Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#12401) Lacc88 válasza Henk (#12400) üzenetére


Lacc88
senior tag

Velem ugyan ez van , tudom hogy a hűtés a lényeg , de a kinézete nem nyerte el a tetszésemet .... !

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#12402) Henk válasza Lacc88 (#12401) üzenetére


Henk
veterán

Ugyanígy voltam.Olyan kellett ami jó az i7-re és ehhez elég erős is.Ár/teljesítményben a Mugen2 volt a legjobb,de nagyon nem tetszett.Aztán elkezdtem nézegetni még milyen hűtő jöhet szóba.Végül megvettem a mostanit ami ugyan jóval drágább volt,nem adnak hozzá ventit sem.(bár ez nálam nem hátrány)
Viszont a tesztekben a legjobbnak hozták ki.Így letettem arról a tégláról. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12403) sith7 válasza Henk (#12400) üzenetére


sith7
nagyúr

"én a Scythe mellett döntenék" :K :R

Én amellett döntöttem, és nem bántam meg
Alapon, 35 fokon tartja a 940BE - t :K

(#12404) Qru válasza Henk (#12398) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert messzeföldről jön. Ennyiért kaptam volna Corsair XMS3-at 1600 CL9 így viszont lesz OCZ 1600 CL8 ami 1800 CL9-et tud XMP profilban 1,65V-al. Ráérek végülis, lapom se jött még meg. Akkor este megsuvickolom ha már ráérek, ugye nikkelezett a TRU talpa de Over polírozta így ugye ott a csupasz (sík!!) réz talp. Nincs oxidálódva de végülis ártani nem árt egy kis csiszatolás. :)

#nincsbennetarcsi

(#12405) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Hi!

Az E4300-asomat szeretném felhúzni 3 ghz-re, milyen hűtőt ajánlotok hozzá? Lehetőleg minél olcsóbban.

(#12406) hossszú


hossszú
őstag

Ninja Plus rev. B vagy Mugen 2 a jobb Q6600 tuninghoz?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#12407) Qru válasza MATEO6600 (#12405) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

AC Freezer 7 PRO pl, vagy CoolerMaster Hyper TX2/3 bőven elég.

mod:

hossszú: Mugen 2 erősebb, Ninja halkabb de mind a kettő elég Q6600 tuninghoz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12408) hossszú válasza Qru (#12407) üzenetére


hossszú
őstag

Köszi a segitséget :)

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#12409) Qru válasza Henk (#12398) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megsuvickoltam fogkrémmel, tényleg szebb lett kicsit. :K Előző proci nyoma már nem olyan élesen kivehető.

#nincsbennetarcsi

(#12410) Henk válasza Qru (#12409) üzenetére


Henk
veterán

Látod mire nem jó a fogkrém. :D
Én nem küzdök a polírral asszem,nincs kedvem.Ahogy kicsit hűvösebb lett a szobában a hőfokok is szépen csökkentek,így már teljesen jó nekem.

(#12411) Pala


Pala
veterán

Hali!

Ezzell a hűtővel van valakinek tapasztalata? Kinéztem magamnak egy ilyet az E8200-amra, és hajlandó vagyok megfizetni az árát (ha jól láttam, olyan 15-16k környékén mozog), ha egy nagy teljesítményű, de viszonylag csendes, és legfőképpen könnyen szerelhető (!!) hűtőt kapok érte.

(#12412) Henk válasza Pala (#12411) üzenetére


Henk
veterán

Hát én ennyi pénzért nem ezt a hűtőt venném.Nincs tapasztalatom vele viszont a 9500 és 9700 volt nekem.Annyira a teljesítménye sem jó mint amilyen drága.Halknak egyáltalán nem mondanám és ha tönkremegy benne a venti akkor nem is tudod cserélni mert ilyen keret nélküli van benne.Amúgy a Zalman hűtőket nem nehéz szerelni de a lapot itt is ki kell venni mert a hátoldalára kerül egy keret.

[ Szerkesztve ]

(#12413) breiner


breiner
aktív tag

hello segítségetek kérném milyen proci hűtőt vegyek intel e8200 nem csak alap hajtásra hanem tuningra is kell enne a hűtő mert az e8200 tudom már h mit tud 4,2ghz ilyesmi hajtásra gondolok mert ez lazán viszi pénzt meg kb 10-12k szánok rá.

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#12414) breiner válasza breiner (#12413) üzenetére


breiner
aktív tag

húúúúúúúúú milyen segítő készek vagytok

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#12415) Qru válasza breiner (#12414) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól hogy ilyen postokat írsz nem kapsz előbb választ. :(

CoolerMaster Hyper TX3 vagy AC Feezer 7 PRO bőven elég hozzá. Ha esetleg később lesz vmi komolyabb és/vagy tuningolt 4 magosod LGA775-ből akkor CM Hyper 212.

#nincsbennetarcsi

(#12416) Sdi válasza Qru (#12415) üzenetére


Sdi
addikt

Egyre többen chat-nek nézik a fórumokat :D , pedig ez nem az az oldal :N

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#12417) Qru válasza Sdi (#12416) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, elsőre úgy felkaptam a vizet, hogy nem is akartam reagálni rá semmit. :D

#nincsbennetarcsi

(#12418) Henk válasza breiner (#12414) üzenetére


Henk
veterán

Vegyél egy Scythe Mugen2-t.

(#12419) benedekco válasza breiner (#12414) üzenetére


benedekco
addikt

PH! főoldalon ott a friss hűtő teszt, olvass, okosodj
további teendők, nézz el az apróhirdetésekhez
keress öreg bazárosokat és "keress" azt meg ugye tudni illik, hogy aki keres az talál
Én pl most találtam újonné tizenkettőfélbe egy mugen2-t, de vehetsz olcsóbbat 11félbe a ninja2-t is akár... nemtom itt szabad-e reklámolni, így most kimarad a tipp...

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#12420) Pala válasza Henk (#12412) üzenetére


Pala
veterán

Köszönöm a választ!
A venti miatt én is kicsit aggódtam, hogy mi van, ha netán tönkremegy és cserélni kéne... az a kérdés, vajon mennyi ideig bírhatja a gyári ventije!? :F Mert ha - teszem az - 10 év után szoktak tönkremenni akkor nem igazán zavarna a dolog. :)
Adódik viszont a kérdés: mit vegyek akkor, ha nem ezt? Néztem a Mugen2-őt is, elég meggyőzőnek tűnik, viszont kicsit órmótlannak tartom, meg hát nem tudom, mennyire könnyen szerelhető (őszintén szólva - kövezzetek meg - nekem a gyári intel hűtő egyszerű bepattintós megoldása a legkényelmesebb... ilyen van szerencsére a Hyper TX2-őn is (aztán persze leszerelni már nem lehet a venti eltávolítása nélkül), ennél viszont komolyabb hűtőt akarok venni, amin pwm-es venti van). Van esetleg még egyéb alternatíva? Maximum 16k-t rááldoznék, de ezt persze nem muszáj kihasználni, olcsóbbak is érdekelnek. :) A méret sem zavar, mert elég nagy házam van. Viszont nem szívesen látnék másfél kilós réztömböket, mert - őszintén szólva - ekkora hűtők láttán nem egyszer megfordult a fejemben, hogy vajon ez az oldalra lógó súly mennyire tesz jót az alaplapnak. :F

(#12421) Henk válasza Pala (#12420) üzenetére


Henk
veterán

A nagy hűtőkhöz mindhez adnak hátlapi panelt ami elég merevséget ad a lapnak,hogy ne legyen gond.Bár én sem vagyok híve a bazi nagy bordáknak.Ha a tx2-nél komoylabb hűtő kell akkor nézd meg a hyper 212 plus-t vagy freezer xtreme-t.Ezek jó árban vannak.Ha sikerül szerezned Xigmatek S1283-at vagy Ocz Vendetta2-t ezek is nagyon jók és nem nagy méretű hűtők.Ezeknek gyári intel lefogatója van.Bár nekem meg ez nem szimpatikus annyira,a csavarost sokkal biztosabbnak érzem.Aztán ha ennél is komoylabbat akartsz akkor TR HR-01 plus,Ninja2 vagy Mugen2.Esetleg Thermolab Baram,bár ezt nem ismerem csak tesztekből,de ott jól szerepelt.Aztán ami nekem nagyon bejön,bár ez már árban a plafon amit mondtál a Xigmatek Thor's Hammer vagy a Prolimatech Megahalems.
Mondjuk ez már nem indokolt egy c2d-ra.Bár ezek már 1366-ra is jó tehát ha később váltassz akkor a hűtőt már nem kell cserélni.

(#12422) Qru válasza Henk (#12410) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fent van a TRU az i7-en. Még zsírtalanítottam kupakot (alig volt zsíros, pedig OEM, tehát lehet hányattatott gyerekkora volt szegénynek :D) meg a talpat aceton mentes körömlakk lemosóval, aztán kapott egy kis AC MX2 pasztát (a Zalman pasztám beszáradt :( nem baj AC MX2 tesztekben jobb szerepel amúgy is) és szépen felkerült a hűtő...
Ha meg jön a ramom akkor már be is tudom majd izzítani. Linkelek eredményeket, hogy mennyire elég a TRU i7-re. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12423) Henk válasza Qru (#12422) üzenetére


Henk
veterán

Nagyon rá vagy készülve már. :D
Én a helyedben kérnék kölcsön ramot egy próbára.Vagy nem vagy kiváncsi annyira?
Szerintem az MX2 jobb mint a Zalman.Most én is felkentem a Proli pasztáját az Arctic Silver5 helyett.Aztán javult is csak nem tudom,hogy ettől vagy a ventitől mert azt is cseréltem közben a hűtőn.
Most nézem C0-d van,kiváncsi vagyok mennyire melegszik.

(#12424) Qru válasza Henk (#12423) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah már kb tűkön ülök és bocs, hogy itt fárasztalak állandóan... :D

Más is javasolta, hogy legalább egy 512-es vmi lowcost ramot vegyek/tegyek bele addig.Nem baj addig is szárad a paszta, az jót tesz ha kicsit csökken a nedvességtartalma, ugyanis javítja a hőátadást.

Zalman paszta nem olyan nagy durranás erős középmezőnybe illő de ezt az ecsetelős megoldást nagyon bírom, marha könnyű vele pasztázni. Van még egy bontatlan Zalmanom (TTS-től anno berendeltem 2 flakonnal) de az MX2 már bontott előbb azt pacsmagolom el. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12425) MATEO6600 válasza Qru (#12407) üzenetére


MATEO6600
őstag

köszi a helpet, meg is vettem (TX3) nagy nehezen felment...
Viszont az normális hogy windowsban 50 fokos a proci?

[ Szerkesztve ]

(#12426) POCAKOS LACI


POCAKOS LACI
csendes tag

Hali minden fórumozónak. Egy kérdésem lenne hozzátok. Veszek egy Phenom II 550 x2-tőt és , hogy egy Cooler Master 120 mm ventivel elég lessz-e hűtésnek ? 2000-ig forrog és csatolható hozzá meg 1 ventilátor is. 4 rézcsöves sűrű bordázatú. Előre is köszi a választ, légyszi segítsetek döntésemet. Várom a válaszokat. Jó élyt. :)

Ne Vitatkozz Hülyével Mert A Végén Összetévesztenek Vele

(#12427) elfelejtette válasza POCAKOS LACI (#12426) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Ha a CM HYPER 212 PLUS-ra gondolsz, akkor az jó lesz, még akkor is, ha esetleg sikerül bekapcsolni a másik két magot is.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12428) POCAKOS LACI válasza elfelejtette (#12427) üzenetére


POCAKOS LACI
csendes tag

Igen az a tipus amit írtál. Akkor köszi az infót :C Milyen másik két magot? Majdnem teljes lajikus vagyok :B Kifejtenéd egy picit bővebben ha lehet

Ne Vitatkozz Hülyével Mert A Végén Összetévesztenek Vele

(#12429) elfelejtette válasza POCAKOS LACI (#12428) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ha olyan alaplapba rakod a procit, amelyiken SB710-es déli híd van, és tudja az ACC funkciót, valamint ha a procinak nem azért lett letiltva két magja, mert hibás, akkor meg van rá az esély, hogy be tudod kapcsolni a szoftveresen letiltott magokat.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12430) 8nemesis8 válasza POCAKOS LACI (#12428) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ha mindez megvan amit elfelejtette kolléga leírt és sikerül a modding, akkor gyakorlatilag egy teljes értékű 4magos CPU-d van sokkal olcsóbban, mint annak az eredeti ár.
Hyper 212plus bőven elég lesz még nagy tuninghoz is, sőt serintem ha sikerült moddolni 4magossá azzal is mehet a tuning bőven.

(#12431) Henk válasza MATEO6600 (#12425) üzenetére


Henk
veterán

Hát az elég magas hőfok terheletlenül.Milyen a ház szellőzése,cpu hűtő felfekszik rendesen?Esetleg a paszta mennyisége megfelelő?Proci húzva van?
Ezek mind befolyásolhatják a hőfokokat.
Meg még egy dolog,a hűtő talpán volt fólia,ha igen levetted?Mert előfordult már,hogy rajt maradt és az nagyban rontja a teljesítményt. :)

(#12432) MATEO6600 válasza Henk (#12431) üzenetére


MATEO6600
őstag

Ház oldallapja levéve.
Felfekszik, mert mind a 4 rögzítő kattant.
Szerintem ez elég paszta:

Fóliát levettem, proci húzva van 3 ghz-re, de win alatt számít ez? Nem lehet, hogy azért ilyen magas a hőfok, mert 1,28 volton megy win alatt?

(#12433) Zsubi


Zsubi
őstag

Üdv újra srácok!

Az a nagy kérdés hogy Corsair Hydro H50 vagy Thermalright True Black 120 legyen a procimra :F
Elméletileg pár fokkal jobb a Hydro H50 de nem tudom hogy megéri-e azt a pár darab ezrest plusszba :U :R

(#12434) elfelejtette válasza Qru (#12415) üzenetére


elfelejtette
veterán

Sógor E8400-as procijára rápróbáltuk a TX3-at, 3.6GHz-en 1.16V mellett 57 fokig engedte. 4GHz-en 1.28V mellett 3 perc alatt felment 70 fokig, és elkezdett rikoltozni a lap...
10-12k keretből már nyugodtan lehet venni CM Hyper 212Plus-t, AC Freezer Extreme rev. 2-t, OCZ Vendetta 2-t, stb...
(#12433) Zsubi: Esetleg egy Prolimatech Megahalems? Ez sem rossz!

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12435) Zsubi válasza elfelejtette (#12434) üzenetére


Zsubi
őstag

Az is szóba jöhet meg még esetleg a ThermoLab Baram is :B
De a True Black felé húzok, mert fekete színű és teljesítményben sem rossz :)

(#12436) attiati


attiati
veterán

Ha egy gyári amd venti állandóan 100%-on pörög (4000 rpm felett), és hangos, akkor azt lejjebb vehetem minden gond nélkül 70%-ra, ha csak 2-3 fokot melegszik tőle proci? (kb 45 fokra)

(#12437) Henk válasza MATEO6600 (#12432) üzenetére


Henk
veterán

Hát ez a paszta több mint elég.Csak egy vékony,egyenletes rétegben vidd fel a procira.
Meg szerintem az 1,28V is sok idle.Kissebb fesszel nem megy a 3ghz,energia gazdálkodás bevan kapcsolva?

(#12438) MATEO6600 válasza Henk (#12437) üzenetére


MATEO6600
őstag

Az idle voltot hol tudom beállítani? Meg ezt az energia gazdálkodást?
Egyébként ha több paszta van rajta, akkor az mért lehet baj? úgyis átadja a hőt nem?

(#12439) 8nemesis8 válasza MATEO6600 (#12438) üzenetére


8nemesis8
veterán

A paszták hővezetőképessége lényegesen rosszabb mint a fémeké, és lényegesen jobb mint a levegőé.Az optimális folyósságú pasztával, 0,03-0,04 mm vastag réteg kenhető. Ez a vastagság már biztonsággal tölti ki a felületi egyeletlenségeket, de még jól átvezeti a hőt.
Ugye a pasztánaz a feladat, hogy az egyenetlenségeket kiküszöbölje és a lehető legjobban érintkezzen a CPU és a hűtő fém része. Ezért nem szabad túl sokat tenni.

(#12440) MATEO6600 válasza 8nemesis8 (#12439) üzenetére


MATEO6600
őstag

Értem, és most mivel tudnám letörölni, hogy ne sértsem meg?

(#12441) 8nemesis8 válasza MATEO6600 (#12440) üzenetére


8nemesis8
veterán

Valami puha akármivel, azért annyira könnyen nem sérül, mivel fémből van.
De ne drótkefével :DDD
Pasztázáshoz, pedig én régebben azt az 5letet kaptam, hogy borsószemnyit nyomja rá, annál több nem kell.

(#12442) breiner


breiner
aktív tag

köszi mindent srácok de én a z600-ra gondoltam az nem lenne jó?

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#12443) elfelejtette válasza breiner (#12442) üzenetére


elfelejtette
veterán

A Z600 egy jól szellőző házban passzívan is elviszi a húzott E8200-at. Bár ventit úgysem adnak hozzá, meg anélkül is 1kg.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12444) Henk válasza MATEO6600 (#12438) üzenetére


Henk
veterán

Hát ezt a lapod topikjában kéne megkérdezni mert nem ismerem milyen a bios rajt.
Mint már íták a túl sok paszta sem jó.Én simán papírzsebkendővel leszoktam törölni,ha gondolod tiszta szesszel vagy acetonmentes körömlakk lemosóval is áttörölheted.
breiner: a Z600 is nagyon jó teljesítményű hűtő.Bár az is elég nagy borda.

(#12445) breiner válasza elfelejtette (#12443) üzenetére


breiner
aktív tag

köszi akk meg veszem azt de még nézelődök egy kicsit :DDD

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#12446) Haart


Haart
addikt

Egy kis reklám : Z600 !

(#12447) breiner válasza Haart (#12446) üzenetére


breiner
aktív tag

köszi láttam már ;)

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#12448) Haart válasza breiner (#12447) üzenetére


Haart
addikt

Nem csak neked írtam :D

(#12449) czanga


czanga
őstag

Üdv!
szeretnék halkítani a gépemen erősen ha lehetséges. tuning sohasem volt, és nem is lesz. Játszani játszom, de nem vészes mennyiségben. Adott egy CM-69ö0-es ház, egy giga EP43-DS3-as alaplap, rajta egy E5200 + arctic cooling freezer 7 pro, és egy sapphire 4830.

azon gondolkodtam, hogy tudnám e használni a proci hűtőmet venti nélkül, mert a VGA nemsokára kap egy arctic cooling accelero s1 rev-2-t, ami gyárilag passzív. Próbálnék kihozni egy minnél halkabb gépet, mivel ez az egyetlen PC a Mac-ek mellett, és bár Mac Pro-m nincs, de volt hozzá már szerencsém, és megdöbbentően halk, ekkor döbbentem rá, hogy hasonlóra kellene törekedni.

(#12450) 8nemesis8 válasza czanga (#12449) üzenetére


8nemesis8
veterán

Tuning van?
Szerintem ennél valamivel nagyobb hűtőt kellene vásárolni, ahhoz, hogy passzívan tudd használni, mondjuk freezer xtremet rev 2. ez szerintem már elvinné, mivel elég jó a házad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.