Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#12551) Henk válasza masterful87 (#12549) üzenetére


Henk
veterán

Jó lesz a Mugen2 mert ilyen árban kevés hűtőt találsz ami tudja ezt a teljestményt.A Thermolab Baram-ot dícsérik ami hasonló árban van,esetleg egy CM Z600 de arra külön meg kell venned a ventit.Vagy ha tudsz egy TRUE-t szerezni,de ezt csak használtan kapsz ilyen áron.
A Mugen2 bordája nem 4 cm-nél kezdődik mert a venti a borda alá és fölé is nyúlik.Ezen az oldalon vannak képek azon látszik.Amúgy a lapra rámegy szerintem inkább a ramokkal szokott gond lenni,ha magas hűtőbordás ramjaid vannak.A 10cm-es odalára pedig szintén úgy fér fel a venti,hogy kétoldalt lelóg. :)

(#12552) masterful87 válasza Henk (#12551) üzenetére


masterful87
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ!
Akkor Mugen2 lesz. De még azért méricsgélek egy kicsit, ha visszajön a gariból az alaplapom.

Tudom, hogy nem ebbe a topikba tartozik, de milyen halk 12-es házhűtő ventit ajánlotok?
Néztem az S-Flexet meg a Papst-okat, mert ezekről hallottam... na ezeket tényleg csak hallásból fogom ismerni, mert 4 ezret nem adok ki egy vacak ventilátorért, ráadásul 3 kéne belőle! :D
Tehát olyan 1500-200Ft-ra gondoltam, mit vegyek?

(#12553) Haart válasza masterful87 (#12552) üzenetére


Haart
addikt

Ha van ventiszabályzód, akkor majdnem mind1 milyet veszel ha leszabályzod minimumra. Én pl jól bevált coolink kék lapátosokat veszem. Amik max 1200-at forognak. Így még maxon hajtva sem valami hangos.

[ Szerkesztve ]

(#12554) Henk válasza masterful87 (#12552) üzenetére


Henk
veterán

Ha szabályzod őket akkor nagyobb a választék.Ha csak simán halk ventit akarsz és még olcsó is legyen az már nehezebb ügy.Én most Coolink swif2 120p-t használok.Ezek mondjuk pwm-es verziók,nálam a lap szabályozza.Közel olyan halk mint az S-flex és 2k darabja.

(#12555) masterful87 válasza Henk (#12554) üzenetére


masterful87
senior tag

Értem, köszönöm a válaszokat, neked is Haart!

Akkor ezt a Coolinket megjegyzem magamnak rosszabb napokra! :)

Különben van szuper szabályzóm, Zalman MFC1 Plus!
Eddig fullon mentek a ventik, csak éjszakára vettem le őket, nahát akkor aztán tényleg, szinte semmi hangjuk, nem passzív rendszer, de egészen kellemes hangja marad csak, az 5 méterre lévő ágyamból már nem is hallani.
De azért egy év alatt az amúgy se halk CM690-hez adott Cooler Master ventik még hangosabbak lettek, így kezdte el bizergálni a fülemet már a hangjuk! Maxon használtam őket, még nem is néztem, hogy a hőmérsékletek hogyan alakulnak a két végpont között, de majd akkor erre is kitérek!
De ha ezt mondjátok, akkor letekerem őket, és kész a halk venti, csak nem tudom, hogy mennyire egészséges ha egy 12V-ra méretezett ventit folyamatosan 7V-on járatok?

(#12556) dekelea


dekelea
tag

Hali!Thermaltake silent tower-ről van valakinek tapasztalata, véleménye, megéri e olyat venni???THX

EREDETI, márkás parfümök OLCSÓN! http://hardverapro.hu/apro/garantaltan_eredeti_markas_parfumok_olcson/hsz_1-50.html KIDOLGOZOTT KÖZÉPFOKÚ ESZPERANTÓ SZÓBELI TÉTELSOR ELADÓ

(#12557) Henk válasza masterful87 (#12555) üzenetére


Henk
veterán

Azt nem tudom,hogy a te ventijeidnek mennyi az indítófesze,de alapvetően a leszabályzástól nem lesz bajuk.Hacsak nem kritikusan alacsony fordulatra sikerül,az szerintem nem használ nekik.
dekelea: ha sikerül olcsón hozzájutnod akkor esetleg,de amennyi az új ára azért biztos nem ezt venném.

(#12558) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok!
Szeretném lecserélni a 775-ös foglalatú P4-esemen a gyári hűtőt, mert elég hangos. Én a CoolerMaster Hyper TX2-t néztem ki. Mi a véleményetek róla?
Egyébként az alaplapom egy Asus P5GD1 PRO. Remélem el is fér rajta a TX2!

(#12559) Henk válasza Gabesz87 (#12558) üzenetére


Henk
veterán

Nem rossz a tx2,de akkor inkább tx3-at vegyél már.Pwm-es a ventije nem lesz olyan hangos,valamivel olcsóbb is,meg a hp-ok közvetlenül érintkeznek a procival.

(#12560) silentx


silentx
csendes tag

Üdv, van egy intel dualcore 2ghz procim, szeretném a hűtést rajta lecserélni mert már zajos a gyári!

Nagyon halkra lenne szükségem és nem túl drágára! Így se melegszik nagyon a gyári hűtővel! max 45 fok

(#12561) devast


devast
addikt

Megjött a megahalems-em, nagyon faszás cucc, mindenkinek csak ajánlani tudom :DDD Nem olcsó az tény, de nagyon jó :K

(#12562) Qru válasza silentx (#12560) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

CM Hyper TX3 vagy AC Freezer 7 PRO-t keress.

#nincsbennetarcsi

(#12563) EyEsOnU


EyEsOnU
tag

holnap érkezik a thermolab baram-om, majd írok egy rövid ismertetőt róla, remélem csökkennek a hőfokok, habár van egy sejtésem, hogy kifogtam egy melegedő processzort.

(#12564) Henk válasza EyEsOnU (#12563) üzenetére


Henk
veterán

Kiváncsi leszek mert eddig saját tapasztalatot senkitől nem hallottam róla.
devast: pontosan így van. :K

(#12565) devast válasza Henk (#12564) üzenetére


devast
addikt

OCZ Vendetta 2-höz képest(ugyanolyan ventivel) nyertem kb ~9 fokot a ~140W-ot elfűtő q6600-omon, és ez még javulhat ha az as5 "letelepedik" a felületek között.

(#12566) Henk válasza devast (#12565) üzenetére


Henk
veterán

Én az AS5 után összeraktam a gyári pasztájával és mintha azzal is javult volna kicsit,de lehet csak jobban sikerült a pasztázás. :U

(#12567) hito


hito
nagyúr

Sziasztok...tudna valaki valami okos megoldást ajánlani a következő konfighoz (a CPU hűtés a legfontosabb): Gigabyte EP35, Q6600 (max. 3.2-n nyúzva), 3870x2.
Néztem a vízhűtéseket is (10eFt környékén komplett Thermaltake Bigwater SE rendszer használtan), de szvsz elég paraszvakításnak tartom és annyira nem tuningolom a rendszert hogy ki is használjam. Vagy tényleg annyival jobb és indokolt?
Lehet, hogy elég lenne egyenlőre valami komolyabb sima CPU hűtő, viszont ebből annyi van, hogy én mint laikus nem nagyon tudok okos lenni. 5-10eFt között alig használtan már vannak jó hűtők. Ezekből mit ajánlanátok?
ORTHOS teszt alatt CPU hőmérséklet felszökött 82fokra és ment volna feljebb is ha nem állítom le :DDD Szóval ennyi nekem elég volt, hogy cseréljem a gyári Intel hűtőmet.
Mennyit fog jelenteni egy jobb hűtés kb. (fokba kifejezve)?

Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12568) hito


hito
nagyúr

MOD: nagyon szimpik az Asus hűtők (Silent Knight, Triton77) és ahogy olvasgatom, elég jól is teljesítenek. Esetleg infó ezen hűtőkről valakinek? :))

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12569) Henk válasza hito (#12567) üzenetére


Henk
veterán

Az Asus áráért szerintem jobb hűtőket is tudsz venni.AC freezer xtreme vagy CM hyper 212 plus ezek 8k körül vannak.Vagy használtan egy Scythe Ninja2 esetleg egy Scythe Mugen2.(ebből az apróban 11k volt a legolcsóbb amit láttam)
A gyári hűtőhöz képest mindenképpen jelentős javulás lesz,de ezt fokban neked senki sem fogja megmondani mennyi.Nagyban függ a házad szellőzésétől is.

(#12570) hito válasza Henk (#12569) üzenetére


hito
nagyúr

Van most egy konkrét ajánlatom 3eFt-ért egy garis Asus Triton77. Q6600-hoz elég szerinted 3.2-en használva :F Gyárihoz képest biztos fényévekkel jobb.
Vízhűtés téma? :DDD

MOD: amiket írtál nekem egy picit drágák. De biztos nagyon jók :K

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12571) Kolok


Kolok
csendes tag

Hali egy q9400-as procihoz esetleg tuning alkalmazásával mmilyen hűtőt ajánlotok? jelenleg AC Pro 7 van

(#12572) Henk válasza hito (#12570) üzenetére


Henk
veterán

A gyárinál biztos jobb lesz,de túl sokat ne várj tőle.Szerintem egy közép kategória mint a tx2.Azt mondjuk én quad-ra nem is raknám,főleg húzva.A jó hűtők drágák ez tény,de valamit valamiért.
Vízhűtést 10k-ért nem tudom milyet kapsz.Nem vagyok otthon a témában,de ahogy láttam az árakat egy normális vízhűtés 50-70k biztos van.Persze ezt befolyásolja,hogy milyen cuccok vannak a gépedben.

(#12573) hito válasza Henk (#12572) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor lehet hogy kihagyom ezt a Triton-t :K Sőt biztos.
És az általad ajánlott AC és CM közül melyiket válasszam szerinted?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12574) Kolok válasza Kolok (#12571) üzenetére


Kolok
csendes tag

Megrendeltem egy Q9400-ac provit. Kisebb tuning esetén elég a gyári hűtő? Van egy AC Freezer Pro 7 hüttőm itthon. Az elég? HA nem milyet érdemes venni ami bírja a tuningot, nameg csendes is meg nem túl drága? :) Igényeim vannak.
ÜDV: Kolok

(#12575) Henk válasza hito (#12573) üzenetére


Henk
veterán

Én a 2 közül a CM-t választanám.
Kolok: a gyárival tuningot nem érdemes mert nagyon melegedni fog.Olyan,hogy olcsó erős meg csendes még nem találtak ki szerintem.A hyper 212 Plus-al szerintem neked sem lenne gondod,viszont 8k körül van az új ára.

(#12576) hito válasza Henk (#12575) üzenetére


hito
nagyúr

Egész nap telefonálgattam mint egy barom (meló helyett), hogy a két hűtő közül az egyikkel térhessek haza, de sehol nincs, sőt megmondani se tudják hogy mikor lesz rendelhető. :W
Úgyhogy berágtam és a budapesti retteneteses gazdag CPU hűtő kínálatból egy ASUS Silent Square Pro-t választottam. Azt kell mondjam hogy nem bántam meg (egyenlőre). ORTHOS sokkolás alatt nem tudott feljebb menni 44foknál (első magban 56fok volt a max), ehez képest gyári hűtővel 2perc alatt 82fokon volt. Úgyhogy nekem kellemes csalódás :K Viszont az összeszerelést az ellenségemnek nem kívánnám.
Ja, és a legjobb: kaptam hozzá egy manuálisan szabályozható (tekerős-potis) LED-es előlapot is :C 10500 rúpiát nekem megért.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12577) Milka 78 válasza hito (#12576) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én két napig szereltem a Asus Silent Knight II-esemet...hát,mit mondjak.Szerintem a rubik kockában nem volt ekkora kihívás :K Vért hugyoztam mire összejött.Viszont piszok jól hűtenek és tényleg halkak.

(#12578) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
A tuningot nem túlzottan bírja a zalman 8700 nt ventim 30 fokos külső hőmérsékletnél. Nézegettem pár hűtést . És lenne pár kérdésem.

A thermalright ultra 120 extreme hűtő mennyire éri meg?
Gondolok én arra, hogy a ph-s teszt szerint a 7000 forinttal olcsóbb scythe ninja megveri.
Esetleg a mugen 2?
Illetve, hogy ha lehet ilyet kérdezni, melyik most még a jó ár/érték kategóriájú hűtő.

Tuning nálam fontos szempont.

[ Szerkesztve ]

(#12579) Henk válasza dangerzone (#12578) üzenetére


Henk
veterán

A TRUE egy nagyon jó hűtő bár azt nem hiszem,hogy 7k-val drágább mint a Ninja mert az is 10k.A Mugen2 a 12k-s árával az abszolút favorit a 3 közül.A Thermolab Baram is hasonló árban van.
hito: Akkor azért megoldódott a dolog,a 44 fok az nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#12580) dangerzone válasza Henk (#12579) üzenetére


dangerzone
addikt

Árgép bácsi ezt mondja: ultra 120 ex

ninja

Szóval a true megéri ekkora árkülönbséggel is? Vagy azért a ninjához képest ennyire nem jó?

Illetve még azt ,hogy magas bordás ramjaim vannak, úgyhogy nem tudom mennyire férnének el, ha ezeket a hűtőket még ugye ventivel is megspékelném.

[ Szerkesztve ]

(#12581) Kolok


Kolok
csendes tag

KÖszi szépen a segítséget minden gurunak, akkor majd inkább próbálkozom más helyen

(#12582) 14adam


14adam
addikt

Hello,5k környékén keresek tápot,egy Celeron-D 336-ra ami persze húzva is lesz.Arctic Cooling Freezer 7 Pro-t néztem ki,elég jó áron van és sok jó véleményt halottam róla.Szerintetek elvinné úgy,hogy tuningolnám is 2,8@ 4,x ghz-ig :U

(#12583) Henk válasza dangerzone (#12580) üzenetére


Henk
veterán

A Ninja-ról a linken vegyesen van a mini is.A Ninja2 11k-tól kezdődik,itt pedig a TRUE.Lehet,hogy van ennél olcsóbb is csak ez eszembe jutott.A magas ram miatt szerencsésebb a TR mert az jóval keskenyebb mint a Ninja és jobban elfér.Amúgy milyen procira kéne?Mert lehet van más alternatíva is.
14adam: a freezer 7pro jó hűtő a középkategóriában,bár nem táp. :D
Nem tudom a proci mekkora fesszel megy annyit és mennyire fog melegedni.Lehet erre a proci topikjában jobban tudnak válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#12584) dangerzone válasza Henk (#12583) üzenetére


dangerzone
addikt

Jah, azt én is észrevettem, hogy van ott ninja mini is.
Viszont a 14,500-as true az új infó.

E6750-re kéne. Meg majd kb 1 év múlva tervezek egy p45-ös alaplapot meg egy q9550-est, vagy valami hasonló 4 magosat.

(#12585) Henk válasza Kolok (#12581) üzenetére


Henk
veterán

Amit én ajánlottam az nem volt megfelelő? :U

(#12586) Henk válasza dangerzone (#12584) üzenetére


Henk
veterán

Ha a quadra is ezt akarod akkor mindenképpen komolyabbat vennék a helyedben,főleg ha azzal is lesz tuning.Tehát Ninja2 vagy felfele,jó lehet még a Z600,CM V8,Thermolab Baram,Mugen2,TRUE,TR HR-01 Plus.Ezek 2-3 k eltéréssel egy árban vannak.Viszont ami keskenyebb az a TR-ok és a Thermolab ezek biztos elférnek.A többi nagy borda és gond lehet a magas hűtőbordás ramokkal,főleg ha venti is oda lesz.
Jut eszembe ha már annyi pénzt szánnál a TR-ra akkor nézd meg a Prolimatech Megahalems-et.15k és a tesztekben a legjobban szerepel.

(#12587) dangerzone válasza Henk (#12586) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát úgy 12.000 környékén próbálok találni. :)
Vagy majd meglátjuk. El kéne előtte passzolnom a 8700nt-t is. :)

Köszi szépen a segítséget. :R

(#12588) hito válasza Henk (#12579) üzenetére


hito
nagyúr

De meg ám :K És nagyon köszönöm a segítséget :R Remélem ha már kevés lesz a 3.0GHz és feljebb merészkedek, akkor se lesz kevés a cucc.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12589) Kolok válasza Henk (#12585) üzenetére


Kolok
csendes tag

Ok tetszik, köszi, Ár/érték arányban ez a legjob jelenleg? Vagy esetleg valami mást?

(#12590) Henk válasza Kolok (#12589) üzenetére


Henk
veterán

Hát én quad-ra nem vennék kissebbet.5k körül vannak a tx3 meg a freezer7,de az jóval gyengébb.Azért mondtam a 212-plus-t mert 8k-ért nagyon jó hűtő,feltéve ha betudod szerezni mert említette itt valaki,hogy ő Pesten nem talált.De azért lehet találni szerintem,legfeljebb rendelésre.Esetleg ha tudsz Xigmatek S1283-at szerezni,de ezt csak használtan kapod meg ilyen áron.Az apróban mondjuk láttam,hogy árulnak párat.A többit meg azért nem mondtam mert már mind drágább.

(#12591) devast válasza dangerzone (#12580) üzenetére


devast
addikt

A TRUE egy nagyon jó hűtő, DE: a processzorral érintkező felülete iszonyat sz*rul van kidolgozva: fel illik csiszolni egyenesre. Többen jelezték hogy a gyári felfogatója nem ad elég nyomást a hűtőre ezért ajánlatos egy egy fém alátétet is berakni a hűtő és a felfogatás közé. Továbbá nagyon jól skálázódik erősebb(38mm széles/magas fordulatszámú) venti használatával. Szóval, ha csak ki szeretnéd szedni a dobozból és használni, a true nem a legjobb megoldás szerintem. Mugen2/Baram , ha kicsit többet szánsz rá akkor megahalems.

(#12592) dangerzone válasza devast (#12591) üzenetére


dangerzone
addikt

Hmmm...Az fasza...
A scythekkel van némi bajos előérzetem, hogy nem férnek el, ha ventiket teszek rá, mert 4 modul ,magas hűtőbordás ramjaim vannak. Egyáltalán a mugenre lehet szerelni még egy ventit?

(#12593) Kolok válasza Henk (#12590) üzenetére


Kolok
csendes tag

KÖszi. Esetleg AC Freezer Extrem?

(#12594) devast válasza dangerzone (#12592) üzenetére


devast
addikt

Szerintem egy is elég rá, bár lehet kettővel is használni. Mindenre lehet szerelni, műanyag gyorskötözővel. Fogalmam sincs, hogy mennyire lóg rá a memóriákra ha valakinek van ilyen majd csinál egy képet vagy valami :DDD
Szerk: kép alapján rá fog lógni.

(#12595) Henk válasza dangerzone (#12592) üzenetére


Henk
veterán

A Mugen2 nagyon nagy borda belóg a venti a ramok fölé,azért is mondtam,hogy a magas ramokkal nem fér el.Tehetsz rá akár 4 ventit is de teljesen felesleges.Esetleg ha van helyed hátul akkor oda teheted a ventit rá nem a ram felöli oldalra.Vagy valamelyik oldalára ha ott fér el.
Kolok: a freezer xtreme is jó,kb a hyper 212 szintje csak abban elég spéci venti van.Ha elromlik vagy csak egyszerűen nem szimpatikus nem tudod cserélni,meg a felfogatására is panaszkodtak páran.

(#12596) kongo


kongo
csendes tag

Én is nézegetem a Hyper 212 Plus-t, hiszen a nagy hűtők közül ez talán a legolcsóbb. Namost valahol (azt hiszem a xbitlabson) azt olvastam, hogy a direct heat-pipe nem igazán nyerő a 45 mn két magos processzorok esetében (sőt kifejezetten hátrányos, mert nagyon gyengén teljesít a die kisebb mérete miatt), nekem meg pont olyan van (E7300). Valaki ezt meg tudná erősíteni vagy cáfolni? Próbálta már valaki a Hyper 212 Plust hasonló processzorokkal? Az összes tesztben, amit láttam, már mindenütt csak LGA1366-l tesztelték a 212 Plust.

(#12597) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
A gépemet akarom kicsit keményebb tuningra felkészíteni és már csak a procihűtő kérdéses.Ellátogattam hát a pcgear oldalára,ahol ezt találtam.Valamilyen olcsóbb 2 magost kéne hűtenie,mert most nincs pénz Quadra,de később az se lenne gond ha egy 4 magossal is megbirkózna,ott persze csak alacsony feszeken.

Mi a vélemény a hűtőről?
Szerintem ennyit megér.

Kösz a válaszokat! :R

Üdv, Balázs

(#12598) 14adam válasza Henk (#12583) üzenetére


14adam
addikt

ja igen,elírtam :B na akkor megyek kérdezősködni

(#12599) Savanya válasza gooool (#12597) üzenetére


Savanya
addikt

Nagyon megéri . Nekem igaz Red Scorpio volt ,de I7 920-at is meghütőtte rendesen . Előtte Q9400 volt húzva ,de 56fok fölé sose ment a cpu hőmérséklete .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#12600) Henk válasza gooool (#12597) üzenetére


Henk
veterán

Nagyon jó hűtő,ráadásul ennyi pénzért ajándék.Én még 12k körül vettem az Achilles-t.
kongo: hát én ezt még nem hallottam,nem is értem miért lenne rosszabb a hdt.Mivel nincs még egy hőátadó felület hanem közvetlenül a procival érintkezik a hp szerintem javul a hatásfoka.Szerintem az sem véletlen,hogy egyre több gyártón alkalmazza ezt a megoldást,régebben csak a Xigmatek-nél láttam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.