Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#13301) vPhis válasza Landon (#13285) üzenetére


vPhis
aktív tag

pcgear.hu
11k
(ha jól emlékszem a PH!-s engusz boltja)

[ Szerkesztve ]

(#13302) katt777 válasza Landon (#13293) üzenetére


katt777
félisten

Nem kell elhinned. A 212+ több tesztben is Mugen2 szintet "tudott", v. éppen TRUE-t, azaz alig pár fokkal maradt el tőlük, a Z600-at viszont ki tudtam próbálni saját cuccban. De ha Mugen 2-t veszel, kíváncsian várom az eredményeket; sajátokat, mert a neteseknek valamiért nehezen hiszek mostanában...

Noctua NH-T1 paszta nálam bevált, bár a 212+-on ez sem segít. :(((

Henk: Egyetértünk, de hát éppen azt mondtam, hogy a Z600 nem zajos, ill. attól, hogy alapból passzív üzemre tervezték, még nagyon jól hűt ventivel is. És szintén azt mondtam, hogy 85-90°C nem feltétlenül jó, ezért nem nyerek sokat a 212+ polírjával.

Vízzel mire mennék? Egy sima, 40-50k-s vízhűtést lenyom több léghűtő is (pl. Z600). Haveromnak volt saját építésű, Barkas radiátoros vízhűtése, az sem volt sokkal jobb a Z600-nál, ráadásul zajban sem volt kevesebb, mint a HAF932 500RPM-mel forgó, 3db 23 cm-es ventije a Z600-on pihenő 12cm-essel.

Haart: Isten hozott a klubban. Kéne nekünk vmi terápiás csoport, asszem. :B :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13303) Zolás válasza Haart (#13297) üzenetére


Zolás
addikt

Itt meg a szerencsés vevő :DDD Azóta is ez a hütöm van és imádom :DDD best of vétel volt és még most is tartja az árátnem mintha szempont lenne mivel nem akarom eladni :P

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#13304) katt777 válasza Zolás (#13303) üzenetére


katt777
félisten

Majd szervezek egy kommandót a kincs megszerzésére... :(( Rettegj! :Y

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13305) vPhis válasza katt777 (#13304) üzenetére


vPhis
aktív tag

Mennyire csudajó az a Z600?
úgy kb
pl mugen2-höz vagy TRUEhoz vagy H212+-hoz képest?

(#13306) Zolás válasza katt777 (#13304) üzenetére


Zolás
addikt

Csak gyere a kiskutyám már éhes (kis rottweiler kutyus) ;]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#13307) Henk válasza vPhis (#13305) üzenetére


Henk
veterán

Ezt nem fogja tudni megmondani, hiszen a 4 felsorolt hűtőből csak 2 volt neki. Így a többi csak találgatás.
katt777: ezért írtam, hogy normális vízhűtés. Nem egy sufni, hanem megveszed hozzá a minőségi cuccokat és akkor hűvösen tartja. Persze ez nem 50k-s tétel, lehet a 2-3x-a, de ha valakinek az a fontos, hogy ki tudja hozni a végét a gépnek akkor áldozzon rá.
Azért megjegyzem nekem sem kéne vízhűtés több okból sem. De én beérem ennyi teljesítménnyel, nálam inkább a hang a szempont..

[ Szerkesztve ]

(#13308) katt777 válasza Zolás (#13306) üzenetére


katt777
félisten

Viszem a zöld kutyámat, mint a viccben, vagy kolbászt. :P

Henk: No de miért építsek drága vízhűtést, amikor van jó és halk lég is? :F Nem a konfig végét akarom kihozni, hanem csak 4GHz-et. Tudom, hogy max. majd HD6890CF-hez kéne (direkt írtam 6-ost), de akkor is. :((

vPhis: Ahogy Henk is írta, csak 2 volt, így arról tudok nyilatkozni, hogy a Z600 ua. (4GHz@1.3V) terhelésen min. 12°C-kal jobban hűti az i7-et, mint a 212+ (természetesen nem passzívan). Nézd meg tesztekben (még ha abszolút értelemben csalnak is, relatíve kevésbé, mert szinte minden hűtőt jobbnak mutatnak a valóságosnál), hogy a TRUE és a Mugen 2 hol helyezkednek el ezekhez viszonyítva. Ált. 212+ fölött, és Z600 alatt. Persze nem árt odafigyelni, hogy a Z600 passzívan, vagy milyen RPM-ű ventivel dolgozott a tesztben, ill. dupla ventis tesztre nem is emléxem, de az további 5-6°C-ot hoz a Z600-nak, míg a 212+-nak csak max. 2-t. (Tesztem a honlapomon.)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13309) katt777 válasza katt777 (#13308) üzenetére


katt777
félisten

Ja igen: és a Z600 tutira halk lesz komoly tuninggal is, míg a többiről ez nem mondható el!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13310) CptMisi válasza Henk (#13288) üzenetére


CptMisi
őstag

akkor inkább ez, mint az xtreme freezer? tudsz egy tesztet linkelni? Asus Silent/arctic Square? valami kicsit szebb hűtő? :DDD

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#13311) katt777 válasza CptMisi (#13310) üzenetére


katt777
félisten

A szép hűtők nem feltétlenül jók, ASUS-okról főleg nem nagyon olvastam jókat, pedig amúgy kedvelem a márkát. Extreme Freezer (II) amilyen batár durván néz ki, annyira gyöngén teljesített még netes tesztekben is, volt itt belinkelve sztem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13312) Henk válasza katt777 (#13308) üzenetére


Henk
veterán

Hát gondolom vizet azért építenek mert egy fajta hobbi is lehet meg mutatósan elrendezhető és ha jól meg van csinálva akkor nagyon jó hatásfokkal dolgozik. Egy kissebb rendszernél akár ventik nélkül. Lehet, hogy úgy tudnád 4ghz-re húzni a procidat, hogy csak 55-60 fokig melegedne, azért jobban érezné magát mint 90 környékén és az élettartama is hosszabbodhatna. Amúgy meg mindegy milyen hűtőd van, ha azon van legalább egy venti ami 1200 rpm körül megy az már nem halk. Én azt mondom, hogy általános használat mellett egy cpu hűtőre nem indokolt venti. Viszont annyira érdekel most már a dolog, hogy ma kipróbálom az én hűtőmet még egy ventivel. Pont van otthon még 1 ugyanolyan mint ami most rajt van.

(#13313) CptMisi válasza katt777 (#13311) üzenetére


CptMisi
őstag

akkor a Xigmatek s 1283 jobb választás? mondjatok valami jót, aztán az lesz :DD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#13314) Henk válasza CptMisi (#13313) üzenetére


Henk
veterán

Itt egy tesztoldal. Ha már erre kell hagyatkozni akkor a Frosty szerintem az egyik legmegbízhatóbb. Az Asus általában túl van árazva a tudásához képest, design hűtők mint a Zalman.
Mondjuk amd-re csak úgy tudod feltenni, hogyalulról felfele fújja a levegőt vagy 180 fokkal elforgatva. Tehát a lefogató miatt a hagyományos módon, hogy előről hátra fújjon a venti az nem megy. Ez elég sok hűtőnél így van sajnos amd vonalon. Azoknál más ahol van hátlapi panel mert ott a keretet le kell venni a lapról. Mondjuk a Mugen2, de pl. a 212+ is ilyen már.

[ Szerkesztve ]

(#13315) Henk válasza Henk (#13314) üzenetére


Henk
veterán

A elöbb nem jó tesztet linkeltem mert az intel-é volt. :B
Szóval az amd-re.

(#13316) CptMisi válasza Henk (#13315) üzenetére


CptMisi
őstag

köszönöm, akkor egy ilyet fogok venni :DD mondjuk a led-es nem fog kilógni a házból, mert most egy HAF932 karácsonyfa edísönre hajtok, tele ledes ventikkel ;]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#13317) Henk válasza CptMisi (#13316) üzenetére


Henk
veterán

Milyen led-es? A 1283-on nem ledes venti van. A Red Scorpion-on van világítós venti, de szerintem nem éri meg a felárat.

(#13318) CptMisi válasza Henk (#13317) üzenetére


CptMisi
őstag

akkor lehet elnéztem valamit, mindjárt meglesem :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#13319) CptMisi válasza CptMisi (#13318) üzenetére


CptMisi
őstag

azt hittem red-et linkeltél :B :DD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#13320) katt777 válasza Henk (#13312) üzenetére


katt777
félisten

Hát, tudok halk hűtőt 1200RPM-en, pl. a keret nélküli AC-im is azok, és a CM-ek, vagy az NF-P12 sem hangos.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13321) Bajog


Bajog
csendes tag

Sziasztok!

Van egy intel quad 6600-as procim, gyári hűtéssel. Kérdésem: Milyen hűtőt ajánlotok ehhez? Nagyon fontos, hogy halk legyen. Tuningolás nem igazán játszik.

Előre is köszönöm.

(#13322) katt777 válasza Bajog (#13321) üzenetére


katt777
félisten

Hyper Z600. Ha nem tuningolsz, venti sem kell rá.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13323) Henk válasza Henk (#13312) üzenetére


Henk
veterán

Na kipróbáltam 2 ventivel a hűtőt. Hát azt hiszem magáért beszél a dolog.
Proci alapon, 1 ventivel.
Szintén alapon, de 2 ventivel.
A venti szabályzást pwm-en hagytam és valamivel kevesebbet is pörögtek talán mint az első esetben, de a mag hőfok hajszál pontosan ugyanannyi volt.
Csináltam még egy mérést 3,6ghz-en egy ventis megoldással, hogy mennyit tud a hűtő, de nem tartom túl egészségesnek a hőfokokat.

(#13324) Haart válasza katt777 (#13322) üzenetére


Haart
addikt

Lehet már kapni a z600hoz 1156os lefogatót?

(#13325) katt777 válasza Haart (#13324) üzenetére


katt777
félisten

Nézd meg CM oldalán, de LGA1366-hoz pár hét alatt ott volt, sztem ilyennek is kell lennie.

Henk: 1db 1100RPM-es ventivel volt max. 72°C az i7-em 3.6GHz-en. Tudtommal 80-85°C-ig mehetnek ezek a procik, bár én inkább 80°C alatt tartanám, ahogy Z600-zal lehetett.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13326) Haart válasza katt777 (#13325) üzenetére


Haart
addikt

CM oldalán már van de itthon még nem láttam sehol.

(#13327) Zolás válasza katt777 (#13325) üzenetére


Zolás
addikt

Nagyon rá vagy kattanva a Z600ra még beteg leszel. :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#13328) Henk válasza Zolás (#13327) üzenetére


Henk
veterán

Honnan veszed? :D

(#13329) 004


004
tag

Üdv!

Szerintetek 720BE alá elég egy hyper TX 3, ha húzni is akarom a procit? Valakinek hasonló proci+hűtő kombinációval pozitív/negatív élménye esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#13330) Zolás válasza Henk (#13328) üzenetére


Zolás
addikt

Nem is tudom amolyan megérzés :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#13331) Henk válasza 004 (#13329) üzenetére


Henk
veterán

Azt hallottam, hogy terhelve amikor már felpörgeti a ventit nagyon hangos. Teljesítményben jó közép kategória. Mennyit szánnál rá meg mekkora tuning lenne?
Zolás: csak a megérzésekre hagyatkozni. :N

[ Szerkesztve ]

(#13332) 004 válasza Henk (#13331) üzenetére


004
tag

Azaz igazság, hogy már megvettem:D A procim alapfeszen 3300-ig bírja, olyan 3600-ig gondoltam,de ahhoz már feszt kell emelni, és stock coolerel inkább nem próbálkozom, mert már 3400-nél primmal 65C-ig ment.

(#13333) 004


004
tag

Nézegettem vásárlás előtt egy csomó oldalon,több helyen is elég jó értékelést kapott,de persze találtam egypár nem igazán dícsérő cikket is, ezért gondoltam,hogy megkérdezem az okosokat:D. CPU max temp-re az AMD oldalán 73C-t írnak,én úgy gondolom,ha OC-val stabilan tartja az 53-55C-t akkor már jó.És ebben az árkategóriábban elég jónak tűnik.

(#13334) Henk válasza 004 (#13333) üzenetére


Henk
veterán

Lehet még a vásárlás elött kellett volna megkérdezni, nem? :D
Amúgy szerintem menni fog csak kérdés, hogy miylen hangja lesz mellé. Mondjuk ha az nem zavar akkor sinen vagy, ha mégis akkor még egy venti csere megoldhatja a dolgot.

(#13335) 004 válasza Henk (#13334) üzenetére


004
tag

Milyen ventit javasolnál,ha esetleg oda kerülne a sor?

(#13336) katt777 válasza Haart (#13326) üzenetére


katt777
félisten

Kérdezz körbe pár boltot, mert nem mindig van árlistában, viszont hozni lehet, hogy tudnak. Mondjuk ha Hyper 212+-t vennél (amit eladok éppen), ahhoz univerzális lefogató van, csak az meg nem Z600. Ha ügyes vagy, barkácsolhatsz is: kell egy keresztpánt, gumi- és fém alátétek, csavarok ás anyák, meg egy hátlapi lemez a lap felől szigetelve (lényegében ez az univerzális lefogató 212+-hoz is).

Zolás: Már az vagyok (ez sztem nagy eséllyel érezhető :B ), főleg, amióta nincs, és látom, hogy nem nagyon ér fel vele semmi. Brühühüüüü... :O

004: Ja, hát a tesztek kb. annyit érnek, mint egy kalap szar, tisztelet a kevés kivételnek. Az ott olvasottakhoz nyugodtan hozzáadhatsz legalább 10°C-ot. Mindenesetre eladom a 212+-omat, ha érdekel egy TX3-nál jobb hűtő.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13337) 004 válasza katt777 (#13336) üzenetére


004
tag

Kössz,de nem.Előbb kipróbálom,hogy mit bír a TX3. Ha nagyon gagyi lenne, ekkor elgondolkozom a cserén.

(#13338) Henk válasza 004 (#13335) üzenetére


Henk
veterán

Ha sokat nem akarsz rá költeni akkor AC 9225pwm. Esetleg kicsit többért Coolink swif2 92p vagy Scythe kama pwm.

(#13339) 004 válasza Henk (#13338) üzenetére


004
tag

HENK:Értem,köszi a tippet,egyelőre megnézem,hogy milyen a gyárival, aztán ha túl hangos lenne,akkor esetleg csere, habár az elég kiábrándító,hogy lecserélem a gyári hűtést egy jobbra, aztán meg az új hűtőn is lecserélem a ventit, na mindegy.Azért köszi!

katt777: Amúgy meg ,ha tesztek eredményéhez hozzáadok még +10C-t akkor ott vagyok,hogy már csak 5-7C-t ver rá a gyári hűtőre.Azért nemhiszem, hogy sokkal nagyobb lamellák, vastagabb,hosszab rézcsővel, nagyobb ventivel ellátott hűtő csak 5-7C-vel legyen jobbmint a stock.

(#13340) Henk válasza 004 (#13339) üzenetére


Henk
veterán

Hát rengeteg féle hűtő létezik, olyan is ami nem is biztos, hogy jobb mint a gyári. A tx3 biztos, hogy jobb lesz csak a cég lehet rosszul választotta meg rá a légkeverőt. Jobb teljesítmény, de a hang nem megfelelő, sajnos van ilyen.
Azt meg nem lehet általánosítani, hogy a tesztek 10 fokot csalnak lefele. Azért szoktam a Frostytech tesztjeit nézni mert ők nem gépben próbálnak, ki tudja milyen körülmények között. Náluk minden esetben azonos a tesztkörnyezet és azt mérik, hogy a külső hőmérséklethez képest hány fokot enged melegedni a hűtő. Itt a nyers erejét mérik a hűtőknek és így állítják fel a sorrendet. Ebből is következhet, hogy különböző szellőzésű házakban máshogy teljesít ugyanaz a hűtő.

(#13341) 004 válasza Henk (#13340) üzenetére


004
tag

Értem én,hogy miért jók ezek a tesztek,de ami az előnyük az a hátrányuk is,mivel sztem soha nem fogsz olyan körülményeket elérni a házban,mint amilyen környezetben ezek a tesztek készülnek. Persze így nagyszerűen lehet rangsorolni az egyes termékeket, de a többi(házban-tesztelős) tesztből jobban lehet következtetni a valós környezetben elért eredményekre. Gyakorlatilag mind a kettőnek van értelme,sztem.

(#13342) katt777 válasza 004 (#13339) üzenetére


katt777
félisten

Van bizony, hogy még annyival sem jobb, legföljebb valamivel csöndesebb. Tényleg az egész piacon, minden kategóriában csak 4-5 olyan hűtő van, amelyet érdemes lehet megvásárolni (nem csak hűtési teljesítmény, hanem zajszint tekintetében is, hiszen cseszheted a jó hűtést, a a ventizajtól szétmegy a fejed), az összes többi parasztvakítás (lásd pl. az ASUS gyönyörű hűtői). Én azt mondom, hogy 10-15k között érdemes keresgélni azt a pár darabot, amely jó lehet (TRUE, Mugen 2, ill. én a Z600 mellett a halksága miatt vagyok, mert a többi hűtő zajosabb), mert ennél olcsóbb, még ha jó is, csak közepes tuningra, vagy csak 2 magos procira jó (212+ pl), ennél drágábban meg szinte semmi plusz hűtési teljesítményt nem kapsz, hiszen pl. egy V10-nek az ára alapján a Z600-zal mért hőértékek 1/3-án kellene tartani a a procit, azaz egy 4GHz-es i7-et 25-27°C-on. Nem nehéz kitalálni, hogy ezt nem tudja. :DDD

Én anno azért ruháztam bele HAF932-be és Z600-ba, hogy soha az életben többé ház és hűtés gondom ne legyen (ez lett volna a legolcsóbb megoldás), csak aztán a sors beleszólt a dologba.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13343) DrJános


DrJános
aktív tag

Heló!

Én egy E 7400 as procit szeretetnék 3.5 vagy 4 Ghz en hajtani később cserélve lesz Q9650 ez nagy valaószinüséggel alapon fog menni.

Sok hűtőt kizár az, hogy magas ramokat szeretnék a gépbe ami talán kisebb gond, hogy az alaplapba P5Q Deluxe a proci körül hőcsöves megoldás van.

Szóval olyan hűtő kéne ami mind 2 feladattal megbirkózik, és ezeknek a feltételeknek is megfelel.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#13344) katt777 válasza DrJános (#13343) üzenetére


katt777
félisten

A legtöbb hűtő elég magas ahhoz, hogy a magasabb alaplapi chipset-hűtések is elférjenek rajta, a RAM-ok jelentik a komolyabb gondot. Ha megnézed a honlapomon v. logout-on a P5Q/E8400/Z600/HAF932 tesztemet, ott láthatod, hogy azon a lapon a nem éppen apró Z600 éppen a legelső RAM szintjéig ér, azaz pont elférne mellette egy magasabb RAM-hűtés, viszont akkor hová teszed a ventit? Szóval neked vsz. vmi fentről lefelé fújós, de a tuning miatt bika erős hűtő kéne, amilyet direkt magasabb RAM-okhoz alakítottak ki. Pl. ez.

Egyébként sztem többet érsz alacsony RAM-okkal és egy jó hátrafúvó hűtővel (Z600, Mugen 2, TRUE), mert azok úgyis hűtik a RAM-okat. Nálam pl. még fémborda sem volt a Kingmaxokon, mégis gond és különösebb melegedés nélkül vittek 1154MHz-et 1066 helyett. Ezek az extra RAM-hűtések is inkább minősíthetőek parasztvakításnak, semmint valós jó hűtésnek, természetesen jó CPU-hűtés mellett.

Úgyis tuningolni fogod a Q9650-et, de ha nem, akkor az éppen eladó 212+-om is megteszi, mert az jó C2D erős tuningjához, meg még 4 magoshoz is mérsékelt tuningra (teszt szintén honlapomon/logout).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13345) DrJános válasza katt777 (#13344) üzenetére


DrJános
aktív tag

Hát akkor

lehet hogy Z600 lesz belőle és kap 1 vagy 2 szabályozható ventit,

a Triton 88 is gondolom, hogy elég erős, de nem tudom, hogy melyik lenne halkabb.

én gondoltam a Asus Silent Knight II re is de lehet, hogy kicsit gyengécske lenne bár ez tetszik a legjobban.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#13346) Henk válasza 004 (#13341) üzenetére


Henk
veterán

Amit én mondtam ott csak a hűtők nyers erejét mutatja. Ha olyan tesztet nézel amit házban végeznek akkor leszel szomorú mikor megveszed és nálad közel sem úgy teljesít. Mert pl. a te házad a csendes működésre van kihegyezve, ennek megfelelő ventikkel vagy anélkül.
katt777: alaplapra párhuzamos hűtőkből nem igazán találsz komoly teljesítményűt, ezen kívül drágák is. Az Orochi-t magas ramokkal kínszenvedés szerelni mert a hűtőt úgy kell a lefogatójaába bebuktatni és addig a ram nem lehet a helyén, utána kell bejátszani. A Dominator-t is már csak úgy lehetett alátenni, hogy a cpu és ram hűtő lamelláit egymásba kellett illeszteni és oldalról betolni, máshogy nem fért be. Arról nem is beszélve, hogy egyáltaán nem kiemelkedő a teljesítménye.
DrJános: a Z600-ra nem fogsz tudni ventit tenni a ramoktól, legfeljebb a hátsó oldalára. Akkor viszont lehet túl közel lesz a hátsó ventihez, ez ház függő. Egy keskenyebb bordával még a venti is odafér.

[ Szerkesztve ]

(#13347) katt777 válasza Henk (#13346) üzenetére


katt777
félisten

Persze, hiszen az lenyomja a lamellákban felmelegedett levegőt a lapra, nem frisset kap. Ha csak nem fordítva szereli fel valaki a ventit, mert már ilyet is láttam.
Nem kiemelkedő? :F Hát nézd má' milyen magas! :Y :DDD

De ha nem magas RAM-okat vesz, ami sztem a jó döntés (és még spórol is), akkor tökéletes lesz a Z600. Nekem volt a hátulján is venti, és maradt 1 cm a házventi előtt, és nem is zavarták egymást.

DrJános: Mindegyik ASUS hűtő hangosabb lesz a Z600-nál, és a teljesítményük is kisebb. PWM-eseket vegyél, esetleg AC PST-set, azokból 4-et is sorba lehet kötni (csak ne keret nélkülit, mert az csak az egyik oldalára szerelhető), és akkor a lap CPU-fan-je az egész légcsatornát vezérelni fogja a RAM-ok, az északi híd, a kondik, és a CPU felett, és még a VGA hűtésére is rásegít. Sztem ez lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13348) DrJános válasza Henk (#13346) üzenetére


DrJános
aktív tag

A nagy ramok még nincsenek meg, és lehet, hogy dobom is őket a tervből, csak sima Geil Black Dragon vagy Ultra lesz az Evo helyett ezt még nem döntöttem el, ezek meg elvileg beférnek a Z600 + venti páros alá is

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#13349) katt777 válasza DrJános (#13348) üzenetére


katt777
félisten

Nézd meg P5Q topic 1. hsz-ban a beállítási listát, amit összedobtam a beküldött adatokból, mert nem feltétlenül a GEIL lesz a legjobb RAM a cuccba. Egyébként eszembe jutott, hogy magasabb RAM-ok is beférnek a Z600-ra tett venti alá, ha elég széles a házad, mert úgy is lehet szerelni, hogy a venti ne le-, hanem felfelé lógjon le a blokkról. Elég flexibilis a cucc, mert pattintós műanyag rögzítőt kapsz, nem drótot, így ezt függőlegesen úgy helyezed el, ahogy neked tetszik. Legjobb persze a lap felé lelógó alacsony RAM-okkal, mert akkor szépen átfúj a blokk alatt, segítve a lap hűtését is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13350) 004 válasza Henk (#13346) üzenetére


004
tag

Persze,énsem gondoltam,hogy ugyanolyan eredményeket fogok elérni mint a tesztetben,csak azt mondtam,hogy házban végzett tesztből jobban lehet következtetni,hogy milyen értékekre számíthatok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.