelé némelyik rendben volt, na de hát nem azért vesz az ember hardvert, hogy aztán a legbelsőbb szintről kelljen szórakoznia, ha használni akarja. Ha meg csak hardverlassító szofttal megy valami hardver, már rég rossz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13467) Henk válasza Landon (#13463) üzenetére


Henk
veterán

Nem tudom mi a bajod a Giga-val, nekem az utóbbi években csak olyan lapom volt. Problémamentesen ment mind. Lehet beleválasztottam mindig? Illetve a 680sli az nem jött be annyira, de az egy mellékvágány volt, nem is volt meg sokáig.

(#13468) Plutor


Plutor
aktív tag

Hali!

Volt eddig egy E2140-s procim 3,2Ghz-n hajtva AC Freezer 7 Pro hűtővel.
Vettem egy E5200-s cpu-t és nem elég a tuninghoz ez a hűtő. :W
3,6Ghz felett már 70 fok köré melegszik.
Milyen hűtőt ajánlotok ehez a procihoz?Tesztelve volt 4Ghz-t ment 0.2v emeléssel,csak túllépte a 80 fokot.

(#13469) Gr3GoRi


Gr3GoRi
tag

Hi!
Valaki tudja hogy Prolima Megashadow mellé adott paszta mennyire jó? Van egy egy teli tubus MX 2-m is. Melyiket érdemsebb használni?

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#13470) Henk válasza Gr3GoRi (#13469) üzenetére


Henk
veterán

Én vettem mx3-at, pont annyit tud mint a Prolimatech gyári pasztája, midegy melyiket használod.
Plutor: mennyit szánnál rá?

(#13471) Plutor válasza Henk (#13470) üzenetére


Plutor
aktív tag

10k körül.pár ezer ide oda még belefér

(#13472) danati válasza Plutor (#13471) üzenetére


danati
senior tag

Pü ment, hátha tudok segíteni. :)

(#13473) Henk válasza Plutor (#13471) üzenetére


Henk
veterán

Xigmatek S1283, CM hyper 212, TR HR-01 Plus, Thermolab Baram és az elmaradhatatlan CM Z600. :DDD
Az áruk is kb ilyen sorrendben emelkedik.(8-12k között)

(#13474) Haart


Haart
addikt

Na asszem IPOn beújított. Van Megahalems 13k ért, és balder is 10,5k ért. Valamint a hőn áhított Z600 most 9.5k csak!!! :Y Hát most komoly vacillálásba vagyok hogy melyiket is vegyem :W

[ Szerkesztve ]

(#13475) Henk válasza Haart (#13474) üzenetére


Henk
veterán

Irány az Ipon, főleg ha lesz is nekik nem csak reklámozzák. Jártam már velük így. Viszont most van náluk Xigmatek-hez lefogató is. Bezzeg mikor én akartam venni akkor sehol sem találtam. Van náluk Thor's Hammer is, az sem volt sehol mikor kerestem, kintről kellett volna hozatni, lehet, hogy elkapkodtam a vásárlást? :DDD
Ja és a Megahalems mióta jó 1156 meg am2-re? :U

(#13476) BigBear válasza Henk (#13475) üzenetére


BigBear
senior tag

A Megahalems jó 1156-ra. Legablábbis a rev. B. Iponnál az van, csak nem azt írták ki.
AM2-re is jó, de ahhoz kell egy keretet venni.

(Jól meglepődtem felszereléskor. Francos Prolimatech írhatná manualba, hogy a hátlapi keretet és az első keresztmerevítőket felrakva lötyög az egész hűtőtartó fel-le. Van jó 1 - 1,5 mm holtjátéka. Ideges voltam mint állat, mondom mi a rák ez? Selejtes a hűtőm? Aztán oldalukon írták, hogy ez így lazán jó - és valóban, a hűtőt rárakva és azt rácsavarozva a tartóra már megszorul az egész. nem láttam még ilyet pedig jó pár hűtő megfordult már nálam.)

[ Szerkesztve ]

(#13477) Henk válasza BigBear (#13476) üzenetére


Henk
veterán

Az sehol sincs feltüntetve, hogy rev.B.
Viszont a leírás:
Megahalems CPU hűtő Socket 775/1156/1366/AM2
Azért ha valaki nem néz utána ezzel mellényúlhat.
Pedig az lötyögős. Nekem volt már egy ilyen hűtőm amin ugyanígy lötyögött a keret, de nem emlékszem melyik, talán a Xigmatek crossbow-ja volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#13478) Zsolti1987


Zsolti1987
aktív tag

Sziasztok!

A gépemhez szeretnék új procihűtőt venni:

Core i5, Gigabyte P55 UD3 alaplappal.

A lényeg:
- max 8-10 ropi
- munkára használom, cad-ezek, ezért lehetőleg terhelés alatt is halk maradjon
- meg olyan kéne amit PWM-el lehet szabályoztatni.

Ha van vkinek jó ötlete, azt várom.

Jah meg a tápom: LC Power 550w Super Silent PFC-s,
egy másik topicban azt javasolták minél előbb csere, de milyenre???

(#13479) Henk válasza Zsolti1987 (#13478) üzenetére


Henk
veterán

Veszel egy tx3-at az 5k körül van, de elképzelhető, hogy a ventijét cserélned kell mert panaszkodnak rá páran, hogy hangos. Mondjuk akkor vehetsz egy 212+-ot is majdnem ott vagy árban. Lehet az apróban találsz használtan még olcsóbban.
Ha nem húzod a gépet egy Corsair cx400 is elég, az halk és megbízható táp. Ha nagyobb kell akkor Enermax 425-525 vagy Corsair hx525, mondjuk ezek árban már húzósabbak.

(#13480) Zsolti1987 válasza Henk (#13479) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

És ezek a nagyobb tápok mennyire hangosak?

És tényleg nagyon cserés ehhez a konfighoz?

[ Szerkesztve ]

(#13481) BigBear válasza Henk (#13477) üzenetére


BigBear
senior tag

Én se tudtam, hogy rev.B. Ezért vettem hozzá egy 1156 keretet. Aztán mikor megkaptam láttam, hogy nem is kellett volna... :U
Tanulság: érdeklődjön az ember mielőtt rendel.

Bár őszintén szólva nem bánom a plusz keretet. Inkább azzal használom mint a gyári univerzálissal. Elég furcsa szerkezetet sikerült a Prolimatechnek csinálnia a rev. B hűtőhöz.

Az univerzális keretbe

alulról mennek kis csavarok

,amit felülről egy másik fog meg. A lapon átmenő csavarokon van egy érdekes kis váll-szerűség, egy perem. Ez látszik a képen is. Egész kicsi. De ezen perem alatt van egy vékonyabbra esztergált kis ~ 1 mm-es rész - ami nem tudom mire is való. A kis gumialátétet elvileg rá kell tenni a csavarra, de ha felülről meghúzom az egészet, akkor szépen átugrik a peremen és az a kis váll fog az alaplapnak feszülni alulról. Vagyis a fémcsavar érintkezik a lappal, ami eleve furcsa, másrészt az egész szerkezet azon a ~0,3-0,4 mm-es peremmel fog nekifeszülni a lapnak, ami szerintem nem túl jó megoldás. Ha valaki megtépi az egészet, az szerintem simán belenyomódik a lapba a furatoknál.
Nem tudom, hogy az egész ugyanígy esik-e 775-nél és 1366-nál is, de 1156-nál úgy tűnik, ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#13482) citrom904


citrom904
tag

Én a tx3 helyett inkább chooky kollégát javasolnám ,mert olcsó és kiválló hűtőket árul !

[ Szerkesztve ]

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#13483) Henk válasza citrom904 (#13482) üzenetére


Henk
veterán

Van hozzá 1156-os lefogató? Azért i5-re nem túl széles a paletta.
Zsolti1987: ezek szinte hangtalanok. A táp kérdésben jobb lenne ha a megfelelő topikban tennéd fel mert úgy rémlik, hogy a tápod nem túl jó minőség és veszélyes lehet a gépre nézve. Ott meg tudják mondani biztosra.

[ Szerkesztve ]

(#13484) citrom904


citrom904
tag

Nem tudom ,de azt igen ,hogy tud alternatívát biztos! Egyébként úgy emlékszem ,hogy mintha lenne neki ,de nem vagyok benne 100%-ig biztos! Meg kell kérdezni!

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#13485) Plutor válasza Henk (#13473) üzenetére


Plutor
aktív tag

:R
megyek is nézelődni.

(#13486) Zsolti1987 válasza Henk (#13483) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Igen, már feltettem ott is kérdésem, ha jól emlékszem akkor itt csak megemlítettem ;)

OK akkor cserés lesz

[ Szerkesztve ]

(#13487) aram01 válasza Henk (#13483) üzenetére


aram01
nagyúr

na itt vagyok miért jobb a tx az általam linkeltnél?(kíváncsiság)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13488) katt777 válasza Haart (#13474) üzenetére


katt777
félisten

Csak 2500 a pktg, én egyébként Z600-at javaslom, szép halk még ventikkel is, és hatásos. Mellesleg az LGA1366 beépítő keret meg 1800Ft fölött van náluk, amikor másutt meg 1300 alatt, ahogy 11 fölött van a Z600, és alacsonyabb a postaköltség. Ki van ez találva! :C

Henk: Van nekik, én rögtön rákérdeztem. Valamiért egy ideje minden nap megnézem a Z600 árakat árgépen... :B :DDD Most éppen próbálok alkudni pár helyen... :U

BigBear: A Z600 nem lötyög. Szereléskor sem. ;)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13489) Henk válasza BigBear (#13481) üzenetére


Henk
veterán

Nincs valami leírás a hűtő felszereléséhez? Én mondjuk úgy képzelem el, hogy a csavart alulról beledugod a hátlapi panelba és rázúzod a gumigyűrűt úgy, hogy beleugorjon a horonyba. Így gyűrű megtartja a helyén a csavart és nem esik ki szerelés közben. Ez mehet a lap hátuljára majd felülről a lefogatókeret és bele a csavarok. Szerintem ennek úgy kéne megtervezve lennie, hogy mikor meghúzod a 4 csavart akkor a hátlapi panel felüdjön fel a lapra és ne a csavar pereme szoruljon bele az alaplap furatába. Nem tudom ez így mennyire érthető. Látok ott egy négyzet alakú szivacsot is, gondolom azt még rá kell ragasztani a back plate-re.
aram01: nem ismerem azt a hűtőt amit linkeltél, ránézésre kb annyit tudhat mint a tx.

[ Szerkesztve ]

(#13490) BigBear válasza Henk (#13489) üzenetére


BigBear
senior tag

Hááát, elvileg úgy lenne logikus, de nem úgy van. A négyzet alakú bigyó csak 775-höz kell, 1156-nál annyira eltartaná a hátlapi keretet hogy a csavarok nem érnének át a lukakon.
Addig oké, hogy a gumi átugrik a horonyba, ezzel nem esik ki a csavar a keretből, (kipróbáltam, erre tényleg jó) de ezen kívül funkciója nincs.
Gyorsan kipróbáltam az univ. keretet. (eddg csak nézegettem, mert a rendes 1156-os keretet tettem fel). A vállak valóban nem érik el a lapot, van ~0,5 mm a lap és a váll között.
Viszont látszólag a hűtő felszerelésekor így majd a fém keret a lapon levő fém gyári keretnek feszül. A hátlapi kereten nincs semmi műanyag v. egyéb szigetelő bevonat. Nem tudom, ezt mennyire lehet... De a lényeg, hogy a vállak nem érik el a lapot, eszerint ebben biza tévedtem. :R

(#13491) Henk válasza BigBear (#13490) üzenetére


Henk
veterán

Azzal nincs semmi gond. Az 1366-os lefogató is olyan, hogy a back plate felfekszik a gyári keretre a lap hátulján. A 775-höz adják a szivacsot mert ott a keret közvetlenül a nyákkal érintkezik. Én feltettem így semmi gond vele. Az a gumi gyűrű csak a csavar helyén tartását szolgálja, nincs semmi szigetelő jellege ha erre gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#13492) BigBear válasza Henk (#13491) üzenetére


BigBear
senior tag

Először arra gondoltam hogy szigetelő jellegű, de ezek szerint nem.
Illetve ahogy mondod, abból nincs probléma, hogy a fémlap a gyári fém keretre fekszik fel.
Köszi. :R

(#13493) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

ismerős valakinek ez a típus Prolima TECH Megahalems nagyon tetszik és a tesztek alapján látszik hogy nagyon jó! van valakinek ilyen stuffja ?

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#13494) Haart


Haart
addikt

Hát nemtudom, Balder vagy Z600 között vacillálok. Balder jólesz 1156-ra is, Z600-hoz még nemláttam 1156-os lefogató kitet. Sztem a megalalems nembiztos hogy meéri a 13.5k-t. Az már nekem sok egy hütőért.

[ Szerkesztve ]

(#13495) gooool válasza Quan-Chi (#13493) üzenetére


gooool
őstag

Helló!

Henk kollégát kérdezd meg,ő ilyet használ.De ez a ma létező legerősebb léghűtés,ha jól tudom.

Haart:
A Xigmatek kompaktabb hűtés,univerzálisabb is,én azt venném,a Z600 nagyon jó,de hatalmas borda,a Megahalems sem kicsi,ráadásul mindkettőre számolj még kb 2-3K-t,mert nem jár hozzájuk venti.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#13496) Henk válasza Quan-Chi (#13493) üzenetére


Henk
veterán

Nekem az van, egy Coolink Swif2 pwm-es venti van rajt. Itt leírtam, hogy milyen hőfokokat produkált. Húzva elég lett volna kevesebb fesz is, csak nem volt időm próbálgatni és így biztos stabil volt. Szerintem akkor kicsit jobb lett volna.

(#13497) Haart válasza gooool (#13495) üzenetére


Haart
addikt

A +2-3k az nemérdel ventire mert van jó 12-esem. De ha a jövőbe tekintek, akkor jobb egy 1156os hütő. Z600 is jó de ha netán kijön a lefogatója az megint +2-3k. És akkor már olcsóbb a Balder. A Mega meg eleve nem éri meg az árát sztem.

(#13498) old gray


old gray
addikt

Nem szorosan a cpu-hűtőkkel kapcsolatos a kérdésem, de van némi vonatkozása, szóval:

Venti szabályozó panelt szeretnék venni, de olyat ami nem manuális-csavargatós megoldás, hanem tudja valós a cpu hőmérséklet függvényében automatikusan állítani a ventik ford.számát, vagy megadható legyen hőm. tartomány és hozzá tartozó ford.számok. Van olyan, amihez adnak hőérzékelő kütyüt és pl. be kell tenni a cpu hűtő lamellái közé, de ez sem az igazi....

Van ilyen :F

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#13499) BemAnyó válasza gooool (#13495) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Hozzátenném hogy a xigmán meg érdemes ventit cserélni, mert sem a teljesítménye sem a hangja nem olyan jó mint pl egy S-flex, az meg +4k, viszont így mondjuk + 1pont a xigmának hogy egy jobb ventivel van benne tartalék,

(#13500) Henk válasza old gray (#13498) üzenetére


Henk
veterán

Sok olyan szabályzó van ami méri a hőmérsékletet, de szerintem pontatlanok mivel az érzékelőt, mint mondtad a bordára teszed. De, hogy automatikusan szabályozza a fordulatszámot, olyanról nem hallottam. Viszont ezt megtudod csinálni a bios-ból , erre minek szabályzó? Pwm bekapcsol, Easy Tune-al meg belövöd pontosan. Vagy több pwm-es ventit akarsz vele szabályozni? Nálam is így van, de ezt megoldottam Y elosztókkal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.