Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#13351) Zolás válasza katt777 (#13349) üzenetére


Zolás
addikt

Mondjuk én meglepődtem hogy nekik miért szenvedett a lap a geil ramokkal. Nekem P5Q lapom van és tökéletesen fut a lappal. Érthetetlen :N

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#13352) DrJános


DrJános
aktív tag

Sikerült magyar cikket találnom a PST nagyon úgy néz ki ha egy ARCTIC F szériás házhűtőt veszek akkor abba benne van a technológia és a hozzá tartozó "elosztó" csak azt nem tudom, hogy más PWM szabályzású ventit tud-e használni vagy csap PST-s ventivel működik (itt a 2. 3. venti re gondolok)

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#13353) Henk válasza katt777 (#13347) üzenetére


Henk
veterán

Volt Orochi-m tudom milyen, egy életre szóló emlék. A Dominator-ral is nagyon jó viszonyban volt.
DrJános: bármilyen pwm-es ventivel működik, akár a gyári cpu hűtő ventijét is rákötheted.

[ Szerkesztve ]

(#13354) Zolás válasza Henk (#13353) üzenetére


Zolás
addikt

Hirtelen valami acélgyári képnek néztem a másodikat. :DDD
Amugy az első link nekem nem jön be :(

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#13355) Henk válasza Zolás (#13354) üzenetére


Henk
veterán

Hát majdnem. Egy küzdelem volt minden egyes szerelés.
Nekem megnyitja az elsőt is, azon pedig a házban látható a monstrum.

(#13356) katt777 válasza Zolás (#13351) üzenetére


katt777
félisten

Lehet, hogy egyszerűen jó sorozatot fogtál ki. A szériaszámok talán többet mondanak e tekintetben, de egy haveromnak is volt többféle GEIL-je is, szívott velük mint a torkosborz, pedig AMD konfigja van.

DrJános: Tud más PWM-est is használni, viszont más PWM-es az utolsó lesz, mert nem tudod továbbkötni.

Henk: Az élet küzdelem. :) De hát elfér itt minden szépen. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13357) old gray válasza katt777 (#13356) üzenetére


old gray
addikt

A CM Hyper 212+ ventije terhelés alatt milyen ford.számon pörgött?

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#13358) katt777 válasza old gray (#13357) üzenetére


katt777
félisten

Egyrészt ott a grafikon, másrészt írtam, hogy 4GHz-en már fullon (2000) pörgött, ugyanis biosban automatikus, de max. erősségű szabályozásra állítottam, ami azt jelenti, hogy 'idle' leveszi, 'load' pedig a lehető legnagyobb lépcsőben emelgeti (0-9 között lehet állítani).

Ja, bocsi, több ablak van nyitva, ez most nem a cikk topicja. :) Szóval 3.4GHz-en csak 1700-ig ment föl, hétköznapi használatban elvan 1400-1500 körül, ami csöndesnek tekinthető, viszont a proci így 10°C-kal melegebb idle is mint Z600 alatt.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13359) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani I7 -hez való komoly léghűtést ,ami a tuningot is bírja?

Előre is köszi. :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#13360) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Vettem ma egy cm hyper tx3at.Hát a ventije még minimum fordulaton is iszonyat morgós.Tudnátok ajánlani egy jó csendes 9 cm-es ventit, ami pwm csatlakozós?Légszállitás nem érdekel, csak halk legyen nagyon.
ÜDv.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#13361) Sdi válasza Ace Ventura (#13360) üzenetére


Sdi
addikt

Esetleg ez, vagy ez. Egyébként valóban cudar hangja van :D .

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#13362) Ace Ventura válasza Sdi (#13361) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A coolinkról nem tudok semmit, de baromi drága:)Az ac régebben volt a freezeremen, annak kicsit megjött a hangja, ha felpörgött.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#13363) Sdi válasza Ace Ventura (#13362) üzenetére


Sdi
addikt

Teljesen hangtalan 9-es PWM-es ventit találni, elég sansztalan :N, ezek elég halk cuccok. Nekem az AC 12-es változata dolgozik a Mugen2-n és nem vészes a hangja / legalábbis a CM-hez képest :DDD /.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#13364) Ace Ventura válasza Sdi (#13363) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A 12-es AC az tényleg jó (legalábbis a CM-hez képest)
Hát lehet megpróbálom a ac pwm-est.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#13365) Henk válasza Ace Ventura (#13364) üzenetére


Henk
veterán

Ha az a 9-es Coolink ugyanolyan jó mint a 12-es akkor lényegesen halkabb lesz mint az AC. Én az AC-ket cseréltem Coolink-re, nem véletlenül.

(#13366) Mateuszkusz


Mateuszkusz
csendes tag

Üdv!

egy q6600-as procihoz melyik hűtő lenne a legmegfelelőbb ezek közül?(halkság fontos)
-Scythe Ninja 2
- Cooler Master Hyper 212
-Cooler Master Hyper Z600
- Asus Triton 78

(#13367) Haart válasza Mateuszkusz (#13366) üzenetére


Haart
addikt

Ha a halkság a lényeg akkor z600. :C

(#13368) Mateuszkusz válasza Haart (#13367) üzenetére


Mateuszkusz
csendes tag

és passzívan meg tud birkózni egy quad-al(4mag)?

(#13369) Henk válasza Mateuszkusz (#13368) üzenetére


Henk
veterán

Hát ez nagyban függ a ház szellőzésedtől. Meg attól, hogy lesz e húzva a proci. De ha soknak találod a hőfokokat akkor még tehetsz rá egy olyan ventit ami neked szimpatikus, valami halk működésűt.

(#13370) Mateuszkusz válasza Henk (#13369) üzenetére


Mateuszkusz
csendes tag

és milyen ventit ajánlasz hozzá, ami nagyon halk?

(#13371) Haart válasza Mateuszkusz (#13368) üzenetére


Haart
addikt

Ha nem húzod a procit és egy kicsit szellőzik a ház. Akkor nemigen lesz vele gond még passszívan sem. De egy keveset pörgő venti nemhiszem hogy bármi más házban lévő ventinél nagyobb zajt adna.
Coolink swif2-esek jók nagyon. De ha keveset pörög akkor sztem majdnem mind1. Arctic is jó. Vagy scythe, de azok már drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#13372) Mateuszkusz válasza Haart (#13371) üzenetére


Mateuszkusz
csendes tag

az englide n.zero classic 80-ról vélemény?(a többihez viszonyítva)
zaj tekintetben?

(#13373) Haart válasza Mateuszkusz (#13372) üzenetére


Haart
addikt

Azzal te mit akarsz :F a Z600-ra 12cm-es venti megy. Úgyhogy ha azt akarsz akkor a 120-asokat kell nézned.

(#13374) Henk válasza Mateuszkusz (#13372) üzenetére


Henk
veterán

Az Englide is jó rá, de ahogy Haart mondta, 120-ast válassz rá. Viszont ha Englide-et akarsz akkor várj még vele pár napot, megéri. ;)

(#13375) Mateuszkusz válasza Henk (#13374) üzenetére


Mateuszkusz
csendes tag

bocs, köszi, tényleg, félrenéztem.

és mi lesz pár nap múlva? :))

ja, és ugye ez PWM-es?

[ Szerkesztve ]

(#13376) Haart válasza Mateuszkusz (#13375) üzenetére


Haart
addikt

Ha érdekel ITT van teszt róluk. De az englide-ok nem pwm-esek.

(#13377) Mateuszkusz


Mateuszkusz
csendes tag

még egy kérdés :D

a gyári intel hűtőt, hogy kell levarázsolni? :DD

(#13378) Qru válasza Mateuszkusz (#13377) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 4 kis fekete fület el kell forgatni, úgy már lejön.

#nincsbennetarcsi

(#13379) pszihó


pszihó
aktív tag

Csocsi

OCZ vendetta 2-öt ami 775-ös rátudom rakni socket 1156-os deszkára.
A furatok egybe esnek a 775 ill 1156-os deszkán?

:F :Y

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#13380) Henk válasza Mateuszkusz (#13375) üzenetére


Henk
veterán

Az Englide-nek nincs pwm-es ventije, azok fix fordulatúak. Szerintem meg fog jelenni pár új termék az Englide palettáján amire érdemes várni, de pssszt. ;)
pszihó: nem tudod feltenni csak a rávaló lefogatóval. Más a 775,1156 és az 1366 is.

(#13381) Mateuszkusz


Mateuszkusz
csendes tag

most mértem le, hogy befog-e férni egyáltalán a 16cm-ével a z600, aztán, hát... nem tudom.
maga a ház 19cm. szerintetek megpróbáljam? :D

és e mellett ezek közül melyiket ajánlanátok alternatívának, ami szintén halk?
-Scythe Ninja 2
- Cooler Master Hyper 212
- Asus Triton 78

(#13382) Qru válasza pszihó (#13379) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, nem egyezik a furat távolság. Kell másik lefogatót venned (ha van, nem tudom OCZ Vendettához van-e).

mod:

Mateuszkusz: Ninja 2 a legjobb és leghalkabb közülük. Viszont nem mindegyikhez jár venti, lehet utólag kell venned hozzá 12cm-es ventit.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13383) Mateuszkusz


Mateuszkusz
csendes tag

na, sztem az utolsó kérdés :D

A Scythe Mini Ninja Rev. B.is elég lenne, nekem ha nem akarok tuningolni?(q6600(4mag))

(#13384) pszihó


pszihó
aktív tag

Köszi evri bodri. :R

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#13385) katt777 válasza Mateuszkusz (#13366) üzenetére


katt777
félisten

Ezek közül csak a Z600. A 20 cm "magas" házamba úgy fér be a 15.5 cm-es Hyper 212+, hogy marad bő 1 cm hely, szóval passzentosan talán befér nálad a Z600. A többi tényleg felejtős, nem véletlenül mondtam. Esetleg egy Mugen 2, ill. persze cserélj házat, és akkor nem csak kisebb hűtő is elég, hanem nagyobb is befér. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13386) Mateuszkusz


Mateuszkusz
csendes tag

házat nem szeretnék cserélni, meg vagyok a mostanival, annyira nem élt-halál kérdése a dologo.

a ninja-val mi baj van?

ja és még egyszer, a mini ninja elég lenne? (ez tuti beférne)

(#13387) Henk válasza Mateuszkusz (#13381) üzenetére


Henk
veterán

Ezek a hűtők kis eltéréssel mind egyforma magasak, talán fél cm van köztük. A mini Ninja jóval gyengébb teljesítményű meg csak 8-as venti megy rá, tehát hangosabb is.

(#13388) The Lord


The Lord
tag

Sziasztok

Kérdésem a következő lenne.Van egy E5200-as Porcim és szeretnék rá egy jó de viszonylag nem drága hűtőt!Olyan 10000-et szánnék rá. Kérlek segítsetek milyet érdemes vennei??!!

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#13389) Mateuszkusz


Mateuszkusz
csendes tag

szerintetek ha beviszem a házam egy boltba ahol van raktáron pl. z600, akkor szerintetek mielőtt megvenném, belelehet próbálni? :DD

persze, nem rászerelve, csak nagyjából dobozból kivéve, vagyis orginálon :D

(#13390) Henk válasza The Lord (#13388) üzenetére


Henk
veterán

Ha nem akarod húzni akkor egy freezer 7 pro is elég. Ha többet szánsz rá akkor hyper 212+ vagy Xigmatek S1283, ezek azért jobb teljesítményű hűtők. Mind 10k alatt van.
Mateuszkusz: hát ezt boltja válogatja. A Computermode-nál biztos, hogy megcsinálják. Sőt azt is, hogy elküldik és rápróbálod, ha nem fér el akkor visszaveszik, abban az esetben ha a fóliát nem téped le a talpáról, meg minden megvan a csomagban. Mondjuk ilyen esetben a pk-et bukod.

(#13391) The Lord válasza Henk (#13390) üzenetére


The Lord
tag

Köszönöm a válaszod késöbb majd szeretném húzni!!

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#13392) 004


004
tag

Na, végre itthon vagyok,és beszereltem a TX-3 at.Tapasztalatok: Elég könnyű volt felszerelni, habár a paszta amit adtak hozzá inkább hasonlít rágóhoz mint egy norm. hőpasztához, alig bírtam elkenni, de azért sikerült:D. A prime most megy egy fél órája large FFT-n, a proci 3400-on(habár alapfesszel), a CPU hőmérséklet 44-45C között ingadozik(a venti 1900-es fordulaton, és nem is olyan hangos,minimális durizsolás), a magok 30-30C között változnak. Csak összehasonlításképp, a gyári hűtővel, ugyanezekkel a paraméterekkel ilyenkor a CPU már 66C-volt, míg a magok olyan 48C. Szóval nem volt ez olyan rossz vétel(egyelőre). Majd később kipróbálom fesz.emeléssel, meg 4magosítva,hogy mit ad.

(#13393) Landon


Landon
őstag

Nah holnap megveszem a MUGEN2-őt. :) Kicsit félek a beszereléstől mondjuk őszintén megvallom. :) Még soha nem szereltem olyan hűtőt amihez külön blackplate kell de alaposan utánajártam a dolognak és nem szabad gondnak lennie elvileg. :) Csak olyat olvastam h vkinek pl csúszkált a blackplate és a mugen2 is a csavarok meghúzása után is mert ugye a lapon a lyukak túl nagyok a csavarokhoz képest... remélem ez nálam nem fordul elő mert akkor gurik a hűtésteljesítmény. Bár láttam már az én lapommal mugen2ős emberkéket. :) Persze annak örülnék a legjobban ha it tudna vki mondani erről vmi véleményt mert még kicsit fázok a gondolattól. :DD

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#13394) Kolok


Kolok
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Q9400-at. Adtak hozzá egy hüttőt. De kb fele akkora de ugyan úgy néz ki, mint az 5 éves 3GHz-semé. :)
Mondjuk azt lecseréltem egy AC Freezer Pro 7-re. Most meg van a kérdés: Gyári hűtőt szereljem be, vagy az AC Freezer Pro 7-et.

Segítsetek!
ÜDV

(#13395) Henk válasza Landon (#13393) üzenetére


Henk
veterán

Bár nem próbáltam, de az illetékesek azt mondják úgy a legkönnyebb felrakni ha fejre állítod a hűtőt és ráfekteted a lapot, majd a back plate és bele a csavarok. Szerintem ha össze van huzatva rendesen a hűtő a hátlappal akkor nem fog csúszkálni. Amúgy nem olyan benga az a hűtő, tegnap rendelt egyik ismerősöm és megnéztem. :))
Kolok: hát a freezer 7-el többre mész mint a gyárival az biztos. Mondjuk tuninghoz már az sem elég.

[ Szerkesztve ]

(#13396) Kolok válasza Henk (#13395) üzenetére


Kolok
csendes tag

OK! Köszönöm. Szerintem tuning egyenlőre alszik. Akkor a Freezert kapja. Köszi

(#13397) Landon válasza Henk (#13395) üzenetére


Landon
őstag

Én is pont így akarom csinálni. :) Hűtőre ráfektetem a lapot és meghúzom amennyire csak tudom. A vicc az h ezt a mugen2-őt egyszerűbb feltenni mint a 212+-t. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#13398) Henk válasza Landon (#13397) üzenetére


Henk
veterán

Azért egyenletesen húzd meg a csavarjait, meg érzéssel. Hát akkor a 212-t sem lehet egyszerű feltenni. Bár ahogy a képeken láttam annyira nem lehet feladat. :U Keretet felcsavarozni és azt az X alakú lefogatót rácsavarozni.

(#13399) Landon válasza Henk (#13398) üzenetére


Landon
őstag

Tudom, most nagyon kezdőnek fogok tűnni (az is vagyok :D) de miért kell egyenletesen meghúzni, ill miért nem mindegy hogyan húzom meg őket? És pontosan hogyan csináljam? :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#13400) Henk válasza Landon (#13399) üzenetére


Henk
veterán

Hát általában célszerű átlósan húzni a csavarokat és azért egyenletesen mert ha az egyiket megtéped a másik meg még laza akkor feszülhet a hűtő és ez a lapnak vagy a procinak sem lehet jó. Esetleg nem fekszik fel rendesen. Azért ennyire nem ördöngős a dolog, ráteszed és belekapatod az összes csavart aztán átlósan húzod a csavarokat, mindegyiken egy kicsit, több lépésben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.