Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#12651) EyEsOnU válasza Haart (#12647) üzenetére


EyEsOnU
tag

összedobnám szívesen, ha van valami tippetek a 4. mag aktiválására, mert így nem akarok belekezdeni... asrock a780gxh lapban, ha adok plusz feszt ha nem, acc-t autora teszem és ahogy rányomok a save settingsre lefagy a bios képernyőn az egész, után csak cmos reset segít.

(#12652) davidoff84


davidoff84
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Tegnap beüzemeltem az új gépemet, egy E7400-as procival, eredeti hűtéssel (tuning nélkül). Ahogy néztem Everest-el, az alap 42-44 °C volt mind a két magnál. Játéknál assasins creed fullon kb 50-53°C/mag, graf kártya 60-62°C. Ahogy néztem nálatok ez kb 10°C-al kevesebb. Kérdésem, hogy milyen hűtést ajánlanátok a procihoz kb 5-10E (+-1-2E) Ft körül. Illetve még hogy a pasztához valami leírást tudtok-e, hogy hogyan kell felvinni a procira rendesen, mert szerintem az sem került rá jól (alapból fel volt kenve a hűtő aljára).
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#12653) 8nemesis8 válasza davidoff84 (#12652) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ilyen árkategóriában CM hyper 212 plus
vagy ami jelen esetben talán még jobban ajánlott neked az a freezer xtreme rev. 2 ,amire fel van gyárilag rakva az mx-2 paszta.Ami meglehetősen jó paszta is.

(#12654) davidoff84 válasza 8nemesis8 (#12653) üzenetére


davidoff84
csendes tag

Köszi!
Még találtam 1-et, nem tudom mennyire lenne ez alkalmas: [link]

Kinézetre nagyon tetszik, és egy asus p5q-ra lenne rátéve.
A kép alapján egész szépen elférne, és még a ramokra is tudnék tenni akkor hűtést.

(#12655) Haart válasza EyEsOnU (#12651) üzenetére


Haart
addikt

Amd-hez sajna nem értek sry :(

(#12656) Qru válasza EyEsOnU (#12651) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt a lapod topikjában kérdezd sztem.

davidoff84: Elég lenne oda egy AC Freezer 7 PRO vagy CM Hyper TX3. Ha lesz 4 magos később akkor CM Hyper 212.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12657) Henk válasza davidoff84 (#12654) üzenetére


Henk
veterán

KIssebb ventilátor,tehát nagyobb hang és gyengébb teljesítmény.Ráadásul nem tudom ebbe milyen ventit tudnál tenni ha esetleg valami történne a gyárival.A 212 Plus-al jobban járnál,még akkor is elég lenne ha később váltanál valami nagyobb procira.

(#12658) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Korábban kértem segítséget proci hűtő ügyben. A Mugen 2-t és Hyper 212 Plust ajánlottátok.

Utánna olvastam még a hűtőknek és a Mugen 2 felé hajlok, de nem tudom,hogy elférne e az alaplapomon, mert a memóriáim hűtőbordája elég magas. Jelenleg csak 2 memória modul van az alaplapomban, de akarok még venni hozzá 2x1 gb-ot.

A fenti két hűtőhőz alapból csak 1 ventilátor jár? Érdemes még egy ventit rá szerelni, két ventivel jobb hűtést tudnak, vagy elég az egy gyári is?

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12659) davidoff84 válasza Qru (#12656) üzenetére


davidoff84
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Eddig úgy nézz ki, hogy Arctic Cooling Freezer 7 Pro-ra cserélem le a gyárit, mert nem mostanában tervezem a cpu cserét (még csak 1 napos az e7400-em :) ).
Kérdezném még, hogy amikor cserélem a hűtést, akkor ami most rákenődött hűtőpasztát mivel törölhetem le (ha le kell egyáltalán)?

(#12660) Henk válasza zolee0307 (#12658) üzenetére


Henk
veterán

A Mugen2-vel necces a hűtőbordás ram,már ha 2db-nál több lesz.Esetleg úgy ha a borda másik oldalára teszed a ventit.2 ventit szerintem teljesen felesleges tenni rájuk csak + zajforrás és 1-2 foknál többet nem szokott jelenteni.
davidoff84: ha új hűtőt teszel fel elötte mindenképpen távolítsd el a régi pasztát.Én ezt legtöbbször csak simán zsebkendővel szoktam.Ha zsírtalanítani akarod akkor tiszta szesz vagy acetonmentes körömlakk lemosóval csináld.

(#12661) zolee0307 válasza Henk (#12660) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszönöm a helpet. Ha esetleg nem tudnám a ramok miatt feltenni a ventillátort, akkor melyik oldalra érdemes szerelni, illetve akkor kell változtani a levegő irányán? Egy CM 690-es házat akarok venni, abba költöztetném át a cuccost. A ramok magassága (most csak emlékezetből) kb. 4 cm körül van.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12662) Haart


Haart
addikt

Olcsóbb hütőkből melyik a jobbik?
Arctic-cooling Freezer Xtreme rev2
Coolermaster Hyper 212+
Ezeken gondolkodom jövöhónapra :D Csak nemtudom melyik a jobbik. Bár sztem hyper lesz mert lehet cserélni a ventijét, amilyenre akarom.

[ Szerkesztve ]

(#12663) Henk válasza zolee0307 (#12661) üzenetére


Henk
veterán

Ha oda nem fér el akkor az ellenkező oldalára tedd úgy,hogy átszívja a bordán a levegőt és fújja ki hátul a házból.
Haart: kb egy kategória a 2 hűtő,de nekem is a 212 a szimpatikusabb az említett venti csere lehetőség miatt is.

(#12664) zolee0307 válasza Henk (#12663) üzenetére


zolee0307
őstag

Kössz. Esetleg, ha nem férne el a Mugen 2, a hyper 212 plus mennyivel gyengébb tőle?

Haver mondta még a noctuákat, de ahogy néztem teszteket nem győztek meg engem, esetleg a noctuák között is érdemes keresgélnem?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12665) Henk válasza zolee0307 (#12664) üzenetére


Henk
veterán

A hyper 212 is az egyik legjobb hűtő a maga kategóriájában,persze valamennyivel gyengébb mint a Mugen2,de nincs köztük akkora szakadék.A Noctua-k sem rosszak de azt a 212 szintjére sorolnám viszont drágábbak valamivel.A Thermolab Baram-ot nézd még meg.Az valamivel olcsóbb mint a Mugen2 és kissebb méretű,jobban elfér.Viszont az élmezőnybe tartozik,bár úgy tudom ahhoz sem jár venti.

(#12666) zolee0307 válasza Henk (#12665) üzenetére


zolee0307
őstag

Ok, köszönöm a segítséget.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12667) Qru válasza davidoff84 (#12659) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahogy Henk nagymester is írta: Töröld le minden képpen a régi pasztát. Én papírzsepit átitatom acetonmentes körömlakk lemosóval és szépen egyből lejön a rászáradt régi paszta. Új pasztát csak lehelet vékonyan, egyenletesre simítva tedd fel.
Acetonmentes legyen ez fontos, mert az aceton oldószer ha lecsöppen alapra okozhat maradandó sérülést/lap halált. Am a tiszta alkohol is jó (Vodka ilyesmi nem igazán, max belsőleg. :D)

#nincsbennetarcsi

(#12668) Templomegere


Templomegere
senior tag

hali !

Milyen hűtőt javasoltok TR U120E helyett core i7 920-hoz . ?

(#12669) Qru válasza Templomegere (#12668) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó az hozzá én is azt hagytam meg (illetve az enyém a sima non Extreem). Más fórumtárs is 4GHz+ küldi a 920-as i7-ét TRUE-vel.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12670) masterful87


masterful87
senior tag

Nem tudok dönteni!

Mugen 2-t akarok, de nem szerencsésebb lenne egy karcsúbb hűtő? Arra az esetre, hogyha később szeretnék magas hűtőbordás ramokat! Egyáltalán van értelme a ramokon a magasított hűtésnek? Vagy elegendő a sima, lapos hűtőbordás megoldás is, ami fölött kényelmesen elfér a Mugen 2?!

Vagy ha magasított ramjaim lesznek, akkor egyszerűen átrakom a másik oldalára a ventit a proc hűtőnek?

(#12671) masterful87 válasza masterful87 (#12670) üzenetére


masterful87
senior tag

Közben kutakodtam alternatívák után, itt vannak:

Prolimatech Megahalems ~17 000 + venti!
ThermoLab Baram ~ 12 000 + venti!
Xigmatek Thor's Hammer ~ 15 000 + venti!

Xigmatek S1284 és S1283 ~10 000 - 12 000
Noctua NH-U12P ~13 000

Számoljak előre egy magasított RAM hűtővel, vagy tegyek rá, és irány Mugen 2-t venni? :D

Pl. akkor ilyen szépségek soha nem lesznek a gépemben:
[link]
[link]
[link]

(#12672) Qru válasza masterful87 (#12670) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mind három. :) Befér alá a félmagas bordázatúak, a magasított is ha átrakod a ventit a másik oldalára. Igazából kb mindegy melyik oldalán van a venti. Harmad részt szvsz felesleges magasított bordás ramot venned, nem lesz hűvösebb sokkal mint a sima bordások.

Mugen 2 meg a legjobb hűtők egyike...

#nincsbennetarcsi

(#12673) masterful87 válasza Qru (#12672) üzenetére


masterful87
senior tag

Köszönöm, leadtam a rendelést, hamarosan én is Mugen tulajdonos leszek! :)

(#12674) Skelemaki


Skelemaki
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségeteket elfelejtette, Henk és sith7, nemrég megjött a hűtő (Mugen 2), ma a tápom is, és tényleg nagyon jól szuperál, halk, és rettentően hűvösen tartja a procit. Apróbb szerelési nehézségek keletkeztek mellette, de időnként én elfelejtettem visszadugni a ventillátor csatlakozóját, és még úgy is simán elvolt az E8400-al meg a 4 házhűtős légáramlással. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12675) Templomegere


Templomegere
senior tag

ennyi az öszes ötlet ?

(#12676) d@minator válasza Templomegere (#12675) üzenetére


d@minator
addikt

H2O-t. :D

(#12677) Qru válasza Templomegere (#12675) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó a TRUE, felesleges pénzkidobás másikat venned. Veszel LGA1366 átalakítót hozzá és kész. PC Gear-ben kapsz jó áron én is ott vettem. :K

#nincsbennetarcsi

(#12678) Henk válasza Templomegere (#12675) üzenetére


Henk
veterán

Lecserélheted a TRUE-t,de érdemi javulás nem lesz legfeljebb 1-2 fok.Viszont anyagilag nagyobb lesz az eltérés.Ha mindenképpen váltani akarsz akkor Mugen2 vagy Thermolab Baram esetleg CM Z600 ezek kb egy árban vannak.Ha még többet szánsz rá akkor CM V8,Xigmatek Thor's Hammer vagy Prolimatech Megahalems.

[ Szerkesztve ]

(#12679) Templomegere válasza Qru (#12677) üzenetére


Templomegere
senior tag

az van rajta , van átalakitóm stb . De valami nem kerek vele , 80 fok főlé is mennek a magok 4.0ghz 1,25V -on . D0

(#12680) Templomegere válasza Henk (#12678) üzenetére


Templomegere
senior tag

Prolimatech Megahalems vagy Alpenföhn CPU-Cooler Nordwand

(#12681) Henk válasza Templomegere (#12680) üzenetére


Henk
veterán

Az Alpenföhn-t nem ismerem,nem is hallottam senkitől,hogy olyat használna viszont a Proli jól teljesít a tesztekben.
Mondjuk az Alpenföhn olcsóbb valamivel és van hozzá venti,meg sokkal több fajta lefogatót tartalmaz.
Lehetnél te aki leteszteled. :D

(#12682) Templomegere válasza Henk (#12681) üzenetére


Templomegere
senior tag

áhh , nem akarok tesztbábu lenni :D

Prolimatech Megahalems-t hol lehet venni ? pcgear-on kívül , mert ott egyenlőre csak rendelésre van .

(#12683) Henk válasza Templomegere (#12682) üzenetére


Henk
veterán

Én még sehol máshol nem láttam,én is náluk vettem.Raktáron szerintem sehol.
Meg Pixmania-nál láttam,de az még durvább mire megjön,meg előre utalni a pénzt utána meg a körömrágás,hogy mikor kapod meg.
Szerintem vedd meg az Alpenföhn-t aztán csinálunk egy tesztet a Proli-val szemben,hogy mit tud.Láttam tapolcai vagy,nincs messze. :D

(#12684) Templomegere válasza Henk (#12683) üzenetére


Templomegere
senior tag

akkor inkébb meséld el hogy neked 4.0 ghz-hjez mennyi feszel mennyi a cpu hőfokod prime alatt , milyen házban milyen ventivel . :)

(#12685) Dead_slow


Dead_slow
tag

Üdv!
Lassan elérek oda, hogy lecserélhessem a 720BE-m gyári hűtőjét, néztem több hűtőt is Thermolab Baram, Alpenföhn Nordwand, Mugen2, de nemrég találtam egy tesztet,a CM Hyper212+-ról, a kérdésem, hogy mennyire megbízható az oldal, ismeri-e valaki, mert ha tényleg ennyire jó a teljesítménye a CM-nek akkor, nem fogok 50%+ pénzt kidobni drágább, de egyáltalán nem jobb hűtőre.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#12686) Gerisz válasza Dead_slow (#12685) üzenetére


Gerisz
addikt

Itt is van róla teszt

(#12687) 8nemesis8 válasza Dead_slow (#12685) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát árkategória királya a C? Hyper 212 plus.
720BE-d 4magosítható vagy "csak" a gyári 3?
Egyébként neki elég lesz, Mugen 2 inkább csak extrém tuninghoz javallott szerintem.
frostytech teszteket olvass, elég megbízhatóak.
itt találod.

(#12688) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Nagyon nem tudom mit kéne vegyek,ezért megkérdezlek titeket,mit gondoltok:
Xigmatek Scorpion HDT-S1283
Cooler Master 212 Plus
Noctua NH-C12P
Vagy esetleg más 10K-ig?

Kösz a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#12689) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Üdv.
E5200-ra kéne egy jó kis hűtő.Kb 8-9k-ig.
És a legnagyobb baj hogy bekéne férjen egy CM 335-be...CM 212 kilőve..
Köszönöm

Mod: Itt hardveraprón kapható EKL.ről mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#12690) Dead_slow válasza 8nemesis8 (#12687) üzenetére


Dead_slow
tag

Frosty-t ismerem, láttam a teszteket, a kérdésem csak arra irányult, hogy hihetek-e ennek a tesztnek és tényleg csak 1-2 fokkal marad el a 212Plus a Megahalemstől, mert más tesztekben az jobban elverte a Mugen 2-őt vagyis ebből arra következtetnék, hogy a 212+ jobb vagy minimum olyan teljesítményű, mint a Mugen 2. Igazából az ára annyira nem érdekel, hűtőt nem gyakran cserél az ember, ezért olyat szeretnék ami később is jó lehet, de ha tényleg ilyen teljesítményt kapok 50%-al olcsóbban akkor nem fizetnék többet.

(#12691) gooool válasza gooool (#12688) üzenetére


gooool
őstag

Senki nem tud segíteni? :F

Üdv, Balázs

(#12692) Dead_slow válasza gooool (#12691) üzenetére


Dead_slow
tag

Bátorkodom segíteni :B , a Noctua ha, jól látom egy lappal párhuzamos borda, szerintem ezek nem bírnak olyan teljesítménnyel mint, a torony hűtők, a Xigma és a Hyper 212+ közül én a Hyper-t választanám, lehet hogy választom is. A Xigma alapból csomagolt felfogatásáról nem hallottam túl jókat, a crossbow pedig plusz pénz.

[ Szerkesztve ]

(#12693) gooool válasza Dead_slow (#12692) üzenetére


gooool
őstag

Igen,én is a 212 Plus-t venném,ha lenne.A Noctua meg egy nagyobb kategória ezeknél és állítólag nagyon brutális és olcsón hozzá is tudnék jutni.
Nem tok dönteni.

Üdv, Balázs

(#12694) Dead_slow válasza gooool (#12693) üzenetére


Dead_slow
tag

Frostytech szerint a Xigma is rendesen elveri ezt a Noctuat.

(#12695) gooool válasza Dead_slow (#12694) üzenetére


gooool
őstag

Komolyan nem tom,lehet inkább megvárom,hogy legyen megint PCX-en 212 Plus és veszek azt.

Üdv, Balázs

(#12696) 8nemesis8 válasza Dead_slow (#12690) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát igazából, azért van némi különbség a Mugen 2 és a Hyper között, azonban nem akkora, mint az árbeli különbség.
Nem írtad meg, hogy 3 v 4 maghoz kellene?
Extrém tuning lesz?

(#12697) Sdi válasza gooool (#12695) üzenetére


Sdi
addikt

A három közül egyértelműen a Xigma a legerősebb, de a 212 általában jobb árban. Az a Noctua nem veheti fel a versenyt velük :(

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#12698) 8nemesis8 válasza gooool (#12688) üzenetére


8nemesis8
veterán

E2200ra kellene? Esetleg gondolkozol valamikor CPU cserén?

(#12699) gooool válasza Sdi (#12697) üzenetére


gooool
őstag

Akkor vegyem a Xigma-t,ugye?Mondjuk omst PCGear-ben csak 7K-szal nagyon olcsó,212 Plus-t nem kapni sehol,a Noctua meg 9K lenne.

8nemesis8:karácsonykor jönne egy Q6600 a gépbe,azért kell egy erősebb hűtés.

Üdv, Balázs

(#12700) Sdi válasza gooool (#12699) üzenetére


Sdi
addikt

A Xigma nagyon jó hűtő, simán elbír majd a quad-al. Nekem is volt és nem a teljesítménye miatt cseréltem le :N

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.