Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#12251) scream válasza Henk (#12250) üzenetére


scream
veterán

jó oks, csak mert nekem TX2-től berezonált az egész gép ... :D csak ugy maradt nyugton.ha megtámasztottam az ATX kábellal :DDD

(#12252) Henk válasza scream (#12251) üzenetére


Henk
veterán

Nem lehet,hogy meg volt repedve a tx2 ventije?Mert típus hiba volt az egyik szériánál,hogy megrepedt a venti ezért elkezdett ütni a lapát és annyira rezonált,hogy az egész bordát rázta.Többen is panaszkodtak erre.A venti közepétől indult el a repedés a lapátok fele.

(#12253) scream válasza Henk (#12252) üzenetére


scream
veterán

nem ,nem volt repedés.lehet hogy az alaplap rögzítő csavaranyák voltak meglazulva ... most Mugen 2 alatt meg sem mozdul :DDD

(#12254) Henk válasza scream (#12253) üzenetére


Henk
veterán

Amilyen dög nehéz nem is csodálom,nincs az a venti ami azt a bordát berázná. :DDD
Nekem a házat rázta egy időben a vinyó,az is elég idegtépő.

(#12255) scream válasza Henk (#12254) üzenetére


scream
veterán

szerencsére nekem RC-690em megoldja a "fiókos" megoldásával :))

(#12256) Habzsi-Dőzsi


Habzsi-Dőzsi
tag

Sziasztok!

Egy haveromnak építek gépet, az lenne a kérdésem, hogy INTEL Core2 Quad Q9550 2.83GHz-re milyen CPU hűtőt ajánlotok, lehetőleg passzív üzemben, és nem lesz húzva.

Üdv, Habzsi

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#12257) vergilx válasza Habzsi-Dőzsi (#12256) üzenetére


vergilx
őstag

Szia!
Hát Quadot merész dolog passzívba hajtani,de talán egy Cooler Master Hyper Z600 elbír vele,vagy valamelyik thermalright ultra,pl 120

(#12258) elfelejtette válasza Habzsi-Dőzsi (#12256) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Passzív üzemmódra jól szellőző házban egy Scythe Ninja2 vagy egy CM Z600-as ajánlott.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12259) Habzsi-Dőzsi válasza elfelejtette (#12258) üzenetére


Habzsi-Dőzsi
tag

Mugen2, Prolimatech Megahalems?
Ninja 2 nekem van 8400-en, úgy tűnik arra éppen jó a passzív üzemmód.
Várom még az alternatvákat....

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#12260) elfelejtette válasza Habzsi-Dőzsi (#12259) üzenetére


elfelejtette
veterán

A túl sűrű lamellákkal szerelt hűtők, mint a Mugen2 nem igazán alkalmasak a passzív üzemre. A Z600-nál sem véletlenül van ennyi lamella. Tehettek volna rá másfélszer annyit, de akkor nem áramolna közöttük olyan jól a gyengébb légáramlat.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12261) Habzsi-Dőzsi válasza elfelejtette (#12260) üzenetére


Habzsi-Dőzsi
tag

Igen. Van még valami ötleted?

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#12262) vergilx válasza Habzsi-Dőzsi (#12261) üzenetére


vergilx
őstag

katt
Igaz ez nem passzív,de nincs hangja,haver gépében is ilyen van,és a q6600 at 27fokon tartja.

(#12263) Habzsi-Dőzsi válasza vergilx (#12262) üzenetére


Habzsi-Dőzsi
tag

Köszönöm a válaszokat!

Üdv, Habzsi

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#12264) Henk válasza Habzsi-Dőzsi (#12259) üzenetére


Henk
veterán

Én egy quad-ra már nem tennék passzív hűtőt.Nekem Megahalems van mert ahogy néztem a teszteket ezt hozták ki a legjobbnak,de passzívan nem használom mert madnem 50 fokig felmennek a magok,idle is.
Többre mész ha teszel rá egy alacsony fordulatú ventit annak nincs hangja viszont akkor nem melegszik annyira a proci.Mert ezt a meleget a táp és a vga is beszívja és akkor az abban lévő ventik fognak magasabb fordulaton menni,ergo nem értél el semmit a passzív cpu hűtővel mert a gép nem lesz halkabb.

(#12265) vergilx válasza Henk (#12264) üzenetére


vergilx
őstag

passzív táp+passzív vga :DDD

(#12266) Henk válasza vergilx (#12265) üzenetére


Henk
veterán

Egy q9550 mellé nyerő választás lenne. :U
Melyik a legnagyobb passzív vga,9600gt?
De tök mindegy mert ha hangosabb nem lenne akkor meg melegedés gondok lennének.

(#12267) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
A gépem szellőzését akarom a közeljövőben javítgatni,a ház meg a ventik már ki vannak nézve,de a procihűtőben még bizonytalan vagyok.Mivel az E2200-am helyére egy E5200 fog érkezni ezért erős léghűtést tervezek,mert szeretném kicsit tuningolni is,mondjuk 3,6GHz-ig,de úgy 3,2 körül használnám állandóban.
Na most mondom a lényeget,egy AC Freezer Xtreme Rev.2-őt néztem ki,mert nem olyan magas,és elfér bármilyen vékonyabb házban is.

Jó lesz ez vagy valami mást ajánlotok?Keret rá max. 10K.

Kösz a választ! :R

Üdv, Balázs

(#12268) scream válasza gooool (#12267) üzenetére


scream
veterán

hát azért nem a legszerencsésebb az xtreme mert ha elromlik a ventije akkor nehéz szerezni hozzá újat mert nem rendes méret

(#12269) gooool válasza scream (#12268) üzenetére


gooool
őstag

Igen,ezzel tisztában vagyok,azért is írtam,hogy ha nem klappol,akkor mit tudnátok ajánlani 10K-ig egy tuningolt E5200-ra.

Szóval mik jöhetnének szóba?Szvsz 10K már elég egy normális hűtőre. :)
Kösz mindenkinek,aki segít! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#12270) scream válasza gooool (#12269) üzenetére


scream
veterán

esetleg Scythe Ninja 2 vagy CM GeminII S vagy CM 212 esetleg egy OCZ Vandetta 2

(#12271) gooool válasza scream (#12270) üzenetére


gooool
őstag

Ezek közül a CM Hyper 212 és a Scythe Ninja2 tetszik,a másik kettőben nem bízok.Nagyon kösz a linkeket!

Üdv, Balázs

(#12272) scream válasza gooool (#12271) üzenetére


scream
veterán

nm ;) szvsz Scythe Ninja 2 még passzívban is elviszi :K

(#12273) F.B.I. válasza gooool (#12271) üzenetére


F.B.I.
veterán

AZért a Hyper212-re figyelj oda, mert kell hozzá egy 195mm széles ház is. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#12274) gooool válasza scream (#12272) üzenetére


gooool
őstag

Ebben nem kételkedtem,nagyon tetszik a hűtő,csak nem tudom,hogy megéri-e azt az 5K pluszt egy Hyper 212 Plus-hoz képest.(Szerintem nem,de talán vki rámcáfol.)

F.B.I.:Egy Cooler Master Elite 335-be lesz a hűtő,az meg 205mm,az adatlapja szerint,szal el kéne férnie.

Most meg láttam Ipon-on 7250Ft-ért 212Plus-t.Majd nem kiugrottam a székből örömömben.Remélem lesz még szeptemberben is,mert akkor tervezem a nagy bevásárlást.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#12275) d@minator válasza scream (#12268) üzenetére


d@minator
addikt

Nem szoktak azok csak úgy elromlani. ;)
gooool: jó lesz az a 212Plus :)

[ Szerkesztve ]

(#12276) F.B.I. válasza gooool (#12274) üzenetére


F.B.I.
veterán

Vegyél rá egy 12cm-es pwm-es hűtőt ha csendet akarsz. ;)

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#12277) gooool válasza F.B.I. (#12276) üzenetére


gooool
őstag

Amennyibe kerül még az is bele fog férni simán. :)) (AC 12025PWM-re gondoltam)

Üdv, Balázs

(#12278) Henk válasza gooool (#12277) üzenetére


Henk
veterán

A hyper 212 Plus-on gyárilag pwm-es venti van ami 600 és 2000 rpm között szabályozható.Szerintem annak nem indokolt a cseréje.
Amúgy a Vendetta2 egy nagyon jó hűtő,más kérdés,hogy nem nagyon lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#12279) Gabor970 válasza Henk (#12194) üzenetére


Gabor970
addikt

Igazad volt!
Végül egy TX3-at tettem az X4B50 Phenom-ra. Nos ez kevés négy magra, ha meg van húzva. Jó példányt fogtam ki, 3600MHz-en is próbáltam, de prime alatt 60 fok a kupak (magokat nem tudom nézni, mert a B550 ha négymagosítva van, akkor nem mutatja a maghőfokot) Ráadásul az alaplap MOS-FET-jei is igencsak hevesek. Most CM GeminiII-n gondolkozom, az fújná az alaplapot is, hűtve a kényes részt.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12280) Henk válasza Gabor970 (#12279) üzenetére


Henk
veterán

Nekem kicsit vegyesek az érzelmeim ezzel a Gemini II-vel kapcsolatban.Van ahol dícsérik,de olvastam olyan tesztet is ahol egyszer csak megmagyarázhatatlan módon fagyni kezdett vele a gép.Meg bazi nagy helyet foglal és ez nekem nem szimpatikus,lehet csak azért mert az Orochi-val ugyanígy jártam.Bár ezzel mindenképpen jobban jársz mint a tx3-al. :K
vergilx: ha valami akkor az nem éri meg az árát.Arról nem is beszélve,hogy mekkora és hogyan néz ki. :(

[ Szerkesztve ]

(#12281) vergilx válasza Gabor970 (#12279) üzenetére


vergilx
őstag

sztem nyugodtan gondolkozz CM V10 ben ;] ;]

(#12282) Gabor970 válasza vergilx (#12281) üzenetére


Gabor970
addikt

ez talán még az óromat is tisztíccsa....

A gemini II csak amiatt szimpi, hogy fújja az alaplapot is. Persze vehetnék egy FET hűtőt is, de annyira el van ott dugva, hogy félek, az nem igazán hűtene. Majd kitalálok valamit...

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12283) scream válasza Henk (#12278) üzenetére


scream
veterán

Hyper 212 Plus-al az a baj hogy szinte nem is kapni ... én kb 2 hónapig kerestem de nem nagyon akaródzott meglenni hogy hol lehet jó áron megvenni ... :U

(#12284) Gabor970 válasza scream (#12283) üzenetére


Gabor970
addikt

ma láttam Zalaegerszegen a Foramaxnál 8900Ft áron

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12285) sz.j válasza scream (#12283) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valószinűleg rossz helyen kerested, mert itt van és csak 7200Ft.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12286) Henk válasza scream (#12283) üzenetére


Henk
veterán

Ma láttam az Ipon árlistáján 7500-ért.Persze ez nem azt jelenti,hogy van is a nagykerben,de egy próbát megér.
Amikor te keresgetted akkor jelent meg,nem?Azért idővel jobban elterjed.

(#12287) scream válasza Henk (#12286) üzenetére


scream
veterán

igen akkor volt . de szvsz Mugen 2-vel jobban jártam /igaz kicsit érdekes értékeket mutat LOAD-ban CoreTemp ... pedig már 2x ujrapasztáztam meg minden ... :U LOAD max. 1.mag 82 2. mag 78 fok :Y ... remélem csak félremér .../

(#12288) Henk válasza scream (#12287) üzenetére


Henk
veterán

Hát az nem kevés.Más progival is próbáltad mérni?Idle mennyi a hőfok?A borda mennyire meleg?

(#12289) scream válasza Henk (#12288) üzenetére


scream
veterán

A borda épp hogy langyos Load ban,idle 33 fok a cpu,magok 38,37fokosak.everest,realtemp is load ban hirtelen felugrik 60 fokra...nemértem,jól rajta van,jól van pasztázva,nem tudom mi lehet a baja...

(#12290) Henk válasza scream (#12289) üzenetére


Henk
veterán

Ennyit tud a Mugen2. :DDD
Mondjuk a 60 fok azért nem 80 fok.Elötte milyen hűtőd volt,azzal is ennyire melegedett?
Azért érdekes mert idle meg jók a hőfokok.Ahhoz,hogy ennyire felmelegedjen rosszul kéne a hűtőnek felfeküdnie.Vagy mekkora feszen megy?

(#12291) elfelejtette válasza gooool (#12274) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az Elite335 csak 185mm széles. Pont annyi, mint az Elite331, csak ez utóbbinak 203mm széles AZ ELÖLAPJA!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12292) scream válasza Henk (#12290) üzenetére


scream
veterán

szerintem tuti félremér .... 60 fok a CPU 1. mag 82 2. mag 78 ... TX2-vel max 65 fok volt /bár az E8200-as volt , most meg 8400-as ... ) 4 GHz-en megy 1.232 v-al

(#12293) gooool válasza elfelejtette (#12291) üzenetére


gooool
őstag

Igen,megnéztem,de idéznék a teszt soraiból:"A fémdobozba maximálisan 252,25 mm-es hosszúságú videókártyát és 166,6 mm magas processzorhűtőt rakhatunk."
Szóval el kell,hogy férjen ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#12294) pakai93


pakai93
csendes tag

szerintetek milyen hűtő lenne erre a procira jó vétel: Intel Core 2 Duo E7500 @ 2,93MHz ?
valami olyan kellene ami olcsó de egyben jó is...

JINBA ITTAI

(#12295) Henk válasza pakai93 (#12294) üzenetére


Henk
veterán

A freezer 7 pro vagy a hyper tx3 olcsó és jó hűtők.Főleg ha komolyabb tuningot nem tervezel.

(#12297) sexmurderart


sexmurderart
csendes tag

Sziasztok , a napokban vettem egy Asus Triton 77-es típusű proci hűtőt.
Az lenne a kérdésem ,hogy maximális hűtés mellett jónak mondhatóak e ezek az értékek.
Everestben a 2 proci mag 47 fok. A proci hőmérsékletre meg 36-38 fokot ír.
Játék közben még nem nagyon méregettem ,hogy mit tud ,de ha valaki ezek alapján tud nekem választ adni azt előre is köszönöm ! :)

Semmihez sem értek ,de ha kell mindent tudok...

(#12298) Haart válasza Lauda (#12296) üzenetére


Haart
addikt

Hát igencsak jól néz ki. Reméljük legalább annyira jó hütő is lesz. :C

(#12299) gooool válasza sexmurderart (#12297) üzenetére


gooool
őstag

Helló!
Szerintem ez sok.A hűtőt elnézve sokkal jobban kéne hűtenie.Nekem csak egy AC Alpine 7 Pro-m van egy E2200-on,de az is 40 fok körül tartja a magokat,amikor 1,325V-ot adok a procinak.A tiéd meg szerintem nem kap annyi V-ot.Mondjuk a két proci sem egy kategória,de az sok,akkor is.
Ha nincs igazam,akkor elnézést.

Üdv, Balázs

(#12300) sexmurderart válasza gooool (#12299) üzenetére


sexmurderart
csendes tag

Ez egy E7200-as Proci ,nem tudom,hogy mit cseszhettem akkor el ,felnyomtam a proci felületére a pasztát ,aztán ráraktam ,aztán most ennyi. Nem tudom,hogy a passzív hütéses 8600GTnek mennyi köze van ehhez ... mert ugye az alapjáraton 50 fok

Semmihez sem értek ,de ha kell mindent tudok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.