Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#13251) CptMisi


CptMisi
őstag

Üdv!
az lenne a kérdésem, hogy x3 710/ x3 720BE-re milyen hűtőt ajánlotok? néztem már párat: Silent Knight, Xtreme Freezer... 10ezer forintnál nem akarok többet rákölteni. :R
vettem egy silent knight 2-t nem rég 7ezerért, mint utólag kiderült, a lefogató kit kicsit hiányos és sérült, nem lehet valahol kapni? :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#13252) Haart válasza Picturemaker (#13245) üzenetére


Haart
addikt

Ha ennyire nemjó a 212+ akkor nemnagyon van másik olyan hütö ebben az árban ami értelmes. :W

(#13253) Henk válasza katt777 (#13248) üzenetére


Henk
veterán

A múltkor olvastam egy tesztet ahol a polírozás lépcsőiben ki is próbálták a hűtőt, hogy teljesít. A végső stádiumban mikor már nagyon finom papírral csinált tükörpolírt akkor már romlott a hűtő teljesítménye. Tehát a közepénél volt a legjobb, bár az okát nem tudom. Meg arra sem emlékszem, hogy hányas papírnál tartott a legjobb teljesítménynél, talán 1000-1200.

(#13254) radi8tor válasza Henk (#13253) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert a procit is polírozni kell, hogy a legjobb legyen a hatás. Ha a proci nincs polírozva, akkor a tükörsima hűtőnél a proci már érdesebb lesz. Talán ezért jobb félúton a dolog.

⭐ Stella

(#13255) Henk válasza radi8tor (#13254) üzenetére


Henk
veterán

Hát ezt nem írtam le gondoltam evidens, hogy a proci is polírozva volt. :U

(#13256) #49155328


#49155328
törölt tag

A ventilátor fordulatszámot lehet szoftveresen állítani, ha igen mivel :F

(#13257) #49155328 válasza Picturemaker (#13245) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nekem is ilyen van a procimon, néztem én is hogy nem a legfrankóbb a kidolgozása, de rányomtam az összes hővezetőzsírt amit adtak hozzá. Remélem kitöltötte a réseket. :D
Bár egy i5-750-es proci 3,6Ghz-re húzva Prime95 alatt 53 fokos volt.
Ez lehet nem a legjobb :(

(#13258) CptMisi


CptMisi
őstag

a kérdés továbbra is fennáll: íme :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#13259) david_95


david_95
csendes tag

Lenne egy olyan kérdésem hogy egy 7750 BE procinak elég lenne e egy Zalman CNPS7700-AlCu?
:R

(#13260) Picturemaker válasza radi8tor (#13250) üzenetére


Picturemaker
őstag

radi8tor1: Borzasztóan rosszul látod a dolgokat!
7e-ért miért kell sz@rt csinálni???
Biztos, hogy a sima 212-vel nem voltak ilyen gondok.
CM valszeg rájött, hogy a 212 túl jó az árához képest és nem fogy annyira a felsőbb kategória, így kicsit lerontották az új verziót.
Nehogy ennek még örülnöm is kelljen!
Sok dolog azért ilyen a világban, és a nagy cégek azért tehetnek meg mindent,mert az emberek így gondolkodnak. Ezt nem kell magadra venned, csak általánosítottam..

FPSTunker: Szerintem nem rossz az 53 fok.

Haart: Szerintem a gyártási szórás lehet nagy.
A rosszabb darabokat biztos ide küldik a balkánra nekünk. :)

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13261) #49155328 válasza Picturemaker (#13260) üzenetére


#49155328
törölt tag

Akkor jó, amúgy ilyen ventilátor vezérlő progit nem tudsz ?

(#13262) Henk válasza CptMisi (#13258) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem nem lehet külön lefogatót kapni, de nézd meg Asus-ék honlapján, hogy gyártanak e hozzá. A SK és a freezer xtreme is elég hozzá, bár elöbbi szerintem nem éri meg az árát. Xigmatek S1283 is jó lehet, a hyper 212-t már nem szívesen ajánlom mert az utóbbi időben elég sok panasz érkezett rá.
david_95: ha nem akarod húzni a procit akkor elég lehet rá. Viszont ha most akarod venni akkor nem a legjobb választás.
FPSTunker: cpu hűtő ventijét akarod vezérelni? Azt próbáld bios-ból, szoftveresen nem fog menni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#13263) david_95


david_95
csendes tag

Használtan venném 1500ft-ért.
Minden tartozékával 1évet használt.
Szerintem enyit megér :K

(#13264) katt777 válasza radi8tor (#13250) üzenetére


katt777
félisten

Kár, hogy a 15k-s hűtő sem sokkal jobb. Én mindenesetre, mihelyst tehetem, visszatérek a Z600-ra.

Henk: Olvastam. Procit naná, hogy nem polírozom, ha a Z600 alatt hűvös volt, nyilvánvalóan nem benne van a hiba. Sajna ha -3-4°C-ot elérek polírral, akkor még mindig magas zajszint fölött, és éppen, hogy csak 90°C alatt vagyok. Mindenesetre hirdetem a hűtőt, ha vkinek kell, és a polírt is meg tudom csináltatni, hogy a vevőnek erre már ne legyen gondja. Mint írtam, mérsékelt quad tuninghoz, vagy erős kétmagos tuninghoz bőven jó halk üzemmódban is, csak ha már tudja a cuccom a 4GHz-et, még ha nem is használom, szeretném, ha ott lenne a bármikor elérhető lehetőség. Tudod, mint amikor áll a Ferrari a garázsban: lehet, hogy ritkán használod, nem is mész 350-nel, de a lehetőség adott rá. :DDD

FPSTunker: Speedfan, Smartfan, de egyik sem működik minden hardverrel. Ill. persze ott vannak az alaplapokhoz mellékelt szoftverek, mint ASRock-nál az OC-tuner, ASUS-nál az EPU és társai, stb.

Picturemaker: :K Valahogy régen az olcsó is jó volt, csak legföljebb egyszerűbb, elég csak a ma is tökéletes, 25 éves Videoton rádiós-erősítőnkre gondolnom, és megnéznem, hogy a mai, akár midi-hifiknek mennyi az élettartamuk... :((( De ha nem szemetet gyártana szinte mindenki, akkor mitől bővülne a gazdaság? :F Mert ugye az a cél, hogy minél többet keressenek a gazdagok (ill. cégeik), nem az, hogy a rabszolga elégedett legyen - fogyasztói társ. :(((

CptMisi: Szerintem azért oda még elég a Hyper 212+, és nem csak azért, mert eladom az enyémet, hanem mert 4 magos procik erős tuningjánál válik kevéssé, én is arra panaszkodtam, mert nekem meg pont arra kellett volna jó árban, és a netes tesztek szerint képes rá, miközben valójában nem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13265) katt777 válasza david_95 (#13263) üzenetére


katt777
félisten

Egyetlen fillért sem ér, ha nem kellő a hatásfoka. Mindenesetre a 9700-asok az amúgy felfelé csaló hűtőteszteknek is a végükön szoktak lenni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13266) Zájec válasza Picturemaker (#13245) üzenetére


Zájec
veterán

tényleg nem valami klassz.... pláne a ball oldali egy kicsit ferde is....

óvatosan polirozd , csiszold, mert nem valami vastagfalú a rézcsö...
nehogy elvékonyodjon...

(#13267) Picturemaker válasza #49155328 (#13261) üzenetére


Picturemaker
őstag

FPSTunker:Ahogy Henk is mondta: Ha a procihűtőről van szó akkor alaplapról menni fog a vezérlés.

kat777:Nekem is van olyan erősítőm! Működik szépen. Csak 2x30W, de a mostani házimozi erősítőmet /ami sztereóban elméletileg 2x100W-ra vált/ simán megeszi :)
Igen "fogyasztói = gyártsunk xart olcsón-adjuk el drágán társadalom", tudom, hogy ez megy. Csak sajnos gazdaság ilyen formán való bővítése nem fenntartható folyamat. Ennek eredménye már meg is látszik a környezet, a bolygó állapotán.
Na mindegy, ez már nem is csak off-topik, hanem off-PH. :)

Zájec: Remélem nem fog kilyukadni! :DDD

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13268) peetmaster


peetmaster
senior tag

Sziasztok! Ki szeretném kérni a véleményeteket ezekről a hűtőkről. Egy E8400 E0-t szeretnék vele hűteni olyan 3.6-3.8Ghz-en. Nem akarok 10ezer ft-okat kidobálni egy procihűtőre, ezért kérdezem, hogy megfelelne-e? :)

[ Szerkesztve ]

(#13269) jenei92


jenei92
senior tag

Szerintem Igen.. :K

(#13270) CptMisi válasza Henk (#13262) üzenetére


CptMisi
őstag

igen, 7k-ért megvettem a SK2-t, 11et nem fogok adni érte...xtreme freezer rev 2 megtetszett, és bár mondták sokan a hyper 212/TX3-at, de visszaolvastam pár oldalt, és itt se tetszett sokaknak, akkor szerintem xtreme freezer lesz belőle, van itt PH-n 6k-ért :K :R

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#13271) peetmaster válasza jenei92 (#13269) üzenetére


peetmaster
senior tag

Ezt az "igen"-t az én kérdésemre írtad? :)) Mert ha igen, akkor köszi a gyors választ! :K
Zalman 9500cnps AT-n gondoltam még, és ajánlották az AC Freezer 7 Pro-t. De az általam belinkelt cpu hűtő ár/teljesítmény arányban szerintem jobb mindkettőnél.

[ Szerkesztve ]

(#13272) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Sziasztok,

Zalman 9900 vagy TRUE 120 Extreme hűt le jobban egy i7 920-at. TRUE-m van de esztétiakai okoból cserélni szeretném. Szerintetek?

Üdv és köszi

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#13273) Henk válasza CptMisi (#13270) üzenetére


Henk
veterán

Az sem tud többet mint a 212. A tx3 meg egy kissebb kategória. Én még mindig jobb választásnak tartom a Xigmatek-et.
peetmaster: ha alapfeszen megy annyit akkor elég lehet az a hűtő. Komolyabb tuningnál én már nem azzal próbálkoznék.
roedie:a TRUE kipics@zza a Zalman-t. Az divat hűtő inkább, nem igazán éri meg az árát.

[ Szerkesztve ]

(#13274) katt777 válasza Picturemaker (#13267) üzenetére


katt777
félisten

A miénk Kleopátra, semmi digitalizálás, csak működő alkatrészek, mechanikusan menthető rádióállomások, 2x50W, mondjuk a TUEL csatik már kissé idejétmúltak, azokhoz módosítani kell az RCA kábeleket ellenállásokkal. Ja, hát anno nem ezt az idióta PMPO teljesítményt írták rá a hifikre, no meg valóban hifik is voltak. Amitől a belem is röhög egyébként, az a "mikro-hifi". :DDD Hogyan lehetne hifi, ha mikroszar? A nép meg beveszi, mert azt sem tudja, mi az a hi-fi.

Henk: Xigmatekeket még a túlzó tesztekben is 212+ alatt láttam... :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13275) Henk válasza katt777 (#13274) üzenetére


Henk
veterán

Itt szó sincs túlzó tesztről. Olyan hűtőm volt azt azért tudom milyen. Az e8600 alapon, orthos-sal 47 fok volt max. Azt akartam az i7-re is megtartani, csak sehol nem kaptam hozzá lefogatót.

(#13276) peetmaster válasza Henk (#13273) üzenetére


peetmaster
senior tag

Kipróbáltuk egy ismerősnél a procit. UD3R-es lapban 1.2V-on 4Ghz-et tudtunk kihozni belőle prime stabilan. 3.6ghz-hez pedig 1.168V kellett neki.

(#13277) jenei92 válasza peetmaster (#13271) üzenetére


jenei92
senior tag

Igen neked írtam..bocsánat nem a választ nyomtam... :B
Tényleg ha nem feszeled agyon akkor megfelelő lesz..

(#13278) CptMisi válasza Henk (#13273) üzenetére


CptMisi
őstag

hát de árgépen(...) 12körül van, ez meg 6k...végül is, ha minden összejön egy HAF 932es házikóban lesz 8darab 120mm-es, egy 140mm-es és egy 230mm-es venti össztűzében :)) azért megnézem hátha találok olcsóbban xigmateket :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#13279) Landon


Landon
őstag

Sziasztok,

Na hasonló problémába kerültem én is mint itt páran... Nekem a 965ös PhenomII BE-höz kéne vmi jó hűtő tuningra is és én is a H212+ -t néztem ki mert a tesztekben az virít mindenhol de akkor ti azt mondjátok, hogy nem? :S Ami benne van a választottak közt az a Ninja 2 és a Hyper N520. Szerintetek? Ninja2 mondjuk nem vmi nagy szám tesztek szerint. Viszont az N520 igen. Csak nemtom az befér e mert rettentő hülye kialakítása van... pont el van tolva a hűtő és pont beleütközik a tápba. :\ Én nem akarok dark knight-ot venni. Mindenhol rosszabbnak írják mint a akár a H212+ vagy N520. További ötleteket szívesen fogadok. :) Vmilyen Noctua hűtön gondolkodok még vagy pedig a Mugen2-őn de az már elég húzós....

Ez a 965ös rettentően melegszik. 140W-ot eszik... szörnyeteg.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#13280) vPhis


vPhis
aktív tag

Van valakinek tapasztalata a Thermolab BARAM-mal kapcsolatban?
2db 19dB(A)-s 69.69CFM légszállítású CM ventit tennék rá.

(#13281) CptMisi


CptMisi
őstag

Üdv újra!
kicsit nézelődtem még, tesztekben elég jó a H212+, de tényleg ilyen jó? nem vagyok nagy tuningos, de a pénzemért a lehető legjobbat akarom egy x3 720as procira...
10ezer forint alatt melyik hűtő lenne a legjobb? esetleg egy silent square evo/xtreme freezer rev 2/asus triton/H212+/Xigmatek s1283? kinézet sem hátrány :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#13282) kimi02 válasza vPhis (#13280) üzenetére


kimi02
őstag

Szerintem nagyon jó kis hűtő :K teszt

[ Szerkesztve ]

(#13283) vPhis válasza kimi02 (#13282) üzenetére


vPhis
aktív tag

Azta!
Veri a TR Ultra 120 eXt-et és még ócsóbb is!!
köösziii

ez lesz a köv. csak istentudja mikor. :DDD

(#13284) Landon válasza CptMisi (#13281) üzenetére


Landon
őstag

Nem azért véletlen se mert mindenáron el akarom adni neked az xtreme-t de Xigmateket sehol nem kapod meg 10k alatt újonnan, a H212+ -t én is akartam venni de visszaolvastam itt pár oldalt és azonnal le is tettem róla. :D CM sajnos kezd híres lenni a gagyi összeszerelésről (hézagok a hp-ok között etc.). A többit nem ismerem és tesztekben sem igen láttam őket pedig tegnap 50+ tesztet rágtam végig mire a mugen2 nyert. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#13285) Landon válasza vPhis (#13283) üzenetére


Landon
őstag

És ezt Mo-n hol lehet kapni? Mert én sehol nem találom. :( Esetleg vki: PhenomII 965 erős tuninghoz milyen hűtő lenne a legjobb? Ez egy eleve 140W-os cpu.... Megahalems-ről lemondtam, jelenleg a mugen2 biztosan ül a poziciójában. :D De ezzel a ThermoLab BARAM még csak külföldi tesztekben találkoztam sajna itthon nem. :(

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#13286) Landon


Landon
őstag

Mindegy most látom a Mugen2 jobb. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#13287) Henk válasza CptMisi (#13278) üzenetére


Henk
veterán

[L:vPhis]Tessék[/L], nincs 8k. :B
vPhis: a múltkor írta valaki, hogy vett egy Baram-ot és nagyon jól szerepelt nála. Igaz ő is 2 ventit tett rá ha jól emlékszem.
Landon: de lehet kapni 10k alatt Xigma-t, sőt ugyanott kapható Thermolab is. Mondjuk ár/érték arányban a Mugen2 az egyik legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#13288) Henk válasza CptMisi (#13278) üzenetére


Henk
veterán

Az elöbb elb@szatm a linket. :B
Szóval itt kapható.

(#13289) katt777 válasza Henk (#13275) üzenetére


katt777
félisten

Na akkor erre azt tudom mondani, hogy a Z600 E8400-zal 1.275V-on 52°C-os volt 1 ventis (1100RPM) Z600 alatt max terhelésen (35% tuning: 4.05GHz), az i7 meg hasonló hűtéssel 81°C (csak 1300RPM) 1.28V-on (50% tuning: 4GHz). És IBT-tel teszteltem, ami 6-7°C-kal jobban melegítette a procit, mint az Orthos. Szóval nem feltétlenül jártál rosszul azzal, hogy nem tartottad meg.

Landon: Hétfőn megy logout-ra a 212+ tesztem, addig a honlapomon megtekintheted. Én most már csak a Z600-at ajánlom egyébként, remélem, mihamarabb szert tudok tenni egyre ismét. Sztem jobb a Mugen 2-nél (lásd fent), árban meg hasonló.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13290) Henk válasza katt777 (#13289) üzenetére


Henk
veterán

Azért én kipróbáltam volna szívesen mit tud. Annak idején idle 600, load meg 900 rpm-en ment rajt a venti. Azért lehetett volna még kihozni belőle valamit egy nagyobb fordulatú ventivel.
De nem is értem minek adtad el a Z600-at ha ennyire bejött. Azt mondtad kellett a pénz. Gondolom használtan nem tudtad 10k-nál többért eladni, aztán a 212 meg volt 7k. :U

[ Szerkesztve ]

(#13291) Landon válasza Henk (#13288) üzenetére


Landon
őstag

Ja sry én DK-ra gondoltam. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#13292) katt777 válasza Henk (#13290) üzenetére


katt777
félisten

3k is sokat jelent, minden pénzt össze kellett szedni (amikor vettem tavaly, 9k volt a Z600). Amúgy az E8400 hűtőjéből kiindulva (az 4.05GHz-en is jól hűtötte a procit, csak qrwa hangos volt :DDD ) azt hittem, jó lesz az i7-é is tuningra, de tévedtem. Kár, hogy nem teszteltem le előbb (1 hétig vacilláltam rajta, aztán lemondtam róla, amikor a P6T Deluxe-ot csak ezzel együtt vették meg). Mindegy, ha valakinek elég kisebb tuningra, vagy 2 magosra meg főleg tökéletes a 212+, és megveszi, akkor csak összespórolok még 6-7k-t, aztán tényleg tojok minden más hűtőre, mert ez legalább bizonyított.

212+ arra mondjuk remek, hogy 3.4GHz körül csöndben hűtse az i7 procit, és amúgy sem használom 4GHz-en, csak mint írtam már, szeretem, ha megvan a lehetőség a hardver maximális kihasználására. Mivel a Z600 csak 0.5cm-rel magasabb a 212+-nál, az is simán befér a szintén szükségből lecserélt házba.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13293) Landon válasza katt777 (#13289) üzenetére


Landon
őstag

Z600 jobb mint a Mugen2? Hát ezt nagyon nehezen hiszem el... a Mugen2 a TRUE-val van pariban.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#13294) Landon


Landon
őstag

PS.: NEm a cogage TRUE-ra gondolok mert az jobb mint a mugen2 hanem a TRUE120-ra (vmi thermal akármit rövidítenek annak most nem ugrik be). De a Z600 megnéztem pár tesztet sehol nincs ezekhez képest.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#13295) Henk válasza Landon (#13293) üzenetére


Henk
veterán

Ezt a teszt környezet is nagyban befolyásolja. A Z600 passzív hűtő, egy kis légszállítású ventivel is jól teljesít míg egy TRUE-nak kell a nagy légszállítás. Sokszor ebből adódik, hogy a különböző tesztekben más-más sorrend áll fel a hűtők között.
A TRUE a Thermalright Ultra120 Extreme, de érdekes ez a Spirit TRUE amit említettél mert sokkal keskenyebb mint a sima és kevesebb hp is van rajt.
katt777: ahova nem elég a 3,6 oda a 4ghz sem. Szerintem ez felesleges túlhajtás. Ha meg ennyire kell a vége akkor arra egy normális vízhűtés kell. Véleményem szerint 85-90 fok az nagyon az egészséges hőmérséklet felett van .

[ Szerkesztve ]

(#13296) Landon válasza Henk (#13295) üzenetére


Landon
őstag

Értem de én erre a Z600-ra tuti nem bízom rá magam. :) Mugen2 szimpibb meg azt minden tesztben agyon dícsérik. Nem tudod, hogy hol lehetne olcsóbban hozzájutni? :( Én a legolcsóbb amit találtam az durván 12k volt... A másik az MX3as paszta. 2k basszus. Esetleg ha bármelyiket tudod olcsóbban azt megköszönöm. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#13297) Haart válasza katt777 (#13292) üzenetére


Haart
addikt

Nekem is volt még tavalyról egy Z600am csak én is eladtam sajna. De már bánom mint a kutya. Annál jobb hütcsim még nem nagyon volt. :K

(#13298) Henk válasza Landon (#13296) üzenetére


Henk
veterán

Hát olyan körül megy, én sem láttam olcsóbbat, esetleg használtan találnál. Árgép kidob pár boltot ahol valamivel alatta van, de nembiztos, hogy van náluk.
Az mx3 pasztától én nem vagyok elájulva és akkor finoman fogalmaztam. Nem is tudom használni, egyszerűen nem tudom felkenni a felületre. Ott figyel a szekrényben, elég drága próba volt.

(#13299) Landon válasza Henk (#13298) üzenetére


Landon
őstag

És akkor milyen TIM-et ajánlanál? :) MX2-nél nincs vmi jobb? Nem akarok megint azt venni. :D
Nem tudod felkenni? MX2-höz képest "keményebb"/sűrűbb? De egy kemény bankkártyával vagy vmi hasonlóval nem tudtad szétkenni?! Én azért ha más nem akkor a ma divatos módszerrel tuti kipróbáltam volna. :) Kis pötty a cpu közepére majd arra rá a HS és szoszi. :D
Mondjuk nekem egy ilyen után crashelt azonnal az új 965-ös PhenomII-öm prime alatt. :D Vmi nagyokos amd forumon javasolta h ez a legjobb. Rizsszemnyi a cpu közepére rá a HF kicsit HF megmozgat jobbra balra h a cucc szétkenődjön. Majd gép bekapcs 5 perc idle vár és utána mehet a prime95 max heat. Na én pont így tettem és az első 5msp-be lehalt az abszolút alapokon lévő CPU. :D Utána reboot és ment normálisan már... gondolom TIM nem folyt szét eléggé. Aztán leszedtem a hűtőt és láttam h kb a cpu 4edén volt TIM és az is még inkább csak lefolyt. Szóval énis részemről maradok a teljes felületen való szétkenésnél. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#13300) Henk válasza Landon (#13299) üzenetére


Henk
veterán

Abszolút nem vagyok híve annak, hogy rányomom a pasztát a cpu közepére aztán a hűtő szétnyomja ahogy tudja. Főleg egy sűrű pasztánál nem tudja rendesen, nem lesz egyenletes. Az mx3-al nem az volt a gond, hogy szétkenni nem tudtam, hanem egyszerűen nem tapadt oda a felületre. Elcsúszkált rajt meg ilyen érdekesen elkezdett hártyásodni, nem tudtam felkenni egyenletesen. Mivel nem tapadt meg gyanítom, hogy a hőátadása sem lett volna tökéletes, mintha egy rágót nyomtam volna rá.
Mielött jönnének a "nem lett jól lezsírtalanítva" hsz-ok, de le volt. 3x megpróbáltam egymás után semmi sikerrel, csak egy csomó paszta ment a semmibe. Ezt megúnva elővettem a Prolimatech pasztáját amit gond nélkül elkentem rajt.
Én AS5-öt és a Proli pasztáját használom most.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.