Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#13851) castiel


castiel
aktív tag

egyébként esetleg ha érdekel a gépem akkor:

KÉP

persze ez a hangját nem hallani képről :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#13852) castiel válasza Calogero (#13847) üzenetére


castiel
aktív tag

Tudod mit használj? Fekete szeder lekvárt! Sokkal jobb mint bármelyik paszta!

http://logout.hu/cikk/hutopaszta_vs_lekvar/teljes.html

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#13853) Frenky89 válasza Henk (#13840) üzenetére


Frenky89
őstag

És a Ninja-hoz nincs valami backplate, vagy retention kit?

(#13854) old gray válasza Frenky89 (#13853) üzenetére


old gray
addikt

Van.

Volt Scythe Ninja Rev. B-m, sajnos a gyári felfogatás tényleg nem az igazi egy ekkora méretű és súlyú hűtőnél. :(

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#13855) Sekene


Sekene
csendes tag

Sziasztok. Egy Amd phenom II x4 810 es procim van. Szerenék rá egy job processzor hűtőt, mint a gyári dobozos. Mit ajánlanátok? ( Szeretném egy kicsit húzni is a procit, szóval olyasvalami kéne ami húzott állapotba is hidegen tartja:D) köszönöm.

(#13856) castiel válasza Sekene (#13855) üzenetére


castiel
aktív tag

CM Hyper 212

vagy kicsit olcsóbban

CM Hyper TX3

A Hyper 212-t jobban ajánlom, igaz drágább is!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#13857) dokee78


dokee78
félisten

Normális,hogy kb. 1-1,5 év után elrepedt a TX2 ventije és megállt? :W
Nem halt meg a proci ugye.Mert rendszerindításnál befagyott,gondolom nem károsodott,hanem lekapcsolt. :F

Helyette mit ajánlottok?
ARCTIC COOLING Freezer 7 PRO
COOLERMASTER Hyper TX3

Melyik a csendesebb,amúgy és melyik a hüvösebb?

(#13858) old gray válasza dokee78 (#13857) üzenetére


old gray
addikt

Sajnos normális. Régebben rengeteget lehetett erről a problémáról olvasni.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#13859) lsc válasza dokee78 (#13857) üzenetére


lsc
nagyúr

Nálam ugyan nem repedt el de vettem rá egy 92-es pwm-es ventit egy ezresért, ki lehet cserélni . Olcsóbb mint egy új hűtő.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#13860) castiel válasza dokee78 (#13857) üzenetére


castiel
aktív tag

Egyértelműen a CM Hyper TX3..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#13861) Henk válasza dokee78 (#13857) üzenetére


Henk
veterán

Egy időben volt pár tulaj aki panaszkodott, hogy így járt. A kettő hűtő kb azonos teljesítményű talán a tx3 egy hajszállal jobb, viszont hangosabb is. Ha felpörörg a ventije terhelve akkor hangos a tx3. Egy venti cserével valóban olcsóbban megúsznád.

(#13862) Realradical


Realradical
őstag

Sziasztok!

AMD phenom x2 945 + Gigabyte GA-M720-US3 + 4x2gb ocz reaper memóriával felszerelet lapra milyen hűtést tudtok ajánlani?

A baj, hogy van egy tökéletes scythe ninja 2-m viszont nem megy rá a lapra. Egyrészt a fém felfogatója vastagabb mint amit rá tudnék tenni, (nem fog rá, leugrik). Másrészt viszont a 4 +hűtéses ram miatt rálógna a 4.re.

Tudtok valamilyen köztes megoldást ajánlani?

Vagy hűtést vennék ami befér rendesen, vagy lapot amire ráfér a ninja. (meglepő de eddig nem találtam olyan AM3 lapot aminél egy centinél több táv lenne a ram slotok és a procifelfogató között... Elszomorító.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#13863) Sub-ZeRo válasza Realradical (#13862) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

cooler master hyper 212+
Az elfér a két első ramnál is.... + am2+ am3-ra is simán rámegy...
Azért ne vegyél új lapot... inkább egy 212+-t.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13864) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Milyen megoldást ajánlotok, arra hogy megszünjon a winyo rezonálás, vagyis ne lehessen hallani.
Mert szépen rezonáltatják a házat.
7200 es mind
3 db van benne jelenleg.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#13865) Pilot


Pilot
tag

Sziasztok!
Egy HTPC szeru matx hazba Phenom 2 705e procira kellene venti. A gyarival 50-55 fok kozott mozog, akkor viszont mar 3000-et porog, ami meg hangos. Szal vlmi halk hatekony es kicsi cucc kellene.
Minden otletre vevo vagyok!
Koszi

AMD Phenom II 705e+Gigabyte 785GM-US2H+4GB Ram+Palit GTX 750 Kalmx 2 GB+120 GB Kingston SSD+Samsung 1,5TB+160GB Transcend+PIONEER DVD

(#13866) Realradical válasza Sub-ZeRo (#13863) üzenetére


Realradical
őstag

Köszönöm, pontosan ilyenre gondoltam. :R

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#13867) Henk válasza Core2duo6600 (#13864) üzenetére


Henk
veterán

Egy Scythe Quiet Drive vagy Scythe Himuro jó lenne, de 3 db esetén már elég költséges lenne. Itt nézz körül, van pár fajta megoldás.
Pilot: Nézd meg a Scythe Shuriken-t vagy a Zipang-ot azok kifejezetten htpc-be való mert alacsony hűtők.
Realradical: nagyon közel vannak az amd lapokon a cpu és a ramok egymáshoz. Ilyen magas ramoknál a 212 is necces. illetve a borda elfér, a venti viszont lehet csak a borda hátuljára.

[ Szerkesztve ]

(#13868) Sub-ZeRo válasza Realradical (#13866) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs mit. :)

Hank: A venti is elfér a másik oldalon. Nekem elfér a ramok mellet, igaz csak szimpla hütűbordás. nem extra nagy, meg nem ventis ram hűtésem van. Úgy hogy nyugodtan fel lehet bármelyik oldalra tenni. Majd délelőtt lefényképezeme és belinkelem a képet, hogy elfér...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13869) Henk válasza Sub-ZeRo (#13868) üzenetére


Henk
veterán

Ha nem lóg be a venti egyik ram slot fölé sem akkor mindegy milyen magas a ram hűtője mert elfog férni. Majd a képen meglátjuk. :K

(#13870) Core2duo6600 válasza Henk (#13867) üzenetére


Core2duo6600
veterán

3,5 colos helyre kellene betennem, mert úgy van hely a gépházban.

Így ven - e megoldás ?
Azon kivül, hogy SSD ket veszek ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#13871) Sub-ZeRo válasza Henk (#13869) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem bírom lefényképezn :O
Olyan sötét hiába állítgatom be a gépet és hiába rakom fényforrás közelébe a sz.gépet...
Ez most nem jön össze... majd havernak mondom hozza el az ő gépét és azzal csináljuk meg szerintem.... az jóval komolyabb gép mint az enyém...
sry fiúk, nem fog elmaradni...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13872) Henk válasza Core2duo6600 (#13870) üzenetére


Henk
veterán

Hűha, így már feladat. Körülnézek még, hátha találok valami megoldást.
Sub-ZeRo: vaku sem segít? :)

(#13873) Sub-ZeRo válasza Henk (#13872) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vakuval meg csak egy fehérség van, bármilyen messziről, vagy közelről fényképezem... :O

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13874) Realradical válasza Henk (#13867) üzenetére


Realradical
őstag

Hát remélem a legjobbakat, az a baj, hogy a másik oldalon meg ott van alatta a 4 pines atx csati tehát a venti oda is necces.
Bemegyek majd személyesen a bótba és megkérdem, hogy oda tudjuk-e mérni egy laphoz, ha szépen mosolygok. Hátha...

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#13875) Henk válasza Realradical (#13874) üzenetére


Henk
veterán

Van pár üzlet ahol rápróbálják ha beviszed a gépet. Esetleg be is szerelik, de gondolom az már fizetős. Anno mikor az Orochi-t vettem a computermode-ban felajánlották, hogy rápróbálják ha beviszem a gépet. Elég nagy hűtő, necces volt, hogy elfér e.

(#13876) Realradical válasza Sub-ZeRo (#13873) üzenetére


Realradical
őstag

Ja most nézem, hogy neked is ilyen lapod van! :)
Annyi, hogy az én ramomnak csodás "fülei vannak". [link]

Szerintem az nem fog tetszeni neki. :(

Henk: Hihetetlen sármos mosolyom van, tuti nem fognak ellenállni. [link]

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#13877) Henk válasza Realradical (#13876) üzenetére


Henk
veterán

De azt írta, hogy a venti nem lóg a ramok fölé, akkor mindegy milyen magas ramod van. De a biztos az lett volna ha van egy kép róla amin látszik, de állítólag lesz. :K

(#13878) Daniford


Daniford
tag

Core 2 Duo Q9550-re milyen hűtőt javasoltok. Főleg alapjáraton fogom használni de tuning körülményeket is bírnia kellene.
A gond annyi,hogy kevés a házikóban a hely. Ezért én Zalman-ra gondoltam de kíváncsi lennék a véleményekre is!!!
PLÍZ HELP :D

(#13879) Realradical válasza Henk (#13877) üzenetére


Realradical
őstag

Megvárom inkább, nehogy gutaütést kapjak amikor hazaviszem és rápróbálom.

Az a baj, hogy addig nem tudok dragonédzsezni. :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#13880) Sub-ZeRo válasza Realradical (#13876) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, egy forma lapunk van :)
nekem ilyen ramjaim vannak:
[link]
És úgy fér el a ramom mellet, hogy az egyik bordára egy kicsit rálóg.... nem biztos hogy jó lesz akkor a hűtő... :( esetleg ram csere, ha nincs más választásod
bár ha szemből lenne a kép, megmondanám neked, hogy elfére meléllette, bár az sem lenne 100%-os, amit mondanék...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13881) JNashville


JNashville
senior tag

Freezer 7 Pro-tulajoktol kerdeznem, hogy ezek melle csomagolnak alapbol valamilyen pasztat, vagy ha veszem egy ilyet ujonnan, akkor gondoljak erre is?

Illetve azt kerdeznem meg, hogy ez alapjaraton halkabb lehet, mint egy e6300 gyari hutoje? Mert igazabol csak akkor vennek most egyet, a gepem teljes elnemitasa a cel.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#13882) Realradical válasza Sub-ZeRo (#13880) üzenetére


Realradical
őstag

Hmm, ez nem jó hír. Asszem akkor marad az új alaplap. Csak ezért nem fogok ramot váltani, többe kerülne.

Akkor vissza az eredetire. Van valakinek olyan AM3/AM2+ lap amit tud ajánlani és nem csak 1 centi van a procifoglalat és a ram slot között?

mod: bár ez már inkább alaplapos topic, sorry

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#13883) Sub-ZeRo válasza Realradical (#13882) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem fogsz olyan lapot találni AM3/AM2+-ra amin nem 1 centire van a ram hely...
Akkor még is csak új ramok, amik nem ilyen hülyeségel vannak ellátva (én vélemlényem, szerintem felesleges a ramokra akkora hűtő)...
Vagy akkor alap, gyári venti, vagy egy másik nagy, pl egy Gigabyte G-power2 pro...
Bár az sem halk...
vagy ha egyik sem jó, akkor marad a platform csere...
vagy az első 2 ramot nem használod...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13884) Realradical válasza Sub-ZeRo (#13883) üzenetére


Realradical
őstag

A lappal erre jutottam én is.
A hűtésre is guglizgatok egy ideje, de ezt még nem láttam, azt hiszem kijelenthetjük, hogy Isten vagy, ez ahogy nézem tökéletes!

Platform csere... rosszul is leszek, kb. 2 hete vettem a lapot és a procit! :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#13885) Sub-ZeRo válasza Realradical (#13884) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:)

Akkor platform csere kilőve, szerintem. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13886) Henk válasza Daniford (#13878) üzenetére


Henk
veterán

A Zalman egy kicsit tág fogalom mert gyárt pár fajta hűtőt. Mondjuk alapból nem javaslom, túl vannak árazva a teljesítményükhöz képest. Inkább csak design hűtők. Ha mondasz egy árat, hogy mennyit szánnál rá, meg egy méretet, hogy mekkora fér el akkor ajánlanánk valamit. Legalább, hogy milyen lapra és házba lesz.
Realradical: látod vettél volna inkább Intel-t. :DDD
Most vehetsz valami sz@r hűtőt mert csak az fér el, mondjuk azok a ramok nem rosszak, nekem is volt.

(#13887) dokee78


dokee78
félisten

Na csak vettem egy CM Hyper TX3-at és van egy olyan gondom,hogy beraktam és 3-szor csinált olyat,hogy megy a gép,netezek vagy játszok,leállt a gép és újraindult.
Mi lehet a probléma?

(#13888) Henk válasza dokee78 (#13887) üzenetére


Henk
veterán

Hát nem valószínű, hogy a hűtő okozza. Esetleg nézd meg a proci hőmérsékletét, hogy nem melegszik e túl. Jól van felrakva a hűtő?

(#13889) Sdi válasza dokee78 (#13887) üzenetére


Sdi
addikt

Megy a venti a hűtőn ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#13890) dokee78 válasza Sdi (#13889) üzenetére


dokee78
félisten

Persze,hogy megy.

(#13891) CptMisi


CptMisi
őstag

Hello!
PH2 x3 710re kéne hűtő, alapfeszes tuninghoz...elég hozzá a gyári? ha nem, milyen hűtőt ajánlotok 6k-ig, ami, ha úgy alakul x3 720be-re is jó :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#13892) Henk válasza CptMisi (#13891) üzenetére


Henk
veterán

CM hyper tx3, de én inkább tennék hozzá egy kicsit és hyper 212+-ot vennék.

(#13893) Daniford válasza Henk (#13886) üzenetére


Daniford
tag

Maximum 8-10ezer!
A ház egy mercury KM81 Ház
Az alaplap pedig egy Asus P5K/EPU
Deszka
És ami még gond Szintén OCZ Reaper Kit van bent
OCZ
No ide mit lehet berakni??? :W

(#13894) Henk válasza Daniford (#13893) üzenetére


Henk
veterán

Nálad azért nincs olyan közel a ram a procihoz, itt jobban elfér. Meg csak 2 ramod van, nem? Szerintem a CM hyper 212+ vagy Xigmatek S1283 jó lenne. El is fér meg teljesítményben is jó.

(#13895) Daniford válasza Henk (#13894) üzenetére


Daniford
tag

Igen csak 2ramom van.

(#13896) Daniford


Daniford
tag

És ennek elégnek kell lennie,hogy egy Q9550-öst akár húzva is hűvüsen tartson?

(#13897) Henk válasza Daniford (#13896) üzenetére


Henk
veterán

Egy quad-ot semmi nem tart hűvösen, legfeljebb elfogadható hőmérsékleten. :)
Az általad meghatározott árkategóriában ezek a legjobbak azért ezt mondtam. Van ezeknél komolyabb hűtő, de az nem jön ki az árból. Meg persze az sem mindegy mekkora tuningot akarsz.

(#13898) Realradical válasza Henk (#13886) üzenetére


Realradical
őstag

Hja, 3200-as venice óta nem volt AMD konfigom, most dicsérték és kíváncsi lettem. A helyzet nem változott, a teljesítményért cserébe melegszik, mint állat. A gyári hűtővel load alatt 65-70 fokra is felmegy. Intellel jobban jártam volna, mert amivel többe került volna egy intel proci annyivel jobban jártam volna a hűtésen, mert ráment volna a scyhte ninja 2.

Hogy ON is legyek megvettem a hűtést este rápróbálom.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#13899) Daniford válasza Henk (#13897) üzenetére


Daniford
tag

És ha felviszem a lóvélimitet 10-15ezerre?
Akkor milyen procit ajánlasz, ami még méreteiben is megfelel (kb akkora mint a CM Hyper 212 Plus )? :R :)

(#13900) Henk válasza Daniford (#13899) üzenetére


Henk
veterán

Az a helyzet, hogy ekkora méretű bordából sokkal jobb teljesítményt nem tudnak kihozni. Ami többet tud nála és belefér ebbe az árkategóriába: TRUE, Thermolab Baram, CM Z600, Scythe Mugen, Prolimatech Megahalems. Ezekből csak a Mugen-hez jár venti a többihez külön kell megvenni, ami + költség. Illetve a Z600 és a Mugen kivételével kb akkora bordák mint a hyper 212, minimálisan nagyobbak. Ha nem tervezel nagyon durva tuningot akkor azért elég lenne az is amiket először mondtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.